PL173502B1 - Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków oraz sposób jej wytwarzania - Google Patents

Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków oraz sposób jej wytwarzania

Info

Publication number
PL173502B1
PL173502B1 PL93317382A PL31738293A PL173502B1 PL 173502 B1 PL173502 B1 PL 173502B1 PL 93317382 A PL93317382 A PL 93317382A PL 31738293 A PL31738293 A PL 31738293A PL 173502 B1 PL173502 B1 PL 173502B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
fabric
bag
web
edge
smooth
Prior art date
Application number
PL93317382A
Other languages
English (en)
Inventor
Andras Siveri
Original Assignee
Andras Siveri
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10981868&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL173502(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Andras Siveri filed Critical Andras Siveri
Publication of PL173502B1 publication Critical patent/PL173502B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D1/00Woven fabrics designed to make specified articles
    • D03D1/04Sack- or bag-like articles

Landscapes

  • Textile Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Wrappers (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Packaging Of Special Articles (AREA)
  • Undergarments, Swaddling Clothes, Handkerchiefs Or Underwear Materials (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Packaging For Recording Disks (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków, która w kierunku nitek osnowowych ma od strony dna worka ciągłą tkaninę gładką, łączącą oba pasy tkaniny, a w kierunku nitek wątkowych w odstępach odpowiadających szerokości worka ma taśmę z tkaniny gładkiej, łączącą obie warstwy tkaniny podwójnej i zawierającą krajkę przecinaną.
Przedmiotem wynalazku jest również sposób wytwarzania wstęgi tkaniny podwójnej tworzącej półfabrykaty worków na maszynie tkackiej, wyposażonej w maszynę niecielnicową, w jednym ciągu produkcyjnym.
Obecnie jest powszechnie stosowana technologia wytwarzania worków z tworzywa sztucznego przez dzianie nitek z tworzywa na maszynach dziewiarskich. Łączenie brzegów worków następuje na drodze zgrzewania. Technologia ta nie nadaje się jednak do wytwarzania worków z naturalnych materiałów tekstylnych na przykład ze 100% bawełny, których stosowanie jest ze wszechmiar pożądane ze względu na ochronę środowiska, bowiem po użyciu worki nadająsię do spalania lub kompostowania.
173 502
Technologia produkcji worków z naturalnego materiału tekstylnego przebiega zwykle w trzech fazach:
- dzianie materiału na korpus worka na specjalnych dziewiarko-osnowarkach raszlowych,
- przycięcie zarysu worka z materiału dzianego odpowiednio do żądanego wymiaru,
- zszycie worka i przeszycie brzegów.
Z europejskiego opisu zgłoszenia patentowego nr EP 0 408 467 A1 znana jest technologia wytwarzania tkanych worków na zwykłej maszynie tkackiej ze sterowaniem nicielnicy dla nitek osnowowych celem uzyskania przewiązki ażurowej. Zgodnie z tą technologią wytwarza się tkaninę podwójną, której dwie, leżące na sobie i oddzielone od siebie, warstwy z tkaniny ażurowej są łączone przez splecenie wzdłuż krawędzi nitek osnowowych i wątkowych w ustalonych odstępach. Otrzymuje się w ten sposób wstęgę worków połączonych ze sobąpoprzecznie i wzdłuż jednej z krawędzi tkaniny, przy czym druga krawędź tkaniny pozostaje otwarta. Jednak automatyczne napełnianie worków we wstędze oraz oddzielanie ich od siebie po napełnieniu stwarza poważne trudności praktyczne.
W szczególności doprowadzanie wstęgi tkaniny lub worków do maszyny napełniającej, jak również prowadzenie wstęgi w rejonie napełniania worka nie jest wystarczająco dokładne, co powoduje rozsypywanie części ich zawartości.
Celem wynalazku jest opracowanie takiej wstęgi tkaniny tworzącej półfabrykaty worków oraz sposobu jej wytwarzania, które wyeliminują powyższe wady.
Cel ten realizuje podwójna tkanina, mająca postać wstęgi według wynalazku. Wstęga ta tworzy półfabrykaty worków i ma na obrzeżach obydwu warstw, odpowiadających górnej części worka, górne krajki brzegowe wykonane z tkaniny gładkiej, zaś krajki przecinane, odpowiadające obrzeżom kolejnych worków, sięgająod umieszczonej przy dnie worka dolnej krajki brzegowej z tkaniny gładkiej do górnej krajki brzegowej z tkaniny gładkiej przez całą wysokość worka.
Wstęga według wynalazku może się składać z dwóch lub wielu połączonych ze sobąwstęg, z których każda w stosunku do sąsiedniej stanowi odbicie lustrzane, przy czym biegnące w jej kierunku wzdłużnym krajki przecinane znajdują się w środku dolnej krajki brzegowej z tkaniny gładkiej oraz ewentualnie w środku górnej krajki brzegowej.
Sposób wytwarzania wstęgi tkaniny podwójnej tworzącej półfabrykaty worków według wynalazku, polega na tkaniu w sposób ciągły na maszynie tkackiej, wyposażonej w maszynę nicielnicową wstęgi tkaniny przez nawlekanie nicielnicy w trzech grupach, przy czym w pierwszej grupie, na wolnej krawędzi wstęgi dwuwarstwowej tkaniny w kierunku nitki osnowy, wytwarza się z tkaniny gładkiej górne krajki brzegowe, obejmujące obrzeża obydwu warstw dwuwarstwowej tkaniny, w drugiej grupie wytwarza się dwuwarstwową tkaninę ażurową, tworzącą korpus worka oraz powtarzające się w regularnych odstępach połączenia obydwu warstw tkaniny, w postaci pasa tkaniny gładkiej, prostopadłego do krawędzi dwuwarstwowej i tworzącego krajkę brzegową, z umieszczoną w jej środku krajkąprzecinaną, oddzielającą od siebie kolejne worki, a w trzeciej grupie, na krawędzi przeciwległej względem wolnej krawędzi wstęgi tkaniny, w kierunku nitki osnowy, wytwarza się z tkaniny gładkiej połączenie obydwu warstw dwuwarstwowej tkaniny.
Wstęgę tkaniny podwójnej tworzącą półfabrykaty worków, zwłaszcza z naturalnego materiału tekstylnego, na przykład bawełny, wykonuje się na zwykłej maszynie tkackiej lub na automacie tkackim z maszyną niecielnicową jako materiał rolowany. Zależnie od zastosowania, wstęgę tkaniny przecina się na poszczególne worki wzdłuż krajek przecinanych, albo też wstęgę nawiniętą na rolę ładuje się do automatycznej maszyny napełniającej worki. Po napełnieniu jednego worka, zamyka się go przez przeszycie górnych krajek brzegowych albo też taśm zamykających, przymocowanych do górnych krajek brzegowych, a następnie napełniony worek oddziela się od wstęgi tkaniny wzdłuż krajek przecinanych, na przykład za pomocą noża tarczowego.
W sposobie według wynalazku korzystnie wytwarza się wstęgę tkaniny z workami w jednym ciągu produkcyjnym, przy czym w obszarze całej szerokości tkaniny występują przynaj4
173 502 mniej dwie odmiany tkanin: ażurowa i gładka. Zaletą sposobu według wynalazku jest duża wydajność oraz możliwość wytwarzania worków z materiałów naturalnych, nieszkodliwych dla środowiska. Zależnie od możliwości funkcjonalnych maszyny nicielnicowej, produkcja może być prowadzona według rozmaitych wzorów, nie powodując zwiększenia kosztów. Wytwarzane w ten sposób worki mogą być używane nie tylko do magazynowania i transportu, na przykład owoców i warzyw, ale też dla celów dekoracyjnych i ozdobnych.
Przedmiot wynalazku jest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym:
fig. 1 - przedstawia kartę perforowaną do maszyny nicielnicowej, na wzór której wykonywana jest wstęga tkaniny tworząca półfabrykaty worków; fig. 2 - fragment wstęgi tkaniny, w widoku z góry; fig. 3 - fragment wstęgi tkaniny, w widoku perspektywicznym; fig. 4 - wstęgę tkaniny w przekroju A-A według fig. 4.
F igury 2 i 3 przedstawiaj ą fragment wstęgi tkaniny tworzącej półfabrykaty worków, w której krajki przecinane 1, oddzielające od siebie worki, są usytuowane poprzecznie w stosunku do długości wstęgi i znajdująsię w środku bocznej krajki brzegowej 6 obu warstw tkaniny podwójnej . Na brzegu wstęgi usytuowane sągórne krajki brzegowe 2, w których mogąbyć umieszczone otwory 4 w postaci uchwytów, jak również plakietki określające zawartość worka. Górne krajki brzegowe 2, w obszarze ich połączenia z korpusem worka 3, są zszywane wzdłuż linii 5 po uprzednim napełnieniu worka. W miejscu odpowiadającym położeniu dna worków, we wstędze znajduje się ciągła taśma tkaniny gładkiej, tworząca dolną krajkę 8, która łączy obie warstwy wstęgi i zamyka je od dołu.
Wytwarzanie wstęgi tkaniny tworzącej półfabrykaty worków odbywa się na tradycyjnych maszynach tkackich lub na automatach tkackich wyposażonych w maszynę niecielnicową. Sterowanie takiej maszyny tkackiej lub wyposażonego w maszynę niecielnicową automatu odbywa się za pomocą kart perforowanych (wzorów) lub za pomocą komputera.
Wytwarzanie wstęgi tkaniny odbywa się korzystnie na maszynach niecielnicowych ze sterowaniem kartami perforowanymi zgodnie ze wzorem przedstawionym na fig. 1, przy czym tkanie rozdzielającej worki krajki przecinanej jest oddzielnie sterowane za pomocą podobnych kart. Z rysunku karty perforowanej widoczne jest, że nawlekanie nicielnicy następuje w grupach, przy czym powtarzalność grup zależy od wymiaru worka.
W karcie przedstawionej na fig. 1 występują trzy różne grupy nawlekania nicielnicy:
- pierwsza grupa obejmuje materiał korpusu worka (tkanina ażurowa),
- druga grupa obejmuje połączenie warstw tkaniny krajkami przecinanymi, rozdzielającymi worki,
- trzecia grupa obejmuje dolne krajki brzegowe worka lub górne krajki brzegowe oraz połączenie tkaniny podwójnej na dnie worka.
Do tkania potrzebnychjest dziesięć nicielnic. Nawlekanie następuje na płochach 140/10 cm z czterema nitkami. Podnoszenie nicielnic jest sterowane kartami perforowanymi, a ich powtarzalność jest zależna od wielkości worka.
Jeden brzeg tkaniny podwójnej jest zamknięty, drugi brzeg pozostaje otwarty. Tak utkane worki nie wymagają dalszego konfekcjonowania i są już gotowe do użytkowania.
Wytwarzanie worka w maszynie z nawlekaniem nicielnicowym wykonuje się w trzech grupach w sposób następujący: w pierwszej grupie korpus worka 3 tka się, w dwóch warstwach tkaniny podwójnej, tkaniem luźnym. W drugiej grupie, zgodnie z instrukcjami karty perforowanej i zgodnie z żądanymi wymiarami worka, maszyna zszywa stronę przednią 10 i stronę tylną 11 worka, czyli obie warstwy tkaniny podwójnej, przy czym wzdłuż linii 7 bocznej krajki brzegowej 6 o gęstym tkaniu tworzy się krajkę przecinaną 1 do oddzielenia od siebie kolejnych worków·'. W trzeciej grupie nawlekania nicielnicy na jednym brzegu wstęgi dokonuje się zszywania obu warstw tkanej gęsto tkaniny gładkiej, tworzącej dolną krajkę 8 dna worka. Równocześnie tkaniem gęstym zostają utkane górne krajki brzegowe 2, tworzące obrzeże worka i ograniczające każdą z warstw wstęgi tkaniny. Na górnym brzegu worka w krajkach brzegowych 2 znajdująsię linie zszycia 5, wzdłuż których po napełnieniu worek zostaje zaszyty. Krajki brzegowe są korzy173 502 stnie zaopatrzone w otwory uchwytowe 4 lub plakietki określające zawartość worka, względnie w taśmy rzepowe do jego zamykania. Zależnie od przebiegu produkcji, maszyna tkacka wytwarza wstęgę tkaniny w postaci zrolowanej, zawierającej wiele worków, przy czym jej szerokość jest równa wysokości worka lub jej wielokrotności. Przebiegające w kierunku długości wstęgi tkaniny krajki przecinane (nie pokazane na rysunku) znajdują się w środku dolnych krajek brzegowych 8 z tkaniny gładkiej oraz ewentualnie górnych krajek brzegowych 2 (dla taśm wielokrotnych).
Sposób według wynalazku został omówiony poniżej w przykładach wykonania: Przykład A:
Worek trzybieżny,
Typ maszyny tkacki Nitka osnowy:
50 cm 410 cm 33 cm
P-155
bieg 50 cm 434 z tego 2 x 32 brzeg
bieg 40 cm ^ć^Oni^^k z tego 2 x 32 bbzeg
bieg 33 cm 308 z tego 2 x 32 bfzeg
Razem 1.102 ratki
Sznurowanie: na ramie nicielnicy 4+21t. Wzór według fig. 1 Ilość płoch: płocha szynowa 70/10 cm dno 4 nitki, 3 palce pozostają puste potem znów 4 nitki brzeg z 4 nitkami
Splot zgodnie z wzorem według fig. 1
Szerokość nawlekania 136,4+1,2+0,8
Szerokość surowego wyrobu 50 cm 40 cm 33 cm
Nastawa L/V 70H40
Nitka osnowowa 50 eex x 2
Nitka wątkowa 29,5 tex x 2
Oznaczenie nitki N L/V 13,3112,
Oznaczenie tkaniny N L/V 465/847
Gęstość powierzchniowa 159 g/m2
Przerobienie 41%
Skurcz 5%
Rozstaw tarcz obciągowych 138 cm
Długość w beli 1(^0 mb lub zgodnie z
Przykład B:
Worek trzybieżny, 50 cm 410 cm 33 cm
Typ maszyny tkackiej: P-155
Nitka osnowy: beeg 50 cm 804 raki z tego 2 x 32 bbzeg
bieg 40 cm 656 nitek z tego 2 x 32 birzeg
bieg 33 cm 552 ratki z tego 2 x 32 bbzeg
Razem 2,012 nitek
Sznurowanie: na ramie nicielnicy 4+2 1t. Wzór według fig. 1 Ilość płoch: płocha szynowa 70/10 cm dno 4 nitki, 1 palec pozostaje puste potem znów 4 nitki brzeg z 4 nitkami
Splot zgodnie z wzorem według fig. 1
Szerokość nawlekania 136,4+1,2+0,8
Szerokość surowego wyrobu 50 cm 40 cm 33 cm
Nastawa L/V 140/140
Nitka osnowowa 29,5 tex x 2
Nitka wątkowa 29,5 tex x 2
173 502
Oznaczenie nitki N L/V Oznaczenie tkaniny N L/V Gęstość powierzchniowa Przerobienie
Skurcz
Rozstaw tarcz obciągowych Długość w beli Osnowanie
12,.1/:12,1
84/84
171 g/m2
4%
5%
138,1 cm
100 mb lub zgodne z instrukcją 500 mb
Przykład C:
Worek trzybieżny, 2x60 cm
Typ maszyny tkackiej: Chińska-17 5
Nitek osnowy razem: 1,744 z tego brzeg 2 x 32 nitek na bieg
Sznurowanie: zgodnie z wzorem według fig. 1
N awlekanie płocha sprężynowa 140/10 cm nitki na co czwartej szczelinie płochy
Splot zgodnie z wzorem według fig. 1
Szerokość nawlekania
Szerokość surowego wyrobu Nastawa L/V Nitka osnowowa Nitka wątkowa Przerobienie (ubytek)
Skurcz Ubytek nitki Oznaczenie nitki N L/V Oznaczenie tkaniny N L/V Gęstość powierzchniowa Splot
Rozstaw tarcz obciągowych x 60 cm pomiędzy oyddwoma becgami dwa grzebienie pozostają wolne 2 x 60 cm
140H20
29.5 eex x 2
19.5 eex x 2
1%
1%
3% (511/^,1
4203360
150 g/m2 zgodne z wzorem wedhig ffg. 1 120 cm
Przykład C dotyczy wytwarzania podwójnej wstęgi tkaniny, której obie wstęgi, o szerokości odpowiadającej w przybliżeniu wysokości worka, połączone są w rejonie brzegowej krajki dolnej 8 z tkaniny gładkiej, tworzącej zamknięte dno worka, natomiast góra worka wzdłuż jego górnych krajek brzegowych 2 pozostaje otwarta. Wstęga tkaniny po wyjściu z maszyny tkackiej jest natychmiast rozcinana nożem obrotowym wzdłuż krajki przecinanej, usytuowanej w środku dolnej krajki brzegowej z tkaniny gładkiej 8.
Wstęgę tkaniny, o szerokości równej wysokości worka, przecina się wzdłuż poprzecznych krajek przecinanych 1, dzieląc ją na pojedyncze worki. Wstęga tkaniny może być również nawijana na rolę i w tej postaci magazynowana. W warunkach przemysłowych, najczęściej, worki we wstędze najpierw napełnia się, następnie zaszywa, a na końcu tnie się wzdłuż krajek na pojedyncze sztuki.
175 502
175 502
175 502
A-A
t, 10 Z Z s 5
11
9
\ 3
175 502
Fiq. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków, która w kierunku nitek osnowowych ma od strony dna worka ciągłą tkaninę gładką, łączącą oba pasy tkaniny, a w kierunku nitek wątkowych w odstępach odpowiadających szerokości worka ma taśmę z tkaniny gładkiej, łączącą obie warstwy tkaniny podwójnej i zawierającą krajkę przecinaną, znamienna tym, że tworząca jąpodwójna tkanina ma na obrzeżach obydwu warstw, odpowiadających górnej części worka, górne krajki brzegowe (2) wykonane z tkaniny gładkiej, zaś krajki przecinane (1), odpowiadające obrzeżom kolejnych worków, sięgają od umieszczonej przy dnie worka dolnej krajki brzegowej (8) z tkaniny gładkiej do górnej krajki brzegowej (2) z tkaniny gładkiej przez całą wysokość worka.
  2. 2. Wstęga według zastrz. 1, znamienna tym, że składa się z dwóch lub wielu połączonych ze sobą wstęg, z których każda w stosunku do sąsiedniej stanowi odbicie lustrzane.
  3. 3. Wstęga według zastrz. 2, znamienna tym, że biegnące wjej kierunku wzdłużnym krajki przecinane (1) znajdujjąsię w środku dolnej krajki brzegowej (8) z tkaniny gładkiej oraz ewentualnie w środku górnej krajki brzegowej (2).
  4. 4. Sposób wytwarzania wstęgi tkaniny podwójnej tworzącej półfabrykaty worków na maszynie tkackiej, wyposażonej w maszynę niecielnicową w jednym ciągu produkcyjnym, znamienny tym, że wstęgę tkaniny wytwarza się w sposób ciągły przez nawlekanie nicielnicy w trzech grupach, przy czym w pierwszej grupie, na wolnej krawędzi dwuwarstwowej tkaniny w kierunku nitki osnowy, wytwarza się z tkaniny gładkiej górne krajki brzegowe, obejmujące obrzeża obydwu warstw dwuwarstwowej tkaniny, w drugiej grupie wytwarza się dwuwarstwową tkaninę ażurową, tworzącą korpus worka oraz powtarzające się w regularnych odstępach połączenia obydwu warstw tkaniny, w postaci pasa tkaniny gładkiej, prostopadłego do krawędzi dwuwarstwowej i tworzącego krajkę brzegową, z umieszczoną w jej środku krajką przecinaną, oddzielającą od siebie kolejne worki, a w trzeciej grupie, na krawędzi przeciwległej względem wolnej krawędzi wstęgi tkaniny, w kierunku nitki osnowy, wytwarza się z tkaniny gładkiej połączenie obydwu warstw dwuwarstwowej tkaniny.
PL93317382A 1992-05-13 1993-05-12 Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków oraz sposób jej wytwarzania PL173502B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9201585A HUT62347A (en) 1992-05-13 1992-05-13 Production method of bio-bag suitable for storing and transporting and decoration ornamental purposes fruits and vegetables
PCT/AT1993/000079 WO1993023594A1 (de) 1992-05-13 1993-05-12 Sack aus textilem material, gewebebahn für säcke und verfahren zur herstellung einer gewebebahn

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL173502B1 true PL173502B1 (pl) 1998-03-31

Family

ID=10981868

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93305957A PL172179B1 (pl) 1992-05-13 1993-05-12 Worek tekstylny PL
PL93317382A PL173502B1 (pl) 1992-05-13 1993-05-12 Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków oraz sposób jej wytwarzania

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93305957A PL172179B1 (pl) 1992-05-13 1993-05-12 Worek tekstylny PL

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0640155B2 (pl)
JP (1) JPH07506631A (pl)
AT (1) ATE142289T1 (pl)
AU (1) AU4049593A (pl)
CA (1) CA2135378C (pl)
CZ (1) CZ286048B6 (pl)
DE (1) DE59303672D1 (pl)
DK (1) DK0640155T3 (pl)
ES (1) ES2094540T5 (pl)
HU (2) HUT62347A (pl)
PL (2) PL172179B1 (pl)
WO (1) WO1993023594A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19713812C2 (de) * 1997-04-03 2000-10-19 Krall & Roth Weberei Gmbh & Co Textilgebilde
AT408104B (de) * 1999-11-05 2001-09-25 Meininger Susanne Gewebe, das an einer webkante mehrlagig ausgebildet ist
DE102004029793B4 (de) * 2004-06-19 2013-03-07 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Textilstoff mit wenigstens einer Tasche
ES1068269Y (es) * 2008-06-27 2008-12-16 Pubill Marcos Guasch Bolsa
US11925275B2 (en) 2019-01-25 2024-03-12 Thurner Inc. Bag and system for use thereof
RU192905U1 (ru) * 2019-07-03 2019-10-07 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Волгоградский государственный технический университет" (ВолгГТУ) Мешок для мусорного бака
FR3106598B1 (fr) * 2020-01-23 2022-07-22 Les Tissages De Charlieu Sac tissé visant à réduire le nombre de coutures

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1423524A (en) 1919-02-24 1922-07-25 Porter Brothers Textile Compan Woven tubular fabric
FR802430A (fr) 1936-02-26 1936-09-04 Procédé de fabrication de sacs et produit nouveau en résultant
DE3736859A1 (de) * 1987-10-30 1989-05-18 Kielbassa Herbert Dr Ing Gewebter grosssack fuer schuettgueter
JPH0692218B2 (ja) * 1987-12-11 1994-11-16 旭化成工業株式会社 衝撃吸収用バッグおよびその製造法
FR2649728B1 (fr) * 1989-07-13 1992-01-03 Bordenoud Sarl Sacherie Procede pour la realisation de sacs par tissage et nouveau type de sacs
DE4126709A1 (de) 1990-09-08 1992-03-12 Akzo Gmbh Verfahren zur herstellung eines airbag-gewebes

Also Published As

Publication number Publication date
CZ278594A3 (en) 1995-04-12
DK0640155T3 (pl) 1997-02-24
HU215768B (hu) 1999-02-01
EP0640155B2 (de) 2000-01-05
HU9403247D0 (en) 1995-02-28
AU4049593A (en) 1993-12-13
DE59303672D1 (de) 1996-10-10
JPH07506631A (ja) 1995-07-20
PL172179B1 (pl) 1997-08-29
EP0640155A1 (de) 1995-03-01
CA2135378C (en) 2001-12-18
CZ286048B6 (cs) 1999-12-15
HUT69479A (en) 1995-09-28
WO1993023594A1 (de) 1993-11-25
ES2094540T3 (es) 1997-01-16
ES2094540T5 (es) 2000-06-01
CA2135378A1 (en) 1993-11-25
ATE142289T1 (de) 1996-09-15
EP0640155B1 (de) 1996-09-04
HU9201585D0 (en) 1992-09-28
HUT62347A (en) 1993-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE60014544T2 (de) Gewebe und Verfahren zur Herstellung von Bekleidungsstücken
US7841369B1 (en) Weaving process for production of a full fashioned woven stretch garment with load carriage capability
JPS6027281B2 (ja) ベルベツト式フアスナ−用テ−プの製造方法
CA2373427C (en) Woven label made from fusible thread material
US4384021A (en) Fabric tapes and woven fabrics for the production thereof
DE2512617A1 (de) Schmales gewebe oder band sowie verfahren und vorrichtung zu seiner herstellung
US4893482A (en) Warp-knitting fabric with oblique and diagonal filling threads
PL173502B1 (pl) Wstęga tkaniny podwójnej tworząca półfabrykaty worków oraz sposób jej wytwarzania
US7131466B2 (en) Patterned scarf, method and loom for producing the same
US3360014A (en) Textile containers
US3155121A (en) Seamless pillowcase and fabric
ES2150232T3 (es) Costura para tejidos muy resistentes a la traccion.
US3286739A (en) Process of manufacturing a textile fabric for pocket materials having no stitched seam
US4918793A (en) Zip fastener and a process for its manufacture
NO150664B (no) Fremgangsmaate for festing av en glidelaas til en strikket gjenstand.
US3360015A (en) Containers of textile composition
JP7216415B2 (ja) 布団側地の製造方法及び布団の製造方法
US3177873A (en) Diaper
CN207362410U (zh) 换层剪花梭织面料
JP3440431B2 (ja) 織布及び織布よりのバッグ類の形成方法
WO1991018542A1 (en) A blanket
CN219047595U (zh) 一种防皱拉链及箱包
EP1437430A2 (en) Fabric manufacture
JPH0355577B2 (pl)
NO150543B (no) Glidelaasenhet