PL187768B1 - Sposób i urządzenie do obróbki wstęgi filtru - Google Patents
Sposób i urządzenie do obróbki wstęgi filtruInfo
- Publication number
- PL187768B1 PL187768B1 PL32978698A PL32978698A PL187768B1 PL 187768 B1 PL187768 B1 PL 187768B1 PL 32978698 A PL32978698 A PL 32978698A PL 32978698 A PL32978698 A PL 32978698A PL 187768 B1 PL187768 B1 PL 187768B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- air
- filter
- web
- channels
- inlet
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A24—TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
- A24D—CIGARS; CIGARETTES; TOBACCO SMOKE FILTERS; MOUTHPIECES FOR CIGARS OR CIGARETTES; MANUFACTURE OF TOBACCO SMOKE FILTERS OR MOUTHPIECES
- A24D3/00—Tobacco smoke filters, e.g. filter-tips, filtering inserts; Filters specially adapted for simulated smoking devices; Mouthpieces for cigars or cigarettes
- A24D3/02—Manufacture of tobacco smoke filters
- A24D3/0229—Filter rod forming processes
- A24D3/0233—Filter rod forming processes by means of a garniture
Landscapes
- Cigarettes, Filters, And Manufacturing Of Filters (AREA)
- Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
- Filtering Materials (AREA)
- Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
Abstract
1 Sposób obróbki wstegi filtru podczas postepuja- cego, zmniejszajacego jej przekrój, marszczenia wstegi w kanale prowadzacym do postaci tasmy, otaczanej na- stepnie koszulka dla utworzenia kabla filtrowego, z które- go odcina sie filtry papierosowe, przy czym podczas marszczenia wdmuchuje sie we wstege filtru sprezony gaz, odprowadzany ze strefy marszczenia przez kanaly w strefie wylotu powietrza, usytuowanej dalej w kierunku transportu kabla, znamienny tym, ze za strefa wylotowa powietrza, w kierunku transportu kabla, wdmuchuje sie we wstege filtru nastepny strumien gazu, korzystnie powietrze, odprowadzane przez kanaly w nastepnej, usytuowanej dalej w kierunku transportu wstegi, strefie wylotowej powietrza 6 Urzadzenie do obróbki wstegi filtru, z kanalem prowadzacym, którego przekrój zmniejsza sie dla marsz- czenia wstegi 1 który jest zaopatrzony we wlot do dopro- wadzania pod cisnieniem gazu, korzystnie powietrza, oraz usytuowana za nim, w kierunku transportu wstegi filtru, strefe wylotowa do odprowadzania powietrza, wdmuchi- wanego we wstege filtru, znam ienne tyra, ze za strefa wylotowa (29) powietrza, w kierunku transportu wstegi filtru, znajdaje sie nastepny wlot (32) do doprowadzania pod cisnieniem gazu, korzystnie powietrza, do kanalu prowadzacego (21) oraz nastepna strefa wylotowa (34) do odprowadzania z kanalu prowadzacego (21) powietrza, wdmuchiwanego we wstege filtru Fig 2 PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób i urządzenie do obróbki wstęgi filtru.
W znanym sposobie obróbki wstęgę filtru marszczy się w kanale prowadzącym, zmniejszając przy tym jej przekrój, następnie powstałą taśmę otacza się koszulką, tworząc kabel filtrowy, z którego odcina się filtry papierosowe, przy czym podczas marszczenia we wstęgę filtru wdmuchuje się sprężony gaz, odprowadzany ze strefy marszczenia przez kanały w strefie wylotu powietrza, usytuowanej dalej w kierunku transportu wstęgi.
Znane urządzenie do obróbki wstęgi filtru zawiera kanał prowadzący, którego przekrój zmniejsza się w celu zmarszczenia wstęgi i który ma wlot do doprowadzania gazu pod ciśnieniem oraz usytuowaną za nim, w kierunku transportu kabla, strefę wylotową do odprowadzania powietrza, wdmuchiwanego we wstęgę filtru.
Pod pojęciem „gaz” rozumie się zwłaszcza powietrze, można tu jednak zastosować również inne gazy, jak CO2, a także parę.
Pod pojęciem „wstęga filtru” rozumie się włókninę złożoną z wielu, skędzierzawionych, syntetycznych włókien i/lub filamentów, na przykład z octanu celulozy.
Pod pojęciem „kanał prowadzący” rozumie się kanał, nazywany „palcem” w technice produkcji filtrów za pomocą wytłaczarek, przy czym przekrój tego kanału zmniejsza się w kierunku transportu w celu zmarszczenia transportowanej w kanale wstęgi filtru oraz zmniejszenia jej przekroju do wielkości, odpowiadającej w przybliżeniu przekrojowi kabla filtrowego.
Z europejskiego zgłoszenia patentowego nr EP-B1-0269915 znane jest rozwiązanie, w którym dla poprawienia jednorodności filtrów papierosowych we wstęgę filtru wdmuchuje się w obszarze palca sprężone powietrze, odprowadzając je następnie przez sitowe otwory.
Celem wynalazku jest dalsza poprawa jednorodności wytwarzanych filtrów papierosowych.
Sposób obróbki wstęgi filtru podczas postępującego, zmniejszającego jej przekrój, marszczenia wstęgi w kanale prowadzącym do postaci taśmy, otaczanej następnie koszulką dla utworzenia kabla filtrowego, z którego odcina się filtry papierosowe, przy czym podczas marszczenia wdmuchuje się we wstęgę filtru sprężony gaz, odprowadzany ze strefy marszczenia przez kanały w strefie wylotu powietrza, usytuowanej dalej w kierunku transportu kabla, według wynalazku charakteryzuje się tym, że za strefą wylotową powietrza, w kierunku transportu kabla, wdmuchuje się we wstęgę filtru następny strumień gazu, korzystnie powietrze, odprowadzane przez kanały w następnej, usytuowanej dalej w kierunku transportu wstęgi, strefie wylotowej powietrza.
Korzystnie następny strumień powietrza wdmuchuje się pod mniejszym ciśnieniem niż strumień powietrza, wdmuchiwany wcześniej.
Korzystnie do pierwszego w kierunku transportu wstęgi filtru wlotu powietrza doprowadza się powietrze pod ciśnieniem wynoszącym, co najmniej w przybliżeniu 3*10 5 Pa, zaś do następnego w kierunku transportu wstęgi wlotu powietrza doprowadza się powietrze pod ciśnieniem wynoszącym, co najmniej w przybliżeniu 2*10 Pa.
Korzystnie powietrze wdmuchuje się do kanału prowadzącego przez szczeliny, rozciągające się, co najmniej częściowo, z przeważającą składową w kierunku ruchu wstęgi filtru.
Korzystnie powietrze odprowadza się z kanału prowadzącego w strefach wylotowych powietrza przez kanały o stałych przekrojach.
Urządzenie do obróbki wstęgi filtru, z kanałem prowadzącym, którego przekrój zmniejsza się dla marszczenia wstęgi i który jest zaopatrzony we wlot do doprowadzania pod ciśnieniem gazu, korzystnie powietrza, oraz usytuowaną za nim, w kierunku transportu wstęgi filtru, strefę wylotową do odprowadzania powietrza, wdmuchiwanego we wstęgę filtru, według wynalazku charakteryzuje się tym, że za strefą wylotową powietrza, w kierunku transportu wstęgi filtru, znajduje się następny wlot do doprowadzania pod ciśnieniem gazu, korzystnie powietrza, do kanału prowadzącego oraz następna strefa wylotowa do odprowadzania z kanału prowadzącego powietrza, wdmuchiwanego we wstęgę filtru.
Korzystnie co najmniej jedna strefa wylotowa kanału prowadzącego ma postać sita.
Korzystnie co najmniej jedna strefa wylotowa jest zaopatrzona w kanały wylotowe o stałych przekrojach.
187 768
Korzystnie kanały wylotowe dla powietrza mają postać okrągłych otworów o stałej średnicy.
Korzystnie średnice kanałów wylotowych powietrza wynoszą od 0,8 do 1,2 mm, korzystnie około 1,0 mm.
Korzystnie co najmniej jeden wlot powietrza do kanału prowadzącego ma kilka kanałów wlotowych.
Korzystnie kanały wlotowe wlotów powietrza są ustawione pod kątem mniejszym niż 90° względem wzdłużnej osi kanału prowadzącego.
Korzystnie co najmniej jeden wlot powietrza w kanale prowadzącym ma kanały wlotowe w postaci szczelin, rozciągających się, co najmniej częściowo, z przeważającą składową w kierunku ruchu wstęgi filtru.
Nieoczekiwany efekt, osiągnięty za pomocą sposobu i urządzenia według wynalazku, polega na znacznej poprawie jednorodności filtrów papierosowych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie urządzenie do obróbki wstęgi filtru z octanu celulozy, w widoku z boku, fig. 2 - kanał prowadzący (palec) dla wstęgi filtru z taśmą formatującą, w widoku z boku i w powiększeniu, fig. 2a - fragment przedstawionego na fig. 2 kanału wlotowego dla powietrza w powiększeniu, fig. 3 - kanał prowadzący (palec) z fig. 2 w widoku z góry, fig. 4 - kanał prowadzący (palec) z fig. 2 i 3 w widoku z dołu, fig. 5 - fotografię filtru papierosowego wykonanego według stanu techniki, zaś fig. 6 - fotografię filtru papierosowego wykonanego sposobem według wynalazku.
Na fig. 1 ukazane jest urządzenie do obróbki wstęgi filtru, korzystnie z octanu celulozy, znanej w przemyśle tytoniowym pod oznaczeniem AF.
Z beli 1 leżących jeden na drugim pasów wstęgi filtru z octanu celulozy ciągnie się, za pomocą napędzanej pary rolek 2, składającej się przykładowo z rolki rowkowanej i przeciwdziałającej rolki gumowej, pas 3, rozluźnia się go i poszerza za pomocą dyszy powietrznej 4, po czym prowadzi się przez rolkę 6, a następnie ponownie rozluźnia się go i poszerza za pomocą kolejnej dyszy powietrznej 7. Wleczona, to znaczy nie napędzana, para rolek hamulcowych 8 przytrzymuje nieco taśmę 9 powstałą z rozpostartych włókien wstęgi filtru. Następna para rolek napędowych 11, składająca się przykładowo również z rolki rowkowanej i dociskanej do niej rolki gumowej, jest napędzana nieco szybciej niż para rolek 2, wskutek czego włókna taśmy 9, rozpiętej pomiędzy parami rolek 2 i 11, są prowadzone w jednej płaszczyźnie, przy czym są one w dużym stopniu rozdzielone na pojedyncze włókna, przylegające ciasno do siebie. Za parą rolek 11 usytuowane jest urządzenie natryskowe 12, w którym kropelki płynnego zmiękczacza, na przykład trój octanu glicerylowego, rozpyla się od dołu, za pomocą obrotowej szczotki 14, na włókna prowadzonej w jednej płaszczyźnie taśmy 9 materiału wstęgi. Po zmianie kierunku na następnej parze rolek 16 taśma 9 przechodzi, przy jednoczesnym zmniejszeniu jej szerokości, przez zasilaną sprężonym powietrzem dyszę 17 z przyłączem 17a sprężonego powietrza, do leja wlotowego 18 nie przedstawionej, znajdującej się dalej, wytłaczarki do filtrów typu KDF, na przykład znanej z przemysłu tytoniowego wytłaczarki Zgłaszającego typu KDF2 lub KDF3. Strzałki 19 uwidaczniają kierunek ruchu taśmy 9.
Z lejem 18 połączone jest tak zwane urządzenie formatujące 20 z kanałem prowadzącym 21 dla wstęgi filtru (zwanym poniżej w skrócie „palcem”). Kanał ten ma-zmniejszający się przekrój, który podczas transportu powoduje marszczenie wstęgi filtru, a jednocześnie zmniejszenie jej przekroju do wielkości zbliżonej do przekroju filtru papierosowego, stosowanego w przemyśle tytoniowym do wytwarzania papierosów z filtrem. Wstęga filtru jest przeciągana za pomocą tak zwanej taśmy formatującej 22, doprowadzanej wraz z koszulką 24 (na przykład pasem papieru) przez rolkę kierującą 23, przez urządzenie formatujące 20. W urządzeniu formatującym pas papieru 24, powleczony na jednej krawędzi klejem, układa się wokół wstęgi filtru, a następnie, w znany i nie przedstawiony tutaj sposób, tworzy się kabel filtrowy, z którego odcina się pojedyncze filtry papierosowe. Z całego urządzenia formatującego przedstawiona jest tylko część wlotowa z palcem 21. Inne części urządzenia formatującego, jak komora klejenia i temu podobne, nie są przedstawione, ponieważ nie są przedmiotem niniejszego wynalazku.
187 768
Figury 2 do 4 ukazują kanał prowadzący 21, zwany w praktyce również „palcem”, który zwęża się w kierunku strzałki 19, co znaczy, że jego przekrój maleje w sposób ciągły. Powoduje to zmniejszenie przekroju wstęgi filtru do wielkości, odpowiadającej w przybliżeniu grubości kabla filtrowego. Na fig. 2 taśma formatująca 22 jest ukazana jedynie schematycznie w postaci taśmy dolnej, chociaż w rzeczywistości jest ona uniesiona z obu stron palca 21, w związku z czym byłby on częściowo zasłonięty. Ta część taśmy formatującej jest zatem pominięta na rysunku.
Do pierwszego wlotu 26 powietrza doprowadza się sprężone powietrze, przykładowo 0 ciśnieniu 3 * 10 ~~Pa, które wpływa do wnętrza palca 21 i przemieszczanej przezeń wstęgi filtru przez szczelinowe kanały 28, rozmieszczone w trzech rzędach w ściance 27. To powoduje skręcenie włókien, co zwiększa w żądanym stopniu wytrzymałość na rozciąganie wykonanych z nich filtrów papierosowych. Kąt, pod jakim powietrze wypływa ze ścianki 27, wynosi od 10 do 30°, na przykład 20°, w odniesieniu do wzdłużnej osi palca, w związku z czym materiał filtru uzyskuje dodatkową składową ruchu, wywołaną przez powietrze. Wdmuchiwane powietrze może wychodzić z palca 21 przez strefę wylotową 29 powietrza, ukształtowaną w postaci sita. Kanały wylotowe 31 w strefie wylotowej mają jednakową wielkość i w przykładzie wykonania kształt zbliżony do koła o średnicy od około 0,5 do 1,5 mm, na przykład około 1 mm. Kanały wylotowe mogą mieć również inne kształty i wymiary. Za strefą wylotową 29 powietrza, patrząc w kierunku transportu wstęgi, znajduje się następny wlot 32 powietrza, przez który doprowadza się sprężone powietrze, przykładowo pod ciśnieniem 2 * 105Pa, które wpływa do wnętrza palca 21 i prowadzonej w nim wstęgi filtru przez szczelinowe kanały 33, rozmieszczone w trzech rzędach w ściance 27. Włókna kabla podlegają ponownemu skędzierzawieniu, co ma pozytywny wpływ na jednorodność wytwarzanych filtrów papierosowych. Kąt, pod jakim powietrze wypływa ze ścianki 27, wynosi również od 10 do 30°, na przykład 20°, w odniesieniu do wzdłużnej osi palca. Wdmuchiwane dodatkowo powietrze może wychodzić z palca 21 przez strefę wylotową 34 powietrza, ukształtowaną w postaci sita i usytuowaną dalej w kierunku transportu wstęgi. Kanały wylotowe 36 mogą mieć taki sam kształt i wymiary, jak kanały wylotowe 31. Stosunkowo małe wymiary kanałów wylotowych są korzystne, ponieważ wówczas praktycznie żadne włókna nie wydostają się ze wstęgi filtru na zewnątrz. Ciśnienie doprowadzanego powietrza może być niższe lub wyższe od podanych wartości.
Figura 5 ukazuje rozkład wstęgi filtru w otwartym pręcie filtracyjnym, wykonanym w urządzeniu znanym z europejskiego zgłoszenia patentowego nr EP-B1-0269915. Widać tutaj, że rozkład jest nierównomierny i zawiera dwa zgrubienia 41, 42, pomiędzy którymi znajduje się strefa 43 o mniejszej ilości materiału.
Figura 6 ukazuje rozkład materiału wstęgi filtru w otwartym pręcie filtrowym, wykonanym sposobem według wynalazku. Widać tutaj bardzo jednorodny rozkład wstęgi filtru 44, praktycznie na całej powierzchni, co pociąga za sobą lepsząjakość filtru papierosowego.
187 768
187 768
FiS. 6
187 768
KOF AF
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł
Claims (13)
- Zastrzeżenia patentowe1. Sposób obróbki wstęgi filtru podczas postępującego, zmniejszającego jej przekrój, marszczenia wstęgi w kanale prowadzącym do postaci taśmy, otaczanej następnie koszulką dla utworzenia kabla filtrowego, z którego odcina się filtry papierosowe, przy czym podczas marszczenia wdmuchuje się we wstęgę filtru sprężony gaz, odprowadzany ze strefy marszczenia przez kanały w strefie wylotu powietrza, usytuowanej dalej w kierunku transportu kabla, znamienny tym, że za strefą wylotową powietrza, w kierunku transportu kabla, wdmuchuje się we wstęgę filtru następny strumień gazu, korzystnie powietrze, odprowadzane przez kanały w następnej, usytuowanej dalej w kierunku transportu wstęgi, strefie wylotowej powietrza.
- 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że następny strumień powietrza wdmuchuje się pod mniejszym ciśnieniem niż strumień powietrza, wdmuchiwany wcześniej.
- 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, ze do pierwszego w kierunku transportu wstęgi filtru wlotu powietrza doprowadza się powietrze pod ciśnieniem wynoszącym, co najmniej w przybliżeniu 3 * 105 Pa, zaś do następnego w kierunku transportu wstęgi wlotu powietrza doprowadza się powietrze pod ciśnieniem wynoszącym, co najmniej w przybliżeniu 2 * 105 Pa.
- 4. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że powietrze wdmuchuje się do kanału prowadzącego przez szczeliny, rozciągające się, co najmniej częściowo, z przeważającą składową w kierunku ruchu wstęgi filtru.
- 5. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że powietrze odprowadza się z kanału prowadzącego w strefach wylotowych powietrza przez kanały o stałych przekrojach.
- 6. Urządzenie do obróbki wstęgi filtru, z kanałem prowadzącym, którego przekrój zmniejsza się dla marszczenia wstęgi i który jest zaopatrzony we wlot do doprowadzania pod ciśnieniem gazu, korzystnie powietrza, oraz usytuowaną za nim, w kierunku transportu wstęgi filtru, strefę wylotową do odprowadzania powietrza, wdmuchiwanego we wstęgę filtru, znamienne tym, że za strefą wylotową (29) powietrza, w kierunku transportu wstęgi filtru, znajduje się następny wlot (32) do doprowadzania pod ciśnieniem gazu, korzystnie powietrza, do kanału prowadzącego (21) oraz następna strefa wylotowa (34) do odprowadzania z kanału prowadzącego (21) powietrza, wdmuchiwanego we wstęgę filtru.
- 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że co najmniej jedna strefa wylotowa (29, 34) kanału prowadzącego (21) ma postać sita.
- 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że co najmniej jedna strefa wylotowa jest zaopatrzona w kanały wylotowe (31,36) o stałych przekrojach.
- 9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że kanały wylotowe dla powietrza mają postać okrągłych otworów o stałej średnicy.
- 10. Urządzenie według zastrz. 8 albo 9, znamienne tym, że średnice kanałów wylotowych (31,36) powietrza wynoszą od 0,8 do 1,2 mm, korzystnie około 1,0 mm.
- 11. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że co najmniej jeden wlot (26, 32) powietrza do kanału prowadzącego (21) ma kilka kanałów wlotowych (28, 33).
- 12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że kanały wlotowe (28, 33) wlotów (26, 32) powietrza są ustawione pod kątem mniejszym niż 90° względem wzdłużnej osi kanału prowadzącego (21).
- 13. Urządzenie według zastrz. 11 albo 12, znamienne tym, że co najmniej jeden wlot (26, 32) powietrza w kanale prowadzącym (21) ma kanały wlotowe (28, 33) w postaci szczelin, rozciągających się, co najmniej częściowo, z przeważającą składową w kierunku ruchu (19) wstęgi filtru.187 768
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19751598A DE19751598B4 (de) | 1997-11-21 | 1997-11-21 | Verfahren und Vorrichtung zum Behandeln eines Filtertowstreifens |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL329786A1 PL329786A1 (en) | 1999-05-24 |
PL187768B1 true PL187768B1 (pl) | 2004-10-29 |
Family
ID=7849400
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL32978698A PL187768B1 (pl) | 1997-11-21 | 1998-11-19 | Sposób i urządzenie do obróbki wstęgi filtru |
Country Status (8)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6059706A (pl) |
EP (1) | EP0919144B2 (pl) |
JP (1) | JP4584371B2 (pl) |
CN (1) | CN1124088C (pl) |
AT (1) | ATE222713T1 (pl) |
DE (2) | DE19751598B4 (pl) |
ES (1) | ES2180107T5 (pl) |
PL (1) | PL187768B1 (pl) |
Families Citing this family (29)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US7275548B2 (en) * | 2001-06-27 | 2007-10-02 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Equipment for manufacturing cigarettes |
US7073514B2 (en) * | 2002-12-20 | 2006-07-11 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Equipment and methods for manufacturing cigarettes |
US7448390B2 (en) * | 2003-05-16 | 2008-11-11 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Equipment and methods for manufacturing cigarettes |
US20040238136A1 (en) * | 2003-05-16 | 2004-12-02 | Pankaj Patel | Materials and methods for manufacturing cigarettes |
CN1295995C (zh) * | 2001-12-10 | 2007-01-24 | 侯关荣 | 天然纤维香烟滤棒及其制造方法 |
US7281540B2 (en) * | 2002-12-20 | 2007-10-16 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Equipment and methods for manufacturing cigarettes |
US7234471B2 (en) * | 2003-10-09 | 2007-06-26 | R. J. Reynolds Tobacco Company | Cigarette and wrapping materials therefor |
US7077145B2 (en) * | 2002-12-20 | 2006-07-18 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Equipment and methods for manufacturing cigarettes |
US7117871B2 (en) * | 2002-12-20 | 2006-10-10 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Methods for manufacturing cigarettes |
US7275549B2 (en) * | 2002-12-20 | 2007-10-02 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Garniture web control |
US7195019B2 (en) * | 2002-12-20 | 2007-03-27 | R. J. Reynolds Tobacco Company | Equipment for manufacturing cigarettes |
US20040122547A1 (en) * | 2002-12-20 | 2004-06-24 | Seymour Sydney Keith | Equipment and methods for manufacturing cigarettes |
US7047982B2 (en) * | 2003-05-16 | 2006-05-23 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Method for registering pattern location on cigarette wrapping material |
US7276120B2 (en) * | 2003-05-16 | 2007-10-02 | R.J. Reynolds Tobacco Company | Materials and methods for manufacturing cigarettes |
GB2405373B (en) * | 2003-08-14 | 2005-08-31 | Dempson Packaging Ltd | Method and apparatus for manufacturing handles for bags |
DE10354924B4 (de) * | 2003-11-25 | 2024-01-18 | Körber Technologies Gmbh | Vorrichtung zum Aufbereiten von Filtertowmaterial sowie Vorrichtung zur Herstellung von Filtern |
DE102004004688A1 (de) * | 2004-01-29 | 2005-08-25 | Hauni Maschinenbau Ag | Separate Entspannung und Besprühung eines Filtertowstreifens |
DE102005009608A1 (de) * | 2005-02-28 | 2006-08-31 | Hauni Maschinenbau Ag | Filter für Artikel der Tabak verarbeitenden Industrie |
DE102006018111A1 (de) * | 2006-04-18 | 2007-10-25 | Hauni Maschinenbau Ag | Aufbereitungseinheit zur Aufbereitung mindestens eines Filtertowstreifens für die Herstellung von Filtern für stabförmige Rauchartikel |
DE102008056384B4 (de) | 2008-11-10 | 2017-03-30 | British American Tobacco (Germany) Gmbh | Multifilter für einen Rauchartikel |
GB0905210D0 (en) | 2009-03-26 | 2009-05-13 | British American Tobacco Co | Rod for a smoking article and method and apparatus for manufacture |
DE102009041318A1 (de) * | 2009-09-15 | 2011-03-31 | Hauni Maschinenbau Ag | Einlegen von Filtersegmenten in Filterstränge |
DE102011054057A1 (de) * | 2011-09-29 | 2013-04-04 | Hauni Maschinenbau Ag | Vorrichtung für die Herstellung von Filtern der Tabak verarbeitenden Industrie |
PL238487B1 (pl) * | 2013-06-11 | 2021-08-30 | Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia | Sposób i stopka do nagniatania segmentów filtra segmentowego |
CN103640923B (zh) * | 2013-12-06 | 2016-06-08 | 湖南中烟工业有限责任公司 | 丝束和滤纸机械折叠混合的卷烟滤棒成型装置 |
JP6611253B2 (ja) * | 2016-03-30 | 2019-11-27 | 株式会社ダイセル | 繊維シート製造装置及び繊維シートの製造方法 |
JP6659425B2 (ja) * | 2016-03-30 | 2020-03-04 | 株式会社ダイセル | トウ開繊体製造装置及びトウ開繊体の製造方法 |
PL3600858T3 (pl) * | 2017-03-24 | 2023-07-24 | British American Tobacco (Investments) Limited | Urządzenie i sposób formowania prętów z materiału włóknistego |
WO2018210982A1 (en) * | 2017-05-18 | 2018-11-22 | Philip Morris Products S.A. | Method for shaping a continuous web material into a rod |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3974007A (en) * | 1970-04-11 | 1976-08-10 | Hauni-Werke Korber & Co., Kg | Method and apparatus for the production of filter rod sections or the like |
DE3150831A1 (de) † | 1980-12-24 | 1982-08-05 | Baumgartner Papiers S.A., 1023 Crissier | Verfahren zur herstellung von stabfoermigen elementen, einrichtung zur durchfuehrung des verfahrens, nach dem verfahren hergestellte zigarettenfiltereinheiten und anwendung des verfahrens |
US4661090A (en) * | 1982-12-13 | 1987-04-28 | Molins Plc | Filter rod manufacture |
US4747814A (en) * | 1986-07-23 | 1988-05-31 | American Filtrona Corporation | Fiber separator |
US5203757A (en) * | 1986-11-29 | 1993-04-20 | Rhone Poulenc Rhodia Ag | Method and apparatus for producing tobacco smoke filter rods |
DE3640883A1 (de) * | 1986-11-29 | 1988-06-09 | Rhodia Ag | Verfahren und vorrichtungen zum herstellen von tabakrauchfilterstaeben |
US4889139A (en) * | 1987-05-27 | 1989-12-26 | Korber Ag | Method of and machine for making a rod-like filler of fibrous material |
DE4008475C2 (de) * | 1990-03-16 | 2002-10-10 | Hauni Werke Koerber & Co Kg | Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Filterzigaretten |
US5282779A (en) * | 1991-12-09 | 1994-02-01 | Mitsubishi Rayon Company Ltd. | Air jet for producing filter plug for cigarette |
US5387285A (en) * | 1992-06-02 | 1995-02-07 | R. J. Reynolds Tobacco Company | Apparatus for injecting a fluid into filter tow |
JPH067143A (ja) * | 1992-06-24 | 1994-01-18 | Japan Tobacco Inc | タバコフィルタ製造機のフィルタ搬送装置 |
DE4235247C1 (de) † | 1992-10-20 | 1994-03-10 | Link Wilhelm Kg | Stuhl, insbesondere Bürostuhl |
DE4443866A1 (de) * | 1994-12-09 | 1996-06-13 | Hauni Maschinenbau Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Bilden eines Filtertowstrangs der tabakverarbeitenden Industrie |
-
1997
- 1997-11-21 DE DE19751598A patent/DE19751598B4/de not_active Expired - Fee Related
-
1998
- 1998-11-06 DE DE59805299T patent/DE59805299D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-11-06 EP EP98121079A patent/EP0919144B2/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-11-06 AT AT98121079T patent/ATE222713T1/de not_active IP Right Cessation
- 1998-11-06 ES ES98121079T patent/ES2180107T5/es not_active Expired - Lifetime
- 1998-11-19 PL PL32978698A patent/PL187768B1/pl unknown
- 1998-11-20 JP JP33140298A patent/JP4584371B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1998-11-20 CN CN98124091A patent/CN1124088C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1998-11-23 US US09/197,671 patent/US6059706A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL329786A1 (en) | 1999-05-24 |
DE59805299D1 (de) | 2002-10-02 |
ES2180107T5 (es) | 2009-06-23 |
DE19751598A1 (de) | 1999-05-27 |
JPH11221068A (ja) | 1999-08-17 |
EP0919144B1 (de) | 2002-08-28 |
ATE222713T1 (de) | 2002-09-15 |
ES2180107T3 (es) | 2003-02-01 |
JP4584371B2 (ja) | 2010-11-17 |
CN1124088C (zh) | 2003-10-15 |
US6059706A (en) | 2000-05-09 |
CN1227733A (zh) | 1999-09-08 |
DE19751598B4 (de) | 2008-04-17 |
EP0919144B2 (de) | 2009-04-29 |
EP0919144A1 (de) | 1999-06-02 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL187768B1 (pl) | Sposób i urządzenie do obróbki wstęgi filtru | |
FI72258C (fi) | Metod och apparat foer formande av cigarrettfilterstaenger. | |
JP5877570B2 (ja) | フィルタシガレット製造方法並びにフィルタ及びフィルタシガレット | |
JP4319281B2 (ja) | たばこ加工産業における棒状の物品のためのフイルタロッドを製造するための方法および装置 | |
PL79301B1 (pl) | ||
MX2007015405A (es) | Metodo y dispositivo para producir un genero no tejido. | |
JPS6338187B2 (pl) | ||
US20130337987A1 (en) | Cigarette filter manufacturing apparatus and cigarette filter manufacturing method | |
US3323961A (en) | Method and apparatus for forming rodshaped fibrous elements | |
FI62944B (fi) | Cigarrettfilter och foerfarande och anordning foer framstaellning av densamma | |
JP5214944B2 (ja) | シガレットフィルタ等用のフィルタ材料を処理するための装置及び方法 | |
CN100528010C (zh) | 用于处理一种由过滤材料制成的条带的方法及用于实施该方法的装置 | |
CZ288375B6 (en) | Method and apparatus for producing fiber skeins | |
JPS63291567A (ja) | タバコ煙濾過用棒状体の製造法及び製造装置 | |
CA1291916C (en) | Fiber separator | |
HU181852B (en) | Method and apparatus for continuous producing from-keeping rod-shaped members consist of long-fibred and/or fibrous material particularly cigarette filter inserts | |
CA1189784A (en) | Tow cutter | |
US6334243B1 (en) | Method of and apparatus for manipulating tows of filter material for tobacco smoke | |
JP2006223305A (ja) | たばこ加工産業のフィルター材料から成る帯状体の処理方法及び装置 | |
WO2011036452A1 (en) | Tow cutter | |
JPS58220838A (ja) | 棒状繊維集合体の製造法 | |
CN101480275B (zh) | 用于过滤束输送的装置 | |
WO2024153942A1 (en) | Methods and assemblies for the manufacture of a hollow component for use in or with an aerosol provision system | |
WO2024153943A2 (en) | Methods and assemblies for the processing of a continuous sheet of material | |
TW202430064A (zh) | 用於加工連續薄片材料之方法及總成 |