LT3476B - Animal fibre processing and apparatus for its production - Google Patents

Animal fibre processing and apparatus for its production Download PDF

Info

Publication number
LT3476B
LT3476B LTIP641A LTIP641A LT3476B LT 3476 B LT3476 B LT 3476B LT IP641 A LTIP641 A LT IP641A LT IP641 A LTIP641 A LT IP641A LT 3476 B LT3476 B LT 3476B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
solvent
tank
wool
tanks
container
Prior art date
Application number
LTIP641A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter Steward Hopkins
Original Assignee
Wooltech Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wooltech Ltd filed Critical Wooltech Ltd
Publication of LTIP641A publication Critical patent/LTIP641A/xx
Publication of LT3476B publication Critical patent/LT3476B/lt

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06BTREATING TEXTILE MATERIALS USING LIQUIDS, GASES OR VAPOURS
    • D06B9/00Solvent-treatment of textile materials
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01BMECHANICAL TREATMENT OF NATURAL FIBROUS OR FILAMENTARY MATERIAL TO OBTAIN FIBRES OF FILAMENTS, e.g. FOR SPINNING
    • D01B3/00Mechanical removal of impurities from animal fibres
    • D01B3/04Machines or apparatus for washing or scouring loose wool fibres
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01BMECHANICAL TREATMENT OF NATURAL FIBROUS OR FILAMENTARY MATERIAL TO OBTAIN FIBRES OF FILAMENTS, e.g. FOR SPINNING
    • D01B3/00Mechanical removal of impurities from animal fibres
    • D01B3/04Machines or apparatus for washing or scouring loose wool fibres
    • D01B3/10Details of machines or apparatus
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06BTREATING TEXTILE MATERIALS USING LIQUIDS, GASES OR VAPOURS
    • D06B3/00Passing of textile materials through liquids, gases or vapours to effect treatment, e.g. washing, dyeing, bleaching, sizing, impregnating
    • D06B3/02Passing of textile materials through liquids, gases or vapours to effect treatment, e.g. washing, dyeing, bleaching, sizing, impregnating of fibres, slivers or rovings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Metal-Oxide And Bipolar Metal-Oxide Semiconductor Integrated Circuits (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Description

Išradimas priskiriamas gyvulinio pluošto, pagrindinai vilnos, apdirbimui, būtent, įtaisui ir jo panaudojimo būdui, kurio tikslas - gauti plonos vilnos didesnio patvarumo ir ilgio pluoštą, nei naudojantis Įprastais vilnos valymo ir plovimo vandeniu būdais, be to, šis būdas yra pranašesnis aplinkos apsaugos atžvilgiu.
Be jokios abejonės, yra pageidautina gauti optimalaus patvarumo ir ilgio vilnos pluoštą po valymo ir plovimo.
Australijos patente Nr. 615559 (38301/89) atskleidžiamas bevandenis pradinės vilnos apdirbimo būdas, kuriame naudojamas organinis tirpiklis, rezultate gaunamas pagerintos plonos vilnos produktas. Šiame patente atskleistas atitinkamas įtaisas ir būdas. Šis įtaisą sudaro konvejeris, turintis porą priekinių ir porą užpakalinių ritinėlių. Nenuriebintos vilnos pluoštas patalpinamas galais žemyn krepšiuose, transportuojamus konvejeriu. Šiuos krepšius nuosekliai transportuoja į pirminio galų apdirbimo zoną plovimo bake. Tik pluošto galai yra lengvai išvalomi pirminio apdirbimo zonoje. Kita pluošto dalis (be galinės dalies) nesiliečia pirminio apdirbimo bako zonoje su plovimo aplinka, kurią sudaro organinis tirpiklis.
Praėjus pro pirminio apdirbimo zoną plovimo bake, pluoštas pašalinamas iš tirpiklio tam, kad leistų nutekėti tirpikliui nuo pluošto galų atgal i pirmąjį bako skyrių, kuris atskirtas pertvara nuo antrojo skyriaus.
Didžioji purvo ir kitokios pašalinės medžiagos dalis, esančios pradinėje vilnoje, randasi galinėse dalyse, ir vienas šio būdo tikslų yra pirminis galų išvalymas.
Po to pluoštas yra pilnai patalpinamas 6-10 min. antrame bako skyriuje. Po to apdirbtas pluoštas yra pašalinamas iš plovimo bako, praskalaujamas šviežiu tirpikliu ir patalpinamas į džiovinimo centrifūgą.
Ši sistema pagal Australijos patentą Nr. 615559 yra žymiai geresnė palyginus su anksčiau žinomomis pirminės vilnos apdirbimo sistemomis, jos metu . gaunama apdirbta vilna su patenkinamo ilgio ir atsparumo pluoštu.
Vienok, minėtą sistemą galima papildomai pagerinti. Pavyzdžiui, šioje sistemoje yra reikalinga ištraukti iš vilnos ryšulio tam tikrą kiekį vilnos, pakankamą užpildyti krepšį, kuriame vilna yra perduodama į pirminio apdirbimo zoną. Joje taip pat yra reikalinga, kad ši vilna būtų patalpinama galais žemyn. Tam sunaudojamas laikas, darbas, ir tai padidina operacijos kainą.
Be to, ši tirpiklių sistema nėra hermetizuota, dėl to darbo vietoje nuteka ir nugaruoja tirpiklis, kurį reikia pastoviai keisti.
Tuo būdu, šio išradimo tikslas yra patobulintos sistemos ir įtaiso vilnos apdirbimui sukūrimas. Pagal vieną išradimo aspektą yra pasiūlytas gyvulinio pluošto, pagrindinai pirminės vilnos, apdirbimo įtaisas turi baką su tirpikliu, priemonę pluošto padavimui į baką su tirpikliu, ištisinę juostą bake su tirpikliu, kuri skirta pluošto transportavimui bake, vieną arba kelis purškimo įtaisus, išdėstytus bake ir skirtus suspausto tirpiklio išpurškimui ant pluoštų, kuomet jie juda ištisine konvejerio juosta, ir piltuvą, skirtą švaraus tirpiklio priėmimui ir jo pylimui į baką virš konvejerio ištisinės juostos nekontaktuojant su tirpikliu bake.
Minėtame įtaise, sutinkamai su išradimu, naudojamas vienas bakas ir jį galima naudoti, jei apdirbama vilna ne tokia riebi, kaip, pavyzdžiui, avies vilna. Tokios riebios vilnos apdirbimui geriausia naudoti įtaisą su dviem ar daugiau bakų, konkretus šio išradimo išpildymas bus aprašytas pagal dviejų bakų įtaiso pavyzdį.
Tuo būdu, pagal kitą šio išradimo aspektą pasiūlytas įtaisas pirminės (nenuriebalintos) vilnos apdirbimui, šį įtaisą sudaro: pirmas bakas su tirpikliu, turintis įėjimą ir išėjimą; priemonė vilnos padavimui į įvadinį bako galą; pirma ištisinė juosta vilnos transportavimui pirmu baku; vienas ar keletas išpurškimo įtaisų suslėgto tirpiklio išpurškimui vilnos valymui, kuomet vilna juda ištisine konvejerio juosta pirmu baku; antras bakas, turintis įėjimą ir išėjimą ir antrą ištisinę juostą vilnos transportavimui antru baku; vienas ar keletas išpurškimo įtaisų suslėgto tirpiklio išpurškimui vilnos kryptimi, kuomet ji juda antru baku; pirmas piltuvas, skirtas tirpiklio priėmimui iš antro bako ir tirpiklio pylimui iš antro bako virš vilnos, esančios ant pirmos ištisinės juostos, nekontaktuojant su tirpikliu pirmame bake; antras piltuvas, skirtas švaraus tirpiklio priėmimui ir tirpiklio pylimui virš vilnos, esančios antroje ištisinėje juostoje, nekontaktuojant su tirpikliu antrame bake; pirma ištisinė juosta, skirta vilnos transportavimui link pirmojo bako išėjimo ir įėjimui į antrąjį baką.
Aišku, kad vilna, įeinanti ritinėliais į pirmą baką, yra, palyginti, sausa, ir todėl pageidautina, kad pirmoji tirpiklio čiurkšlė būtų nukreipta į įeinančią vilną jos pakankamam sudrėkinimui, kad vilna nugrimztų pirmojo bako tirpiklyje jos transportavimui pirma ištisine juosta. Kuomet vilna nugrimzta pirmojo bako tirpiklyje, tuomet vykdomas tirpiklio išpurškimas pirmojo bako išpurškimo įtaisu (įtaisais).
Vilnos panardinimas pirmajame bake 1-2 min. efektingas tuo, kad pakankamai gerai atsisluoksniuoja riebalai ir purvas, tuo būdu sudaromos sąlygos tirpiklio išpylimui iš pirmojo bako piltuvo, pašalinant iš žalios vilnos apie 95 % purvo ir 80 % riebalų.
Maždaug tik 0,2 % riebalų liks vilnoje, išeinančioje iš antrojo bako, ir pagal pramoninius standartus tai yra labiausiai priimtinas lygis.
Taip pat yra pageidautina apriboti vilnos panardinimą į pirmą ir antrą bakus iki 15 min., geriausia - ne daugiau 10 min. Panardinimo laiko sutrumpinimui galima šildyti tirpiklį pirmame bake (arba tai gali būti tirpiklio pumpavimo proceso rezultatas) taip, kad tirpiklio, esančio pirmame bake, temperatūra būtų apie 40°C. Taip tirpiklis, esantis pirmame bake, gali būti paveiktas ultragarsine energija, kurios lygis maždaug 25 KHz. Vilnos panardinimo pirmame bake laikas sudaro maždaug 4-5 min., o antrame bake - 2-3 min., labiausiai priimtinu šio išradimo proceso būdu.
Pagal dar vieną išradimo aspektą yra numatyta sistema tirpiklio, naudojamo išradime, išvalymui ir pakartotinam naudojimui procese.
Numatytas bakas (rezervuaras) švariam tirpikliui su pakankamo sistemos darbui tirpiklio kiekio tiekimu. Iš pradžių tirpiklis tiekiamas vamzdžiais į antro bako užpylimo įtaisą, po to jis nuteka į antrą baką, panardindamas vilną, tiekiamą į šį baką. Po to, tirpiklis, jau turintis savyje tam tikrą kiekį riebalų ir purvo, tiekiamas vamzdžiais į pirmojo bako užpylimo įtaisą, nutekėdamas jis išstumia nešvarų tirpiklį, esantį vilnoje virš ištisinės juostos pirmojo bako išėj ime.
Tirpiklis iš pirmojo bako paduodamas vamzdžiais į įtaiso vilnos pakrovimo galą, kad sudaryti pirminį tirpiklio ir vilnos padavimo srautą (bendrą srautą) ištisine konvejerio juosta greičiu, kuris yra identiškas juostos judėjimo greičiui. Iš pirmojo bako užpumpuojamas papildomas tirpiklio kiekis, kad aprūpinti vilnos sudrėkinimą, kuomet ji įeina į įtaisą, kad vilna galėtų judėti pirma ištisine juosta, o ne plūduriuoti tirpiklio paviršiumi.
Be to, tam tikras tirpiklio kiekis iš antrojo bako yra paduodamas vamzdžiais į antrojo bako išpurškimo įtaisą. Papildomas antrojo bako tirpiklio kiekis naudojamas antrojo bako bendrojo srauto sudarymui. Ir vėl tam tikras tirpiklio kiekis iš pirmojo bako paduodamas vamzdžiais į pirmojo bako išpurškimo įtaisą (purkštukus).
Panaudotas tirpiklis iš pirmojo bako paduodamas į išvalymo sistemą (distiliatorius) tuo pačiu greičiu, kuriuo švarus tirpiklis paduodamas į antrojo bako užpylimą. Tarp pirmojo bako ir pirmojo distiliatoriaus yra eilė filtrų, skirtų svetimkūnių (ne riebalų) pašalinimui iš panaudoto tirpiklio. Šie svetimkūniai perduodami į surinkimo kamerą ir pašalinami miltelių forma. Panaudotas tirpiklis paduodamas į pirmąjį distiliatorių, kur jis išgarinamas esant daliniam vakuumui. Garai iš šio distiliatoriaus perduodami kondensuota forma, vėliau šie garai tampa pakankamai švariu tirpikliu, pakartotinai užpilamu į antrojo bako sistemą.
Likusiuose distiliatoriuose taip pat gaunamas švarus tirpiklis, be to, jie labai efektyvūs koncentruojant riebalus, kuriuos galima sukaupti ir panaudoti kaip lanolino ir kitų produktų šaltinį.
Augalinius produktus, pavyzdžiui, dyglius ir žolės sėklas, likusias vilnoje, išmirkusioje tirpiklyje, kuri išeina iš antro bako ir perduodama į centrifūgą 98-99% i
tirpiklio pašalinimui, galima iššukuoti įprastomis kardiošukavimo sistemomis.
Šio išradimo tipinėje sistemoje, kuri išvalo vilną nesuveldama jos, naudojami sekantys tirpikliai:
Tirpiklis Virimo temperatūra Santykinis svoris
1,1,1 trichloretanas 74°C 1,34
trichloretanas 87°C 1,49
dichlormetanas 39°C 1,36
tetrachloretilenas 121°C 1,63
Šios srities technikos specialistams yra žinomi ir kiti atitinkami tirpikliai.
Kiti tipiški požymiai:
Įmerkimo į pirmą baką gylis maždaug lygus bendram nenuriebalintos vilnos štapelinio pluošto bendram ilgiui, kuris švariai avies vilnai sudaro 75-150 mm; juostos judėjimo greitis 2-4 m/min. daviklių sistema, skirta pasirinkto tirpiklio lygio palaikymui pirmame ir antrame bakuose; juostos užkrovimo tankis 2-3 kg/m; vilnos ir juostos vienodas judėjimo srauto greitis; slėgis iki 100 svarų į kvadratinį colį ir srautas iš pirmojo purškiamojo įtaiso (įtaisų) pirmame bake 50-10000 1/val., t.y. esant atitinkamiems greičiams riebalai ir purvas pašalinami iš vilnos, nesuveliant jos; pirmojo ir antrojo bakų konvejerinės juostos yra tinklo tipo su akučių dydžiu 2 mm .-4 mm , kad tirpiklis galėtų praeiti pro juostą; (kad pasiekti optimalius rezultatus) nukrypimai tirpiklio bake, kuriuos iššaukia tirpiklio išpurškimas ir jo atšokimas nuo juostos, turi būti tokie, kad būtų pasiektas maksimalus riebalų ir purvo pašalinimas iš vilnos, jos nesuveliant. Šios srities technikos specialistas supras, kad galbūt reikės parinkti juostos medžiagą, juostos judėjimo greitį ir bendro srauto judėjimo greitį, purškimo slėgį ir srovės greitį, priklausomai nuo vilnos ar kito audinio įvairovės ir kokybės); tekėjimas į pirmąjį baką 5000 1/val. greičiu apdirbant 750 kg. nenuriebalintos vilnos per valandą (faktiškai tai yra toks pats greitis, kaip ir judėjimo ir tekėjimo greičiai antrame bake); greitis antrame bake identiškas greičiui pirmame bake; papildomas tirpiklio filtravimas antrame bake smulkių dalelių pašalinimui taip pat pageidautinas dėl purvo ir riebalinio prakaito (tirpių vandenyje druskų, kurias išskiria prakaituojančių avių liaukos) pašalinimo. Toks filtravimas atliekamas bake tarp tirpiklio ir išpurškimo įtaiso, kad tirpiklis būtų kuo švaresnis. Atitinkamas filtravimas atliekamas pirmame bake.
Toliau aprašytas vienas įtaiso konstrukcijos pavyzdys sutinkamai su šiuo išradimu su nuoroda į paveikslus, kuriuose:
Pav.l - vilnos apdirbimo įtaiso vaizdas sutinkamai su vienu šio išradimo išpildymo pavyzdžiu;
Pav.2 - principinė proceso schema pagal šį išradimą.
Kaip parodyta paveiksluose, įtaisas 1 turi įėjimo ritinėlius, kuriais vilna, paduodama į įtaisą, pavyzdžiui, apskritiminiu juostiniu konvejeriu, įeina į pirmą baką 3. Tirpiklio 13 lygis pirmame bake 3 ir antrame bake 4 pažymėtas punktyrine linija. Bakai 3 ir 4 atskirti pertvara 21. Dalis tirpiklio 13 bake 3 panaudojama kaip drėkinimui arba mirkymui skirtas skystis, kuris tiekiamas vamzdžiais link išėjimo 11, kad būtų nukreiptas vėl į baką 3 įeinančios vilnos drėkinimui tuoj po to, kai vilna praeina pro ritinėlius 2. Sudrėkinta įeinanti vilna krenta ant ištisinės juostos 5 paviršiaus pirmame bake 3 ir perduodama juosta 5 tam tikru greičiu, tuo pačiu dalį tirpiklio 13 bake nukreipiama link išėjimo 14, kur jis priverčiamas tekėti į ištisinės juostos 5, ant kurios krenta vilna, įeinanti į baką 3, zoną, be to, šis bendras tirpiklio srautas prie išėjimo angą 14 nukreipiamas tam, kad vilna judėtų juosta 5 juostos judėjimo greičiu. Papildomas tirpiklio 13 bake 3 kiekis perduodamas filtru (neparodytas) į iš purškimo įtaisą 7, kur jis priverčiamas tekėti vertikaliai žemyn purvo ir svetimkūnių pašalinimui iš vilnos, judančios ištisine juosta 5. Ištisinė juosta 5 ir vilna, perduodama ja, iškelta virš tirpiklio 13 paviršiaus tarp juostos ritinėlių 16 ir 17, ir šiam ruože ji skalaujama tirpikliu 13, nukreipiamu iš antro bako 4 pro piltuvą, kad papildomai pašalintų iš vilnos riebalus ir svetimkūnius.
Tokiu būdu praplauta vilna paduodama ištisine juosta 5, kuomet ji juda ritinėliu 17, ir po to krenta ant ištisinės juostos 6 antrame bake 4. Dalis tirpiklio 13 antrame bake 4 yra panaudojama bendro srauto sudarymui, išpurškiant jį pro purštuką 17. Kita tirpiklio 13 dalis paduodama pro filtrą (neparodytas) į purškimo įtaisą 9, iš kur jis po spaudimu paduodamas vertikaliai žemyn, kad ištisinės juostos 6 zonoje susimaišęs su tirpikliu 13 papildomai pašalintų riebalus ir svetimkūnius iš vilnos, perduodamos ištisine juosta 6. Dalis ištisinės juostos 6 iškyla bake 4 virš tirpiklio 13 lygio tarp ritinėlių 18 ir 19, ir vilna, nešama šia juostos 6 dalimi virš tirpiklio 13 bake 4, praplaunama švariu tirpikliu, paduodama į baką 4 pro piltuvą 10. Praplauta vilna nukreipiama ištisinės juostos 6 ritinėliu 19 link įtaiso 1 išėjimo rodyklės 20 kryptimi, po to ji paduodama . į centrifūgą, kur likęs tirpiklis, susimaišęs su vilna, yra ištraukiamas ir grąžinamas garo forma (arba dalinai garo, dalinai skysčio) į rezervuarą su švariu tirpikliu (žr. Pav. 2) ir i įtaisą, parodytą Pav. 1. Kaip geriausiai schematiškai parodyta Pav. 2., sistema, sutinkamai su šio išradimo išpildymu, yra užsandarinta ir tirpiklis recirkuliuo ja i, sistemą, be to, tirpiklis, pašalintas iš bako 3, tuo pačiu greičiu, kaip ir švarus tirpiklis, perduodamas į baką 4 piltuvu 10, ir sistema tokia, kad tirpiklio 13 lygis bakuose 3 ir 4 palaikomas pastovus.
Kaip parodyta Pav. 2, švarus tirpiklis pumpuojamas iš rezervuaro su tirpikliu į baką 4, be to, jis įeina į baką 4 pro piltuvą 10 (Pav. 1) galutinai praplaudamas vilną iki jos patekimo į kasetę. Kaip buvo pažymėta, dalis tirpiklio bake 4 yra praleidžiama pro filtrą ir po to vėl grąžinama į baką 4 pro purkštuką 9.
Tirpiklį, naudojamą bake 4, paduoda į baką 3 pro piltuvą 8. Dalis tirpiklio bake 3 vėl filtruojama jo pakartotiniam įvedimui į baką 3 pro purštuką 7. Panaudotą tirpiklį perduoda iš bako 3 pro eilę filtrų. Iš šių filtrų svetimkūniai yra perduodami pro džiovyklą į svetimkūnių surinkimo kamerą, kur jie yra surenkami miltelių formoje. Papildomos pašalinės priemaišos ir purškimo filtrų taip pat perduodamos į šią filtrų eilę. Iš Šių filtrų tirpiklis ir riebalai paduodami į distiliatorių, iš kurių surinkti riebalai kaupiami viename arba keliuose šiukšlių bakuose. Distiliatoriuose tirpiklis išgarinamas iš tirpiklio ir riebalų mišinio, ir toks išgarintas tirpiklis kondensuojamas ir grąžinamas į rezervuarą su tirpikliu. Tirpiklis iš priemaišų džiovyklos irgi nukreipiamas į rezervuarą su tirpikliu. Garai iš bakų 3 ir 4 nukreipiami į refrižeratorinį šaldytuvą, tuo metu bakuose 3 ir 4 palaikomas slėgis mažesnėje, nei normali, oro temperatūroje, kad būtų įmanoma perduoti garus į šaldytuvą. Garai iš centrifūgos ir priemaišų džiovyklos taip pat perduodami į šaldytuvą, iš kur tirpiklis grąžinamas į švaraus tirpiklio rezervuarą recirkuliacij ai sistemoje.
io
Visa sistema yra hermetizuota ir randasi po spaudimu mažesniu nei atmosferoje, kad išvengtų garų išėjimo į atmosferą. Ryšium su tuo, naudojamas įrenginys garų regeneracijai, į kurį garai ištraukiami slėgio, žemesnio nei atmosferinis, dėka. Šie garai yra kondensuojami ir perduodami i švaraus tirpiklio rezervuarą pakartotiniam panaudojimui sistemoje. Naudojamas garų surinkėjas, kurį sudaro absorbuojantis įtaisas su aktyvuota anglimi, skirtas galutinis garų surinkimui, kad garų emisija atitiktų griežtus aplinkos apsaugos taisyklių reikalavimus.
Praktiškai buvo pastebėta, kad tirpiklio nuostoliai yra minimalūs, kadangi vilnos riebalai, pašalinti iš sistemos, turi savo sudėtyje maždaug 2% tirpiklio. Įskaitant garų išėjimą į atmosferą, bendri tirpiklio nuostoliai į dieną sudaro 70-100 kg. O tai visai priimtina su sąlyga, kad sistemoje vilnos (nenuriebalintos vilnos) padavimo greitis 750 kg/val ir tirpiklio distiliavimo greitis 6500 kg/val.
Turima omenyje, kad bus palaikomas pastovus 5000 1/val. švaraus tirpiklio srautas į antrąjį baką 4, be to, šis įėjimo srautas yra išlyginamas maždaug 5000 1/val išėjimo srautu iš antrojo bako 4 į pirmąjį baką 3. Drėgna vilna, Įeinantį į antąjį baką iš pirmojo, turi savyje tam tikrą tirpiklio kiekį, tokiu būdu, grįžtamasis srautas į pirmąjį baką bus didesnis nei 5000 1/val dydžiu, kurį sudaro drėgnoje vilnoje esantis tirpiklis. Grįžtamasis į baką 3 iš bako 4 srovinio cirkuliacinio pobūdžio srautas vyksta pro atitinkamą paskirstymo vožtuvą. Lygio reguliatorius nustatys tirpiklio lygį antrame bake 4 ir nukreips pakankamą tirpiklio kiekį atgal į baką 3 pro šį paskirstymo vožtuvą, kad išlyginti sumarinį įėjimo srautą ir palaikyti pastovų tirpiklio lygį.
u
Tirpiklio srautas iš praplovimo įtaiso 5000 1/val greičiu įeina į pirminį distiliatorių, kuris dirba po spaudimu, žemesniu nei atmosferinis, kad išlaikyti pastovią 30% vilnos riebalų koncentraciją pirmame distiliatoriuje, iš išgarinimo vonios pastoviai išpumpuojamas 330kg/val greičiu tirpalas ir nukreipiamas į antrąjį distiliatorių. Po to pakartotinai kondensuotas švarus tirpiklis yra pumpuojamas, kad ištraukti riebalus iš pirmojo distiliatoriaus į švaraus tirpiklio baką.
Į antrąjį distiliatorių atitekėjęs iš pirmojo distiliatoriaus tirpalas koncentruojamas iki 80% riebalų koncentracijos. Srautas 120kg/val greičiu pumpuojamas iš išgarinimo vonios, kad surinkti riebalus iš antrojo distiliatoriaus, ir perduodamas į trečiąjį distiliatorių. Pakartotinai kondensuotą švarų tirpiklį užpumpuoja, kad ištraukti tirpiklį iš antrojo distiliatoriaus į švaraus tirpiklio baką.
Trečiojo distiliatoriaus vonia įkaitinta elektrinėmis priemonėmis, o tirpiklio garai iš distiliatoriaus pašalinami purškimo pompa, panardinta į vonią atmosferos slėgyje. Vonia atšaldoma šaldymo būdu ir vonios viduje tirpiklio garai kondensuojami. Dėl to pakyla lygis vonioje ir dalis tirpiklio persilieja į švaraus tirpiklio baką. Tokiu būdu, nereikalinga trečia pompa tirpiklio ištraukimui.
Į antrąjį baką 4 iš švaraus tirpiklio bako pastoviai pumpuojamas švarus tirpiklis 5000 1/val greičiu.
Švaraus tirpiklio lygis bake reguliuojamas lygio reguliatoriumi. Jei lygis bake sumažėja dėl to, kad grįžtamasis srautas iš praplovimo įtaiso mažesnis nei srautas, pumpuojamas į praplovimo įtaisą (dėl tirpiklio nuostolių), tai tirpiklio papildymo pompa pumpuos paLT 3476 B pildomą tirpiklio kiekį iš saugojimo bako į pirmąjį distiliatorių.
Pakilus švaraus tirpiklio lygiui bake, jo perteklius nutekės tiesiog atgal į tirpiklio saugojimo baką.
Riebalai iš vilnos palaipsniui koncentruojasi distiliatorių atliekose iki 95% riebalų koncentracijos, iškraunant iš galutinio distiliatoriaus.
Įvairios sistemos pompos suteikia cirkuliuojančiam tirpikliui žymią papildomą energiją. Tas pompas sudaro srovinės cirkuliacinės pompos, pompos bendram srautui ir pompos tirpiklio ir riebalų pašalinimui.
Kad išvengti per didelio tirpiklio temperatūros kilimo bakuose 3 ir 4, kiekviename iš jų, dažniausiai įpurškimo zonoje po grįžtamuoju baku, įstatytas aušinimo gyvatukas. Aušinimas į šį gyvatuką gali būti paduodamas iš pagrindinio distiliuoto šaldymo įtaiso, o bake temperatūra gali būti lengvai reguliuojama paprastu termostatu su ciferblatu.
Garų reguliavimas yra sutinkamai su šiuo išradimu svarbus sistemos požymių. Visi įtaisai, turintys tirpiklį, pavyzdžiui, praplovimo įtaiso (3,4) filtrai, bakai, centrifūgos ir 1.1, yra po spaudimu, šiek tiek žemesniu, nei atmosferinis. Esant nesandarumams, tai sudarys nedidelį įeinančio oro srautą, o ne išeinančio oro-tirpiklio srautą, tuo pačiu išvengiamas tirpiklio garų nuotėkis. Pagal išlaikyti pageidaujamą slėgį, žemesnį nei atmosferinis, nedidelis ventiliatorius siurbiamuoju galu sujungtas su visais įtaisais, turinčiais tirpiklį. Oras, prisotintas tirpikliu ir išleidžiamas iš ventiliatoriaus, bus nukreipiamas į garų regeneracijos sistemą, naudojančią refrižeratorinį ir absorbcinį garų išvalymą anglimi. Galima naudoti refrižeratoriaus sistemą prisotintų tirpiklių garų atšaldymui maždaug iki 30°C. Tirpiklio garai po atšaldymo bus vėl kaitinami iki išorinės aplinkos temperatūros. Atšaldymo stadijos metu tirpiklio garai kondensuosis, palikdami ore maždaug 4% garų. Po to šis srautas bus nukreiptas į, palyginti, nedidelę ir nebrangią absorbcijos anglimi sistemą, kuri sugeria maždaug 98% likusių tirpiklio garų ir tuo būdu tirpiklio garų emulsijos nuostoliai sumažėja iki 17 kg į dieną. Garų išleidimas iš regeneracinės sistemos lauk iš 7 patalpos, kurioje randasi sistema, vykdomas pro ventiliacinį vamzdį.
Tokiu būdu, visa sistema yra ekologiškai priimtina ta prasme, kad tirpiklio nuotėkis iš sistemos yra nežymus arba jo visai nėra, visi svetimkūniai pašalinami iš vilnos ir surenkami, šiukšlinių priemaišų daleles galima panaudoti kaip trąšą, riebalus - tolimesniam apdirbimui, kaip aprašyta, augalines medžiagas - tolimesniam apdirbimui, kaip aprašyta, augalines medžiagas tolimesniam apdirbimui žinomais procesais. Tokiu būdu, sistemos produktais yra švari, aukštos kokybės nesuvelta vilna, šiukšlinės priemaišos miltelių pavidalu ir riebalai, išvalyti iš vilnos geriau, nei įprastais plovimo vandeniu būdais. Purvas iš riebalų, plaunant vandeniu, ir proteininiai atliekų produktai yra pripažinti upių sistemų teršėjais. Minėta sistema pašalins šį nepageidaujamą reiškinį.

Claims (60)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Įtaisas gyvulinio pluošto, būtent pirminės vilnos, apdirbimui, turintis baką su tirpikliu, priemonę vilnos padavimui į baką su tirpikliu, ištisinę juostą bake su tirpikliu, skirtą pluošto transportavimui bake, besiskiriantis tuo, kad turi vieną arba kelis tirpiklio purškimo įtaisus, išdėstytus bake ir skirtus tirpiklio išpurškimui po spaudimu pluošto išvalymui jo judėjimo ant ištisinės konvejerio juostos bake metu, ir piltuvą, skirtą švaraus tirpiklio priėmimui ir tirpiklio nutekėjimui i baką atstumu virš ištisinės juostos be kontakto su tirpikliu bake.
  2. 2. Įtaisas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis papildomai turi išleidimo kiaurymę tirpiklio paskirstymui sudrėkinti vilną, įeinančią į baką.
  3. 3. Įtaisas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis papildomai turi bako išėjimo zoną, pro kurią galima nukreipti į centrifūgą išvalytą bake vilną, be to, bako išėjimo zona randasi greta ištisinės juostos iškeltos viršutinės dalies.
  4. 4. Įtaisas pagal bet kurį 1-3 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi išleidimo kiaurymę bendrą tirpiklio įvedimui po spaudimu į baką su tirpikliu su pluošto, išdėstyto ant ištisinės juostos šalia bako įėjimo galo, judėjimo galimybe.
  5. 5. Įtaisas pagal bet kurį 1-4 punktą, besiskiriantis tuo, kad į jo sudėtį papildomai įeina filtras, skirtas tam tikro tirpiklio kiekio priėmimui iš filtravimo bako ir švaraus tirpiklio grąžinimui į vieną arba kelis purškimo įtaisus.
  6. 6. Įtaisas pagal bet kurį 1-5 punktą, besiskiriantis tuo, kad į jo sudėtį papildomai įeina rezervuaras su tirpikliu, sumontuotas taip, kad švarus tirpiklis iš jo gali patekti į baką virš piltuvo.
  7. 7. Įtaisas pagal 3-6 punktus, besiskiriantis tuo, kad jis papildomai turi priemonę tirpiklio garų nukreipimui iš bako ir centrifūgos į šaldytuvą, ir priemonę tirpiklio perdavimui iš šaldytuvo į rezervuarą .
  8. 8. Įtaisas pagal 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi surinkėją, skirtą garo likučių iš šaldytuvo surinkimui, be to, surinkėjas galutiniam garų sugėrimui pagamintas kaip absorbentas su aktyvuota anglimi, susisiekiantis su atmosfera.
  9. 9. Įtaisas pagal bet kurį iš 6-8 punktų, besiskiriantis tuo, kad jis papildomai turi grupę filtrų, skirtų tirpiklio, užteršto priemaišomis ir riebalais iš bako, priėmimui.
  10. 10. Įtaisas pagal 9 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis turi grupę filtrų išeinančios medžiagos, išfiltruotos bako filtru, filtravimui.
  11. 11. Įtaisas pagal 9 arba 10 punktus, besiskiriantis tuo, kad jis turi džiovyklą priemaišų priėmimui iš filtrų grupės, ir eilę distiliatorių tirpiklio ir riebalų priėmimui iš filtrų.
  12. 12. Įtaisas pagal 11 punktą, besiskiriantis tuo, kad tirpiklis iš priemaišų džiovyklos ir distiliatorių patenka į tirpiklio rezervuarą.
  13. 13. Įtaisas pagal bet kurį iš 11,12 punktų, besiskiriantis tuo, kad turi pašalinių medžiagų surinkimo kamerą, į kurią patenka šiukšlinės priemaišos iš džiovyklos.
  14. 14. Įtaisas pagal bet kurį 11-13 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi baką riebalų surinkimui iš distiliatorių.
  15. 15. Įtaisas pagal bet kurį 1-14 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis iš esmės hermetizuotas nuo aplinkos atmosferos ir skirtas darbui slėgyje, žemesniame nei atmosferinis.
  16. 16. Įtaisas pirminės (nenuriebalintos) vilnos apdirbimui, turintis pirmą baką tirpikliui, turintį įėjimo ir išėjimo galus, priemonę pirminės vilnos perdavimui į bako įėjimo galą, pirmą ištisinę juostą pirmame bake, skirtą vilnos transportavimui pirmame bake, besiskiriantis tuo, kad jis turi vieną arba kelis išpurškimo įtaisus, skirtus tirpiklio išpurškimui po spaudimu vilnos išvalymui jos judėjimo ištisine juosta pirmame bake metu, antrąjį baką, turintį įėjimo ir išėjimo galus ir antrąją ištisinę juostą vilnos transportavimui antrame bake, vieną arba kelis išpurškimo įtaisus antram bakui,skirtus tirpiklio išpurškimui po spaudimu papildomam vilnos išvalymui jos judėjimo antrame bake metu, pirmą piltuvą, skirtą tirpiklio priėmimui iš antrojo bako pylimui virš vilnos atstumu pirmos ištisinės juostos be kontakto su tirpikliu pirmame bake, antrąjį piltuvą, skirtą švaraus tirpiklio priėmimui ir pylimui virš vilnos, esančios virš antros ištisinės juostos, nekontaktuojant su tirpikliu antrame bake, pirma ištisinė juosta skirta vilnos padavimui link pirmojo bako išėjimo galo į antrojo bako įėjimo galą.
  17. 17. Įtaisas pagal 16 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi išėjimo angą tirpiklio paskirstymui, skirto vilnos, įeinančios į pirmą baką, sudrėkinimui.
  18. 18. Įtaisas pagal 16 arba 17 punktus, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi centrifūgą, į kurią vilna paduodama pro antrojo bako išėjimo galą, be to, antrojo bako išėjimas yra greta antrojo bako ištisinės juostos iškeltos dalies viršutinio galo.
  19. 19. Įtaisas pagal bet kurį iš 16-18 punktų, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi dvi išėjimo angas bendram tirpiklio srautui, kurios skirtos atatinkamai tirpiklio įvedimui po spaudimu į pirmąjį ir antrąjį bakus, be to, įėjimo angos išdėstytos su vilnos, esančios ant pirmojo ir antrojo bakų atatinkamų įėjimų galų pirmos ir antros ištisinių juostų, judėjimo galimybe pirma ir antra ištisinėmis juostomis link atatinkamų pirmojo ir antrojo bakų išėjimo galų.
  20. 20. Įtaisas pagal bet kurį 1-19 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi filtrą pirmajam bakui ir filtrą antrajam bakui, be to, atatinkamų bakų filtrai skirti nustatyto tirpiklio kiekio priėmimui iš atatinkamų pirmojo ir antrojo bakų šio tirpiklio kiekio filtravimui ir išvalyto tirpiklio grąžinimui į atatinkamus pirmojo ir antrojo bakų išpurškimo įtaisus.
  21. 21. Įtaisas pagal bet kurį iš 16-20 punktų, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi rezervuarą su tirpikliu, iš kurio švarus tirpiklis patenka į antrąjį baką virš antrojo bako piltuvo.
  22. 22. Įtaisas pagal bet kurį iš 18-21 punktų, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi priemonę tirpiklio garų nukreipimui iš pirmojo bako ir centrifūgos į šaldytuvą, ir priemonę tirpiklio nukreipimui iš šaldytuvo į rezervuarą.
  23. 23. Įtaisas pagal 22 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi surinkėją, skirtą garo likučių iš šaldytuvo surinkimui, be to, garų surinkėjas pagamintas kaip absorbentas su aktyvuota anglimi, susisiekiantis su atmosfera.
  24. 24. Įtaisas pagal bet kurą iš 21-23 punktų, besiskiriantis tuo, kad papildomai turi grupę filtrų, skirtų panaudoto tirpiklio, užteršto priemaišomis ir riebalais, priėmimui iš pirmojo bako.
  25. 25. Įtaisas pagal 24 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi grupę filtrų išeinančios medžiagos, jau prafiltruotos bako filtrais, filtravimui.
  26. 26. Įtaisas pagal 24 arba 25 punktus, besiskiriantis tuo, kad turi džiovintuvą purvui iš filtrų grupės, ir eilę distiliatorių riebalams ir tirpikliui nuo filtrų grupės.
  27. 27. Įtaisas pagal 26 punktą, besiskiriantis tuo, kad tirpiklis išgaunamas iš priemaišų džiovintuvo ir iš distiliatorių ir perduodamas į rezervuarą su tirpikliu.
  28. 28. Įtaisas pagal 26 arba 27 punktus, besiskiriantis tuo, kad turi pašalinių medžiagų surinkimo kamerą priemaišoms iš džiovintuvo.
  29. 29. Įtaisas pagal bet kurį iš 26-28 punktų, besiskiriantis tuo, kad turi baką riebalų surinkimui iš distiliatorių.
  30. 30. Įtaisas pagal bet kurį 16-29 punktą, besiskiriantis tuo, kad jis yra hermetizuotas nuo aplinkinės atmosferos ir skirtas darbui po spaudimu, žemesniu nei atmosferinis.
  31. 31. Gyvulinio pluošto apdirbimo būdas, būtent pirminės vilnos, apdorojant ją tirpikliu, besiskiriantis tuo, kad pluoštus įveda į baką su tirpikliu, pluoštus ištisine juosta transportuoja bake, pluoštus, judančius ištisine juosta, apipurškia tirpikliu iš vieno arba kelių purškimo įtaisų vilnos išvalymui ir nupila tirpiklį į baką virš piltuvo taip, kad pilamas tirpiklis valytų vilną ištisinės juostos iškeltoje dalyje taške, nekontaktuojančiame su tirpikliu bake.
  32. 32. Būdas pagal 31 punktą, besiskiriantis tuo, kad pluoštą įeinantį į baką, suvilgo tirpikliu, nukreipiamu pro tirpiklio išleidimo angą.
  33. 33. Būdas pagal 31 arba 32 punktus, besiskiriantis tuo, kad apdirbtą vilną nukreipia iš bako į centrifūgą, tuo metu pluoštas išeina iš bako išėjimo dalies, esančios greta ištisinės juostos viršutinės iškeltos dalies.
  34. 34. Būdas pagal bet kurį iš 31-33 punktų, besiskiriantis tuo, kad įveda bendrą tirpiklio srautą į baką pluošto, išdėstyto ant ištisinės juostos greta su bako įėjimo galu, judėjimo ištisine juosta link bako išėjimo pradžios taške.
  35. 35. Būdas pagal bet kurį iš 31-34 punktų, besiskiriantis tuo, kad naudoja bako filtrą tam tikro tirpiklio kiekio iš bako filtravimui ir švaraus, nufiltruoto tirpiklio grąžinimui į vieną ar kelis išpurškimo įtaisus.
  36. 36. Būdas pagal bet kurį iš 31-35 punktų, besiskiriantis tuo, kad švarų tirpiklį iš rezervuaro su tirpikliu nukreipia į baką virš piltuvo.
    I
  37. 37. Būdas pagal bet kurį iš 31-35 punktų, besiskiriantis tuo, kad tirpiklio garus iš bako iš centrifūgos perduoda į šaldytuvą ir po to iš šaldytuvo į rezervuarą.
  38. 38. Būdas pagal 36 punktą, besiskiriantis tuo, kad garų likučius iš šaldytuvo nukreipia į galutinį garų surinkėją, be to, galutiniu garo surinkėju yra absorbuojantis įtaisas su aktyvuota anglimi, susisiekiantis su atmosfera.
  39. 39. Būdas pagal bet kurį iš 36-38 punktų, besiskiriantis tuo, kad panaudotą tirpiklį, užterštą priemaišomis ir riebalais, nukreipia iš bako link filtrų grupės.
  40. 40. Būdas pagal 39 punktą, besiskiriantis tuo, kad išeinančią medžiagą, išfiltruotą bako filtru, nukreipia link filtrų grupės.
  41. 41. Būdas pagal 39 arba 40 punktus, besiskiriantis tuo, kad tirpiklį išgarina iš priemaišų džiovintuvo ir distiliatorių ir nukreipia į rezervuarą su tirpikliu.
  42. 42. Būdas pagal 41 punktą, besiskiriantis tuo, kad priemaišas iš filtrų grupės nukreipia į džiovintuvą, riebalus ir tirpiklį iš filtrų grupės nukreipia link distiliatorių eilės.
  43. 43. Būdas pagal 41 ir 42 punktus, besiskiriantis tuo, kad priemaišas iš džiovintuvo nukreipia į pašalinių medžiagų surinkimo kamerą.
  44. 44. Būdas pagal bet kurį iš 41-43 punktų, besiskiriantis tuo, kad riebalus iš distiliatorių perduoda į riebalų surinkimo baką.
  45. 45. Būdas pagal bet kurį iš 30-44 punktus, besiskiriantis tuo, kad įtaisą, kuriuo įgyvendinamas šis būdas, užsandarina nuo atmosferos ir įtaisas dirba po spaudimu, žemesniu nei atmosferinis.
  46. 46. Pirminės (nenuriebalintos) vilnos apdirbimo būdas, apdorojant ją tirpikliu, besiskiriantis tuo, kad pirminę vilną įveda į pirmojo bako įėjimo galą su tirpikliu, vilną transportuoja pirmame bake, pirminę vilną suvilgo tirpikliu, išpurškiamu ant vilnos po spaudimu, kuomet vilną transportuoja ištisine konvejerio juosta pirmame bake, vilną transportuoja ištisinės konvejerio juostos pakelta dalimi pirmame bake ir tirpiklį pila virš piltuvo ant vilnos, kai ji yra pirmos ištisinės juostos pakeltoje dalyje virš tirpiklio lygio pirmame bake, vilną nukreipia pirmojo bako ištisinės juostos galas ant antrojo bako ištisinės juostos, vilną transportuoja antrame bake antrojo bako ištisine juosta, vilną suvilgo ant antrojo bako ištisinės juostos tirpikliu, išpurškiamu po spaudimu iš vieno arba kelių išpurškimo įtaisų, išdėstytų antrame bake, vilną transportuoja antrojo bako ištisinės juostos pakelta dalimi, vilnos transportavimo antrojo bako ištisinės juostos pakelta dalimi metu ant jos pila švarų tirpiklį iš antrojo bako, į kurį užpila švarų tirpiklį iš piltuvo ir vilną išveda iš antrojo bako.
  47. 47. Būdas pagal 46 punktą, besiskiriantis tuo, kad vilną suvilgo tirpikliu, patenkančiu į pirmąjį baką, nukreipiamu iš tirpiklio išėjimo angos.
  48. 48. Būdas pagal 46 ir 47 punktus, besiskiriantis tuo, kad vilną paduoda iš antrojo bako išėjimo galo į centrifūgą, kurioje vilną džiovina.
  49. 49. Būdas pagal bet kurį iš 46-48 punktų, besiskiriantis tuo, kad sudaro bendrą tirpiklio srautą
    I kiekviename iš pirmojo ir antrojo bakų tirpiklio įvedimui po spaudimu į pirmąjį ir antrąjį bakus vilnos, esančios ant pirmos ir antros ištisinių juostų atatinkamai pirmojo ir antrojo bakų įėjimo galuose, padavimui link pirmojo ir antrojo bakų išėjimo galų.
  50. 50. Būdas pagal bet kurį iš 46-49 punktų, besiskiriantis tuo, kad naudoja filtrus pirmame ir antrame bakuose, nustatytą tirpiklio kiekį nukreipia iš atatinkamų pirmojo ir antrojo bakų į atatinkamus pirmojo ir antrojo bakų filtrus, nustatytą tirpiklio kiekį filtruoja pirmojo ir antrojo bakų filtruose ir išvalytą tirpiklį grąžina iš pirmojo ir antrojo bakų filtrų į atatinkamus pirmojo ir antrojo bakų purškimo įtaisus.
  51. 51. Būdas pagal bet kurį iš 46-50 punktų, besiskiriantis tuo, kad naudoja tirpiklio rezervuarą ir švarų tirpiklį nukreipia iš rezervuaro su tirpikliu įvedimui į antrąjį baką virš antrojo bako piltuvo.
  52. 52. Būdas pagal 48-51 punktus, besiskiriantis tuo, kad tirpiklio garus nukreipia iš pirmojo ir antrojo bakų ir centrifūgos į šaldytuvą ir papildomai tirpiklį nukreipia iš šaldytuvo į rezervuarą.
  53. 53. Būdas pagal 52 punktą, besiskiriantis tuo, kad garo likučius iš šaldytuvo nukreipia į surinkėją galutiniam garų surinkimui, kuris išpildytas kaip absorbentas su aktyvuota anglimi, susisiekiantis su atmosfera.
  54. 54. Būdas pagal bet kurį iš 51-53 punktų, besiskiriantis tuo, kad panaudotą tirpiklį, užterštą priemaišomis ir riebalais, nukreipia iš pirmojo bako link filtrų grupės.
  55. 55. Būdas pagal 54 punktą, besiskiriantis tuo, kad atidirbusią medžiagą, išfiltruotą pirmojo ir antrojo bako filtrais, nukreipia link filtrų grupės.
  56. 56. Būdas pagal 54 arba 55 punktus, besiskiriantis tuo, kad šiukšlines priemaišas nukreipia iš filtrų grupės į šiukšlinių priemaišų džiovintuvą, riebalus ir tirpikli, iš filtrų grupės nukreipia į eilę distiliatorių.
  57. 57. Būdas pagal 56 punktą, besiskiriantis tuo, kad tirpikli, išgauna iš šiukšlinių priemaišų džiovintuvo ir iš distiliatorių ir nukreipia į rezervuarą su tirpikliu.
  58. 58. Būdas pagal 56 ir 57 punktus, besiskiriantis tuo, kad šiukšlines priemaišas iš džiovintuvo nukreipia į pašalinių medžiagų surinkimo kamerą.
  59. 59. Būdas pagal 56-58 punktus, besiskiriantis tuo, kad riebalus iš distiliatoriaus nukreipia į riebalų surinkimo baką.
  60. 60. Būdas pagal bet kurį iš 46-59 punktų, besiskiriantis tuo, kad būdą įgyvendina įtaise hermetizuotame nuo išorinės aplinkos ir dirbančiame po spaudimu, žemesniu nei atmosferinis.
LTIP641A 1991-09-23 1993-06-12 Animal fibre processing and apparatus for its production LT3476B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AUPK852691 1991-09-23

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP641A LTIP641A (en) 1995-02-27
LT3476B true LT3476B (en) 1995-11-27

Family

ID=3775711

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP641A LT3476B (en) 1991-09-23 1993-06-12 Animal fibre processing and apparatus for its production

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0534026B1 (lt)
JP (1) JPH0657512A (lt)
KR (1) KR100187315B1 (lt)
CN (1) CN1040238C (lt)
AR (1) AR247429A1 (lt)
AT (1) ATE140273T1 (lt)
AU (1) AU639160B2 (lt)
BR (1) BR9200218A (lt)
DE (1) DE69120815T2 (lt)
DK (1) DK0534026T3 (lt)
ES (1) ES2089155T3 (lt)
GR (1) GR3021241T3 (lt)
LT (1) LT3476B (lt)
LV (1) LV10511B (lt)
NZ (1) NZ240876A (lt)
RU (1) RU2040602C1 (lt)
TW (1) TW228553B (lt)
UA (1) UA26182C2 (lt)
ZA (1) ZA919722B (lt)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1996017115A1 (en) * 1994-11-25 1996-06-06 Wool Research Organisation Of New Zealand (Inc.) Scouring system for wool
CH691975A5 (de) * 1996-01-31 2001-12-14 Ecco Gleittechnik Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Gewinnung bzw. Behandlung von Fasern und Faserprodukten.
AUPN876396A0 (en) * 1996-03-14 1996-04-18 Commonwealth Scientific And Industrial Research Organisation Backwashing of partially processed wool
CN1075129C (zh) * 1998-11-13 2001-11-21 杨之振 一种从绒毛中去除粗毛的方法
EP2366826B1 (en) * 2010-03-18 2013-07-03 Recuperación de Materiales Textiles, S.A. Process and installation for the continuous treatment of bulk solid fibrous materials
CN102995165B (zh) * 2012-12-07 2015-01-07 江阴骏华纺织科技有限公司 一种水中皮质物料解纤机
CN104328508A (zh) * 2014-11-28 2015-02-04 张家港市中孚达纺织科技有限公司 一种海马毛的处理工艺
CN104674398B (zh) * 2015-02-13 2017-04-26 浙江高和羊毛科技有限公司 一种毛纺助剂加料装置
CN104963004B (zh) * 2015-06-16 2017-07-21 安溪县桃舟乡同盛茶叶专业合作社 一种真丝浸泡清洗池
CN109330176B (zh) * 2018-10-15 2020-05-29 安徽省潜山县潜源鬃刷有限公司 一种鬃毛刷加工用鬃毛洗涤装置
CN110153397B (zh) * 2019-07-01 2021-05-11 深圳市周大福珠宝制造有限公司 一种脱芯装置及方法
CN111590645B (zh) * 2020-05-27 2021-08-03 河南中羊牧业有限公司 一种用于羊养殖的多功能辅助剃毛设备

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU615559B2 (en) 1988-06-09 1991-10-03 Wooltech Limited Animal hair solvent treatment process

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2975625A (en) * 1955-04-05 1961-03-21 Stiftelsen Svensk Textilforskn Apparatus for washing wool
FR1233584A (fr) * 1959-04-21 1960-10-12 Separator Ab Méthode et appareil pour le mouillage continu de matières fibreuses avec un liquide de lavage
US3393537A (en) * 1965-12-06 1968-07-23 Unisearch Ltd Apparatus for the treatment of fibre assemblies with fluids
US3693382A (en) * 1970-03-04 1972-09-26 Frederick W Grantham Continuous washing apparatus
JPS5149372Y1 (lt) * 1970-08-10 1976-11-29
JPS5844761B2 (ja) * 1980-05-09 1983-10-05 旭化成株式会社 洗浄された獣毛材料を用いて獣毛トップを製造する方法
JPH064953Y2 (ja) * 1988-04-25 1994-02-09 株式会社千代田製作所 有機溶剤を用いる洗浄装置
JP2682717B2 (ja) * 1988-06-09 1997-11-26 ウールテック リミテッド 獣毛の溶剤処理法
JP2708844B2 (ja) * 1989-01-30 1998-02-04 株式会社千代田製作所 洗浄方法と洗浄装置
JPH0372984A (ja) * 1989-04-11 1991-03-28 Japan Fuirudo Kk 洗浄機構の溶剤回収装置

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU615559B2 (en) 1988-06-09 1991-10-03 Wooltech Limited Animal hair solvent treatment process

Also Published As

Publication number Publication date
CN1071208A (zh) 1993-04-21
NZ240876A (en) 1993-09-27
DE69120815T2 (de) 1996-11-07
AU639160B2 (en) 1993-07-15
TW228553B (lt) 1994-08-21
EP0534026B1 (en) 1996-07-10
LTIP641A (en) 1995-02-27
EP0534026A1 (en) 1993-03-31
KR100187315B1 (ko) 1999-05-01
AU8887891A (en) 1993-04-22
ES2089155T3 (es) 1996-10-01
ZA919722B (en) 1992-11-25
RU2040602C1 (ru) 1995-07-25
BR9200218A (pt) 1993-04-13
AR247429A1 (es) 1994-12-29
LV10511A (lv) 1995-02-20
ATE140273T1 (de) 1996-07-15
GR3021241T3 (en) 1997-01-31
DK0534026T3 (da) 1996-11-11
JPH0657512A (ja) 1994-03-01
CN1040238C (zh) 1998-10-14
LV10511B (en) 1995-06-20
KR930006188A (ko) 1993-04-21
UA26182C2 (uk) 1999-06-07
DE69120815D1 (de) 1996-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT3476B (en) Animal fibre processing and apparatus for its production
KR101869643B1 (ko) 친환경 신재생 지능형 세척시스템
US4327756A (en) Cleaning machine
US1907875A (en) Method and apparatus for cleaning articles
EP0125054B1 (en) Improved method and apparatus for cleaning reusable containers
KR20150074365A (ko) 폐열을 이용하여 세척수에서 오염물질을 제거시켜 재활용되게 하는 산업용 세척처리장치
US3491778A (en) Method and apparatus for cleaning and degreasing metal articles
US3803879A (en) Apparatus for treating fabric
US3922738A (en) Method for treating a running fabric web
US4387476A (en) Method and an apparatus for a washing process subsequent to the spinning of synthetic fibers
US3922752A (en) Fabric treatment apparatus
KR860001604B1 (ko) 연속 목재펄프 섬유 세척장치 및 방법
US4701243A (en) Method for cooling and dedusting dry cooled coke
US2621506A (en) Wool degreasing machine
US3643475A (en) Method and apparatus for processing knit goods and the like
US2368916A (en) Apparatus for processing wool and fibrous material
US4168143A (en) Process and apparatus for the purification and re-use of wool-scouring liquors
US1669492A (en) Bottle washer
EP1865097A1 (en) Machine and method for treating fabric
US3203207A (en) Wool-washing machine
EP0897763B1 (en) A method for disposing of the washing liquid in a machine for washing items and the washing machine used to implement the method
JPH08140916A (ja) 弁当箱洗浄装置
US3828587A (en) Fabric treatment apparatus
JP2946420B1 (ja) 廃油回収再生装置
JPH08218190A (ja) 圧延材のアルカリ脱脂装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20040612