HU196756B - Process for production of derivatives of 5-halogene-2-hidroxi-nicotine acid - Google Patents

Process for production of derivatives of 5-halogene-2-hidroxi-nicotine acid Download PDF

Info

Publication number
HU196756B
HU196756B HU864869A HU486986A HU196756B HU 196756 B HU196756 B HU 196756B HU 864869 A HU864869 A HU 864869A HU 486986 A HU486986 A HU 486986A HU 196756 B HU196756 B HU 196756B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
acid
solution
formula
hydroxy
alkali metal
Prior art date
Application number
HU864869A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT42446A (en
Inventor
Sek L Young
Original Assignee
Robins Co Inc A H
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robins Co Inc A H filed Critical Robins Co Inc A H
Publication of HUT42446A publication Critical patent/HUT42446A/hu
Publication of HU196756B publication Critical patent/HU196756B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D213/00Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D213/02Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D213/04Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having no bond between the ring nitrogen atom and a non-ring member or having only hydrogen or carbon atoms directly attached to the ring nitrogen atom
    • C07D213/60Heterocyclic compounds containing six-membered rings, not condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom and three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members having no bond between the ring nitrogen atom and a non-ring member or having only hydrogen or carbon atoms directly attached to the ring nitrogen atom with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms
    • C07D213/78Carbon atoms having three bonds to hetero atoms, with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals
    • C07D213/79Acids; Esters
    • C07D213/80Acids; Esters in position 3

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pyridine Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsavaknak 2-hidroxi-nikotinsav hipohalogénsavval vagy annak valamely alkálifém sójával, halogénezése útján történő előállítására.
A 2-hidroxi-nikotinsavaknak 5-halogén-2-hidroxinikotinsavakká történő' átalakítását, halogénezés útján, a szakirodalom nem ismerteti.
A J. Org. Chem. /1984/ 49 4784-4786 a 2-hidroxi-piridin klórozását írja le, de a cikk megjelenése bejelentésünk elsőbbségi napjánál későbbi időpontban történt. Az eljárás során 1 ekvivalens 2 piridont (más néven 2-hidroxi-piridint) 10 ekvivalens nátrium -hipoklorittal reagáltatnak. Ezzel szemben a találmányban foglalt 2-hidroxipiridinek a 3-helyen karboxil-csoporttal helyettesítettek.
Az 5-klór-2-hidroxi-nÍkotinsav 5-amino-2-hidroxi-nikotinsavból, sósavból és nátrium-nitrátból történő előállításáról a 3.709.991. sz. és a 3.738.990. sz. Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírás számol be.
A J. Org. Chem. /1974/ 39, 3481-3486 közleményben H.M. Gilow piridinium-ionok, így 2,6-dimetil-piridinium-ion brómozásának kinetikájáról tudósít. A brómozás során hipobrómossavat tartalmazó vizes perklórsavas közegben 3-bróm-2,6-dimetilpiridin képződik.
A találmány szerinti eljárással előállított (I) általános képletű vegyületek felhasználhatók hipolipidemiás szerek hatóanyagaként, mint ahogyan azt a 3.709.991. sz. és a 3.738.990. sz. Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi leírások ismertetik, valamint antihisztamin hatású aromás gyűrűvel kondenzált oxazepinonok előállítására is (lásd 746.091. és 753.325. számú 1985-ben tett Amerikai Egyesült Államok-beli szabadalmi bejelentéseket, melyek a kezelési eljárást is leírják).
A találmány tárgya közelebbről új eljárás olyan (I) általános képletű vegyületek előállítására, ahol a képletben X jelentése klóratom vagy brómatom.
A találmány, szerinti eljárással előállított vizes oldat, melyből az (I) általános képletű vegyületet elkülöníthetjük, az ekvivalens (II) általános képletű vegyületet — ahol a képletben X jelentése a fentiekben megadott, Rí és R2 jelentése hidrogénatom vagy valamely alkálifématom — tartalmazza.
Az 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsavak klór, vagy brómvegyülctekre vonatkoznak. A hipohalogénsavak hipoklóros vagy hipobrómos-savat jelentenek.
Az alkálifém-hipohalitok, nátrium-, kálium vagy lítium hipokloritokat vagy -hipobromitokat jelentenek.
A találmány szerinti eljárás során a (II) általános képletű 5-haIogén-2-hidroxi-nikotinsavak vagy sóik oldatát állítjuk elő a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsavaknak hipohalogénsa vakkal vagy alkálifém-hipohalitokkal történő halogénezésével. Ha hipohalogénsavat, így hipoklóros-savat vagy hipobrómos-savat használunk, a kiindulási 2-hidroxi-nikotinsav vegyületeket tömény vizes halogén-savban oldjuk — a halogén megfelel az adott hipohalitnak — és a hipohalogénsav előnyösen tömény hidrogén-peroxid adagolásával in situ képződik. Adott esetben a hipohalogénsavakat a reakciózónán kívül is képezhetjük és a 2-hidroxi-nikotinsav tömény, vizes halogén-savval elkészített oldatán buborékoltatjuk keresztül. A halogénezett termék a piridin nitrogénatomjának protonálódása miatt minden esetben oldódik és adott esetben az erős savas oldat vízzel történő' hígításával, vagy vizes bázissal történő pH emeléssel kicsapható.
Ha alkálifém-hipohalitot használunk halogénező’szerként, akkor az oldószer víz. Különösen magas kitermelés érhető el, ha az alkálifém-hidroxid kombinációban legalább 1 mól alkálifém-bázist használunk 1 mól 2-hidroxi-nikotinsavra vonatkoztatva. Optimális kitermeléssel nyerhető a klórozott termék, ha az alkálifém-bázis (2-hidroxinikotinsíiv mólarány 1—3 közötti érték, 5:1 feletti bázisaránynál az eljárás nem gazdaságos. A klórozott termék a képződött oldatban oldódik és adott esetben sav hozzáadásával kicsapható az 5-hidroxi-2-nikotinsav-alkáljfém-só neutralizálása útján. .
Az 1. és 2. reakcióvázlat a klórozási reakciókat és a kicsapást mutatja be. Az 1. és 2. egyenletben X jelentése klóratom vagy brómatom, R,, R2 és Kijelentése az (I) és (II) általános képletek deffiniálásánáil megadott — M jelentése előnyösen nátrium.
A 2. egyenlet mutatja, hogy az alkálifém-hipohalitok adott esetben valamely alkálifém-hidroxid és halogén gáz reakciójával állíthatók elő, mint azt a példákban megadjuk.
A reakciót az alábbi egyenlet hja le:
MOH - X2-> MOX - MX > II2 O
M jelentése alkálifém, X jelentése klóratom vagy brómatom.
A találmány szerinti új eljárás az alábbi műveleteket foglalja magába:
Az első lépésben a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsavat az alábbi hipohalogénsavak vagy hipohalit kombinációk (a, b, c) egyikével reagáltatjuk:
a) HOX + konc. vizes HX,
b) vizes MOX vagy
c) vizes MOX és MOH, ahol X jelentése klóratom vagy brómatom és M jelentése alkálifém, és így a (II) általános képletű vegyület, ahol a képletben X jelentése megfelel á kiindulási anyagnál megadottnál, R, és R2 jelentése hidrogénatom vagy alkálifém az alkalmazott a), b) és c) alternatíváktól függően, oldatát kapjuk.
A második lépésben kicsapjuk és elkülönítjük az (I) általános képletű 5-halogén-2-hidroxinikotinsavat az első lépésben kapott oldatból olymódon, hogy az
a) változat szerint kapott oldatot az 5-halogén-2-nlkotinsav kicsapásához elegendő mennyiségű vízzel vagy híg bázissal hígítjuk és a kivált terméket elkülönítjük, vagy a b) és c) változat szerint kapott oldathoz az 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsav kicsapásához elegendő mennyiségben erős savat adunk és a kivált terméket elkülönítjük.
