PL182332B1 - Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych PL - Google Patents

Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych PL

Info

Publication number
PL182332B1
PL182332B1 PL97317884A PL31788497A PL182332B1 PL 182332 B1 PL182332 B1 PL 182332B1 PL 97317884 A PL97317884 A PL 97317884A PL 31788497 A PL31788497 A PL 31788497A PL 182332 B1 PL182332 B1 PL 182332B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
walls
longitudinal
bottom part
profiles
transverse
Prior art date
Application number
PL97317884A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317884A1 (en
Inventor
Wolfgang Schedel
Original Assignee
Kunststofftechnik Schedel Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7782551&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL182332(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Kunststofftechnik Schedel Gmbh filed Critical Kunststofftechnik Schedel Gmbh
Publication of PL317884A1 publication Critical patent/PL317884A1/xx
Publication of PL182332B1 publication Critical patent/PL182332B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47KSANITARY EQUIPMENT NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; TOILET ACCESSORIES
    • A47K3/00Baths; Douches; Appurtenances therefor
    • A47K3/16Devices for fastening baths to floors or walls; Adjustable bath feet ; Lining panels or attachments therefor
    • A47K3/1605Hard foam bathtub supports

Abstract

1 . Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych skladajaca sie ze struktury w ksztalcie skrzyni, która utworzona jest z co najmniej czesci dennej, dwóch scian wzdluz- nych i dwóch scian poprzecznych, przy czym na powierzchniach laczacych znajduja sie wyprofilowania, znamienna tym, ze wypro- filowania maja postac odpowiadajacych so- bie profili pozytywowych (18a, 18b, 18c) i profili negatywowych (6a, 6b, 6c) i wykona- ne sa jako jednolite z czescia denna (1) oraz ze scianami wzdluznymi (4 , 5) i ze scianami poprzecznymi (2, 3). F I G . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest konstrukcja wsporcza do wanien kąpielowych składająca się ze struktury w kształcie skrzyni, która utworzona jest co najmniej z części dennej, dwóch ścian wzdłużnych i dwóch ścian poprzecznych, przy czym powierzchnie łączące posiadają wyprofilowania.
Z niemieckiego opisu DE 33 10 084 znana jest konstrukcja wsporcza wanien do kąpieli oraz brodzików natrysków, której ściany poprzeczne i ściany wzdłużne składają się z zestawianych, poszczególnych elementów. Każdy z elementów posiada rowkowe wyprofilowanie, w które wchodzą odpowiednio wyprofilowane listwy, które mocowane są za pomocą połączeń śrubowych. Ściany poprzeczne i ściany wzdłużne łączyły się ze sobą za pomocą kątowników zamocowanych do listew.
Taka składana konstrukcja wsporcza jest niekorzystna, gdyż do zmontowania połączyć trzeba ze sobą dużą liczbę elementów mocujących, co wymaga znacznej ilości czasu. Poza tym taka konstrukcja wsporcza w warunkach ciasnych pomieszczeń nie może być zmontowana, gdyż konieczne przy montażu wsuwanie profilowanych listew w przewidziane dla nich rowki wymaga dużej ilości miejsca.
Z opisu niemieckiego DE 37 40 451 znana jest inna konstrukcja wsporcza wanien. Ściany wzdłużne i ściany poprzeczne tej konstrukcji składają się z różnych osobnych elementów takich jak odcinki ściany wzdłużnej i ściany poprzeczne które łączy się za pomocą osobnych kształtowników łączących, zgodnie z zasadą konstrukcji zespołowej.
Wadą tej konstrukcji wsporczej jest to, że do zmontowania jej konieczne są osobne kształtowniki łączące, których wytwarzanie wymaga dodatkowych kosztów. Dodatkowa wada łączenia poszczególnych elementów za pomocą osobnych kształtowników łączących polega na tym, że kształtowniki te wchodzą w łączone elementy z pewnym luzem. Nie zapewnia to trwałego, co do kształtu, połączenia poszczególnych elementów. Takie trwałe połączenie jest jednak niezbędne aby móc obłożyć konstrukcję wsporczą płytkami okładzinowymi.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji wsporczej do wanien kąpielowych, w której usunięte zostaną wady takich konstrukcji wsporczych znanych ze stanu techniki.
Konstrukcja wsporcza do wanien kąpielowych składająca się ze struktury w kształcie skrzyni, która utworzona jest z co najmniej części dennej, dwóch ścian wzdłużnych i dwóch ścian poprzecznych, przy czym na powierzchniach łączących znajdują się wyprofilowania, według wynalazku charakteryzuje się tym, że wyprofilowania mająpostać odpowiadających sobie profili pozytywowych i profili negatywowych i wykonane są jako jednolite z częścią denną oraz ze ścianami wzdłużnymi i ze ścianami poprzecznymi.
Korzystnie, część denna i ściany poprzeczne mają po dwie powierzchnie łączące ze ścianami wzdłużnymi.
182 332
Każda ściana wzdłużna ma powierzchnię łączącą z częścią denną na której to powierzchni znajduje się sprężysty pierwszy występ do wprowadzenia w rowkowe pierwsze wybranie znajdujące się na powierzchni części dennej oraz drugi występ do wprowadzenia w drugie wybranie znajdujące się na bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej.
W konstrukcji według wynalazku ściany wzdłużne przy pierwszym, sprężystym występie, wprowadzonym w rowkowe, pierwsze wybranie, są wychylne względem części dennej, przy czym drugi występ zazębia się w drugim wybraniu.
Korzystnie, na każdej z powierzchni łączących ścian wzdłużnych znajduje się wgłębienie odpowiadające bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej, którego powierzchnie brzegowe, w stanie zmontowanym konstrukcji, obejmująboczne powierzchnie poprzeczne części dennej.
W stanie zmontowanym, strona zewnętrzna pierwszej ściany wzdłużnej usytuowana jest pionowo, a strona zewnętrzna drugiej ściany wzdłużnej przebiega skośnie do wewnątrz skrzyni w kierunku części dennej.
Wgłębienie na pierwszej ścianie wzdłużnej posiada pierwsząpodstawę przebiegaj ącąrównolegle do pierwszej strony zewnętrznej, a wgłębienie znajdujące się na drugiej ścianie wzdłużnej ma drugą podstawę, przebiegającą równolegle do drugiej strony zewnętrznej.
Profile pozytywowe znajdujące się na ścianach wzdłużnych łączące ze ścianami poprzecznymi, mają od tyłu podcięcia.
Profile negatywowe znajdujące się na ścianach wzdłużnych łączące ze ścianami poprzecznymi, mają od tyłu podcięcia.
Profile pozytywowe usytuowane są pionowo i zwężają się w kierunku części dennej.
Profile negatywowe usytuowane są pionowo i zwężają się w kierunku części dennej.
Korzystnie, według wynalazku profil pozytywowy usytuowany jest na ścianach poprzecznych, a profil negatywowy usytuowany jest na ścianach wzdłużnych.
W drugiej ścianie wzdłużnej znajdują się dwa przesunięte względem siebie profile negatywowe, łączące ze ścianami poprzecznymi.
Profil pozytywowy jest profilem o kształcie wybranym z grupy obejmującej kształt jaskółczego ogona, teowy, okrągły, trójkątny lub czworokątny.
Profil negatywowy jest profilem o kształcie wybranym z grupy obejmującej kształt jaskółczego ogona, teowy, okrągły, trójkątny lub czworokątny.
Ściany poprzeczne i ściany wzdłużne za pomocą połączeń zatrzaskowych znajdujących się przy profilach pozytywowych lub profilach negatywowych, w zmontowanym stanie ustalone są korzystnie nierozłącznie.
W stanie zmontowanym, pomiędzy każdą ze ścian poprzecznych i częścią denną znajduje się otwór montażowy, w którym osadzony jest element denny.
Część denna oraz ściany wzdłużne i ściany poprzeczne są ścianami z sztywnego tworzywa piankowego i/lub piankowego tworzywa cząsteczkowego.
Konstrukcja wsporcza o cechach według wynalazku ma tę zaletę, że do jej montażu nie potrzebne są osobne elementy mocujące lub narzędzia. Montaż można więc przeprowadzać bez dużego nakładu czasu, również w ciasnych pomieszczeniach. Ponieważ wyprofilowania wykonane sąjako jednolite z częścią denną oraz ze ścianami wzdłużnymi i poprzecznymi, konstrukcja nośna w stanie zmontowanym jest stabilna pod względem kształtu, praktycznie nie ustępując jednoczęściowe wykonanym konstrukcjom wsporczym wanien.
Zgodnie z korzystnym wykonaniem wynalazku, część denna i każda ze ścian poprzecznych mają po dwie powierzchnie łączące, służące do połączenia ze ścianami wzdłużnymi. Konstrukcja wsporcza zmontowana przy zastosowaniu wyprofilowań ukształtowanych według wynalazku jest tak stabilna, że można zrezygnować z powierzchni łączących pomiędzy częścią denną i ścianami poprzecznymi. Część denna może być wykonana tak, że wypełnia tylko odcinek otworu dennego utworzonego przez ściany wzdłużne i ściany poprzeczne, przy jednoczesnej oszczędności materiału.
Według innej korzystnej postaci wykonania wynalazku ściany wzdłużne mają powierzchnię łączącą służącą do połączenia z częściądenną, na której to powierzchni znajduje się sprężysty
182 332 pierwszy występ służący do wprowadzania w rowkowe, pierwsze wybranie znajdujące się na powierzchni części dennej, oraz drugi występ służący do wprowadzania w drugie wybranie znajdujące się na bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej. Takie ukształtowanie wyprofilowania umożliwia proste i stabilne zamocowanie ścian bocznych do części dennej. Korzy śmie ściany wzdłużne, przy pierwszym sprężystym występie wprowadzonym w rowkowe, pierwsze wybranie, są wychylne względem części dennej tak, że drugi występ zazębia się z drugim wybraniem. Zgodnie z inną korzystną cechą wynalazku, na każdej z powierzchni łączących ścian wzdłużnych, znajduje się wgłębienie odpowiadające bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej, którego powierzchnie brzegowe, w stanie zmontowanym konstrukcji, obejmująboczne powierzchnie poprzeczne części dennej. Wskutek tego umieszczone na części dennej ściany boczne osadzone są w sposób pewny i w prawidłowej pozycji montażowej.
Ponieważ w stanie zmontowanym, strona zewnętrzna pierwszej ściany wzdłużnej jest pionowa, a strona zewnętrzna drugiej ściany wzdłużnej przebiega skośnie do wnętrza skrzyni, w kierunku części dennej, (konstrukcja wsporcza wanny z podejściem u dołu) zapewniona jest dostępność do wanny osadzonej w konstrukcji wsporczej.
Nachylenie ścian wzdłużnych można zmienić przez ukształtowanie wgłębienia. Korzystnie przewiduje się, że wgłębienie na pierwszej ścianie wzdłużnej posiada pierwszą podstawę przebiegającą równolegle do pierwszej strony zewnętrznej, a wgłębienie znajdujące się na drugiej ścianie wzdłużnej ma drugąpodstawę przebiegającąrównolegle do drugiej strony zewnętrznej.
Podcięcia od tyłu, które mają pozytywowe oraz negatywowe wyprofilowania znajdujące się na ścianach wzdłużnych i służące do łączenia ze ścianami poprzecznymi, umożliwiają szczególnie mocne połączenie ścian wzdłużnych ze ścianami poprzecznymi. Uzyskanie połączenia uproszczone jest dodatkowo przez to, że profile pozytywowe i negatywowe przebiegająpionowo i zwężają się w kierunku części dennej.
Profil pozytywowy znajduje się na ścianach poprzecznych, a profil negatywowy znajduje się w ścianach wzdłużnych. Aby można było skośnie usytuowaną drugą ścianę wzdłużną połączyć ze ścianami poprzecznymi, korzystnie na drugiej ścianie wzdłużnej znajdują się dwa przesunięte względem siebie profile negatywowe, służące do połączenia ze ścianami poprzecznymi.
Ściany poprzeczne i wzdłużne, za pomocą połączeń zatrzaskowych znajdujących się przy profilach pozytywowych i negatywowych, w zmontowanym stanie ustalone są względem siebie korzystnie nierozłącznie. Dzięki temu, konstrukcję wsporczą wanny w stanie poprawnego zmontowania można zamocować tak, że zwłaszcza przy ustawieniu konstrukcji wsporczej na nierównym podłożu, zapewnione jest wzajemne położenie ścian poprzecznych i wzdłużnych. Połączenie zatrzaskowe może być przykładowo utworzone przez uwypuklenie na profilu pozytywowym i odpowiadające mu wybranie, w profilu negatywowym.
W stanie zmontowanym, pomiędzy ścianami poprzecznymi i częścią denną znajduje się korzystnie otwór montażowy. Ponieważ do podłączenia odpływu wanny potrzebny jest tylko jeden z dwóch otworów montażowych, więc zgodnie z dalszą cechą wykonania wynalazku, w zbędnym otworze montażowym może być osadzony element denny.
Korzystne jest, gdy cześć denna oraz ściany wzdłużne i ściany poprzeczne konstrukcji wsporczej według wynalazku wytworzone są ze sztywnego tworzywa piankowego i/lub piankowego tworzywa cząsteczkowego. Jako cząsteczkowe tworzywo piankowe szczególnie korzystny jest ekspandowany polipropylen lub polietylen.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok strony wzdłużnej konstrukcji wsporczej do wanny, fig. 2 - widok poprzeczny konstrukcji wsporczej z fig. 1, fig. 3 - widok z góry konstrukcji wsporczej z fig. 1, fig. 4 - widok bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej konstrukcji wsporczej z fig. 1, fig. 5 - widok bocznej powierzchni poprzecznej części dennej z fig. 4, fig. 6 - widok z góry na część denną z fig. 4, fig. 7 - widok detalu z fig. 5, fig. 8 - widok strony zewnętrznej pierwszej ściany wzdłużnej konstrukcji wsporczej z fig. 1, fig. 9 - widok strony poprzecznej ściany wzdłużnej fig. 8, fig. 10 - widok z góry na ścianę wzdłużną z fig. 8, fig. 11 - widok strony wewnętrznej drugiej ściany wzdłużnej z fig. 1, fig. 12 - widok strony poprzecznej ściany wzdłużnej z fig. 11, fig. 13 - widok z
182 332 góry ściany wzdłużnej z fig. 11, fig. 14 - widok strony zewnętrznej ściany poprzecznej z fig. 1, fig. 15 - widok pierwszej strony poprzecznej ściany poprzecznej z fig. 14, fig. 16 - widok drugiej strony poprzecznej ściany poprzecznej z fig. 14, fig. 17 - widok z góry ściany poprzecznej z fig. 14, fig. 18 - przekrój przez pierwszy sprężysty występ, a fig. 19 - przedstawia widok z góry profilu negatywowego usytuowanego z przesunięciem.
Na fig. 1 do 3 przedstawionajest konstrukcja wsporcza do wanny składająca się z części dennej 1, pierwszej ściany poprzecznej 2 i drugiej ściany poprzecznej 3 a także z pierwszej ściany wzdłużnej 4 i drugiej ściany wzdłużnej 5. Jak widać to zwłaszcza z fig. 3, pierwsza ściana poprzeczna 2 i druga ściana poprzeczna 3 połączone są z pierwszą ścianą wzdłużna 4 i drugą ścianą wzdłużną 5 za pomocą teownikowych profilów pozytywowych 18a, 18b, 18c i negatywowych 6a, 6b, 6c, wykonanych z podcięciami od tyłu. Do połączenia ścian poprzecznych 2 i 3 z drugą ścianą wzdłużną 5 służą dwa profile teowe 6a i 6b przesunięte względem płaszczyzny poziomej. Połączenie ścian poprzecznych 2 i 3 z pierwszą ścianą wzdłużną 4 wykonane jest za pomocąpionowo usytuowanego profilu teowego 6c.
Część denna 1 zajmuje swą długością tylko część otworu dennego utworzonego przez ściany poprzeczne 2 i 3 oraz wzdłużne 4 i 5 tak, że pomiędzy każdą ze ścian poprzecznych 2 i 3 oraz częścią denną 1 pozostaje prostokątny otwór montażowy 7 służący do podłączenia odpływu wanny.
Na fig. 4 do 7 przedstawionajest szczegółowo część denna 1. Dwa rowkowe pierwsze wybrania 9 przebiegają na górnej stronie części dennej, równolegle do jej bocznych powierzchni wzdłużnych 8. Pierwsze wybranie 9 ograniczone jest na brzegu przez półkoliście ukształtowane odsądzanie 10. Boczne powierzchnie wzdłużne 8 przy swych krawędziach od strony dennej, mają drugie wybranie 11 przebiegające na całej długości części dennej 1. Do wspierania części dennej 1 względem podłoża służą żebra 12, przebiegające pomiędzy bocznymi powierzchniami wzdłużnymi 8 równolegle, poprzecznie i skośnie względem nich.
Na fig. 8 do 10 przedstawione są widoki z boku i widok z góry pierwszej ściany wzdłużnej 4. Na ich stronie wewnętrznej na brzegach, znajdują się dwa podcięte od tyłu, trzecie teownikowe profile negatywowe 6c. Poza tym na stronie wewnętrznej znajduje się prostokątne wgłębienie 13. Z jego górnej powierzchni brzegowej wystaje sprężynujące wykonany pierwszy występ 14. W obszarze dennym wgłębienia 13 uformowane sąprostopadłościennie wykonane, drugie występy 15. Pierwsza podstawa 16a wgłębienia 13 usytuowana jest równolegle do pierwszej strony zewnętrznej 17a.
Na fig. 11 do 13 przedstawionajest druga ściana wzdłużna 5 w widoku z boku oraz z góry. Drugi negatywowy profil teownikowy 6b usytuowany jest względem pierwszego negatywowego profilu teownikowego 6a z przesunięciem w kierunku drugiej strony zewnętrznej 17b. Przesunięcie, jak widać z fig. 13, odpowiada maksymalnej głębokości pierwszego negatywowego profilu teownikowego 6a. Przy gómej krawędzi wgłębienia 13 uformowane są również, sprężysty pierwszy występ 14, a w obszarze krawędzi od strony dennej, drugie występy 15. Druga podstawa 16b wgłębienia 13 przebiega skośnie względem drugiej strony zewnętrznej 17b.
Na fig. 15 do 17 przedstawione są widoki z boków pierwszej ściany poprzecznej 2, oraz jej widok z góry. Ściana ta na swych stronach poprzecznych posiada podcięte od tylnej strony pierwsze, drugie i trzecie pozytywowe profile teownikowe 18a, 18b i 18c. Drugi profil teownikowy 18b przesunięty jest na zewnątrz względem pierwszego profilu teownikowego 18a, o wysokość pierwszego profilu 18a tak, że powstaje stopniowany układ profili. Pomiędzy pierwszym i drugim pozytywowym profilem 18a i 18b znajduje się wyprofilowany odcinek pośredni 18d.
Na fig. 18 przedstawiony jest szczegółowy widok sprężystego pierwszego występu 14. Półkoliście wyprofilowane przejście od podstawy 16a względem 16b wgłębienia 13 wykonane jest odpowiednio do osadzenia 10 rowkowego pierwszego wybrania 9.
Na fig. 19 przedstawiony jest widok negatywowych profili teownikowych 6a względnie 6b usytuowanych z przesunięciem. Widać tu, że podcięte od tylnej strony profile mogą być przykładowo ukształtowane teownikowo lub półokrągło.
182 332
182 332
FIG. 6
182 332
182 332
FIG.13
182 332
FI6.17
182 332
FIG.18
182 332
6b
FIG.19
182 332
.rnv! ( ......... —τπ
FIG.3
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (19)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Konstrukcja wsporcza do wanien kąpielowych składająca się ze struktury w kształcie skrzyni, która utworzona jest z co najmniej części dennej, dwóch ścian wzdłużnych i dwóch ścian poprzecznych, przy czym na powierzchniach łączących znajdują się wyprofilowania, znamienna tym, że wyprofilowania mająpostać odpowiadających sobie profili pozytywnych (18a, 18b, 18c) i profili negatywowych (6a, 6b, 6c) i wykonane sąjako jednolite z częścią denną (1) oraz ze ścianami wzdłużnymi (4, 5) i ze ścianami poprzecznymi (2, 3).
  2. 2. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że część denna (1) i ściany poprzeczne (2,3) mają po dwie powierzchnie łączące ze ścianami wzdłużnymi (4, 5).
  3. 3. Konstrukcja według zastrz. 2, znamienna tym, że każda ściana wzdłużna (4,5) ma powierzchnię łączącąz częścią denną (1), na której to powierzchni znajduje się sprężysty pierwszy występ (14) do wprowadzenia w rowkowe pierwsze wybranie (9) znajdujące się na powierzchni części dennej (1) oraz drugi występ (15) do wprowadzenia w drugie wybranie (11) znajdujące się na bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej (1).
  4. 4. Konstrukcja według zastrz. 3, znamienna tym, że ściany wzdłużne (4,5), przy sprężystym pierwszym występie (14), wprowadzonym w rowkowe, pierwsze wybranie (9), są wychylne względem części dennej (1), przy czym drugi występ (15) zazębia się w drugim wybraniu (11).
  5. 5. Konstrukcja według zastrz. 3 albo 4, znamienny tym, że na każdej z powierzchni łączących ścian wzdłużnych (4,5) znajduje się wgłębienie (13) odpowiadające bocznej powierzchni wzdłużnej części dennej (1), którego powierzchnie brzegowe (13a), w stanie zmontowanym konstrukcji, obejmują boczne powierzchnie poprzeczne części dennej (1).
  6. 6. Konstrukcja według zastrz. 5, znamienna tym, że w stanie zmontowanym, strona zewnętrzna (17a) pierwszej ściany wzdłużnej (4) usytuowana jest pionowo, a strona zewnętrzna drugiej ściany wzdłużnej (5) przebiega skośnie do wewnątrz skrzyni w kierunku części dennej (1).
  7. 7. Konstrukcja według zastrz. 5, znamienna tym, że wgłębienie (13) na pierwszej ścianie wzdłużnej (4) posiada pierwszą podstawę (16a) przebiegającą równolegle do pierwszej strony zewnętrznej (17a), a wgłębienie (13) znajdujące się na drugiej ścianie wzdłużnej (5) ma drugą podstawę (16a), przebiegającą równolegle do drugiej strony zewnętrznej (17b).
  8. 8. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że profile pozytywowe (18a, 18b, 18c) znajdujące się na ścianach wzdłużnych (4,5) łączące ze ścianami poprzecznymi (2,3), mają od tyłu podcięcia.
  9. 9. Konstrukcja według zastrz. 1, znamienna tym, że profile negatywowe (6a, 6b, 6c) znajdujące się na ścianach wzdłużnych (4,5) łączące ze ścianami poprzecznymi (2,3), mają od tyłu podcięcia.
  10. 10. Konstrukcja według zastrz. 8, znamienna tym, że profile pozytywowe (18a, 18b, 18c) usytuowane są pionowo i zwężają się w kierunku części dennej (1).
  11. 11. Konstrukcja według zastrz. 9, znamienna tym, że profile negatywowe (6a, 6b, 6c) usytuowane są pionowo i zwężają się w kierunku części dennej (1).
  12. 12. Konstrukcja według zastrz. 8 albo 9, albo 10, albo 11, znamienna tym, że profil pozytywowy (18a, 18b, 18c) usytuowany jest na ścianach poprzecznych (2,3), a profil negatywowy (6a, 6b, 6c) usytuowany jest na ścianach wzdłużnych (4,5).
  13. 13. Konstrukcja według zastrz. 6 albo 7, albo 11, znamienna tym, że w drugiej ścianie wzdłużnej (5) znajdują się dwa przesunięte względem siebie profile negatywowe (6a, 6b), łączące ze ścianami poprzecznymi (2, 3).
  14. 14. Konstrukcja według zastrz. 8 albo 10, znamienna tym, że profil pozytywowy (18a, 18b, 18c) jest profilem o kształcie wybranym z grupy obejmującej kształt jaskółczego ogona, teowy, okrągły, trójkątny lub czworokątny.
    182 332
  15. 15. Konstrukcja według zastrz. 9 albo 11, znamienna tym, że profil negatywowy (6a, 6b, 6c) jest profilem o kształcie wybranym z grupy obejmującej kształt jaskółczego ogona, teowy, okrągły, trójkątny lub czworokątny.
  16. 16. Konstrukcja według zastrz. 8 albo 9, albo 10, albo 11, znamienna tym, że ściany poprzeczne (2, 3) i ściany wzdłużne (4, 5) za pomocą połączeń zatrzaskowych znajdujących się przy profilach pozytywnych (18a, 18b, 18c) lub profilach negatywowych (6a, 6b, 6c), w zmontowanym stanie ustalone są korzystnie nierozłącznie.
  17. 17. Konstrukcja według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienny tym, że w stanie zmontowanym, pomiędzy każdą ze ścian poprzecznych (2,3) i częścią denną(l) znajduje się otwór montażowy (7).
  18. 18. Konstrukcja według zastrz. 17, znamienna tym, że ma element denny osadzalny w otworze montażowym (7).
  19. 19. Konstrukcja według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 6, albo 7, znamienna tym, że cześć denna (1) oraz ściany wzdłużne (4,5) i ściany poprzeczne (2,3) są ścianami z sztywnego tworzywa piankowego i/lub piankowego tworzywa cząsteczkowego.
    * * *
PL97317884A 1996-01-12 1997-01-10 Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych PL PL182332B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19600839A DE19600839C2 (de) 1996-01-12 1996-01-12 Wannenträger für Bade- oder Duschwannen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317884A1 PL317884A1 (en) 1997-07-21
PL182332B1 true PL182332B1 (pl) 2001-12-31

Family

ID=7782551

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97317884A PL182332B1 (pl) 1996-01-12 1997-01-10 Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych PL

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0783862B1 (pl)
AT (1) ATE184771T1 (pl)
CZ (1) CZ292458B6 (pl)
DE (2) DE19600839C2 (pl)
DK (1) DK0783862T3 (pl)
ES (1) ES2137616T3 (pl)
HU (1) HU219034B (pl)
PL (1) PL182332B1 (pl)
SK (1) SK284576B6 (pl)
ZA (1) ZA9610831B (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19704113C2 (de) * 1997-02-05 1999-07-29 Kunststofftechnik Schedel Gmbh Duschwannenträger
EP0901768B1 (de) * 1997-09-15 2004-05-06 illbruck Building Systems GmbH Wannenträger

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3310084C1 (de) * 1983-03-21 1984-11-29 Leo 5342 Rheinbreitbach Menden Träger aus Kunststoff für Bade- und Brausewannen
DE3616421A1 (de) * 1986-05-15 1987-11-26 Kaldewei Franz Gmbh & Co Wannentraeger
DE3740451A1 (de) * 1987-11-28 1989-06-08 Correcta Gmbh Wannentraeger, insbesondere fuer bade- oder duschwannen
DE3838753A1 (de) * 1988-11-16 1990-05-17 Correcta Gmbh Wannentraeger aus hartschaumstoff
EP0640313A3 (de) * 1993-08-31 1995-07-05 Correcta Gmbh Wannenträger.
DE9313845U1 (de) * 1993-09-13 1995-01-19 Correcta Gmbh Wannenträger

Also Published As

Publication number Publication date
EP0783862B1 (de) 1999-09-22
DK0783862T3 (da) 1999-12-20
HU9700019D0 (en) 1997-02-28
HUP9700019A3 (en) 1998-04-28
EP0783862A1 (de) 1997-07-16
ZA9610831B (en) 1997-06-27
ATE184771T1 (de) 1999-10-15
SK284576B6 (sk) 2005-07-01
HUP9700019A2 (hu) 1998-01-28
CZ8797A3 (en) 1997-12-17
ES2137616T3 (es) 1999-12-16
HU219034B (hu) 2001-02-28
DE59603149D1 (de) 1999-10-28
SK2397A3 (en) 1997-10-08
DE19600839A1 (de) 1997-07-17
PL317884A1 (en) 1997-07-21
DE19600839C2 (de) 1998-07-16
CZ292458B6 (cs) 2003-09-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2242828T3 (es) Sistema de cubierta.
US4952094A (en) Ground water drain
US4630966A (en) Drainage channel
RU2002102240A (ru) Плита, а также система крепления для плит
US20040168384A1 (en) Skirting board with finishing elements
US6158186A (en) Ceiling arrangement for clean rooms
PL68063Y1 (pl) Listwa przypodłogowa
PL182332B1 (pl) Konstrukcja wsporcza do wanien kapielowych PL
KR101260667B1 (ko) 데크 플레이트 고정 구조
EP0584047A1 (en) A series of elements for use in the construction of ventilated facades
KR100188817B1 (ko) 비누수납용기
DE3704292C1 (en) Corner bathtub with bathtub support
JPS6261755B2 (pl)
US20050056758A1 (en) Base for a control box
JPS6015864Y2 (ja) 並設用板状体用連結具
JPS6252116B2 (pl)
FI12390U1 (fi) Kylpyhuonetilaelementti
JPS5814752Y2 (ja) 並設板状体
KR200142803Y1 (ko) 조립식 천정재의 설치구조
JP4637619B2 (ja) デッキ材およびそれを用いたデッキ
JPH033657Y2 (pl)
KR200322177Y1 (ko) 벽면 마감재
JPS6140186Y2 (pl)
JPS603170Y2 (ja) 床パンの取付構造
KR200377731Y1 (ko) 건조대

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070110