HU204803B - Process for producing isothiazolones - Google Patents
Process for producing isothiazolones Download PDFInfo
- Publication number
- HU204803B HU204803B HU873550A HU355087A HU204803B HU 204803 B HU204803 B HU 204803B HU 873550 A HU873550 A HU 873550A HU 355087 A HU355087 A HU 355087A HU 204803 B HU204803 B HU 204803B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- alcohol
- mixture
- acid
- process according
- alkyl
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D275/00—Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings
- C07D275/02—Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings not condensed with other rings
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D275/00—Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings
- C07D275/02—Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings not condensed with other rings
- C07D275/03—Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings not condensed with other rings with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Thiazole And Isothizaole Compounds (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
- Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)
Description
A találmány tárgya új eljárás (Π) általános képletű izotía^olon-származékok előállítására, amely vegyületek kiindulási anyagként alkalmazhatók biocid hatású izotiazolonszármazékok előállítására. A képletben
X2 jelentése halogénatom vagy 1-4 szénatomos alkilcsoport,
R jelentése szekunder vagy tercier-(3-6 szénatomos)-alkil- vagy 4-8 szénatomos cikloalkilcsoport,
X1 jelentése hidrogénatom vagy halogénatom.
A találmány szerinti eljárást úgy végezzük, hogy a (IV) általános képletű telítetlen nitril-származék - a képletben X jelentése hidrogénatom vagy 1-4 szénatomos alkilcsoport - és ROH képletű alkohol - a képletben R jelentése a fenti - vagy alkohollal ekvivalens vegyület, így 2-7 szénatomos alkén elegyét savval egyidejűleg 0’ és 65 ’C közötti hőmérsékleten, oldószerbe adagolunk, - ahol a nitrilnek az alkoholhoz viszonyított mólaránya 0,8-1,2 és az erős szervetlen sav mólaránya a nitrilhez viszonyítva 1,5-3,0, majd a kapott (Γ) általános képletű amid-származékot - a képletben R és X jelentése a fenti - 0* és 70 ’C közötti hőmérsékleten az amid 1 móljára számítva 0,9-1,2 mól tioíezőszerrel, célszerűen tiokarbamiddal vagy széndiszuífíd elegyével kezelünk, majd a kapott (10 Étalános képletű N-szubsztituált 3-merkapto-propionamid vegyületet - a képletben R és X jelentése a fentiekben megadottal azonos - halogénezzük, majd a terméket ismert módon elválasztjuk.
Ismeretes, hogy az N-szubszthuálí-3-merkapíopropionamidokat két lépésben állítják elő (Sauer, Ludmig és Welsh T.L.: Addition of Thiourea to Acrvlonitriles and Acrylamides, J. Org. Chem. 26, 1443, 1444,1445).
A találmány szerinti eljárásnál két reakciólépést azonos reakciőedényben hajtunk végre. Az első lépésben adott esetben helyettesített akrilnitril és alkohol (vagy ennek megfelelő vegyület) elegyét erős szervetlen savval reagáltatunk célszerűen oldószeres közegben.
Oldószerként közömbös szerves oldószert, így halógénbenzolt, jégecetet vagy primer alkoholt használunk. A nitril-származéknak alkoholhoz viszonyított mólaránya 0,8-1,2 között az erős szervetlen savnak a telítetlen nitrilhez viszonyított mólaránya 1,5 és 3,0 között lehet. A reakciót az elegy fagyáspontjának és a ‘ legalacsonyabban forró komponens forráspontjának hőmérséklete között végezhetjük 1-24 óra alatt.
A reakció eredményeként (I) általános képletű vegyületet kapunk, a képletben R és X jelentése a fenti.
A második reakció-lépésben (I) (supra) képletű al:- £ rilamidot tiolező-szerrel kezelünk, lényegében közömbös szerves oldószer és savas katalizátor jelenlétében 0,5-3 óra hosszat, 0 és 70 ’C közötti hőmérsékleten; a tiolező-szemek az akrilamidra vonatkoztatott mólaránya 0,9-14 között lehet. Ezt követően a reak- £ ció-elegyet erős vagy gyenge bázissal semlegesítjük 0 és 70 ’C közötti hőmérsékleten; e művelet 0,5-3 órát vesz igénybe; így (Π) általános képletű (infra) Nszubsztituált-3-merkapto-propion-amidoí kapunk, a képletben X és R jelentése a fenti. A kapott vegyületet 6 elkülönítjük, vagy halogénezzük, ez utóbbi esetben (III) általános képletű biocid hatású izotiazolont kar púnk, a képletben R jelentése a fenti, X1 jelentése hidrogénatom vagy halogénatom, X2 jelentése halogém atom vagy 1-4 szénatomos alkilcsoport.
A találmány szerinti eljárással N-cikIohexil-3-merkapto-prppionamidot is elő tudunk állítani, ami az eddig ismert eljárással nem volt lehetséges.
A találmány szerinti eljárás előnye: í 0 - olcsó kiindulási anyagokat alkalmaz,
- a műveletek nem költségesek,
- a műveletet folyadék fázisban lehet végezni,
- nem képződik nitrózamin prekurzor.
A találmány szerinti megoldás kulcspontja, hogy a 5 kénsavat és az előre összekevert níril/alkohol elegyet együttesen lehet a reakció-edénybe beadagolni.
1. lépés
A találmány szerinti eljárás első lépését az (A) reakciővázlat szemlélteti. Az első lépésben amid-szárma0 zék képződik; a képletekben X és R jelentése a fentiekben megadottal azonos.
A találmány szerinti eljárásnál olyan nihileket alkalmazunk, amelyek képletében X jelentése hidrogénatom, alkilcsoport, célszerűen például metil-, etil-, 5 propil-, butil-, csoport, R jelentése szekunder vagy terc-(3-6 szénaíomos)-alkilcsoport, vagy 4-8 szénatomos cikloalkilcsoport, így például izopropil-, ciklopentil-, ciklohexil-, terc-butil-, 2-mstil-2-butil-csoport. Alkoholként alkalmazhatunk ROH képletű ve0 gyületbőí vízelvonással képezhető olefineket is, így például cikíohexanolból képezhető ciklchexént, vagy más módon stabil karbpnium iont képező vegyületet.
Erős szervetlen savként használatunk kénsavat, sósavat, foszforsavat, stb. Célszerűen kénsavat haszná3 lünk. A felhasznált sav koncentrációja 50 és 100 tömegé között, célszerűen 96 és 99,5 tömeg% között van. A műveletet végezhetjük oldószer nélkül, vagy közömbös szerves oldószerben, így halogén-benzolban, jégeceíben vagy primer alkoholban, mint például ) metanolban vagy etanolban.
Célszerű megoldásként nihil, alkohol (vagy olefin) előre elkevert elegyét koncentrált kénsavval együtt oldószerhez vagy kénsavhoz adagoljuk 0 és 65 ’C közötti hőmérsékleten. A nitrilnek az alkoholhoz viszonyított i mólaránya 0,8 és 1,2 között van, célszerűen 1,0, A kénsavnak a nitrilhez (vagy alkoholhoz) viszonyított mólaránya 1,5 és 3,0 között van, célszerűen 2,0. A komponensek elegyítési hőmérséklete függ a vegyületek jellegétől, de célszerűen a reakciő-elegy forráspontja és a legalacsonyabb fonáspontú komponens forráspontja közötti hőmérséklet között van. Az elegyet ezt követően szobahőmérsékleten vagy ennél var lamivel magasabb hőmérsékleten tartjuk 1-24 óra hosszat. Az eljárás során használt oldószerből további mennyiséget adunk a reakció-elegyhez, majd lassan vizet adagolunk hozzá, így a keresett amid-származékhoz jutunk. A kapott elegyet a komponensek elkülönítése vagy tisztítás nélkül használjuk fel a második lépésben (tiolezés).
Melléktermékként igen kis mennyiségben (a végter2
HU 204803 Β mékre számítva 0,2 tömeg%) hidrolízis-termék jelenlétét mutattuk ki; ez a melléktermék a nitril hidrolíziséből származik (amid és sav). E kis mennyiségű szennyezőanyag jelenléte a tiolezést nem zavarja).
2. lépés
A 2. tiolezési lépés a (B) reakcióvázlat mutatja be. A képletekben szereplő X és R jelentése a fentiekben megadottal azonos.
Az 1. lépésben előállított amid-származékoí tiolező-szerrel, így például tiokarbamiddal, karbon-diszulfid/nátrium-szulfid elegyével, hidrogén-szulfiddal reagáltatjuk, ugyanabban a reakció-edényben, amelyhez az első lépést végeztük; a tiolezést 0 és 70 °C közötti hőmérsékleten végezzük, mintegy fél óra - 3 óra hosszat. A tio-karbamidnak a kiindulási anyagként használt alkoholhoz vagy nitrilhez viszonyított mólaránya általában 0,9 és 1,2 között van, célszerűen 1,05. A tiolezést erős savval, így például sósavval, kénsavval, perklőrsavval, p-toluol-szulfonsawal végezzük. Célszerűen sósavat és kénsavat használunk; e savak olcsók és kedvező hozamot biztosítanak. A rewakció-elegyet ezt követően megfelelő mennyiségű bázissal semlegesítjük; a semlegesítést 0 és 70 ‘C hőmérséklet között végezzük (a bázis felesleget kerülni kell, minthogy ez a merkapto-amidokat bontja). Bázisként használhatunk nátrium-hidroxidot, ammónium-hidroxidot, nátrium-karbonátot, nátrium-hidrogén-karbonátot, alkáli-földfém-oxidot, ammóniát stb. A bázissal végzett hidrolízist végezhetjük alacsonyabb hőmérsékleten, majd az elegyet felmelegítjük, vagy rögtön magasabb hőmérsékleten hidrolizálunk. A hidrolízist követően a merkapto-amidot tartalmazó szerves oldatot szántjuk, célszerűen azeotropos desztillációhoz használhatunk vízzel azeotrop-elegyet képző oldószert, például kloroformot, heptán, toluolt stb. A merkapto-amid tartalmú oldat vízmentesítése lényeges momentum, minthogy kis mennyiségű víz jelenléte is lényegesen csökkenti a hozamot.
Tiolező-szerkéní használhatunk még nátrium-szulfidoí vagy nátrium-hidrogén-szulfidot széndiszulfiddal elegyítve. A széndiszulfídnak nátrium-szulfidra számított moláris mennyisége 1,5-1,0 között van. Oldószerként metanolt és vizet használunk; a reakcióelegy hőmérséklete 0 és 30 ’C között 'van. Ehhez az elegyhez akril-amidot, vagy közömbös oldószeres akrilamid-oldatot adunk 20 és 50 ’C közötti hőmérsékleten. A kapott elegyet szervetlen savval, célszerűen sósavval vagy kénsavval hidrolizáljuk. A fázisokat szétválasztjuk, az oldószert eltávolítjuk; így merkaptoamidot kapunk, amit ezt követően megfelelő oldószerben halogénezésnek, célszerűen klórozásnak vetünk alá. Az utólagos halogénezési műveletet ismert módon végezzük (lásd a 4 105 431 számú amerikai egyesült államokbeli leírást).
A találmány szerinti eljárást az alábbi példák szemléltetik.
1. példa
N-Ciklohexil-3-merkapto-propionamid A) lépés: N-Ciklohexil-akrilamid
46,0 g koncentrált kénsavat 3-liter térfogatú háromnyakú edénybe viszünk és 45 ’C-ra felmelegítjük. 94,5 g akrilnitrilt és 180,2 g ciklohexanolt elegyítünk és az elegyet 322,3 g 95,8 tömeg%-os kénsavval egyidejűleg fenti edénybe adagoljuk, miközben az elegy hőmérsékletét 45 és 55 ’C közötti hőmérsékleten tartjuk. Az adagolás befejezte után a barna színű elegyet 3 óra hosszat 60 ’C hőmérsékleten tartjuk. Ezt követően az elegyet állandó keverés közben 3 liter jeges vízhez öntjük. A keletkező fehér csapadékot szűrjük, vízzel semlegesre mossuk, vákuumban 55 ’C hőmérsékleten szárítjuk. így 242,4 g N-ciklohexil-akrilamidot kapunk. Olvadáspontja: 109-110 ’C; hozam: 88%.
B) lépés: N-Ciklohexil-3-merkapto-propionamid
15.3 g N-ciklohexil-akrilamidot, 19,4 g 37,6 tömeg%-os sósavat, 7,6 g tio-karbamidot és 10 g vizet elegyítünk, majd 60 ’C-on 2 óra hosszat hőkezelünk; az elegyet ezután 20 ’C-ra lehűtjük, majd 16 g 50 tömeg%-os nátrium-hidroxidot nitrogén-atmoszférában lassan’az elegyhez adunk, miközben a hőmérsékletet 30 ’C alatt tartjuk. A kapott elegyet 60 ’C-ra felmelegítjük, 1 óra hosszat ezen a hőmérsékleten tartjuk, ezután 50-50 ml metilén-kloriddal kétszer extrahálunk. Az oldószert eltávolítva 16,9 g N-ciklohexil-3merkapto-propionamidot kapunk, amit vákuumban 0,06 mbar nyomáson 130 ’C hőmérsékleten desztillálunk. így 13,7 g N-ciklohexil-3-mericapto-propionamidot kapunk. Olvadáspontja: 73,5-75,5 ’C.
2. példa
N-Ciklo hexil-3-merkapto-propionamid
13.3 g akrilnitrilt 25,1 g ciklohexanollal elegyítünk, ezt az elegyet és 51,1 g koncentrált kénsavat egyidejűleg két külön tölcséren keresztül 60 g klór-benzolt tartalmazó edénybe adagoljuk, miközben a hőmérsékletet 45 és 55 ’C között tartjuk. Ezt követően az elegyet 3-5 óra hosszat 60-70 ’C közötti hőmérsékleten tartjuk; ezt követően az elegyet lehűtjük 20 ’C-ra, majd lassan 150 g vizet adunk hozzá. 30 percig keverjük az elegyet; 19 g tio-karbamid hozzáadása után az elegyet 1 óra hosszat 60 ’C hőmérsékleten tartjuk. 20 ’C-ra lehűtve 80 g50 tömeg%-os nátrium-karbonátot adunk hozzá 20 és 60 ’C hőmérséklet között nitrogén-atmoszférában; majd az elegyet 1 óra hosszat 60 ’C hőmérsékleten tartjuk. A szerves fázist elkülönítjük, meleg vízzel mossuk; a klór-benzolból 33,9 g Nciklohexil-3-merkapto-propionamidot kapunk. Hozam: 72,4%.
3. példa
N-Ciklohexil-3-inerkapto-propionamid g széndiszulfidot adunk 55 g nátrium-szulfidnak 80 g metanollal és 80 g vízzel készült elegyéhez, majd az elegyet 20 ’C hőmérsékleten tartjuk. Ehhez lassan 110 g N-ciklohexil-akrilamidot adagolunk, miközben az elegy hőmérsékletét 20 és 30 ’C között tartjuk. A kapott oldatot további 2-3 óra hosszat koncentrált sósavval semlegesítjük. A szerves fázist elkülönítjük, vízzel mossuk, szárazra pároljuk. 122,5 g N-ciklohexil-3-merkapto-propionamidot kapunk. Hozam:
HU 204803 Β
90,5%.
További amid-származékok előállítása
4. példa
N-Terc-butil-akrilamid
5,3 g akrilnitrilt, 7,4 g terc-butilalkoholt és 50 ml ecetsavat elegyítünk, az oldatot jégfürdőn lehűtjük, az oldathoz 10,1 g 97 tömeg %-os koncentrált kénsavat csepegtetünk, miközben az elegy hőmérsékletét 40 ’C alatt tartjuk. Az elegyet 40 *C hőmérsékleten tartjuk 1 óra hosszat, majd 200 g jeges vízhez öntjük állandó keverés közben. A keletkezett csapadékot leszűrjük, vízzel mossuk, majd szántjuk; így 10,3 g N-terc-butilakrilamidot kapunk. Hozam: 82,4%; olvadáspont: 124-126 ’C.
5. példa
N-(2-Metil-2-butil)-metakrilamid
7,0 g 2-metil-2-butént adunk 10-20 ’C hőmérsékleten keverés közben 6,7 g metakrilnitrilnek 50 ml ecetsavval és 10 g koncentrált kénsawal készült elegyéhez. Az elegyet egy éjszakán át szobahőmérsékleten tartjuk, majd 200 g vízhez öntjük, 100-100 ml metil-kloriddal extrahálunk. A metilén-kloridos oldatot nátrium-szulfáttal szántjuk, a szilárd anyagot leszűrjük, a metilén-kloridot ledesztilláljuk; olajos terméket kapunk. A kapott terméket 13 mbar nyomáson desztilláljuk; 10,1 g címszerinti vegyületet kapunk. Forráspont: 84‘C.
Izotiazolon származékok előállítása
6. példa
4,5-Diklór-N-ciklohexil-izotiazolon
100 g N-cikIohexil-3-merkapto-propionamidnak klór-benzollal készült 45 tömeg%-os oldatát kevés klór-benzolt már tartalmazó reakcióedénybe adagoljuk, egyidejűleg klórt vezetünk be az edénybe. A klórnak a propionamidhoz viszonyított mólaránya: 3,03,6. A klőrozás közben a reakció-elegy hőmérsékletét 40 és 70 *C között tartjuk. A propionamid beadagolása után a klór adagolást 4,0 mólarányig folytatjuk a fenti hőmérsékleten. Az elegyet 30 percig ezen a hőmérsékleten tartjuk, vízzel mossuk, az oldószer 80-85%-át ledesztiüáljuk; a kapott nyers terméket aceton/vfe elegyből átkristályosítjuk; 36,0 g címszerinti vegyületet kapunk fehér kristályul formájában. Hozam:
59,5%.
Olvadáspont: 115-116 ’C.
Claims (6)
- SZABADALMI ICÉNYPONTOK1. Élj árás OH) általános kér etű izotiazolon-származékok előállítására, a képletb: iiX2 jelentése halogénatom 1-4 szénatomos alkilcsoport,R jelentése szekunder vág' tercier-(3-6 szénatomos/alkil- vagy 4-8 szénatom )s cikloalkilcsoport,X1 jelentése hidrogénatom vagy halogénatom, azzal jellemezve,hogy Q.V) íltalános képletű telítetlen nitril-származék - a kép eiben X jelentése hidrogénatom vagy 1-4 szénatomé alkilcsoport - és ROH képletű alkohol - a képletben R jelentése a fenti - vagy3-6 szénatomos alkén elegyét erős szervetlen savval egyidejűlegO és 65 °C közötti hőmérsékleten, oldószerbe adagolunk, - ahol a nitrilnek az alkoholhoz viszonyított mólaránya 0,8-1,2 és az erős szervetlen sav mólaránya a nitrilhez viszonyítva 1,5-3,0, majd a kapott (1) általános képletű amid-szár mazékot - a képletben R és X jelentésea fenti- 0 és 70 ’C közötti hőmérsékleten azamid 1 móljára számítva 0,9-1,2 mól tiolező-szerrel alkálifémszulfid elegyévelkezelünk, majd a kapott (Π) általános képletű N-szubsztituált 3-merkapto-propionamid vegyületet-aképletbenR ésXjelentésea fentiekben megadottal azonos - ismert módon hatogénezzük, majda terméket ismert módon elválasztjuk.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 1,0 mól, a telítetlen nitrillel reagáló alkoholt alkalmazunk.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerintieljárás, azzal jellemezve, hogy szervetlen savként sósavat, perklórsavat vagy 50-100 tömeg%-os kénsavat használunk.
- 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy96-99,5 tömeg%-oskénsavat használunk.
- 5. Az 1-4. igénypont bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy alkoholként terc-butil-alkoholt, izo-propil-alkoholt, és/vagy ciklohexanolt használunk.
- 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy tiolező-szerként tiokarbamidot használunk.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US06/892,961 US4868310A (en) | 1986-08-04 | 1986-08-04 | Process for preparing isothiazolones |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT48224A HUT48224A (en) | 1989-05-29 |
HU204803B true HU204803B (en) | 1992-02-28 |
Family
ID=25400781
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU873550A HU204803B (en) | 1986-08-04 | 1987-08-03 | Process for producing isothiazolones |
Country Status (15)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4868310A (hu) |
EP (1) | EP0258999B1 (hu) |
JP (1) | JPS6399051A (hu) |
KR (1) | KR950006152B1 (hu) |
AT (1) | ATE63109T1 (hu) |
AU (1) | AU603120B2 (hu) |
BR (1) | BR8703955A (hu) |
CA (1) | CA1325636C (hu) |
DE (1) | DE3769730D1 (hu) |
ES (1) | ES2054675T3 (hu) |
GR (1) | GR3001947T3 (hu) |
HU (1) | HU204803B (hu) |
IL (1) | IL83414A (hu) |
NZ (1) | NZ221294A (hu) |
PH (1) | PH25225A (hu) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4939266A (en) * | 1982-06-01 | 1990-07-03 | Rohm And Haas Company | Nitrosamine-free 3-isothiazolone |
US5068338A (en) * | 1982-06-01 | 1991-11-26 | Rohm And Haas Company | Process for nitrosamine-free sabilized isothiazolones |
JP2691020B2 (ja) * | 1989-05-23 | 1997-12-17 | ダイセル化学工業株式会社 | N―t―ブチルアクリルアミドの製造法 |
US5288693A (en) * | 1993-06-25 | 1994-02-22 | Rohm And Haas Company | 2-(3-oxoalk(en)yl)-3-isothiazolones and derivatives as antimicrobial agents |
ATE277007T1 (de) | 1999-04-03 | 2004-10-15 | Sk Chemicals Co Ltd | Verfahren zur herstellung von n,n'- disubstituiertem-3,3'-dithiodipropionamid und verfahren zur herstellung von substituierten 3- isothiazolon durch verwendung desselben |
US6506904B1 (en) * | 1999-04-03 | 2003-01-14 | Sk Chemicals Co., Ltd. | Method of preparing N,N′-disubstituted-3,3′-dithiodipropionamide and method of preparing substituted 3-isothiazolone by using the same |
TWI535654B (zh) * | 2014-09-12 | 2016-06-01 | 國立清華大學 | 奈米碳管表面硫醇化方法 |
Family Cites Families (18)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US169949A (en) * | 1875-11-16 | Improvement in ointments | ||
US3151157A (en) * | 1964-09-29 | Process for the preparation of | ||
US2448991A (en) * | 1944-11-27 | 1948-09-07 | Wingfoot Corp | Production of nu-isopropylmethacrylamide |
US2448669A (en) * | 1945-12-22 | 1948-09-07 | Jr Thomas F Green | Electric heater for tanks |
US3029279A (en) * | 1957-02-06 | 1962-04-10 | Kondo Masahiro | Process for producing beta-mercapto-propionic acid |
US3022344A (en) * | 1957-02-21 | 1962-02-20 | Monsanto Chemicals | Thio-substituted haloalkaneamides |
US3452034A (en) * | 1967-03-09 | 1969-06-24 | American Cyanamid Co | Substituted 2-(1,3,4-thiadiazol-2-yl)-4(5)-nitroimidazoles |
US3849430A (en) * | 1967-03-09 | 1974-11-19 | Rohm & Haas | Process for the preparation of 3-isothiazolones and 3-hydroxyisothiazoles |
CH487198A (de) * | 1967-06-23 | 1970-03-15 | Ciba Geigy | Verwendung von Carbonsäureamiden als Antioxydantien |
US3840586A (en) * | 1972-09-11 | 1974-10-08 | Sankyo Organic Chem Co Ltd | Process for producing beta-mercapto-propionic ester |
US4169949A (en) * | 1973-02-28 | 1979-10-02 | Rohm And Haas Company | Isothiazolidin-3-ones |
US4052440A (en) * | 1973-07-17 | 1977-10-04 | Witco Chemical Corporation | Method for preparing mercapto propionic acid esters and polythio dipropionic acid esters |
DE3131096A1 (de) * | 1981-08-06 | 1983-02-24 | Röhm GmbH, 6100 Darmstadt | Verfahren zur herstellung von n-substituierten methacryl- und acrylamiden |
CA1189514A (en) * | 1982-06-01 | 1985-06-25 | Horst O. Bayer | Nitrosamine-free 3-isothiazolones and process |
DE3223973A1 (de) * | 1982-06-26 | 1983-12-29 | Degussa Ag, 6000 Frankfurt | Verfahren zur herstellung von ss-mercaptopropionsaeurederivaten |
JPS5944306B2 (ja) * | 1982-09-24 | 1984-10-29 | 住友化学工業株式会社 | N−t−アルキルアミド類の製造法 |
FR2540498B1 (fr) * | 1983-02-07 | 1986-02-14 | Roussel Uclaf | Nouveaux medicaments derives d'amides d'acide mercaptoacetique et de l'acide 3-mercaptopropionique et les compositions pharmaceutiques les renfermant |
FR2540495B1 (fr) * | 1983-02-07 | 1986-02-14 | Roussel Uclaf | Nouveaux derives de o-mercaptopropanamide et de ses homologues, leur procede de preparation, leur application comme medicaments, les compositions les renfermant et les nouveaux intermediaires obtenus |
-
1986
- 1986-08-04 US US06/892,961 patent/US4868310A/en not_active Expired - Lifetime
-
1987
- 1987-07-21 CA CA000542636A patent/CA1325636C/en not_active Expired - Fee Related
- 1987-07-22 PH PH35572A patent/PH25225A/en unknown
- 1987-07-28 EP EP87306643A patent/EP0258999B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1987-07-28 DE DE8787306643T patent/DE3769730D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1987-07-28 AT AT87306643T patent/ATE63109T1/de not_active IP Right Cessation
- 1987-07-28 ES ES87306643T patent/ES2054675T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1987-07-30 KR KR1019870008365A patent/KR950006152B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1987-07-31 NZ NZ221294A patent/NZ221294A/xx unknown
- 1987-08-03 AU AU76394/87A patent/AU603120B2/en not_active Ceased
- 1987-08-03 JP JP62194273A patent/JPS6399051A/ja active Pending
- 1987-08-03 IL IL83414A patent/IL83414A/xx not_active IP Right Cessation
- 1987-08-03 HU HU873550A patent/HU204803B/hu not_active IP Right Cessation
- 1987-08-03 BR BR8703955A patent/BR8703955A/pt unknown
-
1991
- 1991-05-15 GR GR90401139T patent/GR3001947T3/el unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JPS6399051A (ja) | 1988-04-30 |
ATE63109T1 (de) | 1991-05-15 |
ES2054675T3 (es) | 1994-08-16 |
PH25225A (en) | 1991-03-27 |
US4868310A (en) | 1989-09-19 |
AU7639487A (en) | 1988-02-11 |
CA1325636C (en) | 1993-12-28 |
NZ221294A (en) | 1990-09-26 |
KR950006152B1 (ko) | 1995-06-09 |
EP0258999A1 (en) | 1988-03-09 |
AU603120B2 (en) | 1990-11-08 |
KR880002845A (ko) | 1988-05-11 |
IL83414A0 (en) | 1988-01-31 |
BR8703955A (pt) | 1988-04-05 |
GR3001947T3 (en) | 1992-11-23 |
HUT48224A (en) | 1989-05-29 |
EP0258999B1 (en) | 1991-05-02 |
DE3769730D1 (de) | 1991-06-06 |
IL83414A (en) | 1992-12-01 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP2515427B2 (ja) | プレウロムチリン類 | |
Brueckner | Synthesis of ynamides and ynol ethers via formamides and formates | |
HU204803B (en) | Process for producing isothiazolones | |
JP4118949B2 (ja) | 2―クロロ―5―クロロメチルチアゾールの合成方法 | |
KR840001922B1 (ko) | 2-메르캅토에틸아민할로겐화 수소산염류의 제조방법 | |
US4543215A (en) | α-iminodiacetonitriles and their preparation | |
KR100674098B1 (ko) | N,n-디알킬아릴아민 촉매의 존재하에서n-알크(엔)옥시(또는 아릴옥시)카보닐이소티오시아네이트 및 그의 유도체를 제조하는 방법 | |
US6114581A (en) | Method for producing N-alkyl-N'-nitroguanidines | |
JPH0859640A (ja) | シアノイミノ−1,3−チアゾリジン類の製造方法 | |
EP0054409A1 (en) | Preparation of thiazolidine derivatives | |
US5663365A (en) | Process for the preparation of pyrazolones | |
HU206121B (en) | Process for producing acylamino methanephosphonic acids | |
EP0143768B1 (en) | Preparation of ortho-(alkylthiomethyl) anilines by catalytic sulfilimine rearrangement | |
JP2000169456A (ja) | 3−アリールジヒドロ−1,3−ベンゾオキサジン化合物の製法 | |
US6147215A (en) | Process for producing 1-chlorocarbonyl-4-piperidinopiperidine or hydrochloride thereof | |
KR960041167A (ko) | 임의의 2-치환 5-클로로이미다졸-4-카르보알데히드의 제조방법 | |
US2919277A (en) | Process for the production of cyanocarbonic acid amides | |
JPS5840546B2 (ja) | 2− ベンズイミダゾ−ルカルバミンサンアルキルエステルノ セイゾウホウ | |
KR910003636B1 (ko) | 벤조페논 옥심화합물의 제조방법 | |
US4713490A (en) | Process for the preparation of alkylthioacetamidines | |
KR930006198B1 (ko) | 신규 α-클로로케톤 유도체 및 그 제조법 | |
US4539416A (en) | Processes for making thioalkyl carboxamides and amines | |
KR0180563B1 (ko) | 4,5-디클로로-2-메틸-4-이소티아졸린-3-온의 제조방법 | |
EP0153261A1 (fr) | Esters de la famille de la N-phosphonométhylglycine et leur utilisation pour la préparation d'herbicides connus | |
KR890004131B1 (ko) | 3-하이드록시-5-메틸 이속사졸의 제조방법 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |