HU193632B - Process for producing alpha-halogeno-alkylamide - Google Patents

Process for producing alpha-halogeno-alkylamide Download PDF

Info

Publication number
HU193632B
HU193632B HU82159A HU15982A HU193632B HU 193632 B HU193632 B HU 193632B HU 82159 A HU82159 A HU 82159A HU 15982 A HU15982 A HU 15982A HU 193632 B HU193632 B HU 193632B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
ester
alkyl
reaction
mol
Prior art date
Application number
HU82159A
Other languages
English (en)
Inventor
Richard Djr Gless
Original Assignee
Stauffer Chemical Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stauffer Chemical Co filed Critical Stauffer Chemical Co
Publication of HU193632B publication Critical patent/HU193632B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C231/00Preparation of carboxylic acid amides
    • C07C231/02Preparation of carboxylic acid amides from carboxylic acids or from esters, anhydrides, or halides thereof by reaction with ammonia or amines

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás a-halogérl-alkilamid-származékok előállítására észter és amin katalizátor jelenlétében történő reakciójával. A reakció általánosan az alábbi reakcióegyenlettel írható le:
RCOOR, + R2R3NH^3fc>RCONR2R3+R,OH (II) (III) ω ahol R jelentése 1-6 szénatomszámú a-halogén-alkil-csoport, R, jelentése 1-6 szénatomszámú alkilcsoport, R2, valamint R3 jelentése azonos vagy eltérő, és 1-4 szénatomszámú alkilcsoport.
Az alkilcsoport elnevezése alatt egyenes és elágazó szert láncú csoportot értünk. Az 1-6 szénatomszájnü α-halogén-alkil” elnevezés olyan egyenes és elágazó szénláncú alkilcsoportot jelent, amiben a karboxilcsoporttal szomszédos (a) szénatomon halogén (klór, fluor, bróm, előnyösen klór) szubsztituens található. Kívánt esetben a halogén-alkil-csoport további, más szénatomhoz kapcsolódó halogén szubsztituenst is tartalmazhat.
A találmány szerinti eljárás termékei előnyösen optikailag aktív aminok, legelőnyösebben a halogént tartalmazó a-szénatom optikailag aktív. További előnyös szerkezeti felépítés, amelyben R jelentése 1-4 szénatomszámú a-halogén-alkil-csoport, R, jelentése 1-4 szénatomszámú alkilcsoport, R2 jelentése 2-4 szénatomszámú alkilcsoport, R3 jelentése 1-4 szénatomszámú alkilcsoport.
A reakció katalizátoraként alkalmazható vegyületek a 26 vagy nagyobb atomsúlyú, a periódusos rendszer Illa csoportjába és a IVb csoportjába tartozó fémek halogenidjei. A Illa csoport féméi közül előnyösen az alumínium halogenidjei, különösen előnyösen alumínium-triklorid és -tribromid alkalmazhatók. A IVb csoport elemei közül előnyösen a titán és a cirkónium halogenidjei, különösen a tetrahalogenidjei, mint a cirkónium-tetraklorid alkalmazhatók.
A találmány szerinti eljárás előnyös foganatosítási módja, optikailag aktív, alacsony szénatomszámú a-halogén-alkil-karbonsavamidok előállítása. Legelőnyösebben az eljárás alkalmas L-N,N-dietil-2-halogén-propionamidok, előnyösen klór-propionamidok, előállítására egylépéses reakcióban a megfelelő, alacsony szénatomszámú alkohollal képzett 2-halogén-propionsavészterből, előnyösen L-2-halogén-propionsav metilészterből kiindulva.
Hasonló termékek előállítására írtak le eljárásokat Snatzke és munkatársai, Chem. Bér. 106, 2072-2075(1973), amelyekben például optikailag aktív tejsav és tionil klorid, valamint anilin hidrogénbromid vagy hidrogénklorid jelenlétében nátrium-nitrittel történő reakcióját alkalmazták. Az előbbi reakcióban a kívánt termék csak 23 % termeléssel keletkezik, az utóbbi reakció pedig többlépéses.
Az észterek és aminok reakciójával történő savamid előállítás jól ismert az irodalomban. Yazava, Tetrahedrorr Letters No. 46, 3995-3996 (1974), észterek és aminok bórtribromid jelenlétében történő reakciójával állított elő savamidokat. Chandra és munkatársai, J.Chem.Soc. (C), 1969, 2565-2568., karbonil vegyületek, mint karbonsavak, savanhidridek és észterek, fémamid, előnyösen titán-amid, jelenlétében történő reakcióját írták le. Ugyancsak a fenti szerzők szekunder-aminból és titán-tetrakloridból képzett komplex felhasználását is leírták erre a célra. Ezeknek az eljárásoknak hátránya a drága fémamid képzés, valamint az, hogy legalább két lépésből állnak.
Az amerikai egyesült államokbeli 3 655 690 számú szabadalmi leírás szerint karbonsavak vagy sóik és aminok reakciójával állítottak elő savamidokat. Bizonyos fém-halogenideket alkalmaztak katalizátorként a reakcióban. A 3 763 234 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás szerint Lewis savkatalizátorok, előnyösen urániumsók, jelenlétében észterek és aminok reakciójával állítanak elő savamidokat. Az eljárásban az alkalmazott Lewis sav mennyisége legalább 0,005 mól%, a reakció 0,1-48 óra alatt játszódik le. Megállapították, hogy 25 mól% feletti mennyiségű Lewis sav alkalmazása nem jelent további előnyt.
A találmány szerinti eljárás az (I) általános képletű savamidok előállítására alkalmas, ahol R jelentése 1-8 szénatomszámú a-halogén-alkil-csoport, R2 és R3 jelentése 1-8 szénatomszámú alkilcsoport, azzal jellemezve, hogy a (II) általános képletű észtert, ahol R( jelentése 1-8 szénatomszámú alkilcsoport és R jelentése a fent megadott, egy (III) általános képletű aminnal reagáltatunk, ahol R2 és R3 jelentése a fent megadott, az észterre vonatkoztatva 50-300 mól% katalizátor jelenlétében, ami a periódusos rendszer Illa csoportjába tartozó 26-nál nagyobb atomtömegű vagy a IVb csoportjába tartozó, valamely fém halogenidje.
A találmány tárgya eljárás előnyösen olyan (I) általános képletű savamidok előállítására, ahol R jelentése 1-4 szénatomszámú α-halogén-alkil-csoport, R2 jelentése 2-4 szénatomszámú alkilcsoport és R3 jelentése 1-4 szénatomszámú alkilcsoport, azzal jellemezve, hogy a (II) általános képletű észtert, ahol R, jelentése 1-4 szénatomszámú alkilcsoport, a (III) általános képletű aminnal reagáltatjuk, ahol R, R2, R3 jelentése a fent megadott, körülbelül az észterre vonatkoztatva 50-150 mól% katalizátor, ami a periódusos rendszer Illa csoportjába tartozó, 26nál nagyobb atomtömegű vagy a IVb csoportjába tartozó fém, halogenidje jelenlétében.
A találmány szerinti eljárás legelőnyösebb foganatosítási módja az (I) általános képletű, optikailag aktív vegyületek előállítása, ahol R jelentése 1-halogén-etil-csoport, R2 és R3 jelentése etilcsoport, azzal jellemezve,
-2193632 hogy a (II) általános képletű észtert, ahol R jelentése α-halogén-etil-csoport és R, jelentése metilcsoport, a fent megadott mennyiségű alumínium-trihalogenid, cirkónium-tetraklorid, vagy titán-tetrahalogenid jelenlétében dietilaminnal reagáltatjuk.
A találmány szerinti eljárással előállítható savamidok sok eljárás alkalmas közbenső termékei.
A 2-halogén-propionamidok, különösen az N,N-dietil-2-klór- vagy bróm-propionamid alkalmas közbenső termékei az a-naftiloxi-alkll-amidok előállításának, amit a-naftol és nátrium-metilát vagy alkálifém-hidroxid reakciójával végeznek az amerikai egyesült államokbeli 3 480 671; 3 718 455 és 3 998 880 számú szabadalmi leírások szerint. A D-(—)-N,N-dietil-2- (4-naftiloxi) -propion-amid aktív gyomirtószer hatóanyaga, melynek előállítási eljárását a 3 718 455 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás tartalmazza. Az eljárás szerint a racém 2-(a-naftiloxi)-propionsavat reszolválják, majd az elválasztott optikai izomereket külön-külön savkloridokká alakították és dietilaminnal reagáltatták az optikailag aktív savamid előállítására.
A találmány szerinti eljárás az L-2-klórvagy bróm-propion-N,N-dietilamid megfelelő L-2-klór- vagy bróm-propionsav metilészterből egy lépésben, jó sztöchiometriai és optikai termeléssel történő előállítására vonatkozik. Az előző részben idézett eljárásokhoz képest az egyéb optikai izomerek keletkezése erősen visszaszorul.
A találmány szerinti eljárás értelmében egy, nitrogén vagy más inért gázbevezetéssel, a katalizátor beadagolására alkalmas szerelvénnyel ellátott lombikba bemérjük az észtert, az amint és az oldószert. Az oldószer bármely, a funkciós csoportokkal nem reagáló, szerves oldószer lehet, például metilénklorid, aromás szénhidrogének, mint toluol.
A katalizátor előnyösen vízmentes por, amit — ha szükséges — a reakció kívánt hőmérsékletének függvényében, megfelelően hosszú időtartam alatt adagolunk be. A katalizátor beadagolása általában 1 perc és 1 óra közötti időtartam, előnyösen 1-25 perc alatt történik.
A reakcióidő a katalizátor beadagolásának befejezésétől számítva általában 10 perctől több óráig terjedhet, amely időtartam nem befolyásolja a termelést, illetve a termék optikai tisztaságát. Előnyösen a reakcióidő 10-60 perc.
A fenntartandó reakcióhőmérséklet általában 5-50°C.
Általában az alkalmazandó amin mennyiség 100-600 mól% az észterre számítva, az alkalmazandó katalizátor mennyisége (észterre számítva), az alkalmazott katalizátortól függően az alábbi: a Illa csoport fémhalogenidjei, például alumínium-trihalogenidek esetében 67-150 mól%; a IVb csoport fémhalogenidjei esetében 50-150 mól%; konkrétan a cirkónium-tetrahalogenidek esetében 50200 mól%, a titán-tetrahalogenidek esetében 100-150 mól%.
Az észter és amin hozzáadás! sorrendje .általában nem kritikus szempont, azonban, ha optikailag aktív reagenseket alkalmazunk, jobb optika?hozam érhető el, ha először a halogenid katalizátort oldószerben összekeverjük az aminnal és ezt a keveréket adagoljuk az észterhez.
A reakció befejeződése után a reakcióelegyet vizes savval mossuk, szárítószeren, például magnézium-szulfáton szárítjuk, majd az oldószert ledesztilláljuk és így a kívánt terméket kapjuk.
A fent megadott katalizátor mennyiségeket alkalmazva az eredmények a korábban idézett módszerekhez, különösen a 3 763 234 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leíráshoz képest jobbak, a kívánt termék jelentősen magasabb (az elvi 50-95%-a, összehasonlítva a korábban idézett eljárások 30%-ával) termeléssel nyerhető jelentősen rövidebb reakcióidő alkalmazásával. Ezen túlmenően a katalizátor fent megadott menynyiségének alkalmazása egyben a melléktermékként keletkező alkohol eltávolítását is biztosítja, így annak elválasztási műveletei elhagyhatók.
Az alábbi példákban részletesen bemutatjuk a találmány szerinti eljárást az L-( + )-N,N-dietil-2-klór-propionsavamid előállítására L-(—)-2-klór-propionsav metilészter, valamint L-(—)-2-klór-propionsav i-butilészter és dietilamin reakciója segítségével, azonban az eljárás alkalmas optikailag aktív és nem aktív savamidok széles körének előállítására is.
1. Példa
A példában bemutatjuk az alumínium-klorid katalizátor alkalmazási módját.
Argon bevezetéssel ellátott lombikba bemérünk 8,84 ml (10,0 g, 0,0817 mól) L-(—)-2-klór-propionsav metilésztert (95% L izomer tartalmú), 16,9 ml (12,0 g, 0,163 mól) dietilamint és 50 ml toluolt. Gooch adagoló segítségével, hűtés közben 13 perc alatt 7,4 g (0,055 mól) alumínium-kloridot adagolunk az elegyhez. A reakcióelegy hőmérsékletét a beadagolás során 27°C-on tartjuk.
perc múlva a reakcióelegyet 100 ml 3 mó'os sósavoldatba öntjük. A keverék hőmérséklete 35°C-ra emelkedik. A szerves fázist elválasztjuk, majd a vizes savas réteget 50 ml toluollal mossuk. A szerves oldatokat egyesítjük, majd 50 ml telített nátriumklorid oldat al mossuk. Ezután magnézium-szulfáton szántjuk, szűrjük és az oldószert ledesztillálj ik. 11,86 g vízszínü, nyers folyadékot kapunk, ami állás közben sem színesedik.
A nyers termékből 11,5 g-ot 105-108°C-on, 1330 Pa nyomáson ledesztilláljuk, aminek sorén 9,88 g N,N-dietil-2-klór-propionamidot kaptunk. A termék gázkromatográfiás vizsgálat szerint 97,5%-os tisztaságú. Ez 3
-3193632
74%-os termelésnek felel meg. A termék NMR vizsgálata szerint az L:D izomerarány 88:12.
2. Példa
A példában bemutatjuk a cirkónium-tetrakloríd katalizátor alkalmazási módját.
Egy lombikba bemérünk 8,41 ml (9,5 g, 0,077 mól) 2-klór-propionsav metilésztert (95% L izomer tartalmú), 17 ml (12,1 g, 0,165 mól) dietilamint és 50 ml metilénkloridot. Ezután az elegyhez 30 perc alatt 18,1 g (0,077 mól) cirkónium-tetrakloridot adagolunk. A reakció előrehaladásával az elegy világos sárga színe barnás sárgára, majd vöröses barnára változik. A hőmérsékletet 10-20°Con tartjuk. A cirkónium-tetraklorid beadagolásának befejezése után 40 perccel a reakcióelegyet 100 ml 3 mólos sósavoldatba öntjük. A cirkóniumsók bomlása miatt hő fejlődik. A szerves réteget elválasztjuk és a vizes oldatot 50 ml metilénkloriddal extraháljuk. A szerves oldatokat egyesítjük, szárítjuk és ledesztilláljuk az 1. példában alkalmazott módszerrel, így 10,77 g világos narancs színű olajat kapunk. Az olajat 102-104°C-on, 530 Pa nyomáson ledesztilláljuk és 9,29 g (75% termelés) N,N-dietil-2-klór-propionamidot kapunk.
A termék optikai forgatóképességét 10 ml kloroformban 20 cm-es cellában határoztuk meg. Eszerint az L:D izomerarány 87:13, ami 91,7%-os L-izomer optikai termelésnek felel meg.
3. Példa
A példában bemutatjuk a titán-tetraklorid katalizátor alkalmazási módját.
Argon bevezetéssel ellátott lombikba bemérünk 8,6 ml (9,72 g, 0,079 mól) L-(—)-2-klór-propionsav metilésztert (95%-os L izomer tartalmú), 17 ml (12 g, 0,164 mól) dietilamint és 40 ml metilénkloridot. 7 perc alatt 15,5 g (0,082 mól) titán-tetrakloridot adunk az elegyhez. Az adagolás első kétharmadában heves exoterm reakciót?, a harmadik harmadban lényegében nem hőtermelő reakciót tapasztalunk. A reakcióelegy hőmérsékletét 27°C alatt, általában 10-20°C között tartjuk. Feketés zöld oldatot kapunk, amit 100 ml 1 mólos sósavoldatba öntünk. A szerves fázist elválasztjuk és a vizes fázist 50 ml metilénkloriddal mossuk. A szerves oldatokat egyesítjük, szárítjuk magnézium-szulfáton, majd az oldószert ledesztilláljuk. A kapott nyersterméket 91-92°C-on, 660 Pa nyomáson ledesztilláljuk és 6,70 g víztiszta folyadékot kapunk, ami az analízis szerint 96,6% N,N-dietil-2-klór-propionamidot (51% termelés) tartalmaz. AZ L:D izomerarány 57:43.
4. Példa
A példában bemutatjuk az izobutilészter reaktánsként való felhasználását.
Nitrogén bevezetéssel ellátott lombikba 5,93 g (0,045 mól) alumíniumkloridot és 50 ml toluolt mérünk. Ehhez 13,75 ml (0,133 mól) dietilamint adagolunk 50°C-on. 10 perc eltel5 te után 20-25°C-on a reakcióelegyhez 5 perc alatt 10,0 g (0,061 mól) L-(—)-2-klór-propionsav izobutilésztert (95%-nál nagyobb L izomer tartalmú) adagolunk. További 2,5 óra után a reakcióelegyet 75 ml 3 mól-os só10 savoldatba öntjük és a szerves fázist elválasztjuk. A kapott 54,6 g toluolos oldat 16,8 tömeg% (92% termelés) L-( + )-N,N-dietil-2-klór-propionamidot tartalmaz. Az L:D izomerarány 95:5.

Claims (3)

1 Eljárás az (I) általános képletű, előnyösen optikailag aktív a-halogén-alkil-amid20 -származékok—a képletben
R jelentése 1-6 szénatomos a-halogén-alkil-csoport és
R2 és R3 jelentése azonos vagy eltérő, 1-4 szénatomos alkilcsoport —
25 előállítására, azzal jellemezve, hogy (II) általános képletű észtert — a képletben R, jelentése 1-6 szénatomos alkilcsoport és
R a fenti jelentésű — az észterre vonat30 koztatott 50-150 mól% mennyiségű, a periódusos rendszer Illa csoportjába tartozó, 26nál nagyobb atomtömegü fém-halogenid vagy IVb csoportjába tartozó fém-halogenid katalizátor jelenlétében, legalább 10 percen át,
35 5°C és 50°C közötti hőmérsékleten (III) általános képletű aminnal — a képletben R2 és R3 a fenti jelentésű — reagáltatunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás L-(-)-)40 -konfigurációjú (I) általános képletű a-halogén-alkil-amid-származékok előállítására, azzal jellemezve, hogy L-(—)-konfigurációjú (II) általános képletű észtert alkalmazunk kiindulási anyagként, a képletben R és R, az
45 1. igénypontban megadott jelentésű.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan (II) általános képletű vegyületből indulunk ki, amelynek
50 a képletben R, jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport és R az 1. igénypontban megadott jelentésű.
t. Az 1. igénypont szerinti eljárás olyan
55 (I) általános képletű vegyületek előállítására, amelyeknek a képletében R jelentése a-ha’ogén-etil-csoport és R2 és R3 jelentése etilcsoport, azzal jellemezve, hogy olyan (II) és (III) általános képletű vegyületekből in50 dulunk ki, amelyeknek a képletében R, R2 és R3 a tárgyi körben és R, az 1. igénypontban megadott.
HU82159A 1981-08-21 1982-01-20 Process for producing alpha-halogeno-alkylamide HU193632B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/294,101 US4358612A (en) 1981-01-02 1981-08-21 Process for production of α-haloalkylamides

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU193632B true HU193632B (en) 1987-11-30

Family

ID=23131880

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU82159A HU193632B (en) 1981-08-21 1982-01-20 Process for producing alpha-halogeno-alkylamide

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4358612A (hu)
EP (1) EP0072884B1 (hu)
JP (1) JPS5835154A (hu)
KR (1) KR870000981B1 (hu)
AR (1) AR227701A1 (hu)
AT (1) ATE21508T1 (hu)
AU (1) AU545658B2 (hu)
BR (1) BR8200247A (hu)
CA (1) CA1183551A (hu)
CS (1) CS227036B2 (hu)
DD (1) DD202427A5 (hu)
DE (1) DE3272648D1 (hu)
ES (1) ES8300681A1 (hu)
HU (1) HU193632B (hu)
MX (1) MX155242A (hu)
PL (1) PL138545B1 (hu)
PT (1) PT74339B (hu)
RO (1) RO85392B (hu)
SU (1) SU1192612A3 (hu)
YU (1) YU43067B (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK129783A (da) * 1982-04-12 1983-10-13 Stauffer Chemical Co Fremgangsmaade til fremstilling af alfa-halogen-n,n-dimethylpropionamider
US4675441A (en) * 1983-09-23 1987-06-23 Texaco Inc. Preparation of N-substituted acrylamides
JPH082682B2 (ja) * 1986-03-07 1996-01-17 松下電器産業株式会社 印字装置
JPH0628281Y2 (ja) * 1986-07-04 1994-08-03 セイコー電子工業株式会社 プリンタ
JPS638964U (hu) * 1986-07-04 1988-01-21
CN101677538B (zh) 2007-05-04 2017-06-06 Upl有限公司 制备高纯度D‑(‑)‑N,N‑二乙基‑2‑(α‑萘氧基)丙酰胺的方法
CN106795097A (zh) * 2014-10-03 2017-05-31 普拉克生化公司 N,n‑二烷基乳酰胺的生产方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2268129A (en) * 1937-11-27 1941-12-30 Gen Aniline & Film Corp Process for making amines of the acetylene series
US3655690A (en) * 1968-11-08 1972-04-11 Monsanto Co 1 2 3 5-tetramethyl pyrazolium chloride and method for preparation
US3763234A (en) * 1970-12-03 1973-10-02 Halcon International Inc Preparation of amides
JPS5476501A (en) * 1977-11-29 1979-06-19 Tokyo Kougiyou Daigakuchiyou Manufacture of organic carboxylic acid amides
US4259259A (en) * 1979-11-15 1981-03-31 Texaco Development Corp. Preparation of β-aminopropionamides
US4258200A (en) * 1980-03-11 1981-03-24 Air Products And Chemicals, Inc. Production of carboxylic acid amides and carbamates using cobalt catalysts

Also Published As

Publication number Publication date
MX155242A (es) 1988-02-09
PT74339B (en) 1983-07-04
CA1183551A (en) 1985-03-05
EP0072884A3 (en) 1984-02-22
RO85392B (ro) 1984-11-30
EP0072884A2 (en) 1983-03-02
ES508729A0 (es) 1982-11-01
SU1192612A3 (ru) 1985-11-15
DE3272648D1 (en) 1986-09-25
YU43067B (en) 1989-02-28
KR830010048A (ko) 1983-12-24
RO85392A (ro) 1984-10-31
CS227036B2 (en) 1984-04-16
PT74339A (en) 1982-02-01
ES8300681A1 (es) 1982-11-01
AU7947282A (en) 1983-02-24
AR227701A1 (es) 1982-11-30
YU36982A (en) 1985-03-20
PL138545B1 (en) 1986-10-31
BR8200247A (pt) 1983-04-12
KR870000981B1 (ko) 1987-05-16
ATE21508T1 (de) 1986-09-15
EP0072884B1 (en) 1986-08-20
JPS5835154A (ja) 1983-03-01
US4358612A (en) 1982-11-09
AU545658B2 (en) 1985-07-25
JPH0338264B2 (hu) 1991-06-10
PL235164A1 (en) 1983-08-15
DD202427A5 (de) 1983-09-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
IE930475A1 (en) Process for the preparation of¹N-methyl-3-phenyl-3-[4-(trifluoromethyl)phenoxy]propylamine¹and acid addition salts thereof
EP2797931B1 (en) Process for the preparation of 2-cyanophenylboronic acid and esters thereof
HU193632B (en) Process for producing alpha-halogeno-alkylamide
JP5782331B2 (ja) イミドイルクロリド化合物の製造方法及びそれを用いた各種化合物の製造方法
JP2003335735A (ja) パーフルオロイソプロピルアニリン類の製造方法
US7141693B2 (en) Process for producing β-oxonitrile compound or alkali metal salt thereof
KR20120046718A (ko) 이치환된-아미노디플루오로설피늄 염, 이의 제조방법 및 데옥소플루오르화제로의 사용방법
CA2234132A1 (en) Process to chloroketoamines using carbamates
JP3046258B2 (ja) 1−クロロカルボニル−4−ピペリジノピペリジンまたはその塩酸塩の製造方法
JP3677786B2 (ja) アリールオキシプロピオン酸の製造法
JP2000034275A (ja) 13―シス―レチノイン酸の製造方法
EP2789603B1 (en) Method for producing pentafluorosulfanyl benzoic acid
JP2706554B2 (ja) 4―トリフルオロメチルアニリン誘導体及びその製造法
JPH11228500A (ja) メチン誘導体の製造方法
JP3830206B2 (ja) α−ベンジルアクリル酸エステル類の製造方法
JP2021127332A (ja) 5−ブロモ−2−アルキル安息香酸の製造方法
JPH0987288A (ja) 1,3−ビス(3−アミノプロピル)−1,1,3,3−テトラオルガノジシロキサンの精製方法
FI82442C (fi) Foerfarande foer framstaellning av 2-arylpropionsyra- magnesiumhalogenidkomplex och dess anvaendning vid framstaellning av 2-arylpropionsyra.
JP6084570B2 (ja) 3,4−ジヒドロイソキノリン誘導体の製造方法
JPH0753466A (ja) 2−ハロゲンエチル−マロン酸−ジアルキルエステルの製法及び新規エステル
JP2005281168A (ja) 3−ピロリジノールの製造法
GB2051790A (en) Process for the production of serine derivatives
JPS61180751A (ja) β−(アセチルアミノ)アクリル酸エステル
JPH04187667A (ja) 2―置換ヒドロキシイミノプロパンジニトリルの製造法
NZ199687A (en) Production of alpha-haloalkylamides

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee