HU190805B - Method for producing granules consist of urea as main constituent - Google Patents

Method for producing granules consist of urea as main constituent Download PDF

Info

Publication number
HU190805B
HU190805B HU822178A HU217882A HU190805B HU 190805 B HU190805 B HU 190805B HU 822178 A HU822178 A HU 822178A HU 217882 A HU217882 A HU 217882A HU 190805 B HU190805 B HU 190805B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
urea
solution
granules
weight
melt
Prior art date
Application number
HU822178A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Mijfte Willy H P Van
Luc A Vanmarcke
Original Assignee
Co Neerlandaise De L'azote Sa,Be
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from NL8103210A external-priority patent/NL8103210A/nl
Application filed by Co Neerlandaise De L'azote Sa,Be filed Critical Co Neerlandaise De L'azote Sa,Be
Publication of HU190805B publication Critical patent/HU190805B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C273/00Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C273/02Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups of urea, its salts, complexes or addition compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Fertilizers (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás karbamid granulátumok előállítására.
A karbamid granulálására különböző módszerek ismeretesek. Ezek egyike a szemcsésítés, amely abból áll, hogy egy lényegében vízmentes karbamidolvadékot (víztartalma 0,1-0,3 súly% alatt van) egy szemcsésítő torony tetején beporlasztanak, és az egy felfelé haladó szobahőmérsékletű légárammal érintkezik, amelyben a cseppecskék megszilárdulnak. A kapott szemcsék maximális átmérője 2 mm, és mechanikai szempontból meglehetősen gyengék.
Nagyobb méretű és jobb mechanikai tulajdonságú karbamidszemcsék állíthatók elő úgy, hogy lényegében vízmentes karbamidolvadékot dobgranulátorban granulálnak, például olyan technikával, hogy gömbalakú részecskék képződjenek (a 894 773 számú angol szabadalmi leírás ismerteti), vagy tálcás granulátorban végzik a granulálási (a 4 008 064 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás szerint), vagy vizes karbamidoldatot fluidágyon granulálnak (ismertetése a 78 06213 számú holland szabadalmi leírásban).
A 78 06213 számú holland szabadalmi leírásban ismertetett eljárás értelmében 70-99,9 tömeg %, előnyösen 85-96 tömeg% koncentrációjú vizes karbamidoldatot igen finom, átlagosan 20-120 mikron átmérőjű cseppecskék formájában karbamidszemcsékből álló fluidágyra permeteznek olyan hőmérsékleten, amelyen a fluidágy részecskéire permetezett oldatból a víz elpárolog, és az oldatban levő karbamid a fluidágy részecskéin megszilárdul, így a kívánt méretű, 25 mm átmérőjű vagy annál nagyobb karbamidgranulátumok képződnek. Minthogy ez az eljárás meglehetősen erős porképződéssel jár, különösen ha a karbamidoldat 5 tömeg %nál, vagy még inkább ha 10 tömeg %-nál több vizet tartalmaz, a karbamidoldathoz a karbamid kristályosodását késleltető anyagot, elsősorban formaldehid és karbamid vízoldható addíciós vagy kondenzációs termékét adagolják, és így a granulálás alatt a porképződést gyakorlatilag teljesen meggátolják.
Kristályosodást késleltető anyag jelenlétében a képződő granulátumok plasztikusak maradnak, és képződésük folyamán ide-oda gördülve és/vagy egymáshoz ütődve mechanikailag szilárd, sima és gömbalakú granulátumok keletkeznek. Az így előállított granulátumok igen kevéssé hajlamosak a törésre, jól ellenállnak az ütődés hatásának, csak kis mértékben porlanak egymáshoz súrlódásuk következtében és nem csomósodnak össze még hoszszabb tárolás alatt sem, bár a karbamid általában igen könnyen összecsomósodik.
Ismeretesek olyan műtrágyagranulátumok, amelyek a karbamidon kívül egy vagy több más műtrágyát is tartalmaznak. Ilyen granulátumok előállíthatok szemcsésítéssel vagy dobgranulátorban vagy tálcás granulátorban lényegében vízmentes, egy vagy több, finoman porított másik műtrágyát is tartalmazó karbamidolvadékból, vagy úgy, hogy vizes karbamidoldatot, amely egy vagy több más műtrágyát is tartalmaz oldott és/vagy szuszpendált formában, fluidizált rétegben granulálnak.
Gyakran granulálják a karbamiddal együtt például az ammónium-szulfát, ammónium-dihidro2 gén-foszfát vagy a diammónium-hidrogén-foszfát műtrágyákat. A karbamidot és ammónium-szulfátot tartalmazó granulátumokat kénben szegény földek műtrágyázására használják; ezek a műtrágyák többnyire legfeljebb 40 tömeg %, előnyösen 15—20 tömeg% ammónium-szulfátot tartalmaznak. A karbamidot és ammónium-dihidrogén-foszfátot vagy diammónium-hidrogén-foszfátot tartalmazó műtrágyákat gyakran a vevő kívánsága szerint készítik, aki előre megadja a granulátumok százalékos foszfáttartalmát. Néha más műtrágyákat is granulálnak karbamiddal együtt.
Azt találtuk, hogy a vízoldható alumíniumvegyületek hatékonyan késleltetik a karbamid kristályosodását, és hogy az olyan granulátumoknak, amelyeket ilyen kristá lyosodást késleltető adalékokat tartalmazó karbamidoldat vagy olvadék granulálásával készítettünk, sajátos tulajdonságaik vannak abban az esetben is, ha a kiindulási karbamidoldat vagy -olvadék oldott és/vagy szuszpendált formában egy vagy több más műtrágyát is tartalmaz.
A találmány tárgya tehát eljárás karbamid granulátumok előállítására vizes karbamidoldat vagy -olvadék granulálásával; az oldat vagy az olvadék tartalmazhat egy vagy több további műtrágyát, például ammónium-szulfátot, ammónium-dihidrogén-foszfátot vagy diammónium-hidrogén-foszfátot is oldott és/vagy szuszpendált formában.
A találmány értelmében úgy járunk el, hogy a kiindulási oldathoz, olvadékhoz vagy szuszpenzióhoz granulálás előtt vízoldható alumíniumsó adalékot adunk.
Meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy egy vízoldható szervetlen aluminiumsó jelenlétében a karbamidoldat granulálása jól végbemegy, és ezek az adalékok megelőzik vagy a minimumra csökkentik a porképződést, emellett a kapott karbamid granulátumok kevéssé törékenyek, nagy a látszólagos fajlagos sűrűségük, és legtöbb esetben kicsi az öszszecsomósodásra való hajlamuk, sőt bizonyos esetekben még hosszabb tárolás során sem csomósodnak össze. További igen léyeges előny az, hogy a találmány szerinti eljárással előállított granulátumok kompatibilisek a szuperfoszfát és a trifoszfát granulátumokkal (SSP, illetve TSP granulátumok), ami lehetővé teszi, hogy összekeverjük őket ezekkel a foszfát műtrágyákkal.
Ismeretes, hogy a szokásos karbamid granulátumok nem alkalmazhatók heterogén binér és temer műtrágyakeverékekben, mint amilyenek pédául az N—P és N—P—K keverékek, nem keverhetők össze az olcsó szupeJoszfáttal vagy trifoszfáttal, mivel ezekkel a foszfátokkal inkompatibilisek. A hagyományos karbamid granulátumoknak a szuperfoszfát vagy trifoszfát granulátumokkal készített keverékei bizonyos idő után elfolyósodnak és kezelhetetlen és felhasználhatatlan masszát képeznek.
Hoffmeister, G. és Megar, G. H. „The Fertilizer Industry Round Table” című tanulmánya szerint, amelyet 1975. novemter 6-án a Washington D. C.nél adtak elő, ezt az inkompatibilitást a következő egyenlettel szemléltethető reakció okozza;
190 805
Ca(H2PO4)2 x H2O + 4CO(NH2)2 - Ca(H2PO4)2 x 4CO(NH2)2 + H2O.
Az SSP, illetve a TSP fő komponense, a monokalcium-foszfát-monohidrát egy mólnyi mennyisége 4 mól karbamiddal reagál, monokalcium-foszfát-karbamid adduktum képződik, miközben 1 mól víz felszabadul. Tekintve, hogy az adduktum igen jól oldható, könnyen feloldódik vízben, így nagy térfogatú oldat képződik, amely megnedvesiti az elegyben levő granulátumokat, így a reakció felgyorsul. Semmilyen kereskedelemben alkalmazható módszer nem ismeretes arra, hogy a karbamidot kompatibilissé tegyék az SSP-vel és a TSP-vel. Valójában a karbamiddal a drágább foszfát műtrágyákat, nevezetesen a monoammónium-foszfátot és a diammónium-foszfátot szokták összekeverni.
A találmány szerinti karbamid granulátumok azonban minden arányban kompatibilisek a szuperfoszfáttal és a trifoszfáttal, ezáltal összekeverhetek ezekkel a műtrágyákkal.
A találmány szerinti eljárásban alkalmazható vízoldható szervetlen alumíniumsók közé tartozik például az alumínium-klorid, az alumínium-szulfát, és a bázisos nátrium-alumínium-szulfát [NaAl(S04)J. Az alumíniumsót a granulálandó vagy szemcsésítendő karbamidtartalmú oldathoz vagy olvadékhoz olyan mennyiségben adagoljuk, amely legalább 0,1 tömeg % alumínium-oxiddal, előnyösen 0,4-1 tömeg% alumínium-oxiddal ekvivalens az oldat vagy az olvadék szárazanyagtartalmára számítva. Az alumínium-oxidra számított 1,0 tömeg%-nál nagyobb mennyiségű adalék alkalmazása nem káros, de nem is biztosít különös előnyöket. Az adalékot por, vagy ha vizes oldatot vagy szuszpenziót granulálunk, vizes oldat vagy szuszpenzió formájában adagolhatjuk.
A granulátumokat képződésük után előnyösen lehűtjük 30 ’C-ra vagy alacsonyabb hőmérsékletre, például levegőáramban, amelynek nedvességtartalmát előzőleg annyira lecsökkentettük, hogy a hűtés folyamán a granulátumok ne abszorbeáljanak nedvességet a hideg levegőből.
A műtrágyakeverékben a karbamid granulátumon és a szuperfoszfát vagy trifoszfát granulátumon kívül általában káliumtartalmú műtrágya, például kálium-klorid is van. A szegregálódás megelőzésére a keverék komponenseinek részecskemérete közel azonos kell legyen.
A műtrágyagranulátumok előállítását szemcsésítéssel ismerteti a 3 130 225 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás, tálcás granulátorban végzett előállításukat írja le a 4 008 064 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás, dobgranulátorban végzett előállításukat ismerteti a 894 773 számú angol szabadalmi leírás és fluidágyas granulálással végrehajtott előállításukat közli a 78 06213 számú holland szabadalmi leírás.
Ha a granulálási fluidágyon végezzük, kiindulási anyagként olyan vizes karbamidoldatot alkalmazunk, amelynek karbamidkoncentrációja legalább 70 tömeg%, előnyösen 85-96 tömeg%. Ha a karbamicot egy vagy több más műtrágyával együtt granuláljuk, előnyösen 90-95 tömeg % karbamidkoncentrációjú oldatot használunk, amelyhez a többi műtrágyákat szilárd formában, többnyire finoman porítva, vagy vizes oldatként adagoljuk. A műtrágyák oldhatósága a vizes karbamidoldatban változó. így az ammónium-szulfát oldékonysága 95 tömeg %-os karbamidoldatban 12%, 90 tömeg %-os karbamidoldatban 20%. Az ammónium-dihidrogén-foszfát és a diammónium-hidrogén-foszfát 90-95 tömeg %-os karbamidoldattal nagy viszkozitású oldatot képez, amelyet nehéz porlasztani. Ezt úgy lehet meggátolni, hogy a karmaidoldatot és a foszfát vizes oldatát külön-külön adagoljuk a porlasztóba és csak röviddel a porlasztás előtt keverjük őket össze.
A találmány szerinti megoldást a következő nem-korlátozó példákkal szemléltetjük.
7. példa
A találmány szerinti eljárással előállított termék tulajdonságait a következő vizsgálatokkal ellenőriztük, amelyek során egy vizes karbamidoldatot karbamidszemcséket tartalmazó fluidágyra permeteztünk adalékanyag nélkül, ismert adalékanyag alkalmazásával és vízoldható szervetlen alumíniuir só kristályosodást gátló adalék alkalmazásával. A granulálás körülményeit és a termék fizikai tulajdonságait a táblázatban feltüntetjük.
A táblázatban említett „palack vizsgálat” (TVA Bottle Test) arra szolgál, hogy meghatározzuk a karbamid granulátumok kompatibilitását a szuperfoszfát és trifoszfát granulátumokkal. A vizsgálat során a karbamid granulátumok és a szuperfoszfát, illetve trifoszfát granulátumok keverékét 120 cm3 űríartalmú zárt palackban tartjuk 27 ’C hőmérsékleten és a keverék állapotát rendszeres időközökben ellenőrizzük. Amíg a keveréken csak néhány nedvességfolt látszik, azt „felhsználásra alkalmas”nak minősítjük.
X táblázatban említett „táska vizsgálat” (bag test) során a granulátumok összetapadási hajlamát vizsgáljuk meg. A vizsgálat során a karbamid granulátumokat 35 kg-os adagokban táskákba helyezzük, és a táskákat 1000 kg-os súly alatt tartjuk 27 ’C-on. Egy hónap eltelte után meghatározzuk az egyes táskák tartalmában képződött nagy csomók számát, valamint a csomók átlagos keménységét. „Keménység” azt az erőt jelenti kilogrammokban kifejezve, amely egy 7 cm χ 7 cm x 5 cm-es csomó szétesését okozza. Az erőt dinamométerrel mérjük.
Az A táblázatban említett F 80 kristályosodást gátló adalék egy tiszta viszkózus folyadék, amely „Formurea 80” néven kereskedelmi forgalomban, - 20 ’C és + 40 ’C között stabil és 100 tömegrésznyi mennyisége körülbelül 20 tömegrész vizet, 23 tömegrész karbamidot és köimlbelül 57 tömegrész vizet tartalmaz; a formaldehidtartalom körülbelül 55%-a trimetilol-karbamid formájában van jelen.
190 805
A táblázat
A vizsgálat sorszáma 1. 2. 3. 4. 5.
A kristályosodást késleltető adalék nincs F80 1% A1C13 · 6H2O A12(SO4)3 · • 17H2O 2,5% alkálikus alumínium-szulfát %)
Granulálási körülmények Karbamidoldat - koncentrációja (tömeg %) 94,6 94,5 95,5 95,5 95,5
- hőmérséklete (’C) 130 130 130 130 130
- árama (kg/óra) 280 280 280 220 220
porlasztó levegő - árama (Nm3/óra) 130 130 130 130 130
- hőmérséklete (’C) 140 140 148 149 148
fluidizáló levegő - árama (Nm3/óra) 850 850 850 850 850
- hőmérséklete (’C) 45 64 60 65 63
ágyhőmérséklet (’C) 108 105 107 99 105
A termék tulajdonságai - látszólagos sűrűség (g/cm3) 1,23 1,26 1,29 1,30 1,28
- keménység szemcseátmérő 2,5 mm (kg) 2,1 2,8 3,1 3,0 2,9
- por (g/kg) 5,4 < 0,1 <0,1 < 0,1
táskavizsgálat - csomók (%) 100 10 45 0 0
- szilárdság (kg) 22 < 1 3,3 0 0
TV A Palack vizsgálat SSP-vel (50/50) - felhasználásra alkalmas (nap) TSP-vel (50/50) < 3 < 3 > 60 > 60 > 60
- felhasználásra alkalmas (nap) < 3 < 3 > 60 > 60 > 60
2. példa
A kísérlet során gyakorlatilag vízmentes karbamid olvadékot adalék nélkül, illetve alumíniumszulfát adalék alkalmazásával egy szemcsésítő tetején adagolunk be, miközben alulról szobahőmérsékletű levegőt áramoltatunk felfelé.
A kapott szemcsék fizikai tulajdonságait a B táblázatban szemléltetjük.
B táblázat
Alumínium-szulfát (%)
Adalékanyag
A termék tulajdonságai
- látszólagos sűrűség (g/cm3)
- keménység szemcseátmérő 2,5 mm (kg) táskavizsgálat
- csomók (%)
- szilárdság (kg)
Palack vizsgálat SSP-vel (50/50)
- felhasználásra alkalmas (nap) TSP-vel (50/50)
- felhasználásra alkalmas (nap)
nincs 0,63 1,1 1,5
1,30 1,31 1,30 1,30
0,54 0,70 0,98 1,08
100 10 25 0
9 1,5 2,5 0
< 3 14 > 60 > 60
< 3 14 > 60 > 60
3. példa
99,8 súly karbamidot tartalmazó vizes karbamidolvadékhoz 2 tömeg % A12(SO4)3 x 17H2O-ot adunk, majd vízszintes, forgó granuláló dobban granuláljuk, amelynek átmérője 90 cm és szélessége cm. A dob belső falán nyolc, egymástól egyenlő távolságra elhelyezett longitudinális szalag van, amelyek mérete 3,5 cm x 60 cm. A dobot 15 fordulat/perc sebességgel forgatjuk. A dobot 60 kg karbamidgranulátummal töltjük meg, amelyek átlagos átmérője 1,9 mm és 80 'C hőmérsékletűek. Két hid-41
190 805 raulikus porlasztóval 60 kg 140-145 ’C hőmérsékletű karbamidolvadékot permetezünk a forgódobba a granulátumokra körülbelül 120 kg/óra tömegáramban úgy, hogy az olvadék a longitudinális szalagokról fröcsköljön szét. A granulálási 108 ’C hőmérsékleten végezzük. A vizsgálat végén a granulátumokat körülbelül 30 ’C-ra hűtjük és szitáljuk. A termék szabályos kerek, sima felületű granulátumokból áll. A látszólagos sűrűség 1,279 g/cm3, a 2,5 mm átmérőjű granulátumok 3,3 kg terhelésnél törnek össze. A porképződés 0,5 g/kg. A granulátumok nem hajlamosak az összecsomósodásra. Az SSP-vel és a TSP-vel készített 50/50 arányú
keverékük több mint 60 napig felhasználásra alkalmas. A termék szitaelemzésével a következő adató-
kát kaptuk:
> 4,00 mm 18%
4,00-2,5 mm 47%
2,5 -2,0 mm 31%
< 2,0 mm 4%
átlagos átmérő 3,4 mm
4. példa
Olyan granulálási vizsgálatot végzünk, amelynek során szuszpendált formában finomra őrölt ammó5 nium-szulfátot tartalmazó, 95 tömeg%-os vizes karbamidoldatot, amely ismert kristályosítást késleltető anyagot (F 80), illetve alumínium-szulfátot tartalmaz, karbamidszemcséket tartalmazó fluidágyra poriasztunk. A szuszpenzió ammónium-szul10 fát tartalma 20 tömeg%.
A szuszpenziót 120-130 ’C hőmérsékleten, körülbelül 300 kg/óra tömegáramban porlasztjuk be; a porlasztó levegő hőmérséklete 140’C, a túlnyomás 0,35 kg/cm2, és a levegőáram körülbelül 15 140 Nm3/óra. A fluidágyat 65Cf-850 Nm3/óra levegőárammal üzemeltetjük. A fluidizáló levegő hőmérsékletét úgy állítjuk be, hogy a fluidágy hőmérséklete 105-108 ’C legyen.
Mindegyik granulálási vizsgálat során a fluid20 ágyon kitűnően végbement a granulátumképződés. A termék csak igen kevés szennyezést tartalmazott, ami azt mutatja, hogy a beporlasztott szuszpenzió gyakorlatilag teljesen átalakul granulátumokká. A kapott granulátumok fizikai és kémiai tulajdon25 ságait a C táblázatban szemléltetjük.
C táblázat
Kristályosodást késleltető 1% F80 1% alumínium-szulfát*
Kémiai tulajdonságok - nedvességtartalom (tömeg%) 0,18 0,13 0,21 0,12 0,12 0,12
- ammónium-szulfát (tömeg%) 13,7 15,C 18,5 16,0 19,5 18,8
- 10 súly%-os oldat pH-ja 5,2 5,C 5,1 5,2 5,0 5,0
Fizikai tulajdonságok - keménység szemcseátmérő 2,5 mm (kg) 3,3 3,4 3,5 3,8 3,9 4,0
táskavizsgálat - csomók (%) 48 25 35 0 0 0
- szilárdság (kg) 2,2 2,5 4,0 0 0 0
TVA palack vizsgálat SSP-vel (50/50) felhasználásra alkalmas (nap) TSP-vel (50/50) < 3 < 3 < 3 > 60 > 60 > 60
felhasználásra alkalmas (nap) < 3 < 3 < 3 > 60 > 60 > 60
* vízmentes sóra számítva

Claims (4)

1. Eljárás főkomponensében karbamidot tartalmazó granulátumok előállítására adott esetben oldott és/vagy szuszpendált formában más műtrágyákat, előnyösen ammónium-szulfátot, ammónium-dihidrogén-foszfátot vagy diammónium-hidrogén-foszfátot tartalmazó karbamidolvadék vagy legalább 70 tömeg% karbamidot tartalmazó vizes karbamidoldat vagy szuszpenzió granulálásával, azzal jellemezve, hogy a granulálandó olvadékhoz, oldathoz vagy szuszpenzióhoz a karbamid mennyiségére számítva 0,1-1,0 tömeg % Al2O3-dal ekvivalens vízoldható alumíniumsót, előnyösen alumínium-szulfátot adunk. (Elsőbbsége: 1982. 02. 12.)
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 0,1-1,0 tömeg% Al2C'3-dal ekvivalens vízoldható alumíniumsót adagolunk. (Elsőbbsége: 1982. 02. 12.)
3. Eljárás főkomponensében karbamidot tartalmazó granulátumok előállítására karbamid olvadék vagy legalább 70 tömeg% karbamidot tartalmazó vizes karbamidoldat granulálásával, azzal jellemezve, hogy granulálandó olvadékhoz vagy oldathoz a karbamid mennyiségére számolva 0,1-1,0 tÖmeg% Al2O3-dal ekvivalens vizoldható aluminiumsót adunk. (Elsőbbsége: 1981. 07. 03.)
4 A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 0,4-1,0 tömeg% Al2O5-dal ekvivalens vízoldható alumíniumsót adagolunk. (Elsőbbsége:
1981. 07. 03.)
HU822178A 1981-07-03 1982-07-02 Method for producing granules consist of urea as main constituent HU190805B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8103210A NL8103210A (nl) 1981-07-03 1981-07-03 Werkwijze voor het maken van ureumkorrels.
NLAANVRAGE8200552,A NL184769C (nl) 1981-07-03 1982-02-12 Werkwijze voor het vervaardigen van ureumkorrels.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU190805B true HU190805B (en) 1986-11-28

Family

ID=26645713

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU822178A HU190805B (en) 1981-07-03 1982-07-02 Method for producing granules consist of urea as main constituent

Country Status (26)

Country Link
US (1) US4500336A (hu)
AT (1) AT382145B (hu)
BG (1) BG36929A3 (hu)
BR (1) BR8203893A (hu)
CA (1) CA1173660A (hu)
DD (1) DD202417A5 (hu)
DE (1) DE3222157C2 (hu)
EG (1) EG15739A (hu)
ES (1) ES513685A0 (hu)
FI (1) FI72115C (hu)
FR (1) FR2508895B1 (hu)
GB (1) GB2101129B (hu)
GR (1) GR76400B (hu)
HU (1) HU190805B (hu)
IE (1) IE53202B1 (hu)
IN (1) IN157774B (hu)
IT (1) IT1156104B (hu)
MX (1) MX159932A (hu)
NL (2) NL184769C (hu)
NO (1) NO154743C (hu)
PL (1) PL136353B1 (hu)
PT (1) PT75144B (hu)
RO (1) RO85735B (hu)
SE (1) SE456644B (hu)
TR (1) TR23125A (hu)
YU (1) YU42777B (hu)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL8502838A (nl) * 1985-10-17 1987-05-18 Azote Sa Cie Neerlandaise Werkwijze ter vervaardiging van ureum en ammoniumsulfaat bevattende meststofkorrels.
US5435821A (en) * 1985-12-12 1995-07-25 Exxon Research & Engineering Co. Controlled release vegetation enhancement agents coated with sulfonated polymers, method of production and prcesses of use
US4701204A (en) * 1985-12-12 1987-10-20 Exxon Research And Engineering Company Composite comprising a substrate coated with polymeric complexes
GB9014985D0 (en) * 1990-07-06 1990-08-29 Dyno Industrier As Formaldehyde resin curing agents
AUPM383594A0 (en) * 1994-02-11 1994-03-10 Incitec Ltd Granular urea
US6749660B2 (en) * 2001-06-04 2004-06-15 Geovation Technologies, Inc. Solid-chemical composition and method of preparation for the anaerobic bioremediation of environmental contaminants coupled to denitrification
CA2855492A1 (en) 2011-11-14 2013-05-23 Intercontinental Potash Corp. (Usa) Methods of processing polyhalite ore, methods of producing potassium sulfate, and related systems
CA2883806C (en) 2012-09-12 2018-04-10 Intercontinental Potash Corporation Methods of processing potassium sulfate and magnesium sulfate, and related systems
DE102015108344A1 (de) * 2015-05-27 2016-12-01 Thyssenkrupp Ag Granulation von Ammoniumsulfat
GEP20207124B (en) * 2015-07-06 2020-06-25 Stamicarbon Granulation of urea products
EP3542899A1 (en) 2018-03-20 2019-09-25 Yara International ASA Method and reactor for producing urea ammonium sulphate
EP3594194A1 (en) 2018-07-12 2020-01-15 Casale Sa Urea granulation process
DE102021108187A1 (de) 2021-03-31 2022-10-06 Skw Stickstoffwerke Piesteritz Gmbh Granuliertes pH-neutrales Harnstoff-Ammoniumsulfat-Düngemittel mit Ureaseinhibitor

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE612708C (de) * 1930-10-21 1935-05-03 I G Farbenindustrie Akt Ges Verfahren zur Herstellung nicht backender, ammonnitrathaltiger Mischduenger
DE1024533B (de) * 1956-10-02 1958-02-20 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von lagerbestaendigem, nicht zusammenbackendem Harnstoff
GB894773A (en) * 1958-05-30 1962-04-26 Chemical & Ind Corp Process for the production of pellets
GB891562A (en) * 1959-03-05 1962-03-14 Belge Produits Chimiques Sa Process for the production of granular ammonium nitrate
US3130225A (en) * 1962-02-12 1964-04-21 Pullman Inc Urea production
GB1168444A (en) * 1965-12-08 1969-10-22 Fisons Ltd Improved Granular Materials
GB1384384A (en) * 1971-08-27 1975-02-19 Ici Ltd Agglomeration of soluble particles
NO133872C (hu) * 1974-07-26 1976-07-14 Norsk Hydro As
GB1581761A (en) * 1977-06-09 1980-12-17 Azote Sa Cie Neerlandaise Urea granulation
DK531278A (da) * 1977-12-22 1979-06-23 Fisons Ltd Middel til formindskelse af ammoniaktab ved anvendelse af urinstof som goedning

Also Published As

Publication number Publication date
GB2101129B (en) 1985-07-17
FI822347A0 (fi) 1982-07-01
FR2508895A1 (fr) 1983-01-07
ES8402171A1 (es) 1984-02-01
IT8222205A1 (it) 1984-01-02
AT382145B (de) 1987-01-12
BR8203893A (pt) 1983-06-28
FI72115B (fi) 1986-12-31
IE53202B1 (en) 1988-08-31
SE8204078L (hu) 1982-07-01
YU144382A (en) 1985-04-30
MX159932A (es) 1989-10-06
IN157774B (hu) 1986-06-14
TR23125A (tr) 1989-04-03
NL8200552A (nl) 1983-02-01
NO154743B (no) 1986-09-08
CA1173660A (en) 1984-09-04
RO85735B (ro) 1984-11-30
NO822259L (no) 1983-01-04
NL184769B (nl) 1989-06-01
ES513685A0 (es) 1984-02-01
YU42777B (en) 1988-12-31
BG36929A3 (en) 1985-02-15
IE821406L (en) 1983-01-03
SE456644B (sv) 1988-10-24
FI822347L (fi) 1983-01-04
FI72115C (fi) 1987-04-13
EG15739A (en) 1986-09-30
SE8204078D0 (sv) 1982-07-01
PT75144B (en) 1984-05-25
PL136353B1 (en) 1986-02-28
DE3222157C2 (de) 1986-07-10
RO85735A (ro) 1984-11-25
FR2508895B1 (fr) 1985-05-31
NL184769C (nl) 1989-11-01
NL8802299A (nl) 1989-01-02
US4500336A (en) 1985-02-19
GB2101129A (en) 1983-01-12
ATA244582A (de) 1986-06-15
IT1156104B (it) 1987-01-28
DE3222157A1 (de) 1983-01-20
PL237213A1 (en) 1983-01-17
NO154743C (no) 1986-12-17
GR76400B (hu) 1984-08-10
PT75144A (en) 1982-07-01
DD202417A5 (de) 1983-09-14
IT8222205A0 (it) 1982-07-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU190805B (en) Method for producing granules consist of urea as main constituent
US4175943A (en) Water-soluble fertilizers
US4525198A (en) Process for the production of urea granules
US4478632A (en) Process for making granules containing urea as the main component
CA1157288A (en) Process for the production of urea granules
US6365120B1 (en) Method for hardening granular inorganic salt compounds
US3306729A (en) Process for production of particulate fertilizer having a shell of an ammonium salt of phosphoric acid
US3214259A (en) Method of producing free-flowing fertilizer
JPH0235714B2 (hu)
RU2225854C1 (ru) Состав удобрения и способ получения удобрения
Kirilov Non-caking fertilizers from Ammonium Nitrate and supplementary nutrients
Silverberg et al. Fertilizer Storage, Storage Properties of Diammonium Phosphate Alone and in Admixture with Other Fertilizer Materials
NL8202560A (nl) Werkwijze voor het maken van ureum als hoofdbestanddeel bevattende korrels.

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee