PL182206B1 - Urzadzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych PL - Google Patents

Urzadzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych PL

Info

Publication number
PL182206B1
PL182206B1 PL97317817A PL31781797A PL182206B1 PL 182206 B1 PL182206 B1 PL 182206B1 PL 97317817 A PL97317817 A PL 97317817A PL 31781797 A PL31781797 A PL 31781797A PL 182206 B1 PL182206 B1 PL 182206B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
clamping
clamping element
width
profile tube
longitudinal
Prior art date
Application number
PL97317817A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317817A1 (en
Inventor
Silvio Marti
Peter Schmucki
Alfred Mahler
Original Assignee
Geberit Technik Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Geberit Technik Ag filed Critical Geberit Technik Ag
Publication of PL317817A1 publication Critical patent/PL317817A1/xx
Publication of PL182206B1 publication Critical patent/PL182206B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B37/00Nuts or like thread-engaging members
    • F16B37/04Devices for fastening nuts to surfaces, e.g. sheets, plates
    • F16B37/045Devices for fastening nuts to surfaces, e.g. sheets, plates specially adapted for fastening in channels, e.g. sliding bolts, channel nuts
    • F16B37/046Devices for fastening nuts to surfaces, e.g. sheets, plates specially adapted for fastening in channels, e.g. sliding bolts, channel nuts with resilient means for urging the nut inside the channel

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie zaciskowe do teleskopo- wych rur profilowych, stanowiacych zwlaszcza konstrukcje nosna urzadzen sanitarnych i zaopa- trzonych w podluzne, przelotowe naciecia, wypo- sazone w srube m ocujaca wkrecana w metalowy element zaciskowy, osadzony w gniezdzie prze- suwnego elementu mocujacego z tworzywa sztucznego, zaopatrzonego w sprezyste, ukosne nogi stanowiace sprezyne rozporowa, dociskajaca ten element zaciskowy do górnej, wewnetrznej powierzchni rury, znamienne tym, ze element mocujacy (6), stanowiacego czesc urzadzenia zaciskowego elementu nosnego (30), jest zaopa- trzony, w swej górnej czesci, w dwa zagle- bienia poprzeczne (26) oraz w dw a zaglebie- nia podluzne (27), stanowiace gniazda do osa- dzenia w nich elementu zaciskowego zarówno w pozycji poprzecznej, jak i w pozycji podluznej, zas prostokatny element zaciskowy (4) ma szero- kosc nieco mniejsza od szerokosci wyciecia wzdluznego (7) wewnetrznej rury profilowej (1). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych, stanowiących zwłaszcza konstrukcję nośną urządzeń sanitarnych i zaopatrzonych w podłużne, przelotowe nacięcia, wyposażone w śrubę mocującą wkręcaną w metalowy element zaciskowy, osadzony w gnieździe przesuwnego elementu mocującego z tworzywa sztucznego, zaopatrzonego w sprężyste, ukośne nogi stanowiące sprężynę rozporową, dociskającą ten element zaciskowy do górnej, wewnętrznej powierzchni rury.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 2 637 749 znane jest urządzenie montażowe, przeznaczone do mocowania zawieszanych na ścianach urządzeń sanitarnych. Zespół zaciskowy tego urządzenia składa się z elementu zaciskowego w kształcie litery U, pozycjonowanego za pomocą rozprężnej sprężyny i mocowanego za pomocą śruby opartej o wewnętrzną powierzchnię rury profilowej zaopatrzonej w podłużne nacięcie. Do mocowania przesuwanych teleskopowo podpór oraz belki, na której są zawieszane urządzenia sanitarne służą wkręty dociskowe, wkręcane w gwintowany otwór rury profilowej.
Z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych AP nr US 4 741 582 znany jest element złączny, służący do mocowania, w dokładnie ustalonym położeniu, części wyposażenia aparatu elektronicznego do jego obudowy. Element złączny jest wsuwany do korytkowej listwy, zaopatrzonej w zagięte do wewnątrz obrzeża, tworzące prowadnice, osadzonej przesuwnie w tej listwie, prostokątnej stalowej płytki. Płytka ta, zaopatrzona w gwintowany otwór z wkręconą weń śrubą mocującą jest osadzona w przesuwnym elemencie nośnym, wykonanym z tworzywa sztucznego i mającym postać prostopadłościanu zaopatrzonego u dołu
182 206 w sprężynujące, skośne nogi, służące do ustalania wstępnego położenia płytki, lecz umożliwiające jej przesuwanie wzdłuż prowadnicy listwy. Po dokładnym ustawieniu położenia płytki wewnątrz listwy, unieruchamia się element nośny przez dokręcenie śruby i dociśnięcie jej do dolnej powierzchni prowadnicy. Celem przymocowania poszczególnych części wyposażenia aparatu elektronicznego, odkręca się śrubę i umieszcza odpowiednią część wyposażenia na elemencie nośnym, który zaciska się przez przykręcenie śruby w odpowiednim położeniu prowadnicy. Można także równocześnie mocować kilka części wyposażenia, połączonych ze sobą mostkami ustalającymi ich wzajemne położenie.
Zarówno opisany element złączny, jak i prowadnica stanowią integralne części obudowy aparatu elektronicznego.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji urządzenia zaciskowego, które umożliwi mocowanie belek podporowych lub zawieszeniowych do teleskopowych podpór, stanowiących konstrukcję nośną urządzeń sanitarnych, przy czym istotą wynalazku jest możliwość mocowania podpory zarówno do wewnętrznej, jak i do zewnętrznej rury profilowej, a także do obydwu połączonych ze sobą rur.
Cel ten zrealizowano w urządzeniu zaciskowym do teleskopowych rur profilowych, stanowiących zwłaszcza konstrukcję nośną urządzeń sanitarnych według wynalazku, które charakteryzuje się tym, że element mocujący, stanowiącego część urządzenia zaciskowego elementu nośnego, jest zaopatrzony, w swej górnej części, w dwa zagłębienia poprzeczne oraz w dwa zagłębienia podłużne, stanowiące gniazda do osadzenia w nich elementu zaciskowego zarówno w pozycji poprzecznej, jak i w pozycji podłużnej, zaś prostokątny element - zaciskowy ma szerokość nieco mniejszą, od szerokości wycięcia wzdłużnego wewnętrznej rury profilowej.
Element zaciskowy urządzenia jest zaopatrzony, w dolnej części swych krótszych ścianek bocznych, w wystający cokół, zaś element mocujący elementu nośnego - w umieszczone na zewnętrznych obrzeżach zagłębień, występy zatrzaskowe mocujące ten cokół.
Po osadzeniu elementu zaciskowego w zagłębieniach elementu mocującego, winien on wystawać ponad górną powierzchnię tego elementu przynajmniej na grubość ścianki rury profilowej.
Element mocujący elementu nośnego urządzenia ma, w widoku z góry, obrys w kształcie prostokąta o szerokości A, równej szerokości prześwitu wewnętrznej rury profilowej i długości B, równej szerokości prześwitu zewnętrznej rury profilowej, przy czym wszystkie naroża tego elementu mocującego są korzystnie zaopatrzone w ukośne ścięcia, ułatwiające jego przesuwanie wewnątrz teleskopowej rury profilowej.
Dzięki opisanej konstrukcji urządzenie zaciskowe według wynalazku umożliwia mocowanie belki podporowej, względnie zawieszeniowej, zarówno do wewnętrznej rury profilowej, jak i do zewnętrznej rury profilowej, a także równocześnie do obydwu rur. Wskutek tego urządzenie to może być stosowane w bezpośrednim sąsiedztwie podpór i w narożnikach. W przypadku mocowania belki do jednej tylko profilowej rury teleskopowej, istnieje możliwość przesuwania jej w kierunku pionowym w celu nastawienia odpowiedniej wysokości. Dzięki zastosowaniu urządzenia zbędne stają się jakiekolwiek wkręty dociskowe do mocowania podpór i belek, zaś rury profilowe mogą być wyposażone w nacięcia przelotowe (na całej długości), co znacznie upraszcza technologię ich wykonania.
Wynalazek jest uwidoczniony w przykładowym rozwiązaniu konstrukcyjnym na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie zaciskowe osadzone w wewnętrznej rurze profilowej, w częściowym przekroju; fig. 2 - urządzenie zaciskowe rozparte wewnątrz rury teleskopowej, po wyjęciu śruby - w częściowym przekroju; fig. 3 - urządzenie zaciskowe rozparte i zamocowane w zewnętrznej rurze teleskopowej, po wykręceniu śruby mocującej; fig. 4 - przesuwny element nośny urządzenia zaciskowego, po wyjęciu elementu zaciskowego, w widoku z góry; fig. 5 - przesuwny element nośny z osadzonym w nim poprzecznie elementem zaciskowym, w widoku z góry; fig. 6 - przesuwny element nośny z osadzonym w nim podłużnie elementem zaciskowym, w widoku z góry; fig. 7 - przesuwny element nośny, w widoku z boku; fig. 8 - przesuwny element nośny, w przekroju poprzecznym; fig. 9 - przesuwny element nośny, w przekroju podłużnym, a fig. 10 - teleskopowe rury profilowe, w widoku perspektywicznym.
182 206
Figury 1 i 10 przedstawiają stosowaną do montażu urządzeń sanitarnych wewnętrzną rurę profilową 1, z osiowym nacięciem podłużnym 7, osadzoną teleskopowo-przesuwnie w zewnętrznej rurze profilowej 2, również zaopatrzonej w osiowe nacięcie podłużne 8, nieco węższe od nacięcia 7 i równoległe do niego. Przekroje poprzeczne obydwu rur profilowych mają kształt litery C (fig. 1), przy czym wewnętrzna rura profilowa spełnia rolę podpory, wystającej u dołu z rury profilowej 2 (fig. 10).
Do osadzenia i zamocowania w odpowiednim miejscu belki podporowej lub zawieszeniowej 29 do układu rur profilowych 1, 2 służy urządzenie zaciskowe 11, złożone z przesuwnego elementu nośnego 30, z połączonego z nim metalowego elementu zaciskowego 4, w postaci prostokątnego klocka, oraz ze śruby 3, łączącej urządzenie zaciskowe z belką podporową. Element zaciskowy 4 jest osadzony przesuwnie w podłużnym nacięciu 7 wewnętrznej rury profilowej 1 i opiera się górną powierzchnią o dolną, wewnętrzną powierzchnię ścianki 10 zewnętrznej rury profilowej 2. Śruba mocująca 3 jest wkręcona w gwintowany otwór 12 elementu zaciskowego 4, dociskając belkę 29 do zewnętrznej powierzchni ścianki 10 zewnętrznej rury profilowej 2. Po dokręceniu śruby mocującej 3, element zaciskowy 4 oraz belka 29 zostają dociśnięte do ścianek 10 zewnętrznej rury profilowej 2, mocując układ rur profilowych do belki 29 i uniemożliwiając jej przesunięcie wzdłuż osi tego układu.
Szerokość elementu zaciskowego 4 jest nieco mniejsza od szerokości podłużnego wycięcia 7, tak że po zaciśnięciu belki 29 i zaciskowym połączeniu jej z zewnętrzną rurą profilową 2, wewnętrzna rura profilowa 1 może być swobodnie przesuwana wewnątrz rury zewnętrznej 2.
W dolnej części swych krótszych ścianek bocznych, element zaciskowy 4 jest zaopatrzony w wystający cokół 20 (fig. 2 i 3).
Przedstawiony na fig. 4 do fig. 9 przesuwny element nośny 30 stanowi odlew ciśnieniowy z tworzywa sztucznego, na przykład z polietylenu, i jest złożony z elementu mocującego 6, zaopatrzonego u dołu w dwie ukośne, sprężynujące nogi 13, tworzące sprężynę rozporową 5, która dociska element mocujący 6 do górnej powierzchni ścianki 9 wewnętrznej rury profilowej 1. Element mocujący 6 w widoku z góry ma obrys w kształcie prostokąta o szerokości A i długości B (fig. 5), przy czym jego szerokość A jest nieco mniejsza od szerokości a prześwitu wewnętrznej rury profilowej 1 (fig. 2), zaś długość B jest nieco mniejsza od szerokości b prześwitu zewnętrznej rury profilowej 2 (fig. 3). Dzięki temu możliwe jest przesuwne osadzenie elementu nośnego 30 zarówno we wnętrzu wewnętrznej, jak i zewnętrznej rury profilowej 1 lub 2. W celu ułatwienia przesuwania elementu nośnego 30 we wnętrzu 24 lub 25 rury profilowej 1 lub 2, wszystkie naroża tego elementu 6 są zaopatrzone w skośne ścięcia.
Element mocujący 6 jest ponadto zaopatrzony na swej górnej powierzchni w dwa zagłębienia poprzeczne 26 oraz w dwa zagłębienia podłużne 27, z których każde jest zaopatrzone w umieszczone na ich zewnętrznej krawędzi występy zatrzaskowe 16 i 17. Zagłębienia 26 i 27 stanowią gniazda do osadzenia w nich elementu zaciskowego 4, zarówno w pozycji poprzecznej (fig. 5), jak i w pozycji podłużnej (fig. 6). Znajdujący się w dolnej części krótszych ścianek bocznych 31 elementu zaciskowego 4, cokół 20 współpracuje z tymi występami zatrzaskowymi 16 lub 17, które unieruchamiają ten element 4.
W celu zamocowania elementu zaciskowego 4 w elemencie mocującym 6, należy go wcisnąć od góry w zagłębienia 26 lub 27, aż do zatrzaśnięcia się sprężystych występów zatrzaskowych 16 lub 17 na jego cokole 20. Element zaciskowy 4, który przyjmuje wówczas położenie poprzeczne (fig. 5) lub podłużne (fig. 6), zostaje pewnie zamocowany w odpowiednich gniazdach 26 lub 27 elementu mocującego 6 i zabezpieczony przed obrotem względem tego elementu. Element mocujący 6 wraz z połączonym z nim elementem zaciskowym 4 może być wówczas przesuwany wzdłuż osi we wnętrzu 24 rury profilowej wewnętrznej 1 lub we wnętrzu 25 rury profilowej zewnętrznej 2.
W obydwu położeniach pokazanych na fig. 5 i 6 element zaciskowy 4 wystaje zarówno ponad górną powierzchnię elementu mocującego 6, jak i ponad górną powierzchnię 19 występów zatrzaskowych 16 lub 17, co najmniej na grubość ścianki 10 zewnętrznej rury profilowej 2.
182 206
W położeniu pokazanym na fig. 1, element zaciskowy 4 jest osadzony i przytrzymywany w elemencie mocującym 6 w kierunku podłużnym i osadzony we wnętrzu rury profilowej 1, natomiast belka 29 jest zaciśnięta na zewnętrznej rurze profilowej 2 w sposób umożliwiający przesuwanie wewnętrznej rury profilowej 1.
Jeżeli obydwie rury profilowe 1 i 2 są ze sobą trwale połączone, element nośny 30 jest wsunięty do wnętrza wewnętrznej rury profilowej 1, zaś element zaciskowy 4 jest osadzony w poprzecznym zagłębieniu 26 elementu mocującego 6, opierając się od zewnątrz o ścianki 9 tej rury 1. Po dokręceniu śruby mocującej 3, przetkniętej przez obydwa nacięcia 8 i 7 ścianki 9 i 10 obydwu rur profilowych 1 i 2 wraz z belką 29 ulegną zaciśnięciu, uniemożliwiając jakiekolwiek przesunięcie elementu nośnego 30 w kierunku podłużnym. W tym położeniu belka 29 jest przymocowana do obydwu rur profilowych 1 i 2.
W analogiczny sposób możliwe jest mocowanie belki 29 tylko do wewnętrznej rury profilowej 1.
Urządzenie zaciskowe 11 umożliwia również przymocowanie belki 29 tylko do zewnętrznej rury profilowej 2 albo tylko do wewnętrznej rury profilowej 1. Element nośny 30 jest wówczas wsunięty poprzecznie do wnętrza 25 zewnętrznej rury profilowej 2, zaś element zaciskowy 4 jest osadzony w podłużnym zagłębieniu 27 elementu mocującego 6.W trakcie przesuwania elementu nośnego 30 w zewnętrznej rurze profilowej 2, jego sprężyste nogi 13 ślizgają się po wewnętrznej, dolnej powierzchni tej rury 2, dociskając element zaciskowy 4 do górnej, wewnętrznej powierzchni jej ścianki 9. Przez dokręcenie śruby mocującej 3 belka 29 zostaje dociśnięta do zewnętrznej, górnej powierzchni rury profilowej 2.
Jak z powyższego wynika, urządzenie zaciskowe 11 według wynalazku pozwala na różnego rodzaju mocowanie belki podporowej lub zawieszeniowej 29 do teleskopowych rur profilowych 1 i 2, stanowiących odcinki o dowolnej żądanej długości. Ułatwia to zarówno produkcję, jak i składowanie gotowych konstrukcji nośnych urządzeń sanitarnych.
182 206
182 206
Fig. 7 19
ΓΊτ^ Ί=η
Fig. 8
Fig. 9
17
O O Fig. 10
182 206
Fig. 4
Fig. 3 Fig. 6
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (5)

Zastrzeżenia patentowe
1. Urządzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych, stanowiących zwłaszcza konstrukcję nośną urządzeń sanitarnych i zaopatrzonych w podłużne, przelotowe nacięcia, wyposażone w śrubę mocującą wkręcaną w metalowy element zaciskowy, osadzony w gnieździe przesuwnego elementu mocującego z tworzywa sztucznego, zaopatrzonego w sprężyste, ukośne nogi stanowiące sprężynę rozporową, dociskającą ten element zaciskowy do górnej, wewnętrznej powierzchni rury, znamienne tym, że element mocujący (6), stanowiącego część urządzenia zaciskowego elementu nośnego (30), jest zaopatrzony, w swej górnej części, w dwa zagłębienia poprzeczne (26) oraz w dwa zagłębienia podłużne (27), stanowiące gniazda do osadzenia w nich elementu zaciskowego zarówno w pozycji poprzecznej, jak i w pozycji podłużnej, zaś prostokątny element zaciskowy (4) ma szerokość nieco mniejszą od szerokości wycięcia wzdłużnego (7) wewnętrznej rury profilowej (1).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element zaciskowy (4) jest zaopatrzony, w dolnej części swych krótszych ścianek bocznych, w wystający cokół (20), zaś element mocujący (6) elementu nośnego (30) - w umieszczone na zewnętrznych obrzeżach zagłębień (26) i (27), występy zatrzaskowe (16) i (17) mocujące ten cokół (20).
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element zaciskowy (4), po osadzeniu w zagłębieniach (26) lub (27) elementu mocującego (6), wystaje ponad górną powierzchnię tego elementu (6) przynajmniej na grubość ścianki (9) rury profilowej (1).
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element mocujący (6) elementu nośnego (30) ma, w widoku z góry, obrys w kształcie prostokąta o szerokości (A), równej szerokości prześwitu wewnętrznej rury profilowej (1) i długości (B), równej szerokości prześwitu zewnętrznej rury profilowej (2).
5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że wszystkie naroża elementu mocującego (6) są zaopatrzone w ukośne ścięcia.
PL97317817A 1996-02-05 1997-01-06 Urzadzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych PL PL182206B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH29396 1996-02-05

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317817A1 PL317817A1 (en) 1997-08-18
PL182206B1 true PL182206B1 (pl) 2001-11-30

Family

ID=4183697

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97317817A PL182206B1 (pl) 1996-02-05 1997-01-06 Urzadzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych PL

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0787909B1 (pl)
AT (1) ATE223562T1 (pl)
CZ (1) CZ290210B6 (pl)
DE (2) DE29620834U1 (pl)
PL (1) PL182206B1 (pl)
SK (1) SK14197A3 (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH09296816A (ja) * 1996-05-02 1997-11-18 Smc Corp 構造部材又は機械部品の相互結合装置又はその部品
DE19734976C2 (de) * 1997-08-13 2001-05-31 Josef A Milles Nutenstein für Aluminium-Systemprofil mit einem Fixierpolster
DE29800988U1 (de) 1998-01-22 1998-03-05 RK Rose + Krieger GmbH & Co. KG Verbindungs- und Positioniersysteme, 32423 Minden In eine hinterschnittene Nut eines Profilstabes einführbarer Nutstein
DE29804397U1 (de) * 1998-03-13 1999-07-15 Niemann, Hans Dieter, 50169 Kerpen Verbindungsanordnung zweier Bauteil
DE19821255A1 (de) * 1998-05-12 1999-11-18 Kratzer F Mefa Duebel Gmbh Befestigungsvorrichtung
DE19903036C1 (de) * 1999-01-26 2000-10-26 Sw Stanzwerk Glarus Ag Glarus Befestigungselement zur Verankerung in einer Montageschiene
DE19913218A1 (de) * 1999-03-24 2000-09-28 Fischer Artur Werke Gmbh Schiebemutter zur Befestigug in einer einen Längsschlitz aufweisenden Befestigungsschiene und Setzwerkzeug zum Einsetzen der Schiebemutter in die Befestigungsschiene
DE202004016366U1 (de) * 2004-10-22 2006-03-02 Viega Gmbh & Co. Kg Montagefuß und Sanitärelement
CN104564931B (zh) * 2013-12-31 2016-10-05 浙江吉利控股集团有限公司 一种车用塑料卡件
CN104912887B (zh) * 2015-04-17 2016-12-07 上海英汇科技发展有限公司 一种翻转螺母及使用翻转螺母的钣金件固定方法
DE102017116858A1 (de) * 2017-07-26 2019-01-31 Fischerwerke Gmbh & Co. Kg Befestiger für eine Befestigung an einer Montageschiene

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL6603194A (pl) * 1965-04-09 1966-10-10
DE2637749A1 (de) 1976-08-21 1978-02-23 Joachim Seiffert Einbau-traggeruest fuer hohlkoerperwaende zur befestigung von wandhaengenden sanitaereinrichtungen
US4741582A (en) * 1982-09-30 1988-05-03 Lafrance Corporation Mounting fastener

Also Published As

Publication number Publication date
SK14197A3 (en) 1997-09-10
DE29620834U1 (de) 1997-01-30
EP0787909A1 (de) 1997-08-06
CZ290210B6 (cs) 2002-06-12
EP0787909B1 (de) 2002-09-04
ATE223562T1 (de) 2002-09-15
CZ997A3 (cs) 1999-01-13
DE59708093D1 (de) 2002-10-10
PL317817A1 (en) 1997-08-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6519791B2 (en) Stub-out bar
US2930564A (en) Fixture support for hung ceilings
JP2945877B2 (ja) 固定装置
PL182206B1 (pl) Urzadzenie zaciskowe do teleskopowych rur profilowych PL
PL183360B1 (pl) Szafa przyłączowa
JP2002057477A (ja) 基本ラック
JPH06235412A (ja) 定着手段を凹所内にバネ弾性によって位置固定するための配列
CA2415589C (en) Support plate for a luminaire
PT94388A (pt) Dispositivo para a ligacao de barras em forma de c, em especial de barras de montagem
CA1294595C (en) Aligning joining mechanism for luminaires
CA2028197C (en) Installation module for sanitary equipment
PL179583B1 (pl) Para plytek montazowych do mocowania ramion zawiasowych zawiasów meblowychlub tym podobnych PL PL PL PL PL PL
SK283628B6 (sk) Upevňovacie kovanie na pozdĺžne drážkované krycie lišty
KR910000281Y1 (ko) 천정재의 부착구조
PT1308597E (pt) Meios de suporte para lamelas
FI89668C (fi) Arrangemang foer att faesta en bordsskiva vid bordets fotdel
US5138802A (en) Device for fastening a mounting frame for hygienic apparatus
JPH028018Y2 (pl)
HUT72507A (en) Mounting base structure for heaters
JPH0249295Y2 (pl)
PL192622B1 (pl) Urządzenia wsporcze, zwłaszcza do mocowania urządzeń sanitarnych, armatury i przewodów hydraulicznych, wyposażone w element łączący oraz w profilową szynę
JPH0656216U (ja) 接続具及び支持架台
JP2856334B2 (ja) システム天井用照明器具の取付脚
JPH0310407Y2 (pl)
JP4180419B2 (ja) 天井吊金物