PL176123B1 - Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej - Google Patents

Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej

Info

Publication number
PL176123B1
PL176123B1 PL95308075A PL30807595A PL176123B1 PL 176123 B1 PL176123 B1 PL 176123B1 PL 95308075 A PL95308075 A PL 95308075A PL 30807595 A PL30807595 A PL 30807595A PL 176123 B1 PL176123 B1 PL 176123B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bow
sections
parts
connecting device
clamping
Prior art date
Application number
PL95308075A
Other languages
English (en)
Other versions
PL308075A1 (en
Inventor
Linsingen-Heintzmann Peter Von
Original Assignee
Bochumer Eisen Heintzmann
Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh U Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bochumer Eisen Heintzmann, Bochumer Eisenhuette Heintzmann Gmbh U Co Kg filed Critical Bochumer Eisen Heintzmann
Publication of PL308075A1 publication Critical patent/PL308075A1/xx
Publication of PL176123B1 publication Critical patent/PL176123B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D11/00Lining tunnels, galleries or other underground cavities, e.g. large underground chambers; Linings therefor; Making such linings in situ, e.g. by assembling
    • E21D11/14Lining predominantly with metal
    • E21D11/18Arch members ; Network made of arch members ; Ring elements; Polygon elements; Polygon elements inside arches
    • E21D11/22Clamps or other yieldable means for interconnecting adjacent arch members either rigidly, or allowing arch member parts to slide when subjected to excessive pressure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)

Abstract

1 1. Urzadzenie laczace do podatnej obudowy chodnikowej, z ksztaltowników korytkowych, które w obszarze polaczenia leza jeden w drugim stanowiac podatny uklad mechaniczny, z kolnie- rzami korytek na ich brzegach, które leza jeden w drugim swoimi czesciami o przekroju poprzecznym w ksztalcie luku, jak równiez maja równolegle, wzgledem osi symetrii przekroju ksztaltowników obudowy chodnikowej, powierzchnie kolnierzy, i z pólotwartymi obejmami, przy czym pólotwarte obejmy maja czesci kablakowe obejmujace korytka od góry i z obu stron przylaczone do czesci kablakowej czesci obejmujace, a czesc kablakowa i czesci obejmu- jace sa uksztaltowane z odcinków ksztaltowników o takim samym przekroju, z wyjatkiem dodatkowych uksztaltowali, a czesc kabla- kowa przylega tylna powierzchnia do kolnierzy korytek, przy czym czesc kablakowa i czesci obejmujace sa zamocowane do lezacych jeden w drugim ksztaltowników obudowy chodnikowej przez sruby zaciskowe, które przechodza przez czesc kablakowa i czesci obej- mujace, a czesc kablakowa jest wygieta w ksztalcie litery U i ma srodnik obejmujacy od góry ksztaltowniki obudowy chodnikowej jak równiez w stosunku do niego krótkie ramiona w ksztalcie litery U, oraz czesci obejmujace maja czesc zaciskajaca i czesc lukowa, gdzie czesc lukowa jest przylaczona do krótkich ramion w ksztalcie litery U czesci kablakowej i przy czym sruty zaciskowe sa usytuo- wane równolegle do powierzchni kolnierzy, znamienne tym, ze pólotwarte obejmy (6) obejmuja od góry powierzchnie kolnierzy (5), ze czesci zaciskajace (18) obejmuja od dolu kolnierze korytek (3) i sa uksztaltowane jako prostopadle do osi symetrii ksztaltowników obudowy chodnikowej (2), jak równiez maja wglebienia (24) dla wprowadzonych w nie nosków kolnierzy (23), usytuowane w bezposrednim sasiedztwie srub zaciskowych (13), które przez to znajduja sie w bezposrednim sasiedztwie powierzchni kolnierzy (5), i ze czesci obejmujace (8) pólotwartej obejmy (6) z ich czescia lukowa (19) sa przylaczone do krótkich ramion w ksztalcie litery U (17) czesci kablakowej (7) poprzez uksztaltowanie przegubowe (20). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej, z kształtowników korytkowych, które w obszarze połączenia leżą jeden w drugim stanowiąc podatny układ mechaniczny, z kołnierzami korytek na ich brzegach, które leżą jeden w drugim swoimi częściami o przekroju poprzecznym w kształcie łuku, jak również mają równoległe, względem osi symetrii przekroju kształtowników obudowy chodnikowej, powierzchnie kołnierzy, i z półotwartymi obejmami, przy czym półotwarte obejmy mają części kabłąkowe obejmujące korytka od góry i z obu stron przyłączone do części kabłąkowej części obejmujące, a część kabłąkowa i części obejmujące są ukształtowane z odcinków prętów kształtowych o takim samym przekroju, z wyjątkiem dodatkowych ukształtowań, a część kabłąkowa przylega tylną powierzchnią do kołnierzy korytkowych, przy czym część kabłąkowa i części obejmujące są zamocowane do leżącychjeden w drugim kształtowników obudowy chodnikowej przez śruby zaciskowe, które przechodzą przez część kabłąkową i części obejmujące, a część kabłąkowa jest wygięta w kształcie litery U i ma środnik obejmujący od góry kształtowniki obudowy chodnikowej, jak również, w stosunku do niego, krótkie ramiona w kształcie litery U, oraz części obejmujące mają część zaciskającą i część łukową, gdzie część łukowa jest przyłączona do krótkich ramion w kształcie litery U części kabłąkowej i przy czym śruby zaciskowe są usytuowane równolegle do powierzchni kołnierzy.
Tego rodzaju urządzenie łączące jest znane z niemieckiego opisu nr DE 37 06 332.
W znanym urządzeniu łączącym o opisanej na wstępie konstrukcji i opisanym na wstępie przeznaczeniu, część kabłąkowa jest znacznie bardziej skomplikowana. Ma ona kształt podobny do litery U, jednak zakończenia ramion bocznych, mające kształt litery U, są tu mniej lub bardziej równolegle odgięte względem środnika o profilu U od kształtowników obudowy chodnikowej. Powoduje to konieczność stosowania specjalnych śrub zaciskowych, oraz wymaga odsunięcia śrub zaciskowych od kołnierzy otaczających na brzegach, leżące jeden na drugim, korytkowe kształtowniki obudowy chodnikowej. Na skutek tego statyczna wyznaczalność urządzenia łączącego, jego stabilność, wytrzymałość kształtu oraz zdolność przenoszenia sił wymagają ulepszenia. Zadaniem wynalazku jest dokonanie takiego udoskonalenia.
Zgodnie z wynalazkiem w urządzeniu łączącym opisanego na wstępie rodzaju, półotwarte obejmy obejmują od góry powierzchnie kołnierzy, a części zaciskające obejmują od dołu kołnierze korytek i są ukształtowane jako prostopadłe do osi symetrii kształtowników obudowy chodnikowej, jak również mają wgłębienia dla wprowadzonych w nie nosków kołnierzy, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie śrub zaciskowych, które przez to znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie powierzchni kołnierzy, i części obejmujące półotwartej obejmy z ich częścią łukową są przyłączone do krótkich ramion w kształcie litery U części kabłąkowej poprzez ukształtowanie przegubowe.
Korzystnie, ukształtowanie przegubowe jest w postaci przegubu odkształcalnego, utworzonego przez osłabienie geometrycznego momentu bezwładności powierzchni.
176 123
Korzystnie, część kabłąkowa i części obejmujące są oddzielnymi elementami konstrukcyjnymi, których powierzchnie czołowe w obszarze przyłączenia do ramion bocznych o przekroju poprzecznym w kształcie litery U, stykają się z powierzchniami czołowymi tych ramion bocznych.
Korzystnie, w obszarze powierzchni czołowych części kabłąkowej i powierzchni czołowych ramion bocznych znajdują się ukształtowania stanowiące złącza kształtowe, przegubowe, o ograniczonym stopniu swobody.
Korzystnie również, w obszarze stykających się ich powierzchni czołowych, na kabłąku i na częściach obejmujących przyspawane są płytki łączące umieszczone pomiędzy zgrubieniami brzegowymi kształtowników.
Korzystnie, proste odcinki zaciskające części obejmujących mają w obszarze nosków kołnierzy kształtowników wgłębienia, w które wchodzą noski tych kołnierzy.
Korzystnie, część kabłąkowa na odcinku środnika obejmującego od góry kształtowniki obudowy chodnikowej, posiada po jednej swojej stronie podłużnej ograniczniki, przytrzymujące od tyłu znajdujący się od strony części kabłąkowej element profilowy obudowy chodnikowej, w obszarze jego powierzchni czołowych.
Korzystnie, śruby zaciskowe mają łby przylegające do płaskiego odcinka profilu poprzecznego części kabłąkowej i wpasowane między zgrubienia brzegowe części kabłąkowej.
Korzystnie, śruby zaciskowe mają nakrętki, dokręcone do płytki mostkującej, nałożonej na zgrubienia brzegowe części obejmującej.
Korzystnie, śruby zaciskowe są prowadzone w otworach części kabłąkowej oraz w otworach części obejmujących, na swoich odcinkach pozbawionych gwintu.
Korzystnie wreszcie, otwory części kabłąkowej oraz otwory części obejmujących dla śrub części zaciskających są otworami podłużnymi.
Wskutek tego ramiona boczne i części obejmujące wraz z prostoliniowym odcinkiem zaciskającym oraz odcinkiem zagiętym łukowo, wystają w kształcie podobnym do ucha lub oczka z leżących jeden w drugim kształtowników obudowy chodnikowej tak, że śruby zaciskowe mogą być umieszczone bardzo blisko powierzchni kołnierzy, co pozwala na takie wykonanie całego układu, że przejmowane siły będą oddziaływać na urządzenie łączące przy niewielkim ramieniu dźwigni.
Przedmiot wynalazku został bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie łączące w widoku z kierunku wzdłużnego leżących jeden w drugim kształtowników obudowy chodnikowej, fig. 2 - urządzenie łączące z fig. 1 w przekroju, patrząc w kierunku A-A, fig. 3 - urządzenie łączące z fig. 1 w przekroju, patrząc z kierunku B-B, fig. 4 - fragment urządzenia łączącego z fig. 1 w powiększeniu i częściowo w przekroju, fig. 5 - fragment D z urządzenia pokazanego na fig. 1, w powiększeniu i częściowym przekroju, fig. 6 - fragment E z urządzenia pokazanego na fig. 1, w powiększeniu, oraz fig. 7 - obudowę chodnikową z urządzeniem łączącym w widoku od czoła.
Na rysunku widać urządzenie łączące na podatnej obudowie chodnikowej 1, utworzonej z kształtowników 2 o kształcie korytka, które w obszarze ich łączenia leżą jeden w drugim, stanowiąc podatny układ mechaniczny. Zostało to pokazane ogólnie na fig. 7.
