HU191906B - Process for the production of 1,2-dichloro-ethane - Google Patents

Process for the production of 1,2-dichloro-ethane Download PDF

Info

Publication number
HU191906B
HU191906B HU834187A HU418783A HU191906B HU 191906 B HU191906 B HU 191906B HU 834187 A HU834187 A HU 834187A HU 418783 A HU418783 A HU 418783A HU 191906 B HU191906 B HU 191906B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dichloroethane
catalyst
reactor
reaction mixture
fecl
Prior art date
Application number
HU834187A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT36767A (en
Inventor
Joachim Hundeck
Herald Scholz
Hans Hennen
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6180095&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU191906(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HUT36767A publication Critical patent/HUT36767A/hu
Publication of HU191906B publication Critical patent/HU191906B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C17/00Preparation of halogenated hydrocarbons
    • C07C17/013Preparation of halogenated hydrocarbons by addition of halogens
    • C07C17/02Preparation of halogenated hydrocarbons by addition of halogens to unsaturated hydrocarbons

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás 1,2-diklór-etán előállítására folyékony fázisban. A találmány szerinti eljárásnál úgy járunk el, hog}· etilént klórral reagáltatunk, oldószerként 1,2-diklór-etánt és katalizátorként vízmentes alkálifém-, földalkálifem- vagy ammónium- 5 tetraklór-ferrát(l-)-ot vagy a reakcióelegyben tetraklór-ferrát(l-)-ial reagáló alkálifém-, földalkálifémvagy ammóniumokat és FeCl3-ot alkalmazunk FeCl3ban kifejezve és az oldószerre számítva 0,005-0,51%os mennyiségben. 10
Etilénnek klórral való reakciója ismert. E reakciónál melléktermékként 1,1,2-triklór-etán képződik a diklór-etán klórozásakor. Ismeretes [Ullmann’s Enzyklopadie dér Technischen Chemie, 9. kötet 427,
428, (1975)] hogy az etilénnek folyékony fázisban való 15 klórozásához Fe-ΠΙ-klorid, antimon-klorid vagy rézklorid katalizátort etilénnek gázfázisban végzett klórozásához Fe-IH-kloridot hordozóanyagon, CaCl2-ot vagy ólomsó-katalizátort használnak. Az 1568583 számú NSZK-beli közzétételi irat szerint diklór-etánt 20 gázfázisban nátrium-klorid és/vagy kálium-klorid katalizátor jelenlétében reagáltatnak.
E mellékreakció kiküszöbölése céljából katalizátorként, a periódusos renszer IV-VI csoportjába tartozó elemek klorid ját, valamint vízmentes vas(ÍII)-kloridot 25 használnak; a reakciót részben oxigén jelenlétében végzik. Az eljáráshoz használt vas(lü)-klorid könnyen hozzáférhető és olcsó anyag.
A nyers, még katalizátort tartalmazó diklór-etánt a reakcióelegyből általában ledesztillálják, majd a kata- 30 lizátor és a nyerstermékben lévő sósav eltávolítására a nyers diklór-etánt vízzel, illetőleg víztartalmú alkálifém-oldattal kezelik, ezt követően ismert módon desztilláló segítségével elkülönítik.
Ha ferri-kloridot alkalmaznak katalizátorként, az 35 etilén addíciós klórozásánál bizonyos hátrányokkal kell számolni. így például ferri-klorid víz jelenlétében korrozív hatást fejt ki a reaktor fém részeire, a kolonnára vagy a hőcserélőkre, amennyiben ezek a katalizátorral érintkezésbe kerülnek. A klórozáshoz általában 40 használt klór technikai tisztaságú és így víznyomokat tartalmaz; ezenkívül nem kívánatos mellékreakció során mindig képződik sósav is.
Ha az etilén klórozásakor felszabaduló hőmennyiséget hasznosítani akarjuk, akkor a reakciót diklór- 45 etán (normál nyomás melletti) forráspontja feletti hőmérsékleten kell végezni. Minthogy növekvő hőmérséklet mellett a korrózió mértéke lényegesen növekszik, elengedhetetlen, hogy a klórozáshoz használt készüléket korrózióbiztos anyagokból készítsük, ennek 50 következtében az eljárás gazdaságossága mérsékelt.
Azt tapasztaltuk, hogyha katalizátorként ferri-kloridot alkalmazunk az 1,2-diklór-etán előállításánál, és a műveletet korróziónak nem ellenálló reaktorban végezzük, a korrózió mértékét lényegesen csökkent- 55 hetjük, hogy ha vízmentes tetraklór-ferrátokat használunk katalizátorként. Ezen túlmenően megállapítottuk, hogy' ezek a vegyületek a melléktermék képződésére is kedvező hatást fejtenek ki, a melléktermékképződés csökken. 60
A találmány tárgya eljárás 1,2-diklór-etán előállítására folyékony közegben; etilént klónál reagáltatunk oldószeres közegben katalizátor jelenlétében; a melléktermékek képződésének csökkentésére inhibitorokat alkalmazunk. A műveletet 20-200 °C közötti hőmérsékleten, normál, illetőleg túlnyomáson végezzük; az 1,2-dikIór-etánt a klórozó elegyből desztillációval távolítjuk el. Az eljárásra jellemző, hogy katalizátorként vízmentes tetraklór-ferrát(l-)-ot alkalmazunk, vagy olyan anyagokat, amelyekből a reakcióelegyben tetraklór-ferrát(l-) képződik.
Katalizátorként előnyösen olyan teteraklór-ferrátot alkalmazunk, amelyben kationként alkáli-, vagy földalkáli- vagy ammónium-kation szerepel.
Előnyös, ha a katalizátort 0,005-0,5 t%-ban alkalmazzuk (Fe(III)-kloridban kifejezve) az oldószer mennyiségére kiszámítva.
A találmány szerinti eljárás kedvező megoldása szerint, oldószerként diklór-etánt és inhibitorként oxigént vagy levegőt használunk.
A találmány szerinti eljárás részletei az alábbiak: katalizátorként célszerűen olyan tetraklór-ferrát(l-)-ot alkalmazunk, amelyek az alkalmazott oldószerben mint például diklór-etánban megfelelően oldódnak, és így a reakciót kellően katalizálják. Példaként említjük meg az alábbi vegyületeket: ammónium-tetraklór-ferrát(l-) (NH^eCl^ nátrium-tetraklór-ferrát (1 -) (NaFeCl^ kálium-tetraklór-ferrát (1 -) (KFeCl^ magnézium-bisz-[tetraklór-ferrát(l-)] (Mg[FeCl4]2
A katalizátorok előállítása ismert módon történik, így vízmentes ammónium-tetraklór-ferrát(l-)-ot állíthatunk elő, ha sztöchiometrikus mennyiségű ammónium-kloridot és vízmentes Fe(HI)-kloridot megömlesztünk.
Általában a találmány szerinti katalizátort a reaktorban lévő oldószerben feloldjuk, vagy szuszpendáljuk. De előállíthatjuk a katalizátort a reaktoron kívül is, amikor is a kész katalizátort a reaktorba adagoljuk. Mód van arra is, hogy a reaktorba beadagolt oldószerhez vízmentes, ferri-kloridot és a reakcióelegyben oldható, vízmentes, a ferri-kloriddal tetraklór-ferrátot képző komponenst adjunk. Ezen túlmenően a tetraklór-ferrát(l-)-ot a reakcióelegyben oly módon is előállíthatjuk, hogy a reakcióelegyhez (NH4)2FeCl52O-t vagy tetraklór-ferrát(2-)-ot adunk, majd ez utóbbi aniont a reakcióelegyben tetraklór-ferrát(l-)-tá oxidáljuk.
A találmány szerinti katalizátorok a technika állásához képest haladóak, minthogy ezek alkalmazásával az 1,2-diklór-etán előállításánál fellépő hátrányos hatású korrózió, a nem korrózióálló fém-reaktorok esetében lényegesen csökken. Ezenkívül megállapítható volt, hogy kivéve egy kismennyiségű 1,1,2—triklór—etán és egy hasonlóképpen kismennyiségű sósav képződésétől eltekintve, gyakorlatilag semmilyen melléktermék nem képződik. A reakcióelegy huzamosabb reakcióidő alatt is világos színű marad, ha ammónium-tetraklór-ferrátot(l -) adunk a reakcióelegyhez. A reakció során adott esetben már sötétre színeződött reakcióelegyhez fenti vegyületet adva, a reakcióelegy
-2Ί
HU 191 906 Β ismét világossá válik. Ezenkívül a találmány szerinti eljárásnál magas tér/idő-hozam érték mellett, a kitermelés csaknem kvantitatív.
A találmány szerinti eljárást a 24 27 045 számú NS2K-beIi közrebocsátási iratban leírt reaktorban, vagy bármely más, az eljárás kivitelezésére alkalmas reaktorban végezhetjük
A találmány szerinti megoldást az alábbi példák szemléltetik
1-4. példa liter térfogatú üvegreaktorba 2,0 kg 1,2-dikióretánt, valamint 0,1-0,3 t%, a 7. táblázatban felsorolt katalizátorok egyikét adjuk A reaktor felszálló része töltőanyagréteget tartalmaz, ez alatt helyezkednek el a bevezetőcsövek, amelyeken etilén-klór és levegő áramlik be 60 liter/óra klór és etilén, valamint 15 liter/óra levegőadagolási sebességgel. A reakció alatt a reakcióelegy hőmérsékletét 77 “C-on tartjuk
A reaktorra helyezett vízhűtőn kondenzáltatjuk a ledesztillált diklór-etánt, az így kapott kondenzátum egy részét egy elosztón át elvezetjük A felesleges mennyiségű kondenzátumot a reakció-zónába visszavezetjük Egy hűtőcsapda segítségével az eltávozó, főleg inért gázból álló gázokból további diklór-etánt választunk le. A nyers diklór-etán hozama átlagosan 267 g/óra; itt figyelembe kell venni azt, hogy a bevezetett gázok mennyiségét csak áramlásmérő berendezések segítségével határoztuk meg. A reaktorelegyben mért vastartalom változatlan volt.
5. példa
Az 1. példa szerint járunk el, a reaktorba 2072g 1,2diklór-etánt adunk; a diklór-etán bán 1,6 g ferri-kloridot oldunk Kolorimetriás meghatározás alapján a ferri-klorid tartalom az oldatban 0,076 t%. A reaktorba etilént, klórt és levegőt vezetünk be; a kapott nyers diklór-etánban 0,181% 1,1,2-trÍklór-etán volt mérhető.
A reakcióelegyhez ezután 0,5 g magnézium-kloridot adunk A diklór-etán előállítását folyamatos eljárással 4 hétig folytatjuk, óránként 265 g nyersterméket nyerve. A reakcióelegyben a vastartalom a reaktorba helyezett acéltest ellenére változatlan marad.
A kondenzátorban lecsapódó 1,2-diklór-etán (A termék) illetőleg a reaktorban maradó folyadék (B termék) vizsgálati adatait az 1. táblázat foglalja össze.
1. táblázat
A termék (t%) B termék (t%)
Ο,Η5α <0,002 <0,002
1,2-EDC 99,97 99,84
1,1,2-ETC 0,021 0,089
sósav <0,001 -
egyéb 0,007 0,07
EDC -1,2-diklór-etán ETC = 1,1,2-triklór-etán
ő. példa
Az 5. példa szerint járunk el, a reaktorban azonban 2155 g 1,2-diklór-etánt adunk; a diklór-etánban 1,7 g Fe(IH)-kloridot oldunk Kolorimetriás meghatározás 5 alapján a ferri-klorid tartalom az oldatban 0,0831%. A reaktorba etilént, klórt és levegőt vezetünk A kapott nyers diklór-etán 1,1,2-triklór-etán tartama: 0,121%. A reakcióelegyhez ezután 0,6 g nátrium-kloridot adunk, amikor is további 1,2-diklór-etán keletkezik A 10 kondenzátorban lecsapódó 1,2-diklór-etán (A termék) vizsgálati eredményeit a 2. táblázat foglalja össze.
2. táblázat
A) tennék (t%)
ο,Η5α <0,002
1,2-EDC 99,97
1,1,2-ETC 0,025
sósav <0,001
egyéb 0,004
A diklór-etán előállítását folyamatos eljárásban 10 25 napig végezzük miközben 1,7 g FeCl3 és 0,6 g nátrium-kloridot adunk a reakcióelegyhez; ily módon az oldatban lévő vas-HI-klorid tartalom 0,164 t%-ot tesz ki. A kondenzátorban lecsapódó A) tennék analízise az alábbi eredményeket adja:
3. táblázat
A) termék (t%)
C2H5CI <0,002
1,2-EDC 99,98
1,1,2-ETC 0,012
sósav 0,001
egyéb 0,004
A kísérletet folyamatos eljárásban további 7 napig folytatjuk ismét 1,7 g FeCl3-t és 0,6 g NaCl-ot adagolunk a reakcióelegyhez; ily módon az oldatban lévő vas-HI-klorid tartalom 0,248 t%-ot tesz ki. A kondenzátorban lecsapódó A) termék és a B) reakcióelegy az alábbi összetételt mutatja:
4. táblázat
A) termék (t%) B) tennék <t%>
QHsCl <0,002 <0,220
1,2-EDC 99,97 99,81
1,1,2-ETC 0,018 0,068
sósav <0,001 -
egyéb 0,004 0,12
-3HU 191 906 Β
7. példa liter térfogatú keverőedényben 4341 g 1,2-diklór-etánt és 3,3 g FeCl3-ot adunk. Akolorometriásan mért ferri-klorid-tartalom.' 0,0761%. Az oldatot mágneses keverővei keverjük, miközben 1,1 g nátrium- 5 karbonátot adunk hozzá. Az elegybe óránként 60 liter klórgázt és 15 liter levegőt vezetünk be, majd egy további üvegszűrővel ellátott szélesebb csövön keresztül 601/óra etilént juttatunk az elegybe.
A reaktorra helyezett vízhűtő segítségével a diklór- 10 etán gőzöket kondenzáljuk, majd a keletkezett diklóretánt levesszük, a felesleges kondenzátumot a reakcióelegybe visszavezetjük Egy hűtőcsapda segítségével további kondenzátumrészt nyerünk ki a gázelvezetőből. Az így nyert anyag főleg közömbös gázokat tártál- 15 máz. A kondenzátorban keletkező A) termék összetétele az alábbi:
5. táblázat
A) tennék (t%)
C^Cl <0,002
1,2-EDC 99,96
1,1,2-ETC 0,031
sósav 0,002
órás üzemeltetés után az oldatot 1 ^-diklóretánnal hígítjuk oly mértékben, hogy az oldat vas-IHklorid tartalma (kolorimetriás méréssel) még 0,028 t%-ot tegyen ki. További 40 órás üzemeltetési idő után a kondenzátorban keletkező A) termék összetétele az alábbi:
6. táblázat 35
A) termék (t%)
C^Cl <0,002
1,2-EDC 99,96
1,1,2-ETC 0,3
sósav 0,001
egyéb 0,003
Az eredményeket a 7. táblázat foglalja össze.
S. példa m3 térfogatú acélreaktorba 20 m3 1 ^-diklóretánt és 10 kg vas(EQ)klorídot adunk. 2,5 bar nyomás és 100-110 ’C hőmérséklet beállítása után a reaktorba óránként 500 Nm3 etilént és klórgázt, valamint 5 Nm3 levegőt vezetünk. A reaktorba 4 helyen korróziós mintát helyezünk el, majd 20 nap eltelte után a mintákat kivesszük. Ötvözetlen acél esetében átlagosan évi 0,43 mm korróziós kopás volt mérhető. A reakcióelegyben a FeCl3 tartalom 0,04% -ról 0,2 %-ra növekedett.
Ezután az 1,2-diklór-etán termelés során 9 óra hosszat 0,1 Nm3/h sebességgel ammóniát vezetőnkbe. Egy nemkívánatos mellékreakció révén 1,2-diklóretánból és a jelen lévő klórból 1,1,2-triklór-etán és sósav képződik: az utóbbi a bevezetett ammóniával reakcióba lépve NH4Cl-ot képez. Az NH4Q FeCl3-dal reagál és ammónium-tetraklór-ferrátot hoz létre (NH4FeQ4). A FeCl3 tartalom ezalatt 0,25%-ra emelkedik.
Ezt követően a reaktorban a fentiekhez hasonlóan korróziós próbákat viszünk be. Az értékelésnél 0,05 mm évi kopást észleltünk. A korrózió révén keletkezett FeQ3 lekötésére naponta 50 NI ammóniát vezetünk a reakcióelegybe. A katalizátor koncentráció FeCl3-ra átszámítva 0,35 %-ra emelkedett. A keletkezett nyers 1,2-diklór-etánt a reaktorból a reaktorgázokkal együtt gőzállapotban elvezetjük, kondenzáljuk, majd desztillációval tisztítjuk

Claims (1)

1. Eljárás 1,2-diklór-etán előállítására folyékony fázisban, etilénnek klórral való reakciójával, 1,2-diklór-etánban mint oldószerben katalizátor jelenlétében, adott esetben melléktermékképződés meggátlására oxigén vagy levegő mint inhibitor jelenlétében, 20200 ’C közötti hőmérsékleten, normál vagy túlnyomás mellett, a keletkező 1,2-diklór-e tannak a klórozóelegyből desztillációval való eltávolításával, azzal jellemezve, hogy katalizátorként vízmentes alkálifém-, földalkálifém- vagy ammónium-tetraklór-ferrát(l-)ot vagy a reakcióelegyben tetraklór-ferrát(l-)-tal reagáló alkálifém-, földalkálífém- avagy ammóniumionokat és FeClj-ot alkalmazunk FeQ3-ban kifejezve és az oldószerre számítva 0,005-0,5 t%-os mennyiségben.
7. táblázat
Példa száma Katalizátor A Nyerstermék vizsgálata (t%) c^ci 1,2-EDC 1,1,2-ETC sósav egyéb 1. NH4FeCl4 0,15 0,004 99,93 0,06 0,002 0,003 2. (CH3)3NHFeQ4 0,13 - 99,86 0,13 0,01 0,006 3. NaFeCl4 0,14 0,002 99,94 0,03 0,002 0,005 4. KFeCl4 0,24 0,002 99,86 0,13 0,003 0,006
A :a katalizátor koncentrációja FeCl3-ban kifejezve.
HU834187A 1982-12-08 1983-12-07 Process for the production of 1,2-dichloro-ethane HU191906B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823245366 DE3245366A1 (de) 1982-12-08 1982-12-08 Verfahren zur herstellung von 1,2-dichlorethan

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT36767A HUT36767A (en) 1985-10-28
HU191906B true HU191906B (en) 1987-04-28

Family

ID=6180095

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU834187A HU191906B (en) 1982-12-08 1983-12-07 Process for the production of 1,2-dichloro-ethane

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4774373A (hu)
EP (1) EP0111203B2 (hu)
JP (1) JPS59116237A (hu)
AU (1) AU558826B2 (hu)
BR (1) BR8306694A (hu)
CA (1) CA1225103A (hu)
CS (1) CS240984B2 (hu)
DD (1) DD215528A5 (hu)
DE (2) DE3245366A1 (hu)
ES (1) ES527213A0 (hu)
HU (1) HU191906B (hu)
IN (1) IN159104B (hu)
MX (1) MX160807A (hu)
NO (1) NO156863C (hu)
SU (1) SU1277887A3 (hu)
ZA (1) ZA839089B (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3347153A1 (de) * 1983-12-27 1985-07-04 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Verfahren zur herstellung von 1,2-dichlorethan
DE4026282A1 (de) * 1990-08-20 1992-02-27 Hoechst Ag Verfahren und vorrichtung zur herstellung von hochreinem 1,2-dichlorethan mit waermerueckgewinnung
TW442449B (en) 1996-07-04 2001-06-23 Hoechst Ag Process for preparing 1,2-dichloroethane by direct chlorination
JP4883974B2 (ja) * 2005-10-03 2012-02-22 株式会社トクヤマ 1,2−ジクロロエタンの製造方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1042558B (de) * 1957-01-11 1958-11-06 Basf Ag Verfahren zur Herstellung gesaettigter, chlorierter Kohlenwasserstoffe
NL129410C (hu) * 1962-05-16
US3496244A (en) * 1965-09-14 1970-02-17 Fmc Corp Production of dichloroethane
DE1568310A1 (de) * 1966-07-23 1970-03-05 Huels Chemische Werke Ag Verfahren zur Herstellung von 1,2-Dichloraethan
US4347391A (en) * 1973-06-11 1982-08-31 Stauffer Chemical Company Process for preparing ethylene dichloride
DE3202378A1 (de) * 1981-01-30 1982-08-26 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur kontinuierlichen herstellung von 1,2-dichlorethan

Also Published As

Publication number Publication date
ZA839089B (en) 1984-08-29
CS240984B2 (en) 1986-03-13
IN159104B (hu) 1987-03-21
ES8406407A1 (es) 1984-08-01
EP0111203B1 (de) 1987-01-14
ES527213A0 (es) 1984-08-01
DE3245366A1 (de) 1984-06-14
DD215528A5 (de) 1984-11-14
JPH045007B2 (hu) 1992-01-30
NO834509L (no) 1984-06-12
US4774373A (en) 1988-09-27
DE3369122D1 (en) 1987-02-19
CA1225103A (en) 1987-08-04
EP0111203B2 (de) 1991-06-05
NO156863B (no) 1987-08-31
JPS59116237A (ja) 1984-07-05
CS912983A2 (en) 1985-06-13
NO156863C (no) 1987-12-09
BR8306694A (pt) 1984-07-17
HUT36767A (en) 1985-10-28
AU558826B2 (en) 1987-02-12
SU1277887A3 (ru) 1986-12-15
MX160807A (es) 1990-05-25
AU2216183A (en) 1984-06-14
EP0111203A1 (de) 1984-06-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN112457153B (zh) 2,4,5-三氟苯乙酸的工业化制备方法
HU191906B (en) Process for the production of 1,2-dichloro-ethane
US4780559A (en) Process for preparing organic fluorides
EP0163230B1 (en) Process for producing aromatic chlorine compounds
US10787406B2 (en) Composition containing C8F17Br and method for producing C8F17Br
JPS5826733B2 (ja) エンソカアルデヒドノ セイゾウホウホウ
JPH0230298B2 (hu)
US4211723A (en) Process for producing chlorosulfonylbenzoylchloride
EP0307481A1 (en) Process for preparing 3-chloro-4-fluoronitrobenzene
EP0870747B1 (en) Method of making m-chlorobenzotrifluoride
US4582935A (en) Process for producing meta-aminobenzotrifluoride
US4350643A (en) Process for producing 2,3-dihalopropionitrile
US2759978A (en) Production of chloral
JPS60156626A (ja) 1,2‐ジクロルエタンの製法
JPH0253743A (ja) 3,5−ジー第三ブチル−2,6−ジクロロトルエンの製造方法
GB1579636A (en) Method of producing bromo(chloro)fluorohydrocarbons
JP3998075B2 (ja) ポドフィロトキシンの脱メチル化法
JPS6121542B2 (hu)
US6165426A (en) Method of purifying liquid products by removing soluble antimony compounds therefrom
JPH04327554A (ja) ヨードプロパルギルアリールオキシメチルエーテルの製造方         法
JPH07165638A (ja) 新規フルオロベンゾトリクロリド化合物
JPS6251254B2 (hu)
JPS5821641A (ja) β−クロロプロピオン酸の製造法
JPS6327054B2 (hu)
JPH11246517A (ja) ホモシスチンの精製方法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee