HU202715B - Water-dispersible plant protective granules comprising phosphorylated tensides - Google Patents

Water-dispersible plant protective granules comprising phosphorylated tensides Download PDF

Info

Publication number
HU202715B
HU202715B HU864941A HU494186A HU202715B HU 202715 B HU202715 B HU 202715B HU 864941 A HU864941 A HU 864941A HU 494186 A HU494186 A HU 494186A HU 202715 B HU202715 B HU 202715B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
phosphorylated
weight
granules
water
ethoxylated
Prior art date
Application number
HU864941A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT47788A (en
Inventor
Konrad Albrecht
Jean Kocur
Hans Roechling
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HUT47788A publication Critical patent/HUT47788A/hu
Publication of HU202715B publication Critical patent/HU202715B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N25/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests
    • A01N25/12Powders or granules
    • A01N25/14Powders or granules wettable

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

A találmány tárgya vízben diszpergálható, a növényvédelemben alkalmazható, foszforilezett tenzideket tartalmazó növényvédőszer granulátum, amelynek előnyös alkalmazástechnikai tulajdonságai vannak.
A kereskedelemben kapható növényvédőszereket főleg szórható porok, emulzió koncentrátumok vagy vizes diszperziók formájában hozzák forgalomba. A permedé előállításához ezeket az anyagokat vízzel keverik össze.
A fentiekben felsorolt formában forgalomba hozott szerek kezelése nem problémamentes. A poralakú szerek előállításánál és alkalmazásánál gyakran lép fel a környezetre káros porképződés. Az emulzió koncentrátumok oldószereket tatalmaznak, amelyek sokszor gyúlékonyak, kellemetlen szagúak, vagy a bőrfelületet károsíthatják. A diszperzióknál hosszabb tárolási idő után nehezen felrázható üledék képződhet. Ezen felül ezeknél a kiviteli formáknál gyakran probléma a csomagolóanyagok kiürítése.
A vízben diszpergálható granulátumoknál (rövid megnevezéssel: „VG”) ilyen hátrányok nincsenek, mivel szabadon folynak, pormentesek és jól adagolhatók. Ezek a granulátumok problémamentesen csomagolhatok polietilén tartályokba, többrétegű (papír/alumínlum/műanyag) zsákokba vagy kartondobozokba és ezek mindegyike könnyen üríthető. A diszpergálható granulátumok üzemi előállítására számos eljárás ismeretes, mint például a H.B. Ries: Aufbereitungstechnik 1970 3. szám 147. oldal és a M.Rosch és R. Probst: Verfahrenstechnik 9 (1975) 59-64. oldal irodalmi közleményekben ismertetett eljárások. A vízben diszpergálható granulátumok előállítására jól ismert a fluidizációs eljárás, amely lehet ellenáramú vagy egyenáramú.
Az A 3 920 442 számú amerikai egyesült államokbeli és az A1 401 304 számú angol szabadalmi leírásban, valamint az M. Rosch és R. Probst: Verfahrenstechnik 9 (1915) 59. oldal irodalmi közleményben olyan ellenáramú eljárást írnak le, amelynél a teljesen finomra őrölt hatóanyag-port inért anyaggal és a formáláshoz szükséges egyéb segédanyaggal összekeverve alulról belépő levegővel fluidizálják és felülről rászórt ragasztó oldattal agglomerálják.
AzA0026918,azA0141436 és azAO 141437 számú európai szabadalmi leírásban, valamint a Verfahrenstechnik 9 (1975) 61-62. oldal irodalmi közelményben ismertetett eljárásban a nedvesen megőrölt hatóanyag diszperziót a szüárd anyagot lebegtető levegővel egyenáramban juttatjuk be a granuláló készülék termék-tartályába. Gazdaságosabb porformájú hatóanyag helyett granulátum formájú kiindulási anyagként hatóanyag diszperziót alkalmazni, mivel a nedves őrlést műszaküag könynyebb elvégezni, mint a száraz őrlést.
Vízben diszpergálható granulátumok állíthatók elő a vizes hatóanyag diszperzió porlasztva szárításával is, amint azt az A 0 075 198 és az A 0 141 509 számú európai szabadalmi leírásban ismertetik.
A problémamentes alkalmazás érdekében a vízben diszpergálható granulátumot a víznek jól kell nedvesíteni, lehetőleg spontán kell szétesnie a vízbe helyezéskor, és stabil, kiülepedésmentes szuszpen2 ziót kell képeznie.
A fluidizációs eljárással és a porlasztva szárítással előállított granulátumok nedvesíthetőségét és feltáródását az eljárástechnikai paraméterek és az alkalmazott formálási segédanyagok határozzák meg. így a fluidizációs granulálással, azon belül is a különösen kedvező egyenáramú eljárással, j ó kitermeléssel gömbölyű, nem proló granulátum-szemcséket kapunk, de ezek a vízben csak lassan esnek szét, azaz nem spontán diszpergálódnak és a képződő diszperzió stabilitása mérsékelt vagy rossz.
A porlasztva szárításos granulátum előállításánál a hőhasznosítás, a szemcsenagyság és a kitermelés szempontjából az előállítási folyamat számára kedvező szárítási paramétereknél adott esetben olyan terméket kaphatunk, amely csak túl lassan nedvesedik.
Úgy találtuk, hogy mindkét esetben, azaz a porlasztva szárításos és a fluidizációs granulátum előállításnál is, az alkalmazástechnikai hátrányokat, azaz a rossz diszpergálódást (rossz „spontaneitás”) és a rossz nedvesíthetőséget speciális foszforilált segédanyagokkal ki lehet küszöbölni.
A találmány szerinti, a növényvédelemben alkalmazható, új, vízben diszpergálható granulátum, a hatóanyag mellett sztirilcsoporttal szubsztituált, etoxüezett és foszforilezett, fenolokat, foszforilezett, etoxüezett vagy propoxilezett zsíralkoholokat, foszforilezett etilén-oxid-propilén-oxid blokkpolimer tenzideket vagy ezek sóját vagy ezen vegyületek keverékét tartalmazza.
A tenzidek sói közül különösen előnyösek az alkáli-, és az alkáliföldfémekkel alkotott, valamint az ammónium-, a mono-, di- vagy trialkil-ammónium vagy a mono-, di- vagy trialkanol-ammónium-sók.
A sztlrücsoportot tartalmazó, etoxilezett fenolok közül előnyösek a két vagy három sztirilcsoportot és körülbelül 18-20 mól etilén-oxídot tartalmazó fenolok foszforsavval alkotott mono- vagy diészterei. Különösen előnyösen alkalmazhatók az etoxilezett és foszforilezett, trietanol-aminnal semlegesített trisztiril-fenolok, például az (K'Soprophor FL (Rhone Poulenc gyártmány) vagy a HOE S 3475 (a HOECHST AG gyártmánya). A foszforilezett etilén-oxid-propilén-oxid blokkpolimerek közül előnyösen alkalmazhatók a találmány szerint az (I), (Π) és (ΙΠ) általános képletű polimerek, vagy ezek keverékei, a képletekben x, y és z értéke egymástól függetlenül 2 és 200 közé eső egész szám.
Különösen előnyösek a (Π) általános képletű . biszmonofoszforsav-észterek közül azok, amelyek1 nél x és z értéke megközelítően azonos.
Az (I), (Π) és (ΠΙ) általános képletű blokkpolimerek előállítását az A 72 47 982 számú japán szabadalmi leírás írták le.
, A találmány szerinti granulátumok, szemben az ismert granulátumokkal, meglepően jól nedvesednek és diszpergálódnak. így például a tributü-fenoltetraglikol-éter és a nonü-fenol-di- és tetraglikoléter foszforsavval alkotott mono- és diészterei felhasználásával készített granulátumok tulajdonságai nem érik el a teezidekkel készült találmányunk • szerinti granulátumok tulajdonságait.
} A találmány izerinti granulátumok jobb nedvesedését és diszpergálódását a nagyobb spontaneitás,
-2HU 202715 A a diszperzió jobb stabilitása és a jobb nedvesedő-képesség jellemzi.
A nem kielégítő nedvesedést úgy észlelhetjük, hogy a granulátum szemcsék a diszpergálódás előtt még egy ideig a víz felületén úsznak. így a szemcsék a felületen nagyobb egységekké tapadhatnak össze, ebből gyakran következik, hogy a granulátum csak részlegesen diszpergálódik.
A találmány szerinti, a vízben diszpergálható granulátumok foszforüezett tenzideken kívül még egyéb adalékanyagokat is tartalmazhatnak Ilyenek például a következőkben felsorolt szokásos diszpergálószerek:
- m-krezol+formaldehid+nátriura-szulfitból előállított szulfonsav nátriumsója (Dispergiermittel 1494(K)),
- nátrium-oleoil-metil-taurid (K^Arkopon T),
- metoxi-ligninszulfonsav nátriumsója (^Yanisperse CB),
- ligninszulfonsav nátriumsója ((R)Borrsperse 3A),
- nátrium-metü-naftalin-szulfonát (^Supragil MNS90),
- nonil-fenol-novolak-18 etüén-oxid-szulfo-borostyánkösav-félészter nátriumsója (Dispergiermittel 1728^,
- dmaftü-metán-diszulfonsavas dinátrium fKOispersogen A, ™Tamol MNO),
- krezol+formaldehid+nátrium-szulfit+oxi-naftalin-szulfonsavból előállított szulfonsav nátriumsója (Dispergiermittel SS™'),
- nátrium-polikarboxilát f R'Sopropon T 36),
- kálium-polikarboxilát (™>Dispersant DG),
- nátrium-fenil-szulfonát (™>Dispersant GN),
- nátrium-alkü-naftalin-szulfonát (^Supragil WP),
- kondenzált nátrium-naftalin-szulfonát ((K)SupragilNS90).
A találmány szerinti vízben diszpergálható granulátumok tartalmazhatnak még inért szüárd hordozó anyagokat, például szüícium-dioxidot, krétát, keményítőt, kaolinitet; kötőanyagokat, például poli(vinü-pirrolidon)-t, szacharidokat, poli(vinü-alkohol)-t, adott esetben habzásgátló anyagot, például trialkü-foszfátokat vagy adott esetben a granulátum szemcsék vízben történő szétesését elősegítő anyagokat, például pentanátrium-trifoszfátot.
A találmány szerinti granulátumok példáid a következő növényvédő hatóanyagokat tartalmazhatják: fungicideket, mint például a trifenil-ón vegyületek közül a Fentin-hidroxidot és a Fentin-acetátot vagy a benzimidazol-karbamátok közül a Carbendazimot; herbicideket, mint például a karbamid származékok közül a Linuront, a Monolinuront, az Isoproturont és a Diuront vagy a szubsztituált fenoxi-propionsav észterek közül a Fenoxy-propethylt; inszekticideket, mint például a dinitro-fenol-éterek közül a Binapacryl-t, a piretroidok közül a Deltamthrin-t vagy a klórozott biciklusos vegyületek közül az Endosulfan-t. Ezeket a növényvédőszereket a Ch. R. Worthing és C.B Walker: The Pesticide Manual (British Corp Protection Councü) irodalmi közleményben írták le.
A találmány szerinti granulátumok hatóanyagtartalma 1-95 tömeg%, előnyösen 35-90 tömeg%.
A foszforüezett tenzidek részaránya 0,1-15 tömeg% között, előnyösen 0,2-15 tömeg% között változhat.
A találmány szerinti megoldást a következő példákkal szemléltetjük.
Készítmény előállítási példák
Általános adatok
A granulátum készítmény spontaneitásának meghatározásához 1 -tői 4-ig terjedő értékelő skálát definiálunk.
Ehhez 1 g granulátumot adunk mérőhengerbe töltött 1130 ’C hőmérsékletű, 342ppm keménységű vízhez. 1 perc elteltével a mérőhengert lassan 180’kal megfordítjuk, majd visszafordítjuk a kiindulási helyzetébe. Ezt a folyamatot háromszor megismételjük. Az értékelést az alábbi skála alapján végezzük:
1: minden granulátum szemcse diszpergálódott;
2: a fentiekben leírt „rázási” folyamatot 2 perc várakozás után megismételve minden granulátum szemcse diszpergálódott:
3: nem diszpergálódott granulátum szemcsék maradnak vissza;
4: a granulátum túlnyomó része nem diszpergálódott.
A diszperzió stabilitásának jellemzésére azt a készítmény mennyiséget adjuk meg tömeg%-ban, amely 30 perc ülepítési idő után a szuszpenzió térfogatának felső 9/10-ében helyezkedik el.
A nedvesítőképességet a CIPAC-Handbook 1. kötet (1970) 967. oldal irodalmi közleményben leírt módszerrel határozzuk meg. Az 1., 2., 3. és 4. példában szereplő granulátumokat fluidizációs egyenáramú eljárással állítottuk elő úgy, hogy az előzetesen behelyezett és lebegtetett granulátum rétegbe vezettük be a hatóanyag-diszperziót. Az Aeromatic AG által gyártott, coating betéttel eüátott STERA1 típusú laboratóriumi fluidizációs granuláló készüléket használtuk.
Nagyobb mennyiségeket a körülbelül 20 kg befogadóképességű Nauta vagy Glatt fluidizációs granuláló készülékeken állítottuk elő. A készülékek indításához szükséges granulátumot a nedvesítő- és diszpergálószerrel összekevert, szárazon őrölt hatóanyag vizes kötőanyag oldattal történő beszórásával, eüenáramú eljárással áüítottuk elő. Az így kapott granulátum összetétele azonos volt az egyenáramú eljárásban beszórt diszperzió szárazanyagának összetételével.
Az indításhoz szükséges granulátum előállítható még a granulálandó diszperzió egy részének porlasztva szárításos granulálásával is.
I. példa
80,8 tömeg% carbendazim(metil-benzimidazol2-U-karbonát) technikai minősége (99%-os),
II, 2 tömeg% kaolin,
2,0 tömeg% nedvesítőszer (az 1. táblázatszerűit),
3,0 tömeg% m-krezolból, formaldehidből és nátrium-szulfitból előállított szulfonsavas nátriumsó (Dispergiermittel SS, a HOECHST AG. gyártmánya),
1,0 tömeg% Polyglykol 6000,
2,0 tömeg%víz
-3HU 202715 A
1. táblázat
nedvesítőszer spontaneitás a diszperzió stabilitása
zsíralkohol, etoxilezett és propoxilezett, végül foszforilezett 1 83%
HEOS3475 1-2 83%
összehasonlítási alap:
dibutil-naftalin-szulfon
sav nátriumsója 3-4 46%
Az 1. példában előállított granulátum szemcsenagysága: 0,25-2 mm, a nedvesedőképessége: 30 sec.
2. példa
52.1 tömeg%trifenil-ón-hidroxi (96%-os),
2,0 tömeg% ^'Soprophor FL,
1,0 tömeg% nátrium-oleoil-metil-taurid (^Arkopon T, A HOECHST AG gyártmánya),
6,0 tömeg% metoxi-lignin-szulfonsav nátriumsója,
6,0 tömeg% szintetikus, kicsapott szilícium-dioxid,
13.9 tömeg% kaolin,
14,0 tömeg% glükóz,
3,0 tömeg% poli(vinil-pirrolidon),
2,0 tömeg%víz.
Szemcsenagyság: 0,1-2 mm,
Nedvesedő-képesség: 10 sec.
Spontaneitás: 1,
A diszperzió stabilitása: 96%.
3. példa
72.9 tömeg% trifenil-ón-hidroxid (96%-os),
3.1 tömeg! SoprophorFL,
6,0 tömeg% nátrium-lignin-szulfonát,
3,0 tömeg% poli(vinil-pirrolidon),
10,0 tömeg% szintetikus, kicsapatott szilíciumdioxid,
3,0 tömeg% kapolin,
2,0 tömeg%víz
Szemcsenagyság: 0,2-2 mm,
Nedvesedőképesség: 10 sec,
Spontaneitás: 1,
A diszperzió stablitása: 95,2%.
4. példa
88,30 tömeg% Linuron /3-(3,4-diklór-fenil)-1metoxi-l-metil-karbamid/ (90,6%-os),
0,25 tömeg% Soprophor FL,
2,25 tömeg% dibutil-naftalin-szulfonsav nátriumsója,
2,90 tömeg% nátrium-metil-naf talin-szulfonát,
5,50 tömeg% poli(vinil-pirrolidon),
0,80 tömeg% szintetikus, kicsapatott szilíciumdioxid
Szemcsenagyság: 0,3-2 mm,
Nedvesedőképesség: 10 sec,
Spontaneitás: 1-2,
A diszperzió stabilitása: 75%.
Általános adatok az 5-7. példákhoz
Az 5., 6. és 7. példában ismertetett granulátumokat porlasztva szárítással állítottuk elő. Az előállítást Nubilosa szórótoronyban végeztük a Schlick cég által gyártott egykomponensű, nagynyomású fúvókával (Modell: 118).
5. példa
75,4 tömeg% Carbendazim, technikai minőségű (99,5%-os),
7.9 tömeg% naftalin-szulfonsav és formaldehid kondenzációs terméke,
2,0 tömeg% akril-csoportot tartalmazó poli(vinil-alkohol), elszappanosítási száma: 83 ± 0,8
6.9 tömeg% részlegesen hidrolizált keményítő, 3,0 tömeg% nedvesítőszer (a 2. táblázat szerint),
3,6 tömeg% kréta,
0,4 tömeg% triizobutil-foszfát,
0,8tömeg%víz
2. táblázat
nedvesítőszer nedvesedő- képesség (mp) spontaneitás
SoprophorFL 10 1
Forlanit P (Na-lauril-éter-foszfát) 10 1
Összehasonlítási alap: dibutil-naftalin-szulfonsav nátriumsója >5 3
Szemcsenagyság: 60-30 pm,
A diszperzió stablitása: 75:85%.
6. példa
80,8 tömeg% Carbendazim, technikai minőségű (99%-os),
5,4 tömeg% naftalin-szulfonsav és formaldehid kondenzációs terméke,
2.9 tömeg% akril-csoportot tartalmazó poli(vinii-alkohol), elszappanosítási száma: 83 ± 0,8,
5,4 tömeg% részlegesen hidrolizált keményítő,
3,6 tömeg% Forlanit P 0,4 tömeg% triizobutil-foszfát, l,5tömeg%víz
Szemcsenagyság: 60-300 p.m,
A diszperzió stablitása: 84%,
Spontaneitás: 1,
Nedvesedőképesség: 10 sec.
7. példa
75,0 tömeg% fentin-hídroxid, technikai minőségű,
5.9 tömeg% nonil-fenol-novolak-18-etilén-oxidszulfo-borostyánkősav-félészter nátriumsó,
4.9 tömeg% akril-csoportot tartalmazó poli(vinil-alkohol), elszappanosítási száma: 83 ± 0,8,
2,0 tömeg% nedvesítőszer (3. táblázat szerint),
-4HU 202715 A
10,5 tömeg% pentanátrium-trifoszfát, 0,4 tömeg% triizobutil-foszfát,
1,3 tömeg%víz
3. táblázat nedvesítőszer nedvesedő spontaneitás képesség (perc) (I) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΙΠ) általános képletű polimert is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 40% etilén-oxid van (I) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΙΠ) általános képletű polimer is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 50% etilén-oxid van (I) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΙΠ) általános képletű polimert is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 68% etilén-oxid van (H) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΠΙ) általános képletű polimert is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 40% etilén-oxid van (Π) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΙΠ) általános képletű polimert is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 50% etilén-oxid van (Π) általános képletű blokkpolimer, amely maximum 30% (ΠΙ) általános képletű polimert is tartalmazhat, 1 1 a végtermékben 68% etilén-oxid van Forlanit P (nátrium-lauriléter-foszfát) 1 1
SoprophorFL 1 1
Összhasonlítási alap:
nátrium-oleilmetil-taurid 10 2
Szemcsenagyság: 60-300 μτη,
A diszperzió stabilitása: 75-85%.
8. példa
37,23 tömeg% Endosulfan (6,7,8,9,10,10-hexaklór-l,5,5a,6,9,9a-hexahidro-6,9-metano-2,4,3-be nzodioxatiepin-3-oxid), 94% tömeg%-os,
54,7 tömeg% kaolin tömeg% Na-ligininszulfonát tömeg% Na-oleil-metil-taurid (Arkopon' -T, Hoechst AG gyártmány) tömeg% etoxilezett és foszforilezett trisztirilfenol-kalciumsó (HOE S 3775, Hoechst AG gyártmány) tömeg% poli(vinil-pirrolidon) tömeg% magnézium-hidroxi-karbonát
10,07 tömeg%víz
Nedvesedőképesség: 10 sec
Spontaneitás: 1-2

Claims (4)

1. A növényvédelemben alkalmazható, vízben diszpergálható, 1-95 tömeg% növényvédőszer hatóanyagot és a granulátumkészítésben szokásosan alkalmazott segédanyagot - előnyösen inért szilárd hordozó anyagokat, adott esetben kötőanyagokat, a szemcsék vízben történő szétesését elősegítő anyagot - tartalmazó granulátum készítmény, azzal jellemezve, hogy a készítmény a hatóanyag mellett 0,1-15 tömeg% sztirilcsoporttal szubsztituált, etoxilezett és foszforilezett fenolokat; foszforilezett, etoxilezett vagy propoxilezett zsíralkoholokat; (I), (Π) vagy (ΙΠ) általános képletű foszforilezett etilénoxid-propilén-oxid blokkpolimer tenzideket vagy ezek keverékét vagy ezek sóit - ahol x, y és z értéke egymástól függetlenül 2 és 200 közé eső egész szám - vagy ezen vegyületek keverékét tartalmazza.
2. Az 1. igénypont szerinti granulátum készítmény, azzal jellemezve, hogy 0,2-15 tömeg% foszforilezett tenzidet, 35-90 tömeg% növényvédőszer hatóanyagot tartalmaz.
3. Az 1. igénypont szerinti granulátum készítmény, azzal jellemezve, hogy hatóanyagként trifenil-ón vegyületeket, karbamid-származékokat, benzimidazol-karbamátokat vagy klórozott biciklusos vegyületeket tartalmaz.
4. Az 1. igénypont szerinti granulátum készítmény, azzal jellemezve, hogy hatóanyagként Fentin-hidroxidot, Cerbendazimot, Linuront vagy Endoszulfant tatalmaz.
HU864941A 1985-11-30 1986-11-28 Water-dispersible plant protective granules comprising phosphorylated tensides HU202715B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19853542440 DE3542440A1 (de) 1985-11-30 1985-11-30 Neue wasserdispergierbare granulate

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT47788A HUT47788A (en) 1989-04-28
HU202715B true HU202715B (en) 1991-04-29

Family

ID=6287313

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU864941A HU202715B (en) 1985-11-30 1986-11-28 Water-dispersible plant protective granules comprising phosphorylated tensides

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0224845B1 (hu)
JP (1) JP2511431B2 (hu)
AR (1) AR242088A1 (hu)
AT (1) ATE53921T1 (hu)
AU (1) AU587879B2 (hu)
CA (1) CA1282608C (hu)
DE (2) DE3542440A1 (hu)
DK (1) DK174126B1 (hu)
ES (1) ES2015866B3 (hu)
GR (1) GR3000685T3 (hu)
HU (1) HU202715B (hu)
IL (1) IL80803A (hu)
NZ (1) NZ218422A (hu)
ZA (1) ZA869002B (hu)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3631558A1 (de) * 1986-09-17 1988-03-31 Hoechst Ag Neue suspoemulsionen von pflanzenschutz-wirkstoffen
US5364832A (en) * 1990-08-10 1994-11-15 Hoechst Aktiengesellschaft Water-dispersible granules comprising fenoxaprop-ethyl and/or fenchlorazole
GB8918807D0 (en) * 1989-08-17 1989-09-27 Shell Int Research A solid pesticidal formulation,a process for its preparation and the use thereof
DE4120694A1 (de) * 1990-08-24 1992-02-27 Bayer Ag Feststoff-formulierungen
FI93416C (fi) * 1991-09-27 1995-04-10 Kemira Oy Menetelmä rae- tai tablettimuotoisen herbisidituotteen valmistamiseksi
US5651975A (en) * 1991-09-27 1997-07-29 Harju-Jeanty; Pontus Method for the preparation of herbicidal granular products comprising two separate phases
EP0541056B1 (de) * 1991-11-08 1996-06-12 Hoechst Schering AgrEvo GmbH Wasserdispergierbare Granulate aus Suspoemulsionen
DE4406629A1 (de) * 1994-03-01 1995-09-07 Hoechst Schering Agrevo Gmbh Wäßrige Suspensionskonzentrate von Endosulfan
FR2734124B1 (fr) * 1995-05-15 1997-08-08 Rhone Poulenc Chimie Granule dispersable dans l'eau, obtenu par extrusion, de matiere active phytosanitaire liquide ou a bas point de fusion
KR20000048618A (ko) 1996-09-25 2000-07-25 도나후존피. 농약용의 자발적 수분산성 담체를 제조하는 방법 및 그 용도
AU4392597A (en) 1996-09-25 1998-04-17 Rhone-Poulenc, Inc. Spontaneously water dispersible carrier for pesticides
CR6243A (es) * 1999-09-20 2008-04-16 Syngenta Participations Ag Formulaciones plaguicidas que contienen tensoactivo de poliarilfenolfosfatoester alcoxilado y tensoactivo de lignosulfonato alcoxilado
US7238645B1 (en) 2000-09-18 2007-07-03 Syngenta Crop Protection, Inc. Pesticide formulations containing phosphate ester surfactant and alkoxylated lignosulfonate
DE10048006A1 (de) * 2000-09-26 2002-04-18 Aventis Cropscience Gmbh Deltamethrinhaltiges, wasserdispergierbares Granulat
DE102006055477A1 (de) * 2006-11-24 2008-05-29 Bayer Cropscience Ag Pflanzenschutzgranulate zur Applikation auf die Blattoberfläche
US7652048B2 (en) 2007-05-04 2010-01-26 Troy Corporation Water-based, antimicrobially active, dispersion concentrates
CN116284741B (zh) * 2023-02-20 2024-05-31 嘉兴若天新材料科技有限公司 一种含有聚醚多元醇磷酸酯的液体钙热稳定剂及其应用

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5333660B2 (hu) * 1972-12-07 1978-09-16
JPS5842843B2 (ja) * 1981-03-27 1983-09-22 花王株式会社 水性懸濁状殺生剤用分散剤
HU202052B (en) * 1983-02-11 1991-02-28 Hoechst Ag Aqueous emulsion-based plant protective compositions
DE3542439A1 (de) * 1985-11-30 1987-06-04 Hoechst Ag Neue waessrige pflanzenschutzmittel-emulsionen

Also Published As

Publication number Publication date
JPS62132802A (ja) 1987-06-16
AU6582086A (en) 1987-06-04
JP2511431B2 (ja) 1996-06-26
HUT47788A (en) 1989-04-28
AR242088A1 (es) 1993-03-31
ZA869002B (en) 1987-07-29
EP0224845B1 (de) 1990-06-20
ATE53921T1 (de) 1990-07-15
NZ218422A (en) 1989-07-27
DE3542440A1 (de) 1987-06-04
ES2015866B3 (es) 1990-09-16
IL80803A (en) 1990-03-19
GR3000685T3 (en) 1991-09-27
DK573786A (da) 1987-05-31
DK573786D0 (da) 1986-11-28
EP0224845A1 (de) 1987-06-10
CA1282608C (en) 1991-04-09
DK174126B1 (da) 2002-07-01
IL80803A0 (en) 1987-02-27
AU587879B2 (en) 1989-08-31
DE3672085D1 (de) 1990-07-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU202715B (en) Water-dispersible plant protective granules comprising phosphorylated tensides
JP2813611B2 (ja) ラテックスを基剤とする農業用組成物
EP0633722B1 (en) Water dispersible granules of liquid pesticides
JPH06505256A (ja) 改良されたグリホセート処方物
MXPA01010326A (es) Formulaciones agroquimicas.
NZ241518A (en) Water insoluble pesticide encapsulated in polyvinyl alcohol to form water emulsifiable granules with an average particle diameter of 0.3 to 5mm
JP3781457B2 (ja) 水面での崩壊分散性を調節した水面浮遊性農薬粒剤及びそのキャリヤー
IE63343B1 (en) Aqueous suspension concentrate compositions of pendimethalin
JP2000351701A (ja) 水面浮遊性農薬固形製剤
JP2003128504A (ja) 水分散性デンプンに基づく物理的形態が変更された農業用剤
US5709871A (en) Solid formulation
CA2119753A1 (en) A method of producing herbicidal granular products
JPS59193803A (ja) 物理性の改良された顆粒状水和剤
CZ291269B6 (cs) Pesticidní prostředek ve formě granulí dispergovatelných ve vodě a způsob jeho výroby
HUT54022A (en) Ready mixed herbicide composition containing n-(phosphono-methyl)-clycine as active component
US5464627A (en) Extrudible wet paste composition of an agriculturally active chemical; free-flowing, water-dispersible or water-soluble granules therefrom
WO2009007999A2 (en) A non dusty, free flowing, storage stable solid composition and a process for its preparation
JP2001278701A (ja) 水面における拡展性の良い農薬固形製剤
JP3717190B2 (ja) 固体の作物保護剤
CZ287109B6 (cs) Ve vodě dispergovatelné granuláty ze suspoemulzí
KR20040080440A (ko) 화학적으로 안정하고 건성 유동성이며 저압착되고 분진이없는 가용성 포스포로아미도티오에이트 과립의 제조방법
JPH10158111A (ja) 安定化された農薬固型製剤
CS71392A3 (en) Disperse granulated agent and process for preparing thereof
US5651975A (en) Method for the preparation of herbicidal granular products comprising two separate phases
KR100221344B1 (ko) 농약 조성물 및 그의 시용방법