LT4997B - Sieros turinti trąšų kompozicija ir jos gamybos būdas - Google Patents

Sieros turinti trąšų kompozicija ir jos gamybos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT4997B
LT4997B LT2002010A LT2002010A LT4997B LT 4997 B LT4997 B LT 4997B LT 2002010 A LT2002010 A LT 2002010A LT 2002010 A LT2002010 A LT 2002010A LT 4997 B LT4997 B LT 4997B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
fertilizer
particles
combinations
group
sulfate
Prior art date
Application number
LT2002010A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2002010A (lt
Inventor
Lawrence Alan Peacock
Arthur Ray Shirley
Original Assignee
Cargill, Incorporated
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=22760232&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT4997(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Cargill, Incorporated filed Critical Cargill, Incorporated
Publication of LT2002010A publication Critical patent/LT2002010A/lt
Publication of LT4997B publication Critical patent/LT4997B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05DINORGANIC FERTILISERS NOT COVERED BY SUBCLASSES C05B, C05C; FERTILISERS PRODUCING CARBON DIOXIDE
    • C05D9/00Other inorganic fertilisers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05BPHOSPHATIC FERTILISERS
    • C05B1/00Superphosphates, i.e. fertilisers produced by reacting rock or bone phosphates with sulfuric or phosphoric acid in such amounts and concentrations as to yield solid products directly
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05BPHOSPHATIC FERTILISERS
    • C05B7/00Fertilisers based essentially on alkali or ammonium orthophosphates
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05CNITROGENOUS FERTILISERS
    • C05C9/00Fertilisers containing urea or urea compounds
    • C05C9/005Post-treatment
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05DINORGANIC FERTILISERS NOT COVERED BY SUBCLASSES C05B, C05C; FERTILISERS PRODUCING CARBON DIOXIDE
    • C05D3/00Calcareous fertilisers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05DINORGANIC FERTILISERS NOT COVERED BY SUBCLASSES C05B, C05C; FERTILISERS PRODUCING CARBON DIOXIDE
    • C05D9/00Other inorganic fertilisers
    • C05D9/02Other inorganic fertilisers containing trace elements

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Fertilizers (AREA)

Abstract

Trąšų kompozicija, turinti aibę dalelių, kurios pasižymi tuo, kad jose yra aibė sieros plokštelių, įterptų į trąšų dalį, ir šios kompozicijos pagaminimo būdas, kuriame trąšų turinčios dalelės yra apipurškiamos pirmiausia siera, po to skiediniu, turinčiu trąšų arba jų pirmtako, ir po to jos brandinamos. ą

Description

Prielaidos
Šis išradimas yra susijęs su sieros įvedimu į dirvą augalų augimui palaikyti.
Siera, kai ji yra oksiduota iki sulfato, yra esminė maistinė medžiaga augalų augimui. Norint pateikti tinkamos įvesti į dirvą formos sierą, ji paprastai sumaišoma su granuliuotomis trąšomis, kaip antai fosfatais, nitratais, karbamidais ir/arba potašais, padarant fizinį mišinį. Tada šis mišinys įvedamas į dirvą įvairiais būdais, tokiais kaip paskleidimas arba išbarstymas, aprūpinant dirvožemį siera bei kitomis granuliuotose trąšose esančiomis maistinėmis medžiagomis (US 5571303, US 4015972, US 4081264).
Viena tokių mišinių problema yra ta, kad darbo ir transportavimo metu vyksta skirtingų dydžių dalelių atsiskyrimas, nes dalelės nusėda, ir mažesnės dalelės ir dulkės susikoncentruoja tokio mišinio apačioje. Dėl šios priežasties siera yra nevienodai pasiskirsčiusi mišinyje ir nevienodai dozuojama, įvedant mišinį į dirvą. Pavyzdžiui, kai kurie apdoroti plotai gali gauti perdaug sieros, o kiti per mažai. Todėl yra reikalinga priemonė, kuri pateiktų dirvai sierą tolygiai.
Siera taip pat buvo įdėta į trąšų kompozicijas kitokiam tikslui. Konkrečiau, siera buvo panaudota gaminant lėto išsiskyrimo trąšų kompozicijas, kaip santykinai stora danga arba apvalkalas, tvirtai surištas su trąšų dalelių paviršiumi. Tokių kompozicijų tikslas yra pateikti lėtą trąšos išsiskyrimą į dirvą, bet ne lėtą išsiskyrimą sieros, kuri po to oksidinasi ir yra naudojama augalų.
Santrauka
Šiame išradime yra pateikiama sieros įvedimo į dirvą priemonė, kuri leidžia išvengti netolygaus sieros paskirstymo, būdingo paprasto sumaišymo kompozicijoms. Konkrečiau, šiame išradime yra siūloma kompozicija, turinti aibę dalelių, kur dalelėse yra trąšų dalis ir aibė atskirų sieros plokštelių, įterptų į trąšų dalį.
Čia naudojamas terminas “atskira sieros plokštelė” reiškia ploną netolygų sieros fragmentą kuris gali būti iš esmės plokščias arba gerokai iškreivintas. Pavyzdžiui, plokštelė gali būti rutulio dalies formos. Tokios plokštelės skiriasi nuo palyginus storų, esančių lėto išsiskyrimo trąšų kompozicijose, sieros dangų ir apvalkalų, kurie pagrindinai padengia po jais esančios trąšų dalies paviršių.
Tinkamų trąšų dalių pavyzdžiais yra fosfatai (pvz. monoamonio fosfatas, diamonio fosfatas, viengubasis superfosfatas, trigubasis superfosfatas ir t.t.), nitratai, karbamidai, potašai ir jų deriniai. Į daleles taip pat gali įeiti vienas arba daugiau sulfatų (pvz., kalcio sulfatas, magnio sulfatas, amonio sulfatas ir jų deriniai), vienas arba daugiau maistingųjų mikroelementų (pvz. cinkas, manganas, geležis, varis, molibdenas, boras, chloridas, kobaltas, natris ir jų deriniai) ir/arba viena arba daugiau antrinių maistingųjų medžiagų (pvz. kalcis, magnis ir jų jų deriniai). Geriau, kai bendras dalelių elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 20 % pagal masę, dar geriau - ne didesnis nei maždaug 10 % pagal masę, ir geriausia - ne didesnis nei maždaug 5 % pagal masę.
Paskleidus dirvoje, sieros plokštelės išsiskiria į dirvą kartu su trąšų dalies komponentais, ir aktyvūs dirvos mikrobai jas oksiduoja iki sulfato. Oksidacija yra palengvinama suformuojant plokšteles, kurios yra ne didesnio nei maždaug 100 mikronų storio, geriau ne didesnio nei maždaug 10 mikronų storio. Kadangi kiekviena kompozicijos dalelė turi sieros plokštelių, yra išvengiama netolygaus sieros pasiskirstymo net ir tada, jeigu dalelės nusėda. Be to, įterpiant sieros plokšteles į trąšos dalį, o ne pateikiant sierą atskirai kaip tvirtai uždėtą dangą ant išorinio trąšų dalelių paviršiaus, dalelės yra patogi priemonė įvesti ir sieros, ir trąšų komponentus į dirvą vienu metu.
Trąšų kompozicija yra pagaminama būdu, kuris apima aibės trąšų turinčių dalelių apipurškimą pirmiausia elementine siera, po to skiediniu, kuriame yra trąšų arba jų pirmtako, ir po to gautų sieros turinčių dalelių brandinimo. Brandinimo procesas gali priimti įvairias formas, priklausomai nuo suspensijos sudėties. Pavyzdžiui, skiedinių, turinčių monoamonio arba diamonio fosfato trąšų pirmtako, atveju brandinimo stadija apima sieros turinčių dalelių apipurškimą amoniaku ir po to dalelių džiovinimą gaunant daleles, kuriose sieros plokštelės yra įterptos į monoamonio arba diamonio forfato trąšas. Antra vertus, kai skiedinyje yra viengubasis superfosfatas, trigubasis superfosfatas, karbamidas arba potašas, apipurškimas amoniaku yra nebūtinas, ir dalelės brandinamos paprastai džiovinant.
Paprastai trąšų skiedinys yra išlydyta kompozicija. Jeigu iš pradžių buvo nusodintas skiedinys, o po to siera, arba jeigu siera ir skiedinys buvo nusodinti vienu metu, ant išlydyto skiedinio viršaus nusodintos sieros vietos turi tendenciją sudaryti dalelių dribsnius. Dalelių apipurškimas pirmiausia siera, o po to trąšų skiediniu suteikia galimybę išvengti šios problemos. Išlydytas skiedinys nusėda ant sieros plokštelių, bet jis stipriau prikimba prie pagrindinės trąšų dalelės, lyginat su sieros plokštelėmis. Taigi, ir trąšos, ir sieros plokštelės išlieka savo vietoje, tačiau jos gali išsiskirti tinkamu laiku į dirvą.
Toliau duodamuose brėžiniuose ir aprašyme yra pateikiamos vieno arba daugiau šio išradimo įgyvendinimo variantų detalės. Kitos ypatybės, tikslai ir šio išradimo privalumai paaiškės iš aprašymo ir brėžinių ir iš apibrėžties.
Brėžinio aprašymas
Fig.1 yra scheminis brėžinys, parodantis sieros turinčių trąšų kompozicijos pagaminimo būdo vieną įgyvendinimo variantą.
Išsamus aprašymas
Fig. 1 parodytas trąšų kompozicijos, turinčios daleles su atskiromis sieros plokštelėmis, įterptomis į trąšų dalį, kur trąšų dalis yra monoamonio fosfatas (“MAP”), diamonio fosfatas (“DAP”) arba jų derinys, nepertraukiamas gaminimo būdas. Kaip parodyta fig.1, sukamo granuliavimo būgno tipo reaktorius 10, kuriame yra MAP ir DAP (arba jų derinio) trąšų granulės, sukasi, susidarant riedančių trąšų granulių sluoksniui. Reaktoriuje 10 taip pat yra kietų sulfatų (pvz. kalcio sulfato, magnio sulfato, amonio sulfato arba jų derinio), paduodamų į reaktorių nuo juostinio tiektuvo 11. Šie sulfatai, kurie yra įterpiami į galutinį produktą yra tuoj pat prieinami augalų maitinimui siera, kai galutinis produktas patenka į dirvą. Atvirkščiai, elementinė siera plokštelėse pirmiausia turi būti dirvos mikroorganizmų oksiduojama iki sulfato, kad ji būtų tinkama augalų maitinimui siera.
Besisukant reaktoriui 10, jo turinys pirmiausia apipurškiamas lydalo formos elementine siera, naudojant žemo slėgio purškimą kad ant trąšų granulių paviršiaus susiformuotų plonos sieros plokštelės. Kadangi trąšų granulės nėra išlydytos, sieros plokštelės nepaverčia granulių dribsniais. Purškimo sąlygos, įskaitant purškimo slėgį ir purškimo laiką yra parenkamos taip, kad sieros plokštelės nepadengtų viso trąšų granulių paviršiaus ir būtų palengvintas po to uždedamo skiedinio prikibimas prie pagrindinių trąšų dalelių.
Išlydytos sieros purslai yra pagaminami supilant rankomis elementinę sierą į vamzdinę lydymo kamerą 12, kurioje siera išlydoma, naudojant garus, paduodamus į lydymo kamerą 12. Išlydyta siera yra laikoma rezervuare 14, taip pat, kol reikia, paduodant garus, po to ji pompuojama siurbliu 16 į reaktorių 10 ir susmulkinama į purslus. Grąžinimo kilpa 18 yra naudojama paduotam į reaktorių 10 išlydytos sieros kiekiui dozuoti, grąžinant išlydytos sieros perteklių į laikymo rezervuarą 14.
Suformavus sieros plokšteles, dar besisukančios turinčios plokšteles trąšų granulės yra apipurškiamos išlydytu skiediniu, pagamintu sumaišant amoniaką (iš rezervuarų 20) ir fosfato rūgštį pradiniame neutralizavimo įrenginyje 22, ir po to skiedinį perkeliant į reaktorių 10, kur jis yra susmulkinamas į purslus. Šis skiedinys yra trąšų pirmtakas, kuris, apipurškiant amoniaku, paverčiamas MAP, DAP arba jų deriniu,. Jis stipriau prikimba prie neužimto sieros plokštelėmis trąšų granulių paviršiaus dalies bei padengia sieros plokšteles, bet yra prie jų nestipriai prikibęs. Skiedinio išpurškimo sąlygos, įskaitant purškimo slėgį ir purškimo laiką yra pasirenkamos priklausomai nuo norimo trąšos sluoksnio storio po apipurškimo amoniaku.
Kaip aukščiau minėta, kai baigiama apipurkšti skiediniu, padengtos dalelės purškiamos amoniaku, kad skiedinys pavirstų MAP, DAP arba jų deriniu. Šiam tikslui yra naudojamas apatinis amoniako purkštuvas 24, gaunantis amoniaką iš rezervuarų 26. Amoniako koncentracija yra parenkama tokia, kad azoto:fosforo santykis būtų apie 1,0 (MAP atveju) arba apie 2,0 (DAP atveju); tada susidaro netirpios trąšų dalelės ir nusėda iš tirpalo. To pasėkoje susidaro dalelė, kurioje plonos sieros plokštelės yra įterptos į MAP,
DAP arba jų derinį.
Po apipurškimo amoniaku, tokiu būdu gautos dalelės yra džiovinamos kaitinamame džiovinimo būgne 28 drėgmei ir bet kokioms lakioms medžiagoms pašalinti, naudojant šilumą gaunamą ir gamtinių dujų degiklio 29 per pučiamąį ventiliatorių 27. Išdžiovintos dalelės išleidžiamos juostiniu transporteriu 30 į dalelių rūšiuoklę 32, turinčią vieną arba daugiau daleles pagal dydį išskirstančių sietų. Dalelių rūšiuoklė 32 iš produkto srovės atskiria daleles, kurios yra per didelės ir per mažos iš anksto nustatyto norimo dydžio atžvilgiu. Per didelės dalelės yra paduodamos į juostinį tiektuvą 34 ir po to į valcinį malūną 34. Valcinis malūnas atsargiai mala per dideles daleles, stengiantis minimizuoti dulkių susidarymą jas sumažindamas. Sumaltos dalelės leidžiamos į recirkuliaciją per recirkuliacijos juostinį transporterį 38 ir recirkuliacijos elevatorių 40, ir juostiniu recirkuliacijos tiektuvu 42 paduodamos atgal į reaktorių 10, kur jos sumaišomos su papildomu sulfato kiekiu ir pereina kitą apipurškimo siera, po to apipurškimo skiediniu ciklą kol gaunamos norimo dydžio dalelės. Panašiai dalelių rūšiuoklė 32 pateikia per mažas daleles į recirkuliacijos juostinį transporterį 38, kur jos susijungia su per didelėmis dalelėmis ir sudaro žaliavą reaktoriui 10.
Atskyrus per dideles ir per mažas daleles, gauto produkto srovė, kurioje yra iš anksto nustatyto norimo dydžio dalelės, transportuojama per produkto elevatorių 44 į produkto nukreiptuvą 46, kuris grąžina dalį šių dalelių į reaktorių 10, o likusias daleles paduoda į aušinimo būgną 48. Tada ataušusios dalelės yra surenkamos ir laikomos kolektoriuje 50. Lakios medžiagos, išsiskyrusios aušinimo metu bei lakios medžiagos, išsiskyrusios džiovinimo būgne 28 ir reaktoriuje 10, paduodamos į skruberį 52, kur jos apdorojamos ir tada išleidžiamos į atmosferą.
Aukščiau aprašytu būdu suformuotos dalelės turi MAP arba DAP (arba jų derinio) trąšų dalį ir plonas sieros plokšteles, įterptas į šią trąšų dalį.
Pageidautina, kad plokštelių storis būtų mažiau nei 100 mikronų, geriausia mažiau nei 10 mikronų, kad išbėrus į dirvą būtų palengvinta sieros oksidacija iki sulfato. Pageidautina, kad bendras elementinės sieros kiekis būtų ne didesnis nei maždaug 20 % pagal masę, geriau - ne didesnis nei maždaug 10 % pagal masę, o dar geriau - ne didesnis nei maždaug 5 % pagal masę.
Dalelių, kuriose yra dar ir sulfato (pvz., kalcio sulfato, magnio sulfato, amonio sulfato arba jų derinio) atveju, sulfato sieros santykis su elementine siera dalelėje, imant pagal masę, yra pasirenkamas pagal agronominius poreikius duotiems pasėliams ir/arba pasėlių plotui. Bendru atveju, tinkamas sulfato sieros santykis su elementine siera yra nuo maždaug 1:9 iki maždaug 7:3; ypatingai tinkamas santykis yra 1:1.
Pasirenkamas toks bendras dalelių dydis, kad jis duotų optimalų maistinigųjų medžiagų išsiskyrimą į dirvą. Bendru atveju, dalelės yra nuo maždaug 2 mm iki maždaug 4 mm skersmens.
Fig.1 parodytas būdas iliustruoja įgyvendinimo variantą kuriame trąšų dalis yra MAP, DAP arba jų derinys. Tačiau taip pat gali būti naudojamos ir kitos trasos, įskaitant, pavyzdžiui, kitus fosfatus (pvz. viengubą superfosfatą trigubą superfosfatą arba jų derinį), nitratus, karbamidus, potašus ir jų derinius. Ne visoms šioms trąšoms yra reikalingas apipurškimas amoniaku. Pavyzdžiui, viengubo superfosfato, trigubo superfosfato, karbamidų ir potašų atveju apipurškimo amoniaku, norint skiedinį paversti trąša, nereikia, taip pat nereikia ir pirminio neutralizavimo. Tikriau sakant, reaktoriuje 10 ant dalelių yra užpurškiamas trąšų turintis skiedinys, po to išdžiovinama džiovinimo būgne 28 ir gaunamas produktas.
Be to, fig.1 pailiustruotas sukamo granuliavimo būgno tipo reaktoriaus panaudojimas. Tačiau taip pat gali būti naudojami ir kitų tipų reaktoriai, įskaitant, pavyzdžiui, “verdančiojo” sluoksnio tipo reaktorius.
Taip pat fig. 1 yra pailiustruotas nepertraukiamas sieros turinčių trąšų dalelių pagaminimo būdas. Tačiau gali būti naudojami ir periodiniai būdai.
Fig. 1 parodytas būdas taip pat iliustruoja sulfatų įterpimą į daleles, pridedant kietų sulfatų. Tačiau sulfatai gali būti įterpiami įvairiais keliais. Pavyzdžiui, sulfatas gali būti gaminamas in situ, veikiant fosfato rūgštyje ištirpintą sulfato rūgštį reikiamu paduodamu katijonu.
Į daleles galima įdėti kitų ingredientų. Jų pavyzdžiais yra maistingieji mikroelementai (pvz., cinkas, manganas, geležis, varis, molibdenas, boras, chloridas, kobaltas, natris ir jų deriniai) ir antrinės maistingosios medžiagos (pvz. kalcis, magnis ir jų deriniai). Maistingieji mikroelementai ir antrinės maistingosios medžiagos gali būti patiekiamos elementine forma arba druskų forma (pvz., sulfatai, nitratai, halogenidai ir t.t.).
Taip pat, pagaminus daleles, galima ant dalelių uždėti vieną arba daugiau įkapsuliuojančių dangų. Specialistams yra žinomos tinkamos įkapsuliuojančios dangos ir jos yra, pavyzdžiui, polimerinės dangos, kurios suyra laikui bėgant, kai jos patenka į dirvą.
Buvo aprašyta keletas išradimo įgyvendinimo variantų. Tačiau turėtų būti suprantama, kad gali būti padarytos įvairios modifikacijos, nenukrypstant nuo išradimo esmės ir srities. Taigi, kiti įgyvendinimo variantai patenka į toliau duodamą apibrėžtį.

Claims (48)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. Trąšų kompozicija, besiskirianti tuo, kad joje yra aibė dalelių, ir šios dalelės turi:
    (a) trąšų dalį ir (b) aibę atskirų sieros plokštelių, įterptų į minėtą trąšų dalį.
  2. 2. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtos plokštelės yra ne didesnio nei maždaug 100 mikronų storio.
  3. 3. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtos plokštelės yra ne didesnio nei maždaug 10 mikronų storio.
  4. 4. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis yra pasirinkta iš grupės, susidedančios iš fosfatų, nitratų, karbamidų, potašų ir jų derinių.
  5. 5. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis yra pasirinkta iš grupės, susidedančios iš monoamonio fosfato, diamonio fosfato, viengubo superfosfato, trigubo superfosfato ir jų derinių.
  6. 6. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš monoamonio fosfato.
  7. 7. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš diamonio fosfato.
  8. 8. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš viengubo superfosfato.
  9. 9. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš trigubo superfosfato.
  10. 10. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 20 % pagal masę.
  11. 11. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 10 % pagal masę.
  12. 12. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 5 % pagal masę.
  13. 13. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir sulfato.
  14. 14. Trąšų kompozicija pagal 13 punktą besiskirianti tuo, kad minėtas sulfatas yra pasirinktas iš grupės, susidedančios iš kalcio sulfato, magnio sulfato, amonio sulfato ir jų derinių.
  15. 15. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir maistingojo mikroelemento, pasirinkto iš grupės, susidedančios iš cinko, mangano, geležies, vario, molibdeno, boro, chlorido, kobalto, natrio ir jų derinių.
  16. 16. Trąšų kompozicija pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir antrinės maistingosios medžiagos, pasirinktos iš grupės, susidedančios iš kalcio, magnio ir jų derinių
  17. 17. Trąšų kompozicijos pagaminimo būdas, besiskiriantis tuo, kad jis susideda iš:
    a) pirmosios dalelių aibės, susidedančios iš trąšų, (a) apipurškimo elementine siera ir po to (b) skiediniu, susidedančiu iš trąšų arba jų pirmtako, ir
    b) (a) stadijos produkto brandinimo, gaunant antrąją aibę dalelių, turinčių (i) trąšų dalį ir (ii) aibę atskirų sieros plokštelių, įterptų į minėtą trąšų dalį.
  18. 18. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta antroji dalelių aibė turi trąšų, pasirinktų iš grupės, susidedančios iš fosfatų, nitratų, karbamidų, potašų ir jų derinių, dalį.
  19. 19. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta antroji dalelių aibė turi trąšų, pasirinktų iš grupės, susidedančios iš monoamonio fosfato, diamonio fosfato, viengubo superfosfato, trigubo suferfosfato ir jų derinių, dalį.
  20. 20. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas skiedinys turi monoamonio fosfato pirmtako, o minėta brandinimo stadija apima (a) stadijos produkto apipurškimą amoniaku ir amoniaku apipurkšto produkto džiovinimą gaunant minėtą antrąją aibę dalelių, kurios turi susidedančią iš monoamonio fosfato trąšų dalį.
  21. 21. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas skiedinys turi diamonio fosfato pirmtako, o minėta brandinimo stadija apima (a) stadijos produkto apipurškimą amoniaku ir amoniaku apipurkšto produkto džiovinimą gaunant minėtą antrą'ą aibę dalelių, kurios turi susidedančią iš diamonio fosfato trąšų dalį.
  22. 22. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas skiedinys turi viengubo superfosfato, o minėta brandinimo stadija apima (a) stadijos produkto džiovinimą gaunant minėtą antrąją aibę dalelių, kurios turi susidedančią iš viengubo superfosfato trąšų dalį.
  23. 23. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas skiedinys turi trigubo superfosfato, o minėta brandinimo stadija apima (a) stadijos produkto džiovinimą gaunant minėtą antrą'ą aibę dalelių, kurios turi susidedančią iš trigubo superfosfato trąšų dalį.
  24. 24. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje pirmojoje dalelių aibėje, minėtame skiedinyje arba abiejuose yra dar ir sulfato.
  25. 25. Būdas pagal 24 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas sulfatas yra pasirinktas iš grupės, susidedančios iš kalcio sulfato, magnio sulfato, amonio sulfato ir jų derinių.
  26. 26. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje pirmojoje dalelių aibėje, minėtame skiedinyje arba abiejuose yra dar ir maistingųjų mikroelementų, pasirinktų iš grupės, susidedančios iš cinko, mangano, geležies, vario, molibdeno, boro, chlorido, kobalto, natrio ir jų derinių.
  27. 27. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje pirmojoje dalelių aibėje, minėtame skiedinyje arba abiejuose yra dar ir antrinės maistingosios medžiagos, pasirinktos iš grupės, susidedančios iš kalcio, magnio ir jų derinių.
  28. 28. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtos plokštelės yra ne didesnio nei maždaug 100 mikronų storio.
  29. 29. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtos plokštelės yra ne didesnio nei maždaug 10 mikronų storio.
  30. 30. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje antrojoje dalelių aibėje bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 20 % pagal masę.
  31. 31. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje antrojoje dalelių aibėje bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 10 % pagai masę.
  32. 32. Būdas pagal 17 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtoje antrojoje dalelių aibėje bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 5 % pagal masę.
  33. 33. Sieros įterpimo į dirvą būdas, besiskiriantis tuo, kad jis apima dirvos apdorojimą trąšų kompozicija, susidedančia iš dalelių aibės, kurioje minėtos dalelės turi (a) trąšų dalį ir (b) aibę atskirų sieros plokštelių, įterptų į minėtą trąšų dalį.
  34. 34. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtų plokštelių storis yra ne didesnis nei maždaug 100 mikronų.
  35. 35. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtų plokštelių storis yra ne didesnis nei maždaug 10 mikronų.
  36. 36. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis yra pasirinkta iš grupės, susidedančios iš fosfatų, nitratų, karbamidų, potašų ir jų derinių.
  37. 37. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis yra pasirinkta iš grupės, susidedančios iš monoamonio fosfato, diamonio fosfato, viengubo superfosfato, trigubo superfosfato ir jų derinių.
  38. 38. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš monoamonio fosfato.
  39. 39. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš diamonio fosfato.
  40. 40. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš viengubo superfosfato.
  41. 41. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėta trąšų dalis susideda iš trigubo superfosfato.
  42. 42. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 20 % pagal masę.
  43. 43. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 10 % pagal masę.
  44. 44. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtų dalelių bendras elementinės sieros kiekis yra ne didesnis nei maždaug 5 % pagal masę.
  45. 45. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir sulfato.
  46. 46. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtas sulfatas yra pasirinktas iš grupės, susidedančios iš kalcio sulfato, magnio sulfato, amonio sulfato ir jų derinių.
  47. 47. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir maistingojo mikroelemento, pasirinkto iš grupės, susidedančios iš cinko, mangano, geležies, vario, molibdeno, boro, chlorido, kobalto, natrio ir jų derinių.
  48. 48. Būdas pagal 33 punktą besiskiriantis tuo, kad minėtose dalelėse yra dar ir antrinės maistingosios medžiagos, pasirinktos iš grupės, susidedančios iš kalcio, magnio ir jų derinių.
    Amonio sulfato/kalcio sulfato snijojBAai# sofpeiinjppey
LT2002010A 2000-05-17 2002-01-29 Sieros turinti trąšų kompozicija ir jos gamybos būdas LT4997B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US20497000P 2000-05-17 2000-05-17

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2002010A LT2002010A (lt) 2002-10-25
LT4997B true LT4997B (lt) 2003-02-25

Family

ID=22760232

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2002010A LT4997B (lt) 2000-05-17 2002-01-29 Sieros turinti trąšų kompozicija ir jos gamybos būdas

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6544313B2 (lt)
EP (2) EP2248790A1 (lt)
KR (1) KR100732129B1 (lt)
CN (2) CN100434399C (lt)
AR (1) AR028578A1 (lt)
AT (1) ATE488484T1 (lt)
AU (1) AU783579B2 (lt)
BR (2) BR0117303B1 (lt)
CA (1) CA2375055C (lt)
DE (1) DE60143489D1 (lt)
LT (1) LT4997B (lt)
MA (1) MA26041A1 (lt)
MX (1) MXPA02000619A (lt)
MY (1) MY127202A (lt)
TR (1) TR200200206T1 (lt)
WO (1) WO2001087803A1 (lt)
ZA (1) ZA200200193B (lt)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
OA12958A (en) * 2002-11-14 2006-10-13 Shell Int Research A process for the manufacture of sulphur-containing ammonium.
US7497891B2 (en) 2004-08-31 2009-03-03 The Mosaic Company Method for producing a fertilizer with micronutrients
AU2007319031B2 (en) * 2006-11-06 2013-07-25 Bijam Biosciences Private Limited Novel kimberlite based fertilizer products
DK2435385T4 (da) * 2009-05-26 2021-08-16 Compass Minerals Manitoba Inc Phosphor med høj biotilgængelighed
US8192520B2 (en) * 2009-10-05 2012-06-05 Specialty Fertilizer Products, Llc Enhanced fertilizer products with polymer adjuvants
CN105367235A (zh) * 2010-03-03 2016-03-02 Mos控股公司 包含微量营养元素的肥料组合物及其制备方法
BR112013020384B8 (pt) * 2011-02-09 2022-09-06 Everris Int B V Método de revestimento de um substrato fertilizante
MA35037B1 (fr) 2011-03-24 2014-04-03 Paul Kucera Composition d'engrais comprenant une matière fibreuse pour intégrité de particule améliorée
RU2607105C2 (ru) 2011-08-04 2017-01-10 Мос Холдингз Инк. Уплотненные калийные удобрения, содержащие питательные микроэлементы, и способы их получения
US9145340B2 (en) 2012-08-13 2015-09-29 Verdesian Life Sciences, Llc Method of reducing atmospheric ammonia in livestock and poultry containment facilities
US9961922B2 (en) 2012-10-15 2018-05-08 Verdesian Life Sciences, Llc Animal feed and/or water amendments for lowering ammonia concentrations in animal excrement
US20140150136A1 (en) 2012-11-27 2014-05-29 Cytec Technology Corp. Compositions and methods for reducing fugitive dust particles
RU2711444C2 (ru) * 2013-03-14 2020-01-17 Дзе Мозаик Компани Комплексное удобрение и способ его изготовления
WO2014181149A2 (en) * 2013-05-06 2014-11-13 Saudi Basic Industries Corporation Fertilizer compositions and methods thereof
US11254620B2 (en) 2013-08-05 2022-02-22 Verdesian Life Sciences U.S., Llc Micronutrient-enhanced polymeric seed coatings
EP3825299A1 (en) 2013-08-19 2021-05-26 The Mosaic Company Methods for addition of beneficial agricultural, biological, and/or dedusting additives to granular fertilizers
TW201522390A (zh) 2013-08-27 2015-06-16 特級肥料產品公司 聚陰離子聚合物
WO2015035031A1 (en) 2013-09-05 2015-03-12 Verdesian Life Sciences, Llc Polymer-boric acid compositions
CA2941530A1 (en) * 2014-03-07 2015-09-11 The Mosaic Company Fertilizer compositions containing micronutrients and methods for preparing the same
WO2015179687A1 (en) 2014-05-21 2015-11-26 Verdesian Life Sciences, Llc Polymer soil treatment compositions including humic acids
US10822487B2 (en) 2014-05-22 2020-11-03 Verdesian Life Sciences Llc Polymeric compositions
EP3166911B1 (en) 2014-07-07 2023-08-09 The Mosaic Company Incorporation of biological agents in fertilizers
MA42900A (fr) 2015-07-07 2018-05-16 Yara Int Asa Procédé de fabrication de matériau particulaire à base d'urée contenant du soufre élémentaire
MA42163A1 (fr) 2015-08-12 2018-08-31 Mosaic Co Traitement à l'acide pour engrais visant à renforcer la solubilité et la disponibilité du zinc
CN106810321B (zh) * 2017-01-21 2021-01-01 云南三环中化化肥有限公司 一种液硫添加到气相中生产含硫磷肥的设备及方法
JOP20190228A1 (ar) 2017-03-31 2019-09-30 Mosaic Co أسمدة تحتوي على مصادر سريعة و بطيئة لاطلاق البورون
JOP20190274A1 (ar) 2017-05-23 2019-11-24 Mosaic Co حبيبات أسمدة متضخمة تحتوي على الكبريت المعدني مع زيادة معدلات الأكسدة
EP3790654B1 (en) * 2018-05-08 2022-06-22 thyssenkrupp Fertilizer Technology GmbH Internal cooling system for fluid-bed granulation plants
EP3810562B1 (en) * 2018-05-10 2024-05-29 Sawant, Arun Vitthal Novel crop nutrition and fortification composition
US11180424B1 (en) 2018-12-07 2021-11-23 Fertile Peat Products, Llc Phosphate fertilizer with finely ground elemental sulfur, swelling agent and rock phosphate
DE102019007587A1 (de) 2019-10-31 2021-05-06 K+S Aktiengesellschaft Verfahren zur Herstellung von schwefelhaltigen Kali-Granulaten

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4015972A (en) 1975-08-13 1977-04-05 United States Gypsum Company Fortified gypsum granule
US4081264A (en) 1976-09-30 1978-03-28 Texaco Trinidad Inc. Slow release fertilizers and processes for preparing same
US5571303A (en) 1995-03-06 1996-11-05 Cominco Fertilizers Ltd. Sulfur-based fertilizer and process for production thereof

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3333939A (en) * 1965-04-05 1967-08-01 Arizona Agrochemical Corp Discrete fertilizer granule containing a urea compound, sulfur and a phosphate plant food
US3295950A (en) * 1965-05-03 1967-01-03 Tennessee Valley Authority Method of making sulfur-coated fertilizer pellet having a controlled dissolution rate
US3342577A (en) * 1966-12-12 1967-09-19 Tennessee Valley Authority Sulfur-coated fertilizer pellet having controlled dissolution rate and inhibited against microbial decomposition
US3903333A (en) 1973-03-30 1975-09-02 Tennessee Valley Authority Production of slow release nitrogen fertilizers by improved method of coating urea with sulfur
US4032319A (en) * 1973-06-19 1977-06-28 J. R. Simplot Company Composite fertilizer and method for its manufacture
US4334906A (en) * 1980-03-25 1982-06-15 Union Oil Company Of California Slow release soil amendment and micronutrient source
CA1144771A (en) * 1980-12-24 1983-04-19 Stewart G. Bexton Manufacture of urea sulfur fertilizer
US5158594A (en) 1982-10-25 1992-10-27 Oxford Ronald E Granulated nitrogen-phosphorus-potassium-sulfur fertilizer from waste gypsum slurry
US4547213A (en) 1983-03-14 1985-10-15 Stoller Enterprises, Inc. Rock phosphate/sulfur fertilizer composition
US5112379A (en) 1984-10-25 1992-05-12 Union Oil Company Of California Multicomponent soil supplement
NZ220762A (en) 1986-07-07 1989-05-29 Chisso Corp Coated fertiliser with polyolefinic coating
US5176734A (en) 1987-07-24 1993-01-05 Chisso Corporation Granular fertilizer with a decomposable coating and process for producing the same
US4857098A (en) * 1987-08-11 1989-08-15 Pursell Industries Sulfur-coated fertilizer granules and process of making same
US5152821A (en) * 1988-02-01 1992-10-06 Hi-Fert Pty. Ltd. Addition of supplemental macro & micro nutrients to granular phosphatic fertilizers
US5466274A (en) 1991-02-14 1995-11-14 Oms Investments, Inc. Abrasion resistant coatings for fertilizers
US5405426A (en) 1991-03-08 1995-04-11 Oms Investments, Inc. Processes for the preparation of sulfur coated fertilizers and products produced thereby
US5460765A (en) * 1992-04-30 1995-10-24 Derdall; Gary Process for pan granulating a particulate material
US5599374A (en) 1994-09-23 1997-02-04 Rlc Technologies, L.L.C. Process for producing improved sulfur-coated urea slow release fertilizers
PT835161E (pt) 1996-04-19 2003-03-31 Airborne Ind Minerals Inc Processo de granulacao
US5984994A (en) 1998-01-16 1999-11-16 Hudson; Alice P. Sulfur coated fertilizers with improved abrasion resistance
US6338746B1 (en) * 1999-07-23 2002-01-15 Rlc Technologies, L.L.C. Polymer-sulfur-polymer coated fertilizers

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4015972A (en) 1975-08-13 1977-04-05 United States Gypsum Company Fortified gypsum granule
US4081264A (en) 1976-09-30 1978-03-28 Texaco Trinidad Inc. Slow release fertilizers and processes for preparing same
US5571303A (en) 1995-03-06 1996-11-05 Cominco Fertilizers Ltd. Sulfur-based fertilizer and process for production thereof
US5571303B1 (en) 1995-03-06 2000-10-17 Cominco Ltd Sulfur-based fertilizer and process for production thereof

Also Published As

Publication number Publication date
US6544313B2 (en) 2003-04-08
EP1351899A1 (en) 2003-10-15
MA26041A1 (fr) 2004-04-01
CN1990434A (zh) 2007-07-04
BR0117303B1 (pt) 2012-05-29
MXPA02000619A (es) 2002-07-30
CN1380879A (zh) 2002-11-20
KR20020016894A (ko) 2002-03-06
BR0106649A (pt) 2002-04-02
ATE488484T1 (de) 2010-12-15
EP1351899B1 (en) 2010-11-17
LT2002010A (lt) 2002-10-25
AU783579B2 (en) 2005-11-10
BR0106649B1 (pt) 2011-11-29
AR028578A1 (es) 2003-05-14
EP1351899A4 (en) 2004-08-11
EP2248790A1 (en) 2010-11-10
AU6112001A (en) 2001-11-26
TR200200206T1 (tr) 2002-06-21
CA2375055A1 (en) 2001-11-22
ZA200200193B (en) 2003-07-09
WO2001087803A1 (en) 2001-11-22
DE60143489D1 (de) 2010-12-30
US20020011088A1 (en) 2002-01-31
CN100434399C (zh) 2008-11-19
CA2375055C (en) 2008-09-23
KR100732129B1 (ko) 2007-06-27
MY127202A (en) 2006-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT4997B (lt) Sieros turinti trąšų kompozicija ir jos gamybos būdas
CA2995400C (en) Acid treatment for fertilizers to increase zinc solubility and availability
CN105102401B (zh) 肥料组合物及其制备方法
CA2792055C (en) Fertilizer composition containing micronutrients and methods of making same
US11332415B2 (en) Coated organic materials and methods for forming the coated organic materials
SK284273B6 (sk) Spôsob prípravy granúl kombinovaných hnojív
US20220048832A1 (en) Acidified np, pk, npk fertilizer granules for fertigation
WO2004002921A1 (en) Fertilisation of soil
CN106660892A (zh) 含有微量养分的肥料组合物及其制备方法
CN101337843B (zh) 一种复合长效精制有机肥机械化生产工艺
CN115427377A (zh) 锌包覆的尿素肥料
PL192247B1 (pl) Kompozycja chemiczna do stosowania jako dodatek do nawozów sztucznych, sposób wytwarzania kompozycji chemicznej i zastosowanie kompozycji chemicznej
CN110483214B (zh) 一种有机无机复混肥及其生产方法
JPH0867591A (ja) 尿素系化成肥料とその製造法
US20030110821A1 (en) Process for manufacturing fertilizer
US9573854B2 (en) Nutrient enhanced biosolids pellets
AU2003238563B2 (en) Fertilisation of soil
CN1221716A (zh) 一种高效尿基复合肥的生产方法
Young FICATION 0. SECONDARY Soil fertility, fertilizers, and plant nutrition
LT5059B (lt) Trąšų priedas apimantis magnio ir kalcio sulfatus ir karbonatus

Legal Events

Date Code Title Description
MK9A Expiry of a patent

Effective date: 20210502