CZ66398A3 - Rozvolňovací zařízení pramene vláken - Google Patents

Rozvolňovací zařízení pramene vláken Download PDF

Info

Publication number
CZ66398A3
CZ66398A3 CZ98663A CZ66398A CZ66398A3 CZ 66398 A3 CZ66398 A3 CZ 66398A3 CZ 98663 A CZ98663 A CZ 98663A CZ 66398 A CZ66398 A CZ 66398A CZ 66398 A3 CZ66398 A3 CZ 66398A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
opening
fiber sliver
roller
opening device
fiber
Prior art date
Application number
CZ98663A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ297547B6 (cs
Inventor
Heinz-Georg Wassenhoven
Original Assignee
W. Schlafhorst Ag Und Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7822468&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ66398(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by W. Schlafhorst Ag Und Co. filed Critical W. Schlafhorst Ag Und Co.
Publication of CZ66398A3 publication Critical patent/CZ66398A3/cs
Publication of CZ297547B6 publication Critical patent/CZ297547B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • D01H4/32Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls using opening rollers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)

Description

I
X i
Rozvolňovací zařízení pramene vláken
Oblast techni ky
Vynález se týká rozvo1ňovacího zařízení pramene vláken otevřeného dopřádací ho zařízení s pláštěm rozvo1 novací ho válce., který je upevněn na otočně uloženém krycím prvku dopřádacího zařízení a. je opatřen otvorem výstupu nečistot, umístěným ve směru otáčení rozvo1 novací ho válce za místem přívodu pramene vlákna.
Dosavadní stav.......techniky
Takováto rozvolňovací září zení pramene vláken s p1áštěm rozvo1ňovacího válce.
která mají ve směru otáček válce za zařízením přívodu pramene vláken výstupní otvor nečistot.
jsou známá v různých typech provedení a jsou například popsaná v DE 29
841 A1 nebo DE 32 21 385 AI.
Jak je známo, představuje u otevřeného rotorového zvlákňování důležitý prvek ve vztahu k bezvadnému zpracování vlákna separace nečistot na plášti rozvo1ňovacího válce.
Ačkoliv jsou technologie a zařízení pro separaci nečistot známé „již dlouhou dobu a jsou relativně jednoduché, jedná se však o zařízení velmi citlivě reagující na změny. Již malé modifikace separace nečistot mají vliv na výsledek nejen ve vztahu na. separované množství nečistot, nýbrž také na celkový výsledek zvlákňování.
• ♦♦♦* · · • · · · · · • * · · · ·· ··· ·· «I
Jako známé a příkladné se v DE 29 04 841 A1 popisuje přiváděného mezi vytahovací válec rozdělení pramene vlákna, přívodní • · · ·· ♦ · · · · ♦ ♦ • · · ♦ · · · · · žlábe-k,. rozvolňovačím pramene vlákna a jednotlivá vlákna, a vlákna. Rozvolňovací válec dopravuje obě součásti
Při tomto válcem na postupu se také oddělují nečistoty po vodivé
..ploše vlákna do oblasti otvoru výstupu nečistot.
Při této dopravě se vlákna, jakož také nečistoty pomocí proudu obíhajícího s' rozvolňovačím válcem, urychlí obvodovou rychlost. Hmotné se z důvodu na ně působící částice, tedy vlákna na vzduc hu, vysokou a nečistoty, tangenc i álně . opustit kruhovou dráhu, jakmile je přerušeno nucené mechanické vedení, jak se tomu děje v oblasti otvoru výstupu nečistot.
odstředivé síly snaží
K zabránění, že se v oblasti otvoru výstupu nečistot vedle částic nečistot uvolní z· rozvolňovacího válce také přadena vlákna, je otvor výstupu nečistot d i menzo ván také jako sací otvor pro rozvolňovací ho přídavné vzduchové proudění válce. Toto přídavné vstupující do pláště vzduchové směř u j í c í na proudění rozvolňovací válec udržuje vlákna, která mají
Ε ·'# v poměru ke své malé hmotnosti relativně velký měrný povrch, jako pneumatické vedení na h
které mají na základě své rozvolňovačím válci. Nečistoty, hmotnosti zřetelně vyšší vě t š í kinetickou energii, překonávají toto vzduchové proudění a jsou tangenciálně odstřeďovány.
takovýchto zařízení je kvalita čištění, to znamená množství vyčištěných částic a rovněž ztráta použitelných vláken, závislá ve velké míře popsaného přídavného vzduchového proudění.
na správné intenzitě a směru
Známá rozvolňovací zařízení pramene vlákna, jaká jsou například popsána v DE 29 04 841 Al, se v principu osvědčila v · · · » · · ·
praxi, prokázalo se však, že u takto vytvořených rozvoi novacích zařízení pramene vlákna mohou během chodu vzniknout problémy, které jsou vyvolány nekonstantním rozvolňováním pramene vlákna·.
To znamená, .že u známých rozvolňovacích zařízení pramene vlákna existuje nebezpečí·, že se přiváděný pramen . vlákna během, chodu pomalu rozšiřuje a dále pokračuje ven . z oblasti· soupravy rozvo.lňovacího válce do- ob 1 ast i bočních’ přírub rozvo1ňovací ho válce, ohraničujících soupravu rozvoInovací ho válce.
tomto .pří pádě se mohou nekontrolovatelně uvolnit z pramene vlákna chomáče vlákna, což následně vede k chybám nitě nebo přetržení vlákna.
K zabránění, aby se pramen vlákna v oblasti bočních přírub odchýlil, jsou boční zapuštěny za příslušné části válce. Takto provedené zařízení příruby rozvo1ňovacího válce ostení pláště rozvoInovací ho je uvedeno v DE 32 21 385 A1.
Pomocí zapuštěné vestavby bočních přírub rozvo1 novací ho válce se sice může zabránit migrování pramene vlákna do této oblasti bočních přírub rozvo1 novací ho válce, zapuštěná vestavba bočních přírub rozvo1ňovacího válce však povede ke zřetelnému zmenšení otvoru výstupu nečistot.
Poněvadž v plášti rotoru otevřeného zvlákňovacího zařízení musí být během předení podtlak, je potřebné neustále odsávat stanovené množství vzduchu. Redukce průřezu v oblasti otvoru výstupu nečistot vede ke zvýšení rychlosti přídavného proudění vzduchu vstupujícího do pláště rozvlákňovacího válce. Toto zvýšení rychlosti proudění vede opět k problémům při oddělení relativně lehčích částic, poněvadž tyto relativně lehčí částice z části nemohou překonat kritickou oblast l ♦ *M « · · B B Β· • · ··· * · » ··· t · • · · · b ♦ a · · b • · · · · · · · · · · · · relativné si 1 ného přídávného proudění, vzduchu. Tato kritická oblast .existuje zejména na spodním okraji ' otvoru výstupu nečistot, poněvadž nečistoty v této oblasti již ztrácí velký t
podíl .své kinetickéenergie. takže existuje nebezpečí, že se lehčí, částice zcel.a zabrzdí proti směrným proudem vzduchu a dále jsou dopravovány zpět k rozvo1 novací mu válci. :
Podstata......vynálezu
Na základě znalosti rozvolňovacích zařízení pramene vláken vpředu popsaného typu je úkolem vynálezu zlepšit známá rozvolňovací zařízení pramene vláken, zejména modifikací pláště rozvo1 novací ho válce.
Tento úkol je vyřešen zařízením podle vynálezu, které je uvedeno v nároku 1.
Výhodná provedení vynálezu jsou předmětem závislých nároků.
Vytvoření vnitřního ostění bočních stěn pláště rozvo1 novací ho válce má zejména výhodu, že pomocí rozšíření průřezu v' kr'i t i c ké · ob 1 as t i pr o u-děn-í —se-·--z řet e 1 ně- — r rychlost vstupujícího přídavného ostění bočních - -f stěn se přitom proudění vzduchu.
Vnitřní rozšiřuje ve směru od 1etků oddělených částic nečistot- Pomocí vyt vo ř e π í vnitřního ostění podle vynálezu je kromě jiného zabezpečeno, že se vystupující částice nečistot nezaráží na plochách vnitřního ostění a přitom se neztrácí jejich kinetická energie.
To znamená, že rozšiřující se. vytvoření vnitřního ostění zajišťuje, že částice jsou spo1ehlivě zabezpečeny také proti vstupujícímu proudění • φ «*« φ · · φ φφφ • · · · φ * · · » * • φ · φφφφ φφφ •· φφφ φφ «φ ·φ φ» vzduchu.
Ve' výhodném provedení., uvedeném v nároku 2, mají vnitřní ostění . vnítřní oblast, která je umí stěna ko1mo k ose rozvolnovacíhojváice, a rovněž na ní připojené, šikmo umístěné okrajové ob 1ast.
Takovéto provedení zajišťuje kontinuální poměry proudění v oblasti otvoru výstupu nečistot, přičemž proudění vzduchu je v kritických vnějších oblastech nejslabší.
Podle nároku 3 jsou přitom okrajové oblasti výhodně vytvořeny jako rovinné plochy, poněvadž takovéto rovinné plochy Λ lze vyrobit s relativně příznivými náklady.
oblastmi
Jak je uvedeno v nároku a okrajovými oblastmi
4, leží úhel přednostně mezi vnitřními mezi 3° a 25° .
Ukazuje existují se, že zejména při úhlu, který leží v této oblasti, optimální poměry proudění.
Úhly mezi vnitřními oblastmi a okrajovými oblastmi mohou pří tOnf'být vyt vore ny--j ednot né /-^- j a k-^js uvedeno.^=.v. nároku 5, což zjednodušuje zhotovení, nebo mohou být, jak je uvedeno v nároku 6, odlišné. Takovéto provedení může přinést výhody u speciálních předených materiálů, poněvadž je touto cestou možné jemně přizpůsobit poměry proudění. Okrajové oblasti končí výhodně na okraji stěny, který má na celé své délce konstantní t1ouštku.
♦ · ·* * a * 4··· • · «♦· 4 4 · · · ·4
4 « 4*4444#
4 444 «4 44 4444
Jak je uvedeno v nároku . 7f přednostní vytvoření spočívá v tom,., že vnitřní ostění bočních sten . pláště rozvolňovacího válce vytvořená k okraji stěny rozbíhající se,; to znamená ve -směru letu částice, jsou vytvořena konvexně klenutá.
Konvexně· klenutá vnitřní ostění přitom začínají na prstencovém segmentu, který je umístěn v oblasti vývrtu pro hřídel rozvolňovacího válce kolmo k hřídeli rozvolňovacího válce.
Konvexní klenutí vnitřního ostění je přitom vytvaře-no
po celé oblasti ostění bez přechodu, což vede k opt i má 1 ní m poměrům proudění .
Okraj stěny má přednostně, jak je uvedeno v nároku 8, po celé své délce stejnoměrnou tloušťku.
Podle nároku 9 je přednostně vytvořen plást rozvolňovacího válce' v jednom kuse. Tím se již při zhotovení zabraňuje přechodovým mezerám, respektive spárám, které podle vynálezu představují u rozvo1ňovacích zařízení pramene vlákna možné zdroje chyb.
Dvojité odstupňování upínacího otvoru pro rozvolňovací válec, popsané v nároku 10, vede ve spojení s odpovídajícím vytvořením přední krycí příruby rozvolňovacího válce k labyrintovému. utěsnění otvoru uložení válce. Tím. se může zabránit vzniku falešného vzduchu a tím ztrátě směru.
« « V ·** · · · · · · · 1 · · · ♦ « · 9 9 9 9 99 «*««· • · · · · · · »· •9 · · ·« «· ·· ·
Výhodné vytvoření podle nároku 11 a '12 umožňuje použ i t í: . vyměň i te 1 né ustavených kanálů vedení .vlákna. Tento kanál vedení vlákna se může v pří pádě potřeby bez problémů namontovat nebo demontovat.
.PřehJ..e.d.......obrázků na......výkresech
Další jednotlivosti následujících příkladech provedení znázorňuj e.· obr. 1 otevřené zvlákňovací zařízením pramene vlákna obr. 2 první příklad provedení ro zvo1ňovací ho v pohledu vynálezu jsou objasněny v pomocí výkresů. Na výkresech zařízení s rozvo1ňovacím umístěným v krytu, pláště rozvo1ňovacího válce zařízení pramene vlákna podle vynálezu zepředu, plášť rozvoInovací ho válce podle obr. 2, v pohledu ve směru Šipky X, obr. 4 další přednostní příklad provedení pláště rozvo 1ňovacího válce podle vynálezu v pohledu zepředu, ólor?'-^ 'p lašť rozvoi ňo vac-rho”vá ice -podre—obr 4-'V--pohl-eckr vs-- -. směru šipky Y.
Př..í...k.l..ad.y.......provedení........v.yná lezu
Na obr. 1 je znázorněno otevřené zvlákňovací zařízení .
*♦
- 8 • φ·♦ • ··* ·· • · · «· ··
ZvlákňovacL· zařízení 1, jak je známo, sestává z.·.rotorového .'-pláště·: 2, ve. kterém je uložen dopřádací rotor- 3, ot.ače.jící se s vysokými otáčkami. Dopřádací rotor 3 přitom je svým: rotorovým hřídelem 4 opřen v·.uložení 5 na opěrných kotoučích a je po haněn . t ange nc.i á 1 n í m řemenem 6, který j.e '-sepnut pomocí přítlačného válce 7.
‘ Rotorový plášť 2, dopředu otevřený, je během chodu uzavřen otočně uloženým krycím prvkem .8, ve kterém je vytvořena blíže neznázorněná drážka s těsněním 9. Rotorový plášť 2 je kromě toho připojen pomocí sacího vedení .1.0 ke zdroji 11 podtlaku, který vytváří podtlak potřebný v rotorovém plášti 2.
V krycím prvku 8 je zapuštěn adaptér ...1.2, který je opatřen odvodní tryskou .13. vlákna a je k němu připojena oblast ústí kanálu 14 vedení vlákna. K odvodní trysce ..1..3 vlákna je připojena odvodní trubice 1.5. Na krycím prvku 8, který je uložen omezeně otočně kolem osy ..1.6. otáčení je pomocí svorní-ků 1.8 se závitem- a rovněž příslušného lícovacího prostředku upevněn plášť 1.7 rozvolňovacího válce 2.1· Krycí prvek 8 má na spodní straně konzoly ..1...9., 20 ložiska k uložení rozvolňovacího válce 21, případně přiváděcího válce .2.2. pramene vlákna. Rozvolňovací válec 2.1. je v oblasti svého přeslenu .2.3. poháněn pomocí dalšího tangenciálního řemenu .2.4 od stroje, zatímco ne zná zorněný pohoň' 'př í váďěč ího ’“Va 17:1' .2.2 '' pramene - víá kn_a je proveden přednostně šnekovým převodem, který je připojen k hnacímu hřídeli .2.5 stroje.
«i
Plášť 1.7 rozvolňovacího válce .2..1.., který je blíže objasněn pomocí obr. 2 až 5, je během zvlakňování nahoře uzavřen pomocí uzavíracího krytu 2.6, který je zajištěn pomocí páky 27. V dolní oblasti je plášť 1.7 rozvolňovacího válce 21 • * • · φφ
P φ φ • Φ φφφ
opatřen otvorem 28 výstupu nečistot,, umístěnýmve směru otáčení . rozvolňovacího ;vá 1 ce 2 1 za- přiváděcím válcem -22 pramene vláken,
- ..pomocí .kterého se mohou, vy 1 o uč i.t částice 29 nečistot uvolněné z pramene .··. vlákna a mohou se odvést pomocí schématicky . ύ znázorněného dopravní ho zařízení 3.0 nečistot.
,Obr.: 2 a 3 znázorňují první provedení pláště .1.7 rozvolňovacího válce 2.1. Plášť 1.7 roz vo i ňo vac í ho válce 2.1 je opatřen upínacím otvorem 3.1. pro rozvolňovací válec .2..1., který má na své přední straně dvojité odstupňování 32. Na zadní základové ploše .3.3 upínacího otvoru 3J pro rozvolňovací válec 2J.. je vytvořen vývrt 34. ve kterém je umístěn přeslen 23 rozvolňovacího válce 21.
Obvodová plocha 35 upínacího otvoru 31 pro rozvolňovací válec 2.1. je mezi místem přívodu pramene vláken, které je patrné vývrtem .36 pro přiváděči válec 22 pramene vláken, a stěnou .3.7. zarážky otevřena a je v této oblasti kromě jiného opatřena otvorem 2.8 výstupu nečistot. Upínací otvor 3...1.. pro rozvolňovací válec 21 je vytvořen tečně ke stupňovité díře 38, která slouží k vyměnitelnému ústavení kaná 1u 1.4. vedení vlákna. Stupňovitá díra 3.8 je umí stěna v prodloužení 3.9. upínacího otvoru 3.1. pro rozvolňovací válec 2.1.. Plášť 1,7 rozvolňovacího válce .2...1. je kromě jiného opatřen otvorem 4.0 pro uložení blokovací “páky-2.7 ' a~ rovněV’ závrtovým^' o-tvore m — .4.1 k upevnění pláště .1...7. rozvolňovacího válce 2.1. na krycím prvku 8.
(f
Plášť .17 rozvolňovacího válce 21. má
4.3. a zadní boční stěnu, 44. Obě boční přední boční stěnu stěny .4.3, 4 .4 jsou umístěny kolmo k ose rozvolňovacího válce 21...
• ···
- 10 U příkladu provedení podlé obr. 2 a 3 sestává vnitřní • · · · · φ * · ·« » # 9 • · · · · ♦ v · · «· ·♦· *· · · ·· · · ostění .4.5. :boční ch stěn .43, 4.4 ze tří částí. Vnitřní oblasti 46. jsou umístěny, kolmo k ose 4.2. rozvo1 novací ho válce .2.1., to znamená že tyto oblasti.· 46 jsou umístěny navzájem rovnoběžně. Připojené okrajové oblasti 47, 48 bočních stěn .43, ..4.4. jsou ve směru ven zešikmeny^ to znamená, že se protilehlé okrajové oblasti .4.7, .4.8 bočních stěn 43. 44 navzájem k okraji 49 stěny rozbíhají
Plocha, okrajových oblastí
47, 4.8 je přitom umístěna vzhledem k ose .4.2 rozvo I novací ho válce 2.1. pod úhlem a větě í m než 90°, přednostně pod úhlem a 33° až 115°.
U příkladu provedení podle obr. 4a 5 jsou vnitřní ostění .4.5 bočních stěn .4..3., .4.4. pláště .1.7. r o z vo 1 ňo vac í ho vál-ce i.
2.1. vzhledem k dříve popsanému provedení, uvedenému na obr.
a 3, modifikována. To znamená, že u tohoto příkladu provedení jsou vnitřní ostění 45 bočních stěn 4.3, 44 vytvořena klenutá a sestávají z prstencového segmentu 50, který je umístěn kolmo k ose .4.2 rozvo 1 novací ho válce 2.1, a rovněž z tohoto prstencovitého segmentu 50 vycházejících, vesměs klenutých připojených vnitřních ploch 51...
Navzájem protilehlé připojené vnitřní plochy .5.1 bočních stěn 4.3, 4.4. se zde také rozbíhají. Poloměry r, rr' ' zaoblení jsou přitom voleny tak, že při pojenévnitřní plochy 5....1.. výří řiaj í na'' ó k r a j U49~ Tténý, '^'který''má^n‘a· · s vé-ce-ré—déJ ce— “ ~=·--=· stejnou tloustku d.
• « V v w w V v • « · · » · · *V'··· • · · * · » · β ···«· • · · · · 4 ·»«·

Claims (12)

  1. *···· ♦· · » «4· *
    PATENTOVÉ NÁROKY . 1. Rozvolňovací zařízení pramene vláken otevřeného dopřádacího zařízení s pláštěm (.17) rozvo 1 novací ho válce (21), který je - upevněn na otočně uloženém krycím prvku (8) dopřádacího zařízení -a je opatřen otvorem (28) výstupu nečistot, . . umístěným ve směru .otáčení rozvo1ňovacího válce (21) za .místem přívodu pramene vlákna, vyznačující se tím, že plášť (17) rozvo1ňovacího válce (21) má boční stěny (43, 44), jejichž vnitřní ostění (45) jsou alespoň v oblasti otvoru (28) výstupu nečistot vytvořena rozbíhající se ve směru k okraj i (49) stěny.
  2. 2. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 1, vyznačující se tím, že vnitřní ostění (45) sestávají z rovnoběžně umístěných vnitřních oblastí (46) a k nim připojených rozbíhajících se okrajových oblastí (47, 48).
  3. 3. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 2, vyznačující se tím, že okrajové oblasti (47, 48) jsou tvořeny rovinnými plochami.
    :
  4. 4 , ' “R O Z v ΰ r Π O v α· C i - - Z o Γ i- Z S· Π1 nr, ι4 1 β ....
    w v « *' — n á r o k u —2 vyznačující se tím, že úhel (a) mezi různoběžnými vnitřními oblastmi (46) a rozbíhajícími se okrajovými oblastmi (47,
    48) činí mezi
    3° a 25° .
  5. 5. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 4, vyznačující se tím, že okrajové oblasti (47, 48) vnitřního ostění (45) mají vzhledem k vnitřní oblasti (46) jednotný « * · «« W »· · • 0 · ·· 0 0 4 · 00· • t 0·· 0 « · 00000 • · 0 0000 0 0 · ·« «00 ·· 00 04 *· úhe1 (α).
  6. 6. Rozvolňovací .zařízení pramene vláken podle, nároku 4, vyznačující se tím, že jedny okrajové oblasti (47) a druhé okrajové oblasti (48) vnitřního ostění (45) mají vzhledem k . vnitřní oblasti (46) odlišný úhel (a).
  7. 7. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 1, vyznačující ; se tím, že boční stěny (43, 44) jsou na vnitřním ostění (45) opatřeny prstencovitým segmentem (50), umístěným kolmo k ose (42) rozvolňovacího válce (21) a spojovací vnitřní plochou (51), vytvořenou na vnitřním ostění (45) konvexně klenutou, takže vnitřní ostění (45) bočních stěn (43, 44) jsou vytvořena stále více se ve směru k okraji (49) stěny rozbíhající.
  8. 8. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 7, .vyznačující se tím, že konvexně klenuté vnitřní plochy (51) přechází do okraje (49) stěny, který má na své délce konstantní tlouštku (d).
  9. 9. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 1,
    1· je vytvořen v jednom kuse.
  10. 10. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 1, vyznačující se tím, že v plášti (17) rozvolňovacího válce (21) je vytvořen upínací otvor (31) pro rozvolňovací válec (21), který je opatřen na své přední straně dvojitým odstupňováním (32).
    · ·· · • 9999
    9999
    9999
  11. 11.Rozvo1ňovací zařízení pramene vláken- podle nároku 1, .vyznačující se. .tím, ž e v p 1-á.š.t í .. .· ( 1 7 ) noz.vo 1 novací ho-vá 1 ce ' ,·.. . (2k) je.vytvořena díra (38) k uložení vyměnitelného kanálu (14) vedení vlákna.
  12. 12. Rozvolňovací .zařízení pramene·.·, vláken podle· nároku 11, vyznačuj ící se . tím, že d í ra .. ( 38) . má stupeň ( 52) a je ’· připojena k upínacímu otvoru (31) pro rozvolňovací válec (21) pomocí tangenciá1 ní ho prodloužení (39).
    • · «·« · ·««« /
    k\W\V . Κχ’ΞΠ k\\VA\Y.vJ
    OBR. 1
    O) • · · · * ♦ · fr ·· • · ··· · · · · · <♦
CZ0066398A 1997-03-06 1998-03-05 Rozvolnovací zarízení pramene vláken CZ297547B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19709213A DE19709213B4 (de) 1997-03-06 1997-03-06 Faserbandauflöseeinrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ66398A3 true CZ66398A3 (cs) 1998-09-16
CZ297547B6 CZ297547B6 (cs) 2007-02-07

Family

ID=7822468

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0066398A CZ297547B6 (cs) 1997-03-06 1998-03-05 Rozvolnovací zarízení pramene vláken

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5946899A (cs)
CH (1) CH692353A5 (cs)
CZ (1) CZ297547B6 (cs)
DE (1) DE19709213B4 (cs)
IT (1) IT1298570B1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19910940A1 (de) * 1999-03-12 2000-09-14 Fritz Stahlecker Offenend-Spinnmaschine
DE10116392B4 (de) * 2001-03-28 2009-07-23 Rieter Ingolstadt Gmbh Vorrichtung zum Auflösen eines einem Offenend-Spinnaggregat zugeführten Faserbandes
DE102010011234A1 (de) 2010-03-12 2011-09-15 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Herstellen eines Auflösewalzengehäuses einer Offenend-Spinnvorrichtung und Auflösewalzengehäuse
DE102017129152A1 (de) * 2017-12-07 2019-06-13 Maschinenfabrik Rieter Ag Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung sowie Offenend-Spinnvorrichtung

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2354967C2 (de) * 1973-11-02 1982-07-29 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Vorrichtung zum kontinuierlichen Abtransport von an Spinnstellen abgeschiedenen Verunreinigungen
DE2356180C2 (de) * 1973-11-09 1984-02-02 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Vorrichtung zum Abscheiden von Verunreinigungen aus Fasermaterial
DE2904841A1 (de) * 1979-02-09 1980-08-21 Fritz Stahlecker Saegezahndraht fuer aufloesewalzen von offenend-spinnaggregaten
DE3221385A1 (de) * 1982-06-05 1983-12-22 W. Schlafhorst & Co, 4050 Mönchengladbach Verfahren und vorrichtung zum herstellen eines gereinigten faserstromes
DE4234587A1 (de) * 1992-10-14 1994-04-21 Schlafhorst & Co W Auflöseeinrichtung einer Offen-End-Spinnvorrichtung
DE4444851A1 (de) * 1994-12-16 1996-06-20 Schlafhorst & Co W Offenend-Spinnmaschine
DE19508095A1 (de) * 1995-03-08 1996-09-12 Rieter Ingolstadt Spinnerei Vorrichtung und Verfahren zur Wartung von Spinnvorrichtungen
DE19639112B4 (de) * 1996-09-24 2005-03-03 Fritz Stahlecker Zuführ- und Auflöseeinrichtung für eine Offenend-Spinnvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
DE19709213A1 (de) 1998-09-10
CH692353A5 (de) 2002-05-15
IT1298570B1 (it) 2000-01-12
US5946899A (en) 1999-09-07
DE19709213B4 (de) 2005-10-06
CZ297547B6 (cs) 2007-02-07
ITMI980229A1 (it) 1999-08-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS216816B2 (en) Facility for spinning with open end
US3481129A (en) Open end spinning apparatus
US3538698A (en) Break-spinning apparatus
JPH07501368A (ja) オープンエンド紡糸方法および装置
CZ66398A3 (cs) Rozvolňovací zařízení pramene vláken
CZ298763B6 (cs) Dopřádací zařízení
US4510745A (en) Open-end spinning unit
US4077195A (en) Open-end spinning aggregate
US3624995A (en) Method and device for spindleless spinning
US5832710A (en) Open-end spinning frame with dirt removal device
CS262105B1 (en) Carding device
US5899057A (en) Opener roller for an open-end spinning device
CZ287580B6 (en) Spinning apparatus and spinning rotor for spindleless spinning
CS271434B1 (en) Spinning unit for spindleless spinning frame
CZ281534B6 (cs) Způsob a zařízení pro pneumatické přivádění vláken ke sběrné ploše bezvřetenového spřádacího ústrojí
CZ20023685A3 (cs) Způsob a zařízení ke spřádání textilních stříží pomocí dopřádacího rotoru
JPH07508315A (ja) オープンエンド紡糸方法および装置
CZ280831B6 (cs) Způsob a zařízení pro pneumatické přivádění vláken na sběrnou plochu spřádacího prvku
JP3295135B2 (ja) ロータ式オープンエンド精紡装置
US5117622A (en) Fiber supply arrangement for open-end rotor spinning
US5603210A (en) Device to convey fibers to the fiber collection groove of an open-end spinning rotor
CN110863273B (zh) 用于自由端转杯纺纱装置的喷嘴紧固系统
CZ18394A3 (en) Process and apparatus for producing yarn by making use of an apparatus for spindleless spinning
CS249280B1 (en) Singling out device for break spinning machine
US4245459A (en) Spinning chamber of apparatus for open-end spinning

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140305