PL169412B1 - Dzielarka do ciasta PL - Google Patents

Dzielarka do ciasta PL

Info

Publication number
PL169412B1
PL169412B1 PL92293086A PL29308692A PL169412B1 PL 169412 B1 PL169412 B1 PL 169412B1 PL 92293086 A PL92293086 A PL 92293086A PL 29308692 A PL29308692 A PL 29308692A PL 169412 B1 PL169412 B1 PL 169412B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
piston
metering
carrier
pistons
dividing
Prior art date
Application number
PL92293086A
Other languages
English (en)
Other versions
PL293086A1 (en
Inventor
Helmut Judex
Original Assignee
Werner & Pfleiderer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Werner & Pfleiderer filed Critical Werner & Pfleiderer
Publication of PL293086A1 publication Critical patent/PL293086A1/xx
Publication of PL169412B1 publication Critical patent/PL169412B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A21BAKING; EDIBLE DOUGHS
    • A21CMACHINES OR EQUIPMENT FOR MAKING OR PROCESSING DOUGHS; HANDLING BAKED ARTICLES MADE FROM DOUGH
    • A21C5/00Dough-dividing machines
    • A21C5/02Dough-dividing machines with division boxes and ejection plungers

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Manufacturing And Processing Devices For Dough (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Bakery Products And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Confectionery (AREA)

Abstract

1. Dzielarka do ciasta z nosnikiem komór dzie- l acych poruszajacym sie ruchem posuwisto-zwrotnym wzgledem wylotu zespolu doprowadzajacego ciasto, przy czym w kazdej z komór dzielacych umieszczo- nych w rzedzie jedna obok drugiej w nosniku, znajduje sie tlok odmierzajacy, zas w zaleznosci od potrzeby jedna lub wiele komór dzialacych moze byc wylaczo- na z pracy, gdy tloki odmierzajace po obrocie o 180°, zablokowane zostana w polozeniu zgodnym ze strona przednia nosnika komór dzielacych za pomoca zde- rzaka umocowanego rozlacznie przy nosniku komór dzielacych i zazebiajacego sie z tlokiem odmierzaja- cym, przy czym tloki odmierzajace wykonane sa jako podwójne tloki odmierzajace, znamienna tym, ze tuleje tlokowe (61) tworza zewnetrzne tloki glówne blokowane z nosnikiem komór dzielacych (1), w których znajduja sie wewnetrzne, mniejsze tloki odmierzajace (62), posia- dajace na obwodzie splaszczenie (64) przebiegajace rów- nolegle do osi, o dlugosci odpowiadajacej najwiekszemu suwowi a na swych tylnych koncach na ich zewnetrznym obwodzie posiadaja promieniowo przebiegajacy rowek (22), przy czym poprzez rowek (22) tuleje tlokowe (61) blokowane sa pojedynczo za pomoca trzpienia (12) przechodzacego przez nie przy ich tylnym koncu lub po obrocie zgodnie ze splaszczeniem (64) eksplo- atowane sa jako tloki mniejsze F IG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest dzielarka do ciasta z nośnikiem komór dzielących poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym względem wylotu zespołu doprowadzającego ciasto, w którym w każdej z komór umieszczonych w rzędzie jedna obok drugiej, znajduje się tłok odmierzający. W zależności od potrzeby jedna lub wiele komór dzielących może być wyłączona z pracy, gdy tłoki odmierzające po obrocie o 180° zablokowane zostaną w swym położeniu zgodnym ze stroną przednią nośnika komór dzielących za pomocą zderzaka umocowanego rozłącznie przy nośniku komór dzielących i zazębiającego się z tłokiem odmierzającym, przy czym tłoki odmierzające są wykonane jako podwójne tłoki odmierzające.
W dzielarkach do ciasta z nośnikiem komór dzielących, który zawiera szeregowo, obok siebie umieszczone komory dzielące, podział porcji ciasta możliwy jest tylko w ściśle określonych granicach objętości, zależnie od możliwości regulacji szwu tłoka odmierzającego.
Jeżeli chce się uzyskać większy zakres wielkości ciężaru porcji, to konieczna jest druga maszyna, lub też wymieniany musi być nośnik komór dzielących łącznie z tłokami.
Z opisu patentowego RFN nr 3 436 258 znanajest maszyna do dzielenia dużych i małych porcji ciasta, której cylindryczny nośnik komór dzielących wyposażony jest w co najmniej dwa rzędy komór dzielących przesuniętych o 90°, przy czym rzędy komór dzielących posiadają różniące się przekroje poprzeczne komór dzielących, jednakowe dla danego rzędu. Do różnych wielkości komór dzielących dopasowane są odpowiednio tłoki odmierzające tak, ze przez prosty obrót nośnika komór dzielących o 90° oddzielane mogą być porcje ciasta o innej objętości. Tego rodzaju nośnik komór dzielących jest stosunkowo drogi, gdyż musi posiadać co najmniej dwa rzędy komór dzielących z przynależnymi do nich tłokami odmierzającymi i elementami napędu mimo, że zawsze pracuje tylko jeden rząd komór dzielących. Inna wada polega na tym, ze w danym rzędzie oddzielane mogą być porcje ciasta tylko o tej samej wielkości.
169 412
Ponadto z opisu patentowego RFN nr 3 530 724 znanajest dzielarka do ciasta, która posiada nośnik komór dzielących poruszający się swą stroną czołową ruchem posuwisto-zwrotnym względem wylotu zespołu doprowadzającego ciasto, w którym w każdej z komór dzielących umieszczonych w rzędzie, jedna obok drugiej, znajduje się tłok odmierzający, przy czym zależnie od potrzeb, jedna lub wiele komór dzielących może być wyłączona z pracy.
Natomiast z francuskiego opisu patentowego nr 1 502 504 znanajest dzielarka do ciasta w której tłoki odmierzające wykonane są jako podwójne, przy czym mniejszy tłok eksploatowany jest do oddzielania mniejszych porcji ciasta a zblokowany jest razem z tuleją tłokową, odmierza duże porcje ciasta.
Celem wynalazku jest opracowanie urządzenia o konstrukcji nie wymagającej czasochłonnego przezbrajania lub wymiany części albo zespołów i jednocześnie umożliwiającego zależnie od potrzeb oddzielanie dużych i/lub małych porcji ciasta.
Dzielarka do ciasta z nośnikiem komór dzielących poruszającym się ruchem posuwistozwrotnym względem wylotu zespołu doprowadzającego ciasto, przy czym w każdej z komór dzielących umieszczonych w rzędzie jedna obok drugiej w nośniku, znajduje się tłok odmierzający, zaś w zależności od potrzeby jedna lub wiele komór dzielących może być wyłączona z pracy, gdy tłoki odmierzające po obrocie 180°, zablokowane zostaną w położeniu zgodnym ze stroną przednią nośnika komór dzielących za pomocą zderzaka umocowanego rozłącznie przy nośniku komór dzielących i zazębiającego się z tłokiem odmierzającym, przy czym tłoki odmierzające wykonane sąjako podwójne tłoki odmierzające według wynalazku charakteryzuje się tym, że tuleje tłokowe tworzą zewnętrzne tłoki główne z nośnikiem komór dzielących, w których znajdują się wewnętrzne, mniejsze tłoki odmierzające, posiadające na obwodzie spłaszczenie przebiegające równolegle do osi, o długości odpowiadającej największemu suwowi a na swych tylnych końcach na ich zewnętrznym obwodzie posiadają promieniowo przebiegający rowek, przy czym poprzez rowek tuleje tłokowe blokowane są pojedynczo za pomocą trzpienia przechodzącego przez nie przy ich tylnym końcu lub po obrocie zgodnie ze spłaszczeniem eksploatowane sąjako tłoki mniejsze.
Korzystnie, w dzielarce do ciasta według wynalazku każda z tulei tłokowych posiada wkręt z łbem walcowym wysokim, którego czop walcowy wchodzi we wzdłużny rowek tłoka odmierzającego odpowiadający największemu suwowi.
Ponadto z tylną stroną małych tłoków odmierzających współpracują rolki drążka wypychającego, wypychając ciasto z komór dzielących.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pionowy przekrój dzielarki do ciasta, fig. 2 - nośnik komory dzielącej z wysuniętym tłokiem odmierzającym jako szczegół w przekroju, fig. 3 - widok z góry zgodnie z fig. 1 z częściowo wysuniętym małym tłokiem odmierzającym w komorze dzielącej, fig. 4 - inny wariant realizacji zblokowania podwójnego tłoka odmierzającego w widoku z boku, fig. 5 częściowo odsłonięty podwójny tłok odmierzający w którym mały tłok odmierzający posiada trzpień niecentryczny, fig. 5a - widok z boku według fig. 5, fig. 6 - nośnik komory dzielącej, w położeniu wypychającym (obrócony o 90° do dołu w stosunku do fig. 1), a fig. 7 przedstawia widok boczny nośnika komory dzielącej widzianego z prawej strony.
Dzielarka do ciasta widoczna na fig. 1, posiada nośnik komór dzielących 1, który porusza się względem wylotu 2 zespołu doprowadzającego ciasto ruchem posuwisto-zwrotnym. Zespół doprowadzający ciasto składa się na przykład z leja 3 na ciasto oraz z tłoka tłoczącego ciasto 4, który poniżej leja na ciasto 3 porusza się do przodu i do tyłu. Ciasto zassane z leja 3 przy ruchu wstecznym tłoka tłoczącego ciasto 4, zostaje wciśnięte przy ruchu do przodu, do komory dzielącej 5 zgodnie z fig. 2 względnie do komory 51 zgodnie z fig. 1, znajdujących się w nośniku komór dzielących 1. Komory 5 umieszczone są w rzędzie, jedna obok drugiej, w nośniku komór dzielących 1, przedstawionym na fig. 7.
Każda z nich posiada jednostronnie ułożyskowany tłok odmierzający 6, wykonany jako tłok podwójny. Zewnętrzny tłok główny, wykonany jest jako tuleja tłokowa 61, która wraz z nośnikiem komór 1 może być blokowana poprzez zderzak 11 oraz która może być z kolei zależnie od wyboru, blokowana z mniejszym tłokiem 62. Na stronę tylną małego tłoka odmierzającego 62
169 412 oddziaływują rolki 7 drążka wypychającego, które umocowane są przy nośniku komór dzielących 1 za pomocą dwóch wychylnych dźwigni 72.
Za pomocą drążka wypychającego 71, tłoki odmierzające 6 względnie małe wewnętrzne tłoki odmierzające 62, po tym jak komory dzielące 5 względnie komory 51 zostaną napełnione ciastem i przez obrót o 90° nośnika komór 1 skierowane zostaną swymi wylotami do dołu, zostają przemieszczone w położenie zgodne ze stroną czołową nośnika komór 1 (fig. 6), przy czym ciasto zostaje wypchnięte z komór dzielących 5 i/lub 51, a przy powrotnym wychyleniu nośnika komór 1 zostaje zgarnięte z przedniej strony tłoka odmierzającego 6 i/lub 62.
Rolki 7 drążka wypychającego 71 działają jak tylne zderzaki dla małego tłoka odmierzającego 62. Przez regulację zakresu wychylenia dźwigni 72 można zmieniać skok tłoka 6 i/lub 62 tak, że wewnątrz komór dzielących 5 względnie 51 posiadających różną wielkość można uzyskać dodatkową regulację ilości wprowadzanego ciasta. Na rysunku nie uwidoczniono bliżej szczegółów regulacji ruchu wychylnego i napędu drążka wypychającego 71.
Jak widać z fig. 3, mniejsze, wewnętrzne tłoki 62, posiadają na obwodzie spłaszczenia 64 przebiegające równolegle do osi i posiadające długość odpowiadającą największemu skokowi. Stosownie do tego spłaszczenia 64 zapobiega się na tylnym końcu obracaniu małego tłoka odmierzającego 62 podczas jego ruchu posuwisto-zwrotnego wewnątrz komory dzielącej 51. Diametralnie względem spłaszczenia 64, w tylnym końcu małego tłoka odmierzającego 62 nacięty jest rowek 22, który połączony jest ze spłaszczeniem 64. Umożliwia to obrócenie o 180° małego tłoka odmierzającego 62 względnie tulei tłokowej 61 przy zgodnym położeniu obu części tak, że przy obróceniu jednej z obu części o 180° trzpień 12 wchodzi w rowek 22 i w ten sposób tuleja tłokowa 61 wraz z małym tłokiem odmierzającym 62 zostaje zamocowana tworząc tłok odmierzający 6,
W ten sposób możliwe jest łatwe uzyskiwanie wielu różnych stanów roboczych w umieszczonych szeregowo komorach dzielących. Na fig. 1 przedstawiony jest stan roboczy dla oddzielania małych porcji. Napełniana jest wówczas tłokiem tłoczącym ciasto 4 mała komora dzieląca 51. Wypadnięcie porcji z małej komory dzielącej 51 następuje po dokonaniu wychylenia o 90° do dołu za pomocą małego tłoka odmierzającego 62. Na fig. 2 przedstawiona jest duża komora dzieląca 5 z wysuniętym do tyłu tłokiem odmierzającym 6 (tuleja tłokowa 61 i mały tłok odmierzający 62 są ze sobą połączone za pomocą trzpienia 12 znajdującego się w rowku 22), dla oddzielania dużych porcji ciasta. Unieruchomienie poszczególnych komór dzielących 5, wychodząc z wyłączonego położenia tulei tłokowej 61 przedstawionej na fig. 1, może nastąpić przez obrót małego tłoka odmierzonego 62 o 180° tak, że rowek 22 zazębia się ze znajdującym się u góry trzpieniem 12 tulei tłokowej 61. położenie to nie jest pokazane na rysunku.
Na figurze 1 tuleja tłokowa 61 unieruchomiona jest w nośniku 1 komory dzielącej za pomocą zderzaka kątowego 11. Zwrócone do góry ramię 11 ’ zderzaka kątowego 11 przylega ściśle do krawędzi 9 tulei tłokowej 61. Od strony czołowej (w kierunku wylotu 2) tuleja tłokowa posiada położenie zgodne z konturem nośnika 1 komór dzielących.
Mały tłok odmierzający 62 może poruszać się swobodnie w komorze dzielącej 51. Na fig.
I tłok odmierzający 62 znajduje się w położeniu suwu wstecznego powodowanego naciskiem ciasta, który zostanie ograniczony przy natrafieniu na rolkę 7 powracającego właśnie drążka wypychającego 71. W ten sposób mogą być oddzielane w tej komorze małe porcje ciasta.
Na figurze 2 pokazana jest tuleja tłokowa 61 obrócona o 180° po tym, gdy zderzak kątowy
II został poluzowany przez odkręcenie radełkowej nakrętki 13 aż do nakrętki kołpakowej 14. Przez ten obrót trzpień 12 wchodzi w rowek 22 małego tłoka odmierzającego 62 tak, ze obie części podwójnego tłoka odmierzającego 62 zostają ze sobą połączone, tworząc tłok odmierzający 6, który może poruszać się swobodnie nad dźwignią kątową 11 w komorze dzielącej 5 ze względu na zwrócone teraz do dołu spłaszczenia 8. Końcowe punkty suwu ograniczone są przez rolkę i przez kołnierz oporowy 63 znajdujący się na tulei tłoka 61. Teraz w komorze dzielącej 5 mogą być oddzielane duże porcje ciasta. Rowki w tłoku odmierzającym 6 względnie oznaczone są liczbami 10 względnie 21. Jeżeli chce się wyłączyć z pracy jedną lub kilka komór dzielących 5 znajdujących się szeregowo obok siebie, to wychodząc z zablokowanego położenia tulei tłoka 61 na fig. 1, należy tylko obrócić mały tłok odmierzający 62 o 180° tak, ze trzpień 12 wejdzie w rowek 22 (położenie to nie jest przedstawione na rysunku).
169 412
Inny wariant realizacji zablokowania podwójnego tłoka odmierzającego przedstawiony jest na fig. 4. Tuleja tłoka 61 posiada w tym przypadku wkręt 16 z łbem walcowym wysokim, którego czop walcowy wchodzi w podłużny rowek tłoka odmierzającego 62 odpowiadający największemu suwowi, po obrocie tulei tłokowej 61 lub tłoka odmierzającego 62 o 180° czop walcowy wkrętu z łbem walcowym wchodzi w nieprzelotowy otwór 17 tłoka 62 tak, że również w tym przypadku możliwe jest połączenie tulei tłokowej 61 z małym tłokiem odmierzającym 62 w tłok odmierzający 6 i możliwe są trzy stany robocze.
Jeżeli nie przewiduje się potrzeby wyłączania z pracy poszczególnych komór 5 względnie 51 można nie wykonywać nieprzelotowego otworu 17 w tłoku 62 a przez obrót tulei tłoka 61 o 180° można uzyskiwać dwa stany robocze tzn. komorę dzielącą 5 dla dużych porcji ciasta względnie komory 51 dla małych porcji ciasta.
Te dwa stany robocze można uzyskiwać również przez umieszczenie przy małym tłoku odmierzającym 62 niecentrycznego trzpienia 62a, jak to pokazano na fig. 5 i 5a. Trzpień 62a ułożyskowany jest przesuwnie ale bez możliwości obrotu w odpowiednio umieszczonym otworze 18a w tylnym dnie 18 tulei tłokowej 61. w dnie 18 umieszczone są dwa otwory odpowietrzające 19. Na końcu trzpienia 62a, umieszczony jest w rowku pierścień sprężysty 23, który opiera się o wybranie 24 w dnie 18 w swym najbardziej do przodu skierowanym położeniu zgodnym z położeniem tulei tłokowej 61. Jeżeli tuleja tłokowa 61 zostaje zblokowana z nośnikiem 1 komór dzielących to napędzany jest tylko wewnętrzny mały tłok odmierzający 62. Po obrocie tulei tłokowej o 180° oddzielane są duże porcje ciasta, gdyż przez nacisk ciasta przesuwane są do tyłu zarówno wewnętrzny mały tłok odmierzający 62 jak i tuleja tłokowa 61.
Przy wypychaniu ciasta z dużej komory dzielącej 5, mały tłok odmierzający 62 napędzany poprzez rolkę 7, zabiera z sobą poprzez pierścień sprężysty 23, również tuleję tłokową 6.
Na figurze 7 widać rozmieszczone obok siebie w jednym rzędzie komory dzielące 5 (przedstawione tylko trzy) umieszczone w nośniku 1 komór dzielących. Nośnik 1 komór dzielących ułożyskowany jest wychylnie za pomocą czopów łożyskowych ław nieuwidoczoionym korpusie maszyny. Jak widać z fig. 7 w zewnętrznej, prawej komorze dzielącej 5, tak jak na fig. 2, duży tłok odmierzający 6 porusza się w komorze dzielącej 5 (tuleja tłokowa 61 zblokowana jest z małym tłokiem odmierzającym 62 i przez skierowane do dołu spłaszczenie 8 może poruszać się swobodnie ponad ramieniem 11’ zderzaka kątowego 11). W komorze dzielącej drugiej od prawej, tuleja tłokowa 61 (zgodnie z fig. 1) unieruchomiona jest przez zderzak kątowy 11 tak, że w tym przypadku mały tłok odmierzający 62 porusza się w komorze dzielącej 51 tulei tłokowej 61. Jako następna pokazana jest komora dzieląca 5 bez podwójnego tłoka odmierzającego 6. Wynika z tego wyraźnie, że komory dzielące w dowolnej kolejności mogą być eksploatowane przy różnych stanach roboczych.
169 412
FIG 5 '62α
169 412
FIG. 7
169 412
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz
Cena 2,00 zł

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Dzielarka do ciasta z nośnikiem komór dzielących poruszającym się ruchem posuwisto-zwrotnym względem wylotu zespołu doprowadzającego ciasto, przy czym w każdej z komór dzielących umieszczonych w rzędzie jedna obok drugiej w nośniku, znajduje się tłok odmierzający, zaś w zależności od potrzeby jedna lub wiele komór dzialących może być wyłączona z pracy, gdy tłoki odmierzające po obrocie o 180°, zablokowane zostaną w położeniu zgodnym ze stroną przednią nośnika komór dzielących za pomocą zderzaka umocowanego rozłącznie przy nośniku komór dzielących i zazębiającego się z tłokiem odmierzającym, przy czym tłoki odmierzające wykonane sąjako podwójne tłoki odmierzające, znamienna tym, że tuleje tłokowe (61) tworzą zewnętrzne tłoki główne blokowane z nośnikiem komór dzielących (1), w których znajdują się wewnętrzne, mniejsze tłoki odmierzające (62), posiadające na obwodzie spłaszczenie (64) przebiegające równolegle do osi, o długości odpowiadającej największemu suwowi a na swych tylnych końcach na ich zewnętrznym obwodzie posiadają promieniowo przebiegający rowek (22), przy czym poprzez rowek (22) tuleje tłokowe (61) blokowane są pojedynczo za pomocą trzpienia (12) przechodzącego przez nie przy ich tylnym końcu lub po obrocie zgodnie ze spłaszczeniem (64) eksploatowane sąjako tłoki mniejsze.
  2. 2. Dzielarka do ciasta według zastrz. 1, znamienna tym, że każda z tulei tłokowych (61) posiada wkręt (16) z łbem walcowym wysokim, którego czop walcowy wchodzi we wzdłużny rowek (15) tłoka odmierzającego (62) odpowiadający największemu suwowi.
  3. 3. Dzielarka do ciasta według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że z tylną stroną małych tłoków odmierzających (62) współpracują rolki (7) drążka wypychającego wypychając ciasto z komór dzielących (5) i/lub komór dzielących (51).
PL92293086A 1991-01-07 1992-01-06 Dzielarka do ciasta PL PL169412B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4100243A DE4100243C2 (de) 1991-01-07 1991-01-07 Teigteilmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL293086A1 PL293086A1 (en) 1992-09-21
PL169412B1 true PL169412B1 (pl) 1996-07-31

Family

ID=6422629

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92293086A PL169412B1 (pl) 1991-01-07 1992-01-06 Dzielarka do ciasta PL

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5211968A (pl)
EP (1) EP0494367B1 (pl)
AT (1) ATE118971T1 (pl)
CA (1) CA2058782A1 (pl)
DE (2) DE4100243C2 (pl)
ES (1) ES2068472T3 (pl)
PL (1) PL169412B1 (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5503861A (en) * 1994-03-10 1996-04-02 Am Manufacturing Company Method and apparatus for lubricating dough dividers
US5509575A (en) * 1994-06-30 1996-04-23 Partnership Of Gillette & Nagel Flow divider and method
US6303168B1 (en) * 1999-06-15 2001-10-16 The Dominion Companies, Llc Method and apparatus for forming and dividing a dough stream
DE10238707A1 (de) * 2001-09-10 2003-03-27 Werner & Pfleiderer Lebensmitt Teigteilmaschine
ITGE20020049A1 (it) * 2002-06-05 2003-12-05 Ali Spa Dispositivo a pistone per la erogazione di quantitativi dosati di sostanze pastose, quali i gelati, applicabile alle macchine per la loro fa
ES2229888B1 (es) * 2003-04-10 2006-06-16 Angel Francisco Laredo Alvarez Dosificadora volumetrica de masa panificable.
DE102007062386A1 (de) 2007-12-22 2009-06-25 Werner & Pfleiderer Lebensmitteltechnik Gmbh Teigbearbeitungsanlage
DE102010007307A1 (de) 2010-02-08 2011-08-11 Fortuna Maschinenbau Holding AG, 96231 Teilkammerträger für eine Teigteilmaschine
DE102011001160A1 (de) * 2011-03-09 2012-09-13 Fortuna Maschinenbau Holding Ag Verriegelungseinrichtung zum Verriegeln und Entriegeln eines in einer Teigteilkammer eines Teigteilkammerträgers einer Teigteilmaschine aufgenommenen Innenelements
DE102012216076A1 (de) 2012-09-11 2014-03-13 Neuenkirchener Maschinenfabrik Emil Kemper Gmbh Teigteilmaschine sowie Baugruppe als Teil einer derartigen Teigteilmaschine
DE102014201518A1 (de) 2014-01-28 2015-07-30 Neuenkirchener Maschinenfabrik Emil Kemper Gmbh Teigteilmaschine
DE102017215606A1 (de) 2017-09-05 2019-03-07 Werner & Pfleiderer Lebensmitteltechnik Gmbh Teigteilvorrichtung sowie Teigbearbeitungsanlage mit einer derartigen Teigteilvorrichtung
DE202018103311U1 (de) * 2018-06-13 2019-09-16 Werner & Pfleiderer Lebensmitteltechnik Gmbh Teigportioniervorrichtung
US20210259258A1 (en) * 2018-07-18 2021-08-26 Nichirei Foods Inc. Quantitative division unit, quantitative division method, and food production method
DE202019103931U1 (de) 2019-07-17 2020-10-20 Werner & Pfleiderer Lebensmitteltechnik Gmbh Teigportioniervorrichtung

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE183138C (pl) *
US802613A (en) * 1905-03-23 1905-10-24 Dutchess Tool Co Dough-divider.
US1171330A (en) * 1915-02-12 1916-02-08 Laurence Embrey Dough-working apparatus.
US1742774A (en) * 1926-04-07 1930-01-07 Mairich Arthur Dough-dividing machine
US1760407A (en) * 1928-02-04 1930-05-27 George H Hebebrand Percentage feeder
GB383071A (en) * 1931-11-21 1932-11-10 Austin Jones Improvements in machines for dividing dough
US3408962A (en) * 1965-08-19 1968-11-05 Nantsune Tekko Kk Molding machine for foodstuffs
NL6516292A (pl) * 1965-12-14 1967-05-25
DE1240781B (de) * 1965-12-14 1967-05-24 Machf W Van Dijk Nv Teigabmessmaschine
US4391576A (en) * 1981-12-28 1983-07-05 Amf Incorporated Rotary drum dough divider
US4503995A (en) * 1982-03-29 1985-03-12 Werner Lehara, Inc. Quantity-metering depositor for flowable food products
DE3436258A1 (de) * 1984-10-03 1986-04-10 Fr. Winkler KG Spezialfabrik für Bäckereimaschinen und Backöfen, 7730 Villingen-Schwenningen Maschine zum teilen von teigstuecken mit grossen und kleinen gewichten
DE3530724C1 (de) * 1985-08-28 1986-07-03 Werner & Pfleiderer, 7000 Stuttgart Teigteilmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
DE4100243C2 (de) 1993-12-09
CA2058782A1 (en) 1992-07-08
DE4100243A1 (de) 1992-07-09
EP0494367A1 (de) 1992-07-15
ATE118971T1 (de) 1995-03-15
EP0494367B1 (de) 1995-03-01
ES2068472T3 (es) 1995-04-16
US5211968A (en) 1993-05-18
DE59104798D1 (de) 1995-04-06
PL293086A1 (en) 1992-09-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL169412B1 (pl) Dzielarka do ciasta PL
CN107555372B (zh) 一种卧式旋盖整理设备
US4778079A (en) Method and apparatus for selectively controlling the divided discharge of a paste substance from the cavities in a dispensing carrier
US4393744A (en) Press for reloading rifle and pistol cartridges
US4020545A (en) Apparatus for automatic tool changing in a lathe
JPH10138061A (ja) ローラー軸受の自動組付け装置
EP1689243A1 (en) Hatch with dispensing piston for ice cream making machines with possibility of choosing the form of ice cream dispensed
EP1520480A1 (en) Machine for shaping food products such as hamburgers or the like
US6557743B2 (en) Multi chamber nail gun
US4217809A (en) Bullet sizing and lubricating system
US3052392A (en) Wire forming machine
JPS63251136A (ja) 旋回ベアリングのボ−ル挿入組立装置
DE8516548U1 (de) Blindnietvorrichtung
CA2377038A1 (en) Device for producing consumables
DE2907568A1 (de) Maschine zum herstellen von gleichen teigteilchen
US2296693A (en) Header mechanism
CN216685160U (zh) 谷物杂粮自动分级、混装称重装置
EP0950447B1 (en) Forging press comprising an adjustment device
JP2022505299A (ja) スクリューフィーダを組合せ計量器に取り付けるための取付装置
US3089613A (en) Method and device for charging a workpiece holder
SU523677A1 (ru) Устройство дл делени теста на куски и последующего их шлифовани
US2319741A (en) Tool carrier control mechanism
US4129234A (en) Micro-proportioner apparatus for divided products
US174873A (en) Improvement in machine-guns
GB684933A (en) Improvements in continuous feed reed-type honing machines