HU204126B - Method for lyophilizing under sterile circumstances - Google Patents

Method for lyophilizing under sterile circumstances Download PDF

Info

Publication number
HU204126B
HU204126B HU892683A HU268389A HU204126B HU 204126 B HU204126 B HU 204126B HU 892683 A HU892683 A HU 892683A HU 268389 A HU268389 A HU 268389A HU 204126 B HU204126 B HU 204126B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
membrane
container
drying
sterile
dried
Prior art date
Application number
HU892683A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT52617A (en
Inventor
Thomas Bergmann
Herbert Brustmann
Original Assignee
Boehringer Mannheim Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boehringer Mannheim Gmbh filed Critical Boehringer Mannheim Gmbh
Publication of HUT52617A publication Critical patent/HUT52617A/hu
Publication of HU204126B publication Critical patent/HU204126B/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B5/00Drying solid materials or objects by processes not involving the application of heat
    • F26B5/04Drying solid materials or objects by processes not involving the application of heat by evaporation or sublimation of moisture under reduced pressure, e.g. in a vacuum
    • F26B5/06Drying solid materials or objects by processes not involving the application of heat by evaporation or sublimation of moisture under reduced pressure, e.g. in a vacuum the process involving freezing

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Freezing, Cooling And Drying Of Foods (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány steril körülmények közötti liofilizálő, azaz fagyasztásra szárítással történő eljárásra, valamint az említett eljárás megvalósítására alkalmas edényzetre vonatkozik. A találmány főleg biológiai és/vagy gyógyszerészeti anyagok szárítására alkalmas.
Biológiai és gyógyszerészeti anyagoknál gyakran szükség van arra, hogy ezeket a szubsztanciákat felhasználásukig teljesen szárazon tárolják. Az üyen érzékeny szubsztanciákhoz az esetek nagy részében csakis fagyasztásra szárítás útján lehet eljutni. Rendszerint fennáll még annak szükségessége is, hogy a szóban forgó anyagoktól a mikroorganizmusokat teljesen távol tartsák azért, hogy mind a biológiai anyagoknak mikrobák okozta bomlását, mind az alkalmazásuk soránlehetségesiofekciókatmegakadályozzák.
A biológiai és a gyógyszerészeti anyagok liofilizálása általában véve ismert (ásd: UJlmannsEnzyklopsdie dér Technischen Chemie, 3. kiadás, I. kötet, 556. oldalon és az ezt követő oldalakon). Emellett a szárított anyagnak mikroorganizmusokkal történő fertőződésének vagy másféle szennyeződésének megakadályozására számra költséges apparatív megoldást és eljárástechnikai szabályt is találunk.
így például gyógyszerkészítmények ampullákban vagy üvegecskékben történő szárításánál úgy járunk el, hogy a megfagyasztott anyagot tartalmazó üvegcséket baktériumszűrővel látják el és az üvegecskékben levő anyagot az első szárítási lépésben addig szárítják, amíg a megfagyott oldószer szublimációja befejeződik.
Ezután egy második szárítási szakasz, az úgynevezett útószárítás vagy maradványszárítás következik, melynek során az anyagban még visszamaradt maradéknedvességet távoÜtják el. Mivel ezt a második szárítási lépést többnyire egy különálló készülékben végzik, az ampullákat vagy a fiolákat ki kell venni az első készülékből és azokat a második szárítóberendezésbe kell elhelyezni, ami egy további -szennyeződés szempontjából érzékeny - munkafolyamat. Ennél a baktériumszűrőket eltávolítják és azokat gumidiafragmával és üreges tűvel ellátott alumíhiumsapkával helyettesítik. Az utószárítás a szárítani kívánt anyag tulajdonságaitól függően több napon át tart, ami után a szárítási teret enyhe túlnyomás alatt álló inért gázzal töltik fel és a diafragmanyílást valamilyen öntőmasszával lehetőleg gőzre nézve tömören lezárják.
Minthogy az ilyen módon végzett liofiiizálásnál a szublimáció sebessége csak mintegy fele a nyitottal szétterített anyagénak, a biológiai és a gyógyszerészeti anyagok fagyasztásos szárítását lemezeken, illetve lapokon is el lehet végezni steril körülmények között. Ennek során a szárítani kívánt anyag oldatát előbb sterilizálják, például sterilszűrőn át sterilre szűrik, majd steril körülmények között lapokra öntik és ismert módszerekkel liofilizálják. Ennél az eljárásnál azonban feltétel, hogy az egész liofilizálő berendezés sterilizálható legyen és ezen túlmenően követelmény még, hogy a szárítóberendezés környékét is csíramentesen (aszeptikusán) kell tartani.
Az elvégzett szárítás után szükséges, hogy az anyagot magában a szárítóberendezésben vagy annak környezetében valamilyen steril körülmények között végzett mechanikai eljárással eltávolítsák a lemezekről és az anyag tárolására is a sterilitási előírásokat kielégítő körülményeket kell biztosítani. Ez az eljárás így költséges berendezéseket és steril tereket, valamint a szárítani kívánt és a más megszárított anyaggal különös gondossággal végzett munkát követel meg, ami egészen a használatra kész kiszerelés végéig tart.
A jelen találmány célja ennél fogva a fentiekben vázolt nehézségek leküzdésével a köz számára egy olyan egyszerű eljárást biztosítani, melynek segítségével steril liofilizett anyagot kaphatunk anélkül, hogy a fentiekben említett és költséges sterilitási/sterilizálási követelményeknek - mind a szárítóberendezés, mind a berendezés körül levő térség tekintetében - eleget kellene tenni.
Ezt a célkitűzést a találmány szerint úgy érjük el. hogy a szárítani kívánt anyagot sterü körülmények kö20 zott bejuttatjuk egy edénybe, illetve tartályba, amely mikroorganizmusok számára áthatolhatatlanul zárható és annakhatároló falait -legalábbrészben - valamilyen mikroorganizmusok számára áthatolhatatlan, porózus, gőz formájában levő víz számára átjárható, 25 hidrofób membrán alkotja, továbbá hogy az edényt mikroorganizmusokra nézve áthatolhatatlanul ésnyomásállóan lezárjuk, különösen ragasztással vagy hegesztéssel, majd az anyagot közvetlenül az edényben a szokásos körülmények között végzett fagyasztásos 30 szárításnakvetjükalá.
A találmány azon a meglepő felismerésen alapszik, hogy az elvárásokkal .ellentétben az oldószermolekulák - különösen vízmolekulák - szublimációjával keletkező gőzáramot (amely a szárítani kívánt anyagból 35 a kondenzátor felé áramlik) a találmány szerinti eljárásban alkalmazott membrán csak mérsékelten akadályozza. így a membránnal körülvett anyag liofilezése meglepő módon közel azonos sebességgel megy végbe, mint a nyitottan történő, vagyis a csomagolással 40 körül nem vett anyag fagyasztva szárítása. A találmány szerint alkalmazott membránok olyan hidrofób membránok, melyek prózusak és egyrészt vízgőz számára átjárhatók, másrészt a pórusok olyan kicsinyek, hogy azokon mikroorganizmusok már nem képesek 45 átjutni. Ezen pórusok mérete előnyösen 5 0,5 pm, különösen < 0,2 pm. A találmány szerint előnyösen , olyan membránokat alkalmazunk, melyek még nedves állapotban is a mindenkori eljárási körülmények között is megfelelő szakítás! szilárdsággal rendelkeznek. 50 Egyébként a találmány szerinti eljárást kevésbé stabil membránokkal is meg lehet valósítani, ha ezeket valamilyen hordozóanyaggal megerősítjük, vagy mechanikailagnem vesszük őket túlzott mértékben igénybe.
A találmány szerinti eljárásban alkalmazott edény 55 falfelületének membránként megválasztott része a mindenkori körülményektől és a szárítási időtől függ és azt egy szakmában jártas személy egyszerű próbákkal könnyen meghatározhatja. A találmny szerinti eljárás egyik előnyös megvalósítási módja szerint az 60 egész falfelület membránfóliából áll, egy másik el2
HU 204126 Β őnyös kivitelezési mód értelmében a membránfólia felülete csupán kb. a tejes falfelület fele. Meglepő módon azonban a találmány szerinti eljárást még abban az esetben is előnyösen meg lehet valósítani, ha a membránfólía a teljes falfelületnek csupán 10%-át teszi ki.
cellulózszármazékokból, így cellulóz-acetátból készült féligáteresztő tulajdonságú papírok. A találmány szerint azonban még bizonyos polimervegyületekből, így politetrafluor-etilénből vagy polipropüénből készült fóliákat is használhatunk. Vízgőz számára átjárható membránként egészen különös módon alkalmasak a DIN 58 953 szabvány szerinti sterilizációs papírból készített fóliák és így az említett szabványban foglaltakat a jelen leírás részének kell tekinteni. A találmány további előnyös megvalósítási formáiban Goretex-membránokat vagy hasonlókat alkalmazunk, vagy a kereskedelemben szokásosan, beszerezhető fóliatömlőket, mint például a Vihuri OY cég (Wipack, Finnország) „Mediplast” néven forgalomba hozott termékét használjuk. Alkotórészeitől függetlenül bármilyen fóliamembránt alkalmazhatunk, amennyiben az kielégíti a DIN 58 953 szabványban megadott körülményeket a mikroorganizmusok át jutását megakadályozó pórusméretre C’Keimdichte”), a levegőáteresztő-képességre és különösen a szilárdságra vonatkozóan.
Az egyik előnyös megvalósítási forma szerint, a találmány szerinti eljárást egy tasakban vagy egy tömlőben valósítjuk meg, amely előnyösen kétféle falból készült. A kétféle fal a széleiken szilárdan és nyomásállóan össze van kötve, mimellett az egyik fal folyadékra nézve áthatolhatatlan anyagból áll, míg a másik falat a membrán alkotja.
A membránt és az edényt előnyösen hegesztéssel vagy ragasztással kötjük össze. A találmány értelméEgy további előnyös kivitelezési forma szerint a kád, illetve a kádalakú edény nedvességre nézve áthatolhatatlan műanyagból készült és annak előnyös falvastagsága 0,5-1 mm,
A leginkább alkalmas szárítási körülmények - így a nyomás, a hőmérséklet és az anyagmennyiség - esetenként a szárítani kívánt anyagtól, a membrán vastagságától, a membrán pórusainak számától és ezek méretétől függenek. Ezeket a paramétereket minden egyes anyagra és csomagolási rendszerre nézve a szokásos és egyszerű kipróbálással kell meghatározni.
A találmányt az alábbiakban néhány kivitelezési példa segítségével közelebbről megmagyarázzuk.
1, példa
Valamüyen membrán azon tulajdonságát, hogy mikroorganizmusokat müyen mértékben enged vagy nem enged át C’Keimdichte”) a DIN 58 953 szerint úgy vizsgáljuk, hogy mikroorganizmusokat viszünk fel vízcseppekben szuszpendálva egy próbadarabra, majd· a vízcsepp rászáradása után azt határozzuk meg, hogy a próbadarab alsó oldalára átjutottak-e a mikroorganizmusok, vagy sem.
A vizsgálni kívánt membránfóliából kb. 50 mm élhosszúságú négyzeteket vágunk ki. Ezeket a próbadarabokat sterilizáljuk, majd megszárítjuk. Ezután a sterü próbadarabokat külön-külön egy ugyancsak sterilizált lemezre rakjuk olymódon, hogy a próbadaraboknak azon oldala, amely a gyakorlati alkalmazás során fertőződhez vagy szennyeződhet, felül legyen. Ezekre a felfelé eső oldalakra próbadarabonként 5 csepp, cseppenként 0,1 ml térfogatú és 106 -107 csírát tartalmazó vízcseppet helyezünk el és így a membránokat beoltjuk. Ezt követően a próbadarabokat szobahőmérsékleten (20-25 ’C) és 40-60% relatív légnedvesség alatt tartjuk. A cseppeknek 6 órán belül teljesen be kell száradniok. Az egyes próbadarabokat a beoltott felületükkel felfelé vér-agar lemezre (1,5% agar) helyezzük úgy, hogy a fólia egész felülete érintkezzen az agaira. 5-6 másodperc múlva a papírt eltávolítjuk, majd a lemezeket 16-25 órán át és 37 ’Chőmérsékleten inkubálva tenyésztjük. Amennyiben az ilyen próbafóliákkal kezelt agarlemezeken tenyészet megjelenését és növekedését nem észlelünk, úgy a fólia mikroorganizmusokra nézve kellően tömör, vagyis „keimdicht”. A membránok ezen tulajdonságának vizsgálatára, különösen a vizsgálathoz szükséges mikroorganizmus-szuszpenziók készítésére, további adatokat megtudhatunk a DIN 58 953 számú szabvány 6. részében lírtakból.
2. példa
Tápoldatot készítünk 10 g peptonból, 5 g glükózból, 5 g nátrium-ldoridból, 0,084 g kálium-dihidrogénfoszfátból (KH2PO4), 0,187 g dinátrium-hidrogénfoszfát-dihidrátból [Na2HPO4 - víz (1/2)] éspirogénmentes vízből, hogy az össztérfogat 1 liter legyen. Ennek pH-ját 7,0 értékre beállítjuk, majd zárt, átszúrható palackban végsterüizálásnak vetjük alá.
A liofüizálni kívánt steril tápoldat befogadására egy sterü, átlátszó tasakot készítünk, amely egy átlátszó fóliából és egy megfelelő papírból áü. Ennek érdekében egy kereskedelemben beszerezhető, átlátszó és sterilizálható tasakfóliából indulunk ki, így a Wipak Medical cégSterü-KingR47 néven forgalmazott temrékéből. Ez egy tömló'alakú, vagyis mind a két oldalán összehegesztett, de egyébként nyitott cső, amely fel van tekercselve egy 400 mm szélességű görgőre. Ebből levágunk egy 800 mm hosszúságú darabot. Ennek a csőnek a két nyitott végét egy kereskedelmi forgalomban beszerezhető fóliahegesztő-készülékkel összehegesztjük és így egy tasakot kapunk. Ezt a tasakot ezután autoklávban, szűrőprogrammal 123 ‘C hőmérsékleten és 2 bar gőznyomás alatt sterilizáljuk, majd a már sterü tasakot a könnyebb kezelhetőség céljából egy nem sterü kádba helyezzük el olymódon, hogy az átlátszó fólia alul legyen. Az említett kád VA-lemezből készült, hossza 800 mm, szélessége 400 mm, magassága 30 mm. Mindezek után a steril tasakot egy úgynevezett „Laminar-Flowbox”-ban sterü körülmények k8zött egy dezinf iciált oüó segítségével megnyitjuk, nevezetesen a tasak egyik sarkát levágjuk, llymó3
HU 204126 Β dón a fólia és a papír között kb. 30 mm-es nyílás keletkezik. Ebbe egy steril csövet dugunk be és ezen keresztül l,51iter steril tápoldattalmegtöltjükatasakot, melyet azután - még mindig a Laminar-Flowboxban steril körülményekközött lezárunk Ezt úgy végezzük, hogy egy kereskedelemben szokásosan beszerezhető fóliahegesztő-készülékkel a sarkot hegesztéssel lezárjuk.
Az egész összeállítást (lemezkád, tasak és benne a steril tápoldat) ezután egy Edwards + Kniese cégtől származó, nem sterilizálható, a kereskedelemben szokásos áruként beszerezhető liofilizáló berendezésben (összfelület: 1,5 m2) egy -45 °C hőmérsékletre előhűtött lapon elhelyezzük és az oldatot megfagyasztjuk. Az oldat teljes megfagyása után, nem steril körülmények között, 13,3 Pa nyomás alatt és 22 ’C laphőmérsékleten elvégezzük a liofilizálást, majd a terméket 0,13 Pa nyomás alatt és továbbra is nem steril körülményekközött utánszárítási műveletnek vetjük alá. A teljesszárításiidőkb. 72óra.
A fentiek szerint kapott, az átlátszó sterilizálótasakban világosbarna színű por alakjában levő liofilizált terméket a tasakkal együtt egy Jaminar-FIowbox”-ba helyezzük és 1,5 liter steril vízben oldjuk. Ezt úgy csináljuk, hogy a papíroldalt a tervezett beszúrási helyen alkohollal dezinficiál juk, majd egy steril kanul és alkalmas steril fecskendő segítségével összesen 1,5 liter steril vizet juttatunk be a tasakba és a fagyasztva szárított anyagot oldjuk, majd az oldatot áttöltjük egy steril palackba. Az oldatot ezután 4 napon át 37 ’C hőmérsékleten tartva inkubáljuk, ezt követően az inkubált membránfilteres módszerrel meghatározzuk a mikrooranizmusok (csírák) számát.
Úgy találtuk, hogy a Iiofilizálási eljárással semmilyen csírát nem vittünk át az anyagba. -

Claims (10)

1. Eljárás különösen valamilyen biológiai vagy gyógyszerészeti anyagnak steril körülmények között * történő fagyasztásos szárítására (liofilizálására), azzal jellemezve, hogy a szárítani kívánt anyagot elhelyezzük egy olyan tartályban, melynek oldalai - legalább részben -valamüyenhidrofób, porózus, mikroorganizmusokszámára átjárhatatlan, de vízgőzszámára átjárható membránból állnak, majd az említett tartályt nyo5 másállóan lezárjuk és ezt követően a lezárt tartályban levő anyagot a szokásos körülmények között végzett fagyasztásos szárításnak (liofüezésnek) vetjük alá.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyanmembránt alkalmazunk, mélynekpórusmé10 rete^0,5pm.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan membránt alkalmazunk, melynek pórusmérete < 0(2. μηχ
4. Az 1-3. igénypontokbármelyike szerinti eljárás, 15 azzal jellemezve, hqgy membránként a DIN 58 953 szabványnak megfelelő tulajdonságokkal rendelkező fóliát alkalmazunk.
5. Az 1-4, igénypontokbármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egy féligáteresztő papírból, elő20 pyösen cellulózbői és cellulózszármazékokból készült membrán alkalmazunk.
6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy cellulóz-acetátból készült membrán alkalmazunk
25
7. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy membránként valamilyen polimer vegyületből, előnyösen politetrafluor-etilénből vagy polipropilénbőlkészítettfóliát alkalmazunk
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás,
30 azzal jellemezve, hogy tartályként olyan tömlőt vagy tasakot használunk melynek előnyösen egy víz számára áthatolhatatlan fala és ehheznyomásállóan kapcsolódó további fala van, mely utóbbi membránként van kialakítva.
9. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy tartályként palackot, ampullát vagy fiolát alkalmazunk, amely le van zárva a membránnal.
10. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy tartályként egy kádalakú edényt alkalmazunk amely a membránból álló fedéllel nyomásállóan összeköttetésben van.
HU892683A 1988-05-26 1989-05-25 Method for lyophilizing under sterile circumstances HU204126B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3817906A DE3817906A1 (de) 1988-05-26 1988-05-26 Verfahren und behaeltnis zum gefriertrocknen unter sterilen bedingungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT52617A HUT52617A (en) 1990-07-28
HU204126B true HU204126B (en) 1991-11-28

Family

ID=6355171

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU892683A HU204126B (en) 1988-05-26 1989-05-25 Method for lyophilizing under sterile circumstances

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0343596B1 (hu)
JP (1) JPH0229256A (hu)
AT (1) ATE73226T1 (hu)
CA (1) CA1337974C (hu)
DD (1) DD283864A5 (hu)
DE (2) DE3817906A1 (hu)
DK (1) DK173643B1 (hu)
ES (1) ES2030556T3 (hu)
FI (1) FI91442C (hu)
GR (1) GR3004584T3 (hu)
HU (1) HU204126B (hu)
IE (1) IE61012B1 (hu)
PL (1) PL159938B1 (hu)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL90188A0 (en) * 1988-05-18 1989-12-15 Cryopharm Corp Process and medium for the lyophilization of erythrocytes
US5045446A (en) * 1988-08-26 1991-09-03 Cryopharm Corporation Lyophilization of cells
US5257983A (en) * 1991-04-12 1993-11-02 Cryopharm Corporation Blood bag for lyophilization
WO1995027180A1 (en) * 1994-04-04 1995-10-12 W.L. Gore & Associates, Inc. Improved method for minimizing contamination of freeze-dried products
DK0776297T3 (da) * 1994-08-19 1999-05-10 Gore & Ass Udluftet flaske til frysetørring og fremgangsmåde til minimering af kontamination af frysetørrede produkter
FR2740108B1 (fr) * 1995-08-22 1998-03-27 Lab Francais Du Fractionnement Emballage etanche pour sechage, notamment lyophilisation, et procede de sechage, notamment de lyophilisation, a l'aide d'un tel emballage
FR2738057B1 (fr) * 1995-08-22 1997-11-07 Lab Francais Du Fractionnement Emballage etanche pour sechage, notamment lyophilisation, et procede de sechage, notamment de lyophilisation, a l'aide d'un tel emballage
WO1997011155A1 (en) * 1995-09-22 1997-03-27 Government Of The United States Of America, Represented By The Secretary Of The Department Of Health And Human Services Container for drying biological samples, method of making such container, and method of using same
US5596814A (en) * 1995-11-06 1997-01-28 W. L. Gore & Associates, Inc. Vented vial stopper for processing freeze-dried products
AT1399U1 (de) 1995-11-29 1997-04-25 Immuno Ag Verfahren und einrichtung zum lyophilisieren
DE19751031A1 (de) 1997-11-19 1999-06-24 Ingo Dipl Ing Heschel Verfahren zur Herstellung poröser Strukturen
US6312648B1 (en) 1998-01-12 2001-11-06 The United States Of America As Represented By The Department Of Health And Human Services Applicator system
DE19815993C2 (de) * 1998-04-09 2003-03-06 Schott Glas Behälter zur Gefriertrocknung und Aufbewahrung medizinischer Produkte
EP1958618A1 (de) 2007-02-15 2008-08-20 Octapharma AG Verfahren zur Gefriertrocknung mit optimierter Rekonstitution von Biopolymeren
JP2010124931A (ja) * 2008-11-26 2010-06-10 Kanae Co Ltd 凍結乾燥製剤の包装体の製造方法
EP2386399B8 (de) * 2010-04-23 2015-08-05 MC Beteiligungs-GmbH Verfahren zum Einbringen von Löchern in eine wasserdichte Beschichtung und Grundkörper mit solcher Beschichtung
WO2015162273A1 (en) 2014-04-25 2015-10-29 Merck Sharp & Dohme Bv A method to dry multiple individual frozen bodies and a system for applying this method
CA3078625C (en) 2017-10-09 2023-01-17 Terumo Bct Biotechnologies, Llc Lyophilization container and method of using same
JP2019090596A (ja) * 2017-11-10 2019-06-13 エイブル株式会社 凍結乾燥生成物の製造方法、及び、凍結乾燥用袋、並びに、凍結乾燥装置
CA3130668A1 (en) 2019-03-14 2020-12-03 Terumo Bct Biotechnologies, Llc Multi-part lyophilization container and method of use

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE620147A (hu) * 1961-07-17
NL283895A (hu) * 1961-11-28
GB1154320A (en) * 1965-09-24 1969-06-04 Unilever Ltd Freeze Drying
FR2284842A1 (fr) * 1974-09-11 1976-04-09 Nestle Sa Perfectionnement apporte la lyophilisation des produits solides, liquides ou pateux
JPS60168464A (ja) * 1983-11-18 1985-08-31 新技術事業団 血液保存方法及びその保存用容器
JPS6136942A (ja) * 1984-07-28 1986-02-21 Sony Corp 電子部品装置

Also Published As

Publication number Publication date
EP0343596A2 (de) 1989-11-29
PL159938B1 (pl) 1993-01-29
FI91442B (fi) 1994-03-15
IE891541L (en) 1989-11-26
ATE73226T1 (de) 1992-03-15
EP0343596A3 (en) 1990-02-28
EP0343596B1 (de) 1992-03-04
IE61012B1 (en) 1994-09-07
DE58900902D1 (de) 1992-04-09
GR3004584T3 (hu) 1993-04-28
CA1337974C (en) 1996-01-23
FI892563A0 (fi) 1989-05-25
DK252589D0 (da) 1989-05-24
HUT52617A (en) 1990-07-28
ES2030556T3 (es) 1992-11-01
DK252589A (da) 1989-11-27
PL279609A1 (en) 1990-01-22
JPH0229256A (ja) 1990-01-31
DD283864A5 (de) 1990-10-24
FI91442C (fi) 1994-06-27
DE3817906A1 (de) 1989-11-30
DK173643B1 (da) 2001-05-14
JPH0450830B2 (hu) 1992-08-17
FI892563A (fi) 1989-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU204126B (en) Method for lyophilizing under sterile circumstances
US5309649A (en) Process and container for freeze drying under sterile conditions
JPS62228147A (ja) 殺菌工程用生物学的インジケ−タ
KR100319565B1 (ko) 자체내장된생물학적인디케이터
US4528268A (en) Apparatus and method for testing the sufficiency of sterilization
CA1279245C (en) Method and device for disinfecting biological fluids and container for same
AU2006274329B9 (en) Vapour-sterilisable blood separating device
US7045343B2 (en) Sterilization indicator test packs
IE882341L (en) Vapor sterilization of medical instruments
WO2014054494A1 (ja) 微生物培養器、微生物検査キット、透析液の検査方法、微生物の培養方法、微生物の検査方法、及び微生物培養器の製造方法
US3846242A (en) Biological sterility indicator and method for using same
JP3558635B2 (ja) テストパック材料または装置を用いたまたは用いない生物学的滅菌インジケーター
EP0060723A1 (en) Indicator for detecting ethylene oxide
NZ528791A (en) Albumin in a flexible polymeric container
AU2002254196A1 (en) Albumin in a flexible polymeric container
Walsh et al. Filtration sterilization
US8980175B2 (en) Methods for plasma sterilization using packaging material
JPS6054068B2 (ja) 滅菌用袋
Ford Sterile pharmaceutical products
Denyer et al. Sterilization: filtration sterilization
JPH11196893A (ja) 気体滅菌のための一体的生物学的指示器およびその方法
IT201800008267A1 (it) Procedimento per la sterilizzazione in autoclave di prodotti umidi confezionati in materiali plastici o termosensibili
RU2123353C1 (ru) Биологический индикатор раздельного типа
JP2010259378A (ja) 細胞培養方法、細胞培養システム
CN205058764U (zh) 医用环保灭菌皱纹纸