HU185027B - Process for preparing anthranilic acid alkyl esters - Google Patents

Process for preparing anthranilic acid alkyl esters Download PDF

Info

Publication number
HU185027B
HU185027B HU8199A HU9981A HU185027B HU 185027 B HU185027 B HU 185027B HU 8199 A HU8199 A HU 8199A HU 9981 A HU9981 A HU 9981A HU 185027 B HU185027 B HU 185027B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
parts
anthranilic acid
alkyl
hydrogen peroxide
Prior art date
Application number
HU8199A
Other languages
English (en)
Inventor
Gernot Reissenweber
Dietrich Mangold
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of HU185027B publication Critical patent/HU185027B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C227/00Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton
    • C07C227/22Preparation of compounds containing amino and carboxyl groups bound to the same carbon skeleton from lactams, cyclic ketones or cyclic oximes, e.g. by reactions involving Beckmann rearrangement

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)

Description

(57)KIVONAT
A találmány tárgya új eljárás az (I) általános képletű antranilsav-alldl-észterek előállítására. Az (I) általános képletben R1 hidrogén- vagy halogénatom, nitrocsoport, adott esetben halogénatommal szubsztituált 1 -6 szénatomos alkil-csoport és R2 1-6 szénatomos alkilcsoport.
Az új eljárás szerint megfelelően szubsztituált izatint alkanollal és hidrogén-peroxlddal alkálifém-alkanolát jelenlétében reagáltatnak.
185.027
A találmány tárgya új eljárás antranilsav-alkll-észterek előállítására, izatínoknak alkanolokkal és hidrogén-peroxiddal, alkáli-alkanolátok jelenlétében való reagáltatásával.
A szakirodalomból ismert, hogy antranilsavak észtetezésével antranilsav-észterek állíthatók elő (Ródd: Chemistry of Carbon Compunds, Illa. kötet, 578. oldal, Elsevlcr, New York, 1954). Az antranilsav-észterek előállíthatok úgy is, hogy izatosav-anhidrideket és alkoholokat nátrium-hidroxid jelenlétében jelenlétében J. Org. Chem., 24. kötet, 1214-1219. oldal (1959) vagy alkoholos alkoholét oldatban reagáltatnak. Ftálamid és hipoklorit alkoholos oldatának reagáltatásával (Ródd fenti szakkönyve szerint) is előállíthatok antranilsav-észterek. Az antranilsav-észterek előállíthatok továbbá úgy is, hogy benzoesav-származékokat nitrálnak, és utána a nitrocsoportot redukálják lészterezik; (Houben-Weyl: Methoden dér organischen Chemie 11/1. kötet, 367. oldal).
Az ismert eljárások hátránya, hogy nehéz specifikusan szubsztituált antranilsavakat, illetve izatosavanhidrideket előállítani, és általában ezeket szubsztituált izatonokból állítják elő. Izatinokat nátrium-hidroxid híg, vizes oldatává, hidrogén-peroxiddal, 10-15 °C közötti hőmérsékleten reagáltatva (Houben-Weyl idézett műve, 7/4. kötet, 30-31. oldal) antranilsavat ál-‘ lítanak elő, és azután ecetsav-anhidrideket (J. Org. Chem., 17. kötet, 173. oldal (1952)), így eggyel több reakctólépés szükséges. A benzöesav-származékok nitrálásánál a kapott végtermék-keverék általában nehezen különíthető el, így például 3-metil-benzosav nitrálásánál 2-nitro-, 4-nitro- és 6-nitro-3-metil-benzoesav keverékét kapjuk Chem. Bér. 42. kötet, 430431. oldal (1909).
Megállapítottuk, hogy az (1) általános képletű antranilsav-alkilészterek - ebben a képletben R1 egymástól függetlenül hidrogén- vagy halogénatomot, adott esetben halogénatommal szubsztituált 1—6 szénatomos alkilcsoportot vagy nitrocsoportot, és R2 1-6 szénatomos alkilcsoportot jelent - előnyösen előállíthatók úgy, hogy (II) általános képletű izatint — ebben a képletben R1 jelentése a fentiekkel megegyező — (IH) általános képletű alkanollal — ebben a képletben R2 jelentése a fentiekkel megegyező — és hidrogén-peroxiddal (IV) általános képletű alkáli-alkanolát jelenlétében - jebben a képletben Z alkálifématomot jelent, és R2 jelentése a fentiekkel megegyező — -50 °C és +80 °C között reagáltatunk.
Zatin és metanol esetében a reakció az A vázlat szerint játszódik le.
A találmány szerinti eljárással az ismert eljárásokhoz képest egyszerűbben és gazdaságosabban,jobb kitermeléssel és tisztább minőségben állíthatók elő az antranílsav-alkil-észterek, és - ha figyelembe vesszük a kiindulási anyagok előállítását is - a tér- és idő-kihasználás is jobb. A találmány szerinti eljárásnak ezek az előnyei az ismert műszaki szint szempontjából meglepőek.
A kündulási anyagokat 1 mólnyi (II) általános képletű izatinra számítva 40-100, különösen 60-80 mól (III) általános képletű alkanol és 1—3, előnyösen 1-1,5 mól hidrogén-peroxid mennyiségben reagáltatjuk. Előnyös (II) és (III) általános képletű kiindulási anyagok és így előnyös (1) általános képletű végtermékek azok, amelyek képletében mindkét R1 - függetlenül - hidrogén-, bróm- vagy klóratomot, 1-6 szénatomos alkil-csoportot, 1-6 szénatomos és 1,2 vagy 3 klór-, hróm- és/vagy fluoratommal halogénezett alkilcsoportot vagy nitrocsoportot, R2 1-6 szénatomos alkilcsoportot jelent.
A találmány szerinti eljáráshoz alkalmas (11) általános képletű kiindulási anyagok például a következő izatinok: 4-, 5-, 6- vagy 7-helyzetben egyszeresen vagy 4,5-, 5,6-, 6,7-, 4,6-, 5,7-, 4,7-helyzetben egymástól függetlenül kétszeresen bróm- vagy klóratommal, metil-, etil-, propil-, izopropil-, butil-, izobutil-, szek-butil-, terc-butil-, trifluor-metil- vagy nitrocsoporttal szubsztituált izatinok.
A találmány szerinti eljáráshoz alkalmas (III) általános képletű kiindulási anyagok például a következő alkanolok: metil-, etil-, propil-, butil-, izopropil-, szek-butil-, terc-butil- és Izobutil-alkohol, előnyösen a metanol és az etanol.
A hidrogén-peroxidot célszerűen 5—60, előnyösen 20-55 súlyszázalékos vizes oldatban alkalmazzuk. Adott esetben olyan anyagok is alkalmazhatók, amelyek a reakciókörülmények között hidrogén-peroxidot képeznek, például szervetlen vagy szerves peroxl-vegyületek, így nátrium-peroxld, kállum-peroxid, magnézium-peroxid, kalcium-peroxid, cink-peroxid, bdrium-peroxld, bárium-szuperoxid, hidroperoxidok, így NaOOH.5 Ητθο, NH400H, megfelelő hidrátok, így kalciumhidrat (C'aOj.ö HjO), peroxidhldrátok, így bárium-peroxiliidrát (Ba O2.H2O2 és BaOj. 2H2O2), nátrium-peroxo-diszulfát, kálium-peroxo-dis/ulfaf, ammónium-peroxo-diszulfát. Alkalmazhatók hidrogén-peroxid addíciós vegyületek, például nátriumborát-peroxohidrát. Adott esetben segédanyagként magnézium-szulfátot vagy magnézium-kloridot alkalmazhatunk.
Előnyös (IV) általános képletű alkáli-alluinolátok azok, amelyeknek az általános képletében R2 előnyös jelentése fentiekkel megegyező, például a fentieknek megfelelő jelentésű (III) általános képletű alkanolátok alkáli-alkanolátjai. Általában a (III) általános képletű alkanolt és a (IV) általános képletű alkáli-alkanolátot együtt alkalmazzuk. Előnyös alkanolát a káliuméi a nátrium-alkanolát.
A (IV) általános képletű alkanolátok sztöchiometrfkus mennyiségben vagy feleslegben reagáltathatók. előnyösen egy mólnyi (II) általános képletű kiindulási anyagra 1-5, különösen 2-3 mólnyi (IV) általános képletű alkanolátot alkalmazunk. A (IV) általános képletű alkalnolátok helyett alkalmazhatunk olyan anyagokat, amelyek a reakciókörülmények között alkanolátokat képeznek, például alkanolt és alkálifém-hidridet.
A találmány szerinti eljárás -50 és +80 °C közötti, előnyösen -10 és +50 °C közötti hőmérsékleten végezzük, légköri vagy annál nagyobb nyomáson, folyamatos vagy szakaszos üzemmódban. A (III) általános képletű - különösen az 1 -4 szénatomos - folyékony alkanoloknál a reakcióelegyet oldószerként használhatjuk, más oldószer alkalmazása nem szükséges. Adott esetben a reakciókörülmények között közömbös oldószert alkalmazunk. Alkalmas oldószerek például az aromás szénhidrogének, így a toluol, etÜ-benzol, 0-, m-, p-xilol, izopropil-benzel, metil-naftalin, klór-benzol, fluor-benzol, bróm-benzol, jód-benzol, 0 , p- és m-diklór-benzol, 0-, p- és m-dibróm-benzol, o·, m- és p-klór-toluol, 1,2,4-triklór-benzol, 1,10-dibróm-dekán, 1,4-dibróm-bután, nitro-szénhidrogánek, mint nitro-metán, nitro-etán, nitro-benzol, p-, m-, pklór-nltro-benzol, o-nitro-toluol, szulfoxidok, mint a dimetil-szulfoxid, dietil-szulfoxid, dimetil-szulfon, dietil-szulfon, metil-etíl-szulfon, tetrametilén-szulfon, dimetil-formamid, és ezek elegyei. Az oldószereket a (II) általános képletű kiindulási anyagra vonatkoztatva célszerűen 400-10 000 súlyszázalékban, előnyösen 600-1000 súlyszázalékban alkalmazzuk.
Az eljárást például a következőképpen végezhetjük:
A hidrogén-peroxidot és a (II) (III) és (IV) általános képletű kiindulási anyagokat — adott esetben oldószeres elegyben - 0,5-2 óra hosszat a reakció hőmérsékletén tartjuk. Azután a reakcióelegyből a végterméket a szokásos módon, például frakcionált desztillálással elkülönítjük. Elkülöníthetjük a végterméket ügy is, hogy az oldószer desztillálása után a maradékot vízzel kezeljük,és pH-ját semlegesre állítjuk be, a vizes oldatot metilén-kloriddal extraháljuk, és a kivonatot ledesztilláljuk.
A találmány szerinti eljárással előállított (1) általános képletű antranilsav-alkil-észterek értékes alapanyagok növényvédőszerek hatóanyagainak, valamint festékek és gyógyszerek előállításához. így például, ha antranilsav-észtert amino-szulfonil-kloriddal reagáltatunk és utána ciklizálunk, benzo-triadiazont kapunk, ami ismert gombaölőszer-hatóanyag (lásd a 2 443 901 számú német szövetségi köztársasági nyilvánosságrahozatali iratot). Hasonlóképpen, ha például az (I) általános képletű antranilsav-észtert szulfamidsav-kloriddal reagálfatjuk, akkor a 21 04 682 számú német szövetségi köztársasági nyilvánosságrahozatali iratban ismertetett o-szulfamido-benzoesavat kapjuk. Ha ezután ezeket a vegyületeket például a 21 05 687 számú német szövetségi köztársasági nyilvánosságrahozatali iratban ismertetett eljárás szerint ciklizáljuk, 2,1,3.-benzotia-diazin-4-on-2,2-dioxidot kapunk, amelynek növényvédőszerek hatóanyagaként, illetve gyógyszerként való alkalmazását is fenti leírás ismerteti. Ezeknek a vegyületeknek a kiváló gömbaölő tulajdonságait a 3 621 017 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás, a 19 37 551 számú német szövetségi köztársasági szabadalmi leírás és a 21 31 401 számú német szövetségi köztársasági nyilvánosságrahozatali irat ismertet.
Az (I) általános képletű végtermékek illatszerekhez, napozóolajokhoz, égéscsillapító kenőcsökhöz adalékanyagként és szintetikus kaucsukhoz öregedésgátlóként is alkalmazhatók. A fenti leírások, valamint az Ullman Encyklopadie dér technischen Chemie című szakkönyv, 8. kötet, 375. oldal, további más alkalmazási lehetőségeket is ismertetnek.
A példákban megadott mennyiségek súlyrészek. A súlyrész és a térfogatrész aránya a kilogramm és a liter arányának felel meg.
A következő példák a találmány szerinti eljárást közelebbről ismertetik.
1. példa
14,7 rész izatin és 200 rész metanol szuszpenziójázhoz 0 °c hőmérsékleten 20 rész 30 súlyszázalékos metanolos nátrium-metilát oldatot adunk. Ezután hűtés közben -3 °C-on 8 rész, 50 súlyszázalékos vizes hidrogén-peroxid oldatot adunk hozzá, az eredetileg sötét ibolyszínű oldat ettől elszíntelenedik. A reakcióelegyet szobahőmérsékleten 30 percig keverjük, az oldószert ledesztiiláljuk, a maradékot vízzel kezeljük, és metilén-kloriddal extraháljuk. A metilén-klorid elpárologtatása után 12,4 rész (82%) an tranilsa v-me til-séztert kapunk. Olvadáspontja: 21-23 °C.
2. példa
32.2 rész 7-metilén-izatin és 12 rész nátjium-metilát 400 rész metanollal készült oldatához 0 C-on részletekben 15 rész, 50 súlyszázalékos hidrogén-peroxidot adunk. Ezután a reakciókeveréket 2 óra hosszat szobahőmérsékleten keverjük, és az 1. példában ismertetett módon feldolgozzuk.
25.5 rész (78%) 3-metil-antranilsav-metil-észtert kapunk. Olvadáspontja: 27-29 °C.
3. példa
21.6 rész 5,7-diklór-izatin 300 rész metanollal készült oldatához -10 °C-on 20 rész, 30 súlyszázalékos metanolos nátrium-metilát oldatot adunk, sötét íbolyaszínű szuszpenziót kapunk. Ezután -3 °C-on 7 rész, 50 súlyszázalékos hidrogén-peroxidot adunk a reakcióelegyhez, és szobahőmérsékleten 1 óra hosszat keverjük. Az oldatot bepároljuk, a kristályos maradékot vízzel kezeljük, és leszivatjuk.
17.6 rész (80%) 3,5-diklór-antranilsav-metil-észtert kapunk. Olvadáspontja: 62-63 °C.
4. példa
A 3. példával analóg módon 22,6 rész 5-bróm-izatínból 17,4 rész (76%) 5-bróm-antranilsav-metiI-észtert kapunk. Olvadáspontja: 73-74 °C.
5. példa
19.2 rész 5-nitro-izatin 300 rész metanollal készült oldatához 0 °C-on egymás után 20 rész, 30 súlyszázalékos metanolos nátrium-metilát oldatot, majd 8 rész 50 súlyszázalékos hidrogén-peroxid oldatot adunk. A reakcióelegyet a 3. példával analóg módon dolgozzuk fel.
16. rész (82%) 5-nitro-antranilsav-metil-észtert kapunk. Olvadáspontja: 166-168 °C.
6. példa
21,5 rész 7-(trifluor-metil)-izatin 300 rész metanollal készült oldatához 0 °C-on 20 rész, 30 súlyszázalékos metanolos nátrium-metilát oldatot adunk, 'ötét ibolyaszínű oldat keletkezik. Ezután 0 °C-on 8 rész, 50 súlyszázalékos hidrogén-peroxid oldatot adunk a reakciókeverékhez, és egy óra hosszat szobahőmérsékleten keverjük. A vöröses színű oldatot bepároljuk, vízzel kezeljük, majd sósavval pH-értékét 8-ra állítjuk be. Ezután metilén-kloriddal extraháljuk. A metilén-kloridos kivonat bepárlása után 16,2 rész (74%) 3-(trifluor-metil)-antranilsav-metil-észtert kapunk.
H-NMR (CDCh): δ = 3,8 ppm (s), 6,4 (s, N-H?),
6,6 (t), 7,5 (d), 7,95 (d).
7. példa
14.7 rész izatin 250 rész n-butanollal készült oldatát és 100 rész dimetil-formamidot 25 °C-on 8,6 rész, 50 súlyszázalékos nátrium-hidriddel reagáltatunk. Egy óra múlva a sötét ibolyaszínű oldathoz lassan 8 rész, 50 súlyszázalékos hidrogén-peroxidot adunk, és a hőmérsékletet hagyjuk. 50 °C-ra emelkedni. Ezután ismét egy óra hosszat keverjük a reakcióelegyet, majd az 1. példávan analóg módon feldolgozzuk.
10.8 rész (56%) antranilsav-(n-butil)-észtert kapunk.
H-NMR (CDCh): δ · 0,8-1,8 ppm (m, 7H), 4,1 (t, 2H), 6,2-7,6 (m,3H), 6,4 (s,NH2).

Claims (1)

  1. Szabadalmi Igénypont
    Eljárás az (I) általános képletű antranilsav-alkil-észterek előállítására - ebben a képletben az R1 jelek egymástól függetlenül hidrogén- vagy halogénatomot, adott esetben halogénatommal szubsztituált 1-6 szénatomos alkilcsoportot vagy nitrocsoportot jelentenek, R2! -6 szénatomos alkilcsoport -azzal jellemezve, hogy (II) általános képletű lzatlnt — ebben a képletben R1 a férni jelentésű — (III) általános képletű alkanollal — R2 a fenti jelentésű - és hidrogén-peroxiddal _ egy mól (II) általános képletű izatlnra vonatkoztatva 40—100 mól (III) általános képletű alkanol és 1-3 hidrogén-alkanolát jelenlétében — R2 a fenti jelentésű és Z alkálifématomot jelent - -50 °C és +80 °C között reagáltatunk.
    1 db rajz
    Kiadja: Országos Találmányi Hivatal Felelős kiadó: Himer Zoltán o.v.
    KÓDEX
    -4185.027
    Nemaetközt osztályozás CD7 C 1Q1/54
HU8199A 1980-01-17 1981-01-16 Process for preparing anthranilic acid alkyl esters HU185027B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19803001579 DE3001579A1 (de) 1980-01-17 1980-01-17 Verfahren zur herstellung von anthranilsaeurealkylestern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU185027B true HU185027B (en) 1984-11-28

Family

ID=6092299

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU8199A HU185027B (en) 1980-01-17 1981-01-16 Process for preparing anthranilic acid alkyl esters

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4310677A (hu)
EP (1) EP0032672B1 (hu)
JP (1) JPS56100747A (hu)
BR (1) BR8100198A (hu)
DD (1) DD155164A5 (hu)
DE (2) DE3001579A1 (hu)
HU (1) HU185027B (hu)
IL (1) IL61740A (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4818273A (en) * 1983-11-14 1989-04-04 The Dow Chemical Company Substituted 1,2,4-triazolo[1,5-a]pyrimidine-2-sulfonamides, compositions containing them, and their utility as herbicides
US5026507A (en) * 1989-05-04 1991-06-25 Westvaco Corporation Fluorescent whitening agents, products comprising the agent and method of use thereof
US5189210A (en) * 1992-04-30 1993-02-23 Dowelanco Process for the preparation of 3- and/or 5-substituted anthranilic acids
AU2001225547A1 (en) * 2000-01-20 2001-07-31 Sumitomo Seika Chemicals Co., Ltd. Process for producing 3-nitro-2-(mono-substituted)aminobenzoic acid ester

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE375616C (de) * 1921-05-27 1923-05-15 Kalle & Co Aktien Ges Verfahren zur Darstellung von o-Aminocarbonsaeuren der Benzolreihe
US2170185A (en) * 1936-04-01 1939-08-22 Givaudan Delawanna Inc Menthyl anthranilate and process of preparing same
US2653971A (en) * 1951-07-27 1953-09-29 Maumee Dev Company Manufacture of anthranilic acid
US3625989A (en) * 1967-08-25 1971-12-07 Standard Oil Co Process for preparing methyl anthranilates
US3621017A (en) * 1967-09-30 1971-11-16 Basf Ag Salts of thiadiazinones
DE2636423C2 (de) * 1976-08-13 1978-10-26 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Herstellung von Anthranilsäureestern
ZA786230B (en) * 1977-12-21 1979-10-31 Smithkline Corp 8 and/or 9 substituted 2-benzazepine compounds
DE2834168C2 (de) * 1978-08-04 1984-02-09 Troponwerke GmbH & Co KG, 5000 Köln Verfahren zur Herstellung von 2-(2-Hydroxyäthoxy)äthyl-N-(α,α,α-trifluor-m-tolyl)anthranilat

Also Published As

Publication number Publication date
EP0032672A2 (de) 1981-07-29
IL61740A (en) 1984-03-30
JPS56100747A (en) 1981-08-12
BR8100198A (pt) 1981-08-04
IL61740A0 (en) 1981-01-30
US4310677A (en) 1982-01-12
EP0032672A3 (en) 1981-12-09
JPH021134B2 (hu) 1990-01-10
DE3160888D1 (en) 1983-10-27
DD155164A5 (de) 1982-05-19
EP0032672B1 (de) 1983-09-21
DE3001579A1 (de) 1981-07-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EA010633B1 (ru) Новые бензальдоксимы, способ получения бензальдоксимов и его применение
HU181208B (en) Process for producing 5-carbamoyl-10-oxo-10,11-dihydro-5h-dibenzo-square bracket-b,f-square bracket closed-azepine
US4980480A (en) Production of triazolinones
HU185027B (en) Process for preparing anthranilic acid alkyl esters
HU195763B (en) Process for production of derivatives of nitrosubstituated benzotrifluorid
US4734532A (en) Process for the preparation of 4,4'-dinitrodibenzyls
EP1278717B1 (en) One-pot synthesis of alkyl 3-cyclopropylamino-2- 2,4-dibromo-3-(difluoromethoxy)benzoyl|-2-propenoate as a useful intermediate for antibacterial quinolone medicaments
US4146724A (en) Process for the manufacture of isopropyl 4-methylimidazole-5-carboxylate
US9334241B2 (en) Process for the preparation of N-substituted pyrazole compounds
EP2456749B1 (en) Indane derivatives for use as intermediates
JPH0841030A (ja) 1−(ヘテロ)アリール−3−ヒドロキシピラゾールの製造方法
US6025499A (en) Process for the preparation of a nitropyrazole amide
KR0132188B1 (ko) 피리도벤즈옥사진 카르복실산 유도체의 제조방법
US4960955A (en) Process for making 4-chloro-2-methyl-5-nitro-phenol
KR20010073096A (ko) 옥사졸 화합물의 제조방법
KR0139260B1 (ko) 고리화된 이미다졸을 가지는 벤즈이미다졸 유도체
JP2017206453A (ja) ピラゾール誘導体の製造方法及びその中間体類
KR20030034406A (ko) 1-메틸인다졸-3-카르복실산의 제조방법
CZ140296A3 (en) Process for preparing salts of 2-fluorocyclopropylaminesulfonic acid and chemical compound 2-fluorocyclopropylisocyanate
HU187781B (en) Process for the production of 5,6-dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxatinine-3-carbomaxide intermediate products
JPH09268158A (ja) 3−アルキル−6−ニトロ−1,2,4−トリクロロベンゼン化合物の製造方法
CZ301413B6 (cs) Príprava 4-bromanilinových derivátu
HU213833B (en) Method for preparation of 5-dichloroacetyl-3,3,6-trimethyl-9-oxo-1,5-diazabicyclo[4,3,0]nonane
JPH11171855A (ja) 光学活性N置換α−アミノ−γ−ハロゲノ酪酸エステルの製造方法
JPH0539259A (ja) 置換安息香酸の製造法