Na figurze 1 widać, że kształtowniki 2 tworzą obudowę chodnikową o kształcie łukowym. Kształtowniki 2 obudowy chodnikowej posiadają od strony krawędzi ich korytkowego ukształtowania kołnierze 3, które swoimi łukowo wygiętymi odcinkami przekroju poprzecznego wchodzą wzajemnie w siebie leżąc jeden w drugim, przy czym te kołnierze mają powierzchnie kołnierzy 5 biegnące równolegle względem osi symetrii kształtowników obudowy chodnikowej w przekroju poprzecznym. Do urządzenia łączącego należą tak zwane obejmy półotwarte 6.
Na figurze 1 można zauważyć, że obejmy półotwarte 6 są utworzone przez obejmującą od góry korytkowy profil kształtownika część kabłąkową 7, oraz przez przylegające po obu stronach do części kabłąkowej 7, chwytające od dołu za kołnierze korytkowego kształtownika, części obejmujące 8. Część kabłąkowa 7 i części obejmujące 8 są wykonane z odcinka kształtownika o jednakowym - za wyjątkiem dodatkowych ukształtowań - przekroju poprze176123 cznym. Jak to widać na fig. 2 i 3, odcinki kształtownika mają płaską powierzchnię tylną 9, biegnące wzdłużnie zgrubienia brzegowe 10, oraz równoległe względem powierzchni tylnej płaskie odcinki 11 pomiędzy zgrubieniami brzegowymi 10. Część kabłąkowa 7 przylega swoją powierzchnią tylną 9 do odkształceń 12 profilu kołnierza. Układ jest tak dobrany, że część kabłąkowa 7 i części obejmujące 8 dociskają mocująco leżące jeden w drugim kształtowniki 2 obudowy chodnikowej na skutek działania śrub zaciskowych 13, które przechodzą przez otwory 14 w części kabłąkowej i przez otwory 15 w częściach obejmujących, chwytając równocześnie część kabłąkową i części obejmujące.
Zwłaszcza na fig. 1 można zobaczyć, że część kabłąkowa 7 jest wygięta w kształt podobny do litery U i posiada środnik 16 mający w przekroju poprzecznym kształt litery U, obejmujący od góry kształtowniki obudowy chodnikowej, oraz posiada krótkie, w porównaniu ze środnikiem, ramiona boczne 17, mające w przekroju poprzecznym kształt litery U. Ponadto można też zauważyć, że części obejmujące 8 posiadają proste części zaciskające 18, usytuowane prostopadle względem osi symetrii kształtowników 2 obudowy chodnikowej, oraz posiadają wygiętą część łukową 19, . przylegającą do krótkich ramion bocznych 17 części kabłąkowej 7.
Układ jest tak dobrany, że śruby zaciskowe 13 bezpośrednio przytykają do powierzchni 5 kołnierzy, równoległych względem osi symetrii kształtowników 2 obudowy chodnikowej, a zatem są one również równoległe do powierzchni 5 kołnierzy. Oznacza to, że wygięte części łukowe 19 części obejmujących 8, oraz krótkie ramiona boczne 17 wystają, jak gdyby stanowiąc oczka lub ucha, poza śruby zaciskowe 13, które nie są już teraz ukształtowane jako śruby specjalne. Tak więc można teraz stosować zwykłe, znormalizowane śruby i to w taki sposób, że ramiona dźwigni w przypadku przejmowania obciążeń są bardzo niewielkie.
W korzystnym przykładzie wykonania, części obejmujące 8 wraz ze swoją częścią łukową 19 są połączone poprzez ukształtowanie przegubowe 20 z krótkimi ramionami bocznymi 17, mającymi w przekroju poprzecznym kształt litery U, części kabłąkowej 7. Takie ukształtowanie przegubowe 20 mogłoby zostać wykonane - co nie zostało tu pokazane - w postaci przegubu odkształceniowego, utworzonego przez osłabienie geometrycznego momentu bezwładności powierzchni. W tym celu odcinki wykonane ze stali profilowej mogą być wykrawane. W przykładzie wykonania część kabłąkowa 7 i części obejmujące 8 są wykonane jako oddzielne elementy konstrukcyjne, których powierzchnie czołowe w obszarze przyłączenia do krótkich ramion bocznych 17 stykają się z powierzchniami czołowymi tych elementów.
Przy porównaniu fig. 1, fig. 3 i fig. 4 można zauważyć, że w obszarze powierzchni czołowych części kabłąkowej 7 i/lub powierzchni czołowych krótkich ramion bocznych 17 są uformowane złącza kształtowe 21, które działają jak przeguby o ograniczonym stopniu swobody.
Z figury 1 oraz z fig. 3 i fig. 5 wynika, że w obszarze stykania się ze sobą ich powierzchni czołowych na części kabłąkowej 7 i na częściach obejmujących 8 są przyspawane płytki łączące 22, które są umieszczone pomiędzy zgrubieniami brzegowymi 10.
Proste części zaciskające 18 części obejmujących 8 posiadają w obszarze nosków 23 kołnierzy, które są umieszczone możliwie jak najbliżej śrub zaciskowych 13, wgłębienia 24, w które wchodzą ustalane przez nie noski 23 kołnierzy, wskutek czego również ulegają skróceniu ramiona dźwigni przy działaniu siły obciążającej. Jak to zostało ukazane na fig. 6 to rozmieszczenie zostało tak dobrane, aby przyłożenie siły w najniższym punkcie 23a noska 23 kołnierza powodowało jej oddziaływanie na najgłębiej położony punkt 24a wgłębienia 24.
Jak już wspomniano na wstępie, w urządzeniu łączącym według wynalazku, kształtowniki 2 o kształcie korytka, w przekroju poprzecznym, w obszarze ich wzajemnego łączenia leżą jeden w drugim, stanowiąc podatny układ mechaniczny. Z tego względu zaleca się dobranie tego układu tak, jak to zostało pokazane na fig. 1. Widać tu, że część kabłąkowa 7 na odcinku środnika 16, mającego w przekroju poprzecznym kształt litery U, obejmującego od góry kształtowniki 2 obudowy chodnikowej, posiada po jednej swojej stronie podłużnej ograniczniki 25, które przytrzymują od tyłu znajdujący się od strony części kabłąkowej
176 123 kształtownik 2 obudowy chodnikowej, w obszarze jego powierzchni czołowej. Biegnący prostoliniowo środnik 16 części kabłąkowej 7 może być lekko zakrzywiony w kierunku otwartych korytek kształtowników 2 obudowy chodnikowej.
Jak już nadmieniono, można stosować zwykłe, znormalizowane śruby zaciskowe 13. Każda śruba zaciskowa ma łeb 26, który przylega do płaskiego odcinka 11 profilu poprzecznego części kabłąkowej 7 i który jest wpasowany pomiędzy zgrubienia brzegowe 10. W razie potrzeby może tu zostać wykonane odpowiednie ukształtowanie odcinków kształtownika stalowego. Śruby zaciskowe 13 posiadają nakrętki 27, które są dokręcane do płytki mostkującej 28, nałożonej na zgrubienie brzegowe 10 części obejmującej 8. Płytki mostkujące 28 mogą być przyspawane. Śruby zaciskowe 13 są prowadzone w otworach 14 części kabłąkowej i w otworach 15 części obejmujących, i są pozbawione na tych odcinkach gwintu. W przykładzie wykonania, otwory 14 części kabłąkowej i/lub otwory 15 części obejmujących dla śrub zaciskowych 13, są ukształtowane jako otwory podłużne, co zostało zaznaczone strzałką 29 na fig. 1. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze rabowanie urządzenia łączącego według wynalazku. Potrzebne jest tylko poluzowanie nakrętek 27 śrub zaciskowych tak, aby mogły one zostać przesunięte tak daleko w otworach podłużnych, by można było łatwo wyciągnąć jeden z drugiego, leżące dotychczas jeden w drugim korytkowego kształtu kształtowniki 2 obudowy chodnikowej. Mogą one zostać całkowicie zdemontowane, jeżeli wykonane zostały w opisany już sposób ukształtowania przegubowego 20 pomiędzy ramieniem bocznym 17 części kabłąkowej 7, mającym w przekroju poprzecznym kształt litery U, a zagiętymi częściami łukowymi 19 części obejmujących 8.
Opisane zabiegi oraz cechy znamienne obowiązują także wtedy, kiedy w urządzeniu łączącym dla podatnej obudowy chodnikowej brakuje części kabłąkowej, która obejmuje od góry korytkowego kształtu kształtowniki obudowy chodnikowej, a zatem kiedy obejmy są wykonane jako obejmy otwarte.
176 123
176 123
F i g.6
176 123
176 123
F i g.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej, z kształtowników korytkowych, które w obszarze połączenia leżą jeden w drugim stanowiąc podatny układ mechaniczny, z kołnierzami korytek na ich brzegach, które leżą jeden w drugim swoimi częściami o przekroju poprzecznym w kształcie łuku, jak również mają równoległe, względem osi symetrii przekroju kształtowników obudowy chodnikowej, powierzchnie kołnierzy, i z półotwartymi obejmami, przy czym półotwarte obejmy mają części kabłąkowe obejmujące korytka od góry i z obu stron przyłączone do części kabłąkowej części obejmujące, a część kabłąkowa i części obejmujące są ukształtowane z odcinków kształtowników o takim samym przekroju, z wyjątkiem dodatkowych ukształtowań, a część kabłąkowa przylega tylną powierzchnią do kołnierzy korytek, przy czym część kabłąkowa i części obejmujące są zamocowane do leżących jeden w drugim kształtowników obudowy chodnikowej przez śruby zaciskowe, które przechodzą przez część kabłąkową i części obejmujące, a część kabłąkowa jest wygięta w kształcie litery U i ma środnik obejmujący od góry kształtowniki obudowy chodnikowej jak również w stosunku do niego krótkie ramiona w kształcie litery U, oraz części obejmujące mają część zaciskającą i część łukową, gdzie część łukowa jest przyłączona do krótkich ramion w kształcie litery U części kabłąkowej i przy czym śruby zaciskowe są usytuowane równolegle do powierzchni kołnierzy, znamienne tym, że półotwarte obejmy (6) obejmują od góry powierzchnie kołnierzy (5), że części zaciskające (18) obejmują od dołu kołnierze korytek (3) i są ukształtowane jako prostopadłe do osi symetrii kształtowników obudowy chodnikowej (2), jak również mają wgłębienia (24) dla wprowadzonych w nie nosków kołnierzy (23), usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie śrub zaciskowych (13), które przez to znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie powierzchni kołnierzy (5), i że części obejmujące (8) półotwartej obejmy (6) z ich częścią łukową (19) są przyłączone do krótkich ramion w kształcie litery U (17) części kabłąkowej (7) poprzez ukształtowanie przegubowe (20).
  2. 2. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że ukształtowanie przegubowe (20) jest w postaci przegubu odkształcalnego, utworzonego przez osłabienie geometrycznego momentu bezwładności powierzchni.
  3. 3. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że część kabłąkowa (7) i części obejmujące (8) są oddzielnymi elementami konstrukcyjnymi, których powierzchnie czołowe w obszarze przyłączenia do ramion bocznych (17) o przekroju poprzecznym w kształcie litery U, stykają się z powierzchniami czołowymi tych ramion bocznych.
  4. 4. Urządzenie łączące według zastrz. 3, znamienne tym, że w obszarze powierzchni czołowych części kabłąkowej (7) i powierzchni czołowych ramion bocznych (17) znajdują się ukształtowania (21) stanowiące złącza kształtowe, przegubowe, o ograniczonym stopniu swobody przegubu.
  5. 5. Urządzenie łączące według zastrz. 3, znamienne tym, że w obszarze stykających się ich powierzchni czołowych, na kabłąku (7) i na częściach obejmujących (8) przyspawane są płytki łączące (22), umieszczone pomiędzy zgrubieniami brzegowymi (10) kształtowników.
  6. 6. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że proste odcinki zaciskające (18) części obejmujących (8) mają w obszarze nosków kołnierzy (23) kształtowników (2) wgłębienia (24), w które wchodzą noski (23) tych kołnierzy.
  7. 7. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że część kabłąkowa (7) na odcinku środnika (16), obejmującego od góry kształtowniki (2) obudowy chodnikowej, posiada po jednej swojej stronie podłużnej ograniczniki (25), przytrzymujące od tyłu znajdujący się od strony części kabłąkowej element profilowy (2) obudowy chodnikowej, w obszarze jego powierzchni czołowych.
    176 123
  8. 8. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że śruby zaciskowe (13) mają łby (26) przylegające do płaskiego odcinka (11) profilu poprzecznego części kabłąkowej (7) i wpasowane między zgrubienia brzegowe (10) części kabłąkowej (7).
  9. 9. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że śruby zaciskowe (13) mają nakrętki (27), dokręcone do płytki mostkującej (28), nałożonej na zgrubienia brzegowe (10) części obejmującej (8).
  10. 10. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że śruby zaciskowe (13) są prowadzone w otworach (14) części kabłąkowej oraz w otworach (15) części obejmujących, na swoich odcinkach pozbawionych gwintu.
  11. 11. Urządzenie łączące według zastrz. 1, znamienne tym, że otwory (14) części kabłąkowej (7) oraz otwory (15) części obejmujących (8) dla śrub części zaciskających (13) są otworami podłużnymi.
    * * *
PL95308075A 1994-05-31 1995-04-11 Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej PL176123B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4418962 1994-05-31

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL308075A1 PL308075A1 (en) 1995-12-11
PL176123B1 true PL176123B1 (pl) 1999-04-30

Family

ID=6519412

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95308075A PL176123B1 (pl) 1994-05-31 1995-04-11 Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej

Country Status (2)

Country Link
DE (2) DE19512283A1 (pl)
PL (1) PL176123B1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104763450A (zh) * 2015-02-04 2015-07-08 辽宁工程技术大学 一种恒力u型钢卡缆

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103821542B (zh) * 2014-03-13 2016-04-06 辽宁工程技术大学 一种具有波折纹型面的防冲支架
CN103821543B (zh) * 2014-03-13 2016-06-01 辽宁工程技术大学 一种u型钢支架用连接装置

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104763450A (zh) * 2015-02-04 2015-07-08 辽宁工程技术大学 一种恒力u型钢卡缆
CN104763450B (zh) * 2015-02-04 2017-01-11 辽宁工程技术大学 一种恒力u型钢卡缆

Also Published As

Publication number Publication date
PL308075A1 (en) 1995-12-11
DE19512283A1 (de) 1995-12-07
DE29505649U1 (de) 1995-06-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2505430C2 (ru) Щетка стеклоочистителя
RU2146021C1 (ru) Силовая цепь
KR101284985B1 (ko) 그래이팅용 고정 부재
KR101155084B1 (ko) 와이퍼 블레이드
KR930011335A (ko) 개선된 래치부재를 갖는 콘넥터 하우징
JPH09512083A (ja) エネルギー案内チエーンのための横棒
US4572553A (en) Flange connector
RU2000133300A (ru) Пластины теплообменника и уплотнительные прокладки к ним
PL176123B1 (pl) Urządzenie łączące do podatnej obudowy chodnikowej
BR9808091A (pt) Braçadeira de aperto para a ligação de dois tubos
PL175168B1 (pl) Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych
EP0372619A1 (en) Cable ladder
HU219096B (hu) Átjáró hidak vagy hasonlók tágulási hézagaihoz
RU97115806A (ru) Опалубка с вутовым опалубочным элементом
DE59914167D1 (de) Metall-Laufplanke
RU2341706C2 (ru) Цепной соединитель
KR0119054Y1 (ko) 레일 연결장치
RU160570U1 (ru) Протектор универсальный для крепления кабеля к колонне насосно-компрессорных труб
RU1791494C (ru) Рельсовое стыковое соединение
SU1754509A1 (ru) Устройство дл соединени проводов или тросов контактной сети
KR840001960Y1 (ko) 철도 레일 연결구
KR20040110052A (ko) 천정 프레임 조립구조
KR970059384A (ko) 교량의 상판 설치구조 및 상판 설치공법
JPH0243948Y2 (pl)
JPH0419128Y2 (pl)