Az első lépés új eljárás az 5-ldór- vagy bróm-2> -Jüdroxi-nikotinsavak vagy azok alkálifém-sói [(II) általános képlet] oldatának előállítására, melyből adott esetben a szabad savak izolálhatók.
Az alábbiakban részletesebben ismertetjük a (II) általános képletű vegyületek oldatai előállításának és az (!) áltlános képletű vegyületek elválasztásának reakciókörülményeit.
Az első lépésben a klórozás során a hőmérséklet 0—50 °C, előnyösen 0—25 °C.
Ha a halogénezőszer alkálifém-hipohalit, akkor jó kitermeléssel kapjuk az 5-halogén-hidroxi-nikotinsavat, ha a reakcióelegy az alkálifém-hipohalit mellett
196.756 alkálifém-bázist is tartalmaz /c) változat/ legalább 1 mól bázis/kiindulási 1 mól 2-hidroxi-nikotinsav menynyiségben, optimális a kitermelés, ha ez az arány 1:3 érték.
További előnyös eljárás az első lépés végrehajtására, ha alkálifém-hipohalitot használunk és a hipohalitot 8—48 óra alatt, szüneteket tartva adagoljuk.
Nátrium-, kálium- vagy lítium-hipohalitokat használhatunk, nátrium-hipohahtok alkalmazása előnyösebb.
A második lépésben /a) változat/ a vízzel történő hígítás önmagában is elegendő a szabad sav kicsapására, de adott esetben gyenge alkálikus oldatot is alkalmazhatunk. Más változat szerint /b) és c) változat/ az adagolt erős sav mennyisége a maximális kiválás céljából limitálva van, nem lehet olyan sok, hogy a piridin nitrogénatomjának protonálásával a szabad sav visszaoldódását okozza. Az alkálifém-hipohalit felesleg elbontható egy redukálószerrel, így nátríum-hidrogén-szulfittal, vagy adott esetben az 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsav kiválása előtt sav adagolásával.
A kivált terméket minden esetben szűréssel vagy centrifugálással különítjük el.
Az 1—6. példák az (I) általános képletű vegyületek és a (III) általános képletű vegyületek oldatainak előállítását szemléltetik anélkül, hogy találmányunkat a példákra korlátoznánk.
1. példa
5-Bróm-2-hidroxi-3 -piridin-karbonsav előállítása szerint járunk el:
336 g 50%-os nátrium-hidroxid oldat (4,2 mól) és 1 kg jég keverékén klórgázt buborékoltatunk át keverés közben, ameddig az oldat 78 g (1,1 mól) klórt vesz fel. A kapott hideg, bázikus nátrium-hipo· klorit oldathoz egy adagban 142 g (1,0 mól) 2-hidroxi-nikotinsavat adunk. A hőmérsékletet 1/2 órán belül 35 °C-ra emeljük, az oldódás megtörténik.
A reakcióelegyet egy éjszakán át keveijük, ezután a 1 ’CNMR analízis jelzi, hogy a kiindulási anyag : céltermék (dinátrium-só formájában) arány= 30:70%.
Fenti eljárással második bázikus nátrium-hipoklorit oldatot készítünk olymódon, hogy 35 g (0,5 mól) klórgázt abszorbeáltat rnk 100 g 50%-os (1,25 mól) nátrium-hidroxid oldal és 278 g jég keverékében. A hipoklorit oldatot a fő-reakcióelegyhez adjuk és a keverést egy éjszakán át folytatjuk.
A 13CNMR analízis azt mutatta, hogy valamenynyi 2-hidroxi-nikotinsa.v elreagált és a kívánt 5-klór-2-hídroxi-nikotinsav dinátriumsó formájában van jelen. Ezután 14 g nátriuin-hidrogén-szulfitot adagolunk és a keverést 1,5 órán át folytatjuk. A reakcióelegyet hűtött, kevert 337 ml térfogatú koncentrált (37%-os) sósavoldathoz adjuk részletekben. A savas keverék maximális hőmérséklete 25 °C. Lassan, körülbelül 24 g szilárd nátrium-hidroxidot adagolunk és az elegy pH-ját óvatosan 7-nél kisebbre állítjuk. A cím szerinti vegyületet elválasztás és szárítás után 146 g mennyiségben kapjuk.
g (0,07 mól) 2-hidroxi-nikotinsav 16,8 g 50%-os nátriumhidroxid (0,21 mól) 25 ml hígított oldatához 200 ml nátrium-hipobromit oldatot adunk, melyet 13,6 g (0,17 mól) bróm 20,16 g 50%-os nátrium-hidroxid (0,25 mól) 125 ml vízben elkészített oldatához 0 °C-on történő adagolása útján állítunk elő, majd az oldatot 400 ml térfogatra hígítjuk.
A reakcióelegyet 24 órán keresztül szobahőmérsékleten keveijük, majd újabb 100 ml-t, a fenti hipobromit oldatból adagolunk és az oldatot további 24 órán át keverjük/ Az oldatot ezután jégen hűtjük és óvatosan 12 n sósavval megsavanyítjuk. A kivált csapadékot összegyűjtjük és szűrjük.
Izopropanolból történő átkristályosítás után 9,7 g terméket kapunk 63,5%-os kitermeléssel. Kis részletet 95%-os etanolból tovább átkristályosítva 245 °C olvadáspontú terméket kapunk.
Elemanalízis a CífLNOj Br képlet alapján: számított: C: 33,06, II: 1,85, N: 6,42%, mért: C:32,98,H: 1,83,N:6,44%.
2. példa
5-Klór-2-hidroxi-3-piridin-karbonsav előállítása
2-Hidroxi-nikotinsavat vizes közegben klórozunk két adagban elemi klór és nátrium-hidroxid (feleslegben) reakciójából származó friss nátriumhipoklorit oldattal.
A mólarány a 2-hidroxi-nikotinsav, nátrium-hipo· klorit, fölös nátriumhidroxid vonatkozásában a klórozási reakció során 1:1,6:2,25, valamennyi anyag összmennyiségét számítva. Részletesen az alábbiak
Kitermelés: 84%.
Az 1HNMR spektrum DMSO-d6-ban az alábbi: Kémiai eltolódások Szerkezet
13,20 ppm (széles szingulett) 2 proton
8,20 ppin (multiplett) 3 proton A 13CNMR spektrum DMSO-d4-ban az alábbi:
Kémiai eltolódások 113,86 ppm 117,76 ppm 140,01 ppm
145,35 ppm
163,41 mmp 164,12 ppm
Szerkezet A karboxil csoport a béta szénatomon van. A klóratom a méta helyzetű szénatomon van. A helyettesítetlen szénatom a piridin nitrogénatomjával para helyzetben van. A helyettesítetlen szénatom a piridin nitrogénatomjával orto helyzetben van. A karbonsav szénatom és az orto szénatom viseli a hidroxil csoportot.
