PL178932B1 - Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt - Google Patents
Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierzątInfo
- Publication number
- PL178932B1 PL178932B1 PL95312494A PL31249495A PL178932B1 PL 178932 B1 PL178932 B1 PL 178932B1 PL 95312494 A PL95312494 A PL 95312494A PL 31249495 A PL31249495 A PL 31249495A PL 178932 B1 PL178932 B1 PL 178932B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- filling
- bag
- bags
- needle
- guide
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65B—MACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
- B65B3/00—Packaging plastic material, semiliquids, liquids or mixed solids and liquids, in individual containers or receptacles, e.g. bags, sacks, boxes, cartons, cans, or jars
- B65B3/04—Methods of, or means for, filling the material into the containers or receptacles
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61D—VETERINARY INSTRUMENTS, IMPLEMENTS, TOOLS, OR METHODS
- A61D19/00—Instruments or methods for reproduction or fertilisation
- A61D19/02—Instruments or methods for reproduction or fertilisation for artificial insemination
- A61D19/022—Containers for animal semen, e.g. pouches or vials ; Methods or apparatus for treating or handling animal semen containers, e.g. filling or closing
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65B—MACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
- B65B43/00—Forming, feeding, opening or setting-up containers or receptacles in association with packaging
- B65B43/12—Feeding flexible bags or carton blanks in flat or collapsed state; Feeding flat bags connected to form a series or chain
- B65B43/123—Feeding flat bags connected to form a series or chain
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Zoology (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Reproductive Health (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
- Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
- Closures For Containers (AREA)
- Packging For Living Organisms, Food Or Medicinal Products That Are Sensitive To Environmental Conditiond (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
- Filling Of Jars Or Cans And Processes For Cleaning And Sealing Jars (AREA)
- Bag Frames (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Packages (AREA)
Abstract
1 . Urzadzenie do pakowania cieczy, zwlaszcza na- sienia zwierzat, a glównie nasienia knurów, w elastyczne torebki zawierajace napelniajacy kanal z ustalajacymi otworami umieszczonymi z obu jego stron, znamienne tym, ze sklada sie z przechylnego stolu (1) polaczonego przewodem z elektrycznym zespolem (2) oraz zasi- lajacym przewodem (12) z torebka (14), przy czym stól (1) jest zaopatrzony w nastawne stopki (9) usytuowane po obu jego stronach, co najmniej jeden kolek ustalajacy (20) umieszczony na stanowisku napelniania i/lub stano- wisku zgrzewania, który wspólpracuje z otworem usta- lajacym (19) torebki (10i), prowadnice (25) igly (22), kalibrujaca palete (21), ruchoma, równowazona plyte grzewcza (27), która jest polaczona z elektrycznym ze- spolem (2), przy czym prowadnica (25) jest usuwalna i mocowana do zespolu, w sklad którego wchodzi czujnik indukcyjny (26) wytwarzajacy zmienne pole magnety- czne. FIG. 1 P L 178932 B 1 PL
Description
Przedmiotem wynalazkuj est urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt.
Urządzenie to jest stosowane przez farmerów na ich farmach do pobierania nasienia ich zwierząt, zwłaszcza nasienia knurów.
W celu usprawnienia procesu pakowania nasienia zwierząt Zgłaszający stworzyli torebki, określane jako torebki porcjowe, pakowane w postaci rolki dwuwarstwowej folii zawierającej torebki w postaci naciętych i zgrzanych wcześniej saszetek oraz w pełni zautomatyzowaną maszynę ujawnioną we francuskim opisie patentowym nr 2667504, służące do napełniania i zgrzewania torebek oraz nanoszenia na nie druku. Mimo, iż maszyna ta zapewnia zadowalające warunki eks178 932 ploatacyjne, jest szczególnie przydatna w dużych ośrodkach produkcji nasienia, sprzedających porcje nasienia dużym hodowcom.
Niezależni hodowcy posiadający od 300 do 1000 macior do inseminacji, którzy nie korzystają z ośrodków produkujących nasienie gdyż wykorzystują własne knury w swych gospodarstwach, nie mają potrzeby a często i środków finansowych na zakup takiej maszyny mimo korzyści, jakie maszyna ta oferuje. Na ogół wiadomo, że hodowcy, którzy zbierają nasienie knurów w gospodarstwie, pakują je do butelek z tworzyw sztucznych, zaopatrzonych w nakrętkę. Korzystanie z takich butelek wiąże się z szeregiem niedogodności, gdyż są one stosunkowo drogie, a ich ręczna obsługajest kosztowna. Ponadto, butelki dostarczane sąw dużych ilościach i znajdują się w stałym kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem, które może wpłynąć na obniżenie jakości nasienia zwierząt, powodując obniżenie płodności lub ryzyko zakażenia wewnątrzmacicznego u zwierzęcia. Z uwagi na sposób ich pakowania, użycie torebek porcjowych eliminuje te niedogodności. Widać więc, iż obecna sytuacja nie ułatwia zadań hodowcy, który zbiera w gospodarstwie nasienie, zwłaszcza knurów i który nie jest w stanie stosować elastycznych torebek inseminacyjnych do pakowania nasienia, zwłaszcza knurów.
Celem wynalazku jest urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt, które wyeliminuje takie wady i przystosowane jest do potrzeb i możliwości finansowych oraz problemów hodowców, którzy zbierają nasienie knurów konkretnie w gospodarstwie i którzy nie mają wystarczającej ilości macior, uzasadniającej zakup automatycznej maszyny do pakowania torebek porcjowych.
Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt, a głównie nasienia knurów, w elastyczne torebki zawierające napełniający kanał z ustalającymi otworami umieszczonymi z obu jego stron według wynalazku charakteryzuje się tym, że składa się z przechylnego stołu połączonego przewodem z elektrycznym zespołem oraz zasilającym przewodem z torebką, przy czym stół jest zaopatrzony w nastawne stopki usytuowane po obu jego stronach, co najmniej jeden kołek ustalający umieszczony na stanowisku napebńania i/lub stanowisku zgrzewania, który współpracuje z otworem ustalającym torebki, prowadnicę igły, kalibrującąpaletę, ruchomą, równoważonąpłytę grzewczą, którajest połączona z elektrycznym zespołem, przy czym prowadnica jest usuwalna i mocowana do zespołu, w skład którego wchodzi czujnik indukcyjny wytwarzający zmienne pole magnetyczne.
Korzystnie kalibrująca paleta jest przymocowana do dolnej krawędzi stołu.
Korzystnie przed prowadnicą igły jestumieszczona metalowa tuleja któraj est przesuwalna osiowo względem prowadnicy, ma mniejszą od niej średnicę i stanowi łącznik zasilającego przewodu z napełniającą igłą.
Korzystnie napełniająca igła jestumieszczona ruchomo pomiędzy położeniem cofniętym, a położeniem wysuniętym.
Korzystnie ruchoma napełniająca igła jest umieszczona w prowadnicy, przy czym z jednej strony znajduje się pomiędzy dwoma brzegami folii torebki, a z drugiej strony znajduje się stale w osi napełniania.
Korzystnie płyta grzewcza jest zamocowana ruchomo za pomocą zawiasu do górnej krawędzi stołu.
Korzystnie urządzenie zawiera ramię, na którym jest zawieszony albo pojemnik z przebitym dnem lub naczynie, wewnątrz którego użytkownik umieszcza torebkę zawierającą ciecz do spakowania w elastyczne torebki, albo sama torebka.
Korzystnie stół jest połączony z urządzeniem nawijającym, na którymjest umieszczona rolka elastycznych torebek. Korzystnie stół jest połączony z elementem nawijającym w postaci szpuli, na której jest nawinięta rolka torebek.
Korzystnie stanowisko napełniania jest wyposażone w skalujący element w formie wizualnego znaku.
Korzystnie ruchoma płyta grzewcza do zgrzewania posiada płaskie włókno grzejne usytuowane poniżej wymiennego teflonowego paska pokrytego lepką warstwą.
178 932
Tak więc wynalazek dostarcza proste i efektywne środki konserwacji nasienia zwierząt dzięki zastosowaniu przechylnego stołu ze stali nierdzewnej, na którym operator ręcznie przesuwa rolkę elastycznych torebek inseminacyjnych przeznaczonych na nasienie zwierząt i może ponadto w dowolnym momencie mieć pełną wzrokową kontrolę poszczególnych stanowisk roboczych.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie według wynalazku w rzucie perspektywicznym w pierwszym układzie roboczym we wstępnym stadium produkcji; fig. 2 - urządzenie według wynalazku w rzucie perspektywicznym w położeniu roboczym w drugim układzie roboczym.
