HUT61625A - Chassis for magnetic tape apparatuses - Google Patents

Chassis for magnetic tape apparatuses Download PDF

Info

Publication number
HUT61625A
HUT61625A HU921835A HUP9201835A HUT61625A HU T61625 A HUT61625 A HU T61625A HU 921835 A HU921835 A HU 921835A HU P9201835 A HUP9201835 A HU P9201835A HU T61625 A HUT61625 A HU T61625A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
head
adjusting
chassis
height
leaf spring
Prior art date
Application number
HU921835A
Other languages
English (en)
Inventor
Hartmut Schandl
Fritz Weisser
Original Assignee
Thomson Brandt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Brandt Gmbh filed Critical Thomson Brandt Gmbh
Publication of HU9201835D0 publication Critical patent/HU9201835D0/hu
Publication of HUT61625A publication Critical patent/HUT61625A/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B5/00Recording by magnetisation or demagnetisation of a record carrier; Reproducing by magnetic means; Record carriers therefor
    • G11B5/48Disposition or mounting of heads or head supports relative to record carriers ; arrangements of heads, e.g. for scanning the record carrier to increase the relative speed
    • G11B5/56Disposition or mounting of heads or head supports relative to record carriers ; arrangements of heads, e.g. for scanning the record carrier to increase the relative speed with provision for moving the head support for the purpose of adjusting the position of the head relative to the record carrier, e.g. manual adjustment for azimuth correction or track centering

Landscapes

  • Adjustment Of The Magnetic Head Position Track Following On Tapes (AREA)
  • Magnetic Heads (AREA)
  • Automatic Tape Cassette Changers (AREA)

Description

Futómű alváz mágnesszalagos készülékek számára
Deutsche Thomson-Brandt GmbH, Villingen-Schwenningen ( Pp-Németország Feltalálók: SCHANDL, Hartmut, Viliingen,
WEISSER, Fritz, St. Georgen, -Németország P Bejelentés napja: 1990. 12. 05. (PCT/EP90/02098) Úniós elsőbbsége: 1989. 12. 16. (P 39 41 594.5) PL Németország
A találmány tárgya egy, az 1. igénypont szerinti mágnesszalagos készülék.
Szokásos, hogy egy mágnesszalagos készülék mágnesfejeit egy a mágnesszalag hosszanti sávja által megadott elrendezésben egy kombinált fejben integrálják, és ezt azután egy tartólemezre rögzítik, amelyet egy fejdob és egy kapsztántengely között egy futómű alvázon rugózva csapágyaznak.
Ismert módon, a mágnesfejek illetve a kombinált fej helyes beállításától függ mind a mágnesszalag mágnesezése a felvétel alatt, mind a visszajátszás minősége, mind a saját felvétel esetében, mind a máshol felvett kazetták esetében is. Emiatt az ilyen mágnesfejek tartólemezét a mágnesfejek
beállítására szolgáló szerkezetekkel kell ellátni, mind a szalag/fej érintkezés dőlésszöge, mint a futómű alváz feletti magasság és azimut állítás vonatkozásában.
A szokásos VHS videó lejátszók kombinált fejei á hosszanti sávokban levő audiojelek felvevő/lejátszó fejei (A/W fejek) és ezeknek a jeleknek a törlőfeje mellett egy további mágnesfejet tartalmaznak (CTL fej), amely vezérlőjelek rögzítésére és lejátszására szolgál, amelyeket szabályozó jelnek (GTL jel) is neveznek. Ez ismert módon a mágnesszalagos berendezés lejátszás üzemmódjában a szalag szervo rendszer számára referencia jelként szolgál a szalagmeghajtás fázishelyes szabályozásához. Ezt a jelet a felvételi üzemmód alatt a videojel képszinkron impulzusaiból nyerik.
Annak érdekében, hogy a mágnesszalag ferde nyomsávjaira felvett videojelek, és a hozzá tartozó, a hosszanti sávokban levő audiojeleknek a szinkron helyességét az idegen helyen felvett kazetták letapogatásánál is biztosítsuk, ezen túlmenően szükséges, hogy a kombinált fej X távolságát (a mindenkori felvételi rendszer szabványból adódó szalaghossz a kombinált fej és egy, a fejdobon a szalag által körülfogott résznek a végén levő megadott viszonyítási pont között, Pl- 79,244 mm egy VHS lejátszó esetén a CTL fej és a fejdobon a szalag körülfogás végén levő viszonyítási pont között) is beállíthassuk. Az X távolság beállítása az előzőekben említett beállításokkal ellentétben, elektromos úton is elvégezhető egy megfelelő üzemmódba kapcsolható mikroprocesszorral. Egy ilyen, megfelelő mikroprocesszorral elektromos beállítást ismertet részletesebben a DE 35 28 452 szabadalmi leírás. Azok a mágnesszalagos készülékek, amelyeknél a kombináltfejek X távolsága elektromos úton beállítható, ennek következtében nem igényelnek a fejtartó lemez számára járulékos beállító berendezést.
Ezen túlmenően ismeretes, hogy az ilyen fejtartó lemezek rugózó csapágyazására megfeszíthető nyomórugókat alkalmaznak, amelyek a tartólemezt a magasságukban állítható • · · ütközőkhöz kell hogy nyomják, míg a magasságukban állítható ütközőket egyrészt a hozzájuk tartozó nyomórugók előfeszítésének az előállítására, másrészről a fejnek a mágnesszalaghoz viszonyított, az előzőekben említett különböző beállítására szolgálnak.
Ismeretesek továbbá olyan mágnesszalagos készülékek, amelyeknél a kapsztántengely a mágnesszalagos készülékbe helyezett kazettán kívül van elhelyezve.
A találmány elé célul tűztük ki egy a fejdob és a kapsztántengely között elhelyezett fej tartójának olyan szerkezeti kialakítását, amelynél a futómű nagy munkaigény nélkül szerelhető a futómű alvázra, és amellyel a fej beállítását a szalag/fej érintkezési hajlásszöge vonatkozásában, azimutálisan és a mágnesszalagnak a futómű alváz feletti helyzetéhez viszonyítva egyszerű módon lehetővé teszi.
Ezt a célkitűzést az 1. igénypontban megadott találmánnyal oldjuk meg. A találmány előnyös továbbfejlesztéseit az a1igénypontokban adtuk meg.
A találmány alapját az a felismerés képezi, hogy a kombinált fejnek egy a futómű alváz felett a magasságában állítható tartólemezét úgy alakítsuk ki egy kétirányban kitéríthető rugórendszerrel, hogy egy első rugalmas kitérítés révén a fej azimutális állítását, és egy második rugalmas kitérítés révén a fej/szalag érintkezési hajlásszögének beállítását elvégezhessük.
Elméletben egy tartólemezként felhasznált részt, amely például acéllemezből áll, olymódon alakítunk ki, hogy egy első, közelítőleg kinyújtott helyzetben levő laprugó, amelynek a rugózó része kis szögben meg van hajlítva a szilárdan befogott részhez képest, valamint egy második, a középső részén a kinyújtott laprugókra keresztben álló, megközelítőleg U formájú, egy szabad szárral rendelkező laprugó keletkezik, amelynek a külső felére a fejet úgy erősítjük fel, hogy a fej hosszanti tengelye merőleges a szárra. A közelítőleg nyújtott laprugó rugózó részét ezál4 ····· ·· · · · ·· • ··· · · · · · • · · · · · · tál a két ekkor keletkezett oldalsó végrész között közelítőleg U formájúra kiképzett középsó rész és a végrész képezi, amelyik a nyújtott laprugó szilárdan befogott végrészével szemben áll.
A tartólemeznek a fejdob és a kapsztántengely közötti felerősítéséhez a tartólemez két oldalsó végrészén egy-egy a futómű alvázra merőleges egy-egy a magasságában állítható ütközővel rendelkező megvezetés van, a kapsztántengely felőli, a magasságában állítható ütközőt előnyösen a tartólemez magasságának az állítására használjuk, és ezáltal a fej beállítására szolgál a mágnesszalagnak a futómű alváz feletti helyzetéhez képest, míg az ezzel szembenálló, a magasságában állítható ütköző a közelítőleg kinyújtott helyzetben lévő laprugó rugalmas kitérítésére, és ezáltal a fejrés azimutális beállítására szolgál. Ehhez az szükséges, hogy a tartólemezt a két, a magasságában állítható ütközőhöz nyomjuk. Ez például egy nyomórugó segítségével történik, amelyet előnyösen a kapsztántengely felőli megvezetésen csapágyazunk, és úgy feszítünk elő, hogy a tartólemezt a két magasságában állítható ütközőhöz nyomja.
A jó szalag/fej érintkezés érdekében a fej dőlésszögének a beállításához egy beállítható feszítőcsavar szolgál, amelynek a révén a fejet hordozó szár előnyösen a kinyújtott laprugó felette fekvő rugózó részéhez képest kitéríthető.
A fej azimut és dőlésszög beállítása beállítási tartományának a biztosításához megfelelő rúgóerők szükségesek. Annak érdekében, hogy ezeket a tartólemezben tárolhassuk, a tartólemez előállításakor, amint azt az előzőekben említettük, az U alakot középső tartománya csak megközelítjük, valamint a nyújtott laprugó szilárdan befogandó részét képező oldalsó végrészét egy kis haj lássál látjuk el. Bebizonyosodott, hogy tartólemezként MUST 3 LGBK 0,8 mm anyagvastagságú finomlemez felhasználásakor az U alaktól való 13° eltérés és a kinyújtott laprugó szilárdan befogandó részét képező oldalsó végrészének szintén az 1-3° alatti elhajlása elégséges arra, hogy az elegendő nagyságú • «
rugóerőket tárolhassuk.
A találmányt a továbbiakban egy példaképpen! kiviteli alakja segítségével a rajzok alapján ismertetjük. Az
1. ábra a találmány szerinti mágnesszalagos készülék kombinált fejjel ellátott tartólemezének perspektivikus képét mutatja be nagyított léptékben, a
2a. ábra az 1. ábra szerinti tartólemezzel ellátott futómű egy részletének a vázlatos oldalnézetét mutatja, a
2b. ábra a 2a. ábra szerinti futómű részletnek a felülnézetét mutatja.
Az 1. ábra egy 1 tartólemez perspektivikus képét mutatja, amelyet 0,8 mm vastag MUST 3 LGBK finomlemezből állítottunk elő, és egy első la és egy második le oldalsó végrésszel, valamint egy az la; le részek között levő középső résszel rendelkezik. A középső rész egy közelítőleg U alakban meghajlított laprugóként van kiképezve, amely az ld szabad szárán egy szokásos VHS videó készülékhez való, egy példaképpeni H kombinált fejet hordoz. A H kombinált fej egy 6 első és egy 7 második fejblokkal rendelkezik, amelyeknek a mindenkori hossztengelye merőleges az ld szárra, és amelynek a görbület felé néző ív alakú oldalfelülete a fejrés oldalként van kiképezve, az első 6 fejblokkban egy a fejdob és a szalagmeghajtás számára referencia jelet adó CTL szabályozó fej, egy A1 audio fej valamint egy A2 audio fej, és a második 7 fejblokkban egy E törlőfej található olyan elrendezésben, mint amilyen egy VHS videó berendezésnél a 2a. és 2b. ábrán jelölt 18 mágnesszalag hosszanti sávjában levő jelek rögzítéséhez és visszajátszásához megadottak.
Az ld szabad szárral szemközti le szár az le második oldalsó végrészel együtt képezi a közelítőleg nyújtott laprugó rugózó részét, amely az első oldalsó la végrésszel szemben, amelyre egy hengeres 2 csúszó elemet rögzítettünk, a H kombinált fej azimut beállítására rugalmasan kitéríthető. Ennek érdekében az le szár az la első oldalsó végrésszel
szemben egy lb lehajlással rendelkezik a rugózó résznek a körülbelül l-3°-ig terjedő a letörési szöge számára, amellyel szemben a rugózó rész a H kombinált fej azimut beállítására rugalmasan kitéríthető. A 2 csúszó elem hosszanti tengelye merőlegesen fut az la végrészre. Az ezzel szembenálló le végrészben egy lf hosszúkás lyuk van, amely ugyanúgy mint a 2 csúszó elemnek a 2a. ábrán látható merőleges megvezetése az 1 tartólemez rögzítésére szolgál egy 8 futómű alváz felett.
Egy a 2a. és 2b. ábrákon látható 3 beállítható feszítőcsavar segítségével, amelyeket a két le; ld szár megfelelő lg; lh furataiba helyezünk és egy az ld szár külső felére rögzített 4 anyába csavarunk, az ld szabad szár az le szárhoz képest rugalmasan kitéríthető a H kombinált fejnek a szalag/fej érintkezés dőlésszögének a beállítására. A H kombinált fej dőlésszögének a beállítására szolgáló szögtartomány egy 177-179°-ig terjedő β szög, amellyel a közelítőleg U alakúra hajlított középső rész az ábrázolt előfeszítés nélküli állapotban rendelkezik.
A 2a. ábra egy futómű egy részletének a vázlatos oldalnézetét mutatja - amelynél a H kombinált fej említett X távolsága elektronikus úton beállítható - az 1. ábra szerinti 1 tartólemezzel, az ábrázolt elemek részmetszeteivel. A 2b. ábra a futóműrész vázlatos felülnézetét mutatja. A H kombinált fejnek a mágnesszalagnak a futómű alváz feletti helyzetéhez képesti magassága és a szalag/fej érintkezés azimut helyzete beállítható.
A 8 futómű alvázra egy 15 kapsztánmotor van elhelyezve, amelynek a kapsztántengelyként kiképezett 11 motortengelye egy nem ábrázolt szalagkazettán kívül esik, és egy 10a, 10b csapágyhüvelyekkel ellátott 9 csapágyblokkban van csapágyazva. A szalagkazetta felé néző oldalán a 9 csapágyblokkban egy fazék formájú megvezető rész van kiképezve, amelyben az 1 tartólemez la első oldalsó végrészén rögzített 2 csúszóelem egy megfeszített 14 nyomórugón van csapágyazva. A fazék alakú vezető rész felett a 9 • « • · · · « · • ··· * ··* · · ·· · ····· * ···········«
- 7 csapágyblokkon ezen kívül egy 12 oldalsó kiugrást is kiképezünk, amelyen egy 13 állító csavart csavarunk keresztül, amely az la oldalsó végrészen az 1 tartólemezzel összeköttetésben van, és a 2 csúszó elemen keresztül a 14 nyomórugó£ megfeszített állapotban tartja, és a H kombinált fejnek a mágnesszalagnak a futómű alváz feletti helyzetéhez képesti beállítására szolgál. A tartólemez szembenfekvő második oldalsó le végrészén, az lf hosszúkás lyukba egy 17 recézett anya gömbölyűre kiképezett alsó fele csatlakozik, amelyik a H kombinált fej azimut beállítására szolgál. A gömbölyűre kiképezett alsó rész az 1 tartólemeznek az le második oldalsó végrésznél a merőleges megvezetésére is szolgál. A 17 recézett anyát egy 16 helyhez rögzített szalagvezető csapnak egy menetes csapként kiképezett 16a felső végrészére csavarozzuk fel. A 16 szalagvezető csap ezen túlmenően egy 16b megvezető peremmel rendelkezik a 18 mágnesszalag magassági megvezetésére. Ezen túlmenően a 16 szalagvezető csap a 18 mágnesszalagban fellépő hosszirányú lengések ellen is hat, amelyek egy nem ábrázolt fejdob forgásakor mind egy, a gyártás tűréseiből adódó fejdob excentricitás, mind a fejdobbal forgó mágnesfejeknek a fejet átfogó mágnesszalagba merülésekor keletkeznek, és amelyek máskülönben gyengítetlenül a H kombinált fejre kerülnének. Az ilyen módon keltett hosszanti lengések többek között hangmagasság ingadozásokat okoznak a 18 mágnesszalag hosszanti nyomsávjaiban levő audiojelek visszajátszásánál.
A H kombinált fej kapcsolatban áll a 18 mágnesszalaggal, amelyet a kapsztántengely egy jelölt 19 gumi nyomógörgő (GA görgő) közreműködésével egy nyíllal megjelölt irányban meghajt. A kombinált fej hátoldalára egy 5 hajlékony nyomtatott áramköri lemez (flexible wire board) kapcsolódik, amely az 1. ábrán bemutatott Al; A2; CTL; és E mágnes-; fejeket a megfelelő, nem ábrázolt jelfeldolgozó kapcsolásrészekkel elektromosan összeköti.
A 9 csapágyblokk a 12 kiugrással és a 2 csúszó rész fazék formájú vezető részével egy egyetlen darabból álló
alkatrész.
A 14 nyomórúgóban tárolt erő segítségével a 2 csúszó elemen keresztül a laprugó elemként kiképezett 1 tartólemezt egyrészről a 12 csapágyblokk kiugrásba becsavarozott, egV első beállítható magassági ütközőt képező 13 állítócsavarhoz, és másrészről a helyhez rögzített 16 szalagvezető csap 16a végrészére felcsavarozott, egy második beállítható magassági ütközőt képező 17 recézett anyához nyomjuk. A 14 nyomórugóban tárolt erő egy első a 13 állítócsavarnak a 12 csapágyház kiugrásba való becsavarási mélységétől, és egy második a 12 csapágyház kiugrás helyhez kötött magassági helyzetétől függő komponensből tevődik össze.
A H fej beállítási tartományai az azimut és a futómű alváz feletti helyzetének vonatkozásában így egy első, a futómű alvázra merőleges síkban vannak. A H fej dőlésszögének a szalag/fej érintkezés vonatkozásában a beállítási tartományai egy másik síkban vannak, amely az első síkra mindig merőlegesen áll.
Az 1 tartólemez egyszerű szerelhetősége mellett a találmány azzal az előnnyel jár, hogy azáltal, hogy az 1 tartólemez rugalmas kitérései a H fej beállításánál a dőlésszögnek a szalag/fej érintkezés dölésszög állítása és az azimut állítása egymást kölcsönösen nem befolyásolja. A fej beállításai a futómű alváz feletti magasság, a dőlésszögnek a szalag/fej érintkezése és az azimut állítása viszonylag gyorsan elvégezhetők.
A találmány szerinti megoldás különösen alkalmas olyan ferde nyomsávos mágnesszalagos készülékek futóművei számára, amelyeknél a kapsztántengely a futóműbe helyezett kazettán kívül van elrendezve, és a megfelelő helyhezkötött kombinált fejnek a beállítása az X távolság vonatkozásában elektronikus úton elvégezhető.

Claims (9)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Mágnesszalagos készülék helyhezkötött, legalább egy fejréssel rendelkező mágnesfejjel (H) egy mágnesszalag (18) ' hosszanti nyomsávjában levő jelek letapogatására és/vagy rögzítésére, amelynek a tartójául egy futómű alvázon (8) egy tartólemez (1) szolgál, amely egy, az alvázzal (8) lényegében párhuzamosan elrendezett részből áll, amely egy első és egy második oldalsó végrésszel (la; le) rendelkezik, valamint egy a két végrész között fekvő közelítőleg U alakúra meghajlított középső résszel rendelkezik, úgy, hogy a középső részben egy első, a két oldalsó végrészbe (la, le) befogott szár (le) és egy második szabad szár (ld) van kialakítva, ahol a második szár (ld) hordozza a mágnesfejet (H), és a szalag/fej érintkezésnél a mágnesfej dőlésszögének beállítása céljából egy beállító eszközzel az első szárhoz (le) képest rugalmasan kitéríthető, és egy további tartólemez (1) adott végrészét (le; la) megtámadó beállító eszközökkel rendelkezik a mágnesfej (H) illetve a résének az azimut beállítása céljából és a mágnesfej (H) magasságának a mágnesszalagnak (18) az alváz (8) feletti előírt helyzetéhez képesti beállítása céljából, azzal jellemezve, hogy a tartólemez (1) részei összességükben egy közelítőleg kinyújtott laprugót képeznek, a középső rész a második oldalsó végrésszel (le) képezi a rugózó részt, amelynek a nyúlási iránya lényegében párhuzamosan fut a közelítőleg U alakúra meghajlított laprugóként kiképezett középső rész hajlástengelyével, míg az első oldalsó végrész (la) amelyet a mágnesfej (H) magasságának az állítására szolgáló beállító eszköz támad, a szilárdan befogott részt képezi, és a kinyújtott laprugó nem megfeszített állapotban az első oldalsó végrész (la) felé egy lehajlással (lb) az első oldalsó végrész (la) által adott magasság eséssel rendelkezik, amellyel szemben a fejrés azimut állítása céljából a rugózó rész a fejrés azimut állítására szolgáló eszközzel rugalmasan kitéríthető.
    • 4·· V · · · ·< ·· • · ·« ·> · • ··» · ··· · · ·« · * · « · · ♦ « ··« ··· ·· ··
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a középső rész néhány fokkal 180°-nál kisebb szögben van meghajlítva, úgy, hogy a második a mágnesfejet (H) hordozó szabad szár (ld) rugalmas kitérülése az első szár1 (le) felé irányul, a mágnesfej (H) dőlésszögét a szalag/fej érintkezés vonatkozásában beállító szervként egy a két szárvéget összekötő, húzócsavarként kiképezett beállítható feszítőcsavar (3) van alkalmazva.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a középső rész néhány fokkal 180°-nál nagyobb szögben van meghajlítva, úgy, hogy a második a mágnesfejet (H) hordozó szabad szár (ld) rugalmas kitérülése az első szártól (le) elirányul, a mágnesfej (H) dőlésszögét a szalag/fej érintkezés vonatkozásában beállító szervként egy a két szárvéget összekötő, nyomócsavarként kiképezett beállítható feszítőcsavar (3) van alkalmazva.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy az első oldalsó végrész (la) egy a futómű alvázra (8) merőlegesen elhelyezett fazék formájú megvezető részéből kinyúló csúszó elem (2) végéhez van erősítve, amely egy, a megvezető részben elhelyezett megfeszített nyomórugóra (14) fekszik fel, amely a csúszó elemen (2) keresztül a tartólemezt egyrészről a mágnesfej (H) magasságának a beállítására szolgáló beállítható magassági ütközőként kialakított beállítószervnek, és másrészről az úgyszintén beállítható magassági ütközőként kiképezett, a fejrés azimut beállítására szolgáló beállítószervhez támaszkodik, a nyomórugóban (14) tárolt erő egy előfeszítő részből és egy a mágnesfej (H) magassági állításából adódó megfeszítő részből képződik.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a megvezető rész egy a mágnesszalag kazettán kívül fekvő kapsztántengelyként kiképezett motortengely (11) csapágyblokkjában (9) van elrendezve.
  6. 6. A 4. vagy 5. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a mágnesfej (H) magassági állítására ·»·· · ·« • · • ··· szolgáló beállítható magassági ütköző egy, az első oldalsó végrészt (la) megtámadó állítócsavarként (13) és egy a nyomórugó (14) előfeszítő komponensének az előállítása céljából a csapágyblokkon megadott magassági helyzetben elrendezett kiugrásként (12) van képezve, amely egy átmenő menettel rendelkezik, amelyen az állítócsavar (13) van keresztül csavarva.
  7. 7. Az 5. vagy 6. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a csapágyblokk (9) a kiugrással (12) és a csúszó elem (2) fazékformájú megvezető részével egy egyetlen darabból kiképezett alkatrész.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a futómű alvázra egy szalagvezető csap (16) van elhelyezve, amely egy felső, menetes csapként kiképezett végrésszel (16a) rendelkezik, egy, a futómű alváz feletti magasságában beállítható, a második oldalsó végrésszel (le) összeköttetésben álló recézett anyával rendelkezik, amely mind a fejrés azimut beállítására, mind a tartólemeznek (1) a merőleges megvezetésére szolgál a második oldalsó végrészénél.
  9. 9. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a mágnesfej a mágnesszalagos készülék megfelelő jelfeldolgozó áramkör részeivel hajlékony nyomtatott áramköri lemezen (5) keresztül van villamosán összekötve.
HU921835A 1989-12-16 1990-12-05 Chassis for magnetic tape apparatuses HUT61625A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3941594A DE3941594A1 (de) 1989-12-16 1989-12-16 Laufwerkchassis fuer ein magnetbandgeraet