3. példa
5-Klór-2-hidroxi-3-piridin-karbonsav előállítása 50
2-Hidroxi-nikotinsavat klórozunk vizes közegben 2 adag frissen készített vizes nátrium-hipoklorit oldattal, melyet elemi klór és feleslegben vett nátrium-hidroxid reakciójával állítunk elő:
A hidroxi-nikotinsavmátrium-hipokloritmátrium55 -hidroxid mólaránya a klórozási reakcióban 1.1,5:2,4,
Az eljárást az alábbiakban részletesen ismertetjük:
10,05 kg 50%-os nátrium-hidroxid oldat (125,6 mól) és 30 kg jég keverékén keverés közben klórgázt buborékoltatunk keresztül addig, amíg az oldat 2,22 kg (31,3 mól) klórt vesz fel. A kapott bázikus nát60 rium-hipoklorit oldathoz 4,25 kg (30 mól) 2-hidroxi-31
196.756 nikotinsavat adunk. Külső hűtéssel a hőmérsékletet 20-35 °C-on tartjuk. 3 napos keverés után a 13CNMR analízis azt mutatja, hogy a 2-hidroxinikotinsav körülbelül 70%-ban klórozódott. A fenti eljárással másik bázikus nátrium-hipoklorit oldatot készítünk olymódon, hogy 1,05 kg (14,8 mól) klórgázt abszorbeáltatuiüc 3,0 kg 50%-os (37,5 mól) nátrium-hidroxid oldat és 8,3 kg jég keverékén. Ezt a hipoklorit oldatot adjuk a fő-reakcióelegyhez, a keverést még 12 órán keresztül folytatjuk, mely idő után a ,3CNMR analízis nem mutatott ki 2-hidroxl-nikotinsavat. A maradék nátrium-hipoklorit elbontását a 104 g (1,0 mól) nátrium-hidrogén-szulfit 300 ml vízben elkészített oldatával végezzük. A reakcióelegyet fokozatosan 9,9 liter (119 mól) tömény sósavhoz adagoljuk, mely hab zásgátlóként 2 liter izopropil-alkoholt tartalmaz, A hőmérsékletet 13-23 °C-on tartjuk. A reakciókeveréket hűtjük, a csapadékot szűréssel elkülönítjük, kevés vízzel, majd 2 liter acetonnal mossuk, A csapadékot szárítjuk és 4,44 kg (85%) cím szerinti vegyületet kapunk. Az olvadás 245 °Con indul, 250 °C-on bomlás figyelhető meg.
4. példa
5-Klór-2-hidroxi-3-piridin-karbonsav előállítása g (0,05 mól) 2-hidroxi-nikotinsav 140 ml 5%-os (0,05 mól) nátrium-hipoklorit oldatban elkészített keverékét egy éjszakán át szobahőmérsékleten keverjük. A keverék savasságának eléréséig tömény sósavat adagolunk. A kivált csapadékot szűréssel elkülönítjük, vízzel háromszor mossuk és 72 órás levegőn történő szárítás után 4,42 g szilárd terméket kapunk. A terméket 6 n sósavval háromszor és vízzel ugyancsak háromszor eldörzsöljük. Csökkentett nyomáson történő szárítás után 2 g terméket kapunk, amely MS-CI vizsgálat szerint körülbelül 20% kiindulási 2-hidroxi-3 -piridin-karbonsavat tartalmaz.
5. példa
5-Klór-2-hidroxi-3-piridin-karbonsav előállítása
2-Hidroxi-mkotinsavat koncentrált sósav és hldrogénperoxid keveréséből származó hipoklórossavval klórozunk az alábbi eljárás szerint:
g (0,10 mól) 2-hidroxi-nikotinsav 70 ml 37%-os sósavban elkészített oldatát cseppenként 16 ml 30%os vizes hidrogén-peroxid oldathoz (0,15 mól) adjuk a reakcióhőmérsékletet 23—45 °C között tartva. (A sav 2/3 részét 9 perc alatt adagoljuk, a maradékot lassabban de úgy, hogy a teljes reakció 2 óra legyen.) A kivált csapadékot az anyalúgtól szűréssel elkülönítjük, vízzel mossuk és csökkentett nyomáson történő szárítás után 37,7%-os kitermeléssel 24,8 g szilárd terméket kapunk.
Az anyalúghoz 16 ml 30%-os (0,8 mól) hidrogén-peroxidot adunk és a keveréket egy éjszakán át keverjük.
Az anyalúgban képződött csapadékot szűréssel elkülönítjük, mossuk és csökkentett nyomáson történő szárítás után további 1,38 g (8,0%) szilárd terméket kapunk.
összesen 26,2 g cím szerinti vegyületet kapunk 45,7%-os összkiterineléssel.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    5 1. Eljárás (I) általános képletű 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsavak előállítására - ahol a képletben X jelentése klór- vagy brómatom -, azzal jellemezve, hogy a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsavat a), b) vagy c) szerinti reagensekkel, így hipohalogénsawal vagy a hipohalit kombinációk — υ a) jelentése HOX + cc. vizes HX,
    b) jelentése vizes MOX,
    c) jelentése vizes MOX és MOH, ahol X jelentése klóratom vagy brómatom, M jelentése alkálifém atom — egyikével reagáltatjuk, így
    15 egy (If) általános képletű — ahol X jelentése a tárgyi körben megadott, Rí és R2 azonos jelentésű, mégpedig hidrogénatom vagy alkálifématom az a), b) vagy c) variánstól függően — vegyületet tartalmazó oldatot kapunk, majd az a) reagenssel kapott oldatot vízzel, vagy híg bázissal hígítjuk az 5-halogén-2-hidroxi20 -nikotinsav kicsapására és a kivált terméket elkülönítjük, vagy a b) vagy c) reagenssel kapott oldatot erős savval kezeljük az 5-halogén-2-hidioxi-nikotinsav kicsapására, majd a terméket elkülönítjük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal j e 1lemezve, hogy hipohalogén vegyületként valamely alkálifém-hipohalitot alkalmazunk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy hipohalogén vegyületként nátrium-hipokloritot alkalmazunk.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal j e 120 1 e m e z v e, hogy hipohalogén vegyületként alkálifém-hipohalit és olyan mennyiségű alkálifém bázis keverékét alkalmazzuk, hogy a bázis mólaránya a kiindulási 2-hidroxi-nikotinsavra vonatkoztatva 1—3 legyen.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-bróm-2-hidr35 oxi-3-piridin-karbonsav előállítására, azzal jellemezve, hogy a megfelelő kiindulási anyagokat alkalmazzuk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-klór-2-hidroxi-3 piridin-karbonsav előállítására, azzal jellemezve, hogy a megfelelő kiindulási anyagokat
    40 alkalmazzuk.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy tömény, vizes sósav vagy hidrogénbromid oldatban a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsavat hipoklórossavval vagy hipobrómossawal rea. gáltatjuk, majd az 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsav kicsapására vizet adagolunk a reakcióelegyhez.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsavnak tömény sósavval vagy hidrogénbromiddal készített oldatát tömény hidrogénperoxid vizes ol50 datához adjuk és a képződött 5-halogén-2-hidroxi' -nikotinsavat elkülönítjük az oldatból.
  9. 9. Az 1. igénypont szerinti aljárás, azzal jellemezve, hogy a (III) képletű 2-hidroxi-nikotinsav vizes oldatát egy MOX képletű, ahol a képletben X jelentése klóratom vagy brómatom és
    55 M jelentése nátrium- vagy káliumatom, alkálifém-hipokloritot tartalmazó oldattal reagáltatjuk - az oldat 1,0-3,0 mól MOH bázist, ahol M jelentése nátrium vagy káliumatom, tartalmaz a 2-hidroxi-nikotinsavra vonatkoztatva —, majd az 5-halogén-2-hidroxi-nikotinsavat savval kicsapjuk, végül a csapadékot
    60 elkülönítjük.
HU864869A 1985-11-26 1986-11-25 Process for production of derivatives of 5-halogene-2-hidroxi-nicotine acid HU196756B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US80172585A 1985-11-26 1985-11-26

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT42446A HUT42446A (en) 1987-07-28
HU196756B true HU196756B (en) 1989-01-30

Family

ID=25181898

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU864869A HU196756B (en) 1985-11-26 1986-11-25 Process for production of derivatives of 5-halogene-2-hidroxi-nicotine acid

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0225172A1 (hu)
JP (1) JPH0639462B2 (hu)
AU (1) AU598483B2 (hu)
DK (1) DK565086A (hu)
FI (1) FI864790A (hu)
HU (1) HU196756B (hu)
NO (1) NO864715D0 (hu)
NZ (1) NZ218392A (hu)
ZA (1) ZA867546B (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4968803A (en) * 1989-04-10 1990-11-06 Allied-Signal Inc. Process for the preparation of 2-hydroxypyridine or quinoline compounds

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2532055A (en) * 1945-04-03 1950-11-28 Wyeth Corp Pyridone derivatives
CH563365A5 (hu) * 1970-08-19 1975-06-30 Ciba Geigy Ag
US3738990A (en) * 1970-11-23 1973-06-12 Hoffmann La Roche Nicotinic acid derivatives

Also Published As

Publication number Publication date
NZ218392A (en) 1988-11-29
DK565086A (da) 1987-05-27
JPS62145065A (ja) 1987-06-29
AU598483B2 (en) 1990-06-28
DK565086D0 (da) 1986-11-25
ZA867546B (en) 1987-05-27
HUT42446A (en) 1987-07-28
FI864790A (fi) 1987-05-27
AU6366086A (en) 1987-05-28
FI864790A0 (fi) 1986-11-25
EP0225172A1 (en) 1987-06-10
JPH0639462B2 (ja) 1994-05-25
NO864715D0 (no) 1986-11-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0314025B2 (hu)
EP0957096B1 (en) Method for producing potassium oxonate
US7544828B2 (en) Process for preparation of Bicalutamide
HU196756B (en) Process for production of derivatives of 5-halogene-2-hidroxi-nicotine acid
EP0059241B1 (de) Verfahren zur Herstellung von aromatischen Sulfohalogeniden
JPS60156673A (ja) キノリンからのキノリン酸の製造方法
JP5269031B2 (ja) トリブロモメチルスルホニルピリジンの製造方法
US4960896A (en) Process for the preparation of 5-chloro and 5-bromo-2-hydroxynicotinic acids
KR970011007B1 (ko) 하이드록시에틸술포닐니트로-및 하이드록시에틸술포닐아미노-벤조산 및 이들의 제조방법
JP3784865B2 (ja) 4,4’−ビス(クロロメチル)ビフェニルの製造方法
JPS63119466A (ja) ピリジン−2,3−ジカルボン酸類の製造方法
JP2005513002A (ja) 2−[アルキル(アリール)]スルホニルベンゼンスルホニルクロライドおよびその誘導体
JP2865715B2 (ja) 親電子芳香族化合物のヒドロキシル化方法
US3956340A (en) Process for the production of polyhalogenated nicotinic acids
JPS59206335A (ja) 6−クロル−2,4−ジニトロフエノ−ルの製造方法
JP2516396B2 (ja) 複素環テトラカルボン酸の製造方法
JPH08176097A (ja) 4−メチルスルホニル−1−メチル−2−クロルベンゼンの製法
JPH0244831B2 (hu)
JPS60218383A (ja) 4‐ハロゲン‐ナフタル酸無水物の製法
JPH0399065A (ja) イミダゾール系化合物の製造方法
RU2289573C2 (ru) Способ получения гидразодикарбонамида с использованием в качестве исходного материала биурета
JPH06100539A (ja) 置換ピリジニルスルホニルカーバメートの製造方法
JPH0193561A (ja) o−ニトロ安息香酸類の製造法
JPS61205249A (ja) 有機スルフイン酸塩の新規製法
JPH082879B2 (ja) 6−クロロピリジン−2,3−ジカルボン酸及び複素環ジカルボン酸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee