HU176756B - Quick-diagnosicum for determining uric acid in body liquides - Google Patents

Quick-diagnosicum for determining uric acid in body liquides Download PDF

Info

Publication number
HU176756B
HU176756B HU78BO1737A HUBO001737A HU176756B HU 176756 B HU176756 B HU 176756B HU 78BO1737 A HU78BO1737 A HU 78BO1737A HU BO001737 A HUBO001737 A HU BO001737A HU 176756 B HU176756 B HU 176756B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
uric acid
radical
test
rapid
formula
Prior art date
Application number
HU78BO1737A
Other languages
English (en)
Inventor
Wolfgang Werner
Walter Rittersdorf
Original Assignee
Boehringer Mannheim Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boehringer Mannheim Gmbh filed Critical Boehringer Mannheim Gmbh
Publication of HU176756B publication Critical patent/HU176756B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N33/00Investigating or analysing materials by specific methods not covered by groups G01N1/00 - G01N31/00
    • G01N33/48Biological material, e.g. blood, urine; Haemocytometers
    • G01N33/50Chemical analysis of biological material, e.g. blood, urine; Testing involving biospecific ligand binding methods; Immunological testing
    • G01N33/52Use of compounds or compositions for colorimetric, spectrophotometric or fluorometric investigation, e.g. use of reagent paper and including single- and multilayer analytical elements
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T436/00Chemistry: analytical and immunological testing
    • Y10T436/14Heterocyclic carbon compound [i.e., O, S, N, Se, Te, as only ring hetero atom]
    • Y10T436/145555Hetero-N
    • Y10T436/147777Plural nitrogen in the same ring [e.g., barbituates, creatinine, etc.]
    • Y10T436/148888Uric acid

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hematology (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Urology & Nephrology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Cell Biology (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)

Description

A találmány tárgya gyorsdiagnosztikum húgysavnak testfolyadékokban, főként vérben és szérumban való meghatározására.
A húgysav vérben, illetve szérumban való meghatározása nagy jelentőséggel bír a köszvény és más olyan betegségek diagnózisa szempontjából, amelyekben a purinvázas vegyületek anyagcseréje megváltozik. Normálisan az emberi vérben legfeljebb 7 mg húgysav van 100 ml-enként, patologikus állapotban ez az érték a kétszeresére, háromszorosára is emelkedhet.
Nagyszámú kvantitatív mérési eljárás ismeretes, amelyek lényegében két módszeren alapulnak:
a) olyan reakciók, amelyekben húgysavat redukálószerként alkalmaznak; például foszfor-volframsav redukciója, és a létrejövő kék elszíneződés kolorimetriás kiértékelése; és
b) húgysav enzimatikus meghatározása urikázzal, ahol a keletkezett hidrogén-peroxid peroxidáz jelenlétében egy színképzőt színezékké oxidál, amelynek színmélysége a jelenlevő húgysav koncentrációjával arányos.
Ezek az eljárások azonban legtöbbnyire csak viszonylag használhatók, és ezenkívül időrablók, mivel a reakció előtt a szérumban jelenlevő összes proteint el kell távolítani. így a jelenlegi legpontosabb eljárás, a Kageyamaféle [Clin. Chim. Acta 31, 421 (1971)], amely az urikázzal történő enzimatikus meghatározáson alapul, összesen mintegy 75 perc analízisidőt igényel.
Nem hiányoztak eddig olyan kísérletek sem, hogy a húgysav meghatározására gyorsdiagnosztikumokat fej2 lesszenek ki. Gyorsdiagnosztikumokon itt olyan eszközöket értünk, amelyek lehetővé teszik, hogy a kívánt anyagokat gyorsan és egyszerűen, tehát például kiképzetlen személyzettel is meg lehessen határozni. Ezek rendszerint olyan szívóképes hordozók, amelyek a megfelelő reagensekkel át vannak itatva, vagy olyan vízálló filmek, amelyekbe a reagensek be vannak építve. A vizsgálandó folyadékba történő bemártás vagy a vizsgált folyadékkal történő lecseppentés színváltozást hoz létre, amely például egy összehasonlító színskálával kiértékelhető.
így a 3,536.448 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban egy olyan gyorsdiagnosztikumot írnak le, amely két papírból ált, amelyeket összeragasztottak, és védőréteggel vontak be. Az egyik papír etilén-diamin-tetraecetsavat, nátrium-volframátot és hidrazin-szulfátot tartalmaz, a másik foszfor-volframátot. Ez a gyorsdiagnosztikum azonban csak húgysav kvalitatív meghatározását teszi lehetővé, és nem ad semmilyen felvilágosítást esetleges patologikus állapotról.
Az 1.282.089. sz. nagy-britanniai szabadalmi leírásban olyan papírokat írnak le, amelyek vas(III)-sókat, perszulfátot· és 2,4,6-trisz(2-piridil)-l,3,5-triazint vagy 2.21: 6I,2ll-terpiridilt tartalmaznak. A vas(lll)-sók a triazinnal vagy a terpiridillel komplexeket képeznek, amelyeket azután a húgysav vas(II)-komplexekké redukál, mire színváltozás jön létre, amely egyenesen arányos a húgysavkoncentrációval. Ezek a papírok azonban rendkívül fényérzékenyek, és így a gyakorlatban kevéssé alkalmazhatók.
A 9096—789 sz. japán nyilvánosságra hozatali irat szerint egy urikázt és segédanyagokat tartalmazó papírt húgysavat tartalmazó szérumba merítenek. Miután az urikáz a húgysavat hidrogén-peroxiddá és allantoinná oxidálja, ezt a papírt egy másik papírra nyomjuk, amely peroxidázt és o-toluidint tartalmaz. Ekkor a hidrogén-peroxid az o-toluidinnel egy színezékké reagál. Kézenfekvő, hogy ez az eljárás körülményes, és az egyik papírról a másikra történő szükséges diffúzió miatt nem lehet nagyon pontos.
Míg az előbbiekben ismertetett gyorsdiagnosztikumok a direkt kolorimetriás meghatározás elvét alkalmazzák, amelynél a létrejött elszíneződés a mérendő húgysav koncentrációjával arányos, a 2,550.634. sz. német szövetségi köztársaságbeli nyilvánosságra hozatali iratban az „inverz kolorimetria” vizsgálati elvét írják le. Itt egy előzetesen meghatározott mennyiségű elszineződött indikátort visznek fel egy szilárd, iners hordozóra. A meghatározandó anyag elszínteleníti az indikátort, úgy hogy a színgyengülés arányos a meghatározandó anyag mennyiségével. A meghatározandó anyag kritikus határkoncentrációjának túllépése ezen módszer szerint megfelelő indikátormennyiség teljes elszíntelenedésével nagyon pontosan meghatározható.
A 2,550.634 sz. német szövetségi köztársaságbeli nyilvánosságra hozatali iratban többek között szintén leírnak egy gyorsdiagnosztikumot húgysav meghatározására vérben. Itt üvegszálpapírt impregnálnak jóddal, kálium-jodiddal és keményítővel, és utóimpregnálás után egy kollódiumbóí álló membránnal és egy kollódiumból és szilárd nátrium-karbonátból álló második membránnal vonják be. Húgysavtartalmú vér elszínteleníti a jód-keményítő komplexet, a vér lemosása után az elhalványodás fokozata kiértékelhető. A jód-keményítő komplex koncentrációja beállítható ügy, hogy pontosan az éppen patologikus húgysavmennyiségnek feleljen meg, és így igen-nem választ tegyen lehetővé. Más jódkoncentrációval készülő további vizsgálópapírokkal fokozatos meghatározások végezhetők. Ennek az önmagában hasznos gyorsdiagnosztikumnak mégis lényeges hátrányai vannak: A háromszoros impregnálás nagyon költséges. Ha a második membránt elhagyjuk, úgy a vizsgálandó folyadékot előzetesen meg kell lúgosítani, ami a felhasználónak körülményes. Továbbá a tesztcsík nem tárolható, mert a jód alkálinyomokkal való érintkezéstől diszproporcionálódik.
Fennállt tehát az igény egy egyszerűen előállítható és alkalmazható stabil gyorsdiagnosztikumra húgysavnak szérumban és különösen vérben történő meghatározására.
Meglepően azt találtuk, hogy ilyen gyorsdiagnosztikumot kapunk, ha az „inverz kolorimetria” elvét alkalmazzuk, és indikátorként az I általános képletű heterociklusos azin gyököket — ahol
R jelentése rövidszénláncú alkilcsoport és Me jelentése alkálifém atom vagy ammónium-csoport — használjuk.
Rövidszénláncú alkilcsoporton 1—6, előnyösen 1—4 szénatomos alkilcsoportok értendők, különösen a metilés etil-csoport.
Sókként különösen azammónium-, lítium- és nátrium-sók jönnek számításba.
Az I általános képletű gyökök élénkszínű vegyületek, amelyek húgysavtól a színtelen azinokká redukálódnak. Adott gyökmennyiség esetén az elszíneződés foka a húgysavkoncentrációval arányos. Előre nem volt látható, hogy a találmány szerinti gyökök lehetővé teszik húgysav meghatározását gyorsdiagnosztikumokkal. Az volt csak ismeretes, hogy a húgysav valahogyan reagál az I általános képletű gyökkel, mert húgysav zavarja az azinok oxidációját a megfelelő gyökké, például glükóznak az l,648.840sz. és a 2,042.828sz.német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírás szerinti meghatározásánál ; az is ismeretes volt azonban, hogy ez a „zavarás” nem sztöchiometrikus [D. Eberhardt et al., Z. kiin. Chem, u. kiin. Biochem. 9, 362—363 (1971)]. Ezért azt kellett feltételezni, hogy az azinok és az I általános képletű gyökök nem megfelelők a húgysav meghatározására.
A találmány szerinti gyorsdiagnosztikumok a következőképpen készíthetők:
Húgysav szérumban való meghatározására szolgáló gyorsteszthez szívóképes hordozóként papír vagy gyapjú használható. Szűrőpapírt impregnálunk tehát egy I általános képletű gyökkel, továbbá pufferral, valamint szokásos segédanyagokkal, így nedvesítőszerekkel, sűrítőkkei stb.
Húgysav teljes vérben való meghatározására szolgáló gyorsteszt készítésénél a fenti papírt végül az 1,272.019 sz. német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírás szerint cellulóz-éterekkel, illetve -észterekkel vagy az 1,598.048. sz. német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírás szerint szerves oldószerekben oldott viaszokkal utánimpregnáljuk. A képződő membrán, illetve a tesztpapír hidrofobizálása teszi lehetővé ezután a vér lemosását. Előnyösebb azonban az I általános képletű gyököket az 1,598.153. sz. német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírás szerint vízálló filmekbe beágyazni, amelyekről a vért egyszerűen csak le kell öblíteni.
Az I általános képletű gyökök kipreparálható anyagként maguk is előállíthatók, mégpedig a megfelelő azinok jóddal, ólom-tetraacetáttal, ólom(IV)-oxiddal vagy más megfelelő oxidálószerekkel végzett oxidációjával [lásd például Hunig, Liebigs Ann. Chem. 676, 36—51 (1964)]. Előállíthatók azonban ezekkel az oxidálószerekkel vagy hidrogén-peroxiddal és peroxidázzal közvetlenül az impregnálóoldatban is. A receptúrákban alkalmazandó gyökmennyiségek a meghatározni kívánt húgysavmennyiséghez igazodnak, és tapasztalati úton könnyen megállapíthatók.
Célszerű azonban a receptúrákban még a megfelelő azinokat is hozzáadni, mert így meggátolható a gyökök esetleges diszproporcionálódása.
Ilyen diszproporcionálódás még semleges szervetlen alkálisók, így kloridok, bromidok, szulfátok stb. hozzáadásával is meggátolható.
Pufféiként a gyorsteszteknél szokásos rendszerek, így például citrát, italát stb. jöhetnek számításba. Mivel nagyobb mennyiségű gyök bevitelekor (nagyobb húgysavkoncentrációhoz) kisózási jelenségek léphetnek fel, célszerű ilyenkor kationként a fenti pufferekben lítiumot használni.
A puffer pH-jának 3 és 7, előnyösen 4 és 6 között kell lennie. Magasabb pH-értékek célszerűtlenek, mivel a gyökök bomlását okozhatják.
Nedvesítőszerekként szokásos nem ionogén, anionos és kationos szerek jönnek számításba, így például lauril-szulfát, dioktil-szulfoszukcinát, lauril-poliglikol-éter, lauril-piridinium-klorid és még mások.
Sűrítőszerekként alginátok, cellulózéterek, karboxi-metil-cellulóz és effélék alkalmazhatók.
A tesztfilmek készítéséhez műanyagdiszperziókként például az 1,598. 153. sz. német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi leírásban leírtak alkalmazhatók, előnyös a polivinil-propíonát, -acetát és ezek vegyes polimerizátumai.
A tesztpapírokat, illetve tesztfilmeket a szokásos módon készítjük, kis (például 6x6 mm-es) négyzetekre vágjuk, és csíkalakú hordozókra, előnyösen fóliákra felragasztva, felhegesztve vagy más módon rögzítjük. A csak egy tesztfelülettel rendelkező tesztcsíkok előnyösen egyszerű reflexiós fotométerekben való mérésre vagy összehasonlító színekkel való vizuális összehasonlításra alkalmasak. Különösen előnyös azonban egy tesztcsíkra több, növekvő gyökkoncentrációjú tesztfelületet felvinni. Ilyenkor a vizsgálandó folyadék felvitele után egy sor egészen, részben és egyáltalán nem elszíntelenedett tesztfelületet kapunk, amelyekben az ekvivalenciapont, azaz az éppenhogy végbement elszíntelenedés pontja összehasonlító színskála nélkül is egyértelműen megállapítható.
A következő példákban a találmányt részletesebben megmagyarázzuk. A leírás során az alábbi rövidítéseket használjuk:
A gyök == az azino-bisz-N-etil-benztiazolon-diszulfonsav-diammóniumsó gyöke;
B gyök=az azino-bisz-N-etil-benztiazolon-diszulfonsav-dilítiumsó gyöke;
C gyök=az azino-bisz-N-metil-benztiazolon-diszulfonsav-dilítiumsó gyöke.
1. példa
Összetétel:
Polivinil-acetát-propionát diszperzió 45 g
Nátrium-alginát, 1,85%-os oldat 0,5 mólos,
5,6 pH-jú nátrium-foszfát pufferben 35 g
A gyök (33,8/ó-os) ι x g
Azino-bisz-N-etil-benztiazolon-122 ml
-diszulfonsav-diammóniumsóJ vízben y g
Dioktil-nátrium-szulfoszukcinát 8 ml
metanolban 0,75 g
Receptúra a b c d e f g
x 0,04 0,05 0,06 0,07 0,08 0,09 0,1 g y 0,25 0,30 0,35 0,40 0,45 0,50 0,60 g
Az alkotórészeket alaposan összekeverjük, és a légbuborékok eltávolítása céljából 5 percig 1500 ford/percnél centrifugáljuk. Utána polikarbonát fóliára 0,38 mm vastag filmet kenünk fel, és 30 percig szárítjuk 50 °C-on. A megkent anyagot 6 mm széles csíkokra vágjuk, és egymástól 1 mm távolságra egymás mellé rakva felhegesztjük egy poliészterfóliára. Ezt 6 mm széles csíkokra vágjuk, így olyan tesztcsíkokat kapunk, amelyek a hét tesztfelületet a-tól g-ig egymás mellett tartalmazzák.
A tesztcsíkokat szérumokkal becseppentjük, amelyek 100 ml-enként 2, 4, 6, 8 és 10 mg húgysavat tartalmaznak, és 5 perc elteltével letöröljük. A következő eredményt kapjuk: Szérum mg/100 ml egy tesztfelület sem színtelenedhet el teljesen, 4 az a és b (2) tesztfelület elszíntelenedett, 6 az a—d (4) tesztfelület elszíntelenedett.
az a—f (6) tesztfelület elszíntelenedett, az összes (7) tesztfelület elszíntelenedett.
A szérum húgysavtartalma tehát a fentiek alapján a következő módon könnyen értékelhető:
mg húgysav/100 ml=az elszíntelenedett tesztfelületek száma +2.
2. példa
Összetétel:
Polivinil-acetát-propionát diszperzió45 g
Nátrium-alginát, 1,85%-os oldat 0,5 mólos, pH-jú lítium-citrát pufferben35 g
B gyök (35,1%-os)0,2 g
Azino-bisz-N-etil-benztiazolon-diszulfonsav-dilítiumsó0,2 g
Fluorozott nem-ionogén nedvesítőszer (Forafac 1110)0,2 g
Desztillált víz 20 ml.
Az anyagot az 1. táblázatban leírtakhoz hasonlóan összekeverjük, centrifugáljuk, kikenjük és megszárítjuk.
A felvágás után az 1. példához hasonlóan olyan tesztcsíkokat készítünk, amelyek csak egy tesztfelülettel rendelkeznek.
A tesztfelületet húgysavtartalmú vérrel lecseppentjük.
perc elteltével leöblítjük, és valamilyen kereskedelmi forgalomban levő reflexiósfotométeren (Reflomat®) mérjük.
35 Az eredményt az 1. táblázatban összesítjük
mg% húgysav skálarész
0 45
2 42
40 3 38,5
4 35
5 32
6 28
7 23,5
45 8 21,5
9 19
10 16
11 13,5
12 9
50
3. példa
Szűrőpapírt (Schleicher és Schüll 2316) a következő összetételű oldattal impregnálunk, és 50 °C-on megszárítjuk:
pH-jú, 0,5 mólos lítium-citrát puffer 50 ml C gyök (32,5%-os) 0,175g
Azino-bisz-N-metil-benztiazolon-diszulfonsav-dilítiumsó0,2 g
Lauril-polioxi-etilén-éter0,1 g
Desztillált víz feltölteni 100 ml-re.
A papírt 6 mm széles csíkokra vágjuk, és transzferragasztó segítségével egy polisztirol fóliára ragasztjuk.
Ezt 6 mm széles darabokra vágjuk, amelyek alsó végükön egy négyzetalakú tesztfelületet tartalmaznak.
A tesztcsíkokat húgysavtartalmú szérumba mártjuk, és 60 másodperc múlva értékeljük ki. A 100 ml-enként 8 mg húgysavat tartalmazó szérum teljes elszíntelenedést 5 eredményez, míg 7 mg/100 ml esetén még zöld elszíneződés észlelhető. Ha 7 mg/100 ml koncentrációnál akarjuk a teljes elszíntelenedést, úgy 0,155 g gyököt kell bemérni ; 9 mg esetén 0,195 g szükséges. Ilyen módon tehát minden kívánt határérték beállítható. 10
Az eredményt a 2. táblázatban összegezzük:
mg/ζ húgysav °/o remisszió
39,9
42.1
44.1
46.2
48,4
50,8
52,6
4. példa összetétel:
Polivinil-acetát-propionát diszperzió45 g
Nátrium-alginát, 1,5%-os oldat 0,5 mólos vizes ammónium-bromid oldatban35 g
A gyök (99,5%-os) 50mg
Azino-bisz-N-etil-benztíazoIon-diszulfonsav-diammóniumsó0,3 g
Fluorozott nem-ionogén nedvesítőszer0,2 g
Desztillált víz 14,0ml
0,5 mólos ammónium-hidroxid oldattal pH 5-rc állítani.
Az anyagból 0,3 mm vastag filmeket kenünk, amelyeket 30 percig 50 °C-on szárítunk, és a 2. példához hasonlóan olyan tesztcsíkokká dolgozzuk fel, amelyek egy tesztfelületet tartalmaznak. A tesztfelületet húgysavtartalmú szérummal lecseppentjük, egy perc múlva letöröljük, és további egy perc elteltével valamilyen kereskedelmi forgalomban levő rcmissziósfotométeren (Zeiss, PMQ ΠΙ) 620 nm-nél mérjük.
Szabadalmi igénypontok

Claims (4)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Gyorsdiagnosztikum húgysav inverz kolorimetria elve szerinti meghatározására testfolyadékokban, amely: gyorsdiagnosztikum indikátort, adott esetben az I általános képletű gyöknek megfelelő azint és szokásos segédanyagokat — így pufiért, nedvesítőszert és sűrítőszert — tartalmazó hordozóból áll, azzal jellemezve, hogy indikátorként egy I általános képletű gyököt tartalmaz, ahol a képletben
    R jelentése rövidszénláncú alkilcsoport és
    Me jelentése alkálifématom vagy ammóniumcsoport.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti gyorsdiagnosztikum kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a reagensekkel impregnált hordozó szívóképes hordozó.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti gyorsdiagnosztikum kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a reagensek egy műanyagfilmbe vannak ágyazva.
  4. 4. Az 1—3. igénypont bármelyike szerinti gyorsdiagnosztikum kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy egy második hordozón több, különböző indikátormennyiséget tartalmazó tesztfelület van egymás mellett rögzítve.
    1 lap képletekkel
    A kiadásirt ftlol: * Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igszgMója'
    81.1421.66-42 Alföldi Nyomda, Debrecen — Felelős vezető: Benkö István igazgató
HU78BO1737A 1977-09-30 1978-09-29 Quick-diagnosicum for determining uric acid in body liquides HU176756B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19772744046 DE2744046A1 (de) 1977-09-30 1977-09-30 Schnelldiagnosticum zur bestimmung von harnsaeure in koerperfluessigkeiten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176756B true HU176756B (en) 1981-05-28

Family

ID=6020323

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU78BO1737A HU176756B (en) 1977-09-30 1978-09-29 Quick-diagnosicum for determining uric acid in body liquides

Country Status (27)

Country Link
US (1) US4212844A (hu)
JP (1) JPS5463893A (hu)
AT (1) AT359655B (hu)
AU (1) AU515641B2 (hu)
BE (1) BE870755A (hu)
BR (1) BR7806408A (hu)
CA (1) CA1104042A (hu)
CS (1) CS215110B2 (hu)
DD (1) DD139030A5 (hu)
DE (1) DE2744046A1 (hu)
DK (1) DK432378A (hu)
ES (1) ES473800A1 (hu)
FI (1) FI782914A (hu)
FR (1) FR2404852A1 (hu)
GB (1) GB2005017B (hu)
GR (1) GR74887B (hu)
HU (1) HU176756B (hu)
IE (1) IE47385B1 (hu)
IL (1) IL55647A (hu)
IT (1) IT1099606B (hu)
LU (1) LU80288A1 (hu)
NL (1) NL7809690A (hu)
NO (1) NO783278L (hu)
NZ (1) NZ188514A (hu)
PT (1) PT68593A (hu)
SE (1) SE7810093L (hu)
ZA (1) ZA785416B (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8591818B2 (en) * 2005-04-29 2013-11-26 Gary Bokerman Gas permeable chemochromic compositions for hydrogen sensing

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL137003C (hu) * 1967-10-14
US3528777A (en) * 1968-09-27 1970-09-15 Hycel Inc Process and compositions for determination of uric acid in blood serum
US3822115A (en) * 1972-08-30 1974-07-02 Medico Electronic Inc Method and reagent for uric acid determination
US4095948A (en) * 1973-10-19 1978-06-20 Hoffmann-La Roche Inc. Determination of uric acid
AT347600B (de) * 1974-11-11 1979-01-10 Wellcome Found Testeinrichtungen
US4072627A (en) * 1976-08-02 1978-02-07 Pierce Chemical Company Uric acid determination
US4141688A (en) * 1977-08-11 1979-02-27 Miles Laboratories, Inc. Composition, device and method for determining reducing agents

Also Published As

Publication number Publication date
CA1104042A (en) 1981-06-30
LU80288A1 (de) 1980-04-21
FR2404852B1 (hu) 1981-09-11
ZA785416B (en) 1979-09-26
NZ188514A (en) 1980-10-24
IL55647A (en) 1982-02-28
JPS5463893A (en) 1979-05-23
GB2005017A (en) 1979-04-11
IL55647A0 (en) 1978-12-17
IT1099606B (it) 1985-09-18
FI782914A (fi) 1979-03-31
BE870755A (fr) 1979-03-26
BR7806408A (pt) 1979-04-24
ATA704778A (de) 1980-04-15
IT7828103A0 (it) 1978-09-26
CS215110B2 (en) 1982-07-30
DE2744046A1 (de) 1979-04-12
GR74887B (hu) 1984-07-12
NL7809690A (nl) 1979-04-03
IE781954L (en) 1979-03-30
DK432378A (da) 1979-03-31
IE47385B1 (en) 1984-03-07
DD139030A5 (de) 1979-12-05
PT68593A (de) 1978-10-01
US4212844A (en) 1980-07-15
FR2404852A1 (fr) 1979-04-27
AU515641B2 (en) 1981-04-16
GB2005017B (en) 1982-03-10
SE7810093L (sv) 1979-03-31
AT359655B (de) 1980-11-25
NO783278L (no) 1979-04-02
AU4026378A (en) 1980-04-03
ES473800A1 (es) 1979-10-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4900666A (en) Colorimetric ethanol analysis method and test device
US4734360A (en) Colorimetric ethanol analysis method and test device
Naegeli et al. Influence of supporting electrolyte concentration and composition on formal potentials and entropies of redox couples incorporated in Nafion coatings on electrodes
US4211845A (en) Glucose indicator and method
CA1131107A (en) Color stable glucose test
US5811254A (en) Broad range total available chlorine test strip
US5888758A (en) Broad range total available chlorine test strip
JPH0466314B2 (hu)
DK159171B (da) Materiale til detektering af naervaerelsen af et peroxidativt aktivt stof i en testproeve, testmiddel indeholdende materialet samt fremgangsmaade til fremstilling af testmidlet.
JPS61122568A (ja) 水性試験試料中に含まれる高濃度領域のグルコースを半定量的に測定するための試験組成物、試験具および試験具の作製方法
JPH0611447A (ja) 分析物の分光光度定量分析のための改良酸化カツプリング染料
PL97554B1 (pl) Srodek analityczny do wykrywania i oznaczania nadtlenkow i substancji dzialajacych nadtlenkowo
CN108368472A (zh) 血糖值测定试剂、血糖值测定芯片和血糖值测定装置套组
US3627698A (en) Hydroperoxide diagnostic agents containing a chromogen indicator
IE870865L (en) Controlled hue test device.
NO753773L (hu)
NO153822B (no) Askorbat-motstandsdyktig blanding og teststrimmel.
JPH0266451A (ja) 尿のイオン強度又は比重を測定する方法、試薬及び試験片
EP0036563A1 (en) Bilirubin-resistant composition for the determination of cholesterol, test device containing the composition and method of making the test device
US3971702A (en) Diagnostic composition for saccharide determination
HU176756B (en) Quick-diagnosicum for determining uric acid in body liquides
Bolton et al. Estimation of cholesterol in bile: assessment of an enzymatic method
JPS58178256A (ja) カルシウム分析用素子
JP3326831B2 (ja) 水性液体試料のイオン強度又は比重測定用試薬組成物
JP3127160B2 (ja) 被検体を測定するための改善された方法および試薬