HU216268B - Eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására - Google Patents

Eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU216268B
HU216268B HU9600097A HUP9600097A HU216268B HU 216268 B HU216268 B HU 216268B HU 9600097 A HU9600097 A HU 9600097A HU P9600097 A HUP9600097 A HU P9600097A HU 216268 B HU216268 B HU 216268B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
reaction
chlorinating agent
iii
acetyl
Prior art date
Application number
HU9600097A
Other languages
English (en)
Inventor
Klaus Jelich
Reinhard Lantzsch
Hans Lindel
Christoph Mannheims
Walter Merz
Original Assignee
Bayer Ag.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bayer Ag. filed Critical Bayer Ag.
Publication of HU9600097D0 publication Critical patent/HU9600097D0/hu
Publication of HUP9600097A2 publication Critical patent/HUP9600097A2/hu
Publication of HUP9600097A3 publication Critical patent/HUP9600097A3/hu
Publication of HU216268B publication Critical patent/HU216268B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D213/00Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D213/02Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D213/04Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having no bond between the ring nitrogen atom and a non-ring member or having only hydrogen or carbon atoms directly attached to the ring nitrogen atom
    • C07D213/60Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having no bond between the ring nitrogen atom and a non-ring member or having only hydrogen or carbon atoms directly attached to the ring nitrogen atom with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
    • C07D213/61Halogen atoms or nitro radicals

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Pyridine Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás az (I) általánős képletű 5-helyzetbenszűbsztitűált 2-klór-piridin-származékők előállítására. A képletben Rjelentése C1–C6-alkilcsőpőrt vagy fenil-C1–C2-alkilcsőpőrt. Az eljárás sőrán egy (II) általánős képletű acetil-enamidőt – a (II)általánős képletben R1 C1–C4-alkilcsőpőrtőt vagy benzilcsőpőrtőtjelent – (III) általánős képletű dialkil-főrmamid – a (III) általánősképletben R2 és R3 jelentése egyenes vagy elágazó szénláncú C4–C8-alkilcsőpőrt – és klórőzószer reagáltatásával elő llítőtt Vilsmeier-reagenssel reagáltatnak. Az eljárásra jellemző, hőgy a reagáltatássőrán a (II) és (III) általánős képletű vegyületek mólarányát 1:1 és1:1,5 között választják meg, és a (II) általá ős képletű acetil-enamidés a Vilsmeier-reagens között végbemenő reakció befejeződése űtán aklórőzószer feleslegét desztilláció segítségével eltávőlítják. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin előállítására; a találmány szerinti eljárást úgy végezzük, hogy dialkil-formamid-származékokat reagáltatunk acetil-enamidokkal valamely klórozószer jelenlétében.
Az 546418 számú európai közrebocsátási iratból ismeretes, hogy 5-szubsztituált 2-klór-piridin állítható elő acetil-enamidokból kiindulva, amennyiben e vegyületet valamely klórozószer jelenlétében dimetil-formamiddal reagáltatjuk.
A művelet során az intermedierként képződő Vilsmeier-sóból a megfelelő dimetil-amin leszakítható, az így képződő vegyület formamiddá alakítható, és a művelethez visszavezethető. Az átalakulást az 1. reakcióvázlat szemlélteti.
A dimetil-amin részben a gázfázison keresztül eltávozik. A dimetil-amin egy része hidrokloridsóként van jelen, és a klórozószerrel való reakció révén veszendőbe megy. Ezen műveleti lépést a 2. reakcióvázlat mutatja be.
Ennek következtében a reakcióelegyhez visszavezethető dimetil-amin hozama csekken, ezenkívül a keletkező karbamidsav-kloridok nemkívánatos mellékterméket képeznek.
A találmány tárgyát az I általános képletű, az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására szolgáló eljárás képezi, ahol a képletben
R jelentése C3- Cg-alkilcsoport vagy fenil-Cj- C2alkilcsoport, mely eljárás során egy II általános képletű acetil-enamidot - a II általános képletben R jelentése a fenti, míg R1 C1-C4-alkilcsoportot vagy benzilcsoportot jelent III általános képletű dialkil-formamid - a III általános képletben R2 és R3 jelentése egyenes vagy elágazó szénláncú C4-Cg-alkilcsoport - és klórozószer reagáltatásával előállított Vilsmeier-reagenssel reagáltatunk. Az eljárásra jellemző, hogy a reagáltatás során a II és a III általános képletű vegyületek mólarányát 1:1 és 1: 1,5 között választjuk meg, és a II általános képletű acetilenamid és a Vilsmeier-reagens között végbemenő reakció befejeződése után a klórozószer feleslegét desztilláció segítségével eltávolítjuk.
A találmány szerinti megoldásnál a III általános képletű dialkil-formamidnak a reakcióelegyhez való adagolásával megakadályozzuk azt, hogy a megfelelő dialkil-amin-származékok a gázfázison keresztül eltávozzanak. Minthogy ezen dialkil-amin-származékok vízzel nem elegyíthetek, e vegyületek a reakcióelegyből egyszerű művelettel eltávolíthatók. E vegyületek újrakinyerése oly módon is fokozható, hogy a Vilsmeier-reagens képzéséhez felhasznált klórozószert a találmány szerinti reakció lefutása után a reakcióelegyből eltávolítjuk.
A II általános képletben
R jelentése előnyösen metil-, etil- vagy benzilcsoport, és
R1 jelentése előnyösen benzilcsoport.
A II általános képletű kiindulási vegyületek ismertek és/vagy ismert módszerrel előállíthatok [lásd J. Chem. Soc. Perkin Trans. 1,1173-1182 (1984)].
A II általános képletű acetil-enamid-származékokat például oly módon állíthatjuk elő, hogy a IV általános képletű iminszármazékokat, ahol a képletben
R és R1 jelentése a fentiekben megadottal azonos, ecetsavanhidriddel vagy acetil-kloriddal reagáltatjuk adott esetben valamely savmegkötő szer, mint például trietil-amin jelenlétében, a műveletet adott esetben egy hígítószer, mint például toluol jelenlétében végezzük 4 °C és 50 °C közötti hőmérsékleten, majd a reakcióelegyet szokásos módon feldolgozzuk.
A IV általános képletű iminszármazékok ismertek és/vagy ismert módon állíthatók elő [lásd J. Am. Chem. Soc., 66, 82-84(1944)].
A találmány szerinti eljáráshoz olyan klórozószereket alkalmazhatunk, amelyeket formamidszármazékokkal reagáltatva az úgynevezett Vilsmeier-reagenst eredményezik, a Vilsmeier-reagenst (N,N-diszubsztituált klór-metil-immónium-klorid) az V általános képlettel jelölhetjük, ahol a képletben
R2 és R3 jelentése a fentiekben megadottal azonos.
A találmány szerinti megoldásnál alkalmazható formamid-származékként figyelembe jöhet di(n-butil)-formamid, diizobutil, di(szek-butil)-formamid vagy dihexil-formamid. Előnyös az N,N-di(n-butil)-formamid alkalmazása.
Klórozószerként elsősorban olyan sav-kloridok jönnek számításba, amelyek a reakcióelegyből desztilláció segítségével eltávolíthatók, mint például foszforil-klorid (foszfor-oxi-klorid/POCl3), foszgén, oxalil-klorid és tionil-klorid. Különösen előnyös a foszgén alkalmazása.
Az I általános képletű, az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származék előállítására irányuló találmány szerinti eljárást adott esetben egy hígítószer jelenlétében végezzük. Hígítószerként gyakorlatilag bármely, a reakció szempontjából közömbös szerves oldószer figyelembe j ehet. Ezek közé tartoznak elsősorban az alifás és aromás, adott esetben halogénezett szénhidrogének, mint hexán, heptán, ciklohexán, metil-ciklohexán, benzol, toluol, xilol, klór-benzol, o-diklór-benzol, kloroform és tetraklór-metán, továbbá az éterszármazékok, mint a metil-terc-butil-éter, metil-terc-amil-éter és az 1,2-dimetoxi-etán, továbbá a nihilek, mint például az acetonitril, propionitril, n- vagy izobutironitril. Különösen előnyös a toluol és a klór-benzol alkalmazása.
A találmány szerinti eljárás hőmérsékletét szélesebb tartományban változtathatjuk. Általában - 30 °C és + 160 °C közötti hőmérsékleten, előnyösen -10 °C és + 145 °C közötti hőmérsékleten dolgozunk. A művelet első lépésében a hőmérséklet 0-40 °C, a második műveleti lépésben 80- 145 °C között van.
A találmány szerinti eljárást általában légköri nyomáson végezzük, mód van azonban arra is, hogy magasabb vagy csökkentett nyomáson, így 104 Pa és 106 Pa (0,1 bar és 10 bar) között végezzük a műveletet.
A találmány szerinti megoldás során 1 mól II általános képletű acetil-enamidra általában 1- 10 mól, előnyösen 1,5-5 mól, legelőnyösebben 2,0- 3,0 mól klórozószert, továbbá 1-1,5 mól dialkil-formamidot alkalmazunk.
HU 216 268 A
A találmány szerinti eljárás egy előnyös kivitelezési módja szerint először a klórozószert reagáltatjuk a dialkil-formamiddal; a műveletet előnyösen úgy végezzük, hogy enyhe hűtés közben a klórozószert lassan a dialkil-formamidhoz adagoljuk. Ezt követően a II általános képletű acetil-enamidot lassan az elegyhez adagoljuk, majd a reakcióelegyet magasabb hőmérsékleten a reakció befejeződéséig keverjük.
A találmány szerinti eljárás egy előnyös megoldása szerint a reagenseket párhuzamosan adagoljuk, így például az előkészített oldószerhez dialkil-formamidot és acetil-enamidot, valamint ezzel párhuzamosan foszgént adagolunk. Ily módon lehetőség van arra, hogy magas koncentrációértékekkel dolgozzunk, akkor is, ha oldószerként klór-benzolt vagy toluolt használunk, minthogy a szilárd anyag kiválása elkerülhető. Ilyen feltételek között a klórozószer gyakorlatilag ellenőrzött adagokban nyer felhasználást, és elkerülhető, hogy a klórozószer akkumulálódjon, ami bizonyos veszélyeket rejt magában. Minthogy a kristályos fázisok kialakulása elkerülhető, lehetőség nyílik arra is, hogy a műveletet folyamatosan végezzük például reaktor kaszkádban.
A párhuzamos adagolást különféle módon végezhetjük. Az acetil-enamidot a dialkil-formamiddal elegyítve a klórozószer bevezetésével párhuzamosan adagolhatjuk az előre elkészített oldószerbe.
Mód van azonban arra is, hogy a reagenseket egymástól elkülönítve, azonban egymással párhuzamosan adagoljuk.
A műveletet végezhetjük azonban úgy is, hogy a dialkil-formamidot az oldószerben feloldjuk, majd ehhez az oldathoz párhuzamosan adagoljuk a klórozószert, valamint az acetil-enamidot.
Hasonlóképpen eljárhatunk úgy is, hogy az összes reagenst, beleértve az oldószert is, párhuzamosan adagoljuk. Az adagolást végezhetjük -10 °C és + 50 °C közötti hőmérsékleten, különösen előnyös, ha az adagolást + 10 °C és + 40 °C között végezzük.
Az adagolást követően az elegyet mintegy 0,5- 5 óra hosszat még tovább keverjük, különösen előnyös, ha a keverést 0,5-2 óra hosszat 50 °C alatti hőmérsékleten végezzük.
Az adagolást követően a reagenseket előnyösen 50 °C alatti hőmérsékleten tovább keverjük mindaddig, amíg a klórozószerrel a reakció végbe nem megy. Ezt követően a klórozószert desztilláció segítségével eltávolítjuk. Ebből a célból a reakcióelegyet forrásig melegítjük, majd a felesleges mennyiségű klórozószert, önmagában vagy az alkalmazott oldószerrel elegyet képezve, ledesztilláljuk. A desztillációt oly módon végezzük, hogy a reaktorban viszonylag alacsonyabb hőmérsékleten (mintegy 50 °C alatt) megfelelő vákuumot létesítünk, vagy pedig úgy járunk el, hogy a forrásban lévő elegyet egy desztillációs oszlopon keresztül, ahol az elegy csak rövid ideig tartózkodik az oszlopban, egy további reaktorba vezetjük, amikor is a klórozószer az oszlopon keresztül ledesztillál. A desztillációhoz szükséges forrás állapotát oly módon biztosítjuk, hogy az oszlopban megfelelő hőmérsékleten megfelelő vákuumot létesítünk, vagy pedig a forrás állapotát normál nyomás mellett biztosítjuk.
A felesleges klórozószer eltávolításának egy további, kevésbé előnyös megoldása szerint úgy járhatunk el, hogy a klórozószer kémiai elbontásához egy megfelelő reagenst adunk. Előnyös, ha ennek során a reakcióhoz amúgy is alkalmazott dialkil-formamid meghatározott mennyiségét utólag az elegyhez adagoljuk, amikor is a szabad klórozószer Vilsmeier-reagenssé alakul, és így a klórozószernek nem áll módjában a dialkil-aminnal reagálni. Az ily módon képződött felesleges mennyiségű Vilsmeier-komplexből azután a dialkil-formamidot vizes feldolgozással elkülöníthetjük, és visszanyerhetjük. Ez a megoldás a nem desztillálható klórozószerek alkalmazása esetén is kielégítő.
A felesleges mennyiségű klórozószer eltávolítása után azután a reakciót megfelelő hőmérsékleten (80- 160 °C, előnyösen 100 °C és 145 °C között) befejezzük.
1. példa
700 ml klór-benzolhoz 40 °C belső hőmérsékleten párhuzamosan az alábbi komponenseket adagoljuk:
a) 189 g (1 mól) N-benzil-N-(l-propenil)-acetamid és 172,6 g (1,1 mól) N,N-di(n-butil)-formamid elegyét, és
b) 297 g (3 mól) foszgént.
Az elegyet 1 óra hosszat 40 °C hőmérsékleten keverjük. Ezt követően az elegyet egy desztillációs oszlopon keresztül egyenletesen adagolva 100 ml forrásban lévő klór-benzolt tartalmazó lombikba adagoljuk. Az adagolást az oszlop közepén végezzük, az oszlop tetején folyamatosan egy klór-benzolból és foszgénböl álló elegyet folyamatosan desztillálunk le.
Feltételek: R: F= 10: 1
5,5· l(FPa (550 mbar)
Az adagolás befejeződése után az elegyet 115 °C hőmérsékleten 1 óra hosszat keverjük, majd a kapott 811 g nyers elegyet standard összehasonlító anyaghoz hasonlítva analizáljuk:
2-klór-5-metil-piridin: 14,3% (az elméleti hozam
91%-a)
Di(n-butil-karbamidsav-klorid): 0,4% (az elméleti hozam 1,7%-a)
Di(n-butil)-aminx HC1: 18,8% (az elméleti hozam 91%-a)

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) általános képletű 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására, ahol a képletben
    R jelentése Cj- Cg-alkilcsoport vagy fenil-Cj- C2alkilcsoport mely eljárás során egy (Π) általános képletű acetil-enamidot - a (II) általános képletben R jelentése a fenti, míg R1 Cj- C4-alkílcsoportot vagy benzilcsoportot jelent (III) általános képletű dialkil-formamid - a (III) általános képletben R2 és R3 jelentése egyenes vagy elágazó
    HU 216 268 A szénláncú C4- C8-alkilcsoport - és klórozószer reagáltatásával előállított Vilsmeier-reagenssel reagáltatunk, azzal jellemezve, hogy areagáltatás során a (II) és (III) általános képletű vegyületek mólarányát 1:1 és 1: 1,5 között választjuk meg, és a (II) általános képletű acetilenamid és a Vilsmeier-reagens között végbemenő reakció befejeződése után a klórozószer feleslegét desztilláció segítségével eltávolítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy dialkil-formamid és acetil-enamid, valamint foszgén elegyét párhuzamosan egy előre elkészített oldószerhez adjuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az adagolás befejeződése után a felesleges mennyisé5 gű klórozószert 50 Έ alatti hőmérsékleten ledesztilláljuk.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az eljárást folyamatosan végezzük.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakció-hőmérsékletet 0-40 °C-on és az eljárás
  6. 10 befejezésekor 80- 145 °C-on tartjuk.
HU9600097A 1995-01-19 1996-01-17 Eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására HU216268B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19501478A DE19501478A1 (de) 1995-01-19 1995-01-19 Verfahren zur Herstellung von in 5-Stellung substituierten 2-Chlorpyridinen

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU9600097D0 HU9600097D0 (en) 1996-03-28
HUP9600097A2 HUP9600097A2 (en) 1997-04-28
HUP9600097A3 HUP9600097A3 (en) 1997-08-28
HU216268B true HU216268B (hu) 1999-05-28

Family

ID=7751826

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9600097A HU216268B (hu) 1995-01-19 1996-01-17 Eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5648495A (hu)
EP (1) EP0722934B1 (hu)
JP (1) JP4502225B2 (hu)
KR (1) KR100362229B1 (hu)
CN (1) CN1090182C (hu)
AT (1) ATE197293T1 (hu)
AU (1) AU702997B2 (hu)
BR (1) BR9600151A (hu)
CA (1) CA2167351A1 (hu)
CZ (1) CZ291402B6 (hu)
DE (2) DE19501478A1 (hu)
DK (1) DK0722934T3 (hu)
ES (1) ES2151087T3 (hu)
HU (1) HU216268B (hu)
IL (1) IL116768A (hu)
RU (1) RU2154060C2 (hu)
TW (1) TW426670B (hu)
ZA (1) ZA96396B (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19539074C2 (de) * 1995-10-20 1998-07-30 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von in 5-Stellung substituierten 2-Chlorpyridinen
US5892050A (en) * 1998-01-28 1999-04-06 American Cyanamid Company Process for the preparation of pyridine dicarboxylate derivatives
CN102285913A (zh) * 2010-06-18 2011-12-21 北京英力精化技术发展有限公司 2-氯-5-甲基吡啶的合成方法
EP2816031A1 (de) * 2013-06-18 2014-12-24 Saltigo GmbH Verfahren zur Herstellung von 2,3-Dichlorpyridin
CN113185455B (zh) * 2020-01-14 2022-11-22 新发药业有限公司 一种2-羟基-6-三氟甲基吡啶的制备方法
CN113402452B (zh) * 2021-07-29 2022-08-02 上海垚翀化工科技有限公司 一种制备2-氯-5-取代吡啶的方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4504664A (en) * 1983-05-20 1985-03-12 Ici Americas Inc. 2-Piperidones
DE4020052A1 (de) * 1990-06-23 1992-01-02 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von 2-chlor-5-methyl-pyridin
DE4039750A1 (de) * 1990-12-13 1992-06-17 Basf Ag Verfahren zur entfernung von phosgen aus abgasen
DE4217021A1 (de) * 1991-12-13 1993-06-17 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von 5-substituierten 2-chlor-pyridinen
DE4234637A1 (de) * 1992-10-14 1994-04-21 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von 2-substituierten 5-Alkyl-pyridinen

Also Published As

Publication number Publication date
IL116768A (en) 1999-11-30
HUP9600097A2 (en) 1997-04-28
ATE197293T1 (de) 2000-11-15
RU2154060C2 (ru) 2000-08-10
IL116768A0 (en) 1996-05-14
HUP9600097A3 (en) 1997-08-28
BR9600151A (pt) 1998-01-06
JP4502225B2 (ja) 2010-07-14
ES2151087T3 (es) 2000-12-16
DE59606061D1 (de) 2000-12-07
TW426670B (en) 2001-03-21
EP0722934B1 (de) 2000-11-02
DE19501478A1 (de) 1996-07-25
KR960029324A (ko) 1996-08-17
CA2167351A1 (en) 1996-07-20
CN1134416A (zh) 1996-10-30
CN1090182C (zh) 2002-09-04
CZ16596A3 (en) 1996-08-14
CZ291402B6 (cs) 2003-03-12
JPH08259538A (ja) 1996-10-08
EP0722934A1 (de) 1996-07-24
DK0722934T3 (da) 2000-12-18
HU9600097D0 (en) 1996-03-28
ZA96396B (en) 1996-08-15
US5648495A (en) 1997-07-15
AU702997B2 (en) 1999-03-11
AU4097896A (en) 1996-07-25
KR100362229B1 (ko) 2003-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6180705B2 (ja) ハロゲン化環式化合物の合成方法
JP3168319B2 (ja) 置換チアゾールの製造方法
HUE026880T2 (hu) Eljárások HIV-kötésinhibitor prodrugvegyület és köztes termékek elõállítására
JP6473742B2 (ja) 4−[[(ベンゾイル)アミノ]スルホニル]ベンゾイルクロライドの製造方法およびアシルスルファモイルベンズアミド類の製造
HU216268B (hu) Eljárás az 5-helyzetben szubsztituált 2-klór-piridin-származékok előállítására
WO2022149098A1 (en) Process for preparation of insecticidal anthranilamides
JPH09176140A (ja) 2−クロロ−5−クロロメチルチアゾールの製造方法
JPS607608B2 (ja) シアン化アシルの製法
US6297410B1 (en) Process for the preparation of cyclopropylacetylene
AU3552400A (en) New process for preparing pesticidal intermediates
CN106946935B (zh) 一种非对映异构体核苷衍生物的制备方法
Gautun et al. Synthesis of bis ((-alkylaminobenzylidene) hydrazines and their transformation into 4-alky-4H-1, 2, 4-triazoles
US6777556B2 (en) Process for preparing 2-haloalkylnicotinic acids
KR100519420B1 (ko) 헤테로아릴카복실아미드및에스테르의제조방법
CN116606230A (zh) 酰基氨磺酰苯甲酰胺的制备方法
JP2991832B2 (ja) ピリミジン誘導体の製造方法
EP0082523B1 (en) Intermediates for the preparation of 4-phenyl-1,3-benzodiazepins and methods for preparing the intermediates
US6365738B1 (en) Preparation of heterocycles using 1,3-dihalopropenes
HU217663B (hu) Javított eljárás cikloalkil- és halogén-alkil-2-amino-fenil-keton-származékok előállítására
JPH10168070A (ja) 3−クロロベンズイソチアゾール類の製造方法
KR20080094075A (ko) 3,4-이치환된 페닐아세트산의 제조 방법 및 신규한 중간체
HU193608B (en) Process for production of new dervatives of n-sulphanol-propion-amidine
US20100292487A1 (en) Chemical process for the preparation of benzoxazole derivatives used as pesticides
JP2015522574A (ja) 2,2−ジフルオロエチルアミンをアルキル化することによる2,2−ジフルオロエチルアミン誘導体の調製方法
JPH09136874A (ja) イソチオシアン酸誘導体の改良製造法

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees