HUT67035A - New process for the production of steroidal glycosides derivatives - Google Patents

New process for the production of steroidal glycosides derivatives Download PDF

Info

Publication number
HUT67035A
HUT67035A HU9401374A HU9401374A HUT67035A HU T67035 A HUT67035 A HU T67035A HU 9401374 A HU9401374 A HU 9401374A HU 9401374 A HU9401374 A HU 9401374A HU T67035 A HUT67035 A HU T67035A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
tigogenin
zinc
cellobioside
keto
heptaalkanoate
Prior art date
Application number
HU9401374A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9401374D0 (en
Inventor
Douglas John M Allen
Frank Robert Busch
John Francis Lambert
Russell James Shine
Stanley Walter Walinsky
Original Assignee
Pfizer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pfizer filed Critical Pfizer
Publication of HU9401374D0 publication Critical patent/HU9401374D0/hu
Publication of HUT67035A publication Critical patent/HUT67035A/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07JSTEROIDS
    • C07J71/00Steroids in which the cyclopenta(a)hydrophenanthrene skeleton is condensed with a heterocyclic ring
    • C07J71/0005Oxygen-containing hetero ring

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás szteroid glikozid-származékok előállítására; a találmány tárgya közelebbről a közbenső termékként alkalmazott szteroid peracil glikozid-származékok előállítására szolgáló eljárás.
A tigogenin β-Ο-cellobiozid ismert vegyület, amely vegyületet a hypercholesterolemia és atherosclerosis kezelésére alkalmaznak (Malinow, 4,602,003; és a 4,602,005 számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírás; Malinow és társai: Steroids, 48. kötet, 197 - 211. oldal, /1986/). Mindkét szabadalmi leírásban e vegyület előállítását ismertetik, ahol kiindulási anyagként α-D-cellobióz-okta-acetátot használnak. Az első eljárásnál glikozil-bromid-hepta-acetátot tigogeninnel kapcsolnak össze ezüst-karbonát jelenlétében, majd a kapott vegyületet hidrolizálják. A második megoldásnál ón-klorid katalizátor jelenlétében a cellobióz-okta-acetátot közvetlenül tigogeninnel kapcsolják össze metilén-klorid jelenlétében, majd hidrolízist végeznek. A Malinow és munkatársai szerint ismertetett műveletnél cellobióz-okta-acetátot titánium-tetrabromiddal reagáltatva cellobiozil-bromid-hepta-acetátot kapnak, amit tigogeninnel kapcsolnak össze higany-cianid segítségével, majd a kapott vegyületet hidrolizálják. Mindezen módszerek számos hátránnyal rendelkeznek, amikor gyógyászati készítményhez felhasználandó termék előállításáról van szó. A találmány szerinti megoldás célja, hogy olyan megoldást dolgozzon ki, amelyhez nem szükséges toxikus és/vagy drága reagenseket alkalmazni és amely módszer segítségével a tigogenin β-0-cellobiozidot tiszta állapotban lehet előállítani, anélkül, hogy hosszadalmas és költséges tisztítási lépéseket kelljen beiktatni.
Schmidt: Angew. Chem. Int. Ed. Engl. angol nyelvű kiadás 25. kötet 212 - 235. oldalán (1986) az O-glikozil-trikór-acetamidát-származékok előállítását és reakcióit ismertetik, ahol e vegyületet olyan cukrokból kiindulva állítják elő, amelyben 1-hidroxi-csoport van (de ahol az egyéb hidroxid-csoportok védőcsoporttal, így például benzilvagy acetilcsoporttal vannak ellátva); a művelet során a vegyületet egy bázis jelenlé• * ···
-3tében triklór-acetonitrillel reagáltatják. A reakció során elsősorban α-anomer képződik, ha nátrium-hidridet alkalmaznak bázisként; abban az esetben, ha bázisként kálium-karbonát szerepel főleg β-anomer képződik. Abban az esetben, ha a tetrabenzil-glikozil-triklór-acetimidát α-anomerjét koleszterinnel kapcsolják össze anomer-elegy képződik, amelynek jellege függ az alkalmazott katalizátortól (p-toluol-szulfonsav vagy bór-trifluorid-éterát) és a hőmérséklettől (-40 és +20 °C közötti hőmérséklet). Ezen túlmenően megállapították, hogy a tetraacetil-glikozil-analógból mind az a- mind a β-anomer esetén kizárólag β-anomer termék képződik.
Fentiekből következik, hogy ezen a szakterületen a szteroid glikozidok sztereospecifikus előállítására vonatkozóan folyamatosan történtek újabb és újabb kísérletek.
A találmány tárgya tiogenin β-Ο, 11-ketotigogenin β-Ο, hecogenin β-Ο, vagy diosgenin β-Ο cellobiozid hepta-alkanoát előállítására szolgáló eljárás, ahol nagyobb β-anomer szelektivitást tudunk elérni kedvezőbb hozammal. A találmány szerinti eljárás különösen alkalmas tigogenin β-Ο-cellobiozid hepta-alkanoátok előállítására, amely vegyület az ismert hipocholesterolemiás hatású tigogenin β-Ο-cellobiozid kiindulási anyaga. A találmány szerinti eljárás során a-cellobiozil-bromid-hepta-alkanoátot és β-tigogenint, 11-B-ketotigogenint, β-hecogenint vagy β-diosgenint reagáltatunk cink-fluorid vagy cink-cianid jelenlétében olyan körülmények között, amelyek alkalmasak a tigogenin β-Ο-, 11-ketotigogenin β-Ο, hecogenin β-Ο-, vagy diosgenin β-0-cellobiozid-hepta-alkanoát előállítására.
A találmány szerinti megoldás előnyeit és jellegzetességeit a leírásban részletezzük.
Az α-cellobiozil-bromid-hepta-alkanoát és a β-tigogenin, 11-keto-B-tigogenin, β-hecogenin vagy β-diosgenin sztereospecifikus reakciójához fémsóként célszerűen cink-fluoridot vagy cink-cianidot alkalmazunk. Különösen előnyös ha fémsóként cink• · — 4-fluorid szerepel. Előnyös, ha a fémsót mintegy 0,5 ekvivalens - mintegy 4 ekvivalens, még előnyösebben mintegy 1,5 ekvivalens - mintegy 2,25 ekvivalens mennyiségben alkalmazzuk.
Célszerű a cink-fluorid vagy cink-cianid segítségével aktivált kapcsolási reakciót valamely egyéb cinksó, így például cink-halogenid (cink-bromid, cink-klorid, cink-jodid) vagy bázikus cinksó (így például cink-oxid, cink-hidroxid, cink-hidroxi-fluorid, cink-karbonát, stb.) jelenlétében végezni. íly módon a promoterként alkalmazott cink-fluorid vagy cink-cianid fémsó hatását fokozzuk vagy a promotert megfelelően pufferoljuk. Pufferként célszerűen használhatunk trialkil-tercier-aminokat (így például diizopropil-etil-amint, trietil-amint, tributil-amint), tetraalkil-karbamidot (így például tetrametil-karbamidot, tetraetil-karbamidot) vagy dialkil-anilin-származékokat (így például diizopropil-anilint, dibutil-anilint), ezen adalékanyagokat általában 10-50 mólekvivalens mennyiségben alkalmazzuk a promoter móljaira számítva.
Noha bármely, 1-4 szénatomos alkanoáttal szubsztituált a-cellobiozil-bromid-származékot alkalmazhatjuk, előnyös, ha acetátot használunk. E vegyületeket hagyományos kiindulási anyagokból állíthatjuk elő K. Freudenberg és W. Nagai módszere szerint (Ann., 494, 63 /1932/ {lásd a 3. példát}). Előnyös, ha mintegy 0,5 ekvivalens - 3 ekvivalens, még előnyösebb, ha 1 ekvivalens - mintegy 2 ekvivalens mennyiségű 1 - 4 szénatomos alkanoáttal szubsztituált α-cellobiozil-bromidokat használunk.
Bármely közömbös oldószert alkalmazhatunk a reakcióhoz. A fentiekben és a leírás egyéb helyein alkalmazott a reakcióra nézve közömbös oldószer kifejezés olyan oldószerre vonatkozik, amely nem reagál a kiindulási vegyületekkel közbenső vegyületekkel vagy a végtermékkel és ezek hatására nem is bomlik el olyan mértékben, hogy ez a végtermék hozamát kedvezőtlenül befolyásolná. Általában az oldószer egy vagy több komponensből állhat. Előnyösen az oldószer nem-protonos, a reakcióra nézve közömbös és különösen előnyös, ha az oldószer acetonitril, figyelembe véve • ··
-5ezen oldószer kiváló sztereoszelektivitását. Az egyéb célszerűen alkalmazható oldószerek közül megemlítjük a metilén-kloridot, etil-acetátot és nitrometánt.
Előnyös, ha a reakcióhoz savas katalizátort használunk, minthogy ez a β-cellobiozid termék szelektivitását az α-cellobiozid anomer termékhez viszonyítva fokozza. Savként előnyösen ásványi savat használunk. Különösen eredményes, ha hidrogén-bromidot használunk a B-cellobiozid termék hozamának fokozására. Az egyéb előnyösen alkalmazható savak között említjük meg a sósavat, hidrogén-fluoridot, valamint a kénsavat. Előnyös, ha az alkalmazott katalizátor mennyisége mintegy 0,05 ekvivalens és mintegy 2 ekvivalens között, célszerűen mintegy 0,1 ekvivalens és mintegy 0,5 ekvivalens között van.
A β-tigogenin előállítását az irodalomban részletesen leírják (2,991,282 számú és a 3,303,187 számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírás /Rubin/, a 3,935,194 számú Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírás /Lökén, B./, valamint Caglioti és munkatársainak a Tetrahedron 19, 1127 /1963/ helyen megjelent közleménye). A β-tigogenin szerkezetét az (A.) képlet mutatja be.
A β-hecogenin előállítását Russel, E. Marker és munkatársai: J. Amer. Chem. Soc., 69, 2167 - 2211 (1947) szakirodalmi helyen ismertetik. A vegyület szerkezetét a (E ) képlet szemlélteti.
A 11-keto-B-tiogeninben a karbonilcsoport a 12-helyzetböl a 11-helyzetbe megy át a (B ) képlet esetében. A 11-keto-B-tiogenint hecogeninböl kiindulva állítják elő az alábbiak szerint: Conforth és munkatársai által kidolgozott eljárásnál (J. Chem. Soc., 907, /1954/) hecogenint acetilezik, brómozzák, nátrium-hidroxiddal kezelik, majd cinkkel redukálják. így 12-hidroxi-11-keto-analógot kapnak. Ezt követően a 12-hidroxi-11-keto-analógot acetilezik, majd kalciummal és ammóniával redukálják, így 11-keto-tigogenint kapnak.
• ·
-6Α β-diosgenin előállítását Diosgenin and Other Steroidal Drug Precursors monográfiában ismertetik (Asolkar, L. V., Chadha, Y. R. és Rawat, P. S.: Council of
Scientific and Industrial Research, New Delhi, India, 183. oldal /1979/; e vegyület előállítását írják le Kawasaki T. és munkatársai is: Chem., Pharm. Bull., Japan, 10, 698 /1962/). E vegyület szerkezetét a (C ) képlet mutatja.
Célszerűen mintegy 1 ekvivalens - mintegy 2 ekvivalens szteroidot alkalmaznak. Különösen előnyös, ha mintegy 1 ekvivalens - mintegy 1,5 ekvivalens szteroid kerül felhasználásra. A tigogenin, 11-keto-tigogenin, hecogenin- és diosgenin-S-O-cellobiozid-hepta-alkanoát előállításánál általában olyan reakciókörülmények (így például hőmérséklet, idő, oldószer) alkalmazhatók, amelyek e vegyületek előállítását elősegítik. Célszerű azonban, hogyha a reakciót mintegy 20 °C és mintegy 100 °C között, előnyösen mintegy 50 °C és mintegy 65 °C között végezzük. 20 °C hőmérséklet alatt a reakció lelassul, 100 °C hőmérséklet felett pedig nemkívánatos mellékreakciók (így például anomerizáció) indulhat el. A műveletet célszerűen légköri nyomáson végezzük, de alkalmazhatunk mintegy 0,5 és mintegy 3 atm közötti nyomást is.
A reakcióhoz használt szteroid-származék, fémsó és oldószer elegyét visszafolyató hűtő alkalmazásával és kellő mennyiségű oldószer felhasználásával azeotrópos desztillációnak vetjük alá, így lényegében az összes jelenlévő vizet eltávolítjuk. Ezt követően a cellobiozil-bromid-hepta-acetátot a fenti elegyhez adagoljuk, majd mintegy 0,5 - mintegy 6,0 óra hosszat az elegyet hőkezeljük, általában nitrogéngáz bevezetése közben. Az előállítani kívánt vegyületet ezt követően szokásos módszerekkel különítjük el.
így például a glikozid-származékokat a nyers, szűrt reakcióelegyböl (így például acetonitriles oldatból) lecsapással oly módon különítjük el, hogy az elegyhez mintegy 25 % - 75 % vizet és a megmaradt mennyiségű alkoholt (így például metanolt) adunk. Abban az esetben, ha a terméket a vizes metanol/acetonitril tartalmú oldatból
-7lecsapással különítjük el, a művelet egyszerűbb, mintha extrakciós elkülönítést végzünk, és a terméket nagyobb tisztasággal is kapjuk.
A szteroid peracil-glikozid-származékokat hagyományos módszerrel dezacilezhetjük, e művelethez metanolos trietil-amint, bázikus anioncserélö gyantát vagy nátrium-metoxidnak metanolos oldatát vagy metanol/THF-eleggyel készült oldatát (lásd az alább következő 2. példát) használjuk. így például a dezacetilezett terméket oly módon állíthatjuk elő, hogy nem-katalitikus mennyiségű nátrium-metoxid jelenlétében visszafolyató hűtő alkalmazásával a metanol/THF elegyet forraljuk, majd az elegyet szokásos módon feldolgozzuk. A fluor-cukor elbontásához metoxid-felesleget használunk az esetben, ha β-cellobiozil-fluorid-heptaacetát van jelen, egyébként a dezacetilezés nátrium-metoxidban katalitikusán megy végbe. A tigogenil-S-O-cellobiozidot és ennek analógjait szokásos módon különítjük el, így például szűréssel.
Noha a fenti eljárás a β-konfigurációjú szteroid-glikozid-származékok előállítására lett tervezve, a ternodinamikai szempontból stabilabb α-anomerek is előállíthatok, ha a β-glikozid-származékokat savval katalizálva izomerizáljuk. így például tigogenil a-O-cellobiozid-hepta-alkanoátot állíthatunk elő tigogenil-B-O-cellobiozid-hepta-alkanoátból kiindulva, ha β-glikozidot hidrogén-bromidot tartalmazó metilén-kloridos oldatban hökezelünk.
A reakciókomponensek sztöchiometrikus arányának, a hőmérsékletnek, az alkalmazott oldószereknek és molekulaszűröknek, továbbá a felhasznált hidrogén-bromidnak a sztereoszelektivitásra és a tigogenil-&-O-cellobiozid-hepta-acetát hozamára kifejtett hatását az 1. táblázat foglalja össze (az előállítást az 1. példában leírtak szerint végezzük).
-81. Táblázat
Cink-fluoríddal vagy cianiddal katalizált eljárás glikozidnak tigogeninnel való kapcsolásánál
Ekvivalensek
Glikozil-Br 2,00 Aktivátor ZnF2 (4,00) Tiqoaenin 1,0 Oldószer CH3CN Szűrők nincs Idő/hőmérséklet 2,5 óra/ 65 ’C β-qlikozid hozam 79 %
1,50 ZnF2 (3,00) 1,0 ch3cn nincs 2,5 óra /65 ’C 68 %
0,50 ZnF2 (1,00) 1,0 ch3cn nincs 3,0 óra /65 ’C 32 %
0,50 ZnF2 (1,00) Hbr(0,38) 1,0 ch3cn nincs 1,5 óra/65 ’C 30%
2,00 ZnF2 (4,00) 1,0 ch2ci2 nincs 3,0 óra /43 ’C 10 % 25 % (a-ano- mer)
2,00 ZnF2 (4,00) 1,0 Toloul 20 óra /65 °C 41 %
2,00 ZnF2 (4,00) 1,0 CH2Cl2/CH3CN (2/13) nincs 1,5 óra /65 ’C 64%
1,00 ZnF2 (2,00) Hbr (0,75) 2,0 CH3CN nincs 1,0 óra/65 ’C 30 %
0,50 ZnF2 (0,50) 1,0 ch3cn nincs 22 óra /50 °C 38 %
2,00 ZnF2 (4,00) 1,0 ch3cn nincs 1,75 óra /80 ’C 76 %
0,50 ZnF2 (0,50) 1,0 ch3cn nincs 1,75 óra /80 ’C 53 %
1,25 ZnF2 (2,25) 1,0 ch3cn nincs 1,75 óra/80 ’C 61 %
2,00 Zn(CN)2 (4,00) 1,0 ch3cn nincs 2,0 óra /65 ’C 63 %
2,10 Zn(CN)2 (5,60) 1,0 ch3cn nincs 3,0 óra /65 ’C 55 %
1,50 Zn(CN)2 1,0 ch3cn nincs 2,5 óra/65 ’C 45 %
(4,00)
A cink-fluoriddal aktivált glikozid kapcsolást megismételjük hecogeninnel és diosgeninnel az 1. példában a β-tigogenin-glikozidos kapcsolásnál leírtak analógiájára. Az egyéb származékokkal nyert eredményeket a 2. táblázatban foglaljuk össze.
• ·
-92. Táblázat
Cink-fluorid jelenlétében végzett glikozid kapcsolások hecogenin vagy diosgenin esetében
Ekvivalensek ··· • · ·· ···
Glikozil-Br Aktivátor Szterin Oldószer Szűrök Idő/hőmérséklet β-qlikozid hozam
2,00 2,25 koleszterin CH3CN nincs 2,25 óra/65 °C 63 %
(1,0)
2,00 2,25 hecogenin ch3cn nincs 3,0 óra/65 °C 72 %
(1,0)
2,00 2,25 diosgenin ch3cn nincs 2,5 óra/65 °C 65 %
A találmány szerinti megoldással jelentős előrehaladás történik a szteroid glikozidák szintézise területén; a találmány szerinti megoldással jó eredménnyel állíthatók elő szteroid peracil glikozid-származékok. A dezacetilezés után kapott végtermékek eredményesen alkalmazhatók a magas koleszterinszint csökkentésére.
A találmány szerinti megoldást az alábbi példák szemléltetik a korlátozás szándéka nélkül. A találmány tárgya nem korlátozódik a példákban ismertetett adott megoldásra, számos módosítás és eltérés iktatható be anélkül, hogy a találmány szerinti megoldás lényegétől és szellemétől eltérnénk.
1. PÉLDA
Tigogenilü-O-cellobiozid-hepta-acetát
Mechanikus keverővei, hőmérővel és visszafolyató hűtővel ellátott száraz lombikba 4,16 g (0,01 mól) β-tigogenint, 4,13 g (0,04 mól) vízmentes cink-fluoridot és 160 ml vízmentes acetonitrilt adunk. A szuszpenziót visszafolyató hütő alkalmazásával forrásig melegítjük (85 °C), majd desztillálást végzünk, 90 ml desztillátumot eltávolítunk, a maradékhoz 60 ml friss vízmentes acetonitrilt adunk. Az elegyet 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd Kari Fisher-vízmeghatározáshoz mintát veszünk ki (K. F. = 0,02 % H2O).
·· · · · • ·
- ΙΟΙ 4,00 g (0,02 mól) α-cellobiozil-bromid-hepta-acetátot adunk a lombik tartalmához, majd a szuszpenziót nitrogénatmoszférában 65 °C-ra felmelegítjük. Ezt követően az elegyet 2,5 óra hosszat 65 °C hőmérsékleten tartjuk, a vékonyrétegkromatográfiás vizsgálat (tlc) [Fre .denberg K. és Nagasi W. Ann. 494, 63 (1932)] tanúsága szerint a reakció ezen időpontban teljessé válik. Ezt követően a reakcióelegyet szobahőmérsékletre lehűtjük, majd 130 ml metilén-kloridot adunk hozzá. A híg szuszpenziót Celite-n átszűrjük, a szűrletet (300 ml) telített nátrium-hidrogén-karbonát-oldattal, majd 70 ml vízzel mossuk. Ezt követően a szerves fázist vízmentes nátrium-szulfáttal (20 g) szárítjuk, majd szűrjük; az oldatot ezt követően 50 ml térfogatra betöményitjük a desztillációt atmoszférikus nyomáson végezve. A még meleg koncentrátumhoz 200 ml 2B-etanolt adunk, majd a zavaros oldatot mintegy 50 ml-re betöményitjük. A híg szuszpenziót 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd szobahőmérsékleten 90 percig daráljuk. A nyers terméket leszűrjük, a szűrletben maradó anyagot 25 ml 2B-etanollal mossuk, majd 40 °C hőmérsékleten vákuumban 17 óra hosszat szárítjuk, így 10,8 g fehér színű kristályos szilárd anyagot kapunk (o.p. = 226 - 231 °C).
A szilárd anyagot 25 ml metilén-kloridban feloldjuk, majd 75 ml 2B-etanolt adunk hozzá. A híg szuszpenziót visszafolyató hűtő alkalmazásával (105 Pa; 760 mmHg) forrásig felmelegítjük, majd 35 ml térfogatot ledesztillálunk. Az így kapott szuszpenziót szobahőmérsékletre lehűtjük, majd 90 percig daráljuk. A β-glikozidot szűrjük, majd vákuumban 40 °C hőmérsékleten 18 órán át szárítjuk, így 9,65 g fehér színű kristályos terméket kapunk (o.p. = 229 - 234 °C). A vékonyrétegkromatográfiás vizsgálat, továbbá a magasnyomású folyadékkromatográfiás ellenőrzés (hplc) azt mutatja, hogy a termék 77 % (tömeg/tömeg) tigogenil β-Ο-cellobiozid-hepta-acetátot és 15 % (tömeg/tömeg) α-cellobiozil-fluorid-hepta-acetátot tartalmaz. Az a-cellobiozil-fluorid-hepta-acetátot legkönnyebben a dezacetilezési lépés alatt távolíthatjuk el a terméktől.
-11 .· ·** ·“. *··· · : ”·« ··: ·*'. ........ ; · ..
2. PÉLDA
Tigogenil β-0-cellobiozid
50,0 g (0,048 mól) nyers tigogenil B-O-cellobiozid-hepta-acetátot 250 ml tetrahidrofurán és 250 ml metanol elegyében feloldunk, miközben az elegybe nitrogéngázt vezetünk be. A zavaros oldatot Celite ágyon átszűrjük, majd a szűriethez 0,46 g (0,008 mól) nátrium-metoxidnak 10 ml metanollal készült oldatát adjuk. Az oldatot ezután 60 °C hőmérsékletre melegítjük, majd visszafolyató hűtő alkalmazásával 1,25 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk; így sűrű fehér színű szuszpenzió képződik. A reakcióelegyből aliquot részt veszünk ki, ezt vékonyrétegkromatográfiás vizsgálatnak vetjük alá, az eredmény szerint ezen időpontig a reakció teljesen végbemegy. 200 ml desztillátumot eltávolítva a szuszpenziót ezt követően betöményitjük, majd 200 ml vizet adunk a még forrásban lévő szuszpenzióhoz. További 200 ml desztillátumot távolítunk el, majd további 200 ml vizet adunk hozzá. A szuszpenziót szobahőmérsékletre lehűtjük, majd szűrjük. A szűrőn maradt terméket 50 ml vízzel mossuk, majd leszivatjuk. A nedves anyagot 600 ml THF és 92 ml víz elegyében visszafolyató hűtő alkalmazásával 65 °C hőmérsékletre melegítjük. 1,53 g DARCO G-60 aktív szenet adunk az oldathoz, az oldatot 15 percig keverjük, majd Celite-n átszűrjük. 460 ml desztillátumot eltávolítva az oldatot betöményitjük, majd 460 ml metanolt adunk hozzá. A metanol adagolást és betöményitést kétszer megismételjük, így egy további 80 ml desztillátumot eltávolítunk és 800 ml friss metanolt adunk a maradékhoz. Az így kapott szuszpenziót 20 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 1 óra hosszat daráljuk. A terméket leszűrjük, 50 ml friss metanollal átöblítjük, majd a nedves terméket 300 ml friss metanolban 24 °C hőmérsékleten újra szuszpendáljuk. A kapott terméket szűrjük, majd 40 °C hőmérsékleten vákuumban 1 éjszakán át szárítjuk. 24,4 g (0,036 mól) tigogenil B-O-cellobiozidot különítünk el 74 %-os összhozammal. A spektrumadatok és a mért fizikai tulajdonságok egy hiteles minta jellemzőivel azonosak voltak.
-123. PÉLDA a-D-cellobiozíl-bromid-hepta-acetát α-D-cellobiozil-bromid-hepta-acetátot állíthatunk elő a-D-cellobioz-oktaacetátból és hidrogén-bromidból kiindulva jégecetes közegben; Freudenberg és Nagari1 módosított eljárása szerint járunk el (Freudenberg, K. és Nagari, W., Ann. 494, 63 /1932/).
%-os (tömeg/tömeg) hidrogén-bromid-oldatot (178,7 g; 0,44 mól HBr) készítünk jégecetes közegben oly módon, hogy gáz állapotú hidrogén-bromidot vezetünk jégecetbe mindaddig, amíg az oldat sűrűsége 1,212 nem lesz. Egy speciális száraz reaktorban nitrogéngáz beáramlása közben 50,0 g (0,074 mól) a-D-cellobioz-oktaacetátot oldunk fel 408 ml metilén-kloridban. A hidrogén-bromid tartalmú ecetsavoldatot ezután hozzáadjuk a diszacharid-oldathoz, így sárga színű elegyet kapunk. Az elegyet 2 óra hosszat mintegy 17 - 25 °C hőmérsékleten keverjük, majd az oldatból egy kis mennyiségű aliquot részt kiveszünk és vizsgáljuk, hogy a reakció teljes mértékben végbement-e. Amikor a vékonyrétegkromatográfiás vizsgálat (Merck-féle 60F-254 típusú előre elkészített vékonyrétegkromatográfiás célra szánt szilikagéllel bevont lemezek, amelyhez eluálószerként toluol és ecetsav 4 : 1 elegyét alkalmazzuk; a lemezeket 10 tömeg/tömeg%-os vizes kénsavoldattal bepermetezzük, majd felmelegítjük) azt mutatja, hogy a reakció teljes mértékben végbement, az oldatot 10 °C-ra lehűtjük és 0,5 I vizet adunk hozzá. Az elegyet 10 percig keverjük. A keverést leállítjuk, majd a rétegeket hagyjuk elkülönülni. A metilén-kloridos fázist dekantáljuk, majd 7,5 tömeg%-os nátrium-hidrogén-karbonát-oldattal (0,5 I), ezt követően 0,5 I vízzel mossuk. A metilén-kloridos oldatot 8 g vízmentes magnézium-szulfáttal szárítjuk, majd leszűrjük. A vízmentesítéshez használt magnézium-szulfátot 50 ml friss metilén-kloriddal átmossuk, majd a szürletet és a mosófolyadékot egyesítjük. A metilén-kloridos oldatot atmoszféra-nyomáson végzett desztillációval mintegy 0,15 I térfogatra betöményitjük, «··
-13majd szobahőmérsékletre lehűtjük. A maradékhoz lassan, mintegy 15 perc alatt keverés közben 0,6 I diizopropil-étert adagolunk, így sűrű szuszpenziót kapunk. A kapott terméket 1 óra hosszat 25 °C-on daráljuk, ezt követően leszűrjük, majd vákuumban 40 °C hőmérsékleten 4,5 óra hosszat szárítjuk. 47,6 g (92 %-os hozam) a-cellobiozil-bromid-hepta-acetátot kapunk fehér színű kristályos szilárd anyag formájában (o. p. = = 192 - 194 °C). A kapott szilárd anyag 1H-NMR-spektruma (CDCI3) a várt szerkezettel összhangban van.
4. PÉLDA
11-Keto-tigogenil-B-O-cellobiosid-hepta-acetát l-es háromnyakú gömblombikba 305 ml acetonitrilt, 5,00 g (0,011 mól) 11-keto-tigogenint és 1,65 g (0,016 mól) kristályos cink-fluoridot adunk. A szuszpenziót visszafolyató hűtő alkalmazásával 80 °C hőmérsékletre felmelegítjük, majd az elegyböl 100 ml-t ledesztillálunk. A maradék szuszpenziót szobahőmérsékletre lehűtjük, majd a maradékhoz 15,39 g (0,022 mól) α-cellobiozil-bromid-hepta-acetátot adunk. A reakcióelegyet ezt követően 60 - 65 °C hőmérsékletre felmelegítjük, majd 2 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk. A reakcióelegyböl mintát veszünk és ellenőrizzük, hogy a reakció teljes mértékben végbement-e. A vékonyrétegkromatográfiás vizsgálathoz eluálószerként etil-acetát és hexán 1,5 : 1 arányú elegyét alkalmazzuk; a vizsgálatból kitűnik, hogy a glikozil-bromid kiindulási anyag teljes mértékben eltűnt, ezt követően a reakcióelegyet 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 152 ml metilén-kloridot adunk hozzá. Az elegyet ezután 10 percig keverjük, majd Celite-n átszűrjük, a szűrőt 25 ml CH2CI2-vel átmossuk. A szúrletet és mosófolyadékot egyesítjük, 81 ml vízzel, 75 ml nátrium-hidrogén-karbonát-oldattal, majd 137 ml vízzel mossuk. A szerves fázist végül 11 g vízmentes magnézium-szulfáttal szárítjuk. A szárításhoz használt magnézium-szulfátot leszűrjük, majd 16 ml friss metilén-kloriddal átmossuk. A szürletet és a mosófolyadékot egyesítjük, majd csökkentett nyomás alatt eredeti térfogatának (300 • «
- 14ml) mintegy 1/4-ére betöményitjük. A kapott oldathoz 2B-etanolt (250 ml) adunk, majd az oldatot fele térfogatára (170 ml) betöményitjük. A szuszpenziót 20 - 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 1 óra hosszat daráljuk. A kapott fehér színű, viaszos jellegű szilárd anyagot leszűrjük, friss 2B-etanollal (50 ml) mossuk, majd vákuumban szárítjuk 1 éjszakán át 40 °C hőmérsékleten. 9,7 g 11-keto-tigogenil-B-O-cellobiozid-hepta-acetátot kapunk (o.p. = 205 - 219 °C) 84 %-os összhozammal. A kromatográfiás és spektrumvizsgálatok eredményei szerint a kapott vegyület azonos a 11-keto-tigogenil-β-Ο-cellobiozid-hepta-acetát hiteles mintájával. Nyers 11-keto-tigogenil-B-0-cellobiozidot különíthetünk el 64 %-os hozammal a következő vizes elkülönítési módszer szerint: a nyers reakcióelegyet további friss 50 ml acetonitrillel meghigítjuk, majd Celite-n átszűrjük. A szűrlethez 290 ml metanolt adunk, majd a kapott oldatot visszafolyató hűtő alkalmazásával 1 óra hosszat 65 °C hőmérsékleten tartjuk. A forrásban levő oldathoz lassan 100 ml ionmentesített vizet adagolunk, így zavaros elegyet kapunk. Az elegyet 20 percig visszafolyató hűtő alatt forrásban tartjuk (72 °C), majd lassan szobahőmérsékletre lehűtjük, ezt követően 23 - 25 °C hőmérsékleten 1 óra hosszat daráljuk. A nyers terméket leszűrjük, vízzel mossuk, a szűrőn maradt anyagot 75 ml 2B-etanolban szuszpendáljuk, majd az elegyet visszafolyató hűtő alkalmazásával forraljuk. Ezután az elegyet szobahőmérsékletre lehűtjük, szűrjük, majd a kapott anyagot vákuumban 40 °C hőmérsékleten 1 éjszakán át szárítjuk. 64 %-os összhozammal 11-keto-tigogeηίΙ-β-Ο-cellobiozid-hepta-acetátot kapunk.
5. PÉLDA
11-Keto-tigogenil^-O-cellobiozid
11-keto-tigogenil-B-O-cellobiozid-hepta-acetátot (9,7 g; 9,2 mmól) 50 ml metanol és 50 ml tetrahidrofurán elegyében szuszpendálunk. Az elegyen nitrogéngázt áramoltatunk át, majd 0,10 g (1,9 mmól) nátrium-metoxidnak 1 ml metanollal készült oldatát adjuk hozzá. Az oldatot ezután visszafolyató hűtő alkalmazásával 61 °C hőmér-15* »· «·· ***· *··» 1 .:,. ♦ · ··: .· . » sékletre felmelegítjük, majd az elegyet 1 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk. A kapott szuszpenzióból kivett mintán vékonyrétegkromatográfiás vizsgálatot végzünk (eluálószerként CHjCiymetanol 4 : 1 arányú elegyét alkalmazva). Ebből kitűnik, hogy a reakció teljes mértékben végbement. Atmoszféra-nyomáson végzett desztillálóval a tetrahidrofuránt teljes mértékben eltávolítjuk, esetleg 220 ml metanollal ezt elősegítjük. Összesen 180 ml desztillátumot fogunk föl. A szuszpenziót 20 - 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 1 éjszakán át keverjük. A kapott terméket szűrjük, 20 - 20 ml metanollal átmossuk, majd a kapott nedves leszűrt anyagot 100 ml ionmentesített vízben újra szuszpendáljuk. A szuszpenziót leszűrjük, a kapott anyagot vákuumban 25 °C hőmérsékleten 1 éjszakán át szárítjuk, így 4,7 g 11-keto-tigogenil-B-0-cellobiozidot különíthetünk el 65,5 %-os összhozammal. Vékonyrétegkromatográfiás vizsgálatot végzünk, eszerint a termék homogénnek tekinthető; az analitikai vizsgálati eredmények a vegyület szerkezetét igazolják.
6. PÉLDA
Hidrogén-bromid előállítás in situ körülmények között
5,00 g (7,15 mmól) α-cellobiozil-bromid-hepta-acetátot és 50 ml acetonitrilt 75 ml gömblombikba viszünk, a lombikra mechanikus keverőt, hőmérőt és vákuumdesztillációs feltétet helyezünk. A reakcióelegyet nitrogéngázzal átáramoltatjuk, majd a nyomást mintegy 5.6.104 Pa-ra (425 mmHg-re) csökkentjük. Az oldatot 56 - 58 °C hőmérsékletre felmelegítjük, majd az elegyből 13 ml-t ledesztillálunk. Ezt követően az oldatot szobahőmérsékletre lehűtjük, majd a vákuumot lassan megszüntetjük. 37 ml metilén-kloridot adunk a glikozil-bromid-oldathoz, majd az oldatot kétszer 25 ml vízzel extraháljuk. A vizes fázisokat egyesítjük, majd 0,1005 n nátrium-hidroxid-oldattal fenolftalein végpontig titráljuk.
Az α-cellobiozil-bromid-hepta-acetát Hbr-sav milliekvivalens mennyiségét meghatározzuk az azeotrópos desztilláló előtt és azt követően. Az eredményeket az
··« ·« alábbi táblázat foglalja magában. A víztartalomtól függően az azeotrópos desztilláció
8-10-szeresre növeli a savtartalmat.
TITRÁLT SAVAK
Kiindulási a-cellobiozil-bromid-hepta-acetát-oldat 2,1 milliekvivalens
Azeotrópos a-cellobiozil-bromid-hepta-acetát-oldat 16,9 milliekvivalens
Az 1. példában leírtak szerint eljárva azeotrópos desztillációt végzünk, így a glikozil-bromid-oldatot vízmentesítjük és a savtartalmat növeljük; a reakcióidő így 65 °C hőmérsékleten 1,0 órára csökken. Ezen túlmenően magas hozamot és kedvező β-anomer szelektivitást lehetett elérni.
7. PÉLDA
Tigogenil-R-O-cellobiozid-hepta-acetát vizes elkülönítése
Cink-fluorid segítségével 0,915 mól β-tigogenint kapcsolunk össze 1,830 mól α-cellobiozil-bromid-hepta-acetáttal, a műveletet acetonitriles közegben végezzük az
1. példában leírtak szerint. Amikor a reakció teljessé vált, a nyers reakcióelegyet vizes módszerrel dolgozzuk fel, így jó minőségű tigogenil-B-O-cellobiozid-hepta-acetátot nyerünk az alábbi lépések segítségével.
A nyers reakcióelegyet Celite-n átszűrjük, így mintegy 20 I arany színű szűrletet kapunk. A szürletet 55 - 60 °C hőmérsékletre felmelegítjük, majd csökkentett nyomáson mintegy 10 l-re betöményitjük. A betöményített oldatot 50 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 5,0 I metanolt, ezt követően lassan mintegy 30 perc alatt 7,5 I ionmentesített vizet adagolunk hozzá. 2 liter víz hozzáadása után az oldatból szilárd anyag válik le. Az így kapott elegyet visszafolyató hűtő alkalmazásával 73 °C hőmérsékletre felmelegítjük, majd 2 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk. Ezután a szuszpenziót 25 °C hőmérsékletre lehűtjük, majd 1 éjszakán át keverjük. A kapott nyers terméket szűréssel elkülönítjük, kétszer 1,5 I térfogatú metanollal mossuk, majd vákuumban
-17··’·!· ·' ' .
·· J · ·· °C hőmérsékleten szárítjuk. 1,01 kg nyers szilárd terméket kapunk, ami a vékonyrétegkromatográfiás vizsgálat szerint 95,5 % tisztaságú. Az így kapott nyers termék mindössze 1,3 % tigogenil a-O-cellobiozid-hepta-acetátot tartalmaz, a termékben nem mutatható ki β-cellobiozil-fluorid-hepta-acetát jelenléte.
1,0 kg nyers tigogenil β-0-cellobiozid-hepta-acetátot 10,2 I 2B-etanolban szuszpendálunk nitrogéngáz bevezetése közben, majd az elegyet visszafolyató hűtő alkalmazásával 78 °C hőmérsékletre felmelegítjük. A szuszpenziót visszafolyató hűtő alkalmazásával 1,5 óra hosszat forraljuk, majd 25 °C hőmérsékletre lehűtjük és ezen a hőmérsékleten 12 óra hosszat kevertetjük. Az így kapott terméket szűréssel elkülö10 nítjük, kétszer 300 ml friss etanollal mossuk, végül 40 °C hőmérsékleten vákuumban 1 éjszakán át szárítjuk. 0,89 kg tigogenil-B-O-cellobiozid-hepta-acetátot különítünk el (74 %-os összhozam a tigogeninre számítva). A kapott fehér színű kristályos termék 98,9 %-os tisztaságú a magasnyomású folyadékkromatográfiás vizsgálat eredményei szerint; az így kapott termék mindössze 0,5 tömeg% izomer α-anomert tartalmaz.

Claims (12)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás tigogenin-, 11-keto-tigogenin-, hecogenin- vagy diosgenin-B-O-cellobiozid-heptaalkanoát előállítására, azzal jellemezve, hogy valamely (I) általános képletű a-cellobiozil-bromid-hepta-alkanoátot - ahol a képletben R jelentése 1 - 4 szénatomos alkilcsoport -, egy szteroiddal, így β-tigogeninnel, 11-keto-B-tigogeninnel, B-hecogeninnel vagy B-diosgeninnel reagáltatunk cink-fluorid vagy cink-cianid jelenlétében.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy fémsóként cink-fluoridot alkalmazunk, továbbá a kiindulási anyagban R jelentése metilcsoport, valamint a reakciót nem-protonos közömbös oldószerben végezzük.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szteroidként B-tigogenint vagy 11-keto-B-tigogenint alkalmazunk.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műveletet savval katalizáljuk.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a savas katalízishez hidrogén-bromidot vagy hidrogén-fluoridot használunk.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műveletet cink-bromid, cink-klorid, cink-jodid, cink-hidroxi-fluorid, cink-oxid, cink-karbonát, cink-hidroxid, trialkil-tercier-amin, tetraalkil-karbamid vagy Ν,Ν-dialkil-anilin-származék jelenlétében végezzük.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műveletet mintegy 20 °C és mintegy 100 °C közötti hőmérsékleten végezzük és kiindulási anyagként mintegy 1-2 ekvivalens 11-keto-B-tigogenint, mintegy 0,5 - 4 ekvivalens cink-fluoridot, és mintegy 0,5 - 3 ekvivalens α-cellobiozil-bromid-heptaalkanoátot alkalmazunk.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként acetonitrilt és mintegy 0,05 - 2 ekvivalens hidrogén-bromidot használunk.
  9. 9. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az acetonitriles közegből az 1-O-szteroid szerkezetű peracil-B-glikozid-származékokat mintegy 25 %- 75 % vizet tartalmazó alkohollal csapjuk ki.
  10. 10. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a tigogenil-B-O-cello-
    5 biozid-heptaalkanoátot dezacetilezve tigogenil-B-O-cellobiozidot állítunk elő.
  11. 11. A 10. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a dezacetilezést nátrium-metoxidnak metanolos oldatával végezzük.
  12. 12. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szteroidként 11-keto-tigogenint használunk.
    A bejelentő helyett a meghatalmazott:
    Aktaszámunk: 79292-4185A/FE-KO
    Ügyintézőnk: dr. Farkas Erzsébet
HU9401374A 1991-11-25 1992-10-15 New process for the production of steroidal glycosides derivatives HUT67035A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US79757491A 1991-11-25 1991-11-25

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9401374D0 HU9401374D0 (en) 1994-08-29
HUT67035A true HUT67035A (en) 1995-01-30

Family

ID=25171219

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9401374A HUT67035A (en) 1991-11-25 1992-10-15 New process for the production of steroidal glycosides derivatives

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0619822A1 (hu)
JP (1) JPH0826064B2 (hu)
AU (1) AU659506B2 (hu)
CA (1) CA2123684A1 (hu)
FI (1) FI942394A0 (hu)
HU (1) HUT67035A (hu)
IL (1) IL103797A0 (hu)
MX (1) MX9206761A (hu)
NZ (1) NZ245244A (hu)
PT (1) PT101088A (hu)
TW (1) TW232699B (hu)
WO (1) WO1993011150A1 (hu)
ZA (1) ZA929081B (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5563259A (en) * 1992-06-26 1996-10-08 Pfizer Inc. Process for making β-O-cellobiosyl steroid derivatives and trimethyl silyl steroid intermediates used therein
US5606041A (en) * 1992-06-26 1997-02-25 Pfizer Inc. Process for steroidal peracyl glycosides
SK158394A3 (en) * 1992-06-26 1995-05-10 Pfizer Steroidal glycosides
PL311278A1 (en) * 1993-04-28 1996-02-05 Pfizer Crystalline glycosidal spirostantil monohydrate
US5502038A (en) * 1993-06-21 1996-03-26 Medical Research Foundation Of Oregon Cholesterol sequestrant glycosides that inhibit intestinal cholesterol absorption
AU7948394A (en) * 1993-12-28 1995-07-17 Pfizer Inc. Hypocholesterolemic agents
WO1996038466A1 (en) * 1995-05-29 1996-12-05 Pfizer Inc. Steroidal glycosides
US5756470A (en) * 1996-10-29 1998-05-26 Schering Corporation Sugar-substituted 2-azetidinones useful as hypocholesterolemic agents

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4602003A (en) * 1982-05-17 1986-07-22 Medical Research Foundation Of Oregon Synthetic compounds to inhibit intestinal absorption of cholesterol in the treatment of hypercholesterolemia
US4602005A (en) * 1982-05-17 1986-07-22 Medical Research Foundation Of Oregon Tigogenin cellobioside for treating hypercholesterolemia and atherosclerosis

Also Published As

Publication number Publication date
IL103797A0 (en) 1993-04-04
FI942394A (fi) 1994-05-24
PT101088A (pt) 1994-02-28
JPH06510794A (ja) 1994-12-01
JPH0826064B2 (ja) 1996-03-13
MX9206761A (es) 1995-01-31
AU2775892A (en) 1993-06-28
WO1993011150A1 (en) 1993-06-10
CA2123684A1 (en) 1993-06-10
ZA929081B (en) 1994-05-24
AU659506B2 (en) 1995-05-18
NZ245244A (en) 1995-04-27
HU9401374D0 (en) 1994-08-29
EP0619822A1 (en) 1994-10-19
FI942394A0 (fi) 1994-05-24
TW232699B (hu) 1994-10-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0349481B1 (de) 13-Alkyl-11Beta-phenylgonane
JP2546659B2 (ja) ポドフイロトキシン型化合物の製造方法
HUT67035A (en) New process for the production of steroidal glycosides derivatives
Fujiwara et al. Chemical synthesis of the trisaccharide unit of the species-specific phenolic glycolipid from Mycobacterium leprae
JP3816570B2 (ja) アシル化剤
JP2578399B2 (ja) ステロイド−β−O−セロビオシドヘプタアルカノエートの製造方法
DE3434448A1 (de) Verfahren zur herstellung von pregnan-derivaten
US5530107A (en) Method for making steroidal peracyl glycosides
US4565656A (en) Preparation of 17β-hydroxyacetyl-17α-ol-steroids
EP0210678B1 (en) Novel ll-methylene-oestr-15-enes, processes for their preparation, and pharmaceutical compositions
JPS6136294A (ja) 弗化グリコシルからのグリコサイドの製造方法
US4301276A (en) Synthesis of daunosamine hydrochloride and intermediates used in its preparation
Szabó et al. A first synthesis of sulfonic acid analogues of N-acetylneuraminic acid
DE69314031T2 (de) Verfahren zur herstellung von per-acylierten glykosiden
CZ2007608A3 (cs) Amidové konjugáty steroidních a žlucových kyselins D-glukosaminem a zpusob jejich prípravy
JPH11199598A (ja) ウルソデオキシコール酸誘導体とその製造法
JP4813838B2 (ja) コア6型構造を有するo−結合型糖アミノ酸誘導体およびその製造方法
JP4162739B2 (ja) グリコシド誘導体の製造法
JPH03264595A (ja) 新規なグリコシル化方法
HUT62305A (en) Process for producing sugar epitops
McLaren et al. A synthesis of 2, 2, 2-Trichloroethyl 2-Acetamido-3, 6-di-O-acetyl-2-deoxy-β-D-glucopyranoside
Lemieux et al. A synthesis of 3-O-(2-Acetamido-2-deoxy-α-D-galactopyranosyl)-D-galactopyranose and 3-O-α-D-Galactopyranosyl-D-galactopyranose
EP1654271A1 (en) Steroid modified chacotrioses and solatrioses
NO136727B (hu)
WO2005005449A2 (en) Steroid modified solatrioses

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee