PL186892B1 - Młyn walcowo-pierścieniowy - Google Patents
Młyn walcowo-pierścieniowyInfo
- Publication number
- PL186892B1 PL186892B1 PL97336308A PL33630897A PL186892B1 PL 186892 B1 PL186892 B1 PL 186892B1 PL 97336308 A PL97336308 A PL 97336308A PL 33630897 A PL33630897 A PL 33630897A PL 186892 B1 PL186892 B1 PL 186892B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- roller
- grinding path
- mill
- length
- track
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B02—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
- B02C—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
- B02C15/00—Disintegrating by milling members in the form of rollers or balls co-operating with rings or discs
- B02C15/06—Mills with rollers forced against the interior of a rotary ring, e.g. under spring action
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B02—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
- B02C—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
- B02C15/00—Disintegrating by milling members in the form of rollers or balls co-operating with rings or discs
- B02C15/003—Shape or construction of discs or rings
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B02—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
- B02C—CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
- B02C15/00—Disintegrating by milling members in the form of rollers or balls co-operating with rings or discs
- B02C15/004—Shape or construction of rollers or balls
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Food Science & Technology (AREA)
- Crushing And Grinding (AREA)
- Reduction Rolling/Reduction Stand/Operation Of Reduction Machine (AREA)
- Nonmetallic Welding Materials (AREA)
- Road Repair (AREA)
- Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
Abstract
1 . Mlyn walcowo-piersciemowy o osi poziomej z przynaj- mniej jednym pierscieniowym torem przemialu, wyposazony w cy- lindryczna obudowe oraz w przynajmniej jeden, umieszczony wewnatrz niej walec toczacy sie po torze przemialu i dociskany do niego zespolem dociskowym, a takze w umieszczone w obudowie listwy wielokrotnie przemieszczajace mielony pod walcem mate- rial od jednej jego krawedzi do krawedzi przeciwleglej, oraz ze zmniejszajaca sie w kierunku przemieszczania m ielonego ma- terialu szczelina utworzona miedzy powierzchnia obwodowa wal- ca a powierzchnia toru przemialu, znamienny tym, ze szczelina utworzona miedzy powierzchnia obwodowa wal ca (16) a po- wierzchnia toru przemialu (14) zmniejsza sie od krawedzi toru przemialu (14) znajdujacej sie od strony zasilania mielonego ma- terialu, na dlugosci wynoszacej przynajmniej 80% dlugosci toru przemialu (14), odpowiadajacym czesciom (14a i 14b) tego toru przemialu (14), zas w dalszej czesci swej dlugosci, odpowiadajacej czesci (14c) toru przemialu (14), szczelina powieksza sie tworzac od strony odbioru zmielonego materialu z mlyna rejon odciazajacy (19), a ponadto, obudowa (10) mlyna od strony rejonu odbioru (15) zmielonego materialu jest zaopatrzona w znajdujacy sie na jej koncu wewnetrzny kolnierz (17), którego wysokosc jest w przy- blizeniu równa grubosci warstwy (20) zmielonego materialu na powierzchni czolowej walca (16) F I G . 1 PL PL PL PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest młyn walcowo-pierścieniowy.
Z francuskiego opisu patentowego FR 2679792 znany jest młyn wyposażony w cylindryczną obudowę o osi poziomej, w której wnętrzu znajduje się cylindryczny tor przemiału i przynajmniej jeden, dociskany do niego sprężyście walec toczący się po tym torze. W celu zwiększenia wydajności przemiału materiałów o jednakowej granulacji młyn jest wyposażony w nóż, oraz w listwy przemieszczające mielony materiał od jednej do drugiej krawędzi toru przemiału. Walec, względnie tor przemiału mają średnicę zmieniającą się w sposób ciągły, albo tez stopniowo od jednego do drugiego końca walca, względnie od jednej do drugiej krawędzi toru przemiału w taki sposób, ze odległość między walcem i torem przemiału i szczelina
186 892 między powierzchnią walca, a powierzchnią toru przemiału, zmniejsza się w sposób ciągły, względnie stopniowo w kierunku przepływu materiału w młynie wzdłuż całej długości walca.
Niedogodnością tego rodzaju młyna jest nierównomierny rozkład naprężeń w walcu, bowiem naprężenia od strony zbioru zmielonego materiału są znacznie większe niż od strony zasilania.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji takiego młyna walcowo-pierścieniowego, który zapewni korzystniejszy rozkład naprężeń w walcu, oraz w torze przemiału.
Cel ten zrealizowano w młynie walcowo-pierścieniowym według wynalazku, który charakteryzuje się tym, że szczelina utworzona między powierzchnią obwodową walca, a powierzchnią toru przemiału zmniejsza się od krawędzi toru przemiału znajdującej się od strony zasilania mielonego materiału, na długości wynoszącej przynajmniej 80% długości toru przemiału, odpowiadającym dwu częściom tego toru przemiału, zaś w dalszej części swej długości, odpowiadającej trzeciej części toru przemiału, szczelina powiększa się tworząc od strony odbioru zmielonego materiału z młyna rejon odciążający. Obudowa młyna od strony rejonu odbioru zmielonego materiału jest zaopatrzona w znajdujący się na jej końcu wewnętrzny kołnierz, którego wysokość jest w przybliżeniu równa grubości warstwy zmielonego materiału na powierzchni czołowej walca.
Kąt α utworzony między powierzchnią toru przemiału i powierzchnią obwodową walca, jest w rejonie odciążającym korzystnie mniejszy od 50 stopni.
Powierzchnia jego toru przemiału młyna według wynalazku jest korzystnie cylindryczna, zaś powierzchnia walca składa się z trzech części, przy czym dwie części od strony zasilania młyna w postaci złożonych podstawami stożków ściętych, mają długość wynoszącą przynajmniej 80% długości osiowej walca, oraz średnicę wzrastającą w kierunku przemieszczania się materiału w młynie, natomiast trzecia część, również w postaci stożka ściętego ma średnicę zmniejszającą się w tym samym kierunku.
W odmiennym rozwiązaniu młyna według wynalazku, jego tor przemiału składa się korzystnie z trzech części tworzących powierzchnię w kształcie wewnętrznego stożka ściętego, przy czym długość pierwszych dwóch części wynosząca przynajmniej 80% długości osiowej toru przemiału, ma średnicę zmniejszającą się w kierunku przemieszczania się materiału w młynie, natomiast średnica trzeciej części zwiększa się w tym samym kierunku.
Oś walca jest korzystnie nachylona względem osi toru przemiału pod kątem β mniejszym od 5 stopni.
Doświadczenia eksploatacyjne młyna według wynalazku wykazały, ze dzięki jego opisanej konstrukcji uzyskuje się znacznie korzystniejszy rozdział naprężeń w walcu i w torze przemiału w porównaniu do znanych dotychczas młynów;
Młyn walcowo-pierścieniowy według wynalazku jest uwidoczniony w przykładowym rozwiązaniu konstrukcyjnym na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia młyn w osiowym przekroju podłużnym, fig. 2 - ten sam młyn w przekroju poprzecznym, a fig. 3 i fig. 4 - dwie odmiany konstrukcyjne walca i toru przemiału młyna w osiowym przekroju podłużnym.
Młyn przedstawiony na fig. 1 i fig. 2 jest wyposażony w cylindryczną obudowę 10 o osi poziomej, opartą i toczącą się na wycinkowych łożyskach ślizgowych 12, względnie na ułozyskowanych w tych miejscach rolkach i zaopatrzona na swym obwodzie w wieniec zębaty. Obudowa 10 jest obracana za pomocą nieuwidocznionego na rysunku, znanego zespołu napędowego wyposażonego w silnik i przekładnię, której koło zębate, zaklinowane na wałku wyjściowym, zazębia się z wieńcem otaczającym obudowę 10 młyna.
Obudowa 10 jest wyłożona wewnątrz płytami z materiału odpornego na zużycie, które w swej części środkowej tworzą pierścieniowy tor przemiału 14. Wnętrze obudowy dzieli się na rejon zasilania 11, rejon przemiału 13 i rejon odbioru 15. Wewnętrzne kołnierze 17 znajdujące się na obydwu końcach obudowy, stanowią ograniczniki zabezpieczające przed wysypywaniem się mielonego materiału w rejonach zasilania 11 i odbioru 15. Obudowa 10 jest obustronnie przynajmniej częściowo zamknięta za pomocą nieruchomych pokryw, przy czym w jednej z nich jest zamocowana rynna zasilająca, a w drugiej - rynna odbiorcza i króciec ssący dla odbioru najdrobniejszych cząstek przemielonego materiału.
186 892
Wewnątrz obudowy 10 jest umieszczony walec 16, który w trakcie jej obrotu toczy się po warstwie mielonego materiału pokrywającego tor przemiału 14. Walec 16 jest zaopatrzony obustronnie w dwa czopy ułożyskowane na dwóch słupach znajdujących się poza obudową 10 Walec 16 jest przyciskany do toru przemiału za pomocą nieuwidocznionych na rysunku i oddziałujących na jego łożyska sprężyn, względnie siłowników hydropneumatycznych, z siłą 0 regulowanej wartości.
Walec 16 młyna przedstawionego na fig. 1 składa się z trzech części 16a, 16b i 16c mających postać złozonych ze sobą podstawami trzech stożków ściętych o różnym nachyleniu, przy czym długość obydwu części 16a i 16b walca 16 od strony zasilania odpowiada łącznie przynajmniej 80% jego długości, zaś ich średnica wzrasta w kierunku przesuwania się w kierunku mielonego materiału po torze przemiału 14. Kąt wierzchołkowy stożka części 16a od strony rejonu zasilania 11 jest większy od kąta wierzchołkowego stożka części 16b, natomiast część 16c znajdująca się od strony rejonu odbiorczego 15, ma średnicę zmniejszającą się w kierunku przesuwu zmielonego materiału po torze przemiału 14, przy czym kąt wierzchołkowy stożka tej części 16c walca 16 jest znacznie większy od kąta wierzchołkowego stożków części 16a i 16b, lecz mniejszy od 100 stopni. Długość części 16c walca 16 wynosi od 2 do 20%, korzystnie od 5 do 15% całkowitej długości walca. Dzięki opisanej konstrukcji szczelina utworzona między powierzchnią obwodową walca 16, a powierzchnią toru przemiału 14 zmniejsza się w kierunku przemieszczania materiału w młynie tylko na długości wynoszącej około 80% długości toru przemiału 14, zaś w dalszej części tej długości, odpowiadającej części 14c toru przemiału 14, szczelina powiększa się tworząc od strony odbioru zmielonego materiału młyna rejon odciążający 19, który zapewnia równomierny rozkład naprężeń w walcu 16, oraz na torze przemiału 14.
Grubość warstwy 20 zmielonego materiału w rejonie odbioru 15 winna być równa tej grubości warstwy, którą uzyskuje się na czołowej powierzchni walca 16. W tym celu, odległość kołnierza 17 od strony odbioru zmielonego materiału z młyna do czołowej powierzchni walca 16, winna być równa długości rejonu odbioru 15, zaś wysokość tego kołnierza winna być równa grubości warstwy zmielonego materiału dla czołowej powierzchni walca 16.
Obudowa 10 jest ponadto zaopatrzona w swej górnej części w nachylone listwy 18 przemieszczające wielokrotnie mielony pod walcem 16 materiał od jednej jego krawędzi do krawędzi przeciwległej. Listwy 18 powodują odsuwanie dociskanej siłą odśrodkową warstwy mielonego materiału od ściany obudowy 10, przy czym materiał ten ślizga się wzdłuz listew 18 a równocześnie, w wyniku ich nachylenia, przemieszcza się w kierunku od rejonu zasilania 11 do rejonu odbioru 15 młyna. Kąt nachylenia listew 18 jest korzystnie regulowany umożliwiając odpowiednią regulację prędkości przesuwania się mielonego materiału w różnych rejonach zasilania 11, przemiału 13 i odbioru 15.
Przedstawione na fig. 3 rozwiązanie konstrukcyjne powierzchni toru przemiału 14 i walca 16 składa się z trzech części 14 a, 14b i 14c. Każda z tych powierzchni ma postać wewnętrznego stożka ściętego stykającego się podstawą z sąsiadującym stożkiem, przy czym średnica części 14a i 14b zmniejsza się w kierunku przemieszczania się mielonego materiału, zaś w części 14c powiększa się w tym samym kierunku. Kąt wierzchołkowy stożka części 14c jest większy od kąta wierzchołkowego stożka części 14b, lecz winien być mniejszy od 50 stopni, co oznacza, że kąt nachylenia stożka winien być mniejszy od 50 stopni. Długość tej części 14c ogranicza wielkość rejonu odciążającego 19 i winna wynosić od 2 do 20% łącznej długości toru przemiału 14. Powierzchnia walca 16 jest w tym rozwiązaniu konstrukcyjnym cylindryczna, a jego oś jest równoległa do osi obudowy 10.
Figura 4 przedstawia inne rozwiązanie konstrukcyjne powierzchni toru przemiału 14 i walca 16. W rozwiązaniu tym, powierzchnia toru przemiału 14 składa się z dwóch części z których pierwsza ma postać wewnętrznego stożka ściętego o średnicy zmniejszającej się w kierunku przemieszczania się mielonego materiału, zaś druga część jest cylindryczna. Natomiast walec 16 ma postać cylindra o osi nachylonej pod kątem (3 mniejszym od 5 stopni względem osi obudowy 10, zakończonego stożkiem ściętym o średnicy zmniejszającej się w kierunku przemieszczania się materiału w młynie.
186 892
Oczywiście w zależności od rodzaju mielonego materiału mogą być również stosowane inne kształty powierzchni toru przemiału 14 i walca 16, spełniające jednak warunek, aby tworzona między nimi szczelina naprzód zmniejszała się w kierunku mielonego materiału, a następnie zwiększała się tworząc w części odbiorczej młyna rejon odciążający.
Wynalazek został przedstawiony w powyższym opisie tylko jako przykładowe rozwiązanie konstrukcyjne młyna walcowo-pierścieniowego, jednakże obejmuje również wszelkie odmiany i modyfikacje mieszczące się w ramach zastrzeżeń patentowych. Dotyczy to między innymi również młyna wyposażonego w kilka walców 16 dociskanych do jednego lub kilku torów przemiału 14.
186 892
186 892
FIG.4
186 892
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.
Claims (5)
- Zastrzeżenia patentowe1. Młyn walcowo-pierścieniowy o osi poziomej z przynajmniej jednym pierścieniowym torem przemiału, wyposażony w cylindryczną obudowę, oraz w przynajmniej jeden, umieszczony wewnątrz niej walec toczący się po torze przemiału i dociskany do niego zespołem dociskowym, a także w umieszczone w obudowie listwy wielokrotnie przemieszczające mielony pod walcem materiał od jednej jego krawędzi do krawędzi przeciwległej, oraz ze zmniejszającą się w kierunku przemieszczania mielonego materiału szczeliną utworzoną między powierzchnią obwodową walca a powierzchnią toru przemiału, znamienny tym, że szczelina utworzona między powierzchnią obwodową walca (16) a powierzchnią toru przemiału (14) zmniejsza się od krawędzi toru przemiału (14) znajdującej się od strony zasilania mielonego materiału, na długości wynoszącej przynajmniej 80% długości toru przemiału (14), odpowiadającym częściom (14a i 14b) tego toru przemiału (14), zaś w dalszej części swej długości, odpowiadającej części (14c) toru przemiału (14), szczelina powiększa się tworząc od strony odbioru zmielonego materiału z młyna rejon odciążający (19), a ponadto, obudowa (10) młyna od strony rejonu odbioru (15) zmielonego materiału jest zaopatrzona w znajdujący się na jej końcu wewnętrzny kołnierz (17), którego wysokość jest w przybliżeniu równa grubości warstwy (20) zmielonego materiału na powierzchni czołowej walca (16).
- 2. Młyn według zastrz. 1, znamienny tym, że w rejonie odciążającym (19) kąt (a) utworzony między powierzchnią toru przemiału (14) i powierzchnią obwodową walca (16), jest mniejszy od 50 stopni.
- 3. Młyn według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że powierzchnia jego toru przemiału (14) jest cylindryczna, zaś powierzchnia walca (16) składa się z trzech części: (16a), (16b) i (16c), przy czym dwie części (16a i 16b) od strony zasilania młyna w postaci złożonych podstawami stożków ściętych, mają długość wynoszącą przynajmniej 80% długości osiowej walca (16), oraz średnicę wzrastającą w kierunku przemieszczania się materiału w młynie, natomiast trzecia część (16c), również w postaci stożka ściętego ma średnicę zmniejszającą się w tym samym kierunku.
- 4. Młyn według zastrz. 1, znamienny tym, ze jego tor przemiału (14) składa się z trzech części: (14a), (14b) i (14c) tworzących powierzchnię w kształcie wewnętrznego stożka ściętego, przy czym długość pierwszych dwóch części (14a i 14b) wynosząca przynajmniej 80% długości osiowej toru przemiału (14), ma średnicę zmniejszającą się w kierunku przemieszczania się materiału w młynie, natomiast średnica trzeciej części (14c) zwiększa się w tym samym kierunku.
- 5. Młyn według zastrz. 1, znamienny tym, że oś walca (16) jest nachylona względem osi toru przemiału (14) pod kątem (β) mniejszym od 5 stopni.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL97336308A PL186892B1 (pl) | 1997-04-15 | 1997-04-15 | Młyn walcowo-pierścieniowy |
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL97336308A PL186892B1 (pl) | 1997-04-15 | 1997-04-15 | Młyn walcowo-pierścieniowy |
PCT/FR1997/000682 WO1998046357A1 (fr) | 1997-04-15 | 1997-04-15 | Perfectionnements aux broyeurs a piste annulaire et rouleau |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL336308A1 PL336308A1 (en) | 2000-06-19 |
PL186892B1 true PL186892B1 (pl) | 2004-03-31 |
Family
ID=9502902
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL97336308A PL186892B1 (pl) | 1997-04-15 | 1997-04-15 | Młyn walcowo-pierścieniowy |
Country Status (14)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6138933A (pl) |
EP (1) | EP1009529B1 (pl) |
JP (1) | JP3710829B2 (pl) |
AT (1) | ATE243563T1 (pl) |
AU (1) | AU2643997A (pl) |
CA (1) | CA2285654C (pl) |
CZ (1) | CZ295375B6 (pl) |
DE (1) | DE69723115T2 (pl) |
DK (1) | DK1009529T3 (pl) |
ES (1) | ES2202603T3 (pl) |
PL (1) | PL186892B1 (pl) |
SK (1) | SK139199A3 (pl) |
UA (1) | UA46143C2 (pl) |
WO (1) | WO1998046357A1 (pl) |
Families Citing this family (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CN1259144C (zh) * | 2001-09-17 | 2006-06-14 | 郝志刚 | 卧碾磨 |
DE102005010069A1 (de) * | 2005-03-03 | 2006-09-07 | Polysius Ag | Vertikalmühle |
MX2010002569A (es) * | 2007-09-06 | 2010-03-31 | Lowan Man Pty Ltd | Molino pulverizador y metodo de pulverizacion. |
FR3026967B1 (fr) * | 2014-10-10 | 2016-10-28 | Fives Fcb | Broyeur par compression de lit de matieres |
JP5859698B1 (ja) * | 2015-04-17 | 2016-02-10 | 三菱日立パワーシステムズ株式会社 | 粉砕ローラ及び粉砕装置 |
CN113333105B (zh) * | 2021-05-20 | 2022-08-02 | 萍乡市华顺环保化工填料有限公司 | 一种氧化铝生产用研磨设备 |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE614964C (de) * | 1933-07-30 | 1935-06-22 | Karl Querfurth | Mit grossen Mahlwalzen arbeitende Rohrmuehle |
US4611765A (en) * | 1983-06-30 | 1986-09-16 | Onoda Cement Co., Ltd. | Roller mill |
FR2679792B1 (fr) * | 1991-08-01 | 1995-08-25 | Fcb | Perfectionnements aux broyeurs a anneaux. |
US5518192A (en) * | 1994-03-15 | 1996-05-21 | Kabushiki Kaisha Kobe Seiko Sho | Vertical roller mill |
FR2742075B1 (fr) * | 1995-12-07 | 1998-02-20 | Fcb | Perfectionnements aux broyeurs a piste annulaire et rouleau |
-
1997
- 1997-04-15 SK SK1391-99A patent/SK139199A3/sk unknown
- 1997-04-15 US US09/403,242 patent/US6138933A/en not_active Expired - Lifetime
- 1997-04-15 AT AT97918239T patent/ATE243563T1/de not_active IP Right Cessation
- 1997-04-15 DK DK97918239T patent/DK1009529T3/da active
- 1997-04-15 AU AU26439/97A patent/AU2643997A/en not_active Abandoned
- 1997-04-15 PL PL97336308A patent/PL186892B1/pl unknown
- 1997-04-15 CA CA002285654A patent/CA2285654C/fr not_active Expired - Lifetime
- 1997-04-15 EP EP97918239A patent/EP1009529B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1997-04-15 DE DE69723115T patent/DE69723115T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-04-15 CZ CZ19993492A patent/CZ295375B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1997-04-15 UA UA99105601A patent/UA46143C2/uk unknown
- 1997-04-15 WO PCT/FR1997/000682 patent/WO1998046357A1/fr active IP Right Grant
- 1997-04-15 JP JP54354098A patent/JP3710829B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1997-04-15 ES ES97918239T patent/ES2202603T3/es not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE69723115D1 (de) | 2003-07-31 |
DE69723115T2 (de) | 2004-04-29 |
JP3710829B2 (ja) | 2005-10-26 |
SK139199A3 (en) | 2000-05-16 |
US6138933A (en) | 2000-10-31 |
WO1998046357A1 (fr) | 1998-10-22 |
ES2202603T3 (es) | 2004-04-01 |
CZ349299A3 (cs) | 2000-05-17 |
AU2643997A (en) | 1998-11-11 |
EP1009529B1 (fr) | 2003-06-25 |
CA2285654A1 (fr) | 1998-10-22 |
CZ295375B6 (cs) | 2005-07-13 |
EP1009529A1 (fr) | 2000-06-21 |
DK1009529T3 (da) | 2003-09-29 |
CA2285654C (fr) | 2003-07-01 |
ATE243563T1 (de) | 2003-07-15 |
JP2001518841A (ja) | 2001-10-16 |
PL336308A1 (en) | 2000-06-19 |
UA46143C2 (uk) | 2002-05-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP2554804B2 (ja) | 粉砕装置 | |
EP2756886A2 (en) | Roller crusher having at least one roller comprising a flange | |
JP5639146B2 (ja) | ローラミル | |
RU2634954C2 (ru) | Валковая дробилка, в которой по меньшей мере один валок имеет фланец | |
US5607111A (en) | Method and apparatus for crushing material of different grain size | |
PL186892B1 (pl) | Młyn walcowo-pierścieniowy | |
CN112638539A (zh) | 单辊研磨机 | |
JP5265534B2 (ja) | ローラミル | |
US20230052046A1 (en) | High-pressure roller press | |
US3739993A (en) | Grinding mills | |
JP2002519175A (ja) | 石炭粉砕機用の内蔵式空気密封装置 | |
US20240091784A1 (en) | High-pressure roller press | |
WO2009000575A1 (en) | Rolling bearing | |
US1366651A (en) | Grinding-mill | |
CN107107066B (zh) | 通过压缩粉碎料层的磨机 | |
US3515356A (en) | Centrifugal roller mill | |
JP3649545B2 (ja) | 横型超微粉砕ミルの摩耗防止方法 | |
RU2783845C2 (ru) | Мельница для размола материалов различной твердости и крупности частиц | |
EP0141982A2 (en) | Pulverizing mill having pure rolling motion between the grinding roll and the bowl | |
US990167A (en) | Pulverizing apparatus. | |
JP4476771B2 (ja) | 竪型粉砕機 | |
AU2017405653A1 (en) | Grinding mill, pulp lifter and outer pulp lifter element | |
JPH0724343A (ja) | 竪型粉砕機 | |
MXPA99009472A (en) | Improvements to crushers with ring-shaped track and roller | |
JP5859698B1 (ja) | 粉砕ローラ及び粉砕装置 |