PL179745B1 - Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania i wkladka do zamrazania PL PL PL - Google Patents

Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania i wkladka do zamrazania PL PL PL

Info

Publication number
PL179745B1
PL179745B1 PL95318101A PL31810195A PL179745B1 PL 179745 B1 PL179745 B1 PL 179745B1 PL 95318101 A PL95318101 A PL 95318101A PL 31810195 A PL31810195 A PL 31810195A PL 179745 B1 PL179745 B1 PL 179745B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tray
insert
lid
walls
corner flaps
Prior art date
Application number
PL95318101A
Other languages
English (en)
Other versions
PL318101A1 (en
Inventor
Mogens Nielsen
Original Assignee
Cartolit Aps
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cartolit Aps filed Critical Cartolit Aps
Publication of PL318101A1 publication Critical patent/PL318101A1/xx
Publication of PL179745B1 publication Critical patent/PL179745B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B57/00Automatic control, checking, warning, or safety devices
    • B65B57/02Automatic control, checking, warning, or safety devices responsive to absence, presence, abnormal feed, or misplacement of binding or wrapping material, containers, or packages
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D79/00Kinds or details of packages, not otherwise provided for
    • B65D79/02Arrangements or devices for indicating incorrect storage or transport

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Cartons (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Wrapping Of Specific Fragile Articles (AREA)
  • Closing Of Containers (AREA)

Abstract

1 . Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania, w którym umieszcza sie produkt zywno- sciowy na tacce wkladki do zamrazania, usytuowanej w ramie zamrazalniczej, po czym przykrywa sie produkt zywnosciowy wiekiem z klapami naroznymi, którego sciany boczne odgina sie do dolu i wprowadza do prze- strzeni pomiedzy wnetrzem ramy i podniesionymi scia- nami tacki, po czym po zamrozeniu produktu zywno- sciowego wyjmuje sie wkladke z ramy zamrazalniczej znamienny tym, ze stosuje sie wkladke do zamrazania, która wyposaza sie w wizualne znaczniki (24, 25, 26) kontrastujace z podlozem, usytuowane na co najmniej kilku obszarach scian (6, 8) 1 klap naroznych (18, 20) tacki (2), a po usunieciu ramy zamrazalniczej (22) sprawdza sie przykrycie znaczników wizualnych (24, 25, 26) klapami naroznymi (14,16) wieka (12) 4 Wkladka do zamrazania, zawierajaca tacke z pio- nowymi scianami przednia i boczna oraz wieko z klapami naroznymi, które sa ulozone do dolu z co najmniej jedna krawedzia wieka, zamocowana zawiasowo do tylnej sciany tacy wzdluz jej czwartej krawedzi, znamienna tym, ze jest wyposazona w znaczniki wizualne (24, 25, 26) usytuowane na kilku obszarach zewnetrznej powierzchni scian (6, 8) i klap naroznych (18, 20) tacy (2) oraz na zewnetrznej po- wierzchni klap naroznych (14,16) wieka (12). F IG .1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób zamrażania produktów we wkładce do zamrażania i wkładka do zamrażania.
Tego typu sposób jest stosowany zwłaszcza w przemyśle rybnym do zamrażania płaskich i szerokich bloków rybnych we wkładkach do zamrażania.
Znane są wkładki do zamrażania mające dno w postaci tacki oraz cztery podnoszone ściany, z których ściana tylna jest połączona z wiekiem wkładki, mającym ściany boczne usytuowane wzdłuż trzech swobodnych krawędzi. Korzystnie przednia i tylna ściana wieka mają klapy narożne, umożliwiające bardziej pewne zamknięcie wkładki do zamrażania.
Znane są wkładki do zamrażana stosowane w połączeniu z tak zwanymi ramami zamrażalniczymi, posiadającymi prostokątny otwór, w którym umieszcza się tackę wkładki, wciskając ją w otwór ramy. Powoduje to podniesienie ścian bocznych wkładki.
Wieko pozostawia się odchylone od tacki ustawionej w otaczającej ją ramie, a następnie na tej części wkładki umieszcza się produkt. Po czym wieko nakłada się nad wypełnioną tacką, a ściany boczne wieka odgina się do dołu i wprowadza do odpowiednich wąskich przestrzeni pomiędzy wnętrzem ramy i zewnętrznymi, podniesionymi ścianami tacki
179 745 wkładki. Następnie wypełnioną wkładkę umieszcza się w zespole zamrażalniczym typu półkowego, a po zamrożeniu produktu, wkładkę wraz z zawartością wyrzuca się z ram zamrażalniczych i umieszcza się w samochodzie chłodni, zaś ramy zamrażalnicze ponownie się wykorzystuje.
Znany jest sposób zamrażania produktów we wkładce do zamrażania, w którym umieszcza się produkt żywnościowy na tacce wkładki do zamrażania, usytuowanej w ramie zamrażalniczej, po czym przykrywa się produkt żywnościowy wiekiem z klapami narożnymi, którego ściany boczne odgina się do dołu i wprowadza do przestrzeni pomiędzy wnętrzem ramy i podniesionymi ścianami tacki, po czym po zamrożeniu produktu żywnościowego wyjmuje się wkładkę z ramy zamrażalniczej.
Przemysłowi użytkownicy dużych bloków, typowo mierzących około 48 x 25 cm, oddzierają wkładki i przetwarzają bloki surowego materiału w stanie zamrożonym albo umiarkowanym.
Przy zamykaniu wkładek ważne jest, aby ściany boczne wieka były umieszczone na zewnątrz ścian tacki. Jeśli z powodu pomyłki, jedna albo więcej z nich jest zagłębionych we wnętrzu ścian tacki, jest prawdopodobne, że zostaną one wprowadzone w materiał wypełniający wkładkę, oraz zostaną tam unieruchomione poprzez zamrożenie, spowoduje to narażenie towaru na zanieczyszczenie gdyż ściany wkładki pozostaną w zamrożonym bloku materiału, po oddarciu wkładki, to znaczy będą one obecne, w sposób bardziej albo mniej niewidoczny w materiale przetwarzanym. To samo będzie dotyczyć klap narożnych. Także te klapy powinny być złożone tak, aby znajdowały się na zewnątrz odpowiednich podniesionych ścian tacki. Podnoszenie i zamykanie jest wykonywane ręcznie, a ponieważ wymaga się wysokiej wydajności działania, operatorzy mogą łatwo popełnić błędy.
Próby zastosowania pomiarów pomocniczych dla zapobiegania takim błędom ogólnie zakończyły się niepowodzeniem, toteż jak dotąd akceptuje się fakt, że ręczne składanie wkładek będzie połączone z pewnego rodzaju stratami, a wszystkim co może być zrobione jest wzrokowa kontrola wkładek, kiedy zostaną one uwolnione z ram zamrażalniczych. Kontrola taka jest jednak trudna i czasochłonna, ponieważ nie jest łatwo stwierdzić, która klapa lub ściana pokrywa się z odpowiadającąjej klapą lub ścianą.
Sposób zamrażania produktów we wkładce zamrażalniczej według wynalazku, w którym umieszcza się produkt żywnościowy na tacce wkładki do zamrażania, usytuowanej w ramie zamrażalniczej, po czym przykrywa się produkt żywnościowy wiekiem z klapami narożnymi, którego ściany boczne odgina się do dołu i wprowadza do przestrzeni pomiędzy wnętrzem ramy i podniesionymi ścianami tacki, po czym po zamrożeniu produktu żywnościowego wyjmuje się wkładkę z ramy zamrażalniczej, charakteryzuje się tym, że stosuje się wkładkę do zamrażania, którą wyposaża się w wizualne znaczniki kontrastujące z podłożem, usytuowane na co najmniej kilku obszarach ścian i klap narożnych tacki, a po usunięciu ramy zamrażalniczej sprawdza się przykrycie znaczników wizualnych klapami narożnymi wieka.
Korzystnie sprawdzenie wykonuje się czujnikiem do wykrywania znacznika wizualnego odsłoniętego na danym obszarze ścian i klap narożnych tacki.
Korzystnie sygnał, po odsłonięciu znaczników wizualnych z czujnika, przesyła się do czytnika zespołu sygnalizacyjnego i na tej podstawie sortuje się bloki zamrożonych produktów.
Wkładka zamrażalnicza według wynalazku, zawierająca tackę z pionowymi ścianami przednią i boczną oraz wieko z klapami narożnymi, które są ułożone do dołu z co najmniej jedną krawędzią wieka, zamocowaną zawiasowo do tylnej ściany tacy wzdłuż jej czwartej krawędzi, charakteryzuje się tym, że jest wyposażona w znaczniki wizualne, usytuowane na kilku obszarach zewnętrznej powierzchni ścian i klap narożnych tacy oraz na zewnętrznej powierzchni klap narożnych wieka.
Korzystnie znaczniki wizualne są kontrastujące z podłożem na którym są umieszczone.
Korzystnie każdy obszar powierzchni ścian tacy ma inne znaczniki wizualne.
Korzystnie znaczniki wizualne mają kod paskowy, pasek magnetyczny albo dziurki.
179 745
Zaletą wynalazku jest szybkie wykrywanie źle zamkniętych wkładek, przez co zwiększa się wydajność produkcji. Złe zamknięcie wkładek w praktyce oznacza nie pokrycie się odpowiednich ścian lub klapek narożnych wieka z odpowiadającymi im ścianami bocznymi i klapami narożnymi tacki.
Przedmiot wynalazku jest opisany w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wkładkę do zamrażania w widoku perspektywicznym w położeniu rozłożonym i w widoku z zewnątrz, fig. 2 - widok perspektywiczny wkładki do zamrażania w położeniu ukształtowania tacki, fig. 3 i 4 - wkładkę do zamrażania w widoku perspektywicznym, w położeniu zamkniętym, fig. 5 - widok perspektywiczny sterty wkładek do zamrażania.
Na fig. 1 przedstawiono jednowarstwowy karton, ukształtowany w postaci tradycyjnej wkładki do zamrażania i powleczony po obu stronach korzystnie parafiną. Wkładka posiada płytę denną stanowiącą tackę 2, która jest ograniczona liniami składania 4. Wkładka ma wystającą poza tackę 2 wzdłużną ścianę przednią 6, usytuowane przeciwległe poprzeczne ściany boczne 8 i wzdłużną ścianę tylną 10, której przedłużenie stanowi wieko 12 wkładki. Wieko 12 jest usytuowane w poprzek linii składania 4 i ma przednią klapę narożną 14 oraz przeciwległe, poprzeczne klapy narożne 16.
Korzystnie przednia i tylna wzdłużna ściana 6 i 10 tacki 2 mają ukształtowane poprzecznie, wystające klapy narożne, odpowiednio 18 i 20.
Podczas użytkowania wkładkę umieszcza się nad ramą zamrażalniczą 22, którą na fig.2 oznaczono liniami przerywanymi, przy czym tackę 2 umieszcza się nad otworem od wewnątrz ramy 22, korzystnie ściany 6, 10 ustawia się pionowo, po czym tackę 2 wciska się do dołu w ramę 22, co powoduje, że wzdłużne ściany 6, 10 i klapa 8 i ściana boczna 8 zajmują pionowe położenie, podczas kiedy klapy narożne 14, 16 wieka 12, są utrzymywane w stanie rozłożonym na zewnątrz ramy 22.
Następnie po ustawieniu pionowo ścian 6, 8, 10 tacki 2 wypełnia się tak ukształtowaną wkładkę produktem żywnościowym, korzystnie mięsem ryb, a następnie wieko 12 zamyka się nad tacką 2 z klapami narożnymi 14 i 16 wieka 12 ułożonymi do dołu wzdłuż ściany przedniej 6 i bocznej 8.
Następnie ramę 22 z wkładką kieruje się do zamrażarki, po czym usuwa się ramę 22 z opakowanego bloku żywnościowego i dostarcza się go klientowi.
Podczas ustawiania w pionie ścian 6, 8,10, tacki 2 w ramie 22, niezbędne jest sprawdzenie czy odpowiednie klapy narożne 18 i 20 tacki 12 ścian przedniej 6 i tylnej 10 są złożone do położeń końcowych, na zewnątrz ścian bocznych 8 tacki 2, jak to pokazano na fig. 2. Klapy narożne 18, 20 tacki 2 mogą również znaleźć się w położeniu od wewnątrz wkładki, przy czym w tym przypadku prawdopodobnie klapy narożne 18, 20 są zanurzone i zamrożone w artykule żywnościowym i zanieczyszczająjego zawartość.
To samo może się wydarzyć w odniesieniu do klap bocznych 14, 16 wieka 12. Kiedy wieko 12 jest zamknięte klapy boczne 14, 16 są wsunięte wzdłuż części zewnętrznych ścian przedniej 6 i bocznej 8, to znaczy w wąską przestrzeń pomiędzy tymi częściami zewnętrznymi i wnętrzem ramy 22. Pozbawiony ramy 22 opakowany blok jest przedstawiony na fig.3. Wzrokowa kontrola pozwala upewnić się czy wszystkie odpowiednie klapy boczne 14, 16, 18, 20 są umieszczone na zewnątrz wzdłużnych ścian 6 i ściany bocznej 8.
Klapy narożne 18 i 20 tacki 2 mają wycięcia z nachyloną krawędzią górną. Stykające się końce poprzecznych klap narożnych 16 są wycięte ukośnie tak, że w narożnikach nie będą zachodzić na siebie te części. W żadnym miejscu ścian zamkniętej wkładki nie będzie więcej niż dwie warstwy kartonu, przy czym zamknięte klapy narożne 18 i 20 pozostają w pełni widzialne i nie zakryte przez poprzeczne klapy narożne 14, 16 wieka 12.
Zewnętrzna powierzchnia ściany tacki przedniej 6 i bocznej 8 zawiera widoczne znaczniki wizualne A, B, C, 24, 25, 26. Znaczniki wizualne A, B, C, 24, 25, 26 korzystnie są kolorowe, zakreskowane, zakropkowane albo tym podobne. Na fig.4 pokazano wkładkę źle zamkniętą z klapami narożnymi 18 i 20 tacki 2 oraz klapami narożnymi 14, 16 wieka 12 umieszczonymi wewnątrz wkładki. Znaczniki wizualne A, B, C, 24, 25, 26 usytuowane na zewnątrz wkładki, sygnalizują złe zamknięcie opakowania.
179 745
Znaczniki wizualne A, B, C, 24, 25, 26 korzystnie wypełniają tylko część obszarów powierzchni ścian bocznych wkładu.
Zgodnie ze sposobem zamrażania produktów we wkładce zamrażalniczej, umieszcza się produkt żywnościowy na tacce wkładki do zamrażania, usytuowanej w ramie zamrażalniczej.
Następnie przykrywa się produkt żywnościowy wiekiem z klapami narożnymi, którego ściany boczne odgina się do dołu i wprowadza do przestrzeni pomiędzy wnętrzem ramy i podniesionymi ścianami tacki. Po zamrożeniu produktu żywnościowego wyjmuje się wkładkę z ramy zamrażalniczej. W sposobie tym stosuje się wkładkę do zamrażania, którą wyposaża się w wizualne znaczniki A, B, C, 24, 25,26 kontrastujące z podłożem, usytuowane na co najmniej kilku obszarach ścian 6, 8 i klap narożnych 18, 20 tacki 2, a po usunięciu ramy zamrażalniczej 22 sprawdza się przykrycie znaczników wizualnych A, B, C, 24, 25, 26 klapami narożnymi 14, 16 wieka 12. Sprawdzenie to wykonuje się czujnikiem do wykrywania znacznika wizualnego A, B, C, 24, 25, 26 odsłoniętego na danym obszarze ścian 6, 10 i klap narożnych 18, 20 tacki 2. Po odsłonięciu znaczników wizualnych z czujnika, sygnał przesyła się do czytnika zespołu sygnalizacyjnego i na tej podstawie sortuje się bloki zamrożonych produktów.
Poprzez zastosowanie automatycznego układu, korzystnie skaneru albo elementu wizyjnego dokonuje się selektywnego wykrywania znaczników wizyjnych A, B, C, 24, 25, 26 umieszczonych na ścianach lub klapach narożnych wkładki. Korzystnie znaczniki wizyjne A, B, C, 24, 25, 26 są wyposażone w kody paskowe albo inne oznaczenia odczytywane automatycznie.
179 745 179 *5
eP&rti ^nt W.
ad 60 cgz.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób zamrażania produktów we wkładce do zamrażania, w którym umieszcza się produkt żywnościowy na tacce wkładki do zamrażania, usytuowanej w ramie zamrażalniczej, po czym przykrywa się produkt żywnościowy wiekiem z klapami narożnymi, którego ściany boczne odgina się do dołu i wprowadza do przestrzeni pomiędzy wnętrzem ramy i podniesionymi ścianami tacki, po czym po zamrożeniu produktu żywnościowego wyjmuje się wkładkę z ramy zamrażalniczej znamienny tym, że stosuje się wkładkę do zamrażania, którą wyposaża się w wizualne znaczniki (24, 25, 26) kontrastujące z podłożem, usytuowane na co najmniej kilku obszarach ścian (6, 8) i klap narożnych (18, 20) tacki (2), a po usunięciu ramy zamrażalniczej (22) sprawdza się przykrycie znaczników wizualnych (24, 25, 26) klapami narożnymi (14,16) wieka (12).
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że sprawdzenie wykonuje się czujnikiem do wykrywania znacznika wizualnego (24, 25 26) odsłoniętego na danym obszarze ścian (6, 8 ) i klap narożnych (18, 20) tacki (2).
  3. 3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że sygnał, o odsłonięciu znaczników wizualnych (24, 25, 26) z czujnika przesyła się do czytnika zespołu sygnalizacyjnego i na tej podstawie sortuje się bloki zamrożonych produktów.
  4. 4. Wkładka do zamrażania, zawierająca tackę z pionowymi ścianami przednią i boczną oraz wieko z klapami narożnymi, które są ułożone do dołu z co najmniej jedną krawędzią wieka, zamocowaną zawiasowo do tylnej ściany tacy wzdłuż jej czwartej krawędzi, znamienna tym, że jest wyposażona w znaczniki wizualne (24, 25, 26) usytuowane na kilku obszarach zewnętrznej powierzchni ścian (6, 8) i klap narożnych (18, 20) tacy (2) oraz na zewnętrznej powierzchni klap narożnych (14,16) wieka (12).
  5. 5. Wkładka według zastrz. 4, znamienna tym, że znaczniki wizualne (24, 25, 26) są kontrastujące z podłożem na którym są umieszczone.
  6. 6. Wkładka według zastrz. 4, znamienna tym, że każdy obszar powierzchni ścian (6, 8) tacy (2) ma inne znaczniki wizualne (24, 25, 26).
  7. 7. Wkładka według zastrz. 6, znamienna tym, że znaczniki wizualne (24, 25, 26) mają kod paskowy, pasek magnetyczny albo dziurki.
PL95318101A 1994-07-19 1995-07-19 Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania i wkladka do zamrazania PL PL PL PL179745B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DK199400858A DK172702B1 (da) 1994-07-19 1994-07-19 Blokkarton
PCT/DK1995/000311 WO1996002422A1 (en) 1994-07-19 1995-07-19 A method of detecting incorrectly closed freezing frame liners, and a liner and a system therefor

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL318101A1 PL318101A1 (en) 1997-05-12
PL179745B1 true PL179745B1 (pl) 2000-10-31

Family

ID=8098337

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95318101A PL179745B1 (pl) 1994-07-19 1995-07-19 Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania i wkladka do zamrazania PL PL PL

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5803351A (pl)
EP (1) EP0775070B1 (pl)
JP (1) JP3712730B2 (pl)
KR (1) KR100363928B1 (pl)
CN (1) CN1070797C (pl)
AU (1) AU693218B2 (pl)
CA (1) CA2194967C (pl)
DE (1) DE69516005T2 (pl)
DK (1) DK172702B1 (pl)
IS (1) IS1777B (pl)
NO (1) NO312823B1 (pl)
NZ (1) NZ289814A (pl)
PL (1) PL179745B1 (pl)
RU (1) RU2145296C1 (pl)
WO (1) WO1996002422A1 (pl)
ZA (1) ZA956021B (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK173705B1 (da) * 1995-08-04 2001-07-09 Cartolit Aps Blokkarton for forebyggende detektering af ukorrekt placerede hjørneklappar i kartonudforede fryserammer
DK9500366U4 (da) * 1995-09-26 1997-01-24 Peterson Beck A S "Blokkarton med indvendige markeringer"
GB2316166A (en) * 1996-08-03 1998-02-18 Fisher Matthews Ltd Detecting construction faults in the assembly of container blanks
WO1999017996A1 (en) * 1997-09-19 1999-04-15 Peterson Beck A/S Block carton
JPH11321969A (ja) * 1998-05-20 1999-11-24 Sony Corp 包装容器
AU6820100A (en) * 1998-09-24 2001-03-26 Peterson Beck A/S A block carton with corner segments
WO2000055048A1 (en) * 1999-03-15 2000-09-21 Cartolit Aps Method and means for detecting correct/incorrect closing of freezing frame liners
DK174519B1 (da) 1999-06-24 2003-05-05 Peterson Beck As Fremgangsmåde til emballering og frysning af fødevaremasse, samt kartonemballage til udøvelse af fremgangsmåden
JP4022040B2 (ja) * 2000-10-05 2007-12-12 松下電器産業株式会社 半導体デバイス
DK200200063U3 (da) * 2002-03-07 2002-04-12 Peterson Beck As Blokkarton med lakbelægning
US20050252953A1 (en) * 2002-03-07 2005-11-17 Schou Roar B Block carton with finish coating
JP4515965B2 (ja) * 2005-06-07 2010-08-04 アサヒビール株式会社 包装装置
EP2632809B1 (en) 2010-10-27 2015-11-18 Intercontinental Great Brands LLC Magnetically closable product accommodating package
JP2015105806A (ja) * 2013-12-02 2015-06-08 三菱電機株式会社 真空断熱箱体

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1843234A (en) * 1931-03-24 1932-02-02 James C Karnes Testing sealed containers and method of testing containers
US3533548A (en) * 1968-10-17 1970-10-13 Bard Inc C R Method of ascertaining validity of heat seal and product of said method
US3616898A (en) * 1969-09-08 1971-11-02 Abbott Lab Peelable seal package
DD201435A1 (de) * 1981-11-27 1983-07-20 Andreas Engel Verfahren und einrichtung zur bestimmung von falzabweichungen
JPS61151408A (ja) * 1984-12-26 1986-07-10 Mitsubishi Heavy Ind Ltd 折りたたみ箱接合部ギャップ検出装置
US4684023A (en) * 1986-06-25 1987-08-04 Taco Bell Content-identifying carton structure
US5103979A (en) * 1989-10-11 1992-04-14 Oscar Mayer Foods Corp. Package having peel seal tamper-evidence message
US5042653A (en) * 1990-08-20 1991-08-27 Brown & Williamson Tobacco Corporation Tamper proof package
US5234732A (en) * 1991-03-18 1993-08-10 Philip Morris Inc. Tamper-indicating wrappers
US5249550A (en) * 1992-09-14 1993-10-05 Hines Lisa C Disposable litter box
US5528925A (en) * 1993-01-19 1996-06-25 Luigino's, Inc. Method and apparatus for testing the seal between a container and a flexible lid
US5427266A (en) * 1993-09-27 1995-06-27 Yun; James K. Seal indicator for lid and container

Also Published As

Publication number Publication date
DK172702B1 (da) 1999-06-07
EP0775070B1 (en) 2000-03-29
CA2194967C (en) 2006-08-29
CN1070797C (zh) 2001-09-12
US5803351A (en) 1998-09-08
EP0775070A1 (en) 1997-05-28
DK85894A (da) 1996-01-20
NO970200L (no) 1997-02-26
KR100363928B1 (ko) 2003-03-10
PL318101A1 (en) 1997-05-12
AU693218B2 (en) 1998-06-25
ZA956021B (en) 1996-03-28
DE69516005D1 (de) 2000-05-04
AU2977195A (en) 1996-02-16
JPH10502597A (ja) 1998-03-10
NO970200D0 (no) 1997-01-16
IS4415A (is) 1997-01-17
WO1996002422A1 (en) 1996-02-01
DE69516005T2 (de) 2000-12-21
NO312823B1 (no) 2002-07-08
CN1153501A (zh) 1997-07-02
CA2194967A1 (en) 1996-02-01
NZ289814A (en) 1998-12-23
IS1777B (is) 2001-08-15
RU2145296C1 (ru) 2000-02-10
JP3712730B2 (ja) 2005-11-02
KR970704606A (ko) 1997-09-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL179745B1 (pl) Sposób zamrazania produktów we wkladce do zamrazania i wkladka do zamrazania PL PL PL
EP1794059B1 (en) Method for packaging cementitious material
EP1712492A1 (en) Foldable shipping container bulkhead
PL184562B1 (pl) Sposób montażu półwyrobów pudełek kartonowych blokowych w ramach zamrażalniczych i pudełko kartonowe blokowe do wykładania ramy zamrażalniczej
RU97102356A (ru) Способ обнаружения неправильно закрытых вкладышей рамок для замораживания продуктов, вкладыш и система для его осуществления
DE69811306T2 (de) Verpackungseinheit mit Versiegelung
US6059178A (en) Tamper evident shipping container
US5651464A (en) Package for receiving articles in successive arrangement
DE69808802T2 (de) Prüfmethode und vorrichtung zur erkennung von verpackungen in kartons
DK9500366U4 (da) "Blokkarton med indvendige markeringer"
EP1583047A1 (en) Assembly of a vault and sealable flexible valuables containers to be used therewith
NL9301711A (nl) Verpakking voor uit één of meer artikelen bestaande, in hoofdzaak rechthoekige inhoud.
EP1564158A2 (en) Insert
EP3795491A1 (en) Bag made of paper material for archiving articles and method for archiving an article in said bag
US20050252953A1 (en) Block carton with finish coating
JPS61142131A (ja) パツク不良検出装置
Turczyn Guidelines for packaging frozen edible offal for export
DK173846B1 (da) Fremgangsmåde til at rejse et omslag for en blokkarton i en derfor bestemt fryseramme
JP2004305899A (ja) 精米設備の管理システム
WO2000055048A1 (en) Method and means for detecting correct/incorrect closing of freezing frame liners