PL186448B1 - Biustonosz - Google Patents

Biustonosz

Info

Publication number
PL186448B1
PL186448B1 PL98324256A PL32425698A PL186448B1 PL 186448 B1 PL186448 B1 PL 186448B1 PL 98324256 A PL98324256 A PL 98324256A PL 32425698 A PL32425698 A PL 32425698A PL 186448 B1 PL186448 B1 PL 186448B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bra
bows
catch
bow
cups
Prior art date
Application number
PL98324256A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324256A1 (en
Inventor
Christa-Heidi Kunz
Adolf Woltron
Siegfried Kollmannthaler
Original Assignee
Triumph International Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Triumph International Ag filed Critical Triumph International Ag
Publication of PL324256A1 publication Critical patent/PL324256A1/xx
Publication of PL186448B1 publication Critical patent/PL186448B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41CCORSETS; BRASSIERES
    • A41C3/00Brassieres
    • A41C3/0007Brassieres with stay means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41CCORSETS; BRASSIERES
    • A41C3/00Brassieres
    • A41C3/12Component parts
    • A41C3/122Stay means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41CCORSETS; BRASSIERES
    • A41C3/00Brassieres
    • A41C3/12Component parts
    • A41C3/122Stay means
    • A41C3/124Stay means with an articulated or bridge construction

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Corsets Or Brassieres (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)

Abstract

. 1. Biustonosz z dwiema miseczkami pier- siowymi i dwiema polaczonymi z nimi cze- sciami bocznymi, w których wzdluz dol- nych brzegów miseczek znajduja sie kie- szenie do pomieszczenia kablaków usztyw- niajacych w ksztalcie litery U, z których kazda w obszarze jednego z konców zaopa- trzona jest w otwór do wsuniecia, i wy- jecia jednego z kablaków, znamienny tym, ze w obszarze otworu (10) znajduja sie srodki do unieruchamiania kazdego z kabla- ków w polozeniu wsuniecia, przy czym w sklad tych srodków wchodzi przynajm- niej jeden element zaczepowy (11, 21) umie- szczony w biustonoszu (1), za pomoca któ- rego kazdy ze zwróconych w jego strone konców kablaka (9) moze wchodzic w zwa- lniane polaczenie robocze. F IG . 2 PL PL PL

Description

Znany jest biustonosz z dwiema miseczkami piersiowymi i dwiema połączonymi z nimi częściami bocznymi, w których wzdłuż dolnych brzegów miseczek znajdują się kieszenie do pomieszczenia kabłąków usztywniających w kształcie litery U, z których każda w obszarze jednego z końców zaopatrzona jest w otwór do wsunięcia, bądź wyjęcia jednego z kabłąków, przy czym w obszarze tego otworu znajduje się środek do unieruchomienia każdego kabłąka w położeniu wsunięcia.
Każdy tego rodzaju kabłąk utrzymujący kształt składa się ze stosunkowo sztywnego, spręży stoelastycznego materiału, na przykład metalu lub tworzywa sztucznego, i wstawiony jest we wzdłużną, zamkniętą na końcach kieszeń, wykonaną z materiału tekstylnego i przechodzącą wzdłuż szwu pod biustem.
Ponieważ kabłąki są ruchome wzdłużnie w tych kieszeniach, to istnieje, nie tylko podczas noszenia, lecz przede wszystkim podczas prania tego rodzaju biustonosza, niebezpieczeństwo, ze końce kabłąka przedrą się przez tkaninę materiału kieszeni. Przy praniu kabłąki mogą zostać całkowicie wyrzucone z kieszeni przy wirowaniu. Jeżeli tego rodzaju kabłąk
186 448 zostaje całkowicie oddzielony od części bielizny, to istnieje niebezpieczeństwo, że przedostanie się przez otworki bębna i może zablokować dalszy obrót bębna. W krótkim czasie wiele pralek zostało uszkodzonych przez kabłąki usztywniające biustonoszy.
Z tego powodu wielu producentów bielizny zaleca wyłącznie ręczne pranie tego rodzaju biustonoszy. Pranie ręczne jest jednakże kosztowne i niezadowalające, jeżeli tkanina biustonosza zawiera bawełnę, której zabrudzenie jest trudno usuwalne przy ręcznym praniu w niskiej temperaturze.
Znane jest na przykład z opisu patentowego EP 0 752 213 Al, dla umożliwienia prania maszynowego również tego rodzaju biustonoszy, takie kształtowanie kieszeni mieszczących kabłąki, że do prania kabłąki można wyjąć i po praniu na powrót wsunąć. Przy tym na końcu każdej z kieszeni znajduje się otwór, na przykład prostopadła do kieszeni szczelina, lub też koniec kieszeni zamknięty jest poprzecznie względem niej biegnącą taśmą, aby zapobiec niezauważonemu wysunięciu się kabłąka. Te otwory rozmieszcza się, zwłaszcza na zewnętrznych końcach kieszeni. Jednakowoż nie ma gwarancji, zwłaszcza po dłuższym noszeniu lub po wielu praniach, że końce kabłąków mimo to nie wysuną się z otworów drapiąc lub raniąc skórę osoby noszącej.
W przeciwieństwie do tego, znane jest, na przykład z opisu US 5.387.150, stosowanie, w celu uniemożliwienia ruchów kabłąków usztywniających w kieszeniach, stałe zamocowywanie kabłąków usztywniających na końcach do danego biustonosza. Aby mimo tego nie ograniczać swobody ruchów osoby noszącej biustonosz, z jednej strony na końcach kabłąków stosuje się zamocowania, przynajmniej w jednym kierunku przegubowe, a z drugiej strony na długości kabłąków rozmieszcza się dodatkowe przeguby. Pomijając to, że powoduje to komplikację konstrukcji kabłąka i urządzeń mocujących, to nie usuwa się w ten sposób niebezpieczeństwa, zarówno przy noszeniu, jak i przede wszystkim podczas prania, odłączenia od materiału biustonosza również środków mocujących powodującego, że zarówno kabłąki biustonosza, jak i inne elementy bielizny mogą spowodować uszkodzenie pralki.
Celem wynalazku jest opracowanie takiej konstrukcji biustonoszy z wyjmowanymi kabłąkami usztywniającymi, która zapewniałaby możliwość zapobieżenia wzdłużnemu przesuwaniu się kabłąków, bądź ich wysuwaniu się lub też ich wyjmowaniu, z otworów przeznaczonych do ich wsuwania i wyjmowania.
Biustonosz z dwiema miseczkami piersiowymi i dwiema połączonymi z nimi częściami bocznymi, w których wzdłuż dolnych brzegów miseczek znajdują się kieszenie do pomieszczenia kabłąków usztywniających w kształcie litery U, z których każda w obszarze jednego z końców zaopatrzona jest w otwór do wsunięcia, i wyjęcia jednego z kabłąków, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w obszarze otworu znajdują się środki do unieruchamiania każdego z kabłąków w położeniu wsunięcia, przy czym w skład tych środków wchodzi przynajmniej jeden element zaczepowy umieszczony w biustonoszu, za pomocą którego każdy ze zwróconych w jego stronę końców kabłąka może wchodzić w zwalniane połączenie robocze.
Korzystnie w przednim obszarze środkowym biustonosza między miseczkami, umieszczony jest co najmniej jeden element zaczepowy.
Korzystnie każdy z kabłąków zaopatrzony jest w osobny element zaczepowy.
Korzystnie elementy zaczepowe obu kabłąków scalone są w jedno urządzenie zaczepowe.
Korzystnie zwalniane połączenie robocze jest ukształtowane jako kołkowe, przy czym występowi na jednej z części odpowiada na drugiej części wgłębienie mieszczące ten występ.
Korzystnie elementy zaczepowe umieszczone są na wspólnej płytce podstawowej.
Korzystnie płytka podstawowa nakrywana jest klapką pokrywową.
Korzystnie klapka pokrywowa połączona jest przegubowo z płytką podstawową.
Korzystnie elementy zaczepowe bądź urządzenie zaczepowe i/lub kabłąki składają się z tworzywa sztucznego.
Korzystnie elementy zaczepowe bądź urządzenie zaczepowe i/lub przyporządkowane końce kabłąków są ukształtowane odpowiednio pod względem estetycznym, i/lub ozdobione ornamentami.
Jak to opisano powyżej w obszarze otworu każdej z kieszeni umieszczony jest środek unieruchamiający dany kabłąk w położeniu wsunięcia, przy czym w skład tego środka wchodzi element zaczepowy umieszczony w co najmniej jednym przednim obszarze środkowym biustonosza między miseczkami, do każdego z których przypinany jest w sposób łatwo odłączalny zwrócony w jego stronę koniec jednego z kabłąków.
Idea wynalazku polega zatem na unieruchomieniu w sposób odłączalny kabłąków w stanie wsunięcia za pomocą środków mechanicznych. Środki te znajdują się, korzystnie, w miejscu, w którym otwory kieszeni przy obu miseczkach znajdują się najbliżej siebie nawzajem, mianowicie w obszarze przednim środkowym biustonosza między miseczkami. W tym miejscu zaczepowe elementy mechaniczne dla kabłąków najmniej przeszkadzają, ponieważ mogą być ukształtowane w postaci na przykład zapinki lub innego elementu biżuteryjnego, elementów jakie w ogóle często umieszczane są w tym miejscu ze względów dekoracyjnych.
Według niniejszego wynalazku każdemu kabłąkowi może być przyporządkowany oddzielny element zaczepowy, lub też elementy zaczepowe obu kabłąków mogą być połączone w jedną całość.
Rozłączalne połączenie robocze może być ukształtowane jako kołkowe, przy czym występowi na jednej z części odpowiada na drugiej części wgłębienie mieszczące ten występ. Umożliwia to na przykład wprowadzenie kołka znajdującego się na końcu kabłąka we wgłębienie elementu zaczepowego lub nasadzenie odpowiednim wycięciem przelotowym na końcu kabłąka na kołek elementu zaczepowego. Tego rodzaju połączenie jest proste w zestawianiu i zwalnianiu; poza tym umożliwia pewne ruchy w płaszczyźnie biustonosza stycznej do powierzchni ciała, działając jak przegub.
Kiedy elementy mocujące obu kabłąków scalone są w jedno urządzenie mocujące, to korzystne jest, jeżeli elementy mocujące osadzone są na wspólnej płytce podstawowej nakrywanej za pomocą otwieranej płytki pokrywowej połączonej przegubowo również z płytką podstawową.
Poza tym powstaje bardzo korzystna możliwość nakrywanej klapką pokrywową, odchylnie przegubowo połączoną również z płytką podstawową.
Korzystne jest, jeżeli element zaczepowy bądź urządzenie zaczepowe i/lub kabłąk wykonany jest z tworzywa sztucznego, którym w sposób znany i prosty można nadawać dowolne kształty. Elementy zaczepowe bądź urządzenie zaczepowe i/lub przyporządkowane mu końce kabłąków mogą być ukształtowane odpowiednio pod względem estetycznym, i/lub ozdobiony ornamentami.
Przedmiot wynalazku uwidoczniono w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia biustonosz z umieszczonym w jego przednim środkowym obszarze urządzeniem zaczepowym dla obu kabłąków usztywniających, fig. 2 przedstawia w powiększeniu przedni obszar środkowy z zapiętym urządzeniem zaczepowym, fig. 3 - widok odpowiadający fig. 2 z otwartą klapką pokrywową, fig. 4 - widok odpowiadający fig. 3, z kabłąkiem zwolnionym, fig. 5 przedstawia w powiększeniu przedni obszar środkowy biustonosza, w którym każdemu z kabłąków przyporządkowany jest element zaczepowy, a fig. 6 - widok odpowiadający fig. 5 z częściowo wyciągniętym kabłąkiem.
Jak to przedstawiono na fig. 1, biustonosz 1 składa się z dwóch części bocznych 2, które w przednim obszarze środkowym 3 biustonosza 1 schodzą się, a na zewnętrznych końcach zaopatrzone są w części 4a, 4b dla zapięcia plecowego. Wzdłuż szwu 5 przy podstawie piersi miseczki piersiowe są wszyte, co może być wykonane w sposób w zasadzie dowolny. Na górnych obrzeżach miseczek 6 dołączone są taśmy nośne 7, które w zwykły sposób dochodzą do plecowych obszarów części bocznych 2.
Poszczególne części biustonosza 1 wykonane są z materiału tekstylnego, który może być elastyczny całkowicie lub w pewnych obszarach częściowych, co pozostaje bez wpływu na przedmiot wynalazku. Zastosowanie wynalazku nie ogranicza się do opisanej odmiany wykonania biustonosza. Może on znaleźć zastosowanie w przypadku w zasadzie wszystkich damskich artykułów bieliźnianych z zaznaczoną lub uwydatnioną częścią piersiową zaopatrzoną w kabłąki usztywniające, włącznie ze strojami kąpielowymi.
Jak to widać na fig. 2, przedstawiającej w powiększeniu górną część przedniego obszaru środkowego 3 biustonosza, wzdłuż szwów 5 mocujących miseczki 6 przebiegają kieszenie 8,
186 448 w każdą z których wsunięty jest kabłąk usztywniający 9. Kieszenie 8 mogą być naszyte od zewnątrz lub od wewnątrz, lub też mogą być ukształtowane z materiału części bocznych 2; ważne jest to, że każda z kieszeni 8 na końcu znajdującym się w przednim obszarze środkowym 3 zaopatrzona jest w otwór, przez który do tej kieszeni 8 Wprowadza się kabłąk 9, lub z których można również ten kabłąk wyjąć. Kabłąki 9 wykonane są zwykle ze sztywnego sprężystego materiału, na przykład metalu lub tworzywa sztucznego.
W przedstawionej odmianie wykonania górne wewnętrzne końce kabłąków 9 wystających z kieszeni 8 znajdują się stosunkowo blisko siebie i połączone są urządzeniem zaczepowym 11. Ukształtowanie i funkcje tego urządzenia zaczepowego 11 można objaśnić na podstawie fig. 3 i fig. 4, które w odróżnieniu od fig. 2 ukazują urządzenie zaczepowe w stanie zatrzaśnięcia.
Jak to przestawiono na fig. 3, urządzenie zaczepowe 11 składa się z płytki podstawowej 12 z otworami 13, za pomocą których może ono być przyszyte, podobnie jak zatrzask, do materiału tekstylnego biustonosza 1. Z płytki podstawowej 12 wystają dwa kołki 14, na które nasadzane być mogą kabłąki 9, znajdującymi się na ich końcach wycięciami przelotowymi 15 (fig. 4). Dzięki temu możliwe jest unieruchomienie kabłąków 9 znajdujących się w kieszeniach 8, w odniesieniu do przemieszczeń wzdłużnych, przede wszystkim wysuwania się na zewnątrz.
Dodatkowo, co widać na fig. 2 urządzenie zaczepowe 11 połączone jest za pomocą przegubu 18 z klapką pokrywową 16, wzdłuż górnej, prostej krawędzi 17 płytki podstawowej 12. Możliwe jest zastosowanie zatrzasku do przytrzymywania klapki pokrywowej 16 w położeniu dolnym, w którym pokrywa ona kołki 14 końców kabłąków.
Dla wyjęcia przed praniem kabłąków 9 z kieszeni 8 otwiera się do góry najpierw, jak to widać na fig. 4, klapkę pokrywową 16 urządzenia zaczepowego 11, w wyniku czego zostają uwolnione końce kabłąków 9. Kabłąki 9 zdejmuje się z kołków 14; po czym kabłąki 9 można wyciągnąć z kieszeni 8, i uprać biustonosz 1. Po praniu, ewentualnie po suszeniu wsuwa się na powrót kabłąki 9 w kieszenie 8, końce kabłąków 9 nasadza się na powrót wycięciami przelotowymi 15 na kołki 14 i zatrzaskuje się w dół klapkę pokrywową 16.
Na fig. 5 i 6 przedstawiono jeszcze jeden przykład wykonania, w którym do każdego kabłąka 9 przyporządkowany jest jego własny oddzielny element zaczepowy 21. Przy tym fig. 5 przedstawia biustonosz z kabłąkami 3 wsuniętymi w kieszenie, a fig. 6 przedstawia sytuację, w której prawy na rysunku kabłąk wysunięty jest ze swojej kieszeni w kierunku strzałki 20.
Każdy z elementów zaczepowych 21 w tym przykładzie składa się z płytki podstawowej 22 w kształcie niewielkiej rozety z centralnym wgłębieniem 23. Na końcu kabłąka 9 ukształtowana jest rozeta 4 kształtem i wielkością odpowiadająca płytce podstawowej 22, która po stronie zwróconej do spodniej strony płytki podstawowej 22 zaopatrzona jest w kołek 25. Po wsunięciu kabłąka 9 w kieszeń 8, jego unieruchomienie może się odbyć w prosty sposób przez wciśnięcie kołka 25 we wgłębienie 23 płytki podstawowej 22. Zwolnienie połączenia roboczego odbywa się w kolejności odwrotnej.

Claims (10)

1. Biustonosz z dwiema miseczkami piersiowymi i dwiema połączonymi z nimi częściami bocznymi, w których wzdłuż dolnych brzegów miseczek znajdują się kieszenie do pomieszczenia kabłąków usztywniających w kształcie litery U, z których każda w obszarze jednego z końców zaopatrzona jest w otwór do wsunięcia, i wyjęcia jednego z kabłąków, znamienny tym, że w obszarze otworu (10) znajdują się środki do unieruchamiania każdego z kabłąków w położeniu wsunięcia, przy czym w skład tych środków wchodzi przynajmniej jeden element zaczepowy (11, 21) umieszczony w biustonoszu (1), za pomocą którego każdy ze zwróconych w jego stronę końców kabłąka (9) może wchodzić w zwalniane połączenie robocze.
2. Biustonosz według zastrz. 1, znamienny tym, że w przednim obszarze środkowym biustonosza (1) między miseczkami (6), umieszczony jest co najmniej jeden, element zaczepowy (11, 21).
3. Biustonosz według zastrz. 1, znamienny tym, że każdy z kabłąków (9) zaopatrzony jest w osobny element zaczepowy (21).
4. Biustonosz według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy zaczepowe (11) obu kabłąków (9) scalone są w jedno urządzenie zaczepowe (21).
5. Biustonosz według zastrz. 1, znamienny tym, że zwalniane połączenie robocze jest ukształtowane jako kołkowe, przy czym występowi (14, 25) na jednej z części odpowiada na drugiej części wgłębienie (15, 23) mieszczące ten występ (14, 25).
6. Biustonosz według zastrz. 4, znamienny tym, że elementy zaczepowe (11) umieszczone są na wspólnej płytce podstawowej (12).
7. Biustonosz według zastrz. 6, znamienny tym, że płytka podstawowa (12) nakrywana jest klapką pokrywową (16).
8. Biustonosz według zastrz. 7, znamienny tym, że klapka pokrywowa (16) połączona jest przegubowo z płytką podstawową (12).
9. Biustonosz według zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że elementy zaczepowe (11, 21) bądź urządzenie zaczepowe (21) i/lub kabłąki (9) składają się z tworzywa sztucznego.
10. Biustonosz według zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że elementy zaczepowe (11, 21) bądź urządzenie zaczepowe (21) i/lub przyporządkowane końce kabłąków (9) są ukształtowane odpowiednio pod względem estetycznym, i/lub ozdobione ornamentami.
PL98324256A 1997-01-15 1998-01-13 Biustonosz PL186448B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29700566U DE29700566U1 (de) 1997-01-15 1997-01-15 Büstenhalter mit Versteifungsbügeln

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324256A1 PL324256A1 (en) 1998-07-20
PL186448B1 true PL186448B1 (pl) 2004-01-30

Family

ID=8034551

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98324256A PL186448B1 (pl) 1997-01-15 1998-01-13 Biustonosz

Country Status (28)

Country Link
US (1) US5967876A (pl)
EP (1) EP0853894B1 (pl)
JP (1) JP2923488B2 (pl)
CN (1) CN1106165C (pl)
AR (1) AR010101A1 (pl)
AT (1) ATE191318T1 (pl)
AU (1) AU704397B2 (pl)
CA (1) CA2226902C (pl)
CZ (1) CZ287499B6 (pl)
DE (2) DE29700566U1 (pl)
DK (1) DK0853894T3 (pl)
EE (1) EE9800003A (pl)
ES (1) ES2144884T3 (pl)
GR (1) GR3033563T3 (pl)
HK (1) HK1015641A1 (pl)
HR (1) HRP980019B1 (pl)
HU (1) HU220646B1 (pl)
ID (1) ID19512A (pl)
IS (1) IS4645A (pl)
MY (1) MY135234A (pl)
NO (1) NO980138L (pl)
PL (1) PL186448B1 (pl)
PT (1) PT853894E (pl)
RU (1) RU2128930C1 (pl)
SI (1) SI0853894T1 (pl)
SK (1) SK3498A3 (pl)
TW (1) TW371261B (pl)
YU (1) YU998A (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5971834A (en) * 1998-01-06 1999-10-26 Murray; Michael D. Adjustable support bra and method of making
DE29908627U1 (de) * 1999-05-15 2000-09-28 Triumph International AG, 80335 München Versteifungsbügel für Büstenhalter
US6306005B1 (en) * 2000-03-31 2001-10-23 Mary Archer Bust support device
KR20030073947A (ko) * 2002-03-14 2003-09-19 가부시기가이샤유탁스 컵 와이어를 갖는 의류
US7452260B2 (en) * 2004-06-14 2008-11-18 Ronald Redenius Adjustable lifting bra
US7677951B2 (en) * 2004-06-14 2010-03-16 Redenius Ronald J Adjustable breast positioning system for women's garment
US7854022B2 (en) 2005-01-10 2010-12-21 Hbi Branded Apparel Enterprises, Llc Garments having seamless edge bands and processes for making same
US7140944B2 (en) * 2005-01-24 2006-11-28 Mattel, Inc. Connecting toy
DE102005057711A1 (de) * 2005-12-02 2007-06-06 Friedolf Mutschler Schmuckelement für den menschlichen Körper
CN202112324U (zh) * 2011-02-01 2012-01-18 维珍妮国际(集团)有限公司 胸罩的内钢丝及该胸罩
US8747185B1 (en) * 2011-05-06 2014-06-10 Stephen A. Evans, Sr. Brassiere jewelry item
EP2865284B1 (de) * 2013-10-28 2017-05-17 Hannelore Schlüter Im Dekolleté formgebender Büstenhalter
US9993037B2 (en) * 2015-05-12 2018-06-12 Innovellum, Llc Post-surgical support brassiere
US20170215490A1 (en) * 2016-02-01 2017-08-03 Olumuyiwa Olumide Floating underwire weight channeling device
US11116259B1 (en) * 2020-05-19 2021-09-14 Chereese Barrett Clothing article for breast support with removable underwire

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE469943A (pl) *
US2406576A (en) * 1944-12-28 1946-08-27 Ax Helene Breast support
FR941366A (fr) * 1946-07-10 1949-01-10 Perfectionnements aux soutien-gorge
US2508355A (en) * 1946-08-10 1950-05-23 Sydney S Alberts Method of making brassieres
CH288311A (de) * 1950-12-19 1953-01-15 Kerle Rudolf Büstenhalter.
FR1085245A (fr) * 1953-10-17 1955-01-28 Tarwil Ets Armature métallique, notamment pour soutien-gorge et applications analogues
CH319918A (de) * 1954-04-03 1957-03-15 Zangerle Luise Büstenhalter
US2829650A (en) * 1954-10-05 1958-04-08 Guide Anthony Wire supported brassiere
FR1256118A (fr) * 1960-02-05 1961-03-17 Armature métallique démontable, plus spécialement pour soutien-gorge
FR1517931A (fr) * 1967-02-07 1968-03-22 Marcel Marie Ets Soutien-gorge à armatures amovibles
DE3512242A1 (de) * 1985-04-03 1986-10-16 Schiesser Ag, 7760 Radolfzell Buegel fuer bh-koerbchen
US5387150A (en) * 1993-04-14 1995-02-07 Terrell; Linda L. C. Underwire bra
ITMI951418A1 (it) * 1995-07-03 1997-01-03 Erreci Spa Reggiseno convertibile perfezionato
DE29611204U1 (de) * 1996-06-27 1996-08-29 Etschel-Alt, Ute, 86356 Neusäß Büstenhalter

Also Published As

Publication number Publication date
JPH10212607A (ja) 1998-08-11
US5967876A (en) 1999-10-19
DE29700566U1 (de) 1998-05-14
GR3033563T3 (en) 2000-09-29
HUP9800057A2 (hu) 2000-04-28
RU2128930C1 (ru) 1999-04-20
NO980138L (no) 1998-07-16
ID19512A (id) 1998-07-16
HUP9800057A3 (en) 2000-06-28
AR010101A1 (es) 2000-05-17
YU998A (sh) 1999-09-27
CN1106165C (zh) 2003-04-23
SI0853894T1 (en) 2000-08-31
CN1200902A (zh) 1998-12-09
HU220646B1 (hu) 2002-03-28
CA2226902A1 (en) 1998-07-15
JP2923488B2 (ja) 1999-07-26
ATE191318T1 (de) 2000-04-15
HRP980019B1 (en) 2001-02-28
EP0853894B1 (de) 2000-04-05
EE9800003A (et) 1998-08-17
MY135234A (en) 2008-03-31
AU704397B2 (en) 1999-04-22
DE59800112D1 (de) 2000-05-11
HU9800057D0 (en) 1998-03-30
PT853894E (pt) 2000-09-29
DK0853894T3 (da) 2000-09-04
SK3498A3 (en) 1998-09-09
HRP980019A2 (en) 1998-12-31
PL324256A1 (en) 1998-07-20
TW371261B (en) 1999-10-01
CZ287499B6 (en) 2000-12-13
ES2144884T3 (es) 2000-06-16
HK1015641A1 (en) 1999-10-22
CZ14198A3 (cs) 1998-09-16
CA2226902C (en) 2000-05-02
EP0853894A1 (de) 1998-07-22
NO980138D0 (no) 1998-01-13
AU4929797A (en) 1998-07-23
IS4645A (is) 1998-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL186448B1 (pl) Biustonosz
US5579541A (en) Sock tabs
US5642526A (en) Convertible garment having a ventilation opening and a storage pouch
US7743953B2 (en) Brassier washing utensil
US3002515A (en) Nursing drassiere
CN108471824A (zh) 安全口袋
US5245707A (en) Suite & blouse saver dress shield device
EP1839509B1 (en) Pocket provided with fastener
US5983393A (en) Flexible top
US9410277B2 (en) Apparatus for use in laundering garments having cups and methods therefor
US2749000A (en) Clothes pin holder
US1743729A (en) Butcher's apron and fasteners therefor
US20020023319A1 (en) Holding device for a foundation garment
US3517671A (en) Brassiere pocket for bust form
JPH11140708A (ja) 女性用被服
US20220386709A1 (en) Detachable covers for shirt collars and sleeves
JP4160655B2 (ja) 肩紐付き前当布
JP3013180U (ja) 被着用携帯品ホルダー
JP3075395U (ja) 雄着脱具付きテープ
JP3043715U (ja) ベルトを設けたズボン
JP2968966B1 (ja) 女性用洋服
JP2023039275A (ja) 衣服
US2230258A (en) Money carrier for women
US1895612A (en) Garment stay fastening means
KR200165186Y1 (ko) 어깨패드포켓을구비한옷

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060113