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9201835D0 HU9201835D0 (en) 1992-09-28
HUT61625A true HUT61625A (en) 1993-01-28

Family

ID=6395597

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU921835A HUT61625A (en) 1989-12-16 1990-12-05 Chassis for magnetic tape apparatuses

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5264979A (hu)
EP (1) EP0504208B1 (hu)
JP (1) JP2871851B2 (hu)
KR (1) KR100196104B1 (hu)
AT (1) ATE102381T1 (hu)
AU (1) AU6903191A (hu)
CA (1) CA2070988C (hu)
DE (2) DE3941594A1 (hu)
ES (1) ES2050526T3 (hu)
HU (1) HUT61625A (hu)
WO (1) WO1991009398A1 (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5555044A (en) * 1994-11-30 1996-09-10 Eastman Kodak Company Magnetics-on-film image area recording head suspension system
US5510864A (en) * 1995-03-14 1996-04-23 Eastman Kodak Company Camera with film recording module
KR0119723Y1 (ko) * 1995-03-29 1998-08-01 배순훈 테이프 레코더의 오디오/콘트롤헤드 조립구조
JP3311909B2 (ja) * 1995-08-04 2002-08-05 アルプス電気株式会社 磁気ヘッド装置
US6349020B1 (en) * 1995-11-13 2002-02-19 Quantum Corporation Head tilting mechanism for tape drives
DE19618433A1 (de) * 1996-05-08 1997-11-13 Thomson Brandt Gmbh Haltevorrichtung
US6404598B1 (en) * 1998-09-22 2002-06-11 Seagate Technology Llc Flexible circuit routing configuration for a fine/coarse positioner for a tape drive

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3978522A (en) * 1974-06-14 1976-08-31 Teletype Corporation Method and apparatus for mounting a cassette record-playback head
US4158212A (en) * 1978-03-30 1979-06-12 Motorola, Inc. Magnetic tape head azimuth assembly
JPS55125531A (en) * 1979-03-20 1980-09-27 Olympus Optical Co Ltd Azimuth adjusting mechanism of head
AT370253B (de) * 1981-05-25 1983-03-10 Philips Nv Trommelfoermige abtasteinrichtung fuer ein aufzeichnungs- und/oder wiedergabegeraet
JPS5865640U (ja) * 1981-10-27 1983-05-04 オリンパス光学工業株式会社 ヘツド調整装置
JPS58161129A (ja) * 1982-03-19 1983-09-24 Hitachi Ltd 磁気ヘッド調整機構
JPS59177065U (ja) * 1983-05-12 1984-11-27 オムロン株式会社 磁気ヘツドの保持装置
JPS60193120A (ja) * 1984-03-15 1985-10-01 Sony Corp 磁気ヘツドの調整機構
US4875123A (en) * 1985-12-10 1989-10-17 Gold Star Co., Ltd. Adjustable audio control-eraser and tape guide assembly for a cassette tape video tape recorder
JPS63142027U (hu) * 1987-03-09 1988-09-19
US5146377A (en) * 1989-11-09 1992-09-08 Wangtek Adjustable magnetic head mounting system

Also Published As

Publication number Publication date
KR920704272A (ko) 1992-12-19
DE3941594A1 (de) 1991-06-20
DE59004834D1 (de) 1994-04-07
ES2050526T3 (es) 1994-05-16
EP0504208B1 (de) 1994-03-02
AU6903191A (en) 1991-07-18
HU9201835D0 (en) 1992-09-28
JPH05503603A (ja) 1993-06-10
CA2070988A1 (en) 1991-06-17
WO1991009398A1 (de) 1991-06-27
KR100196104B1 (en) 1999-06-15
CA2070988C (en) 2000-02-22
US5264979A (en) 1993-11-23
EP0504208A1 (de) 1992-09-23
ATE102381T1 (de) 1994-03-15
JP2871851B2 (ja) 1999-03-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
GB2103428A (en) Adjusting device for motor shafts
HUT61625A (en) Chassis for magnetic tape apparatuses
US4268880A (en) Magnetic head assembly
JPH0516687Y2 (hu)
US5146377A (en) Adjustable magnetic head mounting system
EP0944054B1 (en) Magnetic recording and reproducing apparatus and method for adjusting the tilt of capstan shaft
JP2506267Y2 (ja) ヘツド移動装置
JPS61104335A (ja) 光ピツクアツプの光軸調節装置
US5999377A (en) Holding device for stationary arranged write/read heads of a recorder
US6111728A (en) Device for mounting a head support on a head disc
KR830000278B1 (ko) 자기헤드 부착용 장치
JPH0693313B2 (ja) キヤリツジ駆動機構
JPH04115316U (ja) 磁気記録装置における固定磁気ヘツド組立体
JP2543836Y2 (ja) ヘッド取付機構
JP2000155919A (ja) 磁気ヘッドの支持機構
JPS63113855A (ja) テ−プロ−デイングガイド装置
JPH07141812A (ja) ディスクドライブ装置のヘッド機構及びその組立方法
KR200164681Y1 (ko) 브이씨알의 오디오 컨트롤헤드 장치
JP2522586Y2 (ja) ヘッド取付機構
KR19980023820A (ko) 브이씨알의 오디오/콘트롤 헤드 취부구조
JPH0439582Y2 (hu)
JPH11195260A (ja) テープガイドエレメント
GB2212967A (en) Head mounting in tape recorders
JPS62226481A (ja) 磁気デイスク駆動装置
KR20010038570A (ko) 브이씨알의 오디오/콘트롤헤드 조립체 위치 조정장치

Legal Events

Date Code Title Description
DFC9 Refusal of application