PL171727B1 - Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej PL PL PL PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej PL PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL171727B1
PL171727B1 PL93307247A PL30724793A PL171727B1 PL 171727 B1 PL171727 B1 PL 171727B1 PL 93307247 A PL93307247 A PL 93307247A PL 30724793 A PL30724793 A PL 30724793A PL 171727 B1 PL171727 B1 PL 171727B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
web
wound
roll
operating heads
winding
Prior art date
Application number
PL93307247A
Other languages
English (en)
Other versions
PL307247A1 (en
Inventor
Walter G Doerfel
Michael Taxis
Original Assignee
Beloit Technologies Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beloit Technologies Inc filed Critical Beloit Technologies Inc
Publication of PL307247A1 publication Critical patent/PL307247A1/xx
Publication of PL171727B1 publication Critical patent/PL171727B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H19/00Changing the web roll
    • B65H19/22Changing the web roll in winding mechanisms or in connection with winding operations
    • B65H19/29Securing the trailing end of the wound web to the web roll

Landscapes

  • Replacement Of Web Rolls (AREA)
  • Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
  • Adhesive Tape Dispensing Devices (AREA)
  • Coating Apparatus (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Polarising Elements (AREA)

Abstract

1 . Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej, zawierajace rolke wsporcza i rolki zwijanej wstegi, o wzajemnie równoleglych osiach obrotu, znamienne tym, ze zawiera glowice robocze (27, 27', 28, 28') z elementami (23, 23', 24, 24') do nanoszenia srodków kleja­ cych, elementy (19,19', 29, 29') do pozycjo­ nowania glowic roboczych (27,27', 28, 28'), równolegle do osi rolek zwijania wstegi (12) oraz czlony napedowe (30, 32, 32', 33, 33') do sprzegania i przesuwania ruchem postepo- wo-zwrotnym glowic roboczych (27,27', 28, 28') wzgledem rolek (12) zwijanej wstegi. PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do automatycznego nakładania warstwy kleju albo paska taśmy klejącej na obwodzie rolki zwijanej wstęgi, w celu połączenia ostatniego zwoju wstęgi ze zwiniętą rolką.
Wynalazek dotyczy urządzenia do nakładania kleju na pewien obszar wstęgi, tuż za miejscem, w którym wstęga została lub zostanie rozdzielona, w celu zapewnienia długości wstęgi potrzebnej do nawinięcia rolki o żądanej średnicy.
W znanych maszynach do zwijania przesuwającej się wstęgi w gotową zwiniętą rolkę, koniec wstęgi jest łączony ze zwiniętą rolką albo za pomocą kleju nakładanego ręcznie w jednym
171 727 lub w kilku miejscach wstęgi, albo za pomocą odcinka taśmy klejącej dwustronnej lub jednostronnej, nakładanej pod ostatnią warstwą wstęgi albo przy zewnętrznej krawędzi oddzielnej wstęgi. Znane są urządzenia do ręcznego nakładania kleju lub taśmy, w taki sposób.
Każdy z tych sposobów wymaga przebywania operatora blisko maszyny i w związku z tym narażania się na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w pobliżu pracujących urządzeń mechanicznych. Nakładanie kleju, w celu zamknięcia gotowej zwiniętej rolki, nieuchronnie wiąże się z niepożądanymi zmianami zarówno ilości nałożonego kleju jak i miejsca nałożenia kleju, a w obu przypadkach następuje pogorszenie żądanej jednorodności i jakości gotowego produktu, nawiniętego na rolkę.
Znane są również, sposoby łączenia za pomocą klamer, zewnętrznych zwojów wstęgi ze zwiniętą rolką.
W opisie zgłoszenia europejskiego 0481929 ujawniono rozwiązanie, zawierające dyszę dozującą klej, nieruchomą względem rolki zwijanego materiału. W tym rozwiązaniu, rolka materiału z odwiniętym końcem jest umieszczona przez przenośnik nad dyszą z klejem, który zostaje wtryśnięty pomiędzy koniec wstęgi i rolkę materiału. Odwinięty koniec zostaje następnie dociśnięty do rolki, która ponownie zostaje umieszczona na przenośniku.
Urządzenie według wynalazku zawiera głowice robocze ze środkami klejącymi, elementy do pozycjonowania głowic roboczych, równolegle do osi rolek zwijanej wstęgi oraz człony napędowe do przesuwania głowic roboczych względem rolek zwijanej wstęgi, ruchem postępowo-zwrotnym. Głowice robocze są połączone z członami napędowymi przemieszczającymi je względem osi rolki wstęgi, z położenia spoczynkowego do położenia roboczego. Poza tym, urządzenie zawiera ramiona wsporcze wspierające obrotowo rolki zwijanej wstęgi, równolegle do osi rolki wstęgi. Głowice robocze są zamontowane w prowadnicach poprzecznych, usytuowanych równolegle do osi nawijanych rolek i każda z nich ma przynajmniej jeden człon napędowy przemieszczający je względem przynajmniej jednej rolki zwijanej wstęgi. Korzystnie, człony napędowe są umieszczone na wózkach, połączonych ruchomo z podporami, zapewniającymi im przesuwanie się równolegle do osi zwijanych rolek. W innym przykładzie wykonania, głowice robocze są umieszczone na członach napędowych, które przemieszczająje do położenia roboczego, w którym następuje nałożenie kleju na rolkę, po czym przemieszczająje do położenia spoczynkowego.
Głowice robocze są umieszczone w przynajmniej jednym zespole zwijającym i służą również do wprowadzenia kolejnych rdzeni do położenia zwijania oraz do odbierania wstęgi zwiniętej na rdzeniu. Natomiast człony napędowe są połączone z podstawami wsporczymi w celu zapewnienia przemieszczania się głowic roboczych, zasadniczo promieniowo w kierunku rolek zwijanej wstęgi i usytuowane równolegle do osi obrotu rolek zwijanej wstęgi nałożenia warstwy kleju na wybraną część obwodu rolki.
Rozwiązanie według przedmiotowego wynalazku zapewnia równomierne nakładanie kleju na wstęgę, blisko końca zwiniętej rolki (np. na przedostatni zwój wstęgi) i połączenie końca wstęgi ze zwiniętą rolką. Czynność ta odbywa się bez konieczności zbliżania się człowieka do ruchomej maszynerii i obracającej się zwiniętej rolki wstęgi oraz bez potrzeby przerwania zwijania rolki w celu przymocowania końca wstęgi.
W korzystnym zastosowaniu wynalazku warstwa kleju lub dwustronna taśma klejąca jest nakładana na zewnętrzną powierzchnię przedostatniego zwoju wstęgi, podczas nawijania przesuwającej się wstęgi na rolkę. W ten sposób ostatni zwój wstęgi styka się z warstwą kleju lub z taśmą klejącą na jej powierzchni wewnętrznej, a nie na jej powierzchni zewnętrznej. Korzystnie nakładanie kleju odbywa się wzdłuż całego obwodu rolki zwijanej wstęgi, tworząc w ten sposób ciągłą linię połączenia klejowego. W razie potrzeby, warstwa kleju może być naniesiona wzdłuż obwodu rolki, w formie kropek lub kresek.
W korzystnym przykładzie wykonania, połączenie wstęgi z rolką zwiniętej wstęgi jest realizowane wzdłuż dwóch usytuowanych w odstępie od siebie, równoległych linii przebiegających wzdłuż obwodu rolki wstęgi. Przy usytuowaniu tych linii kleju blisko bocznych krawędzi wstęgi, zwinięta wstęga jest stabilizowana w celu uzyskania pewnego pokrycia, a nakładanie kleju jest łatwo koordynowane za pomocą ramion wsporczych, które wspierają rdzeń lub szpulę, na którą nawijanajest wstęga. Elementy nakładające klej, za pomocą ramion wsporczych, mogą przemieszczać się wzdłuż lub prostopadle względem zwiniętej rolki.
Rozwiązanie według wynalazku polega na umieszczeniu głowic roboczych do nakładania kleju na wstęgę, taką jak papier, zwijaną w rolkę, w wielu miejscach usytuowanych w odstępach osiowo wzdłuż rolki.
Szczególnie korzystnym przykładem wykonania niniejszego wynalazku jest konstrukcja modułowa, w której głowice robocze są umieszczone na urządzeniu do automatycznego przenoszenia rdzeni, w miejsce nawijania wstęg na tych rdzeniach, z którego są zabierane przez ramiona wsporcze. Konstrukcję taką można realizować zarówno wtedy, gdy wprowadzanie rdzenia odbywa się poprzez kanał, który jest poruszany przez podnoszenie/opuszczanie lub przechylanie urządzenia umieszczonego w poprzek maszyny, jak i wtedy, gdy wprowadzanie rdzenia odbywa się za pomocą dwóch podnoszących lub przechylających konstrukcji obejmujących rdzeń, na którym ma być zwijana rolka, poruszanych wraz z ramionami wsporczymi dla każdego uchwytu rdzenia.
Rozwiązanie według wynalazku nadaje się do zastosowania, zwłaszcza w urządzeniach do zwijania papieru, wykorzystujących centralną rolkę do wspierania wielu rolek zwijanej wstęgi, rozmieszczonych na obwodzie rolki wsporczej, w odstępach w przybliżeniu co 180 stopni i usytuowanych w dwóch rzędach. Umożliwia to stosowanie centralnego napędu rolki wsporczej. Ponadto, w tym tak zwanym dupleksowym urządzeniu zwijającym, wykorzystującym centralną rolkę wsporczą, każda rolka zwijanej wstęgi jest wsparta przez parę równoległych ramion, które są przechylane na zewnątrz, w miarę zwiększania się średnicy nawijanej rolki. Końce ramion wsporczych zawierają uchwyt rdzeniowy, wprowadzany w końce szpuli zwijaka i napędzający rolkę zwiniętej wstęgi. Uchwyt rdzeniowy jest napędzany przez silnik, np. silnik prądu stałego, usytuowany w ramieniu wsporczym po każdej stronie rolki. Taki układ napędowy jest znany z opisu patentowego DE 38 0θ 703 Al. Ponadto, element ze środkiem klejącym, umieszczony na każdym przechylnym ramieniu wsporczym, do którego jest przymocowany napędzany uchwyt rdzeniowy, może być zawsze usytuowany w żądanej odległości od bocznej krawędzi wstęgi każdej zwijanej rolki i może również przemieszczać się promieniowo na zewnątrz z rdzeniem, w miarę zwiększania się średnicy rolki zwijanej wstęgi. Zapewnia to maksymalną elastyczność, pod względem liczby i miejsca rozmieszczenia elementów do nakładania kleju i nałożenie warstwy kleju w określonych położeniach rolki zwijanej wstęgi. W poniższym opisie przykładów wykonania wynalazku, analogiczne elementy są oznaczone takim samym oznaczeniem cyfrowym, przy czym znak primjest używany dla rozróżnienia pomiędzy podobnymi elementami.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania jest pokazany na rysunku, na któiym fig. 1a przedstawia urządzenie do nakładania kleju, w widoku z boku, fig. 1 b - urządzenie do nakładania kleju, w widoku z przodu, z usytuowaniem głowic roboczych równoległym do osi obrotu rolki podczas zwijania wstęgi, fig. 2b - urządzenie do nakładania kleju, w drugim wykonaniu, w widoku z boku, a fig. 2b przedstawia urządzenie pokazane na fig. 2a z usytuowaniem głowic roboczych w czasie zwijania rolki.
Zgodnie z fig. 1a i fig. 1b przesuwająca się wstęga, na przykład wstęga papieru, jest wzdłużnie rozcięta na dwie oddzielne podwstęgi 11, 11', przesuwające się w kierunku oznaczonym strzałką, a następnie wprowadzone na rolkę wspierającą 10, w maszynie do zwijania wstęgi, oznaczonej ogólnie przez 100. Kąt części obwodu rolki wspierającej, po którym przesuwa się jedna z podwstęg, wynosi około 90 stopni. Podwstęga ta jest wprowadzana na szpulę zwijaka i następnie zwijana w rolkę 12. Druga podwstęga przesuwa się po części obwodu rolki wspierającej, którego kąt wynosi około 270 stopni i jest zwijana w rolkę 12'. Każda z rolek 12, 1'2' zwiniętej wstęgi jest zwijana przez odpowiednie zespoły zwijające 41,41'. W przypadku, kiedy są więcej niż dwie podwstęgi 1111', liczba zespołów zwijających 41, jest odpowiednio większa. Są one rozmieszczone obok siebie z pewnym odstępem osiowym i są przesuwne względem innych zespołów zwijających 41. Pewna liczba rozmieszczonych odpowiednio rolek 12, 12' w zespołach zwijających 41,41', tworzy stanowiska zwijania 40, 40'.
Szpula zwijaka, na którą są nawijane rolki 12, 12' wstęg, jest wsparta przy każdym końcu przez uchwyty rdzeniowe 15, 16', równoległe do osi obrotu rolki wsporczej i umieszczone w
171 727 ramionach wsporczych 13', 14', jak pokazano na fig. 2b. Końce rolek 12, 12' zwijanych wstęg są przytrzymywane przez odpowiednie uchwyty rdzeniowe, umieszczone w ramionach wsporczych 13, 14 lub 13', 14'. Z kolei ramiona wsporcze są połączone obrotowo z podporami, za pomocą osi 18, 18', w znany sposób. Każdy z uchwytów rdzeniowych jest napędzany silnikiem, korzystnie silnikiem prądu stałego chłodzonym powietrzem, usytuowanym współosiowo w każdym z ramion wsporczych. Osie silników tworzą z uchwytami rdzemowymi kąty proste. Napędzane uchwyty rdzeniowe obracają więc rolkę zwijanej wstęgi wokół osi 17, 17', które są osiami wzdłużnymi zwiniętych rolek. Takie urządzenia napędzające są powszechnie znane.
Ramiona wsporcze 13, 13' i 14,14' są przechylne wokół osi 18, 18'. Sposób przechylania ramion wsporczych jest również powszechnie znany i z tego względu nie będzie opisany. Ramiona wsporcze mogą zatem przechylać się na zewnątrz, z równoczesnym zapewnieniem żądanego docisku, od rolki wsporczej 10, gdy średnice zwijanych rolek 12, 12' zwiększają się w trakcie zwijania przesuwających się wstęg.
Aby umożliwić zwijanie wstęg o różnych szerokościach, osie 18, 18' każdej pary ramion wsporczych 13, 14, 13', 14' są umieszczone na saniach lub na wózkach 19, 19', przesuwnych wzdłuż podstaw wsporczych 20, 20' zespołu zwijającego 41, 41' i w kierunku szerokości urządzenia, to znaczy równolegle do osi rolki wsporczej 10. Do nałożenia warstwy kleju lub dwustronnej taśmy klejącej, na zewnętrznym obwodzie przedostatniego zwoju rolki zwijanej wstęgi, stosuje się głowice robocze 27, 28 i 27', 28'. Każda z tych głowic roboczych wspiera rolki nakładające 23, 24 i 23', 24' służące do nakładania warstw 25, 26 lub 25', 26' wybranego kleju, na obwodzie rolki zwijanej wstęgi. Głowice robocze są dociskane sprężyście (to znaczy elastycznie) do rolki zwijanej wstęgi. Zapewnia to właściwe nałożenie kleju nawet w przypadku, gdy prowadnica prowadzenia poprzecznego zostanie z jakiegoś powodu odchylona.
Głowice robocze pokazane na fig. 1a i fig. 1b, są umieszczone w prowadnicach poprzecznych 29,29', które przebiegają prostopadle do kierunku przesuwania się podwstęg 11,11' lub równolegle do osi obrotu rolki wsporczej 10. Głowice robocze 27, 28', pokazane na fig. la, przedstawiają rolki nakładające 23,24' z wkładem taśmowym do nakładania dwustronnej taśmy klejącej na obwodzie rolki zwiniętego papieru, a pokazane na fig. 2a, przedstawiają analogiczne rolki nakładające 23, 24' warstwę kleju na obwodzie rolki zwiniętej wstęgi.
Głowice robocze 27,28 lub 27', 28' są przemieszczane ze swych położeń spoczynkowych, na wózkach 19, 19' (fig. 2a) lub na poprzecznych prowadnicach 29, 29' (fig. 1b), do położenia roboczego, w którym pozostają w sprężystym styku z zewnętrznym obwodem rolek 12, 12' zwiniętych wstęg. W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 2a, głowice robocze są przymocowane do końców siłowników 32, 33, zamontowanych na wózkach 19,19' i mogą przechylać się wokół osi obrotu 18, 18'.
W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1a, siłownik podnoszący 30, który może być siłownikiem hydraulicznym lub pneumatycznym albo napędzanym elektrycznie mechanizmem śrubowo - kulowym lub podnośnikiem śrabowym, jest umieszczony przy każdym końcu rolki zwijanej wstęgi. Dla przejrzystości na fig. la pokazano tylko jeden taki siłownik 30. Siłownik ten jest przymocowany do ramy zespołu zwijającego, jego trzon tłokowy przesuwa się do dołu do sprzężenia z głowicą roboczą, po czym cofa się i doprowadza rolki nakładające klej, umieszczone w głowicy roboczej, do położenia roboczego przy rolce zwijanej wstęgi. Następnie, siłownik 30 powoduje powrót głowicy roboczej do jej położenia spoczynkowego w prowadnicy poprzecznej. Głowice robocze mogą wykonywać ruch poprzeczny z ramionami wsporczymi, natomiast prowadnica poprzeczna 29, 29' jest umieszczona na podporach 20, 20'. Niezależny napęd, taki jak silnik elektryczny połączony z pętlą łańcucha poprzez napędowe koło łańcuchowe, może być połączony, zależnie od potrzeb, z głowicami roboczymi 27', 28' albo oddzielnie z każdą głowicą lub z parą głowic roboczych. Taka konstrukcja napędu mieści się w granicach wiedzy fachowej i nie będzie dalej opisywana.
Jeśli jest to potrzebne, odległość poprzeczna lub rozstaw głowic roboczych mogą być stałe i w takim przypadku są one poruszane razem jako zespół, przez napęd poprzeczny. Taka stała odległość może odpowiadać szerokości wstęgi.
Aby umożliwić przemieszczanie głowic roboczych do położenia roboczego przy rolkach zwijanej wstęgi, w celu nałożenia warstwy kleju na zwiniętą rolkę, całą pro6 wadnicę poprzeczną 29, 29' można przesuwać do góry, w kierunku zaznaczonym na fig. la strzałką z dwoma grotami. Ponieważ rolki 23', 24' do nakładania kleju są nieruchome względem głowicy roboczej, a rolki 12,12' obracają się w swych ramionach wsporczych, klej jest nakładany wzdłuż obwodu w warstwach 25,26', jak pokazano na fig. 1b. Po nałożeniu kleju na obwód rolki zwiniętej wstęgi, siłownik 30 zostaje wyłączony, a głowice robocze powracają do położenia spoczynkowego, pokazanego na fig. 1a i 2a. Głowice robocze w tym położeniu są wsparte na prowadnicach poprzecznych 29,29' (fig. 1 b) albo na końcach siłowników 33', 32' (fig. 2a). Ponieważ głowice robocze mogą poruszać się wzdłuż prowadnic poprzecznych, równolegle do osi obrotu rolek zwijanej wstęgi, a człony napędowe (to znaczy siłownik 30) działają pod kątami prostymi do przeciwnie skierowanych kierunków ruchu głowic roboczych 27', 28', zaznaczonych na fig. 1 b dwugrotowymi strzałkami, głowice robocze są tak usytuowane, że mogą nakładać obwodową ścieżkę kleju na rolkę wstęgi, niezależnie od szerokości wstęgi. Zgodnie z fig. la, wielkość skoku siłownika 30, potrzebnego do przemieszczenia głowicy roboczej z rolkami do nakładania kleju, z położenia spoczynkowego do położenia roboczego, zmienia się w zależności od średnicy rolki zwijanej wstęgi.
Na fig. 1b głowice robocze 27', 28' zostały przemieszczone na prowadnicy poprzecznej 29' tak, że znalazły się blisko bocznych krawędzi rolki 12' zwiniętej wstęgi, w celu nałożenia warstw 25', 26' kleju, wzdłuż obwodu, które są równoległe i bliskie końcom rolki zwiniętej wstęgi.
Przykład wykonania pokazany na fig. 2a i 2b jest podobny do przedstawionego na fig. 1 a i 1b z tym wyjątkiem, że środki do montowania i poruszania głowic roboczych są nieco inne. Na fig. 2b obwodowo przebiegające warstwy kleju 21, 22, 21', 22' są nakładane przez głowice robocze, które są przymocowane bezpośrednio do członów napędowych 32', 33'. Te człony napędowe, podobnie jak człon napędowy 30 pokazany na fig. 1a, mogą stanowić siłownik hydrauliczny lub pneumatyczny albo elektrycznie napędzany mechanizm śrubowo - kulowy, czy też podobne urządzenie napędowe zapewniające ruch liniowy. Człony napędowe 32', 33' mogą być również użyte do przemieszczania kolejnych rur lub szpul 34, 34', z położenia składowania w kanale pod rolką wsporczą 10, do położenia roboczego. Doprowadzanie kolejnych rdzeni do ich położenia roboczego, w którym są one wsparte przez uchwyty rdzeniowe, jest znane i nie będzie dalej opisywane.
Ruch poprzeczny członów napędowych 32', 33', na których są zamontowane głowice robocze 27', 28', odbywa się wraz z wózkami 19, 19', z którymi są połączone osie 18, 18' przechylnych ramion wsporczych i do których są również przymocowane człony napędowe. Taka konstrukcja umożliwia przesuwanie się członów napędowych wraz z ramionami wsporczymi w poprzek urządzenia, równolegle do osi obrotu rolki wsporczej 10. Człony napędowe 32,33, 32', 33' są połączone nierozłącznie z odpowiednimi wózkami lub saniami 19, 19'.
W obu przykładach wykonania, głowice robocze mogą wykonywać ruch poprzeczny z odpowiednimi ramionami wsporczymi, zapewniając równomierne, względem krawędzi rolki, nakładanie kleju na rolkę zwijanej wstęgi.
171 727
171 727
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do nakładania kleju na rolkę wstęgi zwijanej w maszynie zwijającej, zawierające rolkę wsporczą i rolki zwijanej wstęgi, o wzajemnie równoległych osiach obrotu, znamienne tym, że zawiera głowice robocze (27, 27', 28, 28') z elementami (23, 23', 24, 24') do nanoszenia środków klejących, elementy (19, 19', 29, 29') do pozycjonowania głowic roboczych (27,27', 28, 28'), równolegle do osi rolek zwijania wstęgi (12) oraz człony napędowe (30, 32, 32', 33, 33') do sprzęgania i przesuwania ruchem postępowo-zwrotnym głowic roboczych (27, 27', 28, 28') względem rolek (12) zwijanej wstęgi.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że głowice robocze (27, 27', 28, 28') są połączone z członami napędowymi (32,32', 33,33') do przemieszczania ich względem osi (17,17') rolki wstęgi, z położenia spoczynkowego do położenia roboczego, a końce rolek (12, 12') zwijanych wstęg są przytrzymywane przez uchwyty rdzeniowe (15, 16'), umieszczone w ramionach wsporczych (13,14,13', 14'), wspierających je obrotowo, równolegle do osi (17,17') rolki wstęgi.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każda głowica robocza (27, 27', 28, 28') ma człony napędowe (30, 32', 33, 33').
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że na prowadnicach poprzecznych (29,29'), usytuowanych równolegle do osi obrotu rolek (12,12') zwijanej wstęgi, są umieszczone głowice robocze (27, 28, 27', 28'), przy czym z prowadnicami poprzecznymi (29, 29') jest połączony co najmniej jeden człon napędowy (30), do przesuwania prowadnic poprzecznych (29, 29') z głowicami roboczymi (27, 28, 27', 28') przemiennie do położenia roboczego i spoczynkowego.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że głowice robocze (27, 27', 28, 28') są umieszczone przesuwnie na prowadnicach poprzecznych (29, 29') i są połączone z członami napędowymi (30) do przemieszczania głowic roboczych (27, 27', 28, 28') z położenia spoczynkowego, względem co najmniej jednej rolki zwijanej wstęgi.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że człony napędowe (32, 32', 33, 33') są umieszczone na wózkach (19,19') połączonych ruchomo z podporami (20,20') zapewniającymi ruch równoległy do osi (17, 17') zwijanych rolek, a głowice robocze (27, 27', 28, 28') są umieszczone na członach napędowych (30).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że głowice robocze (27, 27', 28, 28') są umieszczone w co najmniej jednym zespole zwijającym (41, 41') wprowadzającym kolejne rdzenie (34,34') do położenia zwijania i odbierającym poruszającą się wstęgę zwijaną nardzeniu, a człony napędowe (32, 32', 33, 33') są połączone z podstawami wsporczymi (20, 20'), do przemieszczania głowic roboczych (27, 28, 27', 28') zasadniczo promieniowo w kierunku rolek (12,12') zwijanej wstęgi.
PL93307247A 1992-08-06 1993-08-05 Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej PL PL PL PL PL PL PL171727B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9210495U DE9210495U1 (de) 1992-08-06 1992-08-06 Rollenwickelmaschine mit Befestigungseinrichtung für Bahnenden
PCT/US1993/007389 WO1994003386A1 (en) 1992-08-06 1993-08-05 Apparatus for applying adhesive to a web roll being wound in a winding machine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL307247A1 PL307247A1 (en) 1995-05-15
PL171727B1 true PL171727B1 (pl) 1997-06-30

Family

ID=6882378

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93307247A PL171727B1 (pl) 1992-08-06 1993-08-05 Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej PL PL PL PL PL PL

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0654004B1 (pl)
JP (1) JP2691800B2 (pl)
KR (1) KR950702501A (pl)
AT (1) ATE159229T1 (pl)
BR (1) BR9306838A (pl)
CA (1) CA2141809C (pl)
DE (2) DE9210495U1 (pl)
FI (1) FI950497A0 (pl)
PL (1) PL171727B1 (pl)
WO (1) WO1994003386A1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4415316C2 (de) * 1994-05-02 1998-03-12 Kleinewefers Gmbh Rollenwickelmaschine
US5799577A (en) * 1995-07-31 1998-09-01 Tohoku Ricoh Co., Ltd. Stencil and stencil perforating device
FI102826B (fi) * 1995-09-29 1999-02-26 Valmet Corp Menetelmä ja laite kiinnirullauksessa
FI109989B (fi) 1999-11-25 2002-11-15 Metso Paper Inc Menetelmä ja laite rullanvaihdossa

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3291412A (en) * 1964-10-02 1966-12-13 Cameron Machine Co Multiple individual rewind machine
AT275452B (de) * 1967-10-02 1969-10-27 Voest Ag Vorrichtung zum Niederhalten des Bandendes eines gewickelten Bundes oder der Streifenenden mehrerer auf einem gemeinsamen Wickeldorn nebeneinander gleichzeitig hergestellter Streifenwickel
DE1801480A1 (de) * 1968-10-05 1970-09-17 Rasselstein Ag Haspel fuer Stahlbaender
JPS4836408B1 (pl) * 1970-07-07 1973-11-05
US3912571A (en) * 1974-06-03 1975-10-14 Crown Zellerbach Corp Roll product with manually graspable tail end and manufacture thereof
DE3308271A1 (de) * 1983-03-09 1984-09-20 Jagenberg AG, 4000 Düsseldorf Vorrichtung zum aufwickeln laengsgeteilter bahnen und verfahren beim wickelrollen/huelsenwechsel
DE3611895A1 (de) * 1986-04-09 1987-10-15 Jagenberg Ag Verfahren und vorrichtung zum automatischen trennen und anwickeln einer warenbahn
DE3800702C2 (de) * 1988-01-13 1995-06-14 Beloit Corp Stützwalzen-Wickelvorrichtung
DE3800703A1 (de) * 1988-01-13 1989-08-03 Beloit Corp Vorrichtung zum aufwickeln von bahnen
JP2714959B2 (ja) * 1988-09-29 1998-02-16 横浜ゴム株式会社 粘着性リボン状材料の自動巻付け方法及び装置
DE3927209A1 (de) * 1989-08-17 1991-02-21 Iro Ab Vorrichtung zum sichern des wickelendes eines rollenwickels in einer textilbahn-wickelvorrichtung
WO1991018815A1 (de) * 1990-05-26 1991-12-12 Beloit Corporation Verfahren und vorrichtung zum automatischen hülsenzuführen in rollenschneidemaschinen des stützwalzentyps
IT1241807B (it) * 1990-10-17 1994-02-01 Perini Navi Spa Apparecchiatura per incollare il lembo finale di rotoli di materiale nastriforme

Also Published As

Publication number Publication date
CA2141809C (en) 1999-07-27
EP0654004B1 (en) 1997-10-15
ATE159229T1 (de) 1997-11-15
FI950497A (fi) 1995-02-03
PL307247A1 (en) 1995-05-15
FI950497A0 (fi) 1995-02-03
DE69314648D1 (de) 1997-11-20
DE69314648T2 (de) 1998-03-26
CA2141809A1 (en) 1994-02-17
BR9306838A (pt) 1998-12-08
EP0654004A1 (en) 1995-05-24
KR950702501A (ko) 1995-07-29
DE9210495U1 (de) 1993-12-02
JPH07508964A (ja) 1995-10-05
WO1994003386A1 (en) 1994-02-17
JP2691800B2 (ja) 1997-12-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0280300B1 (en) Apparatus and method for clamping a web
FI117698B (fi) Parannettu menetelmä ja laite liikkuvan rainan rullaamiseksi rullatuksi rainarullaksi
US5909856A (en) Duplex slitter/rewinder with automatic splicing and surface/center winding
FI77433C (fi) Upprullningsmaskin foer banor, saerskilt pappersbanor.
US6808581B2 (en) Method and apparatus for automatically applying a flying splicing tape to a roll of sheet material
CA1327159C (en) Roll cutting machine
US7100657B2 (en) Sheet slitter-winder
US5795432A (en) Coiling machine with adhesive strip applicator
US6814123B2 (en) Method and apparatus for applying a splicing tape to a roll of sheet material
PL174862B1 (pl) Automatyczna powierzchniowa przewijarka do wytwarzania bel z gilzą i bez gilzy nawojowej
CN204150744U (zh) 用于将涂胶的帘线带连同并行导引的中间层幅一起卷绕到料卷上的卷绕系统
FI85362B (fi) Anordning foer behandling av tryckalster saosom tidningar, tidsskrifter och liknande.
CN115072447A (zh) 料带处理系统
US4951900A (en) Core loading device for web-slitting machines
FI90754B (fi) Purkauslaite paperi- ja kartonkirataa varten
CN115490053A (zh) 一种锂电池极片自动换料接带装置及接带方法
CN1467147A (zh) 卷材卷绕方法及装置
PL171727B1 (pl) Urzadzenie do nakladania kleju na rolke wstegi zwijanej w maszynie zwijajacej PL PL PL PL PL PL
JPH06219423A (ja) 帯状包装材供給用個別装置を持つシステム
JPH08259062A (ja) ウェブ材の巻き戻し装置及びその装填方法
US20080191086A1 (en) Apparatus For Winding Up at Least Two Material Webs
US5636810A (en) Apparatus for applying adhesive to a web roll being wound in a winding machine
CN215478659U (zh) 料带处理系统
PL180707B1 (pl) Urzadzenie do wytwarzania zwojów z arkuszy ciasta i arkuszy dzielacych PL PL PL PL PL
JPH04239428A (ja) ストリップ材料ロールの交換装置