HU182906B - Process for preparing 3,3-dimethyl-2-oxo-autyric acid and salts thereof - Google Patents

Process for preparing 3,3-dimethyl-2-oxo-autyric acid and salts thereof Download PDF

Info

Publication number
HU182906B
HU182906B HU79MO1068A HUMO001068A HU182906B HU 182906 B HU182906 B HU 182906B HU 79MO1068 A HU79MO1068 A HU 79MO1068A HU MO001068 A HUMO001068 A HU MO001068A HU 182906 B HU182906 B HU 182906B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
acid
dimethyl
solution
salt
ruthenium
Prior art date
Application number
HU79MO1068A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Dennis E Jackman
Original Assignee
Mobay Chemical Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mobay Chemical Corp filed Critical Mobay Chemical Corp
Publication of HU182906B publication Critical patent/HU182906B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/347Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by reactions not involving formation of carboxyl groups
    • C07C51/373Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by reactions not involving formation of carboxyl groups by introduction of functional groups containing oxygen only in doubly bound form

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás 3,3-dimetil-2-oxo-vajsav és sói előállítására 3,3-dimetil-2 -hidroxi-vaj sav katalitikus oxidációja útján.
A 3,3-dimetil-2-oxo-vajsavat közbenső termékként alkalmazzák a 4-amino-6-(terc-butil)-3-metiltio-1,2,4triazin-5(4H)-on (metribuziri) előállításánál, amelynek során tiokarbohidraziddal reagáltatják, majd a kapott terméket S-metilezik. A metribuzin szelektív herbicid, amelyet szójabab, paradicsom és burgonya kultúráknál alkalmaznak. [V.ö. Chem. Bér., 97, 2173-8 (1964); 3 671 523 és 3 905 801 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás]. A 3,3-dimetil-2-oxo-vajsav 3,3dimetil-2-hidroxi-vajsavból állítható elő káliumpermanganátos oxidációval [v.ö. 26 48 300 sz. német szövetségi köztársaságbeli közrebocsátási irat].
Jóllehet az ismert eljárás iparilag is kivitelezhető, és alkalmazásával már eddig is nagy mennyiségű metribuzint állítottak elő, a káliumpermanganát alkalmazása miatt a gazdaságossága nem kielégítő. Emellett az ismert eljárásnál melléktermékként nagy mennyiségben képződik mangándioxid (barnakő), amelynek az elhelyezéséről gondoskodni kell, és amely adott esetben a környezetet szennyezheti.
A találmány célja ezért javított és gazdaságos eljárás biztosítása 3,3-dimetil-2-oxo-vajsav és/vagy a sói előállítására.
A találmány szerint úgy járunk el, hogy 3,3-dimetil-2hidroxi-vajsavat, amely a (CH3)3C—CH-COOH („hidI
OH roxisav”) képlettel írható le, vizes-alkálikus oldatban a hipoklórossav sójának legalább sztöchiometrikus menynyiségével reagáltatva oxidáljuk ruténium katalizátor jelenlétében, és a képződő 3,3-dimetil-2-oxo-vajsavat, amely a (CH3 )3 C-C—COOH (ketosav) képlettel írII o
ható le, adott esetben a kapott oldatban a sójából felszabadítjuk.
Előnyösen az eljárás során az említett sav nátriumsóit alkalmazzuk, használhatunk azonban más alkálifémsókat vagy alkáli földfémsókat is, feltéve, hogy a sók oldódnak a vizes reakcióközegben.
A reakcióközeg pH-értéke előnyösen 9-13, célszerűen 10—12 között van. Mivel a hidroxilionok egy része az átalakulás során látszólag elfogy, az alkáliát vagy feleslegben alkalmazzuk, vagy az oxidáció folyamán adagoljuk, hogy fenntartsuk a kívánt pH-értéket. Ha a 3,3-dimetil-2-hidroxi-vajsav („hidroxisav”) sóját tartalmazó oldat pH-értéke 6,0-nál kisebb értékre csökken, vagy a hipoklorit-oldat szabad nátriumhidroxidvagy lúgtartalmának az értéke körülbelül 1,3%-nál kisebb értékre süllyed, akkor a kívánt oxidáció nem játszódik le a szükséges mértékben, és a hipoklorit további hozzáadásával csak elbontjuk az adott esetben jelenlevő ketosavat. Emellett a ruténium katalizátor vízben oldhatóvá válik, és az oldattól csak nehezen különíthető el.
A hipokloritot előnyösen mintegy 5—15%-os feleslegben vesszük, annak biztosítására, hogy a 2-hidroxisavat teljes mennyiségben 2-ketosawá oxidáljuk. A hipokloritot in situ is előállíthatjuk, például olyan módon, hogy a hidroxisav vizes és alkálikus oldatába, amely a katalizátort is tartalmazza, klórgázt vezetünk.
A reagáltatást végezhetjük szobahőmérsékleten, azon2 bán a reakció gyorsabban lejátszódik magasabb hőmérsékleten, előnyösen 40—60 °C között. A 60 °C feletti reakcióhőmérsékletek kedvezőtlenek és kerülendők, mivel ebben a hőmérséklettartományban dekarbonileződés folytán melléktermékként pivalinsav képződik.
A ruténium katalizátort a hipoklorit rutenátból, perrutenátból és ruténiumtetroxidból álló keverékké oxidálja, ahol a keverékben főleg rutenát van jelen. A reakció végén a ruténiumoxid szilárd anyag alakjában található a reakcióelegyben, lényegében olyan mennyiségben, amely megfelel az átalakuláshoz bevittnek. így a ruténiumoxidot szűréssel elkülöníthetjük, és külön kezelés nélkül felhasználhatjuk egy következő oxidációhoz. A ruténium só vagy oxid alakjában vihető be a reakcióelegybe. Előnyösen ruténiumdioxidot, célszerűen ruténiumdioxid-hidrátot alkalmazunk. Az oxidot in situ is előállíthatjuk valamelyik ruténiumsóból, például ruténiumtrikloridból.
A ruténiumoxidot katalitikus mennyiségben alkalmazzuk, például 0,01 — 1,0 g/mól hidroxisav, előnyösen 0,1-0,5 g/mól hidroxisav mennyiségben.
A katalizátort tartalmazó, vizes hidroxisav-só-oldat kívánt pH-értékét beállítjuk, és a kívánt hőmérsékletre melegítjük. Ezután vizes nátriumhidroxid-oldatot adunk hozzá és klórgázt vezetünk bele, vagy pedig előzetesen előállított vizes nátriumhipoklorit-oldatot csepegtetünk hozzá vagy adagolunk kisebb mennyiségekben. Miután az oxidálószer teljes mennyiségét hozzáadtuk, a reakcióelegyet az átalakulás befejeződéséig állni hagyjuk, majd szűrjük. A szűréssel a katalizátort eltávolítjuk, a szűrlet pedig a kívánt terméket, azaz a 3,3-dimetil-2-oxo-vajsav sóját tartalmazza.
Az oldatból a ketosavat önmagában ismert módon különítjük el. A sójából a ketosavat ásványi savval, például sósavval történő megsavanyítással felszabadítjuk és elkülönítjük. Ilyen módon nagy termeléssel jutunk a tiszta 3,3-dimetil-2-oxo-vajsavhoz.
Az oxidáció gyorsan lejátszódik: a hipoklorit hozzáadása után 5 perccel már igen jelentős a termelés. Előnyösen azonban hosszabb reakciót alkalmazunk, és a reagáltatást 30—60 percig végezzük, annak elősegítésére, hogy a ruténium katalizátor megfelelő, oldhatatlan alakban legyen jelen, mivel így szűréssel elkülöníthető, és egy következő reagáltatásnál ismét felhasználható. A katalizátor szűrésénél kapott, a 3,3-dimetil-2-oxovajsavat tartalmazó oldatot közvetlenül reagáltatjuk tiokarbohidraziddal 4-amino-6-(terc-butil)-3-tio-l ,2,4triazin-5(4H)-on előállítása céljából.
A Chemical Communications, 1420 (1970) szakcikkben leírták, hogy a —CHOH—CO— csoportot tartalmazó vegyületeknél a ruténium katalizátor jelenlétében végzett oxidálás során a szén-szén kötés hasadása következik be a —CO-CO- szerkezet kialakulása helyett, például:
-CHOH-CO- -> -CHO + OHC—
-CHOH-CO- -> -CO-COMeglepő módon, a találmány szerinti eljárásnál az alkalmazott kiindulási vegyület vizes-alkálikus közegben történő oxidációja során a 2-hidroxil-csoport úgy alakul 2-karbonil-csoporttá, hogy közben nem lép fel hasadás a hidroxil-csoportot illetve a karbonil-csoportot tartalmazó szénatomok (1-es és 2-es helyzetű szénatom) között.
-2182 906
A találmány szerinti eljárást az alábbi példák segítségével részletesen ismertetjük.
1. példa
a) Keverővei, hőmérővel, visszafolyató hűtővel és csepegtető tölcsérrel ellátott, 2 literes gömblombikba bemérünk 559 g 11,8%-os vizes 3,3-dimetil-2-hidroxivajsav-oldatot, amely e vegyület nátriumsójából 0,5 mól mennyiséget tartalmaz, és 0,2 g ruténiumdioxid-hidrátot (RuO2*H2O). A pH értékét 12-re, a hőmérsékletet pedig 40 °C-ra állítjuk be. Ezután gyors keverés közben 30 perc alatt hozzácsepegtetünk 330,5 g 12,1 %-os vizes nátriumhipoklorit-oldatot, amely 0,5 mól hipokloritot és 7,5% felesleget tartalmaz. Az adagolás folyamán a hőmérsékletet jeges fürdő segítségével 40 °C-on tartjuk. Az adagolás befejezése után a jeges fürdőt eltávolítjuk, az oldatot 1 órán át keveijük, majd szűréssel a katalizátort eltávolítjuk. 879 g 7,5%-os vizes 3,3-dimetil-2oxo-vajsav-oldatot kapunk, amely a ketosavat a nátriumsója alakjában tartalmazza. Termelés körülbelül 100%.
b) Az oxidáció befejezése után a ruténium katalizátor fekete, vízben oldhatatlan ruténiumdioxid-hidrát alakjában van jelen. A katalizátort „Celite” szűrési segédanyag alkalmazásával szűrjük. A nedves szűrőpogácsát - amely a katalizátorból és a szűrési segédanyagból áll - ismét összekeverjük a hidroxisav sójának oldatával, és a fentebb ismertetett módon, hipoklorit hozzáadásával elvégezzük az oxidációt.
c) 956 g 15,8%-os tiokarbohidrazid-oldatot (amely híg sósavval készült) 10 perc alatt, erőteljes keverés közben 2682 g 7,27%-os ketosav-oldattal - amelyet a fentebb ismertetett módon állítunk elő és 70 °C-ra melegítünk - elegyítünk. Az elegyet 4 órán át 70 °C hőmérsékleten és 1,3 pH-értéken tartjuk, majd lehűtjük és szűrjük. A kapott szilárd anyagot vízzel mossuk és levegőn szárítjuk. 272,2 g (99,3%) 4-amino-6-(tercbutil) -3-tio-1,2,4 -triazin 5-(4H)-on-t kapunk.
2. példa
Keverővei, hőmérővel és csepegtető tölcsérrel ellátott, 1 literes négynyakú gömblombikba bemérünk 524 g vizes oldatot, amely 0,5 mól hidroxisavat tartalmaz, és 0,1 g ruténium-dioxid-hidrátot. A reakcióelegy hőmérsékletét jeges fürdő segítségével 15°C-on tartjuk, és keverés közben 1,5 óra alatt hozzácsepegtetünk 294 g 11,9%-os nátriumhipoklorit-oldatot. Ezután a reakcióelegyet 1 órán át keveijük, és hagyjuk, hogy szobahősékletre melegedjen. Üvegszálas szűrőpapíron (kereskedelmi jelölése GFA) szüljük, a ruténium-dioxidot kis mennyiségű híg nátriumhidroxid-oldattal mossuk. Ilyen módon 829 g oldatot kapunk, amely 7,25% ketosavat tartalmaz. Az alkalmazott alacsony reakcióhőmérséklet és a csekély katalizátormennyiség ellenére a termelés 94,4%,
3. példa (összehasonlító példa)
Az 1. példában ismertetett módon járunk el, azonban 80 °C hőmérsékleten dolgozunk. 427,4 g 9,0%-os nátriumhipoklorit-oldatot (3,5% felesleg) adunk 30 perc alatt 555 g 11,7%-os hidroxisav-oldat és 0,4 g ruténiumdioxid-hidrát elegyéhez. Szűrés után 982 g oldatot kapunk, amely 5,82% ketosavat (87,9% termelés),
0,44% átalakulatlan hidroxisavat (6,5%) és 0,32% pivalinsavat (6,6% termelés) tartalmaz a sók alakjában.
Látható, hogy magasabb reakcióhőmérsékletek alkalmazása esetén melléktermékként kisebb mennyiségű pivalinsav képződik.
4. példa
Az 1. példában leírt módon járunk el. A nátriumhipoklorit-oldatot állandó sebességgel, 5 perc alatt adjuk az elegyhez, miközben a reakcióelegy hőmérsékletét 40 °C-on tartjuk. 982 g oldatot kapunk, amely 6,36% ketosavat tartalmaz (96,1% termelés). Az oldatban átalakulatlan hidroxisav nincs jelen. A reagáltatáshoz 0,3 g ruténiumdioxid-hidrátot alkalmazunk. Az alacsony reakcióhőmérséklet alkalmazásával elkerüljük a pivalinsav képződését, azonban az 1. példában megadotthoz képest gyorsabb hipoklorit-adagolás némi termelésveszteséget okoz.
5. példa
Megismételjük a 4. példa szerinti eljárást, azonban a nátriumhipoklorit-oldatot 2 óra alatt adjuk az elegyhez. 983 g oldatot kapunk, amely 6,55% ketosavat tartalmaz. Termelés 99%.
6. példa
Az 1. példában ismertetett módon járunk el, azonban a pH értékét üveg- és platinaelektróddal, valamint 10 mV-os írókészülékkel ellátott pH-mérővel (Sargent—Welch LS modell) méljük. A nátriumhipokloritoldatot mérőszivattyú segítségével, állandó sebességgel adagoljuk. Az oldat potenciálját 330-400 mV értéken tartjuk. Amikor a reakció befejeződéshez közeledik, a feszültség 500 mV-ra növekszik. Ekkor abbahagyjuk a nátriumhipoklorit adagolását. 559 g 11,8%-os hidroxisav-oldatból 921 g 6,7%-os ketosav-oldatot kapunk. Termelés 95%.
7. példa
120 ml víz, 100 ml 50%-os nátriumhidroxid-oldat, 1 g ruténiumdioxid-hidrát és 0,5 mól hidroxisav (559,3 g 11,8%-os oldat) elegyébe klórgázt vezetünk körülbelül 0,5 g/perc sebességgel. A hőmérsékletet 0-5 C-on tartjuk, majd amikor körülbelül 0,7 mól klórgázt elnyelettünk, az oldatot szobahőmérsékletre melegítjük és szüljük. 839 g oldatot kapunk, amely 7,05% ketosavat (termelés 91%) és 0,38% hidroxisavat (termelés 4,8%) tartalmaz.
8. példa
Az 1. példában ismertetett módon járunk el, azonban katalizátorként ruténiumtriklorid-hidrátot alkalmazunk.
350,5 g 11,4%-os nátriumhipoklorit-oldatot hozzácsepegtetünk 511,6 g 12,9%-os hidroxisav-oldat és 0,3 g ruténiumtriklorid-hidrát elegyéhez. 818,7 g oldatot kapunk, amely 7,25% ketosavat tartalmaz. Termelés 91,3%.
9. példa
Az 1. példában ismertetett módon járunk el, azonban 279,7 g 11,8%-os hidroxisav-oldatot mérünk be a lombikba, és a pH-t 12-re állítjuk be. Ezután 0,3g ruté3
-3182 906 niumdioxid-hidrát katalizátort adunk hozzá, és 76,8 g 26%-os nátriumhipoklorit-oldatot csepegtetünk hozzá. 341 g oldatot kapunk, amely 9,53% ketosavat tartalmaz. Termelés 100%.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás 3,3-dimetil-2-oxo-vajsav és sói előállítására 3,3-dimetil-2-hidroxi-vajsav oxidációja útján, azzal jellemezve, hogy az oxidációt vizes-alkálikus oldatban, ruténium katalizátor jelenlétében végezzük, oxidálószerként a hipoklórossav valamely sójának legalább sztöchiometriás mennyiségét alkalmazzuk, és kívánt esetben a 3,3-dimetil-2-oxo-vajsavat sójának oldatából fel- 15 szabadítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy vizes-alkálikus oldatként vizes nátriumhidroxid-oldatot alkalmazunk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az oxidációt 40—60 °C közötti hőmérsékleten végezzük.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az oxidációt 9-13 közötti, előnyösen 10—12 közötti pH-értékű reakcióelegyben végezzük.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási mód5 ja, azzal jellemezve, hogy a hipoklórossav sóját a sztöchiometriás mennyiséghez képest 5-15%-os feleslegben alkalmazzuk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a ruténium katalizátort
    10 0,01-1 g, előnyösen 0,1-0,5 g/mól 3,3-dimetil-2-hidroxi-vajsav mennyiségben alkalmazzuk.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy ruténium katalizátorként ruténiumtriklorid-hidrátot alkalmazunk.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a 3,3-dimetil-2-hidroxi-vajsav vizes-alkálikus oldatának és a ruténium katalizátornak az elegyéhez adjuk a hipoklórossav sóját.
  9. 9. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási mód20 ja, azzal jellemezve, hogy a hipoklórossav sóját in situ állítják elő klórgáz bevezetésével a 3,3-dimetil-2-hidroxivajsav sóját és a ruténium katalizátort tartalmazó, vizesalkálikus reakcióelegyben.
HU79MO1068A 1978-11-13 1979-11-13 Process for preparing 3,3-dimethyl-2-oxo-autyric acid and salts thereof HU182906B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US96033078A 1978-11-13 1978-11-13

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU182906B true HU182906B (en) 1984-03-28

Family

ID=25503053

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79MO1068A HU182906B (en) 1978-11-13 1979-11-13 Process for preparing 3,3-dimethyl-2-oxo-autyric acid and salts thereof

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0011207B1 (hu)
JP (1) JPS5566536A (hu)
AR (1) AR222669A1 (hu)
BR (1) BR7906994A (hu)
CA (1) CA1113936A (hu)
CS (1) CS209941B2 (hu)
DD (1) DD146945A5 (hu)
DE (1) DE2961465D1 (hu)
DK (1) DK153539C (hu)
HU (1) HU182906B (hu)
IL (1) IL58678A (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1097917B1 (en) * 1999-11-03 2003-02-12 Korea Research Institute Of Chemical Technology Preparing method of alpha-ketocarboxylic acid derivatives
DE10236919A1 (de) * 2002-08-12 2004-02-26 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von 3,3-Dimethyl-2-oxobuttersäure
JP4650714B2 (ja) * 2003-09-01 2011-03-16 ナガセケムテックス株式会社 カルボニル化合物の製造方法
CN113004141A (zh) * 2019-12-19 2021-06-22 北京颖泰嘉和生物科技股份有限公司 3,3-二甲基-2-氧代丁酸和三嗪酮的制备方法
CN112592265B (zh) * 2020-12-21 2023-09-01 安达兰泽科技有限公司 3,3-二甲基-2-氧代丁酸及其钠盐的制备方法

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1069955B (it) * 1975-09-24 1985-03-25 Air Prod & Chem Procedimento per l'ossidazione catalitica selettiva di alcoli insaturi a formare composti carbonilici
US4052460A (en) * 1976-01-20 1977-10-04 Bayer Aktiengesellschaft Production of 3,3-dimethyl-2-oxo-butyric acid salt

Also Published As

Publication number Publication date
DK153539B (da) 1988-07-25
EP0011207B1 (de) 1981-11-25
IL58678A (en) 1982-11-30
DD146945A5 (de) 1981-03-11
AR222669A1 (es) 1981-06-15
DK153539C (da) 1989-01-02
BR7906994A (pt) 1980-07-15
JPS5566536A (en) 1980-05-20
CA1113936A (en) 1981-12-08
DE2961465D1 (en) 1982-01-28
EP0011207A1 (de) 1980-05-28
JPS6239149B2 (hu) 1987-08-21
CS209941B2 (en) 1981-12-31
IL58678A0 (en) 1980-02-29
DK477879A (da) 1980-05-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0240662B2 (hu)
HU182906B (en) Process for preparing 3,3-dimethyl-2-oxo-autyric acid and salts thereof
US4614822A (en) Catalytic oxidation of 3,3-dimethyl-2-hydroxybutyric acid to 2-oxo acid and preparation of 4-amino-6-tert.-butyl-3-thio-1,2,4-triazine-5(4-H)-one
HU181655B (en) Process for preparing phenyl-glyoxylic acid
HU193345B (en) Process for preparing 2,4-dichloro-5-fluoro-benzoic acid
JPS6218551B2 (hu)
EP1201637B1 (en) Process for the preparation of unsaturated carboxylic acids
Skowronski et al. New chemical conversions of 5-hydroxymethylfurfural and the electrochemical oxidation of its derivatives
JP2500573B2 (ja) 2,6−ジカルボキシフェノ―ル類の製造方法
DE69838624T2 (de) Verfahren zur herstellung von formylimidazolen
HU180811B (en) Process for preparing phenyl-alkyl-carboxylic acids
US4408074A (en) Process for preparing 1-(3,5-dimethoxy-4-hydroxy phenyl)-2-(N-methylamino) ethanol hydrochloride
JPH1053558A (ja) 4 ,5− ジクロロ− 2−メチル安息香酸の製造方法
DE2731543B2 (de) Verfahren zur Herstellung von Cyclopentadecanolid
US5120879A (en) Reaction of hypochlorites with polyoxypropylene glycols
JP3084488B2 (ja) 2−ハロゲノ−4,5−ジフルオロ安息香酸の製造法
JPS6039183A (ja) テレフタルアルデヒドの製造方法
KR800001262B1 (ko) 2-니트로벤즈 알데하이드의 제조방법
JP2905900B2 (ja) 2―メルカプト―6―ハロゲノ安息香酸の製造方法
JPS60132966A (ja) ウラシルの製造法
CA1066291A (en) 3-formyl-4-methyl-2,6-dihydroxypyridine and a process for its preparation
JPH0665144A (ja) 3,4,6−トリフルオロフタル酸およびその無水物の製造方法
JPS6148837B2 (hu)
SU1754704A1 (ru) Способ получени 2,4,6-триметилизофталевого альдегида
KR100710556B1 (ko) 3,4,5,7,8,9-헥사히드로-2수소-디벤조퓨란-1-온, 및 이를중간체로 하는 1-히드록시디벤조퓨란, 4-히드록시카바졸의제조 방법

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee