PL103441B1 - Lancuch do opon - Google Patents

Lancuch do opon Download PDF

Info

Publication number
PL103441B1
PL103441B1 PL1977198771A PL19877177A PL103441B1 PL 103441 B1 PL103441 B1 PL 103441B1 PL 1977198771 A PL1977198771 A PL 1977198771A PL 19877177 A PL19877177 A PL 19877177A PL 103441 B1 PL103441 B1 PL 103441B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chain
tire
members
knots
upright
Prior art date
Application number
PL1977198771A
Other languages
English (en)
Other versions
PL198771A1 (pl
Original Assignee
Erlau Ag Eisen Drahtwerk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Erlau Ag Eisen Drahtwerk filed Critical Erlau Ag Eisen Drahtwerk
Publication of PL198771A1 publication Critical patent/PL198771A1/pl
Publication of PL103441B1 publication Critical patent/PL103441B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60CVEHICLE TYRES; TYRE INFLATION; TYRE CHANGING; CONNECTING VALVES TO INFLATABLE ELASTIC BODIES IN GENERAL; DEVICES OR ARRANGEMENTS RELATED TO TYRES
    • B60C27/00Non-skid devices temporarily attachable to resilient tyres or resiliently-tyred wheels
    • B60C27/06Non-skid devices temporarily attachable to resilient tyres or resiliently-tyred wheels extending over the complete circumference of the tread, e.g. made of chains or cables
    • B60C27/08Non-skid devices temporarily attachable to resilient tyres or resiliently-tyred wheels extending over the complete circumference of the tread, e.g. made of chains or cables involving lugs or rings taking up wear, e.g. chain links, chain connectors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Tires In General (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Description