Przechylny stół 1 połączony jest z elektronicznym zespołem 2 na ogół umieszczonym na jego drugim końcu. Elektroniczny zespół 2 niezbędny jest, aby stół 1 działał. Elektroniczny zespół 2 składa się z dwupołożeniowego przełącznika 3, czasowego opóźniacza 4 przeznaczonego do regulacji czasu zgrzewania elastycznej torebki 10,, potencjometra 5 kontrolującego moc grzejną stanowiska zgrzewania, ręcznego sprawdzianu 6 zgrzewania, dającego operatorowi możliwość sprawdzania, czy układ zgrzewający torebki 10, pracuje prawidłowo, zanim torebka 10, zostanie napełniona lub zgrzana w rzeczywistych warunkach roboczych, kontrolnej lampki 7 zgrzewania, która zapala się podczas zgrzewania, bezpiecznika 8 zabezpieczającego wszystkie istotne elementy instalacji elektrycznej.
Stół 1 jest ustawiony za pomocą dwóch nastawnych stopek 9 w położeniu pochylnym, w celu ułatwienia grawitacyjnego napełniania torebek łoi. Dwie nastawne stopki 9 usytuowane są przy prawym i lewym końcu stołu 1, tak, by operator mógł dobrać kąt nachylenia stołu 1 poprzez ustawienie położenia dwóch nastawnych stopek 9. Przyssawka umieszczona pod każdąz nastawnych stopek 9 zabezpiecza stół 1 przed przesuwaniem się, zwłaszcza podczas pracy. Zmienny kąt nachylenia stołu 1 zapewnia lepszy przepływ niektórych cieczy przeznaczonych do przechowywania w torebkach 10, nawiniętych na rolkę 10. W tym przypadku chodzi o zmniejszenie ryzyka nagłego dopływu cieczy do torebki 10,, a tym samym ryzyka, że nasienie ponownie wypłynie z torebki 10j. Ryzyko, że nasienie ponownie wypłynie z torebki 1 (0 łagodzone jest też przez zastosowanie systemu ręcznego regulowania objętości porcji nasienia. W rzeczywistości objętość porcji nasienia wprowadzanego do torebki 10, kontrolowana jest przez wielkość ciśnienia wytwarzanego w zacisku 11. Tak więc użytkownik musi uruchomić zacisk 11 zaciskający zasilający przewód 12, gdy ilość cieczy osiąga żądaną objętość. Ciecz przestanie przepływać natychmiast po uruchomieniu zacisku 11 przez operatora, w celu zapobieżenia jakiemukolwiek kapaniu, a tym samym wszelkim stratom nasienia czy plamom lub przelewowi cieczy po wysunięciu napełniającej igły 22 z kanału 23 po napełnieniu torebki 10,. Tak więc operator będzie używał zacisku 11 zarówno w celu uruchomienia przepływu cieczy jak i jego zatrzymania.
Ponieważ elastyczna, inseminacyjna torebka 10, jest przezroczysta, skalujący element 29 ze skalą ukaże się na stole 1 na stanowisku napełniania, tak, by operator mógł wzrokowo kontrolować ilość cieczy wpuszczanej do torebki 1ο,. Skala gwarantuje dokładniejsze dozowanie cieczy podczas napełniania torebki 10,. Nachylony stół 1 do napełniania torebek 10, zapewnia również to, że ciecz spływa po ściankach torebki 10,, co zapobiega napowietrzaniu i tym samym znacznemu wytwarzaniu pęcherzyków powietrza, obserwowanych zazwyczaj podczas napełniania torebek pewnymi substancjami, zwłaszcza nasieniem zwierząt, np. knurów.
Przechylny stół 1 umożliwia grawitacyjne napełnianie torebek 1ο,. Ciecz jest zatem wprowadzana bezpośrednio na dno torebki 10,, co zapobiega pozostawaniu resztek cieczy w punkcie zgrzewania, a co mogłoby zakłócić bezawaryjne działanie układu zgrzewającego. Przechylny stół 1 posiada szeroką płaską i gładką powierzchnię, tak, by operator mógł łatwo przesuwać rolkę 10 elastycznych inseminacyjnych torebek 10,, eliminując wszelkie ryzyko zaczepienia, a tym samym rozerwania folii z tworzywa sztucznego. Ponadto, górna krawędź stołu 1 ułatwia rozmieszczenie rozmaitych stanowisk roboczych w sposób nieskomplikowany i tani.
Urządzenie według wynalazku zawiera również stojak 13 umieszczony w pobliżu stołu 1, tak, aby wszelkie torebki 14 z roztworem zawierającym ciecz do zakonserwowania w porcjowych torebkach 10, mogły być zawieszone pionowo. Torebka 14 z roztworem zawieszona jest bezpośrednio na stojaku 13 z zaciskowym ramieniem 15 (fig. 1) lub jest umieszczona w naczyniu
178 932
14, (fig. 2). Jednak użycie torebki 14 z roztworem jest dowolne, gdyż użytkownik może wybrać korzystanie jedynie z naczynia 14,. W dnie torebki 14 z roztworem, czy to zawieszonej na ramieniu 13 (fig. 1) czy umieszczonej w naczyniu 14, (fig. 2) oraz w dnie naczynia 14, znajduje się otwór, w którym jest umieszczony zasilający przewód 12 z elastycznego tworzywa sztucznego, przez który przepływa ciecz. Uszczelka 16 łączy zasilający przewód 12 z torebką 14 z roztworem, zapewniając szczelne połączenie.
Ramię 13 posiada również wspornik 17, tak, aby operator mógł w razie potrzeby zawiesić inną torebkę, w której przygotował ciecz do wprowadzania do torebek 10i.
Rolka 10 elastycznych inseminacyjnych torebek 10, jest nawinięta na szpulę 18 umieszczoną równolegle do stołu 1. Szpula 18 ułatwia ustawienie w linii torebek 10i na różnych stanowiskach roboczych, tj. na stanowisku napełniania, zgrzewania i w razie potrzeby na stanowisku oznaczania torebek 10j gdzie nakleja się etykiety. Przesuwanie rolki 10 dwuwarstwowej folii, która ustawia w linii torebki 1 o, w postaci naciętych i wstępnie zgrzanych saszetek dokonywane jest ręcznie. Dlatego też operator rozwija rolkę 10 torebek 10, poprzez przesuwanie go od lewej strony do prawej. Używając obu rąk operator trzyma folię zawierającą torebki 10,, tak, by kolejno przesuwać torebkę 10, po torebce 10, przed stanowiskiem napełniania, następnie stanowiskiem zgrzewania i w końcu przed stanowiskiem oznaczania torebek 10,, jeżeli stosuje się mocowanie etykiet.
W celu ułatwienia umieszczania na stole 1 rolki 10 torebek 1 ο, przeznaczonych konkretnie do przechowywania nasienia zwierząt, a zwłaszcza nasienia knurów, torebki 1 ο, posiadająodpowiednio po obu stronach, tj. po obu stronach napełniającego kanału 23 torebki 10, dwa ustalające otwory 19. Operator umieszcza otwory 19 torebek 10, na co najmniej jednym lecz korzystnie dwóch ustalających kołkach 20, które znajdują się na stanowisku napełniania i/lub na stanowisku zgrzewania zapewniając idealne mocowanie i całkowitą stabilizację torebek 10, podczas operacji napełniania, a następnie zgrzewania, a koniecznie podczas przymocowywania etykiety do torebki 10,.
Operacje napełniania i zgrzewania elastycznej torebki 10, prowadzone sąw ciągu i jednocześnie, tak, że zachowana jest ciągłość przebiegu operacji.
Na stanowisku napełniania znajdująsię rozmaite elementy, których funkcje są ze sobąściśle powiązane. Są to: ruchoma wymienna napełniająca igła 22 wykonana z nietoksycznego półsztywnego tworzywa sztucznego, ruchoma prowadnica 25 napełniającej igły 22 wykonana z nylonu, stanowiąca konkretnie urządzenie prowadzące igły 22, metalowa tuleja 24 usytuowana przed prowadnicą igły 22, która przemieszcza się do końca igły 22 oraz indukcyjny czujnik 26. Ruchoma napełniająca igła 22 znajduje się w położeniu cofniętym zapewniając swobodę ruchu rolce 10 torebek 10, i jest ręcznie umieszczana w napełniającym kanale 23 torebki 10, przez operatora. Napełniająca igła 22 umieszczana jest w prowadnicy 25, tak by była całkowicie stabilna i tym samym pozostawała na stałe między dwoma brzegami folii torebki 10, oraz na stałe w osi napełniania.
Dzięki takiemu układowi rolka 10 torebek 10, może być przesuwana przed napełniającą igłą22, zaś napełniający kanał 23 torebki może być podsuwany do stanowiska napełniania dzięki ustalającym kołkom 20, bez konieczności przesuwania przez operatora napełniającej igły 22 między dwoma brzegami folii torebki 10,.
Napełniająca igła 22 oraz prowadnica 25 igły 22, w której jest ona osadzona mogą być demontowane tak, że operator zmienia napełniającą igłę 22 każdorazowo, gdy przystępuje do kontynuowania pracy, zwłaszcza gdy używa nasienia różnych zwierząt oraz tak, by prowadnica 25 igły 22 mogła być czyszczona lub wymieniana, w celu uniknięcia ryzyka pomieszania nasienia zwierząt, a tym samym wymieszania ras zwierząt. Prowadnica 25 igły 22 przymocowana jest w ruchomy sposób do bloku zawierającego indukcyjny czujnik 26.
Metalowa tuleja 24 umieszczona jest w prowadnicy 25 igły, zapewniając połączenie zasilającego przewodu 12 i napełniającej igły 22. Metalowa tuleja 24 jest również wyjmowana.
Indukcyjny czujnik 26 generuje zmienne pole magnetyczne uruchamiające zgrzewanie elastycznych inseminacyjnych torebek 10,, które zostały przesunięte przez operatora na stanowi6
178 932 sko zgrzewania po zakończeniu operacji napełniania. Gdy operator umieści napełniającą igłę 22 w napełniającym kanale 23 elastycznej torebki 10i, to metalowa tuleja 24 zostaje wprowadzona do prowadnicy 25 igły 22 odcinając pole magnetyczne generowane przez indukcyjny czujnik 26, uruchamiając w ten sposób automatycznie zgrzewanie torebki 10i umieszczonej na stanowisku zgrzewania przez operatora. Tak więc prosty ruch ruchomej napełniającej igły 22 umieszczonej w torebce 10i steruje zgrzewaniem torebki 10, znajdującej się na stanowisku zgrzewania.
Ruchoma paleta 21 do kalibrowania objętości umieszczona jest na ramieniu 30 przymocowanym do dolnej krawędzi stołu 1, w celu regulowania ilości cieczy wstrzykiwanej do torebki 10,.
Podczas operacji napełniania ciecz spływa grawitacyjnie między dwa brzegi elastycznej torebki 1ο,. Torebka 10i napełnia się, a jej ścianki przylegają do palety 21 regulując do 2 ml żądaną ilość cieczy poprzez kontrolowanie przestrzeni między powierzchnią przechylnego stołu 1 a paletą 21.
Operator przesuwa ręcznie torebkę 10i do drugiego stanowiska roboczego - stanowiska zgrzewania, i umieszcza jeden z ustalających otworów 19 usytuowanych na końcu torebki 1(0 na ustalającym kołku 20 umieszczonym po to, aby zapewnić całkowite umocowanie oraz dokładne usytuowanie torebki 10i na elektrodzie sterującej zgrzewaniem. Jakość zgrzewania pulsacyjnego wymaga zastosowania pewnego nacisku na linii zgrzeiny. Nacisk ten będzie sterowany ciężarem samej ruchomej obciążonej palety 27 do zgrzewania, połączonej zawiasem z gómąkrawędziagtołu 1. Mobilność palety 27 do zgrzewania umożliwia swobodne przesuwanie pustych lub pełnych torebek 10i i zapewnia dostateczny regulowany nacisk do sterowania jakością zgrzeiny w zależności od grubości folii, z której uformowana jest elastyczna torebka 1ο,. Ruchoma paleta 27 do zgrzewania posiada płaskie włókno grzejne usytuowane poniżej wymiennego paska z teflonu pokrytego lepką warstwą.
W celu zapewnienia stałej wysokiej jakości linii zgrzeiny 28 poprzez napełniający kanał 23 torebki 1o,, gómy brzeg folii zaciśnięty jest między dwiema elektrodami. Cały układ elektrod zasilany jest prądem zmiennym o mocy 4 V. Taki system zgrzewania zapobiega zniszczeniu folii z tworzywa sztucznego podczas zgrzewania i zapewnia zgrzeinę wysokiej jakości w czasie krótszym niż dwie sekundy.
Użycie elektrycznej pompy nie jest konieczne, gdyż proces opisany w niniejszym zgłoszemu_umożliwia_grawitacyjne napełnianie torebek.
Po zgrzaniu torebki 1 Oi operator przesunie jądo następnego stanowiska roboczego i będzie mógł wykonać operacje etykietowania przy użyciu ręcznych drukarek zwłaszcza typu IREX 2000. Torebki 10, mogą być opatrzone nadrukiem przed napełnianiem gdyż przed napełnianiem łatwiej je rozpoznać. Prosta krawędź stołu ułatwia odcinanie torebek 10b w celu oddzielenia ich od siebie bez użycia nożyczek.
Ten typ przechylnego stołu 1 jest specjalnie zaprojektowany do napełniania elastycznych torebek 10j, lecz zapewnia również możliwość ich zgrzewania oraz, w razie potrzeby, oznaczania ich przez mocowanie etykiet w taki sposób, by wszystkie stanowiska robocze mogły być koordynowane harmonijnie i wydajnie; stanowi on jednocześnie prostą i tanią konstrukcję.
178 932
FIG.2
178 932
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.
Claims (11)
- Zastrzeżenia patentowe1. Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt, a głównie nasienia knurów, w elastyczne torebki zawierające napełniający kanał z ustalającymi otworami umieszczonymi z obu jego stron, znamienne tym, że składa się z przechylnego stołu (1) połączonego przewodem z elektrycznym zespołem (2) oraz zasilającym przewodem (12) z torebką (14), przy czym stół (1) jest zaopatrzony w nastawne stopki (9) usytuowane po obu jego stronach, co najmniej jeden kołek ustalający (20) umieszczony na stanowisku napełniania i/lub stanowisku zgrzewania, który współpracuje z otworem ustalającym (19) torebki (10,), prowadnicę (25) igły (22), kalibrującą paletę (21), ruchomą, równoważoną płytę grzewczą (27), która jest połączona z elektrycznym zespołem (2), przy czym prowadnica (25) jest usuwalna i mocowana do zespołu, w skład którego wchodzi czujnik indukcyjny (26) wytwarzający zmienne pole magnetyczne.
- 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kalibrująca paleta (21) jest przymocowana do dolnej krawędzi stołu (1).
- 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przed prowadnicą (25) igły (22) jest umieszczona metalowa tuleja (24) która jest przesuwalna osiowo względem prowadnicy (25), ma mniejsza od niej średnicę i stanowi łącznik zasilającego przewodu (12) z napełniającą igłą (22).
- 4. Stół według zastrz. 3, znamienny tym, że napełniająca igła (22) jest umieszczona ruchomo pomiędzy położeniem cofniętym, a położeniem wysuniętym.
- 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że ruchoma napełniająca igła (22) jest umieszczona w prowadnicy (25), przy czym z jednej strony znajduje się pomiędzy dwoma brzegami folii torebki (10,), a z drugiej strony znajduje się stale w osi napełniania.
- 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płyta grzewcza (27) jest zamocowana ruchomo za pomocą zawiasu do górnej krawędzi stołu (1).
- 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera ramię (13), na którym jest zawieszony albo pojemnik (14,) z przebitym dnem lub naczynie, wewnątrz którego użytkownik umieszcza torebkę (14) zawierającą ciecz do spakowania w elastyczne torebki (10,), albo sama torebka (14).
- 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że stół (1) jest połączony z urządzeniem nawijającym, na którym jest umieszczona rolka (10) elastycznych torebek (10i).
- 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że stół (1) jest połączony z elementem nawijającym w postaci szpuli (18), na której jest nawinięta rolka (10) torebek (10,).
- 10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że stanowisko napełniania jest wyposażone w skalujący element (29) w formie wizualnego znaku.
- 11. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ruchoma płyta grzewcza (27) do zgrzewania posiada płaskie włókno grzejne usytuowane poniżej wymiennego teflonowego paska pokrytego lepką warstwą.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FR9405661A FR2719555B1 (fr) | 1994-05-09 | 1994-05-09 | Table inclinable pour le conditionnement de liquides, notamment de la semence animale à l'intérieur de sachets souples d'insémination artificielle. |
PCT/FR1995/000582 WO1995030579A1 (fr) | 1994-05-09 | 1995-05-04 | Table inclinable pour le conditionnement de liquides, notamment de la semence animale a l'interieur de sachets souples d'insemination artificielle |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL312494A1 PL312494A1 (en) | 1996-04-29 |
PL178932B1 true PL178932B1 (pl) | 2000-06-30 |
Family
ID=9463018
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL95312494A PL178932B1 (pl) | 1994-05-09 | 1995-05-04 | Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt |
Country Status (15)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5664399A (pl) |
EP (1) | EP0706481B1 (pl) |
CN (1) | CN1058674C (pl) |
AT (1) | ATE177699T1 (pl) |
BR (1) | BR9506200A (pl) |
CA (1) | CA2166790C (pl) |
DE (1) | DE69508332T2 (pl) |
DK (1) | DK0706481T3 (pl) |
ES (1) | ES2128730T3 (pl) |
FI (1) | FI960092A (pl) |
FR (1) | FR2719555B1 (pl) |
GR (1) | GR3029867T3 (pl) |
NO (1) | NO960101L (pl) |
PL (1) | PL178932B1 (pl) |
WO (1) | WO1995030579A1 (pl) |
Families Citing this family (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2728456B1 (fr) * | 1994-12-23 | 1997-03-21 | Instr Medecine Veterinaire | Machine de fabrication de doses pretes a l'emploi, de semence animale, et dose de semence realisee par cette machine |
US5964378A (en) * | 1997-07-30 | 1999-10-12 | Carpenter Co. | Dispensing system, components of a dispensing system, and method of manufacturing, operating and servicing a dispensing system and components thereof |
DE19838787B4 (de) * | 1998-08-26 | 2005-01-27 | Sphere Medical Ltd., Cambridge | Vorrichtung zum Halten eines mit einem Fluid zu füllenden Beutels aus gasdichtem Material |
FR2792611A1 (fr) * | 1999-04-26 | 2000-10-27 | Remy Boussuge | Dispositif automatique pour le remplissage et la distribution de sachets destines a la conservation par le froid notamment de denrees perissables |
FR2797582B1 (fr) * | 1999-08-19 | 2001-10-05 | Imv Technologies | Sachet de conditionnement de substances liquides pour l'insemination artificielle animale |
ITMI20021322A1 (it) * | 2001-06-28 | 2003-12-15 | Windmoeller & Hoelscher | Procedimento di riempimento dei sacchetti di una catena di sacchetti o di una catena di pile di sacchetti nonche' dispositivo per l'attuazio |
EP1749744A4 (en) * | 2004-05-26 | 2010-10-13 | Nipro Corp | BODY CONNECTED WITH LIQUID BEARINGS |
US7484345B2 (en) * | 2005-11-28 | 2009-02-03 | Pdc Facilities, Inc. | Filling machine |
DE602008005714D1 (de) | 2007-01-09 | 2011-05-05 | Imi Vision Ltd | Getränkespender |
FR2934489B1 (fr) * | 2008-07-31 | 2011-11-11 | Imv Technologies | Sachet de conditionnement d'une substance biologique comportant des ouvertures de suspension a un dispositif de support, et bande formee de tels sachets. |
EP2890965B1 (de) * | 2012-08-29 | 2018-02-28 | Inlabtec AG | Beutel zur durchführung von verdünnungsreihen, aufnahmevorrichtung, dispenser, verfahren zur durchführung von verdünnungsreihen, verwendung von beuteln zur durchführung von verdünnungsreihen und verdünnungsreihensystem |
DE102016007625A1 (de) * | 2016-06-23 | 2018-01-18 | Kiefel Gmbh | Anlage zum herstellen eines medizinischen beutels sowie verfahren zum betreiben einer derartigen anlage |
WO2020072753A1 (en) * | 2018-10-03 | 2020-04-09 | Liqui-Box Corporation | Auto-feed assembly for modular filling systems |
CN114104360B (zh) * | 2021-12-25 | 2023-03-31 | 济南约克农牧器械有限公司 | 一种全自动猪精液灌装机 |
CN115575408B (zh) * | 2022-11-07 | 2023-04-11 | 佛山市新石器机器人有限公司 | 一种液体袋视觉检测设备 |
Family Cites Families (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3938299A (en) * | 1973-02-28 | 1976-02-17 | Automated Packaging Systems, Inc. | Packaging system and method |
US3930350A (en) * | 1974-11-29 | 1976-01-06 | W. R. Grace & Co. | Packaging assembly and process |
US4278198A (en) * | 1977-11-17 | 1981-07-14 | Baxter Travenol Laboratories, Inc. | Flexible collapsible container with a stiffening member |
DE2908117A1 (de) * | 1979-03-02 | 1980-09-11 | Baxter Travenol Lab | Flexibler beutelbehaelter, verfahren zu seiner herstellung und anlage zur durchfuehrung des verfahrens |
DE3218415A1 (de) * | 1982-05-15 | 1983-11-24 | Karl-Heinz Dr. 4802 Halle Sengewald | Beutel fuer infusionsloesungen oder dergleichen |
US4512136A (en) * | 1982-08-23 | 1985-04-23 | Trinity Associates, A Partnership Of The State Of Pennsylvania | Fitment attachment methods in horizontal form/fill/seal machines |
US4893453A (en) * | 1989-01-24 | 1990-01-16 | Weikert Roy J | Packaging system and method |
FR2667504B1 (fr) * | 1990-10-09 | 1992-11-27 | Cassou Robert | Sachet-dose pour semence animale destine a l'insemination artificielle. |
US5357733A (en) * | 1993-02-26 | 1994-10-25 | Weikert Roy J | Aseptic packaging apparatus and method including a control system for accurately dispensing material |
US5334180A (en) * | 1993-04-01 | 1994-08-02 | Abbott Laboratories | Sterile formed, filled and sealed flexible container |
-
1994
- 1994-05-09 FR FR9405661A patent/FR2719555B1/fr not_active Expired - Fee Related
-
1995
- 1995-05-04 CN CN95190536A patent/CN1058674C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-04 CA CA002166790A patent/CA2166790C/fr not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-04 ES ES95919477T patent/ES2128730T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1995-05-04 DE DE69508332T patent/DE69508332T2/de not_active Expired - Fee Related
- 1995-05-04 BR BR9506200A patent/BR9506200A/pt not_active IP Right Cessation
- 1995-05-04 EP EP95919477A patent/EP0706481B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 1995-05-04 WO PCT/FR1995/000582 patent/WO1995030579A1/fr active IP Right Grant
- 1995-05-04 DK DK95919477T patent/DK0706481T3/da active
- 1995-05-04 PL PL95312494A patent/PL178932B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1995-05-04 US US08/591,480 patent/US5664399A/en not_active Expired - Lifetime
- 1995-05-04 AT AT95919477T patent/ATE177699T1/de not_active IP Right Cessation
-
1996
- 1996-01-09 NO NO960101A patent/NO960101L/no unknown
- 1996-01-09 FI FI960092A patent/FI960092A/fi not_active Application Discontinuation
-
1999
- 1999-04-05 GR GR990400956T patent/GR3029867T3/el unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
MX9600161A (es) | 1998-11-30 |
US5664399A (en) | 1997-09-09 |
GR3029867T3 (en) | 1999-07-30 |
DE69508332T2 (de) | 1999-10-14 |
FR2719555B1 (fr) | 1996-07-05 |
FR2719555A1 (fr) | 1995-11-10 |
WO1995030579A1 (fr) | 1995-11-16 |
DE69508332D1 (de) | 1999-04-22 |
NO960101D0 (no) | 1996-01-09 |
CN1058674C (zh) | 2000-11-22 |
BR9506200A (pt) | 1996-04-23 |
NO960101L (no) | 1996-02-07 |
FI960092A (fi) | 1996-03-01 |
EP0706481B1 (fr) | 1999-03-17 |
ES2128730T3 (es) | 1999-05-16 |
CA2166790C (fr) | 2006-07-18 |
DK0706481T3 (da) | 1999-10-11 |
EP0706481A1 (fr) | 1996-04-17 |
CN1129432A (zh) | 1996-08-21 |
PL312494A1 (en) | 1996-04-29 |
FI960092A0 (fi) | 1996-01-09 |
ATE177699T1 (de) | 1999-04-15 |
CA2166790A1 (fr) | 1995-11-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL178932B1 (pl) | Urządzenie do pakowania cieczy, zwłaszcza nasienia zwierząt | |
EP0026772B1 (en) | Apparatus for attaching a fitment to a pouch | |
US5371996A (en) | Apparatus for sealing containers | |
GB1589345A (en) | Apparatus for the forming filling and sealing of bags | |
KR100264688B1 (ko) | 캐뉼러,튜브및프로브의삽입을위한박리가능한개구를가지고있는생물학적액체물질을포장하기위한봉지 | |
US8225585B2 (en) | Dosage-dispensing device | |
GB2156302A (en) | Method and apparatus for packing a semisolid compound in bags | |
JP2001511510A (ja) | 氷代用品調製方法 | |
EP1503631A1 (en) | Apparatus and method for preparation of milk from milk powder | |
CN213404430U (zh) | 一种马铃薯试管苗无菌快繁装置 | |
TW403645B (en) | Pouch for packaging liquids for artificially inseminating animals | |
DE3780826D1 (de) | Vorrichtung zum fuellen von zaehfluessigem material. | |
DE69010847D1 (de) | Plastiktütenabgabevorrichtung für Supermärkte und dergleichen. | |
MXPA96000161A (en) | Tiltable table for packaging liquids, particularly animal semen, in flexible artificial insemination pouches | |
EP0192711B1 (en) | Automatic profile web filler | |
RU96103380A (ru) | Наклонный стол для разлива жидкости, а именно семени животного, в гибкие пакетики для искусственного осеменения | |
US6035904A (en) | Metering and filling device, in particular for artificial insemination of poultry | |
JPH0669736B2 (ja) | 成形、充填およびシ−ル包装機械のためのフォ−マ− | |
CN219970170U (zh) | 一种宠物食品加工用定量混合包装设备 | |
BRPI0411192B1 (pt) | Máquina para completar o fechamento superior de sacos de fundo plano para produtos de pequenas dimensões | |
US7000369B1 (en) | Feed roll for package tubing equipped with cutting and sealing means | |
US3195290A (en) | Packaging machine | |
US2451011A (en) | Apparatus for filling containers | |
JP2004262463A (ja) | 充填装置 | |
CN209064393U (zh) | 自动化封包机 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20090504 |