PL186271B1 - Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu - Google Patents

Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu

Info

Publication number
PL186271B1
PL186271B1 PL98325228A PL32522898A PL186271B1 PL 186271 B1 PL186271 B1 PL 186271B1 PL 98325228 A PL98325228 A PL 98325228A PL 32522898 A PL32522898 A PL 32522898A PL 186271 B1 PL186271 B1 PL 186271B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
bolt
pin
locking element
delay
Prior art date
Application number
PL98325228A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325228A1 (en
Inventor
Werner Schmidt
Original Assignee
Total Walther Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Total Walther Gmbh filed Critical Total Walther Gmbh
Publication of PL325228A1 publication Critical patent/PL325228A1/xx
Publication of PL186271B1 publication Critical patent/PL186271B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C37/00Control of fire-fighting equipment
    • A62C37/36Control of fire-fighting equipment an actuating signal being generated by a sensor separate from an outlet device
    • A62C37/46Construction of the actuator

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Valve-Gear Or Valve Arrangements (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Valve Device For Special Equipments (AREA)
  • Electrically Driven Valve-Operating Means (AREA)
  • Preventing Unauthorised Actuation Of Valves (AREA)
  • Safety Valves (AREA)
  • Control Of Combustion (AREA)
  • Mechanically-Actuated Valves (AREA)
  • Indication Of The Valve Opening Or Closing Status (AREA)

Abstract

1 . Urzadzenie do opóznionego uruchamiania zaworu, zwlaszcza w polaczeniu z instalacja przeciwpozarowa, przy czym czas zwloki jest nastawiany przez zasilane elektromechanicznie urzadzenie opózniajace, które sklada sie z napedzanego silnikiem trzpienia gwintowanego z na- kretka gwintowana nieobracajaca sie z nim, z kolkiem za- bierajacym uruchamiajacym rygiel, a urzadzenie opóznia- jace oddzialuje na element otwierajacy zaworu za pomoca urzadzenia zwalniajacego, przy czym urzadzenie zwal- niajace posiada element blokujacy unieruchamiany przez urzadzenie opózniajace, który po uplywie czasu zwloki jest zwalniany i przez to uruchamia element otwierajacy, znamienne tym, ze rygiel (21) z elementem blokujacym (5) i trzpien gwintowany (16) z nakretka gwintowana (17) umieszczone sa w obudowie (8) z pokrywa (9), przy czym trzpien gwintowany (16) jest przeprowadzony przez sciane boczna (10) obudowy (8) i polaczony z silnikiem (14) za- mocowanym na obudowie przy pomocy kolnierza, i ze element blokujacy (5) polaczony jest na zewnatrz obudo- wy (8) z urzadzeniem zwalniajacym (1). Fig. 1 PL PL PL

Description

Urząaznnin da opóźnionego uruchamiania zaworu, zwłaszcza w połączeniu z instalacją przeciwpożarową, przy czym czas zwłoki jnst nastawiany prznz zasilane nlnktromnchanicznin urządzenie opóźniające.
Tnga rodzaju urząaznnin jnst znane z opisu DE 40 05 777 Cl i w instalacji przeciwpożarowej stanowi element składowy centrali zgłoszeń o pożarach. Przy tym urządzeniu powinna zostać wielokrotnie zwiększana pewność otwarcia zaworu, w przypadku pożaru, po przewidzianym czasie zwłoki a niebezpieczeństwo niezamierzonego zwolnienia w wyniku indukcyjnaści, pioruna lub tym podobnych powinno zastać wyeliminowane. Pewność jest tylko wtedy zagwarantowana, kiedy urządzenie została wykonane zgodnie z zasadami i zamontowane zgodnie z przepisami. U podstaw wynalazku leży stworzenie urządzenia dla zagwarantowania tych warunków, którn można wytwarzać fabrycznie i montować na miejscu budowy najprostszymi środkami.
Zadanie ta zgodnie z wynalazkiem zostało rozwiązane przez ta, że urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu, zwłaszcza w połączeniu z instalacją przeciwpożarową, przy czym czas zwłoki jnst nastawiany prznz zasilane elektromechanicznie urządzenie opóźniające, którn składa się z napędzanego silnikiem trzpienia gwintowanego z nakrętką gwintowaną ninobracającą się z nim, z kołkiem zabierającym uruchamiającym rygiel a urządzenie opóźniające oddziałuje na element otwierający zaworu za pomocą urządzenia zwalniającego, przy czym urządzenie zwalniające posiada element blokujący unieruchamiany prznz urządzenie opóźniającn, który pa upływie czasu zwłoki jnst zwalniany i prznz ta uruchamia element otwierający, charakteryzuje się tym, że rygiel z elementem blokującym i trzpień gwintowany z nakrętką gwintowaną umieszczone są w obudowie z pokrywą, przy czym trzpień gwintowany jnst przeprowadzony prznz ścianę boczną obudowy i połączony z silnikiem zamocowanym na obudowie przy pomocy kołnierza, i że element blokujący połączony jest na zewnątrz obudowy z urządzeniem zwalniającym.
Korzystnie, rygiel składa się z korpusu rygla z zagiętym zderzakiem dla kołka zabierającego nakrętki gwintowanej, a korpus rygla ma podłużny otwór na element blokujący w kształcie sworznia oraz powierzchnię skośną przylegania do elementu blokującego.
Korzystnie, rygiel z jednej strony położony jnst w wybraniu obudowy a z drugiej strony połączony jest z prętem prowadzącym, znajdującym się w otworze prowadzącym w ścianie bocznej obudowy.
Zgodnie z wynalazkiem, element blokujący zbudowany jnst ze sworznia z łbem, który ułożyskowany jnst w pokrywie obudowy i przylega do powierzchni skośnej rygla oraz wyposażony jnst w tarczę blokującą.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku kołek zabierający nakrętki gwintowanej ma wybranie unieruchamiające sworznń elementu blokującego.
Korzystnie, urządzenie zwalniające znajduje się w obudowie, połączonej z obudową w zespół i składa się z zamocowanej na wale dźwigni, na której zamocowana jnst dźwignia unieruchamiająca, połączona ze sprężyną za pomocą pręta uruchamiającego przekładni siły.
Korzystnie, wał ułożyskowany jnst w otworze obudowy.
Zgodnie z wynalazkiem, pręt uruchamiający połączony jnst z dźwignią otwierającą zaworu.
Korzystnie, na końcu wału po stronie obudowy, wewnątrz obudowy usytuowany jnst mimośród, przylegający da dźwigni uruchamiającej styku łącznika silnika.
Kołek zabierający ma na dolnej powierzchni odcinek skośny, za pomocą którego połączony jnst ze stykiem łącznika.
Zgodnie z wynalazkiem, powierzchnia baczna rygla ma wybranie tworzące powierzchnię skośną, poprzez którą połączona jnst ze stykiem łącznika awaryjnego.
Korzystnie wreszcie, łączniki są uminszczonn wewnątrz prznstrznni obudowy.
186 271
Za pomocą tych środków zostało stworzone urządzenie sprawne i proste, które w każdym czasie spełnia kryteria ochrony przeciwpożarowej.
W prosty sposób fabrycznie wykonywane urządzenia umożliwiają również przy pomocy najprostszych środków prowadzenie kontroli i nadzór instalacji. Urządzenie można rozbudować najprostszymi środkami w ten sposób, że w urządzeniu występują: łącznik do uruchamiania silnika, łącznik do nadzoru położenia nakrętki gwintowanej, jak również łącznik awaryjny.
Wynalazek w przykładzie wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym na fig. 1 przedstawiono widok na otwartą obudowę, na fig. 2 przekrój wzdłuż linii A-B na fig. 1, na fig. 3 szczegółowe przedstawienie rygla w widoku z przodu i z góry, na fig. 4 - szczegółowe przedstawienie nakrętki gwintowanej w dwóch widokach, na fig. 5 - przekrój wzdłuż linii C-D na fig. 2, na fig. 6 - szczegółowe przedstawienie elementu blokującego, na fig. 7 dalszy widok otwartej obudowy.
Znaczącymi cechami urządzenia 1 są urządzenie opóźniające 2, urządzenie zwalniające 3, element otwierający 4 dla zaworu 7, element blokujący 5 i przekładnia siły 6.
W obudowie 8 zamykanej pokrywą 9 za pomocą zamocowań 12 pokrywy, umieszczone są: urządzenie opóźniające 2 i element blokujący 5. Silnik 14 przymocowany jest do ściany bocznej 10 obudowy 8 za pomocą kołnierza 15. W kołnierzu 15 i ścianie bocznej 10 znajdują się otwory 34 i 35, przez które przeprowadzony jest trzpień gwintowany 16. Jest on z jednej strony połączony z silnikiem 14 a z drugiej z nakrętką gwintowaną 17 mającą otwór gwintowany 20 i kołek zabierający 18. W ścianie bocznej 36 obudowy 8 wykonane jest wybranie 29, w które wchodzi jeden koniec rygla 21 urządzenia opóźniającego 2. Na innej powierzchni czołowej rygla 21 znajduje się otwór 26, w który wchodzi pręt prowadzący 27, który jest prowadzony w otworze prowadzącym 28 ściany bocznej 10. Rygiel 21 składa się z korpusu 22 rygla z zagiętym na powierzchni dolnej 48 zderzakiem 23, z którym zazębia się kołek zabierający 8 nakrętki gwintowanej 17. Oprócz tego w korpusie rygla znajduje się otwór podłużny 24, przez który przechodzi element blokujący 5 ukształtowany jako sworzeń 30. Jeden koniec sworznia 30 wyprowadzony jest na zewnątrz przez otwór 31 w ścianie tylnej 11 obudowy 8. Na drugim końcu znajduje się powiększony łeb 31, który jest tak umieszczony, że przylega do powierzchni skośnej 25 powierzchni górnej 47 rygla 21. Dalej, łeb 31 jest ułożyskowany w otworze łożyskowym 33 krzywki prowadzącej 32 pokrywy 9. Przy tej konfiguracji utworzone zostało urządzenie absolutnie bez zarzutu, które utrzymuje element blokujący 5 w każdym czasie w stanie sprawności. Po to, aby elementu blokującego 5 nie można było w sposób niezamierzony zwolnić, sworzeń 30 zaopatrzony jest jeszcze w tarczę blokującą 38 a kołek zabierający 18 nakrętki gwintowanej 17 w wybranie 19. Wybranie 19 w stanie gotowości urządzanie 1 przylega do sworznia 30, przez co zapobiega się niepożądanemu odryglowaniu urządzenia zwalniającego 3 przez element blokujący 5.
Na fig. 1 i 2 rysunku przedstawione jest urządzenie opóźniające 2 w stanie gotowości a więc w położeniu zablokowania. W przypadku pożaru silnik 14 zostaje uruchomiony przez nie pokazaną centralę przyjmowania zgłoszeń o pożarach, tak, że teraz, znajdujący się w otworze gwintowanym 20 trzpień gwintowany 16 napędza nakrętkę gwintowaną 17, która przesuwana jest w kierunku silnika 14. Czas zwłoki nastawiany jest na podstawie podziałki gwintu trzpienia gwintowanego 16 i jego ilości obrotów. Po upływie czasu zwłoki kołek zabierający 18 osiąga zderzak 23 rygla 21 i przesuwa go również w kierunku silnika 14. Na podstawie powierzchni skośnej 25 rygla 21 przesunięty zostaje utrzymywany przez sprężynę 39 łeb 31 sworznia elementu blokującego 5 w kierunku pokrywy 9. Po wystąpieniu działania blokującego kołka zabierającego 18, może również zostać z nim przesunięta tarcza blokująca 38. Element blokujący 5 zostaje tak daleko przesunięty, że na dźwignię 40 urządzenia zwalniającego 3 wywarta zostaje siła unieruchamiająca. Pozostającą w stanie napięcia sprężyna 41 porusza ułożyskowaną na wale 42 dźwignię 40 do góry, tak, że również wystąpi oddziaływanie unieruchamiające dźwigni unieruchamiającej 43 na sprężynę 45 przekładni siły 6. Przez to pręt uruchamiający 44 elementu otwierającego 4 porusza się w kierunku dźwigni uruchamiającej 46, dzięki czemu zawór 1 zostaje otwarty i rozpoczęty proces gaszenia. Urządzenie
186 271 zwalniające 3 może zostać umieszczone w oddzielnej obudowie 13, która znowu może być połączona z obudową 8 dla urządzenia opóźniającego 2 w zwarty zespół.
W przestrzeni 66 obudowy znajdują się trzy łączniki 60, 62 i 64 ze stykami 61, 63 i 65. Łącznik 60 przekazuje dyspozycję do silnika 14, dla jego odłączenia, wtedy, kiedy zawór 1 jest otwarty. Dźwignia 40 połączona jest z wałem 42, tak, że wał 42 po uwolnieniu i przechyleniu dźwigni 40 obraca się z nią. Wał 42 jest przeprowadzony przez otwór 57 obudowy i na końcu od strony obudowy ma mimośród 58, przyporządkowany dźwigni uruchamiającej 59, ułożyskowanej w łożysku 67, i tak usytuowany, że może on uruchamiać styk 61 łącznika 60. Jeśli dźwignia 40 zostanie odryglowana i przez to wychylony wał 42 z mimośrodem 58, zostaje wywarty nacisk na styk 61. Poprzez łącznik 60 silnik otrzymuje teraz dyspozycję do zatrzymania. Jeśli urządzenie 1 zostanie znowu wprowadzone w położenie gotowości a dźwignia 40 przestawiona z powrotem w położenie pierwotne, jednocześnie mimośród 58 wprowadzony również w położenie wyjściowe i przez to styk 61 zostaje zamknięty- Przez to silnik 14 znowu zostaje uruchomiony a nakrętka gwintowana 17 wprowadzona w swój stan gotowości. Łącznik 62 z jego stykiem 63 jest tak usytuowany, że styk 63 przylega do odcinka skośnego 56 dolnej; powierzchni kołka zabierającego 18 nakrętki gwintowanej 17. Jeśli nakrętka gwintowana 17 po przyłączeniu silnika 14 zostanie wyprowadzona ze stanu gotowości, styk 63 otwiera się i przez to wskazuje, że nakrętka gwintowana 17 została poruszona i nie jest już w stanie gotowości. Jeśli nakrętka gwintowana 17 zostanie znowu wprowadzona w stan gotowości, styk 63 zamknie się i przez to silnik 14 poprzez łącznik 62 znowu zostanie odłączony.
Łącznik 64 przewidziany jest jako łącznik awaryjny. Nadzoruje on zdolność do działania łącznika 60 lub sprawność rygla 21, na przykład wtedy, kiedy zakleszcza się on lub, kiedy występują inne szkodliwe oddziaływania. Styk 65 przylega do powierzchni wybrania 54 rygla 21 i jest uruchomiony wtedy, kiedy powierzchnia skośna 55 osiągnie ten styk. Można w ten sposób nadzorować pewne funkcjonowanie rygla 21 dla otwarcia zaworu 1 jak również dla stanu przeciwnego w przypadku odnowionej gotowości.

Claims (14)

1. Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu, zwłaszcza w połączeniu z instalacją przeciwpożarową, przy czym czas zwłoki jest nastawiany przez zasilane elektromechanicznie urządzenie opóźniające, które składa się z napędzanego silnikiem trzpienia gwintowanego z nakrętką gwintowaną nieobracającą się z nim, z kołkiem zabierającym uruchamiającym rygiel, a urządzenie opóźniające oddziałuje na element otwierający zaworu za pomocą urządzenia zwalniającego, przy czym urządzenie zwalniające posiada element blokujący unieruchamiany przez urządzenie opóźniające, który po upływie czasu zwłoki jest zwalniany i przez to uruchamia element otwierający, znamienne tym, że rygiel (21) z elementem blokującym (5) i trzpień gwintowany (16) z nakrętką gwintowaną (17) umieszczone są w obudowie (8) z pokrywą (9), przy czym trzpień gwintowany (16) jest przeprowadzony przez ścianę boczną (10) obudowy (8) i połączony z silnikiem (14) zamocowanym na obudowie przy pomocy kołnierza, i że element blokujący (5) połączony jest na zewnątrz obudowy (8) z urządzeniem zwalniającym (1).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rygiel (21) składa się z korpusu rygla (22) z zagiętym zderzakiem (23) dla kołka zabierającego (18) nakrętki gwintowanej (17) a korpus rygla (22) ma podłużny otwór (24) na element blokujący (5) w kształcie sworznia (30) oraz powierzchnię skośną (25) przylegania do elementu blokującego (5).
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rygiel (21) z jednej strony położony jest w wybraniu (29) obudowy (8) a z drugiej strony połączony jest z prętem prowadzącym (21), znajdującym się w otworze prowadzącym (28) w ścianie bocznej (10) obudowy (8).
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element blokujący (5) zbudowany jest ze sworznia (30) z łbem (31), który ułożyskowany jest w pokrywie (9) obudowy (8) i przylega do powierzchni skośnej (25) rygla (21).
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że sworzeń (30) wyposażony jest w tarczę blokującą (38).
6. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że kołek zabierający (18) nakrętki gwintowanej (17) ma wybranie (19), unieruchamiające sworzeń (30) elementu blokującego (5).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie zwalniające (3) znajduje się w obudowie (13), połączonej z obudową (8) w zespół.
8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że urządzenie zwalniające (3) składa się z zamocowanej na wale (42) dźwigni (40), na której zamocowana jest dźwignia unieruchamiająca (43) połączona ze sprężyną (45) za pomocą pręta uruchamiającego (44) przekładni siły (6).
9. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że wał (42) ułożyskowany jest w otworze (57) obudowy (8).
10. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że pręt uruchamiający (44) połączony jest z dźwignią otwierającą (46) zaworu (7).
11. Urządzenie według zastrz. 8, znamienne tym, że na końcu wału (42) po stronie obudowy (8), wewnątrz obudowy (8) usytuowany jest mimośród (58), przylegający do dźwigni uruchamiającej (59) styku (61) łącznika (60) silnika (14).
12. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że kołek zabierający (18) ma na dolnej powierzchni odcinek skośny (56), za pomocą którego połączony jest ze stykiem (63) łącznika (62).
13. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że powierzchnia boczna (50) rygla (21) ma wybranie (54) tworzące powierzchnię skośną (55), poprzez którą połączona jest ze stykiem (65) łącznika awaryjnego (64).
186 271
14. Urządzenie według zastrz. 11 albo 12,albo la.znamienne tym, że łącznild (60, 62, 64) są uminszczann wnwnątrz prznstrznni (66) obudowy (8).
PL98325228A 1997-03-13 1998-03-10 Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu PL186271B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19710377A DE19710377C2 (de) 1997-03-13 1997-03-13 Vorrichtung zur verzögerten Betätigung eines Ventils

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325228A1 PL325228A1 (en) 1998-09-14
PL186271B1 true PL186271B1 (pl) 2003-12-31

Family

ID=7823238

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98325228A PL186271B1 (pl) 1997-03-13 1998-03-10 Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0864338B1 (pl)
AT (1) ATE239527T1 (pl)
CZ (1) CZ291640B6 (pl)
DE (2) DE19710377C2 (pl)
HU (1) HU223850B1 (pl)
PL (1) PL186271B1 (pl)
SK (1) SK285103B6 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10211702B4 (de) * 2002-03-16 2015-01-29 Total Walther Gmbh, Feuerschutz Und Sicherheit Auslösevorrichtung für ein Schnellöffnungsventil einer Feuerlöschanlage
KR100452049B1 (ko) * 2002-06-14 2004-10-14 이기원 자동식 소화기의 분사구 작동장치
DE102004057144B4 (de) * 2004-11-26 2014-12-04 Total Walther Gmbh, Feuerschutz Und Sicherheit Vorrichtung zur verzögerten Betätigung eines Löschventils
GB2466659A (en) * 2009-01-05 2010-07-07 Robert John Wightman A motor driven activator for a fire extinguisher
RU206745U1 (ru) * 2021-05-26 2021-09-24 Борис Константинович Зуев Запорно-пусковое устройство для порошкового огнетушителя

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3857446A (en) * 1974-05-22 1974-12-31 T Kenny Temperature-sensitive snap-action valve
DE3826300A1 (de) * 1988-08-03 1988-12-29 Rusch Hans Joachim Elektromechanische verzoegerungseinrichtung zur betaetigung eines schnelloeffnungsventiles
DE3827002A1 (de) * 1988-08-09 1990-02-15 Willi Horcher Vorrichtung zur ausloesung eines sprinklers
DE3827630A1 (de) * 1988-08-16 1990-02-22 Hoechst Ag Flaechengebilde aus einem substrat und einem ueberzug und verfahren zu seiner herstellung
DE4005777C1 (pl) * 1990-02-23 1991-05-16 Total Walther Feuerschutz Gmbh, 5000 Koeln, De

Also Published As

Publication number Publication date
HU9800492D0 (en) 1998-04-28
CZ70798A3 (cs) 1999-02-17
EP0864338B1 (de) 2003-05-07
SK285103B6 (sk) 2006-06-01
HUP9800492A2 (hu) 1999-05-28
EP0864338A3 (de) 2000-10-18
DE19710377C2 (de) 2001-10-31
PL325228A1 (en) 1998-09-14
HUP9800492A3 (en) 2001-03-28
ATE239527T1 (de) 2003-05-15
CZ291640B6 (cs) 2003-04-16
EP0864338A2 (de) 1998-09-16
HU223850B1 (hu) 2005-02-28
DE59808212D1 (de) 2003-06-12
DE19710377A1 (de) 1998-09-17
SK33898A3 (en) 1998-10-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6098433A (en) Lock for safes and other security devices
US5812391A (en) Door control system and release mechanism
WO1995014323A9 (en) Door control system and release mechanism
CA2468401C (en) Delayed egress exit device
US6139073A (en) Lock assembly
US4634155A (en) Power actuated door locking and monitoring assembly
US8562040B2 (en) Electromechanical locking device intended for remote access control
US20020092951A1 (en) Lock system for aircraft cockpit door
JP2008303699A (ja) スウィング・ボルトを備えた鍵及びそのアクチュエータ・アセンブリ
EP1991748B1 (en) A door strike
US4114412A (en) Tumbler lock alarm construction
RU2392193C2 (ru) Устройство аварийного открытия для верхней багажной полки с опускаемой крышкой
US7574826B2 (en) Emergency door opening actuator
PL186271B1 (pl) Urządzenie do opóźnionego uruchamiania zaworu
US6539760B1 (en) Monitoring device
WO2002090694A1 (en) Swinging elevator hatchway door interlock
EP0506155B1 (en) Safety blocking system for an elevator swinging door
EP2829674B1 (en) Adapter for a lock case
US3463235A (en) Control unit for fire extinguishing systems and the like
EP1110189B1 (de) Situationserfassungseinrichtung zur blockadeerkennung bei türen, toren oder dergleichen
EP0113699A2 (en) Bolt locking apparatus
US20040154225A1 (en) Secured emergency release device and use of same
US20230051205A1 (en) Emergency-stop switch and machine with an emergency-stop switch
US11017961B2 (en) Safety switch arrangement
KR101327543B1 (ko) 도어 체크용 폐문 장치