PL178015B1 - Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem - Google Patents

Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem

Info

Publication number
PL178015B1
PL178015B1 PL95310105A PL31010595A PL178015B1 PL 178015 B1 PL178015 B1 PL 178015B1 PL 95310105 A PL95310105 A PL 95310105A PL 31010595 A PL31010595 A PL 31010595A PL 178015 B1 PL178015 B1 PL 178015B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
drill
drive unit
drilling
hole
holder
Prior art date
Application number
PL95310105A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310105A1 (en
Inventor
Stefan Lind
Original Assignee
Fischer Artur Werke Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fischer Artur Werke Gmbh filed Critical Fischer Artur Werke Gmbh
Publication of PL310105A1 publication Critical patent/PL310105A1/xx
Publication of PL178015B1 publication Critical patent/PL178015B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B28WORKING CEMENT, CLAY, OR STONE
    • B28DWORKING STONE OR STONE-LIKE MATERIALS
    • B28D1/00Working stone or stone-like materials, e.g. brick, concrete or glass, not provided for elsewhere; Machines, devices, tools therefor
    • B28D1/14Working stone or stone-like materials, e.g. brick, concrete or glass, not provided for elsewhere; Machines, devices, tools therefor by boring or drilling
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23BTURNING; BORING
    • B23B51/00Tools for drilling machines
    • B23B51/0018Drills for enlarging a hole
    • B23B51/0027Drills for enlarging a hole by tool swivelling
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23BTURNING; BORING
    • B23B51/00Tools for drilling machines
    • B23B51/06Drills with lubricating or cooling equipment

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Processing Of Stones Or Stones Resemblance Materials (AREA)
  • Drilling And Boring (AREA)
  • Drilling Tools (AREA)
  • Perforating, Stamping-Out Or Severing By Means Other Than Cutting (AREA)
  • Cylinder Crankcases Of Internal Combustion Engines (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcieciem, zwlaszcza w plytach fasa-- dowych z kamienia, ceramiki, betonu i podobnego materialu z odchylanym wzgledem osi otworu uchwytem wiertla, z zamocowanym w nim wiertlem, którego glowica ma wystajace krawedzie skrawajace, i które wprawiane jest w ruch ob- rotowy przez zespól napedowy za pomoca polaczonego z mechanizmem posuwowym trzpie- nia wiertarskiego, znam ienne tym, ze uchwyt (13) wiertla umieszczony jest w wydrazonym trzpieniu wiertarskim (3), za posrednictwem poprzecznie w trzpieniu wiertarskim (3) umieszczonego sworznia przegubu (16), odchylnie wzgledem osi (7) otworu i za posrednictwem sworznia przegubu (16) polaczony jest z trzpieniem wiertarskim (3) w sposób umozli- wiajacy przenoszenie momentu obrotowego i prze- suw wzdluzny, przy czym uchwyt (13) wiertla polaczony jest z przesuwnym w kierunku osiowym za pomoca mechanizmu posuwowego (9, 9') ze- spolem napedowym (5) za posrednictwem osadzo- nego przegubowo elementu sprzegajacego (17), który sprzezony jest mimosrodowo z odstajacym na bok kolnierzem (20) uchwytu (13) wiertla i centry cznie z walkiem napedowym (6). FIG . 1 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem.
Znane są urządzenia wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem, które do wykonywania podcięcia wymagają odchylania całego urządzenia. Poprzez odchylenie urządzenia przy równoczesnym ruchu obrotowym następuje wiercenie u podstawy otworu wierconego przez boczne krawędzie tnące wiertła, podcięcia, które służy do osadzenia kołka z tuleją rozprężną.
Tego rodzaju otwory wiercone z podcięciem nadają się do zastosowania w płytach fasadowych lub podobnych, jednakże w tym przypadku podcięcia muszą być wykonane bardzo dokładnie, aby przy wstawianiu i rozprężaniu kołków rozprężnych, nie występowały zbyt duże naciski rozprężania, co mogłoby doprowadzić do odpadnięcia części płyty. Dla dokładnego
178 015 wykonania podcięcia te urządzenia wiertarskie są wykonywane tak, że umożliwiają automatyczne maszynowe sterowanie odchylaniem. Stosowane są również urządzenia wiertarskie zaopatrzone w głowice z odłamkami diamentowymi. Przy wprowadzaniu tego zamocowanego osiowo względem urządzenia wiertarskiego narzędzia zachodzi stykanie się z materiałem całej powierzchni czołowej głowicy wiertła o kształcie stożka ściętego.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE-A1 41 19 350 znane jest urządzenie do wykonywania w płytach fasadowych otworów wierconych z podcięciem, w którym stosowane urządzenie wiertarskie, a zatem i zamocowane na nim wiertło, przy wykonywaniu podcięcia odchyla się od osi środkowej i podczas wiercenia prowadzone jest ruchem wymuszonym wzdłuż obwodu odpowiedniej krzywki.
Z europejskiego opisu patentowego nr EP-A2 0 336 182 znane jest urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem, w którym wiertło zamocowane jest wahliwie na trzpieniu wiertarskim. Stosowane w nim wiertło zaopatrzone jest w poszerzoną głowicę, która przy ukośnym ustawieniu wiertła może dokonywać wybrania podcięcia w otworze.
Celem wynalazku jest opracowanie urządzenia wiertarskiego umożliwiającego w prosty sposób i z dużą, niezawodnością dokładne odchylanie wiertła, w celu wykonywania otworów z podcięciami.
Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem, zwłaszcza w płytach fasadowych z kamienia, ceramiki, betonu i podobnego materiału, z odchylanym względem osi otworu uchwytem wiertła, z zamocowanym w nim wiertłem, którego głowica ma wystające krawędzie skrawające, i które wprawiane jest w ruch obrotowy przez zespół napędowy za pomocą połączonego z mechanizmem posuwowym trzpienia wiertarskiego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że uchwyt wiertła umieszczony jest w wydrążonym trzpieniu wiertarskim, za pośrednictwem poprzecznie w trzpieniu wiertarskim umieszczonego sworznia przegubu odchylnie względem osi otworu i za pośrednictwem tego sworznia przegubu połączony jest z trzpieniem wiertarskim w sposób umożliwiający przenoszenie momentu obrotowego i przesuw wzdłużny, przy czym uchwyt wiertła połączony jest z przesuwnym w kierunku osiowym za pomocą mechanizmu posuwowego, zespołem napędowym za pośrednictwem osadzonego przegubowo elementu sprzęgającego, który sprzężony jest mimośrodowo z odstającym na bok kołnierzem uchwytu wiertła i centrycznie z wałkiem napędowym.
Korzystnie położenie zerowe i odchylenie uchwytu wiertła i trzpienia wiertarskiego regulowane jest za pomocą nastawnych ograniczników.
Korzystnie mechanizmami posuwowymi dla zespołu napędowego i trzpienia wiertarskiego są siłowniki pneumatyczne.
Korzystnie mechanizm posuwowy zespołu napędowego zaopatrzony jest w blokadę posuwu, wyzwalaną po osiągnięciu określonej głębokości otworu.
Korzystnie uchwyt wiertła, wiertło i wałek napędowy zaopatrzone są w osiowy kanał dla doprowadzania czynnika chłodzącego, a między wałkiem napędowym i uchwytem wiertła znajduje się połączenie w postaci giętkiego węża.
Korzystnie w obszarze dolnego końca trzpienia wiertarskiego zamontowana jest obrotowo względem trzpienia wiertarskiego tuleja ograniczająca, której powierzchnia czołowa jest przesunięta do tyłu względem strony czołowej wiertła o odległość odpowiadającą głębokości otworu.
Dzięki zadanemu stałemu odstępowi między zespołem napędowym i uchwytem wiertła osiąga się skośne ustawienie elementu sprzęgającego, ustalające położenie zerowe uchwytu wiertła. W tym położeniu zerowym trzpień wiertarski wraz z zespołem napędowym przy wykonywaniu cylindrycznej części wierconego otworu poruszają się w stałym odstępie od siebie ku dołowi. Po osiągnięciu pożądanej głębokości otworu w wierconej płycie fasadowej, kończy się ruch posuwowy trzpienia wiertarskiego i dalej ku dołowi porusza się już tylko zespół napędowy.
Przez skrócenie odstępu między trzpieniem wiertarskm i zespołem napędowym przegubowo ułożyskowany element sprzęgający uchwytu wiertła odsuwany jest w bok i odchyla
178 015 trzpień wiertarski. Na skutek tego ruchu odchylającego wiertło wykonuje w głębi otworu ruchu obrotowy z zataczaniem się w wyniku którego następuje rozwiercenie podcięcia otworu w płycie fasadowej.
Po rozwierceniu podcięcia zespół napędowy za pośrednictwem sprzężonego z nim mechanizmu posuwowego zostaje wycofany na pierwotną odległość, tak że uchwyt wiertła znajduje się znów w położeniu zerowym. Następnie wiertło zaciśnięte w uchwycie zostaje wycofane z otworu za pomocą sprzężonego z trzpieniem wiertarskim mechanizmu posuwowego. Dzięki sprzężeniu wałka napędowego z uchwytem wiertła za pośrednictwem elementu sprzęgającego osiąga się proste i niezawodne odchylanie uchwytu wiertła. Poza tym w wyniku niewielkiego zakresu ruchu wahadłowego elementu sprzęgającego urządzenie nie ulega zużyciu i dzięki temu ma dużą trwałość.
Ograniczenie osiowego ruchu trzpienia wiertarskiego i zespołu napędowego, a zatem i ustalenie odległości między zespołem napędowym a trzpieniem wiertarskim odbywa się za pośrednictwem mechanizmów posuwowych. Korzystne jest dla zwiększenia dokładności, jeżeli położenie zerowe i wielkość odchylenia uchwytu wiertła w trzpieniu wiertarskim regulowana jest przez nastawny ogranicznik. Jeżeli istnieją tego rodzaju ograniczniki, to jako mechanizmy posuwowe mogą być stosowane zwykłe siłowniki pneumatyczne. Poza tym wskazane jest wyposażenie mechanizmu posuwowego zespołu napędowego w blokadę posuwu, wyzwalaną po osiągnięciu głębokości otworu.
Zależnie od materiałów przeznaczonych do wiercenia płyt fasadowych stosuje się wiertła z twardych stopów lub wiertła diamentowe. Przy zastosowaniu wierteł diamentowych wskazane jest, aby uchwyt wiertła, wiertło i wałek napędowy były zaopatrzone w osiowy kanał do doprowadzana czynnika chłodzącego oraz w połączenie z giętkiego węża między wałkiem napędowym i uchwytem wiertła.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie wiertarskie bez doprowadzania czynnika chłodzącego, w położeniu zerowym, fig. 2 - urządzenie wiertarskie z doprowadzaniem czynnika chłodzącego, z odchylonym uchwytem wiertła, fig. 3 - ogranicznik głębokości zamontowany w urządzeniu według przykładu wykonania z fig. 1.
Urządzenie wiertarskie przedstawione na fig. 1 składa się zasadniczo z oprawy słupowej 1 z czterema znajdującymi się w narożach kwadratu słupami 2, na których podparte są, z możliwością przesuwania osiowego, zarówno wydrążony trzpień wiertarski 3, jak i zawieszenie 4 dla zespołu napędowego 5. Wałek napędowy 6 zespołu napędowego 5 zamocowany jest w zawieszeniu 4 centrycznie w osi 7 otworu za pośrednictwem łożysk kulkowych 8, tak że razem z zawieszeniem 4 może przesuwać się w kierunku osiowym również zespół napędowy. Przesuwanie w kierunku osiowym zawieszenia 4 uzyskuje się przez działanie mechanizmu posuwistego 9, 9, który w przedstawionym przykładzie wykonania składa się z dwóch siłowników pneumatycznych. Obydwa siłowniki 9, 9 zamontowane są na wnękowym bloku prowadzącym 10, w którym również osadzony jest za pośrednictwem łożysk kulkowych trzpień wiertarski 3. Przy przesuwaniu bloku prowadzącego 10 zatem, zawieszenie 4, a więc i zespół napędowy 5 przesuwane są o określoną z góry odległość przez mechanizm posuwowy 9. Przesuw osiowy bloku prowadzącego 10, a zatem i trzpienia wiertarskiego 3, odbywa się również w danym przypadku za pomocą mechanizmu posuwowego utworzonego przez dwa siłowniki pneumatyczne 11,11'.
W otworze wewnętrznym 12 trzpienia wiertarskiego 3 osadzony jest uchwyt 13 wiertła, w którego dolnym końcu zaciśnięte jest wiertło 14 z wystającymi na bok krawędziami skrawającymi 15. Uchwyt 13 wiertła połączony jest z trzpieniem wiertarskim 3 za pośrednictwem sworznia przegubu 16 w sposób umożliwiający przenoszenie momentu i przesuwanie osiowo. Sworzeń przegubu 16 umożliwia poza tym odchylanie uchwytu 13 wiertła w bok w otworze wewnętrznym 12 trzpienia wiertarskiego 3.
Przenoszenie momentu obrotowego z wałka napędowego 6 na uchwyt 13 wiertła i za pośrednictwem sworznia przegubu 16 na trzpień wiertarski 3 odbywa się za pośrednictwem
178 015 elementu sprzęgającego 17, który za pośrednictwem sworzni osiowych 18, 19 przymocowany jest do wałka napędowego 6 i do wystającego w bok od uchwytu 13 wiertła kołnierza 20.
Figura 1 przedstawia urządzenie wiertarskie w położeniu zerowym, w którym oś 7 otworu pokrywa się z osią napędu. To położenie wyznaczone jest przez odległość między wałkiem napędowym 6 i chwytem 13 wiertła, która z kolei jest wyznaczona przez mechanizm posuwowy 9, 9'. Dla wspomożenia ustawienia tego położenia zerowego w trzpieniu wiertarskim 3 umieszczony jest utworzony przez śrubę ogranicznik 21 stykający się z powierzchnią zewnętrzną uchwytu 13 wiertła. Przy wykonywaniu cylindrycznej części otworu 22 w płycie fasadowej 83 można zastosować również zerowe położenie uchwytu 13 wiertła, w którym uchwyt 13 wiertła jest odchylony względem osi otworu 7 w niewielkim stopniu. Wskutek tego powstaje już pewien nieznaczny ruch obrotowy z zataczaniem się wiertła 14, który doprowadza do przyporu tylko część powierzchni obwodowej krawędzi skrawającej wiertła, w wyniku czego otrzymuje się większą trwałość narzędzia wiertarskiego.
Dla wykonania otworu blok prowadzący 10 z trzpieniem wiertarskim 3 i uchwytem 13 wiertła przemieszczane są przez mechanizm posuwowy 11, 11' w dół, aż do osiągnięcia pożądanej głębokości otworu. Przy tym przesuwnie osiowym zespół napędowy 5 za pośrednictwem zawieszenia 4 prowadzony jest bez konieczności zmiany odstępu między wałkiem napędowym 6 i uchwytem 13 wiertła. Po uzyskaniu danej głębokości otworu, za pomocą mechanizmu posuwowego 9, 9' zostaje zmniejszona odległość między wałkiem napędowym 6 i uchwytem 13 wiertła, tak że element sprzęgający 17 powoduje odchylenie uchwytu 13 wiertła. Dzięki temu odchyleniu, wiertło 14 odchyla się w kierunku przeciwnym i skrawa podcięcie 24 wierconego otworu 22 w płycie fasadowej 23. Odchylenie uchwytu 13 wiertła może być również ograniczone za pomocą ogranicznika 25. To położenie odchylenia uchwytu 13 wiertła do wykonywania podcięcia 24 przedstawiono na fig. 2.
W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 2, jako narzędzie wiertarskie 14 stosuje się wiertło diamentowe, które korzystnie jest podczas wiercenia chłodzone cieczą chłodzącą. W tym celu uchwyt wiertła 13, wiertło 14 i wałek napędowy 6 zaopatrzone są w przechodzący osiowo kanał, przez który doprowadzany jest czynnik chłodzący. Na odległości między wałkiem napędowym 6 i uchwytem 13 wiertła biegnie połączenie 31 w postaci giętkiego węża. Dla uproszczenia doprowadzania czynnika chłodniczego, w tym przykładzie wykonania zespołu napędowego 5, zespół ten zamontowany jest na zawieszeniu 4 z boku. Przenoszenie momentu obrotowego na wałek napędowy 6 odbywa się za pomocą przekładni z pasem klinowym 32.
Figura 3 przedstawia przykład wykonania według fig. 1, z umieszczonym przy dolnym końcu trzpienia wiertarskiego ogranicznikiem 33 głębokości. Dla umieszczenia ogranicznika 33 głębokości trzpień wiertarski 3 zaopatrzony jest w przedłużenie 34 z rozszerzonym otworem 35. W tym przedłużeniu 34 umieszczony jest obrotowo, za pośrednictwem łożysk kulkowych 8, względem trzpienia wiertarskiego 3 mający kształt tulei ogranicznik głębokości 33. Przez oparcie się strony czołowej 36 ogranicznika głębokości 33 o płytę fasadową ograniczony zostaje przesuw pionowy trzpienia wiertarskiego 3. Odległość jego strony czołowej 36 od strony czołowej wiertła określa głębokość otworu.
178 015
FIG.2
178 015
FIG.3
178 015
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem, zwłaszcza w płytach fasadowych z kamienia, ceramiki, betonu i podobnego materiału z odchylanym względem osi otworu uchwytem wiertła, z zamocowanym w nim wiertłem, którego głowica ma wystające krawędzie skrawające, i które wprawiane jest w ruch obrotowy przez zespół napędowy za pomocą połączonego z mechanizmem posuwowym trzpienia wiertarskiego, znamienne tym, że uchwyt (13) wiertła umieszczony jest w wydrążonym trzpieniu wiertarskim (3), za pośrednictwem poprzecznie w trzpieniu wiertarskim (3) umieszczonego sworznia przegubu (16), odchylnie względem osi (7) otworu i za pośrednictwem sworznia przegubu (16) połączony jest z trzpieniem wiertarskim (3) w sposób umożliwiający przenoszenie momentu obrotowego i przesuw wzdłużny, przy czym uchwyt (13) wiertła połączony jest z przesuwnym w kierunku osiowym za pomocą mechanizmu posuwowego (9, 9^ zespołem napędowym (5) za pośrednictwem osadzonego przegubowo elementu sprzęgającego (17), który sprzężony jest mimośrodowo z odstającym na bok kołnierzem (20) uchwytu (13) wiertła i centrycznie z wałkiem napędowym (6).
  2. 2. Urządzenie wiertarskie według zastrz. 1, znamienne tym, że położenie zerowe i odchylenie uchwytu (13) wiertła i trzpienia wiertarskiego (3) regulowane jest za pomocą nastawnych ograniczników (21,25).
  3. 3. Urządzenie wiertarskie według zastrz. 1, znamienne tym, że mechanizmami posuwowymi dla zespołu napędowego (5) i trzpienia wiertarskiego (3) są siłowniki pneumatyczne.
  4. 4. Urządzenie wiertarskie według zastrz. 1, znamienne tym, że mechanizm posuwowy (9, 9') zespołu napędowego (5) zaopatrzony jest w blokadę posuwu, wyzwalaną po osiągnięciu określonej głębokości otworu.
  5. 5. Urządzenie wiertarskie według zastrz. 1, znamienne tym, że uchwyt (13) wiertła, wiertło (14) i wałek napędowy (6) zaopatrzone są w osiowy kanał (30) dla doprowadzania czynnika chłodzącego, a między wałkiem napędowym (6) i uchwytem (13) wiertła znajduje się połączenie w postaci giętkiego węża (31).
  6. 6. Urządzenie wiertarskie według zastrz. 1, znamienne tym, że w obszarze dolnego końca trzpienia wiertarskiego (3) zamontowana jest, obrotowo względem trzpienia wiertarskiego (3), tuleja ograniczająca (33), której powierzchnia czołowa jest przesunięta do tyłu względem strony czołowej wiertła o odległość odpowiadającą głębokości otworu.
PL95310105A 1994-08-22 1995-08-21 Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem PL178015B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4429704A DE4429704A1 (de) 1994-08-22 1994-08-22 Bohrvorrichtung zur Herstellung von Bohrlöchern mit Hinterschneidung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310105A1 PL310105A1 (en) 1996-03-04
PL178015B1 true PL178015B1 (pl) 2000-02-29

Family

ID=6526251

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95310105A PL178015B1 (pl) 1994-08-22 1995-08-21 Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0698436B1 (pl)
JP (1) JPH0866917A (pl)
KR (1) KR960007067A (pl)
CN (1) CN1120488A (pl)
AT (1) ATE164792T1 (pl)
BR (1) BR9503735A (pl)
CZ (1) CZ281505B6 (pl)
DE (2) DE4429704A1 (pl)
HU (1) HUT72504A (pl)
NO (1) NO953283L (pl)
PL (1) PL178015B1 (pl)
RU (1) RU2087310C1 (pl)
SK (1) SK280201B6 (pl)
TW (1) TW265290B (pl)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100329285B1 (ko) * 2000-01-10 2002-03-18 최승룡 식기 세척기
DE102006025197A1 (de) * 2006-05-29 2007-12-06 Fischer, Artur, Prof. Dr.H.C. Dr.-Ing. E.H. Vorrichtung und Verfahren zur Herstellung einer Hinterschneidung in einem Bohrloch
DE102006037881A1 (de) * 2006-08-11 2008-02-14 Fischerwerke Artur Fischer Gmbh & Co. Kg Werkzeug zum Herstellen eines Sackloches mit konischer Hinterschneidung
US7983051B2 (en) 2008-04-09 2011-07-19 Apacer Technology Inc. DRAM module with solid state disk
CN102489782B (zh) * 2011-11-25 2013-07-10 南京众得利自动化机械有限公司 一种相贯线倒角装置
CN102825297B (zh) * 2012-08-31 2014-07-23 常熟市中恒自动化设备有限公司 数控镗床用锥形孔镗孔装置
CN102825296B (zh) * 2012-08-31 2014-04-16 常熟市中恒数控设备制造有限公司 一种数控镗床的锥形孔镗孔装置
CN103042608A (zh) * 2012-12-20 2013-04-17 杭州百信机械制造有限公司 智能型后切式双头立式拓孔机
CN103252519B (zh) * 2013-05-02 2016-09-21 台州市盛业设备制造有限公司 两种孔径定位加工机构
JP6244585B2 (ja) * 2014-09-26 2017-12-13 鈴木 康之 電動工具
CN104895494A (zh) * 2015-06-15 2015-09-09 杨炳 一种自动钻孔装置
CN104841965A (zh) * 2015-06-15 2015-08-19 袁燕萍 一种由导向杆导向的钻孔装置
CN104895490A (zh) * 2015-06-15 2015-09-09 袁燕萍 一种带有防尘套的钻孔装置
CN104895491A (zh) * 2015-06-15 2015-09-09 楼国华 一种带有防尘套和报警器的钻孔装置
CN104895493A (zh) * 2015-06-15 2015-09-09 义乌市义棉帽厂 一种减震型自动钻孔装置
CN104895492A (zh) * 2015-06-15 2015-09-09 楼国华 一种利用限位块限位的自动钻孔装置
CN108972105B (zh) * 2018-08-03 2019-09-20 泰州市天宇交通器材有限公司 开槽机床
CN108907260B (zh) * 2018-08-03 2020-05-08 江苏迈科教育科技有限公司 一种机器人手臂的附件
CN108972104B (zh) * 2018-08-03 2019-09-13 泰州市天宇交通器材有限公司 一种摆动式机床
CN108972106B (zh) * 2018-08-03 2019-09-13 上海雷祥压铸有限公司 一种机床
CN109773277B (zh) * 2019-03-20 2024-04-12 广东电网有限责任公司 一种配电箱预置孔破除装置

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3422705A (en) * 1966-04-14 1969-01-21 Goodyear Tire & Rubber Hydraulic actuated recessing tool
DE2045773A1 (de) * 1970-09-12 1972-03-16 Fichtl R Vorrichtung zum Konisch-Bohren oder -Drehen
DE3206387A1 (de) * 1982-02-22 1983-09-01 Hilti AG, 9494 Schaan Bohrwerkzeug fuer hinterschnittene bohrungen
DE3413824A1 (de) * 1984-04-12 1985-10-17 Sylvia 7424 Heroldstatt Zondler Schwenkbohrmaschine
DE3842683A1 (de) * 1988-04-02 1990-03-15 Karl Eischeid Bohrvorrichtung zum herstellen von hinterschneidungen in nicht durchgehenden zylindrischen vorbohrungen und befestigungseinrichtung eines gewindebauteils in einer hinterschneidung
DE4004485A1 (de) * 1990-02-14 1991-08-22 Fischer Artur Werke Gmbh Vorrichtung zur herstellung von bohrloechern mit hinterschneidung
DE4119350A1 (de) * 1990-11-08 1992-05-14 Fischer Artur Werke Gmbh Vorrichtung zur herstellung von bohrloechern mit hinterschneidung
DE9102401U1 (de) * 1991-02-28 1991-05-16 Drebo Werkzeugfabrik GmbH, 7963 Altshausen Hinterschnittbohrvorrichtung
DE9104326U1 (de) * 1991-04-10 1991-06-06 Eischeid, Karl, 5250 Engelskirchen Bohrvorrichtung zum Herstellen von Bohrungen mit Hinterschneidungen
DE4127745A1 (de) * 1991-08-22 1993-02-25 Fischer Artur Werke Gmbh Vorrichtung zur herstellung von bohrloechern mit hinterschneidung
DE4214343A1 (de) * 1992-05-05 1993-11-11 Fischer Artur Werke Gmbh Vorrichtung zur Herstellung von Bohrlöchern mit Hinterschneidung
US5327979A (en) * 1993-10-22 1994-07-12 Industrial Technology Research Institute Coolant through spindle device
DE9407900U1 (de) * 1994-05-17 1994-07-07 Paikert, Alfred, 58300 Wetter Schlag- und Bohrvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0866917A (ja) 1996-03-12
EP0698436A1 (de) 1996-02-28
CZ214695A3 (en) 1996-03-13
SK280201B6 (sk) 1999-09-10
TW265290B (en) 1995-12-11
DE4429704A1 (de) 1996-02-29
HU9502317D0 (en) 1995-09-28
BR9503735A (pt) 1996-04-09
HUT72504A (en) 1996-05-28
NO953283L (no) 1996-02-23
ATE164792T1 (de) 1998-04-15
RU2087310C1 (ru) 1997-08-20
SK102895A3 (en) 1996-03-06
PL310105A1 (en) 1996-03-04
CZ281505B6 (cs) 1996-10-16
CN1120488A (zh) 1996-04-17
KR960007067A (ko) 1996-03-22
NO953283D0 (no) 1995-08-21
DE59501828D1 (de) 1998-05-14
EP0698436B1 (de) 1998-04-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL178015B1 (pl) Urządzenie wiertarskie do wykonywania otworów z podcięciem
US5163789A (en) Device for producing drilled holes with an undercut
EP0189739B1 (en) Cutting tip adjusting device
US5226763A (en) Device for producing drilled holes with an undercut
US5092717A (en) Device for making a drilled hole with an undercut
PL174763B1 (pl) Wiertarka do wykonywania otworów z podcięciem
CA1315967C (en) Method and apparatus for stitch-machining deep cavities in metal workpieces
US4971486A (en) Undercutting drill
RU95113193A (ru) Сверлильное устройство для изготовления затылованных отверстий
MXPA01000920A (es) Montaje de herramienta.
PL160366B1 (pl) Przyrzad wiertarski do wykonywania otworów z podcieciem PL PL PL PL PL PL
PL170023B1 (pl) Urzadzenie do wykonywania otworów wierconych z podcieciem PL PL PL PL PL
US5702212A (en) Drilling device for producing drilled holes with an undercut
US5028176A (en) Glass drilling machine with cooling fluid back pressure control system
US5044451A (en) Device for forming an undercut in a drilled hole
US3494080A (en) Machine for grinding split point drills
SE437281B (sv) Borrvertyg for borrhal som utvidgar sig i borrningsriktningen
JPS58160055A (ja) 機械加工装置
US5458530A (en) Device for producing drilled holes with undercut
CN220029573U (zh) 自动钻孔设备
KR100453643B1 (ko) 궁형연삭기용 연삭축의 상하조정장치
JPH07115294B2 (ja) テーパホーニング盤
SU1636129A1 (ru) Переносной токарный станок дл обработки концов труб
JPH05285824A (ja) ホーニングヘッド
SU1710194A1 (ru) Устройство дл растачивани сферических отверстий