LT5272B - Transformuojamas baldas - Google Patents
Transformuojamas baldas Download PDFInfo
- Publication number
- LT5272B LT5272B LT2005017A LT2005017A LT5272B LT 5272 B LT5272 B LT 5272B LT 2005017 A LT2005017 A LT 2005017A LT 2005017 A LT2005017 A LT 2005017A LT 5272 B LT5272 B LT 5272B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- substantially flat
- panels
- locking mechanism
- furniture according
- chair
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47B—TABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
- A47B85/00—Furniture convertible into other kinds of furniture
- A47B85/04—Tables convertible into chairs
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47C—CHAIRS; SOFAS; BEDS
- A47C13/00—Convertible chairs, stools or benches
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47C—CHAIRS; SOFAS; BEDS
- A47C7/00—Parts, details, or accessories of chairs or stools
- A47C7/62—Accessories for chairs
- A47C7/68—Arm-rest tables ; or back-rest tables
- A47C7/70—Arm-rest tables ; or back-rest tables of foldable type
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47D—FURNITURE SPECIALLY ADAPTED FOR CHILDREN
- A47D11/00—Children's furniture convertible into other kinds of furniture, e.g. children's chairs or benches convertible into beds or constructional play-furniture
- A47D11/002—Children's chairs convertible into tables
Landscapes
- Combinations Of Kitchen Furniture (AREA)
- Special Chairs (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Mattresses And Other Support Structures For Chairs And Beds (AREA)
- Mirrors, Picture Frames, Photograph Stands, And Related Fastening Devices (AREA)
- Assembled Shelves (AREA)
- Extensible Doors And Revolving Doors (AREA)
- Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
- Seats For Vehicles (AREA)
- Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
- Lenses (AREA)
- Optical Couplings Of Light Guides (AREA)
- Holo Graphy (AREA)
Abstract
Išradimas skirtas transformuojamam baldui, konkrečiai - kėdei, transformuojamai į stalą ir atvirkščiai. Transformuojamas baldas susideda iš dviejų išesmės plokščių elementų (5, 6), sujungtų vienas su kitu, kurie gali pereiti iš pirmos - sėdynės (6)ir atlošo (5) - padėties į antrąją - priekinės plokštės (6) ir stalviršio (5) - padėtį, ir atvirkščiai. Transformuojamas baldas turi atraminę konstrukciją dviem iš esmės plokštiems elementams (5, 6). Atraminė konstrukcija susideda iš dviejų sujungtųšoninių vertikalių elementų (1), išdėstytų per atstumą vienas nuo kito, o du iš esmės plokšti elementai išdėstyti tarp dviejų sujungtų šoninių vertikalių elementų (1).
Description
Išradimas skirtas transformuojamam baldui, konkrečiai - kėdei, transformuojamai į stalą ir atvirkščiai. Jo pritaikomumas yra baidų pramonėje ir jis gali būti panaudotas, pavyzdžiui, konferencijų salėse, biuruose, mokymo salėse, privačiose ir viešose vietose.
Išradimo tikslas - pateikti baldą, konkrečiai - kėdę, transformuojamą į stalą ir atvirkščiai, šis baldas yra paprastos konstrukcijos, kuri užtikrina jo stabilumą, o taip pat lengvą ir paprastą transformavimą.
Išradimo tikslas įgyvendinimas ypatybių, išvardintų apibrėžties 1 punkte, deriniu. Tinkamiausi šio išradimo baldo realizavimo variantai išvardinti priklausomuose apibrėžties punktuose.
Šiame išradime pateikta kėdė, transformuojama į stalą, turinti du sujungtus vienas su kitu iš esmės plokščius elementus, kurie persistato iš pirmos padėties, sudarytos iš sėdynės ir atlošo, į antrą padėtį, sudarytos atitinkamai iš priekinės plokštės/priekinio paviršiaus ir stalviršio. Du iš esmės plokšti elementai po perstatymo iš pirmos padėties į antrąją padėtį ir atvirkščiai atsiduria iš esmės toje pačioje plokštumoje.
Tinkamiausiame kėdės realizavimo variante pateikti du iš esmės plokšti elementai, sumontuoti ant atraminės konstrukcijos, susidedančios iš dviejų susietų šoninių vertikalių elementų, išdėstytų per atstumą vienas nuo kito. Apribotoje dviem šoniniais vertikaliais elementais erdvėje yra įrengti iš esmės plokšti elementai. Kėdėje pirmasis iš esmės plokščias baldo elementas sudaro atlošą, tuo tarpu stale pirmasis iš esmės plokščias elementas pasislenka į kitą iš esmės horizontalią padėtį, kur jis sudaro stalviršį. Kėdėje antrasis iš esmės plokščias baldo elementas sudaro sėdynę, tuo tarpu stale antrasis iš esmės plokščias elementas pasislenka į kitą iš esmės vertikalią padėtį, kur jis sudaro stalo priekinę plokštę.
Kitame šio išradimo realizavimo variante atraminė konstrukcija turi dvi lygiagrečias horizontalias ašis, įrengtas skirtinguose lygiuose, šios ašys yra nuolatinai pritvirtintos prie dviejų šoninių vertikalių elementų. Du iš esmės plokšti elementai yra sujungti šarnyrine jungtimi, kurios ašis yra lygiagreti horizontalioms ašims. Pirmasis iš esmės plokščias elementas yra sujungtas su viršutine horizontalia ašimi išdroža ar mechanizmu, kuris leidžia iš esmės plokščiam elementui suktis ar pasislinkti apie ašį. Antrasis iš esmės plokščias elementas yra sujungtas su apatine horizontalia ašimi, tuo būdu pastaroji praeina pro pirmąjį, arba plokščias elementas guli ant ašies viršaus, sujungimas realizuotas mechanizmu, kuris leidžia iš esmės plokščiam elementui suktis apie ašį. Pagal alternatyvų variantą antrasis iš esmės plokščias elementas yra sujungtas su apatine horizontalia ašimi išdroža ar mechanizmu, tuo būdu antrasis iš esmės plokščias elementas sukasi ar pasislenka apie apatinę horizontalią ašį, kai, tuo tarpu, pirmasis iš esmės plokščias elementas yra sujungtas su viršutine horizontalia ašimi, tuo būdu ši ašis praeina pro iš esmės plokščią elementą, arba iš esmės plokščias elementas guli ant ašies viršaus, sujungimas realizuotas mechanizmu, leidžiančiu iš esmės plokščiam elementui suktis apie ašį. Transformuojantis iš kėdės į stalą pirmasis iš esmės plokščias elementas - atlošas - yra perstatomas iš jo vertikalios arba beveik vertikalios padėties į horizontalią arba beveik horizontalią padėtį - stalviršį, tuo tarpu antrasis iš esmės plokščias elementas - sėdynė - yra perstatomas iš horizontalios arba beveik horizontalios padėties į vertikalią arba beveik vertikalią padėtį - priekinę plokštę.
Kėdėje pirmasis iš esmės plokščias baldo elementas ir antrasis iš esmės plokščias baldo elementas sudaro optimaliu atveju tarpusavyje 80-130° kampą, tinkamiausiu atveju - 100-105° kampą. Šioje padėtyje apatinė horizontali ašis sujungia du šoninius vertikalius elementus padėtyje, kuri nustato antrojo iš esmės plokščio elemento, kuris yra sėdynė, padėties aukštį grindų atžvilgiu.
Stale pirmasis iš esmės plokščias baldo elementas ir antrasis iš esmės plokščias baldo elementas sudaro optimaliu atveju tarpusavyje 80-130° kampą, tinkamiausiu atveju - 100-105° kampą. Šioje padėtyje viršutinė horizontali ašis sujungia du šoninius vertikalius elementus padėtyje, kuri nustato pirmojo iš esmės plokščio elemento, kuris yra stalviršis, padėties aukštį grindų atžvilgiu.
Pagal tinkamiausią išradimo realizavimo variantą viena iš horizontalių ašių gali susidėti iš dviejų pusašių, sumontuotų iš esmės plokščiame elemente.
Transformavimo metu šamyrinė jungtis užtikrina sklandų dviejų iš esmės plokščių elementų padėties vienas kito atžvilgiu pokytį: kampo tarp dviejų iš esmės plokščių elementų padidėjimą, ir atvirkščiai. Transformavimo metu išdroža arba atitinkamas mechanizmas užtikrina joje įstatyto iš esmės plokščio elemento pasislinkimą atitinkamos horizontalios ašies atžvilgiu kiekvieno iš esmės plokščio elemento sukimosi apie su juo sujungtą horizontalią ašį metu ir iš esmės plokščio elemento perėjimą iš vertikalios arba beveik vertikalios padėties į horizontalią arba beveik horizontalią padėtį, ir atvirkščiai. Kėdėje šamyrinės jungties ašis yra tame pačiame arba beveik tame pačiame lygyje kaip ir apatinė horizontali ašis. Transformavimo į stalą metu šamyrinės jungties ašis juda tame pačiame arba beveik tame pačiame lygyje kaip ir viršutinė horizontali ašis. Viršutinės ir apatinės horizontalių ašių padėtys nekinta.
Du šoniniai vertikalūs elementai gali būti pasirinktinai suformuoti kaip uždaro arba atviro kontūro rėmai. Šoniniai vertikalūs elementai gali būti bet kokių tinkamų geometrinių formų, tinkamiausi - plokštės pavidalo šoniniai elementai. Šoniniai vertikalūs elementai gali būti pagaminti iš metalo, plastiko, vidutinio tankio plaušo plokštės (MDF), medžio, faneros, aukšto slėgio laminato (HPL) ar kitos tinkamos medžiagos, jų konstrukcija gali būti neišardoma arba išardoma.
Žiūrint iš viršaus du šoniniai vertikalūs elementai gali būti lygiagretūs vienas kitam arba išdėstyti kampu. Pastarosios padėties privalumas yra tai, kad ji leidžia gaminio šoniniams elementams kėdės padėtyje praeiti tarp gaminio šoninių elementų stalo padėtyje, tokiu būdu leidžiant du gaminius panaudoti kaip komplektą. Gaminio šoninių elementų konstrukcija tokia yra todėl, kad leistų juos sudėti vienas į kitą ir kėdės, ir stalo padėtyje.
Du iš esmės plokšti elementai gali būti pagaminti iš medžio, faneros, medžio ir faneros, vidutinio tankio plaušo plokštės (MDF), MDF ir medžio, HPL ar kitos tinkamos medžiagos.
Transformacijai palengvinti viename iš esmės plokščių elementų gali būti pagaminta rankena.
Kėdė, kuri transformuojama į stalą, tinkamiausiu atveju turi fiksavimo mechanizmą, užtikrinantį stabilumą bet kurioje - kėdės ar stalo - padėtyje ir palengvinanti transformavimą. Fiksavimo mechanizmas veikia kaip kėdės, transformuojamos į stalą ir atvirkščiai, padėties nustatymo ir fiksavimo įtaisas, ir gali būti sumontuotas pirmajame iš esmės plokščiame elemente, antrajame iš esmės plokščiame elemente arba šarnyrinėje jungtyje.
Pagal pirmąjį išradimo realizavimo variantą fiksavimo mechanizmas susideda iš jungiamosios traukės, prijungtos prie vieno iš spyruoklės galų, antrasis galas yra laisvas. Jungiamoji traukė yra išdėstyta statmenai viršutinei horizontaliai ašiai, pravesta virš jos ir laiko ją. Kitu galu spyruoklė yra prijungta prie pirmojo iš esmės plokščio elemento korpuso. Jungiamoji traukė turi integruotą blokavimo laiptelį. Pirmajame iŠ esmės plokščiame elemente yra sumontuoti blokavimo elementas ir atlaisvinimo mygtukas, patalpintas specialiame gaubto lizde virš jungiamosios traukės.
Pagal antrąjį išradimo realizavimo variantą fiksavimo mechanizmas susideda iš fiksavimo kaiščio, spyruoklės, įrengtos po mygtuku, šliaužiklio, kuris turi angą viršutinės horizontalios ašies praėjimui. Ašis praeina pro šliaužiklį prie kurio yra prijungtos dvi elastinės juostos. Kitais galais elastinės juostos yra prijungtos prie korpuso. Spyruoklė laiko fiksavimo kaištį pastovioje užrakintoje padėtyje.
Pagal trečiąjį fiksavimo mechanizmo realizavimo variantą jis susideda iš tų pačių elementų, kaip ir antrajame variante, tačiau elastinės juostos pakeistos spyruokle. Vienas spyruoklės galas yra prijungtas prie šarnyrinės jungties ašies, o kitas galas įvore ir kaiščiu yra prijungtas prie korpuso. Šarnyrinės jungties ašis yra pritvirtinta prie antrojo iš esmės plokščio elemento korpuso. Spyruoklė yra įtempiama tokiu būdu, kad išlaikytų gaminį stalo padėtyje. Transformacija į kėdės padėtį turi nugalėti spyruoklės jėgą. Transformavimo į stalą metu spyruoklė palengvina judėjimą.
Pagal ketvirtąjį šio išradimo fiksavimo mechanizmo realizavimo variantą jis susideda iš kaiščio, pro kurį praeina viršutinė horizontali ašis. Kaištis yra užblokuotas blokavimo laipteliu; elastinė juosta, prijungta prie korpuso, praeina pro kaištį.
Šio išradimo baldas turi daug privalumų. Pagal aukščiau minėtus tinkamiausius išradimo realizavimo variantus atraminė konstrukcija yra paprasta, lengva, tvirta ir stabili. Atraminės konstrukcijos ašys dalyvauja transformavimo procese ir jį palengvina. Dėl šios priežasties baldas yra paprastos konstrukcijos ir yra stabilus galinėse - kėdės ar stalo - padėtyse. Transformacija iš kėdės [stalą ir atvirkščiai gali būti atlikta paprastu ir greitu judesiu, nieko neatsukant ir neužsukant. Baldo - kėdės, transformuojamos į stalą - konstrukcijoje panaudotos paprastos šarnyrinės jungtys ir ašys, o tai užtikrina pigią ir greitą gamybą. Dėl jo paprastos ir lengvos konstrukcijos bei lengvos transformacijos baldas gali būti pritaikytas daugelyje sričių, pavyzdžiui, konferencijų salėse, biuruose, mokymo salėse, namuose, viešose vietose, t.t., o taip pat gali būti panaudoti kaip žaislai. Kitas išradimo privalumas yra tai, kad gaminys gali būti pagamintas iš bet kokios tinkamos baldų pramonėje medžiagos.
Toliau išradimas, jo veikimas ir privalumai bus išsamiau paaiškinti pagal tinkamiausius jo realizavimo variantus su nuoroda į pridedamus brėžinius, kuriuose:
Fig.1 yra šio išradimo transformuojamo baldo, turinčio kėdės formą, pirmojo realizavimo varianto perspektyvinis vaizdas;
Fig.2 yra fig.1 parodyto baldo, transformuoto į stalą, pirmojo realizavimo varianto perspektyvinis vaizdas;
Fig.3 pateikti skirtingi baldo pagal fig.1 ir 2 atraminės konstrukcijos vaizdai;
Fig.3a yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš priekio;
Fig.3b yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš šono;
Fig.3c yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš viršaus;
Fig.3d yra atraminės konstrukcijos perspektyvinis vaizdas;
Fig.4 yra baldo pagal fig.1 ir 2 vaizdas iš šono, parodantis kėdės transformavimą į stalą (fig.4a-4e);
Fig.5 yra šio išradimo transformuojamo baldo, turinčio kėdės formą, antrojo realizavimo varianto perspektyvinis vaizdas;
Fig.6 yra fig.5 parodyto baldo, transformuoto į stalą, antrojo realizavimo varianto perspektyvinis vaizdas;
Fig.7 pateikti skirtingi baldo pagal fig.5 ir 6 atraminės konstrukcijos vaizdai;
Fig.7a yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš priekio;
Fig.7b yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš šono;
Fig.7c yra atraminės konstrukcijos vaizdas iš viršaus;
Fig.7d yra atraminės konstrukcijos perspektyvinis vaizdas;
Fig.8 yra baldo pagal fig.5 ir 6 vaizdas iš šono, parodantis kėdės transformavimą [stalą (fig.8a-8e);
Fig.9 yra parodytas fiksavimo mechanizmo, panaudoto šio išradimo transformuojamame balde, pirmasis realizavimo variantas;
Fig.9a yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš šono;
Fig.9b yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš viršaus;
Fig.9c yra fiksavimo mechanizmo perspektyvinis vaizdas;
Fig.10 parodytas fiksavimo mechanizmo, panaudoto šio išradimo transformuojamame balde, antrasis realizavimo variantas;
Fig. 10a yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš šono;
Fig.10b yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš viršaus;
Fig.1 Oc yra fiksavimo mechanizmo perspektyvinis vaizdas kartu su padidintu fiksavimo mechanizmo vaizdu;
Fig.11 pateiktas baldo, turinčio šio išradimo antrąjį fiksavimo mechanizmą, surinkimo principas;
Fig.12 yra parodytas fiksavimo mechanizmo, panaudoto šio išradimo transformuojamame balde, trečiasis realizavimo variantas;
Fig.12a yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš šono;
Fig. 12b yra fiksavimo mechanizmo vaizdas iš viršaus;
Fig.12c yra fiksavimo mechanizmo perspektyvinis vaizdas kartu su padidintu fiksavimo mechanizmo vaizdu.
IŠSAMUS TINKAMIAUSIŲ IŠRADIMO REALIZAVIMO VARIANTŲ APRAŠYMAS
Kaip parodyta fig.1, kėdė susideda iš atraminės konstrukcijos, turinčios du šoninius vertikalius elementus, sujungtus su dviem skirtinguose lygiuose išdėstytomis horizontaliomis ašimis, būtent: viršutine horizontalia ašimi 2 ir apatine horizontalia ašimi 3. Du šoniniai vertikalūs elementai 1 yra išdėstyti kampu. Šoniniai vertikalūs elementai yra pagaminti kaip trapecijos formos, žiūrint iš šono, metaliniai vamzdiniai rėmai, atremti į pagrindą dvejomis kojelėmis 12. Viršutinėje vamzdinio rėmo dalyje yra plastikiniai porankiai 11. Metalinio vamzdinio rėmo apatinėje priekinėje dalyje yra išlinkis 15, kuris leidžia gaminius sudėti vieną ant kito. Du sujungti šarnyrinę jungtimi 4 iš esmės plokšti elementai - pirmasis iš esmės plokščias elementas 5 ir antrasis iš esmės plokščias elementas 6 - yra išdėstyti erdvėje, apribotoje dviem šoniniais vertikaliais elementais 1. Viršutinė horizontali ašis 2 ir apatinė horizontali ašis 3 yra lygiagrečios viena kitai ir šarnyrinės jungties 4 ašiai. Viršutinė horizontali ašis 2 praeina pro pirmojo iš esmės plokščio elemento 5, kuris gali suktis apie šią ašį, sienelę. Kėdės padėtyje pirmasis iš esmės plokščias elementas 5 veikia kaip atlošas, o stalo padėtyje jis veikia kaip stalviršis. Apatinė horizontali ašis 3 praeina pro antrojo iš esmės plokščio elemento 6, kuris gali suktis apie šią ašį sienelę. Padėtyje “kėdė” antrasis iš esmės plokščias elementas 6 yra sėdynė, o padėtyje “stalas” jis yra priekinė plokštė. Pirmojo iš esmės plokščio elemento 5 sienelė, kuri laiko viršutinę horizontalią ašį 2, turi išdrožą 7, kuri leidžia pasislinkti ir suktis apie ašį 2. Kėdė turi fiksavimo mechanizmą, įrengtą pirmajame iš esmės plokščiame elemente, uždengtą dangteliu, kuriame yra sumontuotas mygtukas 9. Antrasis iš esmės plokščias elementas 6 turi rankeną 10, įrengtą greta šarnyrinės jungties. Ši versija parodyta fig. 1-4.
Kitame išradimo realizavimo variante, parodytame fig.5-8, atraminės konstrukcijos šoniniai vertikalūs elementai 1.1 yra suformuoti kaip atviri rėmai (fig.7), kurių vienas galas yra sujungtas su viršutine horizontalia ašimi 2, o kitas galas - su apatine horizontalia ašimi 3.1, suformuota iš dviejų pusašių, sumontuotų antrajame iš esmės plokščiame elemente 6.
Viename iš variantų, parodytų fig.9, fiksavimo mechanizmas 13 susideda iš jungiamosios traukės 13.1.a, prijungtos vienu galu prie spyruoklės 13.1.b, kitas galas yra laisvas. Jungiamoji traukė 13.1.a yra įrengta statmenai viršutinei horizontaliai ašiai 2, praeina virš jos ir apkabina ją. Kitu galu spyruoklė 13.1.b yra prijungta prie pirmojo iš esmės plokščio elemento 5 korpuso 5.1. Jungiamoji traukė
13.1. a turi integruotą blokavimo laiptelį 13.1.c. Pirmojo iš esmės plokščio elemento 5 gaubte 5.2 yra sumontuotas figūrose neparodytas blokavimo elementas ir atlaisvinimo mygtukas 9, patalpintas specialiame gaubto 5.2 lizde virš jungiamosios traukės blokavimo laiptelio. Fiksavimo mechanizmu galima atrakinti kėdę, nuspaudžiant mygtuką 9, tokiu būdu jungiamosios traukės 13.1.a blokavimo laiptelis 13.1.c yra išlaisvinamas nuo blokavimo elemento ir transformavimas pradedamas. Kreipiančiosios dalys 14 nustato ašies 2 padėtį pirmojo iš esmės plokščio elemento 5 atžvilgiu.
Antrame variante, parodytame fig. 10, fiksavimo mechanizmas susideda iš fiksavimo kaiščio 13.2.b, spyruoklės 13.2.a, įrengtos po mygtuku 9, šliaužiklio
13.2. C, kuris turi angą ašiai 2 praeiti; ašis 13.2.f, kuri turi dvi elastines juostas
13.2. e, praeina pro šliaužiklį. Kitas elastinės juostos galas yra prijungtas prie korpuso 5.1. Spyruoklė 13.2.a laiko fiksavimo kaištį 13.2.b pastovioje užrakintoje padėtyje. Atrakinama nuspaudus mygtuką 9, tokiu būdu fiksavimo kaištis 13.2.b pasisuka apie ašį 13.2.f, išsilaisvina iš šliaužiklio 13.2.c, ir transformavimas prasideda. Elastinė juosta 13.2.e traukia iš esmės plokščią elementą 5 link ašies 2 ir palengvina judėjimą iki galinės padėties - kėdės arba stalo. Pasiekus galinę padėtį, iš esmės plokščias elementas 5 automatiškai užsirakina šioje padėtyje.
Trečiajame variante, parodytame fig. 11, fiksavimo mechanizmas susideda iš esmės iš tų pačių elementų, kaip ir antrajame variante, tačiau elastinės juostos
13.2. e yra pakeistos sraigtine spyruokle 13.2.k. Vienu galu spyruoklė 13.2.k yra prijungta prie šarnyrinės jungties ašies 4, o kitas galas yra pritvirtintas prie korpuso 5.1 įvore 13.2.g ir kaiščiu 13.2.h. Ašis 4 yra pritvirtinta prie iš esmės plokščio elemento 6 korpuso 6.1. Sraigtinė spyruoklė 13.2.k yra įtempta tokiu būdu, kad išlaiko gaminį stalo padėtyje. Norint transformuoti į kėdės padėtį, reikia nugalėti spyruoklės jėgą. Transformuojant į kėdę, spyruoklė palengvina judėjimą.
Ketvirtajame variante, parodytame fig. 12, fiksavimo mechanizmas susideda iš kaiščio 13.3.a , pro kurį praeina viršutinė horizontali ašis 2. Kaištis 13.3.a yra užblokuotas padėtyje 13.3.C. Elastinė juosta 13.3.b praeina pro kaištį 13.3.a. Elastinė juosta suka kaištį apie horizontalią ašį ir kaištis 13.3.a yra išlaikomas užblokuotu padėtyje 13.3.C. Elastinė juosta 13.3.b išlaiko kaištį 13.3.a pastovioje užrakintoje padėtyje. Atrakinama nuspaudus mygtuką 9, tokiu būdu kaištis 13.3.a nugali blokavimo jėgą 13.3.C ir slysta išilgai plokštumos B. Elastinė juosta 13.3.b traukia iš esmės plokščią elementą 5 link ašies 2 ir palengvina judėjimą iki galinės - kėdės arba stalo - padėties. Pasiekus galinę padėtį, iš esmės plokščias elementas 5 automatiškai užsirakina šioje padėtyje.
Transformacijos pagal šį išradimą iš kėdės į stalą metu, kaip parodyta fig.4 (fig.4a-fig.4e) ir fig.8 (fig.8a-fig.8e), mygtukas yra nuspaudžiamas ir laikomas nuspaustu tol, kol prasideda transformavimasis, po to jis atleidžiamas. Antrasis iš esmės plokščias elementas 6 yra pakeliamas į viršutinę padėtį rankena 10. Čia antrasis iš esmės plokščias elementas 6 sukasi apie apatinę horizontalią ašį 3 tol, kol beveik pasiekia vertikalią priekinės plokštės padėtį. Tuo pat metu pirmasis iš esmės plokščias elementas 5 išdrožos 7 pagalba juda viršutinės horizontalios ašies 2 atžvilgiu, tuo pat metu sukasi apie ją ir pasiekia galinę horizontalią stalviršio padėtį. Užbaigus transformavimą, fiksavimo mechanizmas automatiškai užrakina pirmąjį iš esmės plokščią elementą 5 šioje padėtyje.
Transformuojant iš stalo į kėdę, mygtukas 9 yra nuspaudžiamas ir laikomas nuspaustu tol, kol prasideda transformavimasis, po to jis atleidžiamas. Rankena 10 antrasis iš esmės plokščias elementas 6 yra sukamas apie apatinę horizontalią ašį 3 tol, kol jis pasiekia horizontalią sėdynės padėtį. Užbaigus transformavimą, fiksavimo mechanizmas automatiškai užrakina pirmąjį iš esmės plokščią elementą 5 šioje padėtyje.
Transformacijos metu išdroža 7 užtikrina pirmojo iš esmės plokščio elemento 5 judėjimą viršutinės horizontalios ašies 2 atžvilgiu ir sukimąsi apie ją, kai, tuo tarpu, antrasis iš esmės plokščias elementas 6 tuo pat metu sukasi apie apatinę horizontalią ašį 3. Šarnyrinė jungtis užtikrina iš esmės plokščių elementų artėjimą viena link kitos ir atitolimą, arba atvirkščiai.
Kėdė, transformuojama į stalą, gali būti panaudota konferencijų salėse, biuruose, mokymo kambariuose, namuose, viešose vietose, t.t. Taip užtikrinamas reikalingas kėdžių ir stalų poreikis. Ji yra patogi naudoti namuose mažose terasose. Nedidelių matmenų ji gali būti panaudota kaip žaislas.
Claims (9)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Transformuojamas baldas, susidedantis iš dviejų plokščių (5, 6), sujungtų viena su kita horizontalia šarnyrine jungtimi (4), besiskiriantis tuo, kad plokštės gali suktis apie horizontalias ašis (2, 3), išdėstytas skirtinguose lygiuose ir lygiagrečiai šarnyrinės jungties (4) ašiai, taip, kad plokštės gali pereiti atitinkamai iš pirmos - sėdynės (6) ir atlošo (5) - padėties į antrąją - priekinės plokštės (6) ir stalviršio (5) - padėtį.
- 2. Transformuojamas baldas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad dviejų plokščių (5, 6) atraminė konstrukcija susideda iš dviejų šoninių vertikalių elementų (1), sujungtų per atstumą viena su kita taip, kad dvi plokštės yra išdėstytos tarp šių dviejų sujungtų šoninių vertikalių elementų. (1).
- 3. Transformuojamas baldas pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad šie du sujungti šoniniai vertikalūs elementai (1) yra suformuoti kaip uždari vamzdiniai rėmai su porankiais (11) atitinkamo rėmo viršutinėje dalyje arba kaip atviri vamzdiniai rėmai be porankių.
- 4. Transformuojamas baldas pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad šie du šoniniai vertikalūs elementai (1) yra suformuoti kaip ištisiniai šoniniai vertikalūs elementai.
- 5. Transformuojamas baldas pagal vieną iš 1-4 punktų, besiskiriantis tuo, kad plokštė (5), veikianti kaip atlošas ir stalviršis, yra prijungta prie viršutinės horizontalios ašies (2) išdroža (7), kurios dėka plokštė gali suktis ir slinkti šios ašies atžvilgiu.
- 6. Transformuojamas baldas pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad pro plokštę (6), veikiančią kaip sėdynė ir priekinė plokštė, praeina apatinė horizontali ašis (3).
- 7. Transformuojamas baldas pagal vieną iš 1-6 punktų, besiskiriantis tuo, kad turi fiksavimo mechanizmą, skirtą kampinės padėties tarp šių plokščių (5, 6) užfiksavimui.
- 8. Transformuojamas baldas pagal 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad fiksavimo mechanizmas yra įrengtas vienoje iš šių plokščių (5, 6).
- 9. Transformuojamas baldas pagal 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad fiksavimo mechanizmas yra įrengtas šarnyrinėje jungtyje (4).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
BG651302 | 2002-09-02 | ||
BG107294A BG107294A (en) | 2002-11-19 | 2002-11-19 | Chair, convertible to table |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LT2005017A LT2005017A (lt) | 2005-07-25 |
LT5272B true LT5272B (lt) | 2005-10-25 |
Family
ID=31979128
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LT2005017A LT5272B (lt) | 2002-09-02 | 2005-02-22 | Transformuojamas baldas |
Country Status (31)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US7207623B2 (lt) |
EP (1) | EP1538950B1 (lt) |
JP (1) | JP4105161B2 (lt) |
KR (2) | KR100832011B1 (lt) |
CN (1) | CN100589736C (lt) |
AT (1) | ATE341967T1 (lt) |
AU (1) | AU2003293083B2 (lt) |
BR (1) | BR0313986A (lt) |
CA (1) | CA2497612C (lt) |
CY (1) | CY1107527T1 (lt) |
DE (1) | DE60309049T2 (lt) |
DK (1) | DK1538950T3 (lt) |
ES (1) | ES2273074T3 (lt) |
GE (1) | GEP20074247B (lt) |
HK (1) | HK1072701A1 (lt) |
HR (1) | HRP20050200B1 (lt) |
IL (1) | IL167095A (lt) |
LT (1) | LT5272B (lt) |
LV (1) | LV13356B (lt) |
MA (1) | MA27399A1 (lt) |
MX (1) | MXPA05002373A (lt) |
NO (1) | NO323249B1 (lt) |
NZ (1) | NZ538997A (lt) |
PL (1) | PL202172B1 (lt) |
PT (1) | PT1538950E (lt) |
RS (1) | RS51043B (lt) |
RU (1) | RU2295901C2 (lt) |
SI (1) | SI1538950T1 (lt) |
UA (1) | UA79137C2 (lt) |
WO (1) | WO2004019730A1 (lt) |
ZA (1) | ZA200501761B (lt) |
Families Citing this family (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ITPR20030013U1 (it) | 2003-10-03 | 2005-04-04 | Domolato Maurizio | Struttura verticale con all'interno un telaio mobile avente funzioni di sedia e/o separe'. |
TWM270725U (en) * | 2005-02-22 | 2005-07-21 | Tay Huah Furniture Corp | Table and chair replacement equipment |
BG109675A (bg) * | 2006-09-15 | 2008-07-31 | "Орт" Ад | Трансформируем мебелен артикул |
NL1032708C2 (nl) * | 2006-10-20 | 2008-04-22 | Casala Meubelen Nederland B V | Stoel en werkwijze ter vervaardiging daarvan. |
FR2928073B1 (fr) * | 2008-02-28 | 2010-03-12 | Raymond Allaux | Meuble a deux positions de confort |
EP2491823B1 (de) * | 2011-02-25 | 2013-05-01 | Gusto products & services GMBH | Mehrfunktionales Sitzmöbel |
CN103222751B (zh) * | 2013-04-03 | 2015-06-24 | 陈浩 | 多功能椅子及其使用方法 |
CN103263175A (zh) * | 2013-04-16 | 2013-08-28 | 韩益峰 | 一种多功能双层凳 |
CN103211417A (zh) * | 2013-05-06 | 2013-07-24 | 徐旭东 | 组合式桌椅 |
KR101710762B1 (ko) * | 2014-12-23 | 2017-03-08 | 대구한의대학교산학협력단 | 책상가변형 의자 |
KR101676540B1 (ko) * | 2014-12-26 | 2016-11-16 | 대구한의대학교산학협력단 | 테이블 및 책상가변형 의자 |
KR101678765B1 (ko) * | 2015-02-03 | 2016-11-22 | 대구한의대학교산학협력단 | 탄성유동 제어장치 |
CN104783548B (zh) * | 2015-05-05 | 2017-12-29 | 南京工业职业技术学院 | 一种可变成书桌的靠椅 |
PL3391777T3 (pl) * | 2016-04-20 | 2022-01-10 | Guangzhou Jisili Baby Products Co. Ltd. | Wielofunkcyjny mebel składany |
CN110973870B (zh) * | 2019-11-26 | 2021-04-30 | 广州市鼎新办公家具有限公司 | 一种储物桌 |
WO2021170000A1 (zh) * | 2020-02-27 | 2021-09-02 | 厦门新技术集成有限公司 | 两用折叠桌 |
Family Cites Families (25)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1157802A (en) * | 1913-12-18 | 1915-10-26 | Lars Johan Persson | Convertible chair. |
US1425354A (en) * | 1922-01-03 | 1922-08-08 | Anna Morton Bambrick | Convertible chair and table |
GB195545A (en) * | 1922-05-09 | 1923-04-05 | William Tallis Brassington | A new or improved combination chair and table |
US1513651A (en) * | 1923-10-04 | 1924-10-28 | Tilden J Stone | Combined chair and ironing board |
US1937886A (en) * | 1931-11-12 | 1933-12-05 | Ralph L Grose | Combination chair, stepladder, and ironing board device |
US2658554A (en) * | 1950-01-19 | 1953-11-10 | Sanford L Specter | Convertible table chair |
US2595179A (en) * | 1950-05-02 | 1952-04-29 | Ruby S Vella | Chair convertible into a table and vice versa |
GB702965A (en) | 1951-10-17 | 1954-01-27 | Herbert George Morsley Barnes | Convertible chair-table |
US2938572A (en) * | 1956-01-30 | 1960-05-31 | Solloway Harry | Exerciser device |
US2888062A (en) * | 1957-09-05 | 1959-05-26 | William H Lockwood | Convertible article of furniture |
US2931425A (en) * | 1958-05-16 | 1960-04-05 | Grady B Rasco | Multiple purpose furniture |
DK109286C (da) * | 1964-01-14 | 1968-04-08 | Knud Nielsen | Møbel, især barnemøbel. |
GB1190221A (en) | 1967-07-26 | 1970-04-29 | Hannes Petteri Kyllanen | A Combined Chair and Table or other Support |
GB1198356A (en) | 1968-03-06 | 1970-07-15 | Smalltime Ltd | Improvements in Chairs |
US3589715A (en) * | 1968-10-07 | 1971-06-29 | Morris Mark | Convertible foldable exercise cot |
US3554597A (en) * | 1969-03-20 | 1971-01-12 | Remco Ind Inc | Selectively convertible chair-table |
US4427232A (en) * | 1981-02-27 | 1984-01-24 | Malm Richard K | Reversible chair-desk construction |
US4937900A (en) * | 1989-04-13 | 1990-07-03 | Bridges Bobby L | Electric sofa bed |
DE4008765A1 (de) * | 1990-03-19 | 1991-09-26 | Gregor Puetz | Tischartiges arbeitsmoebel, insbesondere fuer schulen |
JP3131975B2 (ja) * | 1990-04-18 | 2001-02-05 | 松下電器産業株式会社 | ディジタル三相pwm波形発生装置 |
CN1074360A (zh) | 1992-10-08 | 1993-07-21 | 戈矛 | 可变换为椅子的桌子 |
US5833306A (en) * | 1995-03-24 | 1998-11-10 | Breto; Matilde Barbed | Chair assembly transformable into a table, a bar and an ironing table |
DE29612131U1 (de) * | 1996-07-12 | 1996-09-05 | Herbst, Christina, Dipl.-Ing., 14193 Berlin | Multifunktionaler Stuhl |
AUPQ635100A0 (en) * | 2000-03-21 | 2000-04-15 | Ginns, Edward William | Folding chair and table |
US6428094B1 (en) * | 2000-08-16 | 2002-08-06 | Steelcase Development Corporation | Adjustable furniture unit |
-
2003
- 2003-01-23 KR KR1020057003632A patent/KR100832011B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2003-01-23 CA CA002497612A patent/CA2497612C/en not_active Expired - Fee Related
- 2003-01-23 WO PCT/IB2003/000158 patent/WO2004019730A1/en active IP Right Grant
- 2003-01-23 GE GEAP8669A patent/GEP20074247B/en unknown
- 2003-01-23 US US10/526,310 patent/US7207623B2/en not_active Expired - Lifetime
- 2003-01-23 UA UAA200501947A patent/UA79137C2/uk unknown
- 2003-01-23 PL PL374110A patent/PL202172B1/pl unknown
- 2003-01-23 RU RU2005106838/12A patent/RU2295901C2/ru not_active IP Right Cessation
- 2003-01-23 SI SI200330588T patent/SI1538950T1/sl unknown
- 2003-01-23 PT PT03791069T patent/PT1538950E/pt unknown
- 2003-01-23 MX MXPA05002373A patent/MXPA05002373A/es active IP Right Grant
- 2003-01-23 CN CN03820651A patent/CN100589736C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2003-01-23 DK DK03791069T patent/DK1538950T3/da active
- 2003-01-23 JP JP2004532358A patent/JP4105161B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 2003-01-23 RS YUP-2005/0155A patent/RS51043B/sr unknown
- 2003-01-23 ES ES03791069T patent/ES2273074T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2003-01-23 AT AT03791069T patent/ATE341967T1/de active
- 2003-01-23 AU AU2003293083A patent/AU2003293083B2/en not_active Ceased
- 2003-01-23 KR KR1020077009406A patent/KR20070051372A/ko not_active Application Discontinuation
- 2003-01-23 NZ NZ538997A patent/NZ538997A/en not_active IP Right Cessation
- 2003-01-23 EP EP03791069A patent/EP1538950B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2003-01-23 DE DE60309049T patent/DE60309049T2/de not_active Expired - Lifetime
- 2003-01-23 BR BR0313986-7A patent/BR0313986A/pt not_active Application Discontinuation
-
2005
- 2005-02-22 LT LT2005017A patent/LT5272B/lt not_active IP Right Cessation
- 2005-02-24 IL IL167095A patent/IL167095A/en not_active IP Right Cessation
- 2005-03-01 HR HR20050200A patent/HRP20050200B1/xx not_active IP Right Cessation
- 2005-03-01 ZA ZA200501761A patent/ZA200501761B/en unknown
- 2005-03-15 LV LVP-05-32A patent/LV13356B/lv unknown
- 2005-04-01 MA MA28193A patent/MA27399A1/fr unknown
- 2005-04-01 NO NO20051628A patent/NO323249B1/no not_active IP Right Cessation
- 2005-06-30 HK HK05105568A patent/HK1072701A1/xx not_active IP Right Cessation
-
2007
- 2007-01-08 CY CY20071100024T patent/CY1107527T1/el unknown
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
LT5272B (lt) | Transformuojamas baldas | |
JP6336590B2 (ja) | 家具及びその積み重ね方法 | |
US5588377A (en) | Convertible table configurable between expanded and compressed positions | |
JP2575197Y2 (ja) | 折畳式シンク台 | |
US20050127738A1 (en) | Article of furniture formed from slotted planar members | |
US7832801B2 (en) | Highchair with adjustable seat | |
AU2017314762B2 (en) | Adjustment mechanism | |
US3856371A (en) | Knock-down desk construction | |
US4712773A (en) | Multiple panel play area | |
US4297752A (en) | Convertible furniture | |
US4244619A (en) | Folding chair | |
JP6796522B2 (ja) | 組立家具 | |
US2698647A (en) | Table bench structure convertible to chair | |
JPH0450841Y2 (lt) | ||
JP3008353U (ja) | 親子いす | |
JP3241992U (ja) | 簡易組立式テーブル | |
JPH0440530Y2 (lt) | ||
JPH01218409A (ja) | 折畳み椅子 | |
JPH10174634A (ja) | 収納式の踏み台 | |
JP2020174858A (ja) | 什器システム及び天板付什器 | |
JPH0596361U (ja) | ヒンジ | |
JPH0532044B2 (lt) |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 20150123 |