HUT59882A - Tablet-feeding device - Google Patents

Tablet-feeding device Download PDF

Info

Publication number
HUT59882A
HUT59882A HU903553A HU355390A HUT59882A HU T59882 A HUT59882 A HU T59882A HU 903553 A HU903553 A HU 903553A HU 355390 A HU355390 A HU 355390A HU T59882 A HUT59882 A HU T59882A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
tablet
tablets
spring
compartment
housing
Prior art date
Application number
HU903553A
Other languages
English (en)
Other versions
HU903553D0 (en
Inventor
Ignaz Hinterreiter
Original Assignee
Haas Naehrmittel Fab Ed
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Haas Naehrmittel Fab Ed filed Critical Haas Naehrmittel Fab Ed
Publication of HU903553D0 publication Critical patent/HU903553D0/hu
Publication of HUT59882A publication Critical patent/HUT59882A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D83/00Containers or packages with special means for dispensing contents
    • B65D83/04Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D83/00Containers or packages with special means for dispensing contents
    • B65D83/04Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills
    • B65D83/0409Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills the dispensing means being adapted for delivering one article, or a single dose, upon each actuation
    • B65D83/0418Containers or packages with special means for dispensing contents for dispensing annular, disc-shaped, or spherical or like small articles, e.g. tablets or pills the dispensing means being adapted for delivering one article, or a single dose, upon each actuation the articles being substantially flat and stacked one upon the other and the dispensing-closing device sliding the article to be dispensed along the flat side of the next article

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • De-Stacking Of Articles (AREA)

Description

A találmány tárgya tabletta adagoló szerkezet csőalakú védőházzal, amelyben oszlop alakú csomaggá rendezett tabletták számára kiképzett hosszvezetékek és a tablettacsomag egyik végéhez rugóval előfeszített nyomóbélyeg van elrendezve, amely nyomóbélyeg a tablettákat a hosszirányú vezetékek mentén a tablettacsomag másik végével együttműködő kidobóhoz továbbítja, amely kidobó oldalvezetékek között megvezetett tablettáknak a tablettacsomag hosszára keresztirányú kicsúsztatására van kiképezve.
Ilyen jellegű tabletta adagoló szerkezeteket főleg olyan tablettákhoz alkalmazták, amelyeket könnyű oszlopszerű csomaggá összeállítani, vagyis amely tabletták hasáb vagy henger alakú palástfelülettel vannak kialakítva. A legfőbb felhasználási területe az ilyen tabletta adagoló szerkezeteknek a derékszögű hasábbal jellemezhető alakú és laposan egymásra fektetve csomaggá rendezett frissítő tabletták és pasztillák kiadagolása.
Az ismert tabletta adagoló szerkezeteknél a tabletta csomag számára a hosszirányú megvezetés saját rekeszben van kiképezve, amelynek a védöházból kinyúló vége hordozza a kidobót, aholis a rekesz csupán a tabletták kicsúsztatási oldalán nyitott és ennek következtében a tablettacsomagot a rekesz kihúzott állapotában erről az oldalról kell behelyezni. A rekesz belső végében magán a tablettákat megvezető vályún belül elhelyezett nyomórugón át a rekeszben és a házban hosszirányban elcsúsztathatóan megvezetett nyomóbélyeg támaszkodik. Ez a nyomóbélyeg a rekesz üres állapotban történő kihúzásakor a védőház csőnyílásának tartományában elrendezett ütközőnek ütközik, amely a további kihúzást, illetve kitolást megakadályozza. A rekesznek legalább a tablettacsomag magasságával azonos hosszúságban kihúzhatónak kell lennie. A nyomórugónak a rekesz mind üres, mind teletöltött állapotában a rekeszt a védőházban való felütközésig be kell húznia, vagyis kettős szerepe van, mivel a rekesz betolt helyzetében a nyomóbélyeget és ezzel együtt a tablettacsomagot minden egyes tabletta kivétele után egy tabletta magasságnyival el kell csúsztatnia a kidobó vég felé.
Az ismert tabletta adagoló szerkezet többféle hiányossággal rendelkezik. Mindenekelőtt viszonylag költséges, bonyolult alakú rugókra van szükség derékszögű hasáb alakú tabletták kiadagolására szolgáló tabletta adagoló szerkezetekhez, mivel itt olyan csavarrugókat alkalmaznak, amelyek egy hasáb köpenyén fekvő csavarmeneteket képez és a szerelés közben a védőház három részét, a rekeszt és a rugót pontosan az előírt helyzetben kell összerakni és a nyomóbélyeget a védőház retesze alá be kell vezetni. Ezen szerelés legalább részben úgy történik, hogy a rugó előfeszített állapotban van és így bármilyen figyelmetlenség esetén az előtte összerakott részek szétugranak. Ezen túlmenően szerelést csak kézzel lehet végezni, automatákkal nem. A jelenlegi szokásos tabletta adagoló szerkezetek túlnyomórészt kifejezetten tömegcikkek, amelyek összköltségének jelentős részét tették ki a szerelés költségei. Az alkalmazott rugónak nem csupán az előállítás drága, hanem más jelentős hiányosságokat is magával von. A rekesz ki húzásakor a rugó viszonylag nagy erőfeszítés alá kerül. A tabletta adagoló szerkezet gyártási hibája vagy használat közbeni elkopása, vagy az esetleges szándékos rongálás esetén előfordulhat, hogy a retesz nem képes tökéletesen visszatartani a kidobó bélyeget a védőház csővégződésénél, hanem a rekesz kihúzásakor kiugrik, mikoris a bélyeg kisodródik és a rugó véletlenszerű pályán kirepül. Egy ilyen kirepülő rugó mindenek előtt arc- és szemsérüléseket okozhat, és így az ismert tabletta adagoló szerkezetek tekintettel erre a veszélyre és a termékszavatossági követelményekre különböző problémákat jelenthetnek.
Szokás szerint a tablettacsomagokat többnyire elkülönített csomagokban szállítják és a tabletta adagoló szerkezetet a csomagolásból kivett tablettacsomaggal, bizonyos esetekben akár a tabletták egyenkénti beadásával töltik meg. Ez a megoldási mód költséges, másrészt nem higiénikus, mivel a tablettacsomagot, illetve az egyes tablettákat meg kell érinteni.
Ehhez még hozzájárul, hogy a tablettacsomagnak a csomagolásból a tabletta adagoló szerkezetbe való áthelyezése közben szétesik és újból össze kell rendezni.
A találmánnyal megoldandó feladat egy olyan tabletta adagoló szerkezet kialakítása, amely az ismert tabletta adagoló szerkezethez képest egyszerűbben állítható elő és szerelhető, nagyobb a megbízhatósága és mindenekelőtt biztonságosan megakadályozza a nyomóbélyeg és a rugó véletlenszerű kirepülését. A találmány révén megoldandó részfeladat egy olyan tabletta adagoló szerkezet kialakítása, amely gyorsan és higiéniai szempontból kifogástalanul tölthető meg tablettákkal.
Az elsődleges feladatot a találmány révén olymódon oldottuk meg, hogy a nyomóbélyeget terhelő rugó a tablettákat megvezető vezetővályu mellett elrendezett rugóházban van elrendezve, és a rugóházban megvezetett vezetőelemnek támaszkodik, amely a rugóházat a vezetővályuval összekötő hosszirányú résen átvezetett karon hordozza a nyomóbélyeget.
A találmány szerinti kialakítás esetében a rugó védetten van elhelyezve, alakja egyszerű és könnyen előállítható. Lehetővé válik a rugónak a vezetődarabbal és a nyomóbélyeggel együtt külön és nagymértékben feszültségmentes rugóval történő szerelése, vagyis ez a szerelési mód nem okoz különös nehézségeket és automatákkal is végrehajtható. Az ismert megoldásokkal szemben a nyomóbélyeg nem tölti ki teljes egészében a tablettákat vezető vályú teljes keresztmetszetét és ezáltal nem áll fenn annak a veszélye, hogy a törmelék és a tablettamaradványok akadályozzák a nyomóbélyeg és a rugó rendes működését.
A találmány egy előnyös kiviteli alakjára jellemző, hogy a rugóház a védőháznak kidobási vég felé eső részén zárt és ellenkező végén a vezetőelem és a rugó számára kiképezett lezárható nyílással van ellátva.
Ezen megoldásnál a vezetőrés a behelyezési nyílás felé előnyösen nyitott és így a nyomóbélyeg a karral és a vezetőelemmel egy darabban képezhető ki és a rugóval együtt helyezhető be. A behelyezési nyílás számára egy maradandó biztonságos lezárás alkalmazható, például többek között oldhatatlanul behelyezett dugasz, ragasztás vagy a nyílás széleinek a szerelést követő összepréselése, illetve ezen intézkedések kombinációja.
A találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet egy további előnyös kiviteli alakjára jellemző, hogy a tablettacsomag számára előnyösen a tabletták csomagolásának részeként kiképezett tár van kialakítva, amelyben a tabletták számára vezetékek vannak kiképezve és amely a védőház vezetővályujába cserélhetően illeszkedik és hosszirányát tekintve legalább egyik végén a nyomóbélyeg számára kialakított átvezető nyílással van kiképezve, és legalább a másik végén az első tablettát kicsúsztató kidobót befogadó oldalsó nyílás van kialakítva és használati helyzetben a rugóház felé irányuló hosszirányú oldalán az összekötőnyílással igazodó és a nyomóbélyeget hordozó kart átvezető hosszirányú réssel van ellátva.
A tár mindkét végén előnyösen ugyanakkora nyílások vannak kialakítva, aminek következtében a tár választhatóan egyik vagy másik végével a kidobó irányával mutatva behelyezhető. A tár műanyag alkatrészként vagy erős fémfóliából, keménypapírból vagy hasonlóból képezhető ki, ami által tömeggyártásban alacsony előállítási költség érhető el. Amennyiben a tár egyidejűleg a csomagolás részét képezi, akkor az ismert csomagolási módokkal szemben csökkennek a további csomagolási költségek. A tár behelyezése lényegesen egyszerűbb, mint a tablettaköteg behelyezése és a tabletták behelyezése, illetve kezelése során nem kell azokat megérinteni, vagyis a tablettákkal való bánás lényegesen higiénikusabb, mint a korábbi megoldások esetében.
- 7 A kidobási folyamat szempontjából lényegesen kedvezőbb hosszvezetést bizonyít a tabletták számára a találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet olyan előnyös kiviteli alakja, amelynél a tár tablettavezető elemei a tár falának belső oldalából kiemelkedő hosszirányú vágások vagy fésűk alakjában vannak kiképezve.
Ezzel egyidejűleg a vágások, illetve fésűk tár belsejébe nyúló belső élei a tár legalább két, egymással szembenfekvő oldalán a tabletták körvonalán belül vannak elrendezve és ezek a vágások, illetve fésűk a behelyezett tabletták felületébe vezető hornyokat, illetve barázdákat alakítanak ki, ami tovább javítja a vezetés biztonságát. Minden esetre a csomagban levő tabletták elbillenése biztonságosan megakadályozható még abban az esetben is, ha a nyomóbélyeg csupán kis felfekvő felülettel nyomja a legalsó tablettát.
A találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet további kiviteli alakjára jellemző, hogy a tár a tablettáknak a körvonalukon belülfekvő vágások, illetve fésűk közé való behelyezése közben rugalmasan alakítható falakkal van kiképezve.
Ez a kiviteli alak lehetővé teszi a tárnak a hosszirányú falat helyettesítő oldalsó nyíláson át tablettacsomaggal való feltöltését, mikoris a fésűk, illetve bordák rugósán támaszkodnak a tablettákhoz, azokat rögzítik és továbbítás során biztosítják azokat helyzetük megváltozásával és a bevezető nyíláson való kihullásukkal szemben.
A találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet szerkezeti kialakításának további részletei tekintetében különböző szem
- 8 pontok és követelmények is figyelembe vehetők. Egy lehetséges további kiviteli alakra az jellemző, hogy a tár a védöház kidobó felöli végéről becsúsztathatóan van kiképezve és a védőházra szerelt kidobó a tár bevezetését lehetővé tevő oldalsó helyzetbe elfordíthatóan van kiképezve, aholis a kidobó munkahelyzetét retesz biztosítja. Egy további lehetőség abban áll, hogy a védőházon oldalsó bevezető nyílás van kialakítva a tár számára és a tár behelyezésekor a vezetőelemre, illetve rugóra gyakorolt hatás révén a nyomóbélyeget annyira hátra kell húzni, hogy a nyomóbélyeg hozzákapcsolódjon a tablettacsomagnak a kidobóval ellentétes végéhez. Ekkor arra is lehetőség van, hogy a tár hátulsó része lezárja a védőház oldalsó nyílását és a védőházat fogantyúvá egészítse ki.
A találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet egy további kiviteli alakjára az jellemző, hogy a védőház végéhez képest ütköztetve kihúzható rekesszel van ellátva, amelynek becsúsztatott helyzetben a védőházból kinyúló végére van., erősítve a kidobó, továbbá a rekeszen tablettacsomag, illetve tár számára oldalsó bevezető nyílás és a nyomóbélyeget hordozó kar számára vezető rés van kiképezve, valamint a rekeszhez azt becsúsztatható helyzetben oldhatóan rögzítő fékező retesz van társítva.
Ezen kiviteli alak esetében a tabletták, illetve a tablettacsomagok vagy a tár behelyezése szokásos módon a védőházból kihúzott rekesszel történhet. Mivel a rekesz a találmány szerinti megoldás esetében nem áll rugóhatás alatt, ezért ebben a kihúzott állapotban nem kell megtartani, ami által a tabletták behelyezése egyszerűbbé válik. Ennek ellenére a rekesz becsúsztatott helyzetében fékezöretesz biztosítja. Ezen fékezőretesz visszatartó erejének valamivel nagyobbnak kell lennie, mint a rugó által a nyomóbélyeg közvetítésével a tablettacsomagra kifejtett kinyomó erő, azonban a rekesz alkalmazása ellenére nem áll fönn az a veszély, hogy ennek a rekesznek a működtetése által a rugó vagy a nyomóbélyeg elszabaduljon, illetve kiugorjón a helyéből.
Az utóbb említett kiviteli alak kialakítható továbbá olymódon is, hogy a fékező retesz a védőházba becsúsztatható rekesz homlokfalán, illetve előnyösen abból, illetve annak részeként kiképzett rugózó, fékező retesznyelv van kialakítva, amelynek szabad vége a nyelv meggörbülése mellett a védőház összekötő nyílásával szemben kialakított falrésznek támaszkodik és holtponton túli reteszhez hasonlóan a rekeszből kinyúló hajlított állásban a rekesz védőházba való bevezetésekor és a rekesz holtpont leküzdését követő kihúzásakor a rekeszjen túl kívülre kinyúló fékállásba átbillen, a fékretesz ezen kialakítási módja különösen egyszerű, mikoris a rekesznek a megfelelő anyagból való előállítása során a nyelv előnyösen a rekesszel együtt alakítható ki. A szerkezet további egyszerűsítése érhető el olymódon, hogy a nyomóbélyeg, illetve az azt hordozó kar teljesen kijárt állapotban alsó oldalával legalább akkora távköznyire kinyúlik, mint a rekesz homlokfalából kialakított rugózó nyelv rugóútja és a rekesz homlokfala és a rekesz aljához képest lefelé túlnyúló rugózó nyelv a rekesz kihúzását megakadályozó reteszt képez.
- 10 **·♦ * · · • · · «·
A találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet további részleteit és előnyös tulajdonságait a mellékelt rajzon bemutatott példaként! kiviteli alak kapcsán ismertetjük részletesen. A rajzon:
az l.ábra a találmány szerinti tabletta adagoló szerkezet behelyezett tablettacsomaggal használati helyzetbena védőházon, rekeszen és tablettacsomagot tartalmazó táron vett metszetben, és a rekeszhez csatlakozó pont-vonallal körvonalasan feltüntetett tabletta kidobóval, ábra az 1. ábra szerinti tabletta adagoló szerkezet a védőházon áthaladó hosszmetszetben tár behelyezése előtti kihúzott rekesszel, ábra az 1. ábra III-III vonala mentén vett metszet, ábra az 1. és 3. ábrán feltüntetett tár előlnézete, az 5. ábra a tár másik kiviteli alakjának hosszmetszete, a 6. ábra az 5. ábra szerinti tár jobboldali nézete, a 7. ábra az 5. ábra VII-VII vonala mentén vett metszet.
*··· ·· ·« « • · « · « · ··· » * · « • · · ·· ·· **· *««· ···· ·
- 11 A rajzon bemutatott tabletta adagoló szerkezet 1 védőházat, pont vonallal körvonalasan feltüntetett 3 kidobóval társított 2 rekeszt, a 2 rekeszbe különálló 5 tablettákból összeállított tablettacsomag (a 2. és 3. ábrán nincs feltüntetve) számára kialakított 4 tárat, 6 rugót, 7 vezetőelemet, azzal 8 karon át összekötött 9 nyomóbélyeget tartalmaz. Az 1 védőház hosszirányban átmenő 10 vezetővályut tartalmaz az 5 tabletták, illetve 2 rekesz számára. Emellett 11 rugóház van kialakítva a 6 rugó és a 7 vezetőelem számára, amely a hengeres csavarrugóként kialakított 6 rugóval kapcsolódó 12 vezetőmaggal van ellátva. A 10 vezetővályu és a 11 rugóház a 8 kar számára kiképezett 13 vezetőréssel össze van kapcsolva egymással. A 2 rekesz a 13 réssel egy vonalban fekvő 14 réssel van ellátva.
A 11 rugóház felülről 15 fedéllel van lezárva. A 7 vezetőelem és a 8 kar behelyezése után 16 záróelem segítségével maradandóan lezárják.
Amint azt említettük, a 2 rekesz hátulsó részén 14_rés van kiképezve. A 2 rekesz 1. ábrát tekintve baloldalt található elülső oldalán a 4 tár behelyezhetősége céljából nyitottan van kiképezve. A 2 rekesz elülső és hátulsó oldalfalán a 3 kidobó ágyazásához kiképezett 17 tartóbakok vannak kialakítva és a 3 kidobó ezeken a 17 tartóbakokon keresztirányú 18 tengely körül forgathatóan van ágyazva. A 2 rekesz homlokoldalain kialakított 19 nyúlványok egyúttal felső ütközőt képeznek a tár számára. Ezen homlokoldali 19 nyúlványok meghosszabbításában műanyagból kialakított 20 laprugók vannak elrendezve, amelyek visszaállító rugót képeznek a 3 kidobó számára. A 3 kidobón 21 <9 ·
9999 · · ·· » ·*· · · * a*
- 12 kidobókarom van kialakítva, amely a 3 kidobóhoz kapcsolódó 22 működtető elem közvetítésével való elbillentés hatására a legfelső 5a tablettát a tablettacsomaghoz képest keresztirányban oldalra kicsúsztatja.
A 2 rekeszben választófalként kialakított 25 támasztóelem van elrendezve a tár alsó végének megtámasztásához. A 2 rekesz alsó végén, illetve az ott kialakított homlokfalon rugós nyelvként kiképezett 23 retesz van kialakítva, amely a védőház elülső oldalán elrendezett csatorna alakú 24 mélyedésbe és a rugózó előfeszítés révén a 24 mélyedésnek a 13 réssel szembenfekvő falrészének nyomódik. A 2 rekesz becsúsztatásakor a rugózó nyelvként kialakított 23 retesz az 1. ábrán bemutatott helyzetet veszi fel. A 2 rekesz kihúzásakor a 23 retesz a 2. ábrán bemutatott helyzetbe hajlik le. Ezen kihúzási állapotban a 2 rekesz fenékrésze a 23 retesznek a 9 nyomóbélyeghez, illetve 8 karhoz való ütközése révén határolja a 2 rekesz kihúzását. Mindazonáltal jobbra elbillentett helyzetben (a 2. ábrát tekintve) a 2 rekesz a 14 résnél fogva áttolható a 8 karon és az 1. ábra szerinti döntött helyzetben levő nyelv alakú 23 retesszel az 1 védőházba beakasztható. Rövid becsúsztatást és a 2 rekesz visszahúzása után a 23 retesz ismételten a 2. ábra szerinti záróhelyzetet veszi fel. így a 2 rekesz kiszerelése csak azáltal válik lehetővé, hogy a rugózó 23 nyelv alulról a 10 vezetővályún átvezetett szerszámmal másik helyzetbe billenthető át.
Az 1., 3. és 4. ábrák szerint a 4 tárnak 26 hátfala van, amelyben a 13 és 14 résekkel egymásra eső 27 összekötőnyílás
- 13 van kialakítva. A végeken levő 28 homlokfalak adott esetben átvezető 29 nyílásokkal vannak ellátva a 8 kar és a 9 nyomóbélyeg számára, a 4 tárnak továbbá 30 oldalfalai vannak, amelyeknek a tablettacsomag felé irányuló belső felületein 31,· 32 vezetőbordákat hordoznak. Az 5 tablettacsomag a 30 falak rugalmas szétfeszítése közben helyezhetők be, majd a 32 bordák a tabletták behelyezése után mögöttük visszazárulnak, míg a 31 bordák bevágásokat alakítanak ki és ezek a bevágások a tabletták hosszirányú elmozdítása közben azokba vezetőhornyokat vágnak bele. A 21 vezetőkarom a 27 résen át tud behatolni. A legfelső 5a tabletta kidobása közben a baloldali 32 bordák egymástól szétnyomódnak.
Az 5-7. ábrák szerinti 4a tár 24 falrész felőli mutató oldalán hosszirányban 33 fal van kiképezve, amelyen felül és alul az 5 tabletták számára 34 kidobó ablakot hagy szabadon. Ennek érdekében a 27 rés helyénél a 26 hátfal el van hagyva és a 30 oldalfalak az 1., 2. és 4. ábrán bemutatott 4 tárhoz képest ellentétes irányban azonosan elrendezett 31 és 32 bordákkal vannak ellátva. Itt a 32 bordák csupán a tablettacsomagnak a tárba való behelyezését követő helybentartására szolgálnak, míg a tabletták kidobása mindig a kidobás tartományában levő 34 ablakon át történik.
A 4 és 4a tárak egyúttal csomagolást képeznek a tablettacsomag számára és így az árusításhoz vagy szállításhoz csupán egy egyszerű borítással kell azokat ellátni.

Claims (10)

1. Tabletta adagoló szerkezet csőalakú védőházzal, amelyben oszlop alakú csomaggá rendezett tabletták számára kiképzett hosszvezetékek és a tablettacsomag egyik végéhez rugóval előfeszített nyomóbélyeg van elrendezve, amely nyomóbélyeg a tablettákat a hosszirányú vezetékek mentén a tablettacsomag másik végével együttműködő kidobóhoz továbbítja, amely kidobó oldalvezetékek között megvezetett tablettáknak a tablettacsomag hosszára keresztirányú kicsúsztatására van kiképezve, azzal jellemezve, hogy a nyomóbélyeget (9) terhelő rugó (6) a tablettákat megvezető vezetővályu (10) mellett elrendezett rugóházban (11) van elrendezve, és a rugóházban (11) megvezetett vezetőelemnek (7) támaszkodik, amely a rugóházat (11) a vezetővályuval (10) összekötő hosszirányú résen (13) átvezetett karon (8) hordozza a nyomóbélyeget (9).
2. Az 1. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a rugóház (11) a védőháznak (1) kidobási vég felé eső részén zárt és ellenkező végén a vezetőelem (7) és a rugó (6) számára kiképezett lezárható nyílással van ellátva.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a tablettacsomag számára előnyösen a tabletták (5) csomagolásának részeként kiképezett tár (4, 4a) van kialakítva, amelyben a tabletták (5) számára vezetékek (31, 32) vannak kiképezve és amely a védőház (1) vezetővályujába (10) cserélhetően illeszkedik és hosszirányát tekintve legalább egyik végén a nyomóbélyeg (9) számára kialakított átvezető nyílással (29) van kiképezve, és legalább a másik végén az első tablettát (5) kicsúsztató kidobót (3) befogadó oldalsó nyílás (34) van kialakítva és használati helyzetben a rugóház (11) felé irányuló hosszirányú oldalán az összekötőnyílással (27) igazodó és a nyomóbélyeget (9) hordozó kart (8) átvezető hosszirányú réssel van ellátva.
4. A 3. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a tár (4, 4a) tablettavezető elemei a tár (4, 4a) falának (30) belső oldalából kiemelkedő hosszirányú vágások vagy fésűk (31, 32) alakjában vannak kiképezve.
5. A 4. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a vágások, illetve fésűk (31, 32) tár (4, 4a) belsejébe nyúló belső élei a tár legalább két, egymással szembenfekvő oldalán (30) a tabletták (5) körvonalán belül vannak elrendezve és ezek a vágások, illetve fésűk (31, 32) a behelyezett tabletták (5) felületébe vezető hornyokat, illetve barázdákat alakítanak ki.
6. Az 5. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a tár (4, 4a) a tablettáknak (5) a körvonalukon belülfekvő vágások, illetve fésűk (31, 32) közé való behelyezése közben rugalmasan alakítható falakkal (30) van kiképezve.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a tár (4, 4a) a védőház (2) kidobó (3) felőli végéről becsúsztathatóan van kiképezve és a védőházra (1) szerelt kidobó (3) a tár (4, 4a) bevezeté- sét lehetővé tevő oldalsó helyzetbe elfordíthatóan van kiképezve.
8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a védőház (1) végéhez képest ütköztetve kihúzható rekesszel (2) van ellátva, amelynek becsúsztatott helyzetben a védőházból (1) kinyúló végére van erősítve a kidobó (3), továbbá a rekeszen tablettacsomag, illetve tár (4, 4a) számára oldalsó bevezető nyílás és a nyomóbélyeget (9) hordozó kar (8) számára vezető rés (27) van kiképezve, valamint a rekeszhez (2) azt becsúsztatható helyzetben oldhatóan rögzítő fékező retesz (23) van társítva.
9. A 8. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a fékező retesz (23) a védőházba (1) becsúsztatható rekesz (2) homlokfalán, illetve előnyösen abból, illetve annak részeként kiképzett rugózó, fékező retesznyelv (23) van kialakítva, amelynek szabad vége a nyelv meggörbülése mellett a védőház (1) összekötő nyílásával (27) szemben kialakított falrésznek (24) támaszkodik és holtponton túli reteszhez hasonlóan a rekeszből (2) kinyúló hajlított állásban a rekesz (2) védőházba (1) való bevezetésekor és a rekesz (2) holtpont leküzdését követő kihúzásakor a rekeszen (2) túl kívülre kinyúló fékállásba átbillen.
10. A 8. vagy 9. igénypont szerinti tabletta adagoló szerkezet, azzal jellemezve, hogy a nyomóbélyeg (9), illetve az azt hordozó kar (8) teljesen kijárt állapotban alsó oldalával legalább akkora távköznyire kinyúlik, mint a rekesz (2) homlokfalából kialakított rugózó nyelv (23) rugóútja és a rekesz • · · 4
7 · • ··-··· • · · · · · · • · · ···· • · · ···· ···« « (2) homlokfala és a rekesz (2) aljához képest lefelé túlnyúló rugózó nyelv (23) a rekesz (2) kihúzását megakadályozó reteszt képez.
HU903553A 1989-04-12 1990-04-12 Tablet-feeding device HUT59882A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0085689A AT391300B (de) 1989-04-12 1989-04-12 Tablettenspender

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU903553D0 HU903553D0 (en) 1991-12-30
HUT59882A true HUT59882A (en) 1992-07-28

Family

ID=3501374

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU903553A HUT59882A (en) 1989-04-12 1990-04-12 Tablet-feeding device

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5366112A (hu)
EP (1) EP0466782A1 (hu)
JP (1) JPH04504399A (hu)
KR (1) KR920700157A (hu)
AT (1) AT391300B (hu)
AU (1) AU5434190A (hu)
CA (1) CA2030805C (hu)
HU (1) HUT59882A (hu)
IL (1) IL94054A0 (hu)
PT (1) PT93740A (hu)
WO (1) WO1990011947A1 (hu)
YU (1) YU71990A (hu)
ZA (1) ZA902739B (hu)

Families Citing this family (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2000066458A1 (en) * 1997-10-30 2000-11-09 HALLIN, Cristian under the firm of TELUM PRODUCTI N A tablet dispenser
JP3459882B2 (ja) 1998-11-30 2003-10-27 株式会社バンダイ 物品取出装置
ATE289957T1 (de) 1999-04-28 2005-03-15 Telum Ab Tablettenspender
US6394306B1 (en) * 2000-06-23 2002-05-28 Delsys Pharmaceutical Corp. Medication dispenser for dispensing flat dosage forms
JP2002337958A (ja) * 2001-05-17 2002-11-27 Sudakkusu:Kk 物品取出容器
US7018286B2 (en) * 2001-06-01 2006-03-28 Cummins-Allison Corp. Coin holding device for filling coin cassettes
DE10128956A1 (de) * 2001-06-15 2003-01-02 Juergen Schomakers Tablettenstange zur therapiegerechten Individualdosierung
JP3593089B2 (ja) * 2001-11-06 2004-11-24 株式会社スダックス 物品取出容器
EP2426493B1 (en) * 2005-01-14 2018-10-03 Ascensia Diabetes Care Holdings AG Test sensor cartridges and sensor-dispensing instruments
US7246720B1 (en) 2005-03-10 2007-07-24 Montoya Jr Gregory F Condom dispensing device
US9289583B2 (en) 2006-01-06 2016-03-22 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Methods for administering small volume oral transmucosal dosage forms using a dispensing device
US8202535B2 (en) 2006-01-06 2012-06-19 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Small-volume oral transmucosal dosage forms
US8357114B2 (en) * 2006-01-06 2013-01-22 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Drug dispensing device with flexible push rod
US8865743B2 (en) 2006-01-06 2014-10-21 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Small volume oral transmucosal dosage forms containing sufentanil for treatment of pain
US9066847B2 (en) 2007-01-05 2015-06-30 Aceirx Pharmaceuticals, Inc. Storage and dispensing devices for administration of oral transmucosal dosage forms
US8753308B2 (en) 2006-01-06 2014-06-17 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Methods for administering small volume oral transmucosal dosage forms using a dispensing device
ITTO20070096A1 (it) * 2007-02-08 2008-08-09 Ferrero Spa Dispositivo separatore di spesa, con funzione di erogatore
EP2067718A1 (de) 2007-12-07 2009-06-10 Vifor (International) Ag Tablettendispenser
US8261516B2 (en) * 2008-10-28 2012-09-11 Kraft Foods Global Brands Llc Apparatus and methods for inserting food products into packages
DE102008059674A1 (de) 2008-11-26 2010-05-27 Bayer Schering Pharma Aktiengesellschaft Kartusche für einen Arzneimittelspender und deren Verwendung
DE102008059673A1 (de) 2008-11-26 2010-05-27 Bayer Schering Pharma Aktiengesellschaft Kartusche, ein die Kartusche enthaltender Arzneimittelspender sowie Verwendungen der Kartusche und des Arzneimittelspenders
DE102008059675A1 (de) 2008-11-26 2010-05-27 Bayer Schering Pharma Aktiengesellschaft Arzneimittelspender und dessen Verwendung
DE102008059676A1 (de) * 2008-11-26 2010-05-27 Bayer Schering Pharma Aktiengesellschaft Arzneimittelspender und dessen Verwendung
DE102008059672A1 (de) 2008-11-26 2010-07-08 Bayer Schering Pharma Aktiengesellschaft Kartusche, ein die Kartusche enthaltender Arzneimittelspender sowie Verwendungen der Kartusche und des Arzneimittelspenders
SI2370045T1 (sl) 2008-11-26 2014-05-30 Bayer Intellectual Property Gmbh Kartuša, farmacevtski razdeljevalnik za trdne farmacevtske odmerke in uporabe omenjene kartuše in omenjenega farmacevtskega razdeljevalnika
US9738433B2 (en) * 2009-01-02 2017-08-22 Robert C. Hogg Apparatus and method for storing, managing, and rapidly dispensing energy cells
US8548623B2 (en) 2009-03-18 2013-10-01 Acelrx Pharmaceuticals, Inc. Storage and dispensing devices for administration of oral transmucosal dosage forms
DE102009052345B4 (de) * 2009-10-30 2013-02-28 SSI Schäfer PEEM GmbH Automatisierte Kommissioniervorrichtung und Verfahren zum automatisierten Kommissionieren von Büchern, Medien, Prospekten und ähnlichen Gegenständen
US8499534B2 (en) 2010-06-23 2013-08-06 Patheon Inc. Method and system for loading tablets into containers
SG11201704797TA (en) 2014-12-23 2017-07-28 Acelrx Pharmaceuticals Inc Systems, devices and methods for dispensing oral transmucosal dosage forms
US20160287030A1 (en) * 2015-04-03 2016-10-06 Mei Bar El Apparatus for cleaning private body parts
US9932166B2 (en) * 2015-08-11 2018-04-03 Salt Mag LLC Tablet dispenser for athletes
EP4223330A1 (en) 2015-10-30 2023-08-09 AcelRx Pharmaceuticals, Inc. Apparatus and methods for dispensing oral transmucosal dosage forms
CN105600164B (zh) * 2016-01-18 2017-12-01 陈科 能输送饼干的饼干存放装置
CN107856996B (zh) * 2017-12-11 2023-06-20 广东机电职业技术学院 一种便携式变量取药瓶
AT520530B1 (de) * 2018-02-14 2019-05-15 Pez Ag Tablettenspender
CN108974674B (zh) * 2018-09-13 2023-09-15 江阴市人民医院 一种定时服药专用药盒
GB2615623A (en) * 2022-02-14 2023-08-16 Bb Ipr Ltd Battery Holder

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1878354A (en) * 1928-12-19 1932-09-20 Individual Drinking Cup Co Dispensing device
DE1112452B (de) * 1960-02-02 1961-08-03 Nackenheim Ver Kapselfab Einrichtung zur Entnahme und Weiterleitung der jeweils vordersten Kapsel od. dgl. von einem Stapel aufeinandergesetzter konischer Kapseln, Becher od. dgl.
US3591043A (en) * 1969-04-21 1971-07-06 Kelly Murphy Article container and dispenser
US3724715A (en) * 1970-09-24 1973-04-03 Universal Oil Prod Co Dispenser with metering system
US4171753A (en) * 1976-12-10 1979-10-23 Bastiaan Vreede Holder for capsules, pills and similar objects
AT362073B (de) * 1979-09-26 1981-04-27 Centromint Co Tablettenspender
US4530445A (en) * 1982-09-28 1985-07-23 Decker David E Paper clip holder
AT387760B (de) * 1986-08-29 1989-03-10 Haas Naehrmittel Fab Ed Tablettenspender
JP2949301B2 (ja) * 1990-07-23 1999-09-13 株式会社日立製作所 紙葉類収納箱及び紙葉類取扱い装置
US5048720A (en) * 1990-09-17 1991-09-17 Tca Group, Inc. Tablet dispenser

Also Published As

Publication number Publication date
ZA902739B (en) 1991-01-30
EP0466782A1 (de) 1992-01-22
HU903553D0 (en) 1991-12-30
CA2030805C (en) 1999-09-21
WO1990011947A1 (de) 1990-10-18
ATA85689A (de) 1990-03-15
AT391300B (de) 1990-09-10
AU5434190A (en) 1990-11-05
KR920700157A (ko) 1992-02-19
YU71990A (sh) 1994-04-05
CA2030805A1 (en) 1990-10-13
PT93740A (pt) 1990-11-20
JPH04504399A (ja) 1992-08-06
IL94054A0 (en) 1991-01-31
US5366112A (en) 1994-11-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT59882A (en) Tablet-feeding device
RU2339560C2 (ru) Система для распределения разовых доз (варианты), способ упаковывания разовых доз в контейнер и блистерная упаковка
EP2370045B1 (de) Kartusche, arzneimittelspender für feststoff-arzneimittelportionen sowie verwendungen der kartusche und des arzneimittelspenders
US6460693B1 (en) Child resistant blister pack container with compound action release mechanism
EP2370327B1 (de) Kartusche, ein die kartusche enthaltender arzneimittelspender sowie verwendungen der kartusche und des arzneimittelspenders
US4986442A (en) Tablet dispenser
US7353969B2 (en) Tamper and child proof tablet dispenser with ejection means
US4838454A (en) Napkin dispenser
US6726053B1 (en) Child resistant multiple dosage blister pack dispenser
US20230120468A1 (en) Product dispensing system and methods
JP2010536667A (ja) ロック機能付き容器
HU215702B (hu) Gyerekbiztos tablettaadagoló
CA2062585A1 (en) Folded sheet product dispenser system
US6189731B1 (en) Device for holding and dispensing cotton swabs
KR101548472B1 (ko) 과충전 방지 장치를 갖는 절첩 시트 디스펜서
EP2173646B1 (en) Comestible dispensing package
US6854618B2 (en) Child resistant blister pack dispenser with multipositional push tabs
US2774470A (en) Dispensing carton for pills or other small articles
US4650092A (en) Device for the ejection of boxes through the exit of a container and box adapted for use in such a device
EP2370046B1 (de) Arzneimittelspender und dessen Verwendung
EP0469320B1 (de) Vorrichtung zur Aufbewahrung und verkaufsfördernden Präsentation von in Spendern verpackten Rasierklingeneinheiten von Nassrasierapparaten.
JP7477332B2 (ja) 棒金開封装置
DE102008059674A1 (de) Kartusche für einen Arzneimittelspender und deren Verwendung
JPH11312270A (ja) 自動販売機の商品搬出装置
DE102008059675A1 (de) Arzneimittelspender und dessen Verwendung

Legal Events

Date Code Title Description
DFC9 Refusal of application