Opis patentowy opublikowano: 31.07.1981 103441 ¦ i ¦ i W CZYiELNIA U-edu Patentowego M ei |zicuiK»sii'tj Lifiiwi| lut. Cl3. B60C 27/06 Int. Cl3. B60C27/06 Twórcawynalazku: ¦ Uprawniony z patentu : Eisen-und Drahtwerk Erlau Aktiengesellschaft, Aalen (Republika Federalna Niemiec) Lancuch do opon Wynalazek dotyczy lancucha do opon z czescia biezna i czesciami bocznymi, które skladaja sie z naprze- mian stojaco i lezaco umieszczonych czlonów lancucha, tworzacych oczka, których boki oczek maja co najmniej jeden stojaco umieszczony czlon lancucha i którego wezly sa uksztaltowane, przez lezaco umieszczony czlon lancucha.
W znanych lancuchach do opon tego rodzaju powierzchnia oczek jest zasadniczo wieksza od powierzchni obejmujacych czlonów lancucha, tworzacych wezly. Przez to lancuch do opon w obszarze wezlów, ma tylko mniejsze otwory tak, ze opona w tym obszarze jest chroniona lancuchem do opon przed uszkodzeniem i wczesnym zuzyciem. Jednakze otwory, tworzace oczka sa istotnie wieksze tak, ze w tych obszarach lancucha do opon opona, przykladowo przy ciaglej jezdzie po kamienistym gruncie, jak to jest przykladowo w przypadku pracy kopalnianej lub w kamieniolomach, latwo moze byc uszkodzona lub przedwczesnie zuzyta. Opona, przy tego rodzajach lancuchów do opon nierównomiernie sie zuzywa.
Zadaniem lezacym u podstaw wynalazku jest takie uksztaltowanie lancucha do opon takiego rodzaju, ze opona po naciagnieciu lancucha do opon jest równomiernie zuzywana. Wedlug wynalazku to zostalo osiagniete przez to, ze powierzchnia oczek ograniczona przez sasiednie wezly i wolna powierzchnia otworu czlonu ograniczonego czlonem lancucha tworzacego wezly sa w przyblizeniu jednakowej wielkosci.
Ze wzgledu na uksztaltowanie wedlug wynalazku, lancuch do opon ma przez swoja cala dlugosc i szerokosc kazdorazowo w przyblizeniu jednakowa wielkosc otworów, utworzonych przez oczka i wezly. Przez to jest osiagniete równomierne zuzycie opony tak, ze trwalosc opony, przy odpowiednio malych powierz¬ chniach oczek i wezlów moze byc istotnie podwyzszona.
Lancuch do opon wedlug wynalazki jest dalej szczególnie odpowiedni do stosowania na kamienistym gruncie, poniewaz zapewnia w takich warunkach wlasciwa ochrone opony.
Wynalazek jest nastepnie blizej objasniony w kilku przykladach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia czesc pierwszego przykladu wykonania lancucha do opon wedlug wynalazkui fig. 2 — czesc drugiego przykladu wykonania, fig. 3 — czesc trzeciego przykladu wykonania.2 103 441 Lancuch do opon wedlug wynalazku sklada sie z czlonów lancucha 1 i 2, umieszczonych naprzemian stojaco i lezaco, tworzacych oczka 3.
W przykladzie wykonania wedlug fig. 1 stojaco umieszczone czlony lancucha 1 sa utworzone przez czlony pierscieniowe, których strona zuzywana rozszerza sie stale, w przyblizeniu od obydwu konców czlonu pierscieniowego, w kierunku do ich srodka tak, ze strona zuzywana na w przyblizeniu w polowie dlugosci czlonu pierscieniowego, najwieksza szerokosc. Lezaco umieszczone czlonylancucha 2 tworza wezly 4 lancucha do opon i sa kazdorazowo utworzone przez podluzne czlony lancucha, których os wzdluzna lezy w kierunku wzdluznym lancucha (strzalka 6). Podluzny czlon lancucha 2 jest uksztaltowany w postaci podluznego otworu i ma dwa równolegle do siebie i do osi wzdluznej 5, przebiegajace odcinki czlonu lancucha 7 i 8, które tworza kazdorazowo dwa oczka 3. W kazdym podluznym czlonie lancucha 2 sa kazdorazowo zaczepione cztery czlony lancucha 1. Przy naprezonym lancuchu do opon czlony lancucha 1 leza kazdorazowo w przejsciu od prostych odcinków czlonu lancucha 7, wzglednie 8, do polaczonych z nimi, wygietych odcinków czlonu lancucha 9, wzglednie* 10.
Boki oczek 11 do 18 kazdego oczka 3 sa utworzone przez cztery czlony lancucha 1 i przez proste odcinki czlonu lancucha 7, 8 dwóch, poprzecznie do kierunku wzdluznego lancucha 6 lezacych przeciwlegle podluznych czlonów lancucha 2 i przez wygiete odcinki czlonów lancucha 9,10 dwóch podluznych czlonów lancucha 2, lezacych przeciwlegle w kierunku wzdluznym lancucha. Z powodu tego uksztaltowania kazde oczko 3 ma prawie prostokatna powierzchnie, której naroza sa sciete ukosnie, przez czlony lancucha 1 umieszczone stojaco.
Na skutek szczególnego uksztaltowania strony zuzywanej czlonów lancucha 1 wchodza one swoim najszerszym obszarem do otworu oczka podczas, gdy z drugiej strony swoimi odcinkami koncowymi nieznacznie siegaja w otwory czlonu 19 podluznego czlonu lancucha 2.
Z powodu ukladu podluznych czlonów lancucha w wezlach lancucha do opon osiaga sie, ze powierz¬ chnia oczka 3 i wolna powierzchnia otworu czlonu, która odpowiada powierzchni otworu czlonu 19 po odjeciu, wystajacych do tego otworu czlonu odcinka koncowego 21 wzglednie 20 czlonu lancucha 1, sa prawie ¦ jednakowej wielkosci. Te otwory lancucha do opon moga byc dobierane, zaleznie od wielkosci podluznych czlonów lancucha 2 i stojacych czlonów lancucha 1, wieksze lub mniejsze.
W przykladzie wykonania przedstawionym na fig. 1 sasiednie podluzne czlony lancucha 2 sa polaczone miedzy soba kazdorazowo stojacymi czlonami lancucha 1 tak, ze powstaje gesta siec oczek lancucha, która zapewnia wysoka ochrone lancucha do opon. W kierunku wzdluznym lancucha (strzalka 6) i prostopadle do kierunku wzdluznego lancucha zmieniaja sie w wezlach otwory oczek 3 i wolne otwory czlonów.
Przez zastosowanie wzdluznych czlonów lancucha w wezlach w porównaniu do znanych lancuchów do opon, w których te wezly sa utworzone przez czlony pierscieniowe, osiaga sie znaczna oszczednosc na czlonach lancucha. Zwlaszcza kiedy podluzne czlony lancucha, jak to przedstawione na fig. 1 sa tak umieszczone w przewiazce lancucha, ze ich os wzdluzna 5 lezy równolegle do kierunku wzdluznego lancucha (strzalka 6), jest potrzebna znacznie mniejsza ich ilosc na czlon lancucha, dla utrzymania dlugosci lancucha tak, ze koszty wytwarzania lancucha do opon sa istotnie obnizone. Oprócz oszczednosci na czlonach lancucha osiaga sie w wezlach takze znaczna oszczednosc na ciezarze, w stosunku do znanych lancuchów do opon z kolowymi czlonami lancucha, które moze dochodzic do 30%. Z uwagi na nieznaczna ilosc czlonów lancucha dla utrzymania dlugosci lancucha osiaga sie lancuch do opon w krótszym czasie montowany i spawany, co równiez wywoluje korzystne koszty wytwarzania. Z powodu nieznacznego ciezaru lancucha do opon, w pracy nie moga wystapic wieksze sily odsrodkowe, przez które lancuch do opon jest obnizany.
Lancuch do opon wedlug wynalazku pewnie przylega do opony i zapewnia wysoka ochrone oponie.
Podluzne czlony lancucha maja w stosunku do kolowych czlonów lancucha wieksza zalete, ze podluzny czlon lancucha moze przyjmowac istotnie wyzsze sily rozciagajace jak odpowiedni kolowy czlon lancucha. Poniewaz lancuch do opon podczas jego uzywania jest glównie naciagany, zaleta podluznych czlonów lancucha jest szczególnie korzystna.
Wewnetrzne zuzycie lancucha do opon jest, z powodu zmniejszonego ciezaru lanchucha do opon, wzglednie z powodu stosowania podluznych czlonów lancucha znacznie zmniejszone tak, ze jest istotnie przedluzona trwalosc lancucha do opon. To jest dla uzytkownika wielka korzyscia, poniewaz jeden i ten sam lancuch do opon ma przez to trzy do pieciu razy wieksza trwalosc jak opona. Wewnetrzne zuzycie jest oprócz tego jeszcze przez to zmniejszone, ze lancuch ma mniej wezlów tak, ze lancuch do opon w okreslonym przedziale czasu nieznacznie wydluza sie i przez to takze nie tak czesto musi byc naprezany.
W lancuchu do opon wedlug fig. 1 odleglosc 24 mierzona poprzecznie do kierunku wzdluznego lancucha (strzalka 6), miedzy przeciwleglymi wezlami oczka 3, jest mniejsza od odleglosci 23 mierzonej w kierunku103441 3 wzdluznym lancucha, miedzy dwoma przeciwleglymi wezlami jednakowego oczka. Oprócz tego szerokosc przeswitu 22 podluznego czlonu 2, w kierunku wzdluznym, jest w przyblizeniu tak duza jak odleglosc 25 miedzy dwoma przciwleglymi czlonami lancucha 1 jednego oczka. Przez to otwór oczka ma prawie jednakowy zarys jak otwór wezla.
W przykladzie wykonania wedlug fig. 2 czlony lancucha^2a umieszczone lezaco i tworzace wezel 4a sa uksztaltowane eliptycznie i polaczone kazdorazowo miedzy soba przez stojaco umieszczone czlonylancucha 1a.
Te stojaco umieszczone czlony lancucha 1 sa utworzone przez rolki odporne na scieranie, w których otworze czlonu wchodza kazdorazowo dwa eliptyczne czlony lancucha 2a. Równiez w tym wykonaniu w kazdy eliptyczny czlon lancucha 2a wchodza cztery rolki 1a. Powierzchnia oczek odpowiada w tym przypadku, w przeblizeniu wolnej powierzchni otworu czlonu, ograniczonej przez lezaco umieszczony czlon lancucha 2a, która odpowiada powierzchni otworu czlonu 19a eliptycznego czlonu lancucha 2a, po odjeciu powierzchni odcinków koncowych 20a, 21a rolek 1a. Oczka 3a i przez to boki oczek Ha, 13a, 15a, 17a ograniczone sa zasadniczo przez eliptyczne czlony lancucha 2a tworzace wezly. W tym przykladzie wykonania eliptyczne czlony lancucha 2a maja miedzy soba tylko nieznaczna odleglosc tak, ze otrzymuje sie bardzo waskie oczka sieci lancucha. Rolki la wystaja tylko nieznacznie do otworu czlonu 19a eliptycznego czlonu lancucha 2a i tworza praktycznie przekatne powierzchni oczek.
Lancuch do opon wedlug fig. 2 jest zasadniczo jednakowo uksztaltowany jak lancuch do opon wedlug fig. 1.
Figura 3 przedstawia przyklad wykonania, w którym czlony lancucha 2b w postaci podluznego otworu sa polaczone bezposrednio miedzy soba przez rolke odporna na sterowanie 1b. Poniewaz rolki 1b, które tworza czlony lancucha umieszczone stojaco sa stosunkowo krótkie, a szerokosc przeswitu rolki 1b jest tylko nieznacznie wieksza od podwójnej srednicy czlonu lanucha 2b, w postaci podluznego otworu, leza czlony lancucha, polaczone miedzy soba przez rolki zuzywane, tylko w nieznacznej odleglosci jeden od drugiego.
Dlatego takze oczka 3b i boki oczek 11b, 13b 15b, 17b sa1 utworzone zasadniczo tylko przez lezaco umieszczone czlony lancucha 2b w .postaci podluznego otworu. Równiez w tym wykonaniu powierzchnia oczka 3b jest w przyblizeniu jednakowej wielkosci jak wolna powierzchnia otworu czlonu ograniczona przez czlon lancucha 2b umieszczone lezaco, która odpowiada powierzchni otworu czlonu 19b zmniejszonej o powierzchnie odcinków koncowych 20b, 21 b rolek 1 b wystajacych do otworu czlonu.
W stosunku do obydwu powyzszych przykladów wykonania szerokosc 24b oczek jest .mniejsza od dlugosci oczek 23b, przy czym powierzchnie oczek maja zarys podstawowy, w przyblizeniu prostokatny z zaokraglonymi waskimi bokami. Oprócz tego mierzona szerokosc 22b przeswitu, w kierunku wzdluznego lancucha, czlonu lancucha 2b w postaci podluznego otworu tworzacego wezel 4b, w stosunku do obydwu powyzszych przykladów wykonania jest w przyblizeniu tak duza jak ,mierzona szerokosc 25b oczka 3b przeswitu, miedzy dwiema przeciwleglymi rolkami 1b, która to szerokosc tworzy jedna z obydwu przekatnych powierzchni oczek.
Przyklad wykonania wedlug fig. 3, ma zatem, jak poprzednie przyklady wykonania, nie tylko w obszarze wezla, ale takze w obszarze oczek prawie jednakowej wielkosci otwory tak, ze jest zapewnione równomierne zuzycie, wzglednie równomierne zuzywanie opony.
Dla czlonów lancucha umieszczonych stojaco, moze byc stosowana kazda postac pierscienia zgrzeblowego i chwytakowego. Ponadto zewnetrznie lancuch do opon wedlug wynalazku moze miec postac rombu, plastra miodu lub podobnych postaci oczek. Lancuchy boczne i czlony napinajace lancucha do opon moga skladac sie z takiego samego czlonu lancucha, jak czesc biezna lancucha do opon, a mianowicie z podluznego czlonu lancucha na wezly i czlonów lancucha umieszczonych stojaco polaczonych z nimi. Lancuch do opon sklada sie wtedy, w korzystny sposób tylko z dwóch róznych postaci czlonów lancucha.

Claims (7)

Zastrzezenia patentowe
1. Lancuch do opon z czescia biezna i czesciami bocznymi, które skladaja sie z naprzemian lezaco i stojaco umieszczonych czlonów lancucha, tworzacych oczka, których boki maja co najmniej jeden stojaco umieszczony czlon lancucha i którego wezly sa uksztaltowane przez lezaco umieszczony czlon lancucha, znamienny tym, ze powierzchnia oczek ograniczona przez sasiednie wezly (4) i wolna powierzchnia otworu ograniczonego czlonem lancucha (2), tworzacego wezly (4), sa w przyblizeniu jednakowej wielkosci.4 103 441
2. Lancuch do opon wedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze mierzona szerokosc (22) przeswitu, w kierunku wzdluznym lancucha czlonów lancucha (2) umieszczonych lezaco, tworzacych wezly (4) odpowia¬ da w przyblizeniu mierzonej odleglosci (25) przeswitu oczka (3), miedzy dwoma przeciwleglymi czlonami lancucha (1) umieszczonymi stojaco.
3. Lancuch do opon wedlug zastrz. 1, lub 2, znamienny tym, ze wezly (4) sa utworzone przez podluzne czlony lancucha (2) tzn. czlony lancucha eliptycznie lub w postaci podluznego otworu.
4. Lancuch do opon wedlug zastrz. 3, z n a m i e n n y tym, ze os wzdluzna (5) czlonów lancucha (2) tworzacych wezly (4) lezy w kierunku wzdluznym lancucha.
5. Lancuch do opon wedlug zastrz. 4, znamienny tym, ze sasiednie wezly (4) sa polaczone kazdorazowo miedzy soba przez czlon lancucha (1) umieszczony stojaco.
6. Lancuch do opon wedlug zastrz. 5, znamienny tym, ze czlony lancucha umieszczone stojaco sa utworzone przez czlony pierscieniowe (1) i/lub rolki odporne na scieranie (1a, 1b).
7. Lancuch do opon wedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze odleglosc (24) mierzona poprzecznie do kierunku wzdluznego lancucha (strzalka 6), miedzy przeciwleglymi wezlami (4) oczka (3) jest mniejsza od mierzonej odleglosci, w kierunku wzdluznym, miedzy przeciwleglymi wezlami tego oczka. Fi9.1103 441 Ra 3
PL1977198771A 1976-06-12 1977-06-10 Lancuch do opon PL103441B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19762626404 DE2626404A1 (de) 1976-06-12 1976-06-12 Reifenkette

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL198771A1 PL198771A1 (pl) 1978-01-30
PL103441B1 true PL103441B1 (pl) 1979-06-30

Family

ID=5980389

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1977198771A PL103441B1 (pl) 1976-06-12 1977-06-10 Lancuch do opon

Country Status (25)

Country Link
JP (1) JPS6026723B2 (pl)
AR (1) AR220104A1 (pl)
AT (1) AT364260B (pl)
AU (1) AU510664B2 (pl)
BE (1) BE855457A (pl)
BR (1) BR7703705A (pl)
CA (1) CA1117854A (pl)
CH (1) CH619896A5 (pl)
CS (1) CS194809B2 (pl)
DD (1) DD130224A5 (pl)
DE (1) DE2626404A1 (pl)
ES (1) ES459417A1 (pl)
FR (1) FR2354209A1 (pl)
GB (1) GB1580829A (pl)
GR (1) GR63136B (pl)
IT (1) IT1083765B (pl)
MX (1) MX144722A (pl)
NO (1) NO143565C (pl)
PL (1) PL103441B1 (pl)
RO (1) RO69592A (pl)
SE (1) SE460112B (pl)
SU (1) SU847904A3 (pl)
TR (1) TR19239A (pl)
YU (1) YU134177A (pl)
ZA (1) ZA773207B (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2515000C1 (ru) * 2013-03-12 2014-05-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Тихоокеанский государственный университет" Продольный конвейер
CN105064262A (zh) * 2015-08-26 2015-11-18 王锡山 一种清除路面冰雪充气轧辊及制造方法
CN205242343U (zh) * 2015-09-05 2016-05-18 王锡山 一种清除路面冰雪气囊网状轧辊

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE688540C (de) * 1938-06-29 1940-02-23 Otto Bornemann & Co Komm Ges Schneekette
DE1244600B (de) * 1960-05-28 1967-07-13 Bayers Ruhrkettenfabrik G M B Panzerkette fuer Kraftfahrzeugreifen
DE1505169B2 (de) * 1965-06-11 1975-09-11 Rud-Kettenfabrik Rieger & Dietz, 7080 Aalen Verfahren zum Herstellen einer Reifenschutzkette
DE1605592C3 (de) * 1966-05-20 1983-02-03 Heinz 4600 Dortmund Asbeck Reifenschutz- bzw. Greifkette für bereifte Nutzfahrzeuge
DE2059673A1 (de) * 1970-04-01 1971-10-21 Schraubenkombinat Veb Netzkette,vorzugsweise Reifenschutzkette
DE2042898C3 (de) * 1970-08-29 1986-06-19 Eisen- Und Drahtwerk Erlau Ag, 7080 Aalen Reifengleitschutzkette
DE2056838C3 (de) * 1970-11-13 1981-05-07 RUD-Kettenfabrik Rieger & Dietz GmbH und Co, 7080 Aalen Reifenschutzkette

Also Published As

Publication number Publication date
DE2626404A1 (de) 1977-12-22
MX144722A (es) 1981-11-18
FR2354209A1 (fr) 1978-01-06
ATA393977A (de) 1980-04-15
NO143565B (no) 1980-12-01
PL198771A1 (pl) 1978-01-30
IT1083765B (it) 1985-05-25
ES459417A1 (es) 1978-04-16
CS194809B2 (en) 1979-12-31
NO772033L (no) 1977-12-13
SE7706683L (sv) 1977-12-13
DE2626404C2 (pl) 1988-10-20
CH619896A5 (en) 1980-10-31
BE855457A (fr) 1977-10-03
SU847904A3 (ru) 1981-07-15
GB1580829A (en) 1980-12-03
GR63136B (en) 1979-09-18
BR7703705A (pt) 1978-03-21
FR2354209B1 (pl) 1981-02-13
SE460112B (sv) 1989-09-11
YU134177A (en) 1982-05-31
CA1117854A (en) 1982-02-09
DD130224A5 (de) 1978-03-15
AR220104A1 (es) 1980-10-15
NO143565C (no) 1981-03-11
JPS52153504A (en) 1977-12-20
RO69592A (ro) 1981-08-30
AU2597377A (en) 1978-12-14
JPS6026723B2 (ja) 1985-06-25
ZA773207B (en) 1978-05-30
AU510664B2 (en) 1980-07-10
TR19239A (tr) 1978-07-17
AT364260B (de) 1981-10-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2202761T3 (es) Malla tejida con cintas laterales modificadas.
ES2294241T3 (es) Refuerzo de corona para neumaticos con carga pesada.
FI66665B (fi) Vira foer pappersmaskin
FI74746C (fi) Rundslinga och av denna bildad stropp eller rundslingematta.
FI57041C (fi) Foerbindningsstruktur foer naet
PL103441B1 (pl) Lancuch do opon
DE60211195D1 (de) Durchlufttrocknungsgrundgewebe
KR900012779A (ko) 공기 타이어
ATE390302T1 (de) Schneekette mit strängen von gewundenen kettengliedern
US6062282A (en) Asymmetric directional pneumatic agricultural tire
HUT58626A (en) Band-chain track for tracked vehicles and snow-vehicles
ES2306931T3 (es) Fieltro de prensado para maquina de fabricacion de papel cosido con pasador, con hilos en direccion transversal a la maquina tejidos en tejeduria dreher en bucles de costura.
BR0112757B1 (pt) pneumático.
ES2344714T3 (es) Tamiz de maquina papelera.
ES2205975B1 (es) Correa dentada.
ES2543221T3 (es) Estructura plana textil y procedimiento para fabricarla
CA1113360A (en) Tyre chain
HU221145B1 (en) Conveyor belt
PL97262B1 (pl) Lancuch przeciwslizgowy do opon
ATE345996T1 (de) Drahtförderband
US3631912A (en) Tire protection and antiskid chain
BR102017026908A2 (pt) pneu tendo uma lona de uma única carcaça reforçada com cordões de aço
BR0105352A (pt) Pneu com correia segmentada
US1926114A (en) Woven wire fabric
ITMI20010892A1 (it) Procedimento di stampa di un tessuto in particolare di seta