HU204391B - Oil in water type pesticide emulsion - Google Patents

Oil in water type pesticide emulsion Download PDF

Info

Publication number
HU204391B
HU204391B HU87126A HU12687A HU204391B HU 204391 B HU204391 B HU 204391B HU 87126 A HU87126 A HU 87126A HU 12687 A HU12687 A HU 12687A HU 204391 B HU204391 B HU 204391B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
weight
oil
water
active ingredient
pesticidal
Prior art date
Application number
HU87126A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT42253A (en
Inventor
Yukio Manabe
Shigenori Tsuda
Kozo Tsuji
Original Assignee
Sumitomo Chemical Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sumitomo Chemical Co filed Critical Sumitomo Chemical Co
Publication of HUT42253A publication Critical patent/HUT42253A/hu
Publication of HU204391B publication Critical patent/HU204391B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N27/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing hydrocarbons
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N25/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests
    • A01N25/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests containing liquids as carriers, diluents or solvents
    • A01N25/04Dispersions, emulsions, suspoemulsions, suspension concentrates or gels

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Dispersion Chemistry (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

A találmány olyan, olaj-a-vízben típusú peszticid emulziókra vonatkozik, amelyek 1,1-difenil-etán, 1,1ditolil-etán, 1-fenil-l-xilil-etán, l-fenil-l-(etil-fenil)etán, l-xüil-l-(alfa-metil-benzil-fenil)-etán és bisz(alfa-metil-benzil)-xilol mint szénhidrogének kötésű hatóanyag mellett, amelynek olvadáspontja 081 °C és oldékonysága 0 ’C-on az (I) általános képletű szénhidrogénekben legalább 10 tömeg% (ha két vagy több hatóanyagot használunk egyidejűleg, akkor ezek az olvadáspont- és oldékonyságértékek a hatóanyagok keverékére vonatkozóan értendők).
A találmány értelmében tehát még huzamosabb idejű tárolás után is igen stabil olaj-a-vízben típusú peszticid emulziók állíthatók elő. A találmány szerinti olaj-a-vízben típusú peszticid emulziók biztonságosak, a felhasználók számára csekély fitotoxicitást okoznak és igen kiváló a tárolási stabilitásuk.
Afolyadékpermetezés útján felhasznált hagyományos peszticid készítmények közül az emulgeálható í koncentrátumoknak — amelyeket általában hatóanyagok, szintetikus felületaktív anyagok és nagy mennyiségű szerves oldószer használatával állítanak elő — gyakran éppen a szerves oldószer jellegére tekintettel erősen hátrányos tulajdonságaik vannak, így 2 például gyúlékonyak, kellemetlen szagúak, emlősökre mérgezők és irritáló hatásúak, továbbá a haszonnövényekrefitotoxikusak.
Ismeretesek ugyanakkor szerves oldószereket nem tartalmazó por típusú készítményként a nedvesíthető 3 porkészítmények. Tény viszont, hogy ezeknek is vannak hátrányos tulajdonságaik, így például belőlük a permedé előállításakor a gyártó személyzet igen finomportlélegezhetbe, így kezelésükkörülményes, továbbá a nagy hatóanyagtartaknú permetleveleknél 3: hasznosítható kistérfogatú permetezés nehezen valósítható meg.
Ezekre az okokra tekintettel széles körben tanulmányozták az úgynevezett folyékony készítményeket, amelyeknél a hidrofób hatóanyagokat finom szem- 4( csék formájában szuszpendálják és diszpergálják vízben, az utóbbit használva hordozóanyagként szerves oldószerek és poralakú hordozóanyagok helyett. Az ilyen típusú készítményeket ugyanúgy lehet kezelni, mint a hagyományos folyékony halmazállapotú ké- 4£ szítményeket, és nem lép fel vinom porok szóródása a permedé készítésekor, mint a nedvesíthető porkészítményeknél. Továbbá az ilyen típusú készítmények alapként vizet tartalmaznak, így az ilyen típusú készítményeknél kevés olyan probléma jelentkezik, mint a 5C szerves oldószerek által emlősökre kifejtett mérgező és irritáló hatás, illetve a haszonnövények vonatkozásában mutatottfitotoxicitás.
A peszticid hatású folyékony készítmények előállítására számos különböző módszer vált ismeretessé. 55 Ezeket az ismert módszereket első közelítésben két csoportra oszthatjuk. Az egyik csoport lényege az, hogy a szilárd hatóanyagot finomra aprítják, majd ezután vízben szuszpendálják. A másik csoport lényege az, hogy egy folyékony halmazállapotú hatóanyagot 60 finoman eloszlatva vízben emulgeálnak diszpergálószer használatával, vizes emulziót kapva. Az első csoportba tartozó módszerek a 46889/1978 számú, míg a második csoportba tartozó módszerek a 124 707/1980 számú japán publikált szabadalmi bejelentésből ismerhetőkmeg.
Az első csoportbeli módszereknél a szilárd halmazállapotú hatóanyag finom szemcséit vízben szuszpen. dúlják. Ha azonban ezek a finom szemcsék vőben van10 nak tárolva hosszabb időn át, a következő jelenségek figyelhetők meg gyakran: a szemcsék fokozatosan feloldódnak a vőben és — a tárolási hőmérséklet változásától függően — kristályként lerakódnak a szuszpendált részecskékre, aminek következtében a szusz5 pendált részecskék szemcsemérete nő és egy idő után márnem maradnak szuszpendált állapotban.
A második csoportbeli módszereiméi általában folyékony halmazállapotú hordozóanyagot használnak, de ha a hatóanyag olvadáspontja szobahőmérséklet !0 körüli, akkor a kővetkező jelenség tapasztalható: ha a hatóanyag a készítmény előállítása után közvetlenül folyékony halmazállapotban van jelen az emulzióban, kikristályosodik hosszabb időn át alacsony hőmérsékleten tárolva.
Mindezeknek a problémáknak ellenére azonban ezeket a hátrányokat sikerült részben kiküszöbölni megfelelő diszpergáló- és sűrítőszerek alkalmazásával, és így gyakorlati felhasználásra alkalmas, bár nem kielégítő minőségű készítményeket állítottak elő és hoztakforgalomba.
A találmány célja a kristályok növekedésének vagy a kristályosodásnak a.teljes kiküszöbölése, amit a hagyományos módszerekkel nem lehet elérni. E célból rendkívül fontos a hatóanyagot tökéletesen folyékony 5 halmazállapotban tartani kristályosodásának megelőzésére, és a hatóanyag folyékony halmazállapotban tartásához elengedhetetlen oldószerek alkalmazása.
Ahhoz azonban, hogy a folyékony készítményekhez oldószert lehessen adni, biztosítani kell, hogy az oldó) szerek ne szüntessék meg, illetve ne csökkentsék a folyékony készítmények legfontosabb előnyeit, éspedig a csekély gyúlékonyságot, az emlősökkel szembeni csekélytoxicitást,azaIacsonyfitotoxicitást,stb.Ahatóanyag cseppfolyós állapotban tartásához az oldói szernek továbbá igen jó oldékonyságot kell biztosi- j tania. További követelmény, hogy az oldószer ne oldódjék vőben és magában tartsa a hatóanyagot a vő- f ben való diszpergálását követően is.
Miként látható az előbb leírtakból, az oldószer kiválasztása jelentős nehézségeket vet fel, bár könnyű kijelenteni, hogy a hatóanyagot oldószerek segítségével folyékony halmazállapotra kell hozni.
Hosszú időn át intenzívkutatómunkát folytattunk a fenti problémák megoldása céljából, és e munka eredményeképpen sikerült előállítanunk olyan, stabilizált, peszticid hatású folyékony készítményeket, amelyekben igen kevés gondot okozó oldószerek vannak.
Más szavakkal, sikerült a korábbiakban leírt, a folyékony peszticid készítményekkel kapcsolatos nehézségeket azáltal kiküszöbölnünk, hogy a találmány
HU 204391 Β értelmében a hatóanyagot egy vagy több korábban ismertetett szénhidrogénennel keverjük össze és az így kapott homogén oldatot alakítjuk át azután peszticid hatású folyékony készítménnyé. Közelebbről, stabilizált, illetve kristálynövekedéstől és kristályosodástól mentes, peszticid hatású folyékony készítményeket állíthatunk úgy elő, hogy a peszticid hatású hatóanyagot — amelynek olvadáspontja 0-81 ’C és oldékonysága 0 ’C-on a fenti szénhidrogénekben 10 tömeg% vagy ennél több (ha két vagy több hatóanyagot használunk egyidejűleg, akkor ezek az olvadáspontok és oldékonyság-értékek a hatóanyagok keverékére vonatkozóan értendők) — egyenletesen feloldjuk egy vagy több fenti szénhidrogénben, majd az így kapott oldatot vízben emulgeáljuk és szuszpendáljuk diszpergálószer alkalmazásával és szükséges esetben egyéb adalékanyagokat, például sűrítőszert adagolunk.
Ha a hatóanyagot és a fenti szénhidrogéneket külön-külön emulgeáljuk cs szuszpendáljuk vízben diszpergálószer használatával, a hatóanyag és a szénhidrogén részecskéi egymástól függetlenül lesznek jelen a képződő peszticid hatású folyékony készítményben. Következésképpen a kristályok növekedését és a kristályosodást megelőző hatás — amely addig nem jelentkezik, míg a kétféle részecskék nem egyesülnek — elmarad.
A hatóanyagot tehát először a találmány értelméI. i ben alkalmazott szénhidrogén(ek)ben kell oldani és az oldatot vízben kell diszpergálni ahhoz, hogy elő lehessen állítani a találmány szerinti stabilizált peszticid hatású folyékony készítményeket úgy, hogy azok mentesek legyenek kristálynövekedéstől és kristályosodástól.
A találmány értelmében tehát 0-81 ’C olvadáspontú hatóanyagokat tartalmazó folyékony készítmények hosszútávú tárolási stabilitása javítható, és a talál10 mány értelmében alkalmazott szénhidrogéneknek nincs káros hatása magára a peszticid aktivitásra sem. Ugyanakkor nem csökkennek jelentős mértékben az olyan, a folyékony készítményekhez fűződő előnyök, mint a kismértékű gyúlékonyság, csekély toxicitás em15 lősökre, csekély fitotoxicitás stb. A legfőbb előny az, hogy a találmány értelmében könnyen folyékony készítményekké alakíthatók olyan hatóanyagok is, ame' lyeket a hagyományos módszerekkel nem lehet folyékony készítménnyé alakítani, mert igen jól oldódnak vízben és vízben való tárolás közben jelentős mértékű a kristálynövekedésük.
A találmány értelmében peszticid hatású vegyületként például piretroidokat, karbanát-származékokat és szerves foszfátszármazékokat használhatunk. Kö25 zelebbről például az 1. táblázatban felsorolt vegyületeket hasznosíthatjuk.
Hatóanyag_Vegyület neve_ (a) (2-szek-butíl-fenil)-N-metil-karbamát (b) (alfa-Ciauo-3-fenoxi-benzil)-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2dimetil-ciklopropánkarboxilát (c) O-(3,5,6-Trildór-2-piridÍl)-O,O-dietil-foszforotioát (d) (3-Fenoxi-benzil)-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dunetií-ciklopropánkarboxilát (e) (alfa-Ciano-3-fenoxi-benzil)-2,2,3,3-tetrametil-ciklopropánkarboxilát (f) (alfa-Ciano-3-fenoxi-benzil)-2-(4-klór-fenil)-3-metil-butirát (g) (3,4,5,6-Tetrahidro-ftálimido-metil)-krizantemát (h) 2-[l-Metil-2-(4-fenoxi-fenoxi)-etoxi]-piridin ti)(3-Fenoxi-benzil)-[2-(4-etoxi-fenil)“2-metil-propil]-éter
Az (I) általános képletű szénhidrogének közé például a 2. táblázatban felsorolt vegyületek tartoznak
2. tágblázat
Szénhidrogén A vegyület neve
(1) 1,1-difenil-etán
(2) 1,1-Ditolil-etán
(3) 1-Fenil-l-xilil-etán
(4) 1 -Fenil-1 -(etil-fenil)etán
(5) 1 -Xilil-1 -(alfa-metil-benzil-fenil)-etán
(6) Bisz(alfa-metil-benzil)- xilol
Mind a hatóanyagnak, mind a szénhidrogénnek néha lehet izomerje, mely esetekben természetesen az izomereket is a találmány oltalmi körébe tartozóknak tekintjük. Használhatók továbbá az említett hatóanyagok és szénhidrogének különböző kombinációi is.
Diszpergálószerként például poli(vinil-alkohol)-t vagy gumiarábikumot használhatunk. Sűrítőszerként például vízoldható, polimer alapú sűrítőszerek (így például poliakrilsav típusú sűrítőszerek vagy a természetes políszacharidokhoz tartozó sűrítőszerek) vagy szervetlen sűrítőszerek használhatók
Akövektezőkben ismertetjük majd azt a műveletet, amikor a hatóanyagot és a találmány szerinti szénhidrogént tartalmazó olajos fázist a vizes fázisban diszpergáljuk diszpergálószer alkalmazásával. Ha ezt a műveletet szakaszosan hajtjuk végre, előnyös 1 tö1
HU 204 391 Β megrósz vizes fázisra vonatkoztatva legfeljebb 3 tömegrész olyan fázist használni. Ha ezt a műveletet folyamatosan hajtjukvégre, akkor előnyös a diszpergáló berendezésbe egy időegységen belül betáplált olajos és vizes fázis mennyiségét úgy beállítani, hogy 1 tömegrész vizes fázisra legfeljebb 3 tömegrész olajos fázis jusson.
A találmány értelmében használt szénhidrogén mennyisége általában 0,1-10 tömegrész 1 tömegrész hatóanyagra vonatkoztatva.
A találmány szerinti készítményekben a diszpergáló- és sűrítószerekmennyisége 0,1-20 tömeg%.
A találmányt közelebbről a következő példákkal összehasonlító példákkal és kísérleti példákkal kívánjukmegvilágítani. ‘
1. példa
Áz (f) hatóanyag szobahőmérsékleten viszkózus folyadék, amely 0 “C-on megszilárdul. Oldékonysága a (3) szénhidrogénben 50 tömeg%, vagy 0 ’C-on. 2 g (f) hatóanyag és 10 g (3) szénhidrogén elegyét alaposan keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Ezt az oldatot azután hozzáadjuk 30 g
13,3 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz (a Gosenol GL-05 a Nippon Gosei Kagaku Kogyo Co. 2 japán cég által gyártott poli(vinil-alkohol) márkaneve; a termék polimerizációs foka 1000 vagy ennél kevesebb és elszappanosítási foka 86,5-89,0%). Az így kapott elegyet 70 *C-on 5 percen átkeverjük7000 fordulat/perc sebességgel a Tokushu Kika Kogyo Co. japán 3 cég TK. Homomixer márkanevű anyagot (a Kelco Co. amerikai egyesült államokbeli cég által szállított xantángyanta) és 0,8 tőmeg% Veegum márkanevű anyagot (a Vanderbilt Co. amerikai egyesült államokbeli cég által szállított alummium-magnézium-szilikát) 3í tartalmazó vizes oldatból 50 g-ot adunk, majd néhány percen át enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz. 4(
2. példa
Az (e) hatóanyag szobahőmérsékleten viszkózus folyadék, amely 0 C-on megszilárdul. Oldékonysága a (3) szénhidrogén 50 tömeg% vagy több 0 ’C-on. 4í
2,5 g (e) hatóanyag és 2,5 g (3) szénhidrogén elegyét alaposan keverjük, míg az előbbi tökéletesen oldódik azutóbbiban.
Ezt az oldatot azután hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%os vizes Gosenol GL-05-oIdathoz, majd az így kapott 5C elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a Τ. K. Homomixer berendezésben. Ezután szobahőmérsékleten 20 tömeg% Agrisol PL 100F márkanevű anyagot (a Kao Co. japán cég által szállított, poliakrilsav típusú sűrítőszer) tartalmazó, 55 előzetesen semlegesített vizes oldatból 55 g-ot adagolunk és néhány percen át enyhe keverést végzünk. Így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 2,5 tömeg% hatóanyagot tartalmaz. 60
3. példa
A (b) hatóanyag viszkózus folyadék szobahőmérsékleten, de kristályosodik, ha hosszabb időn át 0 ’Con tárolják. Oldékonysága a (2) szénhidrogénben
50 tömeg% vagy több 0 ’C-on.
g (b) hatóanyag és 6 g (2) szénhidrogén elegyét addigkeverjük, mígaz előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot ezután hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%-os vizes gumiarábikum-oldathoz, majd a kapott 10 e!egyet70 °C-on 5 percen át7000fordulat/perc sebességgel keverjük a Τ. K. Homomixer berendezésben. Ezután 0,5 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 1,0 tömeg% Veegum márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból 48 g-ot adagolunk szobahőmérsékleten f 5 és néhány percen át enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-yízben típusú emulziós kényítményt kapunk, amely 6 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
'4. példa
A (d) hatóanyag szobahőmérsékleten viszkózus folyadék, amely 0 ’C-on megszilárdul. Oldékonysága a (4) szénhidrogénben 50 tömeg% vagy több 0 ’C-on g (a) hatóanyag és 10 g (4) szénhidrogén elegyét 5 addigkeverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot ezután hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oIdathoz, majd a kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a TK. Homomixer berendezés0 ben. Ezt követően 0,5 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 1,0 tömeg% Veegum márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból 40 g-ot adagolunk szobahőmérsékleten, majd néhány percen át enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben 5 típusú emulziós készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
5. példa
A (h) hatóanyag szobahőmérsékleten szilárd. Oldé) konysága a (6) szénhidrogénben 10 tömeg% 0 ’C-on.
g (h) hatóanyag és 9 g (6) szénhidrogén elegyét addigkeverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%-os vizes gumiarábikum-oldathoz, majd a kapott elegyet í 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a Τ. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően szobahőmérsékleten 20 tömeg% Agrisol FL100F márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból 50 g-ot adagolunk, majd néhány percen át enyhe keverést 1 végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 1 tömeg% hatóanyagot tartalmaz, ő. példa
Az (a) hatóanyag szobahőmérsékleten féligszilárd és 0 ’C-on megszilárdul. Oldékonysága az (5) szénhidrogénben 50 tömeg% vagy több 0 ’C-on.
g (a) hatóanyag és 10 g (5) szénhidrogén elegyét addigkeverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot ezután hozzáadjuk 30 g 13,3 tö4 ι
HU 204 391 Β meg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd a kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T.K.Homomixer berendezésben. Ezt követően 20 tömeg% Agrisol EL104FA márkanevű anyagot (a Kao Co. japán cég által szállított, szacharid-származék típusú sűrítőszer) tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 50 g-ot adagolunk, majd néhány percen át enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
7. példa
Mind a (c), mind a (g) hatóanyag szilárd szobahőmérsékleten, keverékük is szilárd. A (c) és a (g) ható, anyag 10:1 tömegarányú keverékének oldékonysága az (1) és (3) szénhidrogének 2:8 tömegarányú elegyében 25 tömeg% vagy több 0 ’C-on.
i· 5 g (c) hatóanyag és 0,5 g (g) hatóanyag keverékéhez hozzáadunk az (1) és a (3) szénhidrogén 2:8 tömegarányú elegyéből 16,5 g-ot, majd az így kapott keveréket addig keverjük, míg a hatóanyagok a szénhidrogénekben tökéletesen oldódnak, A kapott oldatot hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 °C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,5 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 1,0 tömeg% Veegurn márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 40 g-ot adagolunk, majd néhány percen át enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
8. példa g (f) hatóanyag és 45 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot hozzáadjuk 440 g 10 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet szobahőmérsékleten 10 percen át 8500 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,4 tÖmeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 1,2 tömeg% Veegurn márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatából 500 got adagolunk szobahőmérsékleten, majd néhány perces keverést végzünk. így 1000 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 1,5 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
9. példa
100 g (f) hatóanyag és 200 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot ezután hozzáadjuk 400 g 15 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 40 ’C-on 5 percen át 8000 fordulat/perc sebességgel keverjük. A T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,6 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 1,0 tömeg% Veegurn márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból 300 g-ot adagolunk 40 ’C-on, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 1000 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
10. példa g (f) hatóanyag és 100 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot hozzáadjuk 400 g 15 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 55 °C-on 5 percen át 7500f ordulal/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,6 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 450 g-ot adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 1000 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 5 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
11. példa g (f) hatóanyag és 25 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az oldatot ezután hozzáadjuk 40 g 13,3 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,5 tömeg% Veegurn márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 10 g-ot adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 25 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
12. példa g (e) hatóanyag és 25 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Ezt az oldatot azután hozzáadjuk 40 g 13,3 tömeg% vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,5 tömeg% Veegurn márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 10 g-ot adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 25 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
13..példa g (e) hatóanyag és 15 g (3) szénhidrogén keverékét addig keverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik. Az így kapott oldatot ezután hozzáadjuk 40 g 13,3 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,5 tömeg% Veegurn Rmárkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 15 g-ot adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 100 g menynyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 30 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
HÜ 204391 Β
14. példa g (f) hatóanyag és 3 g (3) szénhidrogén keverékét addigkeverjük, míg az előbbi az utóbbiban tökéletesen oldódik Az így kapott oldatot ezután hozzáadjuk 496 g 13,3 tömeg%-os Gosenol GL-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 ’C-on 5 percen át keverjük 7000 fordulat/perc sebességgel T. K Homomixer berendezésben. Ezt követően 1,2 tőmeg% Veegum R márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 500 g-ot adagolunk, majd néhán yperces enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt kapunk, amely 0,1 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
1. Összehasonlító példa g (f) hatóanyagot 70 ’C-ra melegítünk tökéletesen folyékony fázist kapva. Ezt hozzáöntjük 30 g 13,3 tömeg%-os vizes Gosenol GT-05-oldathoz, majd az így kapott elegyet 70 ‘C-on 5 percen át 7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,48 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 0,96 tömeg% Veegum márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 60 g-ot adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan folyékony készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
2. összehasonlító példa
2,5 g (e) hatóanyagot 70 ’C-ra melegítünk tökéletesen folyékony fázist kapva. Ezt hozzáöntjük 40 g 10 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oldathoz, majd a kapott elegyet 70 ’C-on 5percen át7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Eztkövetően 20 tömeg% AgrisolFL 100F márkanevű anyagot tartalmazó, előzetesen semlegesített vizes oldatból szobahőmérsékleten 57,7 g-ot adagolunk, majd néhány perces keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan folyékony készítményt kapunk, amely 2,5 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
3. összehasonlító példa g (d) hatóanyagot 70 ’C-ra melegítünk tökéletesen folyékony fázist kapva. Ezt hozzáadjuk 40 g 10 tömeg%-os vizes Gosenol GL-05-oIdathoz, majd a ' kapott elegyet70 ’C-on5percen át7000 fordulat/perc sebességgel keverjük a T. K. Homomixer berendezésben. Ezt követően 0,4 tömeg% Kelzan S márkanevű anyagot és 0,8 tömeg% Veegum márkanevű anyagot tartalmazó vizes oldatból szobahőmérsékleten 50 g-ot í adagolunk, majd néhány perces enyhe keverést végzünk. így 100 g mennyiségben olyan folyékony készítményt kapunk, amely 10 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
e
4. összehasonlító példa
A (c) és (g) hatóanyagok 10:1 tömegarányú keverékéből 55 g-ot hozzáadunk 3 tömeg% Gosenol'KH-17 márkanevű anyagot (a Nippon Gosei Kagaku Kogyo Co. cég által szállított poli(vinil-alkohol); polimerizá- 6 ciós foka 1500 vagy több és elszappanosítási foka
78,5-81,5%) és 1 tömeg% Span 85 márkanevű anyagot (a Kao Co. cég által szállított, szorbitán-trioleát típusú diszpergálószer) tartalmazó vizes oldatból 445 g-hoz, majd az így kapott keveréket bemérjük a Willy A. Bachofen AG svájci cég által Dynomil KDL márkanév alatt szállított horizontális nedvesen porító berendezésbe, és 1 mm méretű üveggyöngyök adagolása után 3000 fordulat/perc sebességgel addig végzünk nedvesen porítást, míg a hatóanyagok szemcsemérete a keverékben 2-3 pm-t ér el. Ezt követően 20 tömeg% Agrisol FL100F márkanevű anyagot tartalmazó előzetesen semlegesített vizes oldatból 500 g-ot adagolunk, majdnéhány perces enyhe keveréstvégzünk. így 1000 g mennyiségben olyan folyékony készítményt kapunk, amely 5,5 tömeg% hatóanyagot tartalmaz.
1. kísérleti példa
Az 1., 2. és 4. példa szerinti olaj-a-vízben típusú emulziós készítményeket, továbbá az 1., 2. és 3. összehasonlító példa szerinti folyékony készítményeket kttlön-külön 100 ml-es polietilén-edényekbe töltjük, mindegyiket szorosan dugóval lezárjuk és 90 napon át 5 ’C-on tároljuk. Eztkövetően a készítményeket 100szoros nagyítású mikroszkóp alatt megfigyelésnek vetjük alá. Az összehasonlító példák szerinti készítményekben kristályok képződtek, míg a találmány szerinti készítményekben egyáltalán nem.
3. táblázat
Összehasonlító kristályosítási kísérlet eredményei
Kísérleti készítmény Kristályosodás Közvetlenül 5 ’C-on 90
előállítás után napon át tartó tárolás után
l.példa szerinti - -
1. összehasonlító
példa szerinti - +
2. példa szerinti - -
2. összehasonlító
példa szerinti - ++
4. példa szerinti - -
3. összehasonlító
példa szerinti - ++
Megjegyzések:
-nemképződöttkristály +nyomnyimennyiségűkristályképződött ++kis mennyiségű kristály képződött
2. kísérleti példa
A7. példa szerinti olaj-a-vízben típusú emulziós készítményt és a 4. összehasonlító példa szerinti folyékony készítményt külön-külön bemérjük 100 ml-es polietilén-edényekbe, majd dugóval szorosan lezárjuk és 14 kísérleti cikluson át tároljuk. 1 kísérleti ciklus -5 ’C-on 4 napon át és ezután +30 ’C-on 3 napon át történő tárolásból áll. Ezt követően a készítményeket
HU 204391 Β
100-szoros nagyítású mikroszkóp alatt megfigyelésnek vetjük alá.
A 4. összehasonlító példa szerinti készítményben a kristályok növekedtek és számos közülük a polietilénedény fenekére leülepedett, míg a 7. példa szerinti készítmény megtartotta olaj-a-vízben típusú emulziós formáját, kristályok képződése nélkül.
3. kísérleti példa
Muso-fajtájú kínai kelre kifejtett fitotoxicitást vizsgáljuk az 1. példa szerinti olaj-a-vízben típusú emulziós készítménnyel.
Mindegyik készítményt 250-szeres hígításban használjuk. A kapott eredményeket háromszoros ismétlésben végzett kísérletek átlagos fitotoxicításí ér, tékeket adjuk meg.
4. táblázat
Összehasonlító f itotoxicításí kísérletek eredményei
Kísérleti Átlagos fito-
készítmény toxicitási érték
1. példa szerinti 0
1. összehasonlító
példa szerinti 0
kezelésmentes 0
4. kísérleti példa
Akut orális toxicitást vizsgálunk patkányon az 1. példa szerinti olaj-a-vízben típusú emulziós készítménnyel.
A vizsgálat eredménye az, hogy az LD50 érték 2250 mg/kg hímeknél és 2150 mg/kg nőstényeknél, vagyis a készítmény igen csekély toxicitás.
5. kísérleti példa
Kártevőkkel hatékonysági vizsgálatokat végzünk az
1. példa szerinti, frissen készült olaj-a-vízben típusú emulziós készítménnyel és az 1. összehasonlító példa szerinti folyékony készítménnyel.
Mindegyik készítményt előre meghatározott koncentrációra hígítjuk, majd a híg oldatokba 1 percre 5 cm. 5 cm méretű káposztaleveleket mértünk. Szárítás után a leveleket és dohány-bagolypille (Spodoptera litura) 10-10 lárváját 9 cm átmérőjű csészébe helyezzük. 2 nap elteltével a mortalitást megvizsgáljuk, hatszoros ismétlésben.
Az előbbi kísérlettől függetlenül 200 ml-es Erlenmeyer-lombikokba pettyes szilvalevéltetű (Hyaloterus pruni) által fertőzött, kisméretű őszibarackfa-ágakat helyezünk, majd forgóasztalon az előre meghatározott koncentrációra hígított kísérleti készítményeket az ágakra permetezzük
A permetezést megelőzően, majd a permetezés után 1 nappal az őszibarackfaágon a pettyes szilvalevéltetveket megszámoljuk és a mortalitást kiszámítjuk (háromszoros ismétlésben).
5. táblázat
Dohány-bagolypille elleni hatás összehasonlítása
Kísérleti készítmény LC50(ppm)
1. példa szerinti 1. összehasonlító 20,9
példa szerinti 25,4
6. táblázat
Pettyes szivalevéltetű elleni hatás összehasonlítása
Mortalitás (%)
Hígítási arány Kísérleti 64000 16000 4000
kkészítmény
1. példa szerinti 54,5 67,9 88,4
1. összehasonlító példa szerinti 43,6 68,9 66,8
SZABADALMI IGÉNYPONT

Claims (5)

1. Olaj-a-vízben típusú peszticid emulziók, azzal jellemezve, hogy
i) 1,1-difenü-etán, 1,1-ditolil-etán, 1-fenil-l-xilüetán, l-fenil-l-(etil-fenil)-etán, l-xilil-l-(alfa-metilbenzil-fenil-etán és bisz(alfa-metil-benzü)-xilol mint szénhidrogének közül legalább egyet, ii) peszticid aktivitású hatóanyagot, amelynek olvadáspontja 1-81°C és oldékonysága 0 ’C-on a fenti i) pontban felsorolt szénhidrogénekben legalább 10 tömeg% — abban az esetben, ha két vagy több hatóanyagot használunk egyidejűleg, akkor ezek az olvadáspont- és oldékonyságértékek a hatóanyagok keverékére vonatkozóan értendők —, iii) poli(vinil-alkohol), gumiarábikum, vízoldható polimer sűrítőszer és szervetlen sűrítőszer adalékanyagok közül legalább egyet 0,1-20 tömeg% mennyiségben, és iv) a 100 tömeg%-hoz szükséges mennyiségben vizet és ado.tt esetben egyéb szokásos segédanyagot tartalmaznak, továbbá az i) és ii) pontokban szereplő komponensek összmennyisége 0,1-75 tömeg% és az ii) komponensnek az i) komponensre vonatkoztatott tömegaránya 1:0,1 és 1:10 arányértéke között változhat.
2. Az 1. igénypont szerinti olaj-a-vízben típusú peszticid emulzió, azzal jellemezve, hogy a peszticid aktivitású hatóanyagai közül legalább az egyik egy inszekticid aktivitású vegyület vagy ennek izomerje.
3. Az 1. vagy 2, igénypont szerinti olaj-a-vízben típusú peszticid emulzió, azzal jellemezve, hogy az inszekticid hatású vegyület (alfa-ciano-3-fenoxi-benzil)-3-(2,2-diklór-vinil)-2 ,2-dimetil-ciklopropánkarboxilát,
HU 204391 Β (34-fenoxi-benzil)-3-(2^-dikIór-vinil)-2,2-dimetíl
-cíklopropánkarboxilát, (alfa-ciano-3-fenoxi-benzil)-2,2,3,3-tetrametil-cik lopropánkarboxilát, (alfa-ciano-3-fenoxi-benzil)-2-(4-kIór-fenil)-3-me til-butirát, (3,4,5,6-tetrahidro-ftálimido-metil)-krizantemát, vagy (3-fenoxí-benzü)-[2-(4-etoxi-fenil)-2-metíl-propil]
-éter.vagyezekvalamelyikénekizomerje.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti olaj-avízben típusú peszticid emulzió, azzal jellemezve, hogy a szénhidrogének közül legalább az egyik a feail5 xilü-etán.
5. Az 1. igénypont szerinti olaj-a-vízben típusú peszticid emulzió, azzal jellemezve, hogy azi) és ii) komponensek összmennyisége 0,4-50 tömeg%.
HU87126A 1986-01-17 1987-01-16 Oil in water type pesticide emulsion HU204391B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP61008455A JPH0676281B2 (ja) 1986-01-17 1986-01-17 安定化された水中油型懸濁状農薬組成物

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT42253A HUT42253A (en) 1987-07-28
HU204391B true HU204391B (en) 1992-01-28

Family

ID=11693599

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU87126A HU204391B (en) 1986-01-17 1987-01-16 Oil in water type pesticide emulsion

Country Status (17)

Country Link
US (1) US4871766A (hu)
JP (1) JPH0676281B2 (hu)
KR (1) KR950001959B1 (hu)
AU (1) AU592606B2 (hu)
CA (1) CA1270755A (hu)
CH (1) CH669087A5 (hu)
DE (1) DE3700881C2 (hu)
DK (1) DK169754B1 (hu)
ES (1) ES2002631A6 (hu)
FR (1) FR2593024B1 (hu)
GB (1) GB2185685B (hu)
HU (1) HU204391B (hu)
IT (1) IT1205705B (hu)
NZ (1) NZ218935A (hu)
PL (1) PL148083B1 (hu)
SE (1) SE465903B (hu)
ZA (1) ZA8782B (hu)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2579755B2 (ja) * 1986-07-17 1997-02-12 塩野義製薬株式会社 新規懸濁性農薬製剤
JP2676082B2 (ja) * 1987-12-25 1997-11-12 住友化学工業株式会社 ゴキブリ防除用マイクロカプセル剤
NZ230699A (en) * 1988-11-11 1991-02-26 Sumitomo Chemical Co Insecticidal composition comprising 2,4-dioxo-1-(2-propynyl)imidazolidin-3-ylmethyl chrysanthemate and an aromatic hydrocarbon/kerosene solvent
CN1043502C (zh) * 1989-09-28 1999-06-02 石原产业株式会社 膨胀性水悬浮液除草组合物
AU637217B2 (en) * 1990-04-25 1993-05-20 Takeda Chemical Industries Ltd. Wood preservative compositions
FR2689729B1 (fr) * 1992-04-09 1994-06-03 Roussel Uclaf Nouvelles compositions pesticides renfermant un pyrethrinouide.
DE4434638A1 (de) * 1994-09-28 1996-04-04 Hoechst Schering Agrevo Gmbh Mikroverkapselte Pflanzenschutzmittel, ein Verfahren zu ihrer Herstellung sowie ihre Verwendung
EP0753255B1 (en) * 1995-07-11 2000-12-20 Nippon Petrochemicals Co., Ltd. Pesticidal compositions comprising diarylalkanes
WO1997022249A1 (en) * 1995-12-21 1997-06-26 Basf Corporation Enhancing the rate of seed germination with application of ethylene biosynthesis inhibitors
AU1373797A (en) * 1995-12-21 1997-07-17 Basf Corporation Low rate application of inhibitors of ethylene biosynthesis or action
DK1028627T3 (da) * 1995-12-21 2002-07-08 Basf Corp Aminoethoxyvinylglycin i kombination med mepiquatchlorid
US5861360A (en) * 1995-12-21 1999-01-19 Basf Corporation Encapsulated plant growth regulator formulations and applications
AU5727498A (en) 1996-12-20 1998-07-17 Basf Corporation Plant growth regulators in pyrrolidone solvents
JP3270824B2 (ja) * 1997-02-07 2002-04-02 北興化学工業株式会社 湛水下水田の直接散布用水性懸濁製剤
JP3270825B2 (ja) * 1997-02-14 2002-04-02 北興化学工業株式会社 湛水下水田の直接散布用水性懸濁製剤
US6251415B1 (en) * 1997-10-27 2001-06-26 Fmc Corporation Solvent system for pesticide products
AU2005239726C1 (en) * 2004-12-14 2010-11-18 Sumitomo Chemical Company, Limited Pesticidal composition comprising pyriproxyfen
JP4983014B2 (ja) * 2004-12-14 2012-07-25 住友化学株式会社 水中油型乳濁状組成物

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US31927A (en) * 1861-04-02 Levi dodge
ZA743563B (en) * 1973-06-18 1975-05-28 Carrier Corp Expansion device
JPS5238094A (en) * 1975-09-19 1977-03-24 Tadashi Arai Method of producing antibiotics, mimosamycin and chlorocarcin a, b, c
JPS5362832A (en) * 1976-11-17 1978-06-05 Mikasa Kagaku Kogyo Kk Odorless insecticide emulsion
JPS5391139A (en) * 1977-01-18 1978-08-10 Chugai Pharmaceut Co Ltd Insectcide composition
DE2861331D1 (en) * 1977-08-10 1982-01-21 Shell Int Research Pesticidal composition and method of combating pests
EP0003251B1 (en) 1977-12-20 1984-08-22 Imperial Chemical Industries Plc Insecticidal formulations and process for their preparation
JPS5517301A (en) * 1978-07-07 1980-02-06 Sumitomo Chem Co Ltd O/w suspension of pesticidal composition
JPS5524144A (en) * 1978-08-10 1980-02-21 Nippon Petrochem Co Ltd Aralkylation process
JPS55124708A (en) * 1979-03-16 1980-09-26 Sumitomo Chem Co Ltd Oil-in-water-type herbicidal suspension composition
CA1142850A (en) * 1979-03-26 1983-03-15 George W. Gaertner Pesticidally-active concentrated oil-in- water emulsions
JPS5649307A (en) * 1979-09-29 1981-05-02 Sumitomo Chem Co Ltd Oil-in-water type suspension insecticidal and acaricidal composition
JPS5857301A (ja) * 1981-09-30 1983-04-05 Shinto Paint Co Ltd 殺虫組成物
DE3343092A1 (de) * 1983-11-29 1985-06-05 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Wasserloesliche pestizide formulierung
EP0189588B1 (de) * 1985-01-29 1989-11-23 F. Hoffmann-La Roche Ag Herbizide Mischung
JPH0639362B2 (ja) * 1985-07-29 1994-05-25 住友化学工業株式会社 農薬固型製剤
JP2579755B2 (ja) * 1986-07-17 1997-02-12 塩野義製薬株式会社 新規懸濁性農薬製剤

Also Published As

Publication number Publication date
DE3700881C2 (de) 1997-08-07
CA1270755A (en) 1990-06-26
SE465903B (sv) 1991-11-18
IT1205705B (it) 1989-03-31
JPH0676281B2 (ja) 1994-09-28
FR2593024B1 (fr) 1994-01-28
DK23587D0 (da) 1987-01-16
FR2593024A1 (fr) 1987-07-24
NZ218935A (en) 1989-04-26
GB8700370D0 (en) 1987-02-11
DK23587A (da) 1987-07-18
KR950001959B1 (ko) 1995-03-08
AU6703086A (en) 1987-07-23
KR870006837A (ko) 1987-08-13
ES2002631A6 (es) 1988-09-01
CH669087A5 (de) 1989-02-28
GB2185685B (en) 1990-03-21
DE3700881A1 (de) 1987-07-23
HUT42253A (en) 1987-07-28
AU592606B2 (en) 1990-01-18
SE8700113D0 (sv) 1987-01-14
GB2185685A (en) 1987-07-29
JPS62167702A (ja) 1987-07-24
US4871766A (en) 1989-10-03
DK169754B1 (da) 1995-02-20
ZA8782B (en) 1987-09-30
SE8700113L (sv) 1987-07-18
PL263680A1 (en) 1988-02-04
PL148083B1 (en) 1989-09-30
IT8747534A0 (it) 1987-01-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU204391B (en) Oil in water type pesticide emulsion
KR920002216B1 (ko) 수용성 살충 제제 및 이를 제조하는 방법
JPH0336568B2 (hu)
US3894149A (en) Pesticidal Concentrates
JP2002518295A (ja) ピレスロイドの水性マイクロエマルジョン
US4020181A (en) Method of repelling insects from domestic mammals
US5028623A (en) Insecticidal transparent emulsion
JPH10130103A (ja) 農薬組成物
AU621178B2 (en) Plant protective microemulsion composition
US4760084A (en) Dry pesticidal compositions
FR2643223A1 (fr) Nouvelles emulsions aqueuses concentrees, leur procede de preparation et leur application dans le domaine pesticide
US5527823A (en) Pesticidal formulations
KR20040033049A (ko) 피레트로이드 살충제 또는 트리아졸 살균제의 수혼화성에멀션
AU2021105774A4 (en) Pesticide formulation comprising hexythiazox
JP2606324B2 (ja) 安定な農薬組成物
JP2646597B2 (ja) 安全かつ保存安定性に富む衛生害虫防除剤
AU2021105797A4 (en) Pesticide formulation comprising pyriproxyfen
US4285968A (en) Pesticidal concentrate with stabilizing agent
JPS6054928B2 (ja) 水性殺虫剤
JPS6318565B2 (hu)
CZ380692A3 (en) Pesticidal composition
HU182728B (en) Liquid insecticide containing 0,0-dimethyl-s-/phtalic imido-methyl/-dithiophosphate
JPS6252721B2 (hu)
JPH05271005A (ja) 殺虫組成物