HU185951B - Method for producing co-ordination compounds of platinum - Google Patents

Method for producing co-ordination compounds of platinum Download PDF

Info

Publication number
HU185951B
HU185951B HU812536A HU253681A HU185951B HU 185951 B HU185951 B HU 185951B HU 812536 A HU812536 A HU 812536A HU 253681 A HU253681 A HU 253681A HU 185951 B HU185951 B HU 185951B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dimethylacetamide
platinum
compound
adduct
hydrogen peroxide
Prior art date
Application number
HU812536A
Other languages
English (en)
Inventor
Paul C Hydes
Derek R Hepburn
Original Assignee
Johnson Matthey Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Johnson Matthey Plc filed Critical Johnson Matthey Plc
Publication of HU185951B publication Critical patent/HU185951B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F15/00Compounds containing elements of Groups 8, 9, 10 or 18 of the Periodic Table
    • C07F15/0006Compounds containing elements of Groups 8, 9, 10 or 18 of the Periodic Table compounds of the platinum group
    • C07F15/0086Platinum compounds
    • C07F15/0093Platinum compounds without a metal-carbon linkage

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás platinát tartalmazó vegyületek és a vegyületeket rák vagy rosszindulatú daganatok kemoterápiás kezelésére alkalmas hatóanyagként tartalmazó gyógyászati készítmények előállítására.
578 323 sz. saját nagy-britanniai szabadalmi leírásunk (A) általános képletű platina koordinációs vegyületet tartalmazó készítményre vonatkozik.
A 10. ábrán levő (A) képletben X és Y jelentése halogén és jelentésük azonos vagy különböző, elő- 10 nyösen mindkettő klorid, de más halogenid vagy pszeudohalogenid is lehet, így például cianát, tiocianát és azid és A és B jelentése azonos vagy különböző elágazó láncú alifás amin, ahol az amin- ,t csoportok a platinához nitrogénatomjukon kérésztül kordinációs kötéssel kapcsolódnak.
A brit szabadalmi leírásban le van írva továbbá egy (B) általános képletű platina koordinációs vegyület, amely rák vagy rosszindulatú daganatok kezelésére alkalmas gyógyászati készítmények hatóanyaga. A 10. ábrán levő (B) képletben X és Y jelentése azonos vagy különböző halogén, előnyösen mindkettő klorid, de más halogenid vagy pszeudohalogenid, például cianid, cianát, tiocianát vagy azid vagy hasonló csoport is lehet és A és 25 B azonos vagy különböző elágazó láncú alifás amincsoport vagy C-szubsztituált elágazó láncú alifás aminocsoport, amely nitrogénatomon keresztül kapcsolódik a platinához és az alifás csoportok a 10. ábrán levő (C) általános képlettel 30 jellemezhetők, ahol n jelentése 3-9 és ahol az R csoportok azonosak vagy különbözők és jelentésük előnyösen hidrogénatom, de jelenthetnek alkil-, aril-, alkaril-, aralkilcsoportot, halogénatomot, pszeudohalogént, hidroxil-, karbonil-, formil-, nitro-, amido-, aminocsoportot, szulfonsav-csoportot, szulfonsav-sót, karbonsavat, karbonsav-sót, szubsztituált alkil-, aril-, aralkil- és alkarilcsoportokat is.
A platina előnyösen Pt4+ ion formájában fordu' 4θ elő és így semleges komplexet képez két hidroxil csoporttal és két halogenidligandummal.
Bár rendszerint nem előnyös, hogyha R jelentése más mint hidrogén, alkalmazhatók más csoportok is, például rövid szénláncú alkil-, előnyösen metil- 45 vagy etilcsoport, vagy oldékonyságot elősegítő csoport, például szulfonsav-csoport. Amikor a klinikai körülmények nagyfokú oldékonyságot igényelnek, előnyös olyan csoportok alkalmazása, mint a karbonsav, szulfonsav és ezek sói, például nátrium, §0 kálium vagy lítium sói.
A fent említett nagy-britanniai szabadalmi leírásban a „halogenid” fogalmon kloridot, bromidot, jodidot vagy fluoridot vagy pszeudohalogenidet, például cianidot, cianátot, tiocianátot vagy 55 azidot értünk.
Az A és B csoport jelentében az elágazó láncú amin-vegyületek lehetnek izopropilamin, izobutilamin, izoamilamin és 2-aminohexán.
Az 1 578 323 sz. nagy-britanniai szabadalmi !e- 60 írás igénypontjai alá esik egy vegyület, ahol A és B jelentése izopropilamin és X és Y jelentése klór d, így ez a komplex cisz-diklór-transz-dihidroxi-bisz-(izopropilamin)-platina(IV). A fenti szabadalmi leírás szerint a vegyületeket úgy állítják elő, hegy 65 a megfelelő cisz-diamin-diklór-platina(II) komplex szuszpenzióját hidrogénperoxid-oldattal melegítik, fél óra hosszat forralják, amíg az oldat színe sárga nem lesz, majd lehűtik, leszűrik és a maradékot vízzel és éterrel mossák, levegőn szárítják. A kapott nyersterméket víz és hidrogénperoxid elegyéből átkristályosítják és vákuumban szárítják. Az elemanalízis adatokból, az infravörös abszorpciós színképből és egyetlen kristály röntgen színképelemzéséből kitűnt, hogy a megfelelő 1:1 hidrát formájában kapták a fenti vegyületet.
A további kutatások azt mutatták, hogy a fent leírt módon előállított és átkristályosított komplex valójában a hídrogénperoxidal képzett adduktum formájában létezik 2 molekula komplex: 1 molekula hidrogénperoxid arányban, azonban a hidrogénperoxid jelenlétét farmakológiai szempontból hátrányosnak tartják. Fizikai úton azonban a hidrogénperoxidot nem sikerült eltávolítani a komplex bomlása következtében, melynek során hidroxilligandumok válnak le. Úgy tartották tehát mindeddig, hogy a komplexei; tiszta formában nem lehet előállítani és izolálni, azaz hidrogénperoxid mindig kimutatható volt vagy más, oldékonyságot elősegítő molekula.
Azt találtuk, hogy a komplexet mégis elő lehet tiszta formában állítani.
A találmány szerint tehát (I) képletű platina koordinációs vegyületet állítunk elő tiszta formában. A találmány szerint előállított vegyület a rák vagy rosszindulatú daganatok kemoterápiás kezelésére alkalmas. A gyógyszerkészítmény előállítására a hatóanyagot a szokásos hordozó- és/vagy vivőanyagokkal összekeverjük és gyógyszerkészítménnyé készítjük ki.
A találmány szerint tehát (I) képletű platina koordinációs vegyületet állítunk elő tiszta formában, oly módon, hogy cisz-diklór-di-(izopropílamin)-platina(II) vegyületet hidrogénperoxiddal reagáltatunk, a terméket izoláljuk és N,N-dimetilacet-amiddal feloldjuk, majd a kapott terméket, amely a vegyület Ν,Ν-dimetilacetamiddal képezett 1:1 arányú adduktuma, izoláljuk, majd az N,N-dimetilacetamidot vákuumban 80 °C-nál, előnyösen 50 °C-nál alacsonyabb hőmérsékleten eltávolítjuk.
Azt találtuk, hogy a találmány szerinti eljárás során használt dimetilacetamid segítségével az 1:1 arányú intermedier révén eltávolítjuk a hidrogénperoxidot, míg az általában használt oldószerekkel végzett közvetlen átkristályosítással ezt nem sikerült elérni. Említettük, hogy a víz alkalmazása nem járt sikerrel, ugyanúgy a metanolé sem, annak ellenére, hogy az oldószer-molekulák feleslegben voltak a hidrogénperoxid-molekulákhoz képest, bár az lett volna várható, hogy valamelyik oldószer alkalmas lesz polaritása és hidrogénperoxiddal való elegyedése következtében.
A cisz-diklór-i:ransz-dihidroxi-bisz-(izopropilamin)-platina(IV) dimetilacetamiddal képezett 1:1 intermedier adduktum új vegyület, amely izolálható, stabil és azonosítható.
A találmány szerinti eljárás foganatosítási módjait az alábbi példával jellemezzük, mely
a) a nyers cisz-diklór-transz-dihidroxi-bisz-(izopropilamin)-platina(IV) előállítására és . 185951
b) a dimetilacetamiddal képezett adduktum közbenső tennék előállítására és ezt követően a tiszta tennék izolálására vonatkozik.
Példa
a) A nyerstermék előállítása
26,8 g átkristályosított cisz-platina-(izopropilamin)2-dikloridot 50 ml forró vízben szuszpendálunk és keverés közben 100 ml vizes hidrogénperoxidot adunk hozzá. A szuszpenziót fél óráig forraljuk, amíg a színe sárga nem lesz, majd lehűtjük és leszűrjük. A maradékot vízzel, majd éterrel mossuk és levegőn szárítjuk. Termelés: 10,5 g (35%). Analízis:
számított:
C% = 16,55; H% = 4,87; N% = 6,43; 0% =
11,03; Cl% = 16,28;
mért:
C% = 16,59; H% = 4,90; N% = 6,48; 0% = 10,80; Cl% = 16,20.
Az IR-hidroxil abszorpciós színkép (vO-H) 3515 cm~ ’-nél jelenik meg.
b) Az adduktum előállítása és a tiszta termék izolálása
A fenti módon előállított 11 g nyersterméket feloldjuk körülbelül 1 liter N,N-dimetilacetamidban és az oldatot 4-es porozitású zsugorított üvegszűrőn szűrjük. így az oldhatatlan anyagot eltávolítjuk. Az oldatot ezután két óráig hűtjük 5 °C-ra, majd beoltjuk, hogy a túltelítettséget megelőzzük és -10 °C-on tároljuk több napon keresztül. A kapott kristályokat leszűrjük, éterrel mossuk és szárítjuk.
Az Ν,Ν-dimetilacetamid eltávolítását úgy végezzük, hogy a kristályokat 50 ’C-ra vagy ennél alacsonyabb hőmérsékletre melegítjük több napig 0,1 torr nyomáson, amíg az Ν,Ν-dimetilacetamid eltávolítását termikus gravimetriás analízissel és/vagy gáz-folyadékkromatográfiával nem igazoltuk.
Az a) lépésből kapott nyerstermék feloldását Ν,Ν-dimetilacetamidban szobahőmérsékleten is végezhetjük, de előnyös, ha kissé magasabb hőmérsékleten, de 40 ’C-nál nem magasabb hőmérsékleten dolgozunk.
További tisztítási lépéseket is végezhetünk, például az a) lépésben kapott nyersterméket híg hidrogénperoxid-oldatból átkristályosíthatjuk, majd körülbelül 50 ’C-on vákuumban száríthatjuk és az Ν,Ν-dimetilacetamidos oldatot továbbá (fenti b) lépés), szilikagélágyon keresztül 0,063-0,2 mmh) leszűrhetjük és így az esetleges polihidroxi-platina vegyületeket eltávolíthatjuk.
Az irodalomban leírt hidrogénperoxid adduktum, a találmány szerint előállított vegyület és az Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum analitikai adatait az alábbiakban írjuk le és az ábrákon mutatjuk be:
1. ábra az irodalom szerinti hidrogénperoxid adduktum IR-spektruma;
2. ábra az új dimetilacetamid adduktum IRspektruma;
3. ábra a találmány szerint előállított vegyület IR-spektruma;
4. ábra az irodalom szerinti hidrogénperoxid adduktum por röntgen-diffrakciós képe;
5. ábra az új Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum por röntgen-diffrakciós képe;
6. ábra a találmány szerint előállított vegyület por röntgen-diffrakciós képe;
7. ábra különbözős vegyületek kromatogramjai;
8. ábra a hő gravimetriás analízisek eredményei különböző vegyületekre;
9. ábra az Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum térbeli képe.
A találmány szerint előállított cisz,transz,cisz-[PtCl2(OH)2 (iPrNH2)2] vegyületet A, B és C sarzsként állítottuk elő, majd a sarzsok termékeit alaposan összekevertük és így kaptak az összetett X sarzsot. Az analitikai adatokat az alábbiakban közöljük
Külső forma: sárga por (valamennyi sarzs) Elemanahzis:
Sarzs C H N O Cl Pt
(%) (%) (%) (%) (%) (%)
A 17,27 4,84 6,79 8,20 16,58 46,43
B 17,26 4,87 6,76 7,88 16,85 46,47
C 17,17 4,80 6,76 7,80 16,86 46,45
X 17,13 4,81 6,71 7,75 16,81 46,45
elméleti 17,23 4,82 6,70 7,65 16,95 46,65
Nagynyomású-folyadékkromatográfia (HPLC): tisztaság %
Sarzs
A 97,31
B 100,17
C 97,63
X 98,27
Szennyezettség! szint:
Sarzs súly% peroxid érték DMA
A 0,05 <0,06
B 0,03 <0,09
C 0,05 0,15
X 0,06 0,024
Nedvesség-tartalom: <0,25 súly% valamennyi sarzsnál (TGA).
Az 1., 2. és 3. ábra a különböző vegyületek infravörös színképelemzését mutatja, a legfigyelemreméltóbb a 3500 cm-1 területén látható különböző abszorpciós képek az OH esetében, ez azt mutatja, hogy az irodalom szerinti hidrogénperoxid adduktum, az új Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum és a találmány szerint előállított vegyület tiszta formában mind külön izolálhatok és azonosítható vegyületek. A 4., 5. és 6. ábra alapján is ugyanerre a következtetésre juthatunk. A bizonyíték ebben az esetben a röntgen diffrakciós elemzés eredménye.
szög és a síkok elválasztása Á-ban van megadva minden ábrán.
A 7. ábra az A, B, C és X sarzsokban lévő Ν,Ν-dimetilacetamid mennyiségét mutatja gázfolyadék-kromatográfiás analíziseredmények alapján. .
Egy adott tartományban az A, B, C vagy X sarzsokban kapott hasonló reakció 1 súly% N,N-dimetilacetamid koncentrációt (DMA koncentrációt) jelentenek egy standarddal összevetve.
A 8. ábrában a hő gravimetriás analíziseredmé- „ nyékét láthatjuk különböző vegyületeknél; í az 1 görbe az irodalom szerinti hidrogénperoxid adduktum vegyületet szemlélteti, a 2 görbe az új Ν,Ν-dimetilacetamid adduktumot szemlélteti, a 3 görbe a találmány szerinti vegyületre vonatkozik. 3
A nyomokat a súly% tengelyen tüntettük fel.
Látható, hogy az 1 görbe 160 ’C-on nagyobb súlyveszteséget jelez a transz-hidroxil-csoportok, valamint a hidrogénperoxid vesztesége következtében, míg a 2 és 3 görbe lényegében azonos súlyvesz 3 teséget mutat ezen a hőmérsékleten, a kizárólag transz-hidroxil-csoportok vesztesége következtében. A 2 görbén a csapott váll a 150 ’C-ig emelkedő görbe, az Ν,Ν-dimetilacetamid veszteséget jelenti, ezután a 2 és 3 görbe által képviselt vegyületek 4 lényegében azonosnak tűnnek.
A 9. ábra szerinti térbeli képet Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum egy kristályának röntgen-kristallográfiás tanulmányozásával kaptuk. A találmány szerinti tiszta vegyület egy kristályát akartuk izolálni az Ν,Ν-dimetilacetamid adduktum kristályától, 5 ennek során azonban mikrokristályok agglomerációját kaptuk, ennek a pornak a röntgenképét a 6. ábra mutatja.
A tiszta cisz-diklór-transz-dihidroxi-bis-(izopropilamin)-platina(IV) vegyületet ugyanúgy adagolhatjuk, mint az 1 578 323 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírásban leírt hidrogénperoxid adduktumot.

Claims (4)

1. Eljárás (I) képletű platina korrdinációs vegyület tiszta formában történő előállítására cisz-diklórdi-(izopropilamin)-platina(ll) vegyület hidrogénperoxiddal történő reagáltatásával, azzal jellemezve, hogy a terméket izoláljuk és N,N-dimetilacetamidban feloldjuk, a kapott Ν,Ν-dimetilacetamiddal képezett 1:1 arányú adduktumot izoláljuk, majd vákuumban az N,N-dimetilacetamidot 80 °C alatti hőmérsékleten eltávolítjuk.
(Elsőbbsége: 1981. május 20.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy az N,N-dirnetilacetamidot 50 °C-on eltávolítjuk.
(Elsőbbsége: 1980. szeptember 3.)
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja, azzal jellemezve, hogy az N,N-dimetilacetamidot vákuumban 50 ’C alatti hőmérsékleten távolítjuk el.
(Elsőbbsége: 1981. május 20.)
4. Eljárás rák-ellenes gyógyszerkészítmény előállítására, azzal jellemezve, hogy hatóanyagként az 1. igénypont szerint előállított (I) képletű vegyületet hordozóanyagokkal és/vagy vivőanyagokkal vagy egyéb segédanyagokkal összekeverjük és gyógyszerkészítménnyé készítjük ki.
(Elsőbbsége: 1980. szeptember 3.)
HU812536A 1980-09-03 1981-09-02 Method for producing co-ordination compounds of platinum HU185951B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB8028484 1980-09-03
GB8115549 1981-05-20

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU185951B true HU185951B (en) 1985-04-28

Family

ID=26276771

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU812536A HU185951B (en) 1980-09-03 1981-09-02 Method for producing co-ordination compounds of platinum

Country Status (28)

Country Link
US (1) US4394319A (hu)
AT (1) AT375626B (hu)
AU (1) AU541255B2 (hu)
CA (1) CA1176646A (hu)
CH (1) CH651840A5 (hu)
CS (1) CS229919B2 (hu)
CY (1) CY1384A (hu)
DE (1) DE3134671C2 (hu)
DK (2) DK150474C (hu)
ES (1) ES505090A0 (hu)
FI (1) FI68627C (hu)
FR (1) FR2489314A1 (hu)
GB (1) GB2085440B (hu)
GR (1) GR75317B (hu)
HK (1) HK97087A (hu)
HU (1) HU185951B (hu)
IE (1) IE51539B1 (hu)
IL (1) IL63658A0 (hu)
IT (1) IT1194090B (hu)
KE (1) KE3729A (hu)
LU (1) LU83599A1 (hu)
MY (1) MY8700553A (hu)
NL (1) NL190326C (hu)
PH (1) PH22094A (hu)
SE (1) SE452467B (hu)
SG (1) SG42787G (hu)
WO (1) WO1982000825A1 (hu)
YU (1) YU42726B (hu)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3305248C2 (de) * 1983-02-16 1987-04-09 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Reinigung von cis-Platin-(II)-diammin-dichlorid
GB8328218D0 (en) * 1983-10-21 1983-11-23 Johnson Matthey Plc Oral compositions
US4772735A (en) * 1986-08-25 1988-09-20 University Of Delaware Coordination complexes of platinum with amides
CA1339034C (en) * 1988-08-22 1997-04-01 Paul A. Tremblay Platinum complexes of single isomer neoalkyl acids
GB9105037D0 (en) * 1991-03-09 1991-04-24 Johnson Matthey Plc Improvements in chemical compounds
CA2385528C (en) 1999-10-01 2013-12-10 Immunogen, Inc. Compositions and methods for treating cancer using immunoconjugates and chemotherapeutic agents
GB0011903D0 (en) * 2000-05-18 2000-07-05 Astrazeneca Ab Combination chemotherapy
US6492312B1 (en) 2001-03-16 2002-12-10 Unilever Home & Personal Care Usa, Division Of Conopco, Inc. Water soluble sachet with a dishwashing enhancing particle
ATE346076T1 (de) * 2003-10-13 2006-12-15 Salama Zoser B Nat Rer Dr Verfahren zur herstellung von trans- oder cis- diammoniumdichlorodihydroxoplatin (iv)-salzen und derivaten und ihre verwendung zur herstellung von pharmazeutischen wirkstoffen
US8173686B2 (en) 2006-11-06 2012-05-08 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Use of picoplatin to treat colorectal cancer
US8168661B2 (en) * 2006-11-06 2012-05-01 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Use of picoplatin to treat colorectal cancer
US8178564B2 (en) * 2006-11-06 2012-05-15 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Use of picoplatin to treat colorectal cancer
US8168662B1 (en) 2006-11-06 2012-05-01 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Use of picoplatin to treat colorectal cancer
US20110033528A1 (en) * 2009-08-05 2011-02-10 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Stabilized picoplatin oral dosage form
TW200916094A (en) * 2007-06-27 2009-04-16 Poniard Pharmaceuticals Inc Stabilized picoplatin dosage form
US20100260832A1 (en) * 2007-06-27 2010-10-14 Poniard Pharmaceuticals, Inc. Combination therapy for ovarian cancer
EP2178893A4 (en) * 2007-07-16 2012-09-19 Poniard Pharmaceuticals Inc ORAL FORMULATIONS FOR PICOPLATIN
US10316050B2 (en) 2014-08-13 2019-06-11 The Board Of Regents Of The Nevada System Of Higher Education On Behalf Of The University Of Nevada, Las Vegas PT (IV) complexes containing 4,4′-disubstituted-2,2′-bipyridyl and their use in cancer therapy

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1578323A (en) * 1976-02-26 1980-11-05 Rustenburg Platinum Mines Ltd Compositions containing platinum
SE7903359L (sv) * 1978-04-20 1979-10-21 Johnson Matthey Co Ltd Kompositioner innehallande platina

Also Published As

Publication number Publication date
NL190326B (nl) 1993-08-16
SG42787G (en) 1987-07-24
SE452467B (sv) 1987-11-30
WO1982000825A1 (en) 1982-03-18
DK150474C (da) 1987-10-05
IL63658A0 (en) 1981-11-30
KE3729A (en) 1987-06-05
GB2085440B (en) 1984-07-25
MY8700553A (en) 1987-12-31
GR75317B (hu) 1984-07-13
DE3134671C2 (de) 1993-12-16
LU83599A1 (fr) 1982-02-17
NL190326C (nl) 1994-01-17
CY1384A (en) 1987-12-18
AT375626B (de) 1984-08-27
YU211981A (en) 1984-02-29
DK154068C (da) 1989-02-27
IE812027L (en) 1982-03-03
PH22094A (en) 1988-05-20
IT8123756A0 (it) 1981-09-03
GB2085440A (en) 1982-04-28
CS229919B2 (en) 1984-07-16
DE3134671A1 (de) 1982-06-16
NL8103954A (nl) 1982-04-01
ES8302015A1 (es) 1983-01-01
FR2489314B1 (hu) 1984-05-11
SE8105213L (sv) 1982-03-04
DK154068B (da) 1988-10-10
ES505090A0 (es) 1983-01-01
FR2489314A1 (fr) 1982-03-05
HK97087A (en) 1987-12-24
IT1194090B (it) 1988-09-14
CH651840A5 (fr) 1985-10-15
YU42726B (en) 1988-12-31
AU7472581A (en) 1982-03-11
DK388281A (da) 1982-03-04
AU541255B2 (en) 1985-01-03
DK150474B (da) 1987-03-09
FI68627C (fi) 1985-10-10
FI68627B (fi) 1985-06-28
IE51539B1 (en) 1987-01-07
FI812696L (fi) 1982-03-04
DK330086D0 (da) 1986-07-11
DK330086A (da) 1986-07-11
CA1176646A (en) 1984-10-23
US4394319A (en) 1983-07-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU185951B (en) Method for producing co-ordination compounds of platinum
JP3997232B2 (ja) 1,2−ジアミノシクロヘキサン−白金(ii)−錯体の製造方法
IL89119A (en) Platinum complexes (VI) for the treatment of tumors and pharmaceutical preparations containing them
US7208616B2 (en) Cis-diiodo-(trans-L-1,2-cyclohexanediamine) platinum (II) complex and processes for preparing high purity oxaliplatin
JP2010254710A (ja) 白金(ii)錯体の製造
ES2320554T3 (es) Oxaliplatino con un bajo contenido de impurezas acompañantes y un metodo para su preparacion.
US7888390B2 (en) Preparation of platinum(II) complexes
JPH09511991A (ja) ロバプラチナ三水和物
US6197998B1 (en) Process for producing N-glycyltyrosine and its crystal structure
KR101566568B1 (ko) 백금 착체 화합물 및 그 이용
JPH0959292A (ja) 4−アミノピリミジンヌクレオシドの製造法
KR890000640B1 (ko) 백금 배위 화합물의 제조방법
KR950001702B1 (ko) 유기주석 말로네이트 유도체 및 그 제조방법
JPS6230998B2 (hu)
JPH04145092A (ja) 白金錯体の製造方法
JPS61186386A (ja) フタロシアニン化合物とその製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee