PL186833B1 - Urządzenie mocujące do choinek świątecznych - Google Patents
Urządzenie mocujące do choinek świątecznychInfo
- Publication number
- PL186833B1 PL186833B1 PL98336410A PL33641098A PL186833B1 PL 186833 B1 PL186833 B1 PL 186833B1 PL 98336410 A PL98336410 A PL 98336410A PL 33641098 A PL33641098 A PL 33641098A PL 186833 B1 PL186833 B1 PL 186833B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- tree
- fastening
- fastening device
- christmas
- elements
- Prior art date
Links
- 241000191291 Abies alba Species 0.000 claims abstract description 48
- 235000004507 Abies alba Nutrition 0.000 claims abstract description 48
- 230000008878 coupling Effects 0.000 claims description 20
- 238000010168 coupling process Methods 0.000 claims description 20
- 238000005859 coupling reaction Methods 0.000 claims description 20
- 238000000034 method Methods 0.000 claims description 3
- 229910000831 Steel Inorganic materials 0.000 claims description 2
- 239000010959 steel Substances 0.000 claims description 2
- 238000011144 upstream manufacturing Methods 0.000 claims description 2
- 230000007246 mechanism Effects 0.000 description 4
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 description 2
- XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N water Substances O XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N 0.000 description 2
- 238000005452 bending Methods 0.000 description 1
- 230000008901 benefit Effects 0.000 description 1
- 238000005266 casting Methods 0.000 description 1
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 description 1
- 230000000694 effects Effects 0.000 description 1
- 230000004048 modification Effects 0.000 description 1
- 238000012986 modification Methods 0.000 description 1
- 230000008569 process Effects 0.000 description 1
- 125000006850 spacer group Chemical group 0.000 description 1
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47G—HOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
- A47G33/00—Religious or ritual equipment in dwelling or for general use
- A47G33/04—Christmas trees
- A47G33/12—Christmas tree stands
- A47G33/1213—Christmas tree stands comprising a single handle or pedal for releasing, tensioning or locking of clamping members
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47G—HOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
- A47G33/00—Religious or ritual equipment in dwelling or for general use
- A47G33/04—Christmas trees
- A47G33/12—Christmas tree stands
- A47G2033/122—Christmas tree stands involving electricity
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47G—HOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
- A47G33/00—Religious or ritual equipment in dwelling or for general use
- A47G33/04—Christmas trees
- A47G33/12—Christmas tree stands
- A47G2033/1286—Christmas tree stands comprising watering means, e.g. a water reservoir
Landscapes
- Turbine Rotor Nozzle Sealing (AREA)
- Table Devices Or Equipment (AREA)
- Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
- Holders For Apparel And Elements Relating To Apparel (AREA)
- Transmission Devices (AREA)
- Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
- Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
- Toys (AREA)
Abstract
1. Urzadzenie mocujace do choinek swiatecznych, w szczególnosci mechaniczne, zwlaszcza do choinek z róz- nymi wymiarami i ksztaltami pienków, zawierajace plyte podstawowa pojemnik na drzewko, który jest przymoco- wany do plyty podstawowej i posiada w srodku kolec, oraz wiele elementów mocujacych, które sa rozmieszczone w regularnych odstepach wokól pojemnika na drzewko, ko- rzystnie wychylnie i niezaleznie od siebie nawzajem usta- wiajac i utrzymujac choinke w swoich polozeniach moco- wania nad pojemnikiem za pomoca swoich powierzchni zorientowanych i skierowanych ku osi symetrii, przy czym stojak na choinke zawiera dokladnie jedno urzadzenie napi- najace oraz wiele elementów przenoszacych sile, a takze swoje elementy odchylajace na co najmniej jednym elemen- cie mocujacym, korzystnie pozwalajace na wywieranie, w mozliwie równomierny sposób, na pieniek choinki sily potrzebnej do jej ustawienia i przytrzymania za posrednic- twem elementów mocujacych, przy czym stojak zawiera elementy mocujace kompensujace wszystkie ewentualne nierównosci lub pochylenia drzewka, znamienne tym, ze zawiera co najmniej jeden element odchylajacy, który jest osadzony wychylnie. Fig. 1 PL PL PL
Description
Wynalazek dotyczy urządzenia mocującego do choinek świątecznych, w szczególności mechanicznego, zwłaszcza do choinek świątecznych z różnymi wymiarami i kształtami pieńków.
Znane są w praktyce różne rodzaje stojaków do choinek. Znane są stojaki złożone z płyty stanowiącej podstawę i umocowanej do niej pionowo rury, w którą wkłada się choinkę i mocuje za pomocą wielu biegnących poziomo wkrętów teowych. Wstawianie choinki w takie stojaki
186 833 wiąże się na ogół z wielu problemami. Zwykle potrzebni są dwaj ludzie do wstawienia i osadzenia choinki, dodatkowo trzeba na ogół odpowiednio obrobić pieniek choinki. Wkręty teowe mają zazwyczaj tylko małe powierzchnie uchwytowe dla palców, a zatem trudno jest je wkręcać, a ponadto doprowadza się zwykle tylko niewielkie ilości wody, o ile w ogóle jakiekolwiek.
Znane są również stojaki z rurą o za dużej średnicy, w które wkłada się choinkę na ogół w przybliżeniu centralnie i trwale klinuje za pomocą wielu klinów, które wbija się pomiędzy obrzeże rury a choinkę. Takie mocowanie choinki sprawia również trudności w wypadku tylko jednej osoby do osadzenia choinki.
Znany jest również stojak, w którym choinkę, którą trzeba osadzić, wkłada się w tuleję ze szczelinami, po czym nakręca się na zewnętrzny obwód tulei klinowy element naporowy w postaci nakrętki i, dzięki jej klinowemu profilowi, przemieszcza usytuowane promieniowo szczęki dociskowe w kierunku pieńka choinki. Prowadzoną w tulei choinkę na końcu zaciska się i mocuje przemieszczając i dociskając promieniowo do środka szczęki. Wadą w przypadku tego stojaka do choinek jest to, że przekrój poprzeczny pieńka choinki nie jest na ogół kołowy, w wyniku czego zacisk szczęk nie jest równomierny, a to powoduje z jednej strony niedostateczne zamocowanie, a z drugiej różne od pionowego ustawienie choinki.
Znane są również stojaki do choinek z częścią na pieniek usytuowaną na płycie podstawy oraz z wieloma elementami mocującymi, rozmieszczonymi wokół osi symetrii i przystosowanymi do indywidualnego wychylania, niezależnie od siebie, nad częścią, w którą wchodzi choinka, pomiędzy położeniem luźnym a położeniem osadzonym w płaszczyznach, które przecinają co najmniej w niewielkim lub w większym stopniu oś symetrii, przy czym jest to sytuacja, w której w położeniu zamocowania elementy trzymające można wykonać tak, żeby przylegały na styk pod wpływem nacisku do pieńka choinki dzięki istnieniu obszaru stykowego i miały dokładnie jeden element naprężający, który za pośrednictwem elementu przenoszącego siłę działa z taką samą silą na wszystkie elementy mocujące równocześnie i przemieszcza te elementy mocujące do ich położenia mocującego. Stojak ten, który uzyskał znaczne powodzenie na rynku, wydaje się obecnie najlepszy. Jednakże w przypadku tego stojaka konieczne jest, w celu uruchomienia elementu napinającego, wytworzenie ręką znacznej siły, jednocześnie schylając się w znacznym stopniu, w którym to położeniu trudno jest trzymać choinkę prosto. Linka pociągana przez urządzenie napinające i trzymająca elementy mocujące przy pieńku działa na dwóch znacznie różniących się płaszczyznach i wytwarza, w najdalszym punkcie od urządzenia napinającego, to jest na tylne elementy mocujące, znaczną silą napinająca, która nie pozwala na równomierne rozłożenie siły na wszystkie elementy mocujące, a także wymaga bardzo trwałej konstrukcji, to znaczy, że musi to wiązać się z dużymi kosztami.
Znany jest również stojak do choinek wytwarzany ze skomplikowanych i drogich odlewów, i skonstruowany w formie donicy z trzema ramionami rozmieszczonymi w odstępie co 120° i pochylonymi pod kątem 25°. Na ramionach tych znajdują się kliny zaciskowe skonstruowane tak, że można je przemieszczać, przy czym umieszczona w środku choinka naciska na płytę połączoną z klinami zaciskowymi, co doprowadza do zetknięcia się klinów z choinką i jej umocowania. Umocowana w ten sposób choinka jest później trudna do wyjęcia.
Urządzenie mocujące do choinek świątecznych, w szczególności mechaniczne, zwłaszcza do choinek z różnymi wymiarami i kształtami pieńków, zawierające płytę podstawową, pojemnik na drzewko, który jest przymocowany do płyty podstawowej i posiada w środku kolec oraz wiele elementów mocujących, które są rozmieszczone w regularnych odstępach wokół pojemnika na drzewko, korzystnie wychylnie i niezależnie od siebie nawzajem ustawiając i utrzymując choinkę w swoich położeniach mocowania nad pojemnikiem za pomocą swoich powierzchni zorientowanych i skierowanych ku osi symetrii, przy czym stojak na choinkę zawiera dokładnie jedno urządzenie napinające oraz wiele elementów przenoszących silę, a także swoje elementy odchylające na co najmniej jednym elemencie mocującym, korzystnie pozwalające na wywieranie, w możliwie równomierny sposób, na pieniek choinki siły potrzebnej do jej ustawienia i przytrzymania za pośrednictwem elementów mocujących, przy czym stojak zawiera elementy mocujące kompensujące wszystkie ewentualne nierówności
186 833 lub pochylenia drzewka, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden element odchylający, który jest osadzony wychylnie.
Korzystnie, urządzenie zawiera element mocujący, który jest elementem wychylnym.
Korzystnie, urządzenie zawiera klocek nośny usytuowany na elemencie mocującym, który to klocek nośny jest wychylny oraz jest osadzony obrotowo.
Korzystnie, urządzenie zawiera ponadto element przenoszący siłę, który jest zaopatrzony w co najmniej dwie giętkie złączki.
Korzystnie, giętkie złączki mają postać stalowych linek.
Korzystnie, w stosunku do kierunku ciągnięcia, giętkie złączki są skrzyżowane względem siebie w miejscach skrzyżowania za elementem odchylającym i przed elementem mocującym.
Korzystnie, urządzenie zawiera pojemnik, w który wchodzi choinka, o wielobocznym kształcie.
Korzystnie, urządzenie zawiera urządzenie napinające, które jest wyposażone w wydłużalną dźwignię.
Korzystnie, urządzenie zawiera silnik elektryczny napinający i zwalniający elementy przenoszące siłę.
Korzystnie, urządzenie zawiera usytuowane przed silnikiem elektrycznym uwalniające się urządzenie uchwytowe.
Korzystnie, urządzenie zawiera transformator zasilający silnik elektryczny energią o odpowiedniej wielkości i napięciu.
Korzystnie, urządzenie zawiera zdalny sterownik sterujący silnik elektryczny.
Korzystnie, urządzenie zawiera przymocowane do niego gniazdo sieciowe na 220 V.
Zaleta rozwiązania urządzenia mocującego według wynalazku polega na zapewnieniu mechanicznego urządzenia mocującego typu podstawowego do choinek o wysokości do około 2,50 m, z grubym lub cienkim pieńkiem oraz z gładką lub nierównomierną powierzchnią pieńka, umożliwiającego równomierne mocowanie i automatyczne ustawianie pozycyjne, w położeniu pionowym, przy możliwie niewielkiej zaangażowanej sile potrzebnej do zamocowania.
Korzystne skutki rozwiązania według wynalazku osiągnięto za pomocą dwóch lub więcej giętkich złączek skierowanych z nieruchomego miejsca, skonstruowanego w sposób wychylny i obrotowy, za pomocą wielu elementów mocujących, na przykład elementu zmieniającego kierunek, elementu pociągowego, które to elementy są napinane za pomocą elementu napinającego tak, że elementy mocujące, skonstruowane w sposób wychylny, przemieszczają się, w szczególności ich górne zewnętrzne końce, w określonym promieniu względem osi symetrii pojemnika, w który wchodzi pieniek choinki i trzymają ten pieniek. Umieszczenie punktu stałego w płaszczyźnie poniżej elementów mocujących, oznacza, że przed skierowaniem giętkich złączek ku elementom mocującym i ich skrzyżowaniem ze sobą, w każdym wypadku pomiędzy elementami mocującymi a końcowymi punktami mocowania, elementy mocujące, pod wpływem naprężenia wywieranego przez wspomniane giętkie złączki, są wykonane tak, że przylegają w giętki sposób do pieńka choinki dzięki elementowi pociągowemu, to jest w sposób kompensujący nierówności, bez zmniejszania sił, ale niemniej jednak dzięki ruchomości punktu stałego.
Czynność prostowania elementu pociągowego albo za pomocą dźwigni nożnej, albo zdalnego sterownika sterującego silnikiem elektrycznym, umożliwia niezawodne ustawianie choinki w pionowym położeniu względem jego osi symetrii, bez konieczności schylania się.
Przedmiot wynalazku, w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie z dwiema giętkimi złączkami w rzucie ilustrującym działanie urządzenia mocującego, schematycznie, fig. 2 - urządzenie podczas działania z dwiema giętkimi złączkami, w przekroju, fig. 3 - urządzenie mocujące (stojak zamknięty pokrywą) w rzucie głównym, w uproszczeniu.
Urządzenie mocujące według wynalazku zawiera płytę podstawową 1 według fig. 1, do której jest przymocowany pojemnik 2, który może być cylindryczny lub, w razie konieczności
186 833 użycia większej ilości wody, wieloboczny, i służy do mocowania i nawadniania choinki. W środku pojemnika 2 znajduje się występ 21 w postaci kolca do mocowania pieńka choinki.
Dla umożliwienia przemieszczania elementów mocujących 3, 3a, 3b, 3c, rozmieszczonych w regularnych odstępach wokół pojemnika 2 na śrubach nośnych 13, 13a, 13b, 13c w taki sposób, że można je wychylać w lub na klockach nośnych 12, 12a, 12b, 12c, 12d, 12e, 12f, 12g, z ich położenia spoczynkowego, wymuszanego za pomocą jednej lub więcej sprężyny powrotnej 7 kierowanej przez rowki prowadzące 22 i 22a, do położenia mocującego, zastosowano powszechnie dostępny mechanizm zapadkowy stanowiący urządzenie uchwytowe
18. Mechanizm zapadkowy stanowiący urządzenie uchwytowe 18 jest osądzony w bloku 19 i 18a, przymocowanym do płyty podstawowej 1 i przekręca giętkie złączki 5 i 6 za pomocą pionowego, wymuszanego naciskiem ruchu dźwigni 20, która ma wieloboczny lub okrągły, pusty w środku element 20a pozwalający na przedłużenie 24, 25 dźwigni. Giętkie złączki 5, 6 są prowadzone w otworach 17 i 17a i za elementem odchylającym 16, który jest zamocowany do płyty podstawowej 1 są skrzyżowane w miejscu skrzyżowania 15. Giętkie złączki 5, 6 biegną następnie przez prowadnice 14, 14a, 14b, 14c w elementach mocujących 3, 3a, 3b, 3c, po czym krzyżują się odpowiednio ze sobą ponownie w miejscu skrzyżowania 15a i są prowadzone ku swoim punktom końcowym 11 i 1 la w wychylnym elemencie mocującym 8, albo na nim. Element mocujący 8 jest osadzony, za pomocą śruby nośnej 10, na klocku nośnym 9, albo w nim, który z kolei jest osadzony obrotowo na śrubie dystansowej 29.
Dzięki elementowi odchylającemu 16 i elementom mocującym 8, z klockiem nośnym 9, które w stosunku do elementów mocujących 3, 3a, 3b, 3c są zamocowane do płyty podstawowej 1 w niższej płaszczyźnie, skrzyżowane konstrukcje w miejscach skrzyżowania 15, 15a giętkich złączek 5 i 6 wymuszają - przy użyciu tylko bardzo małej siły wywieranej za pomocą urządzenia napinającego 4 - bardzo bezpośrednie, a nie mniej jednak zachowujące giętkość podczas naciągania, zachowanie się giętkich złączek 5 i 6. Dzięki temu, a także swobodzie ślizgania się, jaką mają giętkie złączki 5, 6 w otworach prowadzących 14, 14a, 14b, 14c, elementy mocujące 3, 3a, 3b, 3c zapewniają odpowiednią wymaganą kompensację nierównomiemości nacisku oraz umożliwiają uwzględnienie pochylenia choinki, która ma być osadzona, a także osiowanie i mocowanie jej w odpowiednim pionowym położeniu.
Na fig. 2 i 3 przedstawiono modyfikacje zalecanego przykładu wykonania urządzenia z fig. 1 polegające na zastosowaniu do zwijania giętkich złączek 5, 6 za pomocą silnika elektrycznego 26, któryjest zasilany z akumulatora 12 V lub transformatora 28 i sterowany zdalnie za pomocą zdalnego sterownika 30, za pośrednictwem wału napędowego 27, przy czym przed nim znajduje się mechanizm zapadkowy stanowiący urządzenie uchwytowe 18 przeznaczony do zapobiegania niepożądanemu zwolnieniu giętkich złączek 5 i 6, a tym samym trzymania elementów mocujących 3, 3a, 3b, 3c na wypadek awarii zasilania.
Dzięki zaopatrzeniu urządzenia w gniazdko sieciowe 32 220 V, zabudowane w sposób wodoszczelny w pokrywie 31 z przeznaczeniem do podłączania oświetlenia choinki, otrzymuje się wygodne dla użytkownika urządzenie mocujące w postaci stojaka na choinkę stanowiące kompletną konstrukcję.
Zwolnienie blokady 20b, 33 mechanizmu zapadkowego stanowiące urządzenie uchwytowe 18 powoduje zwolnienie zapadki, a tym samym naprężenie giętkich złączek 5, 6. Sprężyna powrotna 7 może ściągnąć elementy mocujące 3, 3a, 3b, 3c razem pod ich uchwytami w postaci śrub nośnych 13, 13a, 13b, 13c ku ich osiom symetrii, w wyniku czego elementy mocujące 3, 3a, 3b, 3c trzymające choinkę swoimi górnymi końcami, puszczają wspomniane drzewko. Umożliwia to wyjęcie choinki ze stojaka.
Claims (13)
- Urządzenie mocujące do choinek świątecznychZastrzeżenia patentowe1. Urządzenie mocujące do choinek świątecznych, w szczególności mechaniczne, zwłaszcza do choinek z różnymi wymiarami i kształtami pieńków, zawierające płytę podstawową, pojemnik na drzewko, który jest przymocowany do płyty podstawowej i posiada w środku kolec, oraz wiele elementów mocujących, które są rozmieszczone w regularnych odstępach wokół pojemnika na drzewko, korzystnie wychylnie i niezależnie od siebie nawzajem ustawiając i utrzymując choinkę w swoich położeniach mocowania nad pojemnikiem za pomocą swoich powierzchni zorientowanych i skierowanych ku osi symetrii, przy czym stojak na choinkę zawiera dokładnie jedno urządzenie napinające oraz wiele elementów przenoszących siłę, a także swoje elementy odchylające na co najmniej jednym elemencie mocującym, korzystnie pozwalające na wywieranie, w możliwie równomierny sposób, napieniek choinki siły potrzebnej do jej ustawienia i przytrzymania za pośrednictwem elementów mocujących, przy czym stojak zawiera elementy mocujące kompensujące wszystkie ewentualne nierówności lub pochylenia drzewka, znamienne tym, że zawiera co najmniej jeden element odchylający, który jest osadzony wychylnie.
- 2. Urządzenie mocujące według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera element mocujący (8), który jest elementem wychylnym.
- 3. Urządzenie mocujące według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera klocek nośny (9) usytuowany na elemencie mocującym (8), który to klocek nośny (9) jest wychylny oraz jest osadzony obrotowo.
- 4. Urządzenie mocujące według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że zawiera ponadto element przenoszący siłę, który jest zaopatrzony w co najmniej dwie giętkie złączki (5, 6).
- 5. Urządzenie mocujące według zastrz. 4, znamienne tym, że giętkie złączki (5, 6) mają postać stalowych linek.
- 6. Urządzenie mocujące według zastrz. 4, znamienne tym, że w stosunku do kierunku ciągnięcia, giętkie złączki (5, 6) są skrzyżowane względem siebie w miejscach skrzyżowania (li5,15a) za elementem odchylającym (16) i przed elementem mocującym (8).
- 7. Urządzenie mocujące według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera pojemnik (2), w który wchodzi choinka, o wielobocznym kształcie.
- 8. Urządzenie mocujące według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera urządzenie napinające (4), które jest wyposażone w wydłużalną dźwignię (20).
- 9. Urządzenie mocujące według zastrz. 4, znamienne tym, że zawiera silnik elektryczny (26) napinający i zwalniający elementy przenoszące siłę.
- 10. Urządzenie mocujące według zastrz. 9, znamienne tym, że zawiera usytuowane przed silnikiem elektrycznym (26) uwalniające się urządzenie uchwytowe (18).
- 11. Urządzenie mocujące według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że zawiera transformator (28) zasilający silnik elektryczny (26) energią o odpowiedniej wielkości i napięciu.
- 12. Urządzenie mocujące według zastrz. 11, znamienne tym, że zawiera zdalny sterownik (30) sterujący silnik elektryczny (26).
- 13. Urządzenie mocujące według zastrz. 12, znamienne tym, że zawiera przymocowane do niego gniazdo (32) sieciowe na 220 V.
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE29707643U DE29707643U1 (de) | 1997-04-28 | 1997-04-28 | Weihnachtsbaumständer |
| PCT/EP1998/002508 WO1998048678A1 (de) | 1997-04-28 | 1998-04-28 | Weihnachtsbaumständer |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| PL336410A1 PL336410A1 (en) | 2000-06-19 |
| PL186833B1 true PL186833B1 (pl) | 2004-03-31 |
Family
ID=8039640
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| PL98336410A PL186833B1 (pl) | 1997-04-28 | 1998-04-28 | Urządzenie mocujące do choinek świątecznych |
Country Status (10)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US6283436B1 (pl) |
| EP (1) | EP0983010B1 (pl) |
| AT (1) | ATE234584T1 (pl) |
| CA (1) | CA2287527A1 (pl) |
| CZ (1) | CZ296231B6 (pl) |
| DE (2) | DE29707643U1 (pl) |
| HU (1) | HUP0001672A3 (pl) |
| PL (1) | PL186833B1 (pl) |
| SK (1) | SK147699A3 (pl) |
| WO (1) | WO1998048678A1 (pl) |
Families Citing this family (16)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE19722173A1 (de) * | 1997-05-27 | 1998-12-03 | Artmann Josef | Baumständer |
| USD454518S1 (en) | 1999-04-01 | 2002-03-19 | Klaus Krinner | Christmas tree stand |
| DE10003766C2 (de) * | 2000-01-28 | 2002-05-08 | Koch Bernd Martin | Christbaumständer mit Sicherungskeilen |
| EP1318740B9 (de) * | 2000-09-22 | 2004-09-29 | Krinner Innovation GmbH | Haltevorrichtung |
| DE10108999A1 (de) * | 2001-02-23 | 2002-09-12 | Schmitz Hans Joerg | Ständerfuß für im wesentlichen zylindrische Profile |
| DE102005011185B4 (de) | 2004-03-09 | 2018-03-01 | Stefan Hirschmann | Ständer zum Verankern eines stabförmigen Gegenstandes, insbesondere eines Baumes |
| WO2005087060A2 (de) | 2004-03-09 | 2005-09-22 | Stefan Hirschmann | Ständer zum verankern eines stabförmigen gegenstandes, insbesondere eines baumes |
| US20050230593A1 (en) * | 2004-04-16 | 2005-10-20 | Charlene Wynn | Christmas tree stand |
| US20050229482A1 (en) * | 2004-04-16 | 2005-10-20 | Charlene Wynn | Christmas tree stand |
| DE102004062826B4 (de) * | 2004-12-27 | 2015-06-18 | Krinner Innovation Gmbh | Christbaumständer mit am Kraftübertragungselement angreifendem elastischem Element |
| DE102006012425B4 (de) * | 2006-03-17 | 2008-10-16 | Krinner Innovation Gmbh | Ständer zum Aufspannen eines stabförmigen Teiles, insbesondere eines Christbaumes |
| US8205851B2 (en) * | 2006-12-21 | 2012-06-26 | Vincent Hebert | Apparatus for holding substantially cylindrically shaped elements |
| US20100108850A1 (en) * | 2008-10-31 | 2010-05-06 | Mark Steven Holzapfel | Stand for supporting a tree |
| DE102015122892B4 (de) | 2015-12-29 | 2018-07-05 | Sven Klever | Weihnachtsbaumständer |
| DE102021117176B3 (de) | 2021-07-02 | 2022-04-21 | Timo Schmidt | Baumständer und Verfahren dazu |
| DE202021103580U1 (de) | 2021-07-02 | 2021-07-14 | Timo Schmidt | Baumständer |
Family Cites Families (8)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE3932473A1 (de) * | 1989-09-28 | 1991-04-11 | Klaus Krinner | Christbaumstaender |
| US5507117A (en) * | 1993-05-28 | 1996-04-16 | County Line Limited Partnership, L.L.C. | Tree stand |
| ATE180639T1 (de) * | 1994-11-11 | 1999-06-15 | Krinner Gmbh | Christbaumständer |
| US5467959A (en) * | 1995-01-30 | 1995-11-21 | Behringer; Mark R. | Christmas tree clamping stand |
| US6019341A (en) * | 1996-05-13 | 2000-02-01 | County Line Limited, L.L.C. | Christmas tree stand |
| DE29706967U1 (de) * | 1997-04-17 | 1997-06-12 | Schulz, Farriba, 80799 München | Weihnachtsbaumständer |
| DE29709296U1 (de) * | 1997-05-27 | 1997-10-23 | Artmann, Josef, 93455 Traitsching | Baumständer |
| US6087946A (en) * | 1998-10-21 | 2000-07-11 | Menard, Jr.; Wayne A. | Christmas tree stand |
-
1997
- 1997-04-28 DE DE29707643U patent/DE29707643U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1998
- 1998-04-28 SK SK1476-99A patent/SK147699A3/sk unknown
- 1998-04-28 CA CA002287527A patent/CA2287527A1/en not_active Abandoned
- 1998-04-28 HU HU0001672A patent/HUP0001672A3/hu unknown
- 1998-04-28 DE DE59807562T patent/DE59807562D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1998-04-28 EP EP98922780A patent/EP0983010B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1998-04-28 PL PL98336410A patent/PL186833B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1998-04-28 US US09/403,457 patent/US6283436B1/en not_active Expired - Fee Related
- 1998-04-28 WO PCT/EP1998/002508 patent/WO1998048678A1/de not_active Ceased
- 1998-04-28 AT AT98922780T patent/ATE234584T1/de not_active IP Right Cessation
- 1998-04-28 CZ CZ0380699A patent/CZ296231B6/cs not_active IP Right Cessation
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| HUP0001672A3 (en) | 2000-10-30 |
| WO1998048678A1 (de) | 1998-11-05 |
| ATE234584T1 (de) | 2003-04-15 |
| PL336410A1 (en) | 2000-06-19 |
| SK147699A3 (en) | 2000-10-09 |
| DE29707643U1 (de) | 1997-07-03 |
| US6283436B1 (en) | 2001-09-04 |
| HUP0001672A2 (hu) | 2000-08-28 |
| CZ9903806A3 (cs) | 2000-10-11 |
| CA2287527A1 (en) | 1998-11-05 |
| CZ296231B6 (cs) | 2006-02-15 |
| EP0983010B1 (de) | 2003-03-19 |
| EP0983010A1 (de) | 2000-03-08 |
| DE59807562D1 (de) | 2003-04-24 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| PL186833B1 (pl) | Urządzenie mocujące do choinek świątecznych | |
| US5114113A (en) | Christmas tree stand | |
| US6988702B2 (en) | Holding device | |
| US20110121125A1 (en) | Roll Fencing Unfurling and Stretching Apparatus | |
| US5505433A (en) | Sheet removal apparatus and method | |
| CN112012204A (zh) | 锚索张拉及拆卸方法 | |
| NO336359B1 (no) | Innretning for variering av lengdebelastning på langstrakte komponenter | |
| JP2544092B2 (ja) | プラスチックパイプ曲げ装置 | |
| US7712726B1 (en) | Machine for pulling wire through a conduit | |
| US4560131A (en) | Anchor stand | |
| CN113991543A (zh) | 一种新型电缆沟电缆敷设装置 | |
| DE29913474U1 (de) | Christbaumständer (Seilzug II) | |
| CN101467086A (zh) | 用于在不可检查的管道内安装电缆和套管的方法和装置 | |
| EP1230460B1 (en) | Releasable grip-and-hold device for lifting large boards and a method for releasing the device in the large board's mounting position | |
| CA1333765C (en) | Head restraint for a livestock squeeze chute | |
| JP4150242B2 (ja) | 残置ケーブル撤去装置 | |
| US5975603A (en) | Fire hydrant lifting and setting device | |
| CN112726410B (zh) | 一种铁路桥梁伸缩缝防水橡胶带施工方法 | |
| US4382325A (en) | Heavy pipe joining system | |
| WO1998016981A1 (en) | Method and apparatus for mounting wires of high-voltage open cables, especially optical ground wires, on suspenders set up therefor | |
| GB2221247A (en) | System for the progressive remote release of a series of clamps | |
| CN218242927U (zh) | 一种用于电缆铺设的电缆托架 | |
| EP0987382A1 (en) | A holder for a level-indicating line | |
| JPH0722972Y2 (ja) | 防護管装脱装置 | |
| GB2206554A (en) | Threading and hoisting devices and systems |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20070428 |