HU201871B - Process for producing pharmaceutical compositions containing indole derivatives as active components - Google Patents

Process for producing pharmaceutical compositions containing indole derivatives as active components Download PDF

Info

Publication number
HU201871B
HU201871B HU882611A HU261188A HU201871B HU 201871 B HU201871 B HU 201871B HU 882611 A HU882611 A HU 882611A HU 261188 A HU261188 A HU 261188A HU 201871 B HU201871 B HU 201871B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
compound
test
parkinson
disease
pharmaceutical compositions
Prior art date
Application number
HU882611A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT47217A (en
Inventor
David Andrew Arlwydd Owen
Original Assignee
Smith Kline French Lab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10617727&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU201871(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Smith Kline French Lab filed Critical Smith Kline French Lab
Publication of HUT47217A publication Critical patent/HUT47217A/hu
Publication of HU201871B publication Critical patent/HU201871B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/33Heterocyclic compounds
    • A61K31/395Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
    • A61K31/40Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having five-membered rings with one nitrogen as the only ring hetero atom, e.g. sulpiride, succinimide, tolmetin, buflomedil
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P25/00Drugs for disorders of the nervous system

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Neurosurgery (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Neurology (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Description

A találmány tárgyát olyan, indol-származékot tartalmazó gyógyszerkészítmények előállítása képezi, melyek az emlősök központi idegrendszerének megbetegedései, s különösen a Parkinson-kór kezelésénél használhatók.
A Parkinson-kór tulajdonképpen mozgás-zavar, melyben az izmok merevvé, tehetetlenné válnak, a mozgás ügyetlen, s nehézkes lesz; s az egyes izomcsoportok szabályozatlan izomrángása produkálja a betegségre oly jellemző reszketést, tremort. A betegség feltételezett oka az agyban a pre-szinaptikus dopaminerg neuronok károsodása. Az extrapiramidális szabályozás fontos dopaminerg gátló láncszemének hiánya vezet a jellegzetes parkinsonos tünetekhez.
Jelenleg a Parkinson-kór elleni kezelés legelterjedtebb gyógymódja az L-DOPA, a dopamin precursorának adagolása, mely indirekt módon, a hiányzó dopamin helyettesítésével hat.
A L-DOPA használata azonban számos káros mellékhatással jár, például a betegeknél nem akaratlagos abnormis mozgások keletkezhetnek (diskinézia), s jelentkezhet az „on-off” jelenség (mozgásképtelenség). így szükségessé válhat periféiás DOPA-dekarboxiláz inhibitorok - mint carbidopa vagy benzaserid - adagolásával kapcsolni az L-DOPA kezelést.
Ezek az inhibitorok megakadályozzák, hogy a levodopa már a periférián dopaminná dekarboxileződjön. így lehetővé teszi, hogy több levodopa jusson el a központi idegrendszerbe és csökkenti a perifériás mellékhatásokat is. A kezelések javítják a betegek életkörülményeit, de a betegség progresszióját nem akadályozzák meg. Emellett a kezelés mellékhatásokkal is jár, mint émelygés, hányás, valamint pszichés zavarok, toxikus konfúzió, hallucinációk, paranoid pszichózis.
A terápia egyik alternatív formája lenne a dopamin métábólizálódását gátló szerek, mint a bromocryptin ergot-alkaloid alkalmazása, azonban sajnos ehhez a kezeléshez is számtalan mellékhatás járul, például a bromocryptinnel kezelt betegeknél gyakori a diskinézis, a pszichés zavar, s egyeseknél érrendszeri megbetegedéseket és torokgyulladást is okozhat. A bromocryptines kezelés gyakran okoz vizuális és audiogén hallucinációkat is. Az eddig leírtaknak megfelelően, tehát a Parkinson-kór gyógyításához továbbra is hatékony, kedvezőbb mellékhatás-spektrumú biztonságos gyógyszerre van szükség.
Kísérleteink során arra a felismerésre jutottunk, hogy bizonyos indolszármazékok, melyek pre-szinaptikus D2-agonisták, s amelyeket eddig kardiovaszkuláris szerekként alkalmaztak (lásd EP 113964-B) egyben az agyban post-szinaptikus D2-agonisták, s így a Parkinson-kór kezelésében is hatékonyak lehetnek.
Ez a felismerés különösen érdekes, mivel korábban ugyanezekről a vegyületekről úgy számoltak be, mint amelyek nem produkálják a dopamin agonistákra jellemző központi magatartási jelenségeket (lásd Gallagher, G. J. és munkatársai, J. Med. Chem. 1985, 28 1533-1536 oldal).
Ráadásul a találmány szerinti készítmény hatóanyagát képező vegyület váratlan, s jól körülírható előnyöket mutat az eddig ismert dopamin agonistákkal szemben, méghozzá azt, hogy a központi idegrendszerre egyéb hatásai is vannak, például szorongás elleni, illetve nyugtató hatás. Ezen túlmenően a kli2 nikai elővizsgálatok azt mutatják, hogy ez a vegyület kevéssé hajlamos diskinézia okozására. A találmány szerint alkalmazott vegyület nyugtató és szorongás elleni hatása az, amit különösen előnyösnek ítélnek meg, mivel a jelenlegi terápiával kezelt betegek kapnak külön depresszió elleni készítményeket. így az, hogy ezek a tulajdonságok együttesen jelentkeznek egy vegyületben, csökkenti a külön kezelések igényét.
A jelen találmány tehát Parkinson-kór elleni gyógyszerek előállítása, úgy, hogy hatóanyagként az (I) általános képletű vegyületek bármelyikét alkalmazzuk, ahol n=l-3.
A gyógyászatilag megfelelő sók köre megegyezik a gyakorlatban általában használtakkal, köztük például a savaddíciós sók, előnyösen a vegyület hidrokloridja.
Az (I) képletű vegyület, illetve gyógyászatilag megelelő sóik az EP 113964-B-ben leírt módszerek alapján állíthatók elő.
A Parkinson-kór elleni terápiás felhasználás során e vegyület a standard gyógyászati készítményekbe adagolhatók, a készítmények orálisan, parenteráüsan, rektálisan és bőrön át adhatók be.
Az (I) képletű vegyület illetve gyógyászatilag megfelelő sóik orális bevételhez folyadék, például szirup, szuszpenzió illetve emulzió vagy tabletta illetve kapszula formájában szerelhetők ki.
A folyékony kiszerelés esetén a vegyület vagy sója a megfelelő folyékony hordozóban oldva vagy szuszpendálva van jelen. Ilyen folyadékok például az etanol, glicerin, egyes nem vizes oldószerek, mint polietilén-glikol, olajak vagy víz valamilyen szuszpendáló, tartósító, színező illetve ízesítőszerrel. A tablettás kiszerelés esetén bármely, a szilárd kiszerelésekhez rutinszerűen használt gyógyászati hordozó felhasználható, például magnézium-sztearát, keményítő, laktóz, szacharóz vagy cellulóz.
Kapszulázott készítményt a szokásos módon állíthatunk elő, például a hatóanyagot tartalmazó standard hordozóval előállított pelletet töltünk kemény zselatin kapszulába, vagy megfelelő gyógyászati hordozóval diszperziót vagy szuszpenziót készítünk, például vizes gumikkal, cellulózzal vagy szilikátokkal, s ezt a diszperziót illetve szuszpenziót töltjük lágy zselatin kapszulákba.
A parenteráüsan injekció vagy infúzió útján beadandó, az (I) képletű vegyületet illetve gyógyászatilag megfelelő sóját tartalmazó készítmény oldat vagy szuszpenzió formájában szerelhető ki. A parenterálisan beadandó készítmény a hatóanyagot általában steril vizes vagy parenteráüsan megfelelő olajos hordozóban tartalmazza, például polietilén-glikol, polivinil-pirrolidon, lecitin, arrachis illetve szezámolaj. Alternatív megoldás az oldat liofílezése, majd közvetlenül a beadás előtti újra oldása megfelelő oldószerben.
A tipikus kúp-összetétel az (I) képletű vegyületet vagy ennek gyógyászatilag illetve a rektális beadási módnak megfelelő sóját tartalmazza, kötő- és hordozóanyag, így polimer gükolok, zselatin, kakaóvaj, egyéb alacsony olvadáspontú növényi illetve szintetikus viaszok és zsírok jelenlétében. A tipikus bőrön át bejuttatandó készítmények a szokásos vizes vagy nem-vizes kötőanyagokat tartalmazzák krém, kenőcs, paszta vagy gyógyszerrel átitatott tapasz, flastrom, membrán formájában.
HU 201871 Β
Előnyösen a készítmény egységes dozirozású, a dózisok az (I) képletű vegyületből illetve ennek gyógyászatilag megfelelő sójából szabad bázisra átszámítva, orális felhasználás esetén 1-50 mg-ot, parenterális felhasználás esetén 0,1-15 mg-ot tartalmaznak.
Felnőtt beteg számára a napi dózis az (I) képletű vegyületből vagy annak gyógyászatilag elfogadható sójából (szabad bázisa átszámolva) orális bevétel esetén 1-100 mg, előnyösen 1-50 mg lehet; intravénásán, szubkután vagy intramuszkulárisan bejuttatva 0,1-50 mg, előnyösen 0,1-15 mg naponta 1-4-szer bejuttatva.
A vegyületeket egy hosszabb terápiás periódus során célszerű felhasználni.
Állatkísérletek és eredményeik
A 4-(2-di-n-propil-amino-etil)-2-(3H)-indolont, a 113964-B sz. európai szabadalmi leírásban leírt módszer szerint előállítót A vegyületet felhasználva a következő kísérleteket végeztük el:
1. Egér spontán lokomotoros akivitásának mérése egyedi, fotocellával felszerelt ketreceket felhasználva.
2. Egér spontán lokomotoros aktivitásának mérése taposómalomban.
3. Egér spontán lokomotoros aktivitásának mérése a mászó viselkedés alapján.
4. Stereotípiás viselkedés, megmerevedés mérése egérnél.
5. Patkány spontán lokomotoros aktivitásának mérése fotocellával felszerelt egyszemélyes ketrecben, a stereotípiás viselkedés mérése.
6. Hiperaktivitás mérés patkánynál a mesolimbic nucleus accumbensbe való direkt bejuttatás után; az anti-depressziós aktivitás indikátora.
7. Lokomotoros aktivitás mérése a striatumba való direkt beadás után; a Parkinson-kór elleni hatás tesztelése.
8. Anti-depressziós aktivitás mérése egérnél „Prosolt-teszt” segítségével.
9. Fehér-fekete tesztkamra segítségével mért anxiolitikus aktivitás.
10. MPTP-vel kezelt selyemmajom modell, a Parkinson-kór elleni aktivitás tesztelése.
A. Az A vegyület hatása az egér lokomotoros aktivitására.
Az A vegyület első három teszt mindegyikéhez 1-10 mg/kg i.p. dózisban a spontán lokomotoros aktivitást inhibiálta.
Statisztikusan szignifikáns inhibiciót (P<0,010,001) tapasztaltunk az 1. tesztben 10 mg/kg illetve a 3. tesztben 1,0 mg/kg dózisnál. Statisztikusan szignifikáns szinten (P<0,001) a lokomotoros aktivitás növekedését tapasztaltuk az A vegyület 100 mg/kg-os dózisa mellett a fotocellás és taposómalmos teszteknél; a mászási tesztben az eredeti gátlás megmaradt. Ez a két lépcsős aktivitás - melyet ebben a tesztben az amphetamin és az apomorfin szintén mutat - egybevág azzal a tapasztalattal, hogy a dopamin agonistáknak kis koncentrációban stimuláló hatásuk van a pre-szinaptikus receptorokra, míg nagy dóziosban a postszinaptikus receptorokat stimulálják. (Az amphetamin ismert kedély-javító, az apomorfin standard D2-agonista, mely az A vegyülettel azonos gyógyszer-csoportba tartozik. (Ez a teszt a limbikus és extrapiramidális rendszerben a dopamin agonista aktivitás indikálására szolgált.
B. Az A vegyület hatékonysága stereotíciás jelenségek előidézésére patkány illetve egér esetében.
Az A vegyület 1,0:10,0:100,0 mg/kg dózisokban intraparenterálisan bejuttatva nem váltott ki stereotípusú jelenségeket egéren illetve patkányon. Az amphetamin 10,0 mg/kg i.p. dózisnál illetve az apomorfin 2,0 mg/kg dózisban szubkután bejuttatva észrevehető stereotípiás viselkedést okoz mindkét vizsgált állatfaj esetén: harapást, rágcsálást, nyalogatás, míg az A vegyület csak peródikus szaglászást eredményezett. Ebben a két tesztben az A vegyület új tulajdonságait ismerhettük meg az ismert dopamin agonistákkal összevetve, s ez az A vegyület szelektívebb hatásmechanizmusát igazolja.
C. Az A vegyület hatása a patkány lokomotoros aktivitására.
Az A vegyület 10,0 és 100,0 mg/kg i.p. dózisokban statisztikusan szignifikánsan (P<0,001), dózistól függő mértékben növeli a spontán lokomóciót (5. teszt), a hatás nagyobb dózisok esetében 2,5 órán túl is tart. Amphetamin vagy más dopamin agonista hatására bekövetkező lokomotoros aktivitás növekedést nehéz mérni, mivel a kialakuló sztereotípiás jelenségek bonyolítják a helyzetet. Amennyiben az A vegyületet (10 μηι) közvetlenül a mesolimbikus nucleus accumbensbe juttatjuk belső kanül segítségével, a spontán lokomócióban jelentős (P<0,001) növekményt tapasztalunk (6. teszt). Az amphetamin azonos dózisban ugyanilyen hatékony volt; az A vegyület kisebb dózisban (1,0 pg) hatástalan volt, inhibíciős tendenciát eredményezett, különösen a beadást követő első 10 percben. Egy vegyület azon hatása, hogy - mesolimbikus nucleus accumbensbe való bejuttatása után - hiperaktivitást okoz, az antidepressziós hatás jeleként értékelhető.
Egy másik kísérletben, - ahol a cél a striatum stimulálásával az aszimmetriás és körkörös mozgások vizsgálata volt - (0,001-10,0 pg) A vegyületet, apomorfint (50 pg-ig) és amphetamint (100 pg-ig) juttatak be belső kanül segítségével a striatumba (7. teszt).
Az apomorfin és az amphetamin egyarán inaktív volt ebben a kísérletben, az A vegyület viszont értékelhető ellenoldali aszimmetriát és körkörös viselkedést okozott, mely 1—10 pg dózisoknál vált statisztikusan szignifikánssá. így e teszt eredményei az A vegyület Parkinson-kór elleni hatékonyságát jelzik.
D. Anti-depressziós aktivitás mérése „Prosolt”teszttel.
Az A vegyület 0,1-10 mg/kg i.p. dózisban statisztikusan szignifikánsan (P<0,05) anti-depressziós hatásúnak bizonyult egerek esetében a Prosolt-tesztben, mely a vízben való egyensúlytartás képességét méri. A hatékonyság hasonló volt, mint (0,625— 2,5 mg/kg i.p.) az amphetamin esetén tapasztaltak, s egyben nagyobb, mint az amitroptilinnél (2,4— 40 mg/kg i.p.) kapott eredmények.
Az ismert anti-Parkinson szer, a Parkinson szer, a bromocriptin (0,1-1 mg/kg i.p.) nagyobb dózisok estén az úszási idő staisztikusan szignifikáns csökkenését okozta.
HU 201871 Β
Tehát ebben a tesztben az A vegyület a jól ismert Parkinson-kór elleni vegyülettel, a bromocriptinnel ellentétben statisztikusan szignifikáns anti-depressziós hatást mutatott.
E. Az A vegyület nyugtató hatása.
A szorongási aktivitás vizsgálatára fekete-fehér tesztdobozban végzett kísérletben (9. teszt) az A vegyület (0,1-10 mg/kg i.p.) statisztikusan szignifikáns növekedést okozott a fehér szekcióban töltött időben, s ennek megfelelően csökkentette a fekete tartományra eső időt. Ez a viselkedés hasonló volt ahhoz, amit diazepam (0,125-5 mg/kg i.p.) okozott és összhangban volt egyéb klinikailag ismert szorongásoldó vegyületek adataival.
Egy különálló, de hasonló kísérletben bromocriptin (0,1-1 mg/kg i.p.) a fekete tartományban növelte meg statisztikusan szignifikánsan az aktivitást, míg a fénytől való idegenkedésben nem volt változás.
Ebben a tesztben az A vegyület az ismert Parkinson-kór elleni szerrel, a bromocriptinnel összevetve statisztikusan szignifikánsan eltérően hatott a szorongási hatás tekintetében.
F. Parkinson-kór elleni hatékonyság: MPTP-kezelt selyemmajmokkal végzett modell-kísérletben.
Parkinson-kór-szerű motoros tüneteket (hipokinéziát, s mozgási rendellenességeket) idéztünk elő selyemmajmokon az l-metil-4-fenil-l,2,3,6-tetrahidropiridin (MPTP) intramigrális infúzióval 13 napon át beültetett injekciós egység és ozmotikus minipumpa segítségével (10. teszt). A tünetek 3-4 napon belül jelentkeztek és több hétig megmaradtak. Az értékelést az infúzió megkezdése utáni 7-10. napon kezdük el. Az A vegyület (0,05-1,0 mg/kg s.c.) teljes mértékben visszaállította a normális motoros viselkedést, bár 0,05 mg/kg dózisra 1-2 majom nem reagált.
Mért viselkedési adatok Kontroll MPTP A vegyület (mg/kg s.c.)
0,01 0,05 0,1 1,0
LMA (kontroll %-ban) 100 15 26 47+ (70) 93++ 103++
Lokomotoros aktivitásban 30 3 4 12+ (23) 29++ 28++
töltött idő %-ban
Fejmozgással töltött idő %-ban 85 23 26 36+ (80) 83++ 84++
LMA - lokomotoros aktivitás (mozgás az ülőrúd és a ketrec padozata között).
Az adatok középértékek (n-4).
S.E.M.<13,6,% kivéve a 0,05 mg/kg-os dózist, ahol 1-2 állat nem reagált; a zárójelben lévő értékek a tényleges válaszok átlagai;
szignifikancia szintek +P<0,05; +^0,01.
Az A vegyület legjelentősebb hatása az volt, hogy vissza állította a végtagok, a törzs, a fej és a nyak normál mozgását. Különösen fontos, hogy a jellegzetes oldalirányú fejmozgás és a normál arckifejezés és az olyan komplex mozgások, mint ugrás, játék, koordinációja helyreállt. Ezen túlmenően a tolerancia-szint nem nőtt 7 napon át, napi kétszeri dozirozás (0,1; 1,0 mg/kg s.c.) mellett.
Összehasonlítás céljából a tesztet 2 ismert antiParkinson szerrel, nevezetesen L-DOPA-val és Bromocriptinnel is elvégeztük.
Az L-DOPA-s kezelés (12,5 mg/kg i.p. 30 perc előkezelés) a benserazid adagolás (12,5 mg/kg s.c. 90 perc előkezelés) után helyreállította az MPTP által okozott zavarokat, de egy relatív nagyobb dózis segítségével, s mint ilyen az A vegyületnél (0,1 mg/kg s.c.) kevésbé tűnt hatásosnak.
A Bromocriptine kezelésnek (0,1 mg/kg s.c.) kevés hatása volt.
E specifikus teszt eredményei megerősítik azt, hogy az A vegyület Parkinson-kór elleni szerként felhasználható.
Egy másik kísérletben az A vegyületet MPTP kezelt selyemmajmoknál orálisan 0,1; 0,5; 1,0 mg/kg dózisban adagoltuk.
Az MPTP által indukált motoros aktivitás-hiány részbeni megszűnése volt észlelhető minden dózisnál; a mozgásban töltött idő aránya; a fej mozgássebes 4 ségének csökkenése; a lokomotoros aktivitás sebességének csökkenése; a környezet iránti érdeklődés hiánya, az arckifejezés hiánya; a fejemelés és a fejmozgással töltött idő aránya.
A válaszok a kisebb dózis (0,1 mg/kg, n-2) esetén szubmaximáltak, a legnagyobb (1,0 mg/kg, n-3) dózis esetén szupramaximáltak voltak. A két alacsonyabb dózisnál hányást nem tapasztaltunk.
A teszt eredményei azt erősítik meg, hogy az A vegyület Parkinson- kór elleni szerként hatékonyan alkalmazható.
G. Receptor-kötő képesség vizsgálata.
A patkány-agyszöveteken végzett receptorkötő képesség vizsgálatok azt mutatták, hogy a bromocriptin és a pergolid egyaránt kötődhet az 5HTi és 5HT2 receptorokhoz, míg a peigolid kötődik a dopamin Di receptorhoz is. Az A vegyület ugyanezekben a kísérletekben semmilyen kötődési hajlamot nem mutatott az előbbi receptor típusokhoz.
Ezek a vizsgálatok is azt mutatták, hogy az A vegyület lényegesen szelektívebb receptor-kötődés tekintetében, mint a két másik vizsgált D2 agonista (bromocriptin és pergolid).

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT Eljárás hatóanyagként (I) általános képletű vegyületeket, ahol n értéke 1-3, vagy ezek gyógyászatilag megfelelő sóját tartalmazó gyógyászati készítmények előállítására, azzal jellemezve, hogy az ismert módon előállított hatóanyagot a gyógyszergyártásban szokásos adalék és/vagy segédanyagokkal öszszekeverve Parkinson- kór elleni gyógyszerkészítménnyé alakítjuk.
HU882611A 1987-05-21 1988-05-20 Process for producing pharmaceutical compositions containing indole derivatives as active components HU201871B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB878712073A GB8712073D0 (en) 1987-05-21 1987-05-21 Medicament

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT47217A HUT47217A (en) 1989-02-28
HU201871B true HU201871B (en) 1991-01-28

Family

ID=10617727

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU882611A HU201871B (en) 1987-05-21 1988-05-20 Process for producing pharmaceutical compositions containing indole derivatives as active components

Country Status (21)

Country Link
US (2) US4824860A (hu)
EP (1) EP0299602B1 (hu)
JP (1) JPH062672B2 (hu)
AT (1) ATE83659T1 (hu)
AU (1) AU599792B2 (hu)
CA (1) CA1305421C (hu)
DE (1) DE3876877T2 (hu)
DK (1) DK169609B1 (hu)
ES (1) ES2052717T3 (hu)
GB (1) GB8712073D0 (hu)
GR (1) GR3007251T3 (hu)
HK (1) HK1000913A1 (hu)
HU (1) HU201871B (hu)
IE (1) IE63511B1 (hu)
LU (1) LU90098I2 (hu)
MX (1) MX9203543A (hu)
NL (1) NL970006I2 (hu)
NZ (1) NZ224709A (hu)
PH (1) PH23867A (hu)
PT (1) PT87542B (hu)
ZA (1) ZA883602B (hu)

Families Citing this family (41)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9008605D0 (en) * 1990-04-17 1990-06-13 Smith Kline French Lab Process
GB9015095D0 (en) * 1990-07-09 1990-08-29 Smith Kline French Lab Therapeutic method
AU4312593A (en) * 1992-05-18 1993-12-13 Smithkline Beecham Plc Use of indolone derivatives for the treatment of memory disorders, sexual dysfunction and Parkinson's disease
GB9300309D0 (en) * 1993-01-08 1993-03-03 Smithkline Beecham Plc Process
GB9511366D0 (en) * 1995-06-06 1995-08-02 Smithkline Beecham Plc Novel formulations
GB9517062D0 (en) * 1995-08-18 1995-10-25 Scherer Ltd R P Pharmaceutical compositions
US5807570A (en) * 1995-09-29 1998-09-15 Cygnus, Inc. Transdermal administration of ropinirole and analogs thereof
GB9612752D0 (en) * 1996-06-19 1996-08-21 Smithkline Beecham Plc Novel treatment
JP2000516959A (ja) * 1996-08-27 2000-12-19 アメリカン・ホーム・プロダクツ・コーポレイション 4―アミノエトキシインドロン誘導体
ZA992670B (en) * 1998-04-13 2000-10-12 American Home Prod 4-amino-(ethylamino)-oxindole dopamine autoreceptor agonists.
US6176242B1 (en) 1999-04-30 2001-01-23 Medtronic Inc Method of treating manic depression by brain infusion
US6218421B1 (en) * 1999-07-01 2001-04-17 Smithkline Beecham P.L.C. Method of promoting smoking cessation
AR030557A1 (es) * 2000-04-14 2003-08-27 Jagotec Ag Una tableta en multicapa de liberacion controlada y metodo de tratamiento
US6277875B1 (en) * 2000-07-17 2001-08-21 Andrew J. Holman Use of dopamine D2/D3 receptor agonists to treat fibromyalgia
DE10041478A1 (de) * 2000-08-24 2002-03-14 Sanol Arznei Schwarz Gmbh Neue pharmazeutische Zusammensetzung
US7858602B2 (en) * 2000-10-16 2010-12-28 Rodriguez Victorio C Therapeutic and prophylactic uses of cell specific carbonic anhydrase enzymes in treating aging disorders due to oxidative stress and as growth factors of stem cells
US6871098B2 (en) * 2000-10-30 2005-03-22 Medtronic, Inc. Method for treating obsessive-compulsive disorder with electrical stimulation of the brain internal capsule
DK1545546T3 (da) * 2002-09-13 2007-08-06 Motac Neuroscience Ltd Behandling af dyskinesi med 2,3-benzodiazepiner
AU2003267557B2 (en) * 2002-09-17 2009-02-26 Motac Neuroscience Limited Treatment of dyskinesia
DE10334188B4 (de) * 2003-07-26 2007-07-05 Schwarz Pharma Ag Verwendung von Rotigotin zur Behandlung von Depressionen
DE10334187A1 (de) * 2003-07-26 2005-03-03 Schwarz Pharma Ag Substituierte 2-Aminotetraline zur Behandlung von Depressionen
US20050250803A1 (en) * 2003-11-26 2005-11-10 Pfizer Inc Combination of dopamine agonists and monoamine reuptake inhibitors
DE10361258A1 (de) * 2003-12-24 2005-07-28 Schwarz Pharma Ag Verwendung von substituierten 2-Aminotetralinen zur vorbeugenden Behandlung von Morbus Parkinson
US7378439B2 (en) * 2004-01-20 2008-05-27 Usv, Ltd. Process for the preparation of 4-(2-dipropylaminoethyl)-1,3-dihydro-2H-indol-2-one hydrochloride
US20050197385A1 (en) * 2004-02-20 2005-09-08 Schwarz Pharma Ag Use of rotigotine for treatment or prevention of dopaminergic neuron loss
DE102004014841B4 (de) * 2004-03-24 2006-07-06 Schwarz Pharma Ag Verwendung von Rotigotin zur Behandlung und Prävention des Parkinson-Plus-Syndroms
US20090325911A1 (en) * 2005-10-21 2009-12-31 Caritas St. Elizabeth Medical Center Of Boston, Inc. Use of Androgens for the Treatment of Parkinson's Disease
DK2010184T3 (da) * 2006-04-06 2013-03-25 Nupathe Inc Implatanter til behandlingen af dopamin associerede tilstande
WO2008001204A2 (en) * 2006-06-29 2008-01-03 Antares Pharma Ipl Ag Transdermal compositions of pramipexole having enhanced permeation properties
TW200815045A (en) * 2006-06-29 2008-04-01 Jazz Pharmaceuticals Inc Pharmaceutical compositions of ropinirole and methods of use thereof
US20090247537A1 (en) * 2008-03-25 2009-10-01 William Dale Overfield Methods for preventing or treating bruxism using dopaminergic agents
CN101574341B (zh) * 2008-05-05 2012-12-19 北京德众万全医药科技有限公司 一种罗匹尼罗的口服固体药物组合物
WO2010023693A2 (en) * 2008-09-01 2010-03-04 Lupin Limited Novel controlled release compositions of ropinirole
CA2738414C (en) 2008-09-29 2014-05-27 Wockhardt Research Centre Extended release dosage form of ropinirole
WO2010044108A2 (en) 2008-10-17 2010-04-22 Rubicon Research Private Limited Controlled release formulations of ropinirole
US20100233259A1 (en) * 2008-12-12 2010-09-16 Pascal Grenier Dosage form of ropinirole
EA023786B1 (ru) 2010-04-30 2016-07-29 ТЕЙКОКУ ФАРМА ЮЭсЭй, ИНК. Трансдермальные композиции на основе пропиниламиноиндана
EP2688561B1 (en) 2011-03-24 2018-08-22 Teikoku Pharma USA, Inc. Transdermal compositions comprising an active agent layer and an active agent conversion layer
US9913812B2 (en) 2011-11-09 2018-03-13 Teikoku Pharma Usa, Inc. Methods for the treatment of skin neoplasms
JP6050896B2 (ja) 2012-11-02 2016-12-21 テイコク ファーマ ユーエスエー インコーポレーテッド プロピニルアミノインダン経皮組成物
WO2015168616A1 (en) * 2014-05-02 2015-11-05 Abbvie Inc. Neuronal nicotinic agonists and methods of use

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4588740A (en) * 1982-12-07 1986-05-13 Smithkline Beckman Corporation Pharmaceutical methods using 4-aminoalkyl-2(3H)-indolones
US4452808A (en) * 1982-12-07 1984-06-05 Smithkline Beckman Corporation 4-Aminoalkyl-2(3H)-indolones

Also Published As

Publication number Publication date
HK1000913A1 (en) 1998-05-08
DE3876877D1 (de) 1993-02-04
US4912126A (en) 1990-03-27
IE881469L (en) 1988-11-21
NL970006I2 (nl) 1997-10-01
NZ224709A (en) 1997-02-24
AU599792B2 (en) 1990-07-26
GR3007251T3 (hu) 1993-07-30
ES2052717T3 (es) 1994-07-16
PT87542B (pt) 1992-09-30
EP0299602A2 (en) 1989-01-18
AU1644588A (en) 1988-11-24
NL970006I1 (nl) 1997-04-01
DK169609B1 (da) 1994-12-27
ZA883602B (en) 1989-04-26
ATE83659T1 (de) 1993-01-15
JPS63303966A (ja) 1988-12-12
IE63511B1 (en) 1995-05-03
PH23867A (en) 1989-11-23
DE3876877T2 (de) 1993-04-29
HUT47217A (en) 1989-02-28
GB8712073D0 (en) 1987-06-24
MX9203543A (es) 1992-07-01
LU90098I2 (fr) 1997-09-25
US4824860A (en) 1989-04-25
CA1305421C (en) 1992-07-21
DK275488A (da) 1988-11-22
EP0299602B1 (en) 1992-12-23
EP0299602A3 (en) 1990-06-06
DK275488D0 (da) 1988-05-19
JPH062672B2 (ja) 1994-01-12
PT87542A (pt) 1989-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU201871B (en) Process for producing pharmaceutical compositions containing indole derivatives as active components
JP2657583B2 (ja) 神経系変性疾患の治療に対するニコチン類似体の利用
US6232326B1 (en) Treatment for schizophrenia and other dopamine system dysfunctions
US6310085B1 (en) Method for the treatment of neurological or neuropsychiatric disorders
JP2007513201A (ja) 老化を遅らせるための方法および組成物
CA3144504A1 (en) Method of inducing dendritic and synaptic genesis in neurodegenerative chronic diseases
AU782492B2 (en) Method for the treatment of neurological or neuropsychiatric disorders
Weinstock et al. Blockade of 5-hydroxytryptamine receptors in the central nervous system by β-adrenoceptor antagonists
EP1648433A1 (de) Substituierte 2-aminotetraline zur behandlung von depressionen
JP2000514420A (ja) 末梢または中枢神経障害およびサイトカイン過剰産生の治療のためのk―252a誘導体の使用
FR2888748A1 (fr) Composes neuroprotecteurs et compositions pharmaceutiques les comprenant
BOSHES Sinemet and the treatment of Parkinsonism
Lees et al. Tiapride in levodopa-induced involuntary movements.
Dill et al. Comparison of behavioral effects of systemic L-DOPA and intracranial dopamine in mesolimbic forebrain of nonhuman primates
MX2014014993A (es) Metodo para la prevencion de enfermedades neurologicas.
Bischoff et al. Endogenous dopamine (DA) modulates [3H] spiperone binding in vivo in rat brain
CA3195241A1 (en) Compositions and uses thereof
Dourish et al. Dopamine agonist-induced restoration of drinking in response to hypertonie saline in adipsic dopamine denervated rats
Pulvirenti et al. Acetylcarnitine reduces the immobility of rats in a despair test (constrained swim)
JPH09500375A (ja) パーキンソン病の治療を目的とする医薬品の製造のためのエファロキサンおよびその誘導体の使用
WO2023211146A1 (ko) 2&#39;-fl을 함유하는 도파민 감소로 말미암아 발생하는 질환의 개선, 예방 또는 치료용 조성물
FR2888116A1 (fr) Derives de thiazoles pour traiter les dyskinesies
TW202345782A (zh) 帕金森氏症治療用醫藥組成物
WO2021210684A1 (ja) 運動亢進症治療剤
Neumeyer et al. Alkaloid with Anticonvulsant Activity