CZ327697A3 - Konektorová souprava pro vinutí statoru elektrického motoru - Google Patents

Konektorová souprava pro vinutí statoru elektrického motoru Download PDF

Info

Publication number
CZ327697A3
CZ327697A3 CZ973276A CZ327697A CZ327697A3 CZ 327697 A3 CZ327697 A3 CZ 327697A3 CZ 973276 A CZ973276 A CZ 973276A CZ 327697 A CZ327697 A CZ 327697A CZ 327697 A3 CZ327697 A3 CZ 327697A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
connector
terminals
stator
set according
power supply
Prior art date
Application number
CZ973276A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ292789B6 (cs
Inventor
Ido Boischio
Original Assignee
Inarca S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inarca S. P. A. filed Critical Inarca S. P. A.
Publication of CZ327697A3 publication Critical patent/CZ327697A3/cs
Publication of CZ292789B6 publication Critical patent/CZ292789B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02KDYNAMO-ELECTRIC MACHINES
    • H02K3/00Details of windings
    • H02K3/46Fastening of windings on the stator or rotor structure
    • H02K3/50Fastening of winding heads, equalising connectors, or connections thereto
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R4/00Electrically-conductive connections between two or more conductive members in direct contact, i.e. touching one another; Means for effecting or maintaining such contact; Electrically-conductive connections having two or more spaced connecting locations for conductors and using contact members penetrating insulation
    • H01R4/24Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands
    • H01R4/2416Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands the contact members having insulation-cutting edges, e.g. of tuning fork type
    • H01R4/242Connections using contact members penetrating or cutting insulation or cable strands the contact members having insulation-cutting edges, e.g. of tuning fork type the contact members being plates having a single slot
    • H01R4/2425Flat plates, e.g. multi-layered flat plates
    • H01R4/2429Flat plates, e.g. multi-layered flat plates mounted in an insulating base
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02KDYNAMO-ELECTRIC MACHINES
    • H02K5/00Casings; Enclosures; Supports
    • H02K5/04Casings or enclosures characterised by the shape, form or construction thereof
    • H02K5/22Auxiliary parts of casings not covered by groups H02K5/06-H02K5/20, e.g. shaped to form connection boxes or terminal boxes
    • H02K5/225Terminal boxes or connection arrangements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Insulation, Fastening Of Motor, Generator Windings (AREA)
  • Motor Or Generator Frames (AREA)
  • Dc Machiner (AREA)
  • Windings For Motors And Generators (AREA)

Description

Oblast techniky
Předložený vynález se týká konektorové soupravy, která je výhodná zejména, ale ne výlučně, pro montáž vinuti statoru elektrického motoru.
Elektrický motor obvykle obsahuje statorovou část a axiální hřídel, které jsou uvnitř kostry; rotor je upevněn na hřídel uložený v ložiscích.
Statorovou část tvoří obecně vrstvené těsnění na které se navíjí větší počet vodičů vytvářejících statorová vinutí, jejichž konce jsou připojeny k síťovému napájecímu zdroji.
Běžně, jakmile se statorové vinutí vytvoří, každý z jeho konců vodičů se přivaří k příslušnému vodiči drátové formy.
Svařená místa se potom elektricky zaizolují pomocí pásků nebo návlaček.
U malých a středně velkých elektrických motorů se konce statorových vinutí připojí k spojovacímu svorkovému pásku.
Třebaže v provozu obě metody pro spojení statorových konců s napájecím zdrojem splňují jejich cílený záměr a předměty, vykazují nevýhody.
• 4 4 4 • ······ * • · · 4 4 · 4*4 •4 44 444444 • · · 4 44
Mezi všechmi nevýhodami je zejména třeba uvést velmi pracný způsob, komplikovanou konstrukci a slabá konstrukční místa s velkým rizikem závad zejména u svárů, s následným rizikem zkratů.
Cílem předloženého vynálezu vynálezu je zkonstruováni konektorové soupravy zejména pro vinutí statoru elektrického motoru, které zajistí jeho optimální spojení s napájecím zdrojem bez rizika závad a zkratů a současně pozoruhodně zjednoduší a usnadní sériovou výrobu.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je konektorová souprava zejména pro vinutí statoru elektrického motoru obsahující konektorový článek tvořený první části pro zakotvení elektrického motoru a druhou částí pro vedení a předem definované zapojení statorových vinutí s komplementární částí připojenou k napájecímu zdroji, přičemž zmíněné části jsou monolitické a druhá část je opatřena jednou nebo více dutinami pro uložení svorek elektrického spojení statoru s napájecím zdrojem, jejíž podstatou je, že každá z uvedených svorek obsahuje laminární těleso z vodivého materiálu složené ze dvou částí ve vzájemně kolmých rovinách, z nichž první z uvedených částí je takového tvaru, že tvoří nejméně jednu chlopeň, jejíž volný konec naopak je ve tvaru dvou v podstatě tuhých navzájem opačných křidel tvořících drážku, ve které se sbíhají dva elastické výčnělky směrem ke dnu a jejich uspořádání do tvaru „L je připojeno k odpovídajícímu křídlu, kde elektrický vodič s izolovaným pláštěm je zasunutelný až k volným koncům mezi pružné chlopně, jejichž části hran jsou ostré, zatímco druhé části jsou tvaru zásuvného článku pro elektrické spojeni s příslušnou zástrčkovou svorkou.
Jiným předmětem předloženého vynálezu je vytvoření konektorové soupravy, ve které jsou kabely přesně a bezpečně uloženy i při sériové výrobě.
Další předmět předloženého vynálezu je vytvořit konektorovou soupravu, u které spojení vedení s kabely přicházejícími od napájecího zdroje je zejména jednoduché a rychle proveditelné.
Jiným předmětem předloženého vynálezu je vytvoření konektorové soupravy, kterou lze vyrábět obvyklými technologiemi a jejíž součásti, nevyžadují specielní montáž.
Jiným předmětem předloženého vynálezu je vytvoření konektorové soupravy, která umožňuje snadné provádění jakékoliv údržby při výmněně kabelů a zaručuje dostatečně celkovou bezpečnost obsluhy.
Jiným předmětem předloženého vynálezu je vytvoření konektorové soupravy, jejíž náklady jsou schopny soutěže s jinými obvyklými výrobky.
Přehled obrázků na výkresech
Další charakteristiky a výhody vynálezu jsou podrobně uvedeny v popisu třech jeho provedeních a příslušných obmněnách, znázorněných pomocí neomezujícího příkladu v připojených výkresech jak následuje:
Obr. 1 je pohled na částečný řez konektorovou soustavou podle vynálezu v prvním provedení;
• · · · · · ···
Obr. 2 je jiný pohled na kolmý průmět sestavy v Obr. 1;
Obr. 3 je jiný kolmý průmět návrhu sestavy v Obr. 1 v provozních podmínkách;
Obr. 4 a 5 jsou dva různé kolmé průměty detailních návrhů sestavy v Obr. 1;
Obr. 6 a 7 dva různé kolmé průměty detailních návrhů pozmněněné sestavy v Obr. 1;
Obr. 8 je částečný kolmý průmět v pohledu na konektorovou soustavu podle vynálezu x· druhém provedení;
Obr. 9 jiný pohled na kolmý průmět sestavy v Obr. 8;
Obr. 10 a 11 jsou částečné kolmé průměty v pohledu na konektorovou soustavu podle vynálezu ve třetím provedení.
Podstata vynálezu
Konektorová soustava, zejména pro vinutí statoru
elektrického motoru, podle vynálezu, je obecně označena
vztahovou značkou 10 v prvním provedení.
Konektorová soustava 10 je ve skutečnosti přiřazena statoru 11 elektrického motoru 12, který je částečně vyobrazen na výkresech.
Konektorová soustava IQ, v tomto provedení, obsahuje konektorový článek 13., který je tvořen první částí 14. pro zakotvení elektrického motoru 12 a druhou částí 15 pro zapojení • · · · statorových vinuti; přičemž tyto části jsou navzájem monolitické a leží v kolmých rovinách.
V tomto případě je zapojení části 15 opatřeno sedmi dutinami 16, které jsou uzpůsobeny pro umístění svorek, z nichž každá je označena vztahovou značkou 12, zajišťujících elektrické spojení mezi statorem 11 a neznázorněným napájecím zdroj em.
Každá ze svorek 17 je z vodivého materiálu tvořícího laminární těleso 18, které obsahuje dvě části ležící navzájem v kolmých rovinách.
První sekce 19 je tvarována tak, že tvoří chlopeň 20, jejíž volný konec je naopak vytvarován do dvou protilehlých křídel 21, jeý jsou v podstatě tuhá a tvoří drážku 22, ve které se sbíhají dva pružné výčnělky 23 směrem ke dnu, přičemž výčnělky 23 jsou spojeny s odpovídajícím křídlem 21 v konfiguraci tvaru „L.
Mezi výčnělky 23, jejichž část hran je ostrá, je možno vsunout volné konce elektrického vodiče 24 s izolačním pláštěm (tvořeným, v tomto případě, jedním z konců statorového vinutí).
Druhá sekce 25 je ve tvaru zásuvného článku 26 pro vsunutí do zástrčky 27 svorky elektrického spojení.
Těleso 18 je tvarováno zejména tak, aby se omezil zdvih převýšených částí 28 na hranách proti výčnělkům 22.
Těleso 18 je tvarováno tak, aby se vytvořily výstupky 29 zamezující vytažení, které se spořádají v párech po stranách první sekce 19.
Druhá sekce 25 se místo toho uzpůsobí do rozšířeného volného konce, který se opatří otvorem 30.
Svorky 17 se tvarují jako celek z kovového pásku přípravou polotovaru pro další zpracování za pomoci plastického tváření.
V tomto provedení se dutiny 16 konektorového článku 12 tvarují zejména tak, aby se vytvořily páry hranolovitých lůžek
31.
U každého páru hranolovitých lůžek 31 slouží zvláště jedno z lůžek normálně pro uložení první sekce 19 příslušnésvorky 17, zatímco další lůžko 31 se použije pro vytvoření jakýchkoliv elektrických můstků.
Na konci sekce se vyhloubí v konektorovém článku . 13 vybrání 32, do kterého se otevírají ostatní dutiny 16, v nichž jsou uloženy druhé sekce 25 svorek 17. Zmíněné vybrání je tvarově přizpůsobeno pro vedení zasouvaného lůžka komplementární části, která je spojena s napájecím zdrojem a v tomto případě tvořena konektorovým krytem 33 ve tvaru dílčí krabice k zasunutí do lůžka.
Konektorový kryt 33 se uzpůsobí k vytvoření většího počtu drážek 34, do nichž se umístí zásuvkové svorky 27 spojené s kabely 35 přicházejícími od. napájecího zdroje.
V tomto případě pokračují dutiny 16 tak, že vytváří drážky, do nichž lze zasunout přívody 37 statorových vinutí.
Přívody 37 jsou vedeny ve svých spojeních žebřinami 28 vytvořenými v kotevní sekci 14.
. ·· · ·· ·· ·. • . ·· » · · . . . · · . . . ? ·· · · ···» ____· · · · · ,
” r ” ··· ·· »« » 7 Kotevní sekce 14 obsahuje zvláště dvě ramena 39, která
jsou na svých volných koncích opatřena kotevními ozuby 40, mezi kterými je vytvořena základna .4.1 s omezujícími čepy 42 zdvihu.
V tomto případě existuji zejména tři omezujícími čepy 42. zdvihu a to jeden centrální a dva boční.
Konektorový článek. 1.1 je zejména přizpůsoben k zakotvení rámu 43 elektrického motoru 12.
Konektorová souprava v druhém provedení, znázorněná v
Obr. 8 a 9, v kolmém průmětu k ose motoru, je označena
vzutahovou značkou 10.Q.
Konektorová souprava lů.0 se zejména používá pro statorová
vinutí 101 elekt rického motoru 102, jež jsou v obrázcích
částečně znázorněna.
Konektorová souprava 100 obsahuje konektorový článek 13, který je tvořen první částí 104 pro zakotvení statorových vinutí 101 a druhou částí 105 pro elektrické spojení statorových vinutí, přičemž uvedené části jsou navzájem monolitické a leží v podstatě ve stejné rovině.
Zapojení druhé části 105 v tomto případě je tvarováno tak, aby se vytvořilo sedm dutin 106 uzpůsobených k uložení svorek 107, které zajišťuji elektrické spojení statoru s napájecím zdrojem.
Svorky 107 jsou zejména zcela totožné se svorkami 17, se zřetelem k nimž je proveden dále podrobný popis.
Zapojení druhé části 105 v tomto případě pokračuje tak, že se vytvoří prohlubeň 108, směrem ke které se orientují' dutiny 106, přičemž prohlubeň 108 tvoří sedlo pro vedení k • · · ·
zasunutí doplňující části spojené s napájecím zdrojem a v tomto případě tvořené konektorovým příklopem 109, v němž lze umístit zásuvkové svorky 110, které je třeba spojit s odpovídajícími svorkami 107.
Konektorový příklop 109 se zejména opatří tvarovanými dutinami 111, do nichž je skutečně možno vkládat zásuvkové svorky 110.
Každá z dutin 108 také pokračuje tak, že vytváří drážky 112, do kterých lze vsunout přívody statorových vinutí .1,0.1.
Ve druhém provedení je kotevní část 104 takového tvaru, že tvoří tři ramena: dvě postranní 113 a jedno střední 114,.
Postranní ramena 113 se opatří kotevními ozuby 115. a střední rameno 114 se opatří opačnými kotevními ozuby 116.
Kotevní část 104 je takového tvaru, že tvoří dvě křídla 117, která se opírají o statorová v inutí 101 a dva výčnělky 118 pro zamezení zvratu.
Obr. 10 a 11 znázorňují konektorovou soupravu všeobecně označenou vztahovou značkou 2.Q0 ve třetím provedení existujícím v pravých úhlech k ose motoru.
Konektorová souprava 200 je zejména použita pro rám .2.0.1 a statorové utěsnění 201a elektrického motoru 202, které je částečně znázorněno na výkresech.
Konektorová souprava 200 obsahuje článek 2H3., který tvoří jednak kotevní část 204 pro uchycení k rámu 201 a statorovému utěsnění 201a jednak přípojná část 205 pro elektrické připojení statorových vinutí 2.02a; přičemž uvedené části jsou vzájemně monolitické a leží v podstatě ve vzájemně kolmých rovinách.
···· ····
V tomto případě je konektorová část 205 přizpůsobena akovému tvaru, že dvanáct dutin 206 poskytuje uložení svorkám 207, které naopak vytoří elektrické spojení mezi statorem napájecím zdrojem.
Svorky 207 jsou zejména zcela totožné se svorkami 17, se zřetelem k nimž je proveden dále podrobný popis.
Konektorová část 205 v tomto případě pokračuje tak, že se vytvoří prohlubeň 208, směrem ke které se orientují dutiny 2.06, přičemž prohlubeň 218 tvoří sedlo pro vedení k zasunutí doplňující části spojené s napájecím zdrojem a v tomto případě tvořené konektorovým příklopem 209, v němž lze umístit zásuvkové svorky 210, které je třeba spojit s odpovídajícími svorkami 207.
Konektorový příklop 209 se zejména opatří tvarovanými dutinami 211, do nichž je skutečně možno vkládat zásuvkové svorky 210 a pružné spojky 209a pro zakotvení konektorové části 205.
Každá z dutin 208 také pokračuje tak, že vytváří drážky 212, do kterých lze výhodně vsunout přívody statorových vinutí 2Q2&.
Ve druhém provedení je kotevní část 204 takového tvaru, že tvoří dvě postranní drážky 213, opatřené vodící lištou na soupravě, s hranami sedla 214 konektorového článku 203 vsazeného do rámu 201.
Kotevní část 204 pokračuje za účelem vytvoření základny 215, která je kolmá ke konektorové části 205 a na svém volném konci opatřená dvěma kolíky 216, které po montáži se zasunou do příslušných děr 217 vytvořených ve statorovém těsnění 201a, aby poskytovaly vedení při upínání konektorového článku 203.
V tomto případě konektorová souprava 200 obsahuje také zpravidla tepelný popjistriý element označený vztahovou značkou 212.
Se zřetelem k Obr. 6 a 7 lze zámněnu svorek linebo 107 či
207 výhodně aplikovat jako alternativu jak pro soupravu 10. tak soupravy 100 a 200.
Více specificky, při zmněně svorky, obecně označené vztahovou značkou 300, je svorka tvořena laminárním tělesem 30.1 zhotoveným z vodivého materiálu, který obsahuje dvě části ležící ve dvou vzájemně kolmých rovinách: první část 302. je tvarována tak, aby se vytvořila dvě vzájemná čela, rovnoběžná a identické chlopně 303.
Volný konec každé chlopně 303 je naopak tvarován tak, aby se vytvořila dvě navzájem protilehlá v podstatě tuhá křídla 304, mezi kterými vznikne drážka 305, směrem k jejímuž dnu směřují dva pružné výstupky 306 a spoji se v uspořádání tvaru „L s odpovídajícím křídlem 304; až kjeho volným koncům obou křídel, jejichž hrany jsou z části ostré, lze vsunout neznázorněný elektrický vodič s izolovaným pláštěm.
Druhá část 307 je přizpůsobena do tvaru zasouvacího elementu 308 elektrického spoje s příslušnou zásuvkovou svorkou předem zmíněného typu.
Svorka 300 je zejména mnohem tužší než zásuvkové elementy, vůči svorkám, u kterých při spojování nastává změna..
Prakticky bylo shledáno, že předložený vynález řeší stanovený cíl a předměty.
Především je třeba poznamenat, že vytvořeni specielní konfigurace svorek a konektorových elementů umožňuje velmi snadnou manipulaci elektrického spojování mezi statorovými vinutími a jejich napájecím zdrojem.
Rovněž je třeba se zmínit, že spojení pomocí konektorové soupravy podle současného vynálezu lze realizovat bez pomoci specializované obsluhy, protože je obzvláště jednoduchá a nápomocná je velice konstrukce elementů, z nichž se konektorová souprava skládá.
Také je třeba se zmínit o celkové stavební pružnosti konektorové soupravy podle vynálezu.
Na vhodnou sériovou výrobu všech složek, z nichž sestává konektorová souprava, je třeba rovněž poukázat.
Také je třeba zdůraznit vysokou provozní bezpečnost dosaženou konektorovou soupravou podle vynálezu.
Předložený vynález je způsobilý k četným modifikacím a změnám, z nichž všechny spadají do vynálezeckého konceptu; podobně jako všechny podrobnosti lze nahrazovat jinými technickými ekvivalentními prvky.
Podle požadavků lze volit jakékoli materiály a rozměry
SPOLEČNÁ
VŠETEČKA ZELÉXi frNÍKANCELÁŘ ŠVOPČÍK KALENSP < PARTNEŘI
12Ó 00 Pra·18 2> Hálkova 2
Česká repuWIKa
PV 327G 12

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Konektorová souprava zejména pro vinuti (101, 102a) statoru (11) elektrického motoru (12, 102, 202) obsahující konektorový článek (13, 103, 203) tvořený první částí (14, 104, 204) pro zakotvení elektrického motoru a druhou částí (15, 105, 205) pro vedení a předem definované zapojení statorových vinutí (101, 202a) s komplementární částí připojenou k napájecímu zdroji, přičemž zmíněné části jsou monolitické a druhá část je opatřena jednou nebo více dutinami (16, 106, 206) pro uložení svorek (17, 107, 207, 300) elektrického spojení statoru (11) s napájecím zdrojem, vyznačující se tím, že každá z uvedených svorek (17, 107, 207) obsahuje laminární těleso (18, 301) z vodivého materiálu, složené ze dvou částí ve vzájemně kolmých rovinách, z nichž první (19, 32) z uvedených částí je takového tvaru, že tvoří nejméně jednu chlopeň (20, 303), jejíž volný konec naopak je ve tvaru dvou v podstatě tuhých navzájem opačných křídel (21, 304) tvořících drážku (22, 305), ve které se sbíhají dva elastické výčnělky (23, 306) směrem ke dnu a jejich uspořádání do tvaru „L je připojeno k odpovídajícímu křidlu (21, 304), kde elektrický vodič (24) s izolovaným pláštěm je zasunutelný až k volným koncům mezi pružné chlopně (23, 306), jejichž části hran jsou ostré, zatímco druhé části (25, 307) jsou tvaru zásuvného elementu (26, 308) elektrického spojení s odpovídající zástrčkovou svorkou (27, 110, 210) .
    • · · ·
  2. 2. Konektorová souprava podle nároku 1, vyznačující se tím, že první část (19, 302) obsahuje dvě navzájem čelní a rovnoběžné chlopně (20, 303).
  3. 3. Konektorová souprava podle nároku 1, vyznačující se tím, že první část (19) je tvarovaná tak, že omezuje náraz zvýšených částí (28) na hrany čel zmíněných chlopní (23).
  4. 4. Konektorová souprava podle svorky jednoho nebo více předchozích nároků, vyznačující se tím, že první část (19) je opařena chlopněmi (29) zabraňujícími vytažení, které jsou uspořádány opačným směrem vůči směru vytažení ze svorky (17).
  5. 5. Konektorová souprava podle jednoho nebo více předchozích nároků, vyznačující se tím, že svorky (17, 107,
    207, 300) se -získají připravováním polotovaru pro další zpracování a plastickým tvářením počínaje od kovového pásku.
  6. 6. Konektorová souprava podle jednoho nebo více předchozích nároků, vyznačující se tím, že konektorový článek (13, 103) se opatří kotevní částí (14, 104) a spojovací částí (15, 105), které leží v téže rovině.
  7. 7. Konektorová souprava podle nároku 1, vyznačující se tím, že konektorový článek (203) se opatří kotevní částí (204) a spojovací části (205), které leží v kolmých rovinách.
  8. 8. Konektorová souprava podle jednoho nebo Více předchozích nároků, vyznačující se tím, že jedna nebo více dutin (16) je takového tvaru, že v odpovídajícím jednom nebo dvojitém hranolovitě tvarovaném sedle (31) se uloží první části (19) odpovídajících svorek (17) .
    ····
  9. 9.Konektorová souprava podle jednoho nebo více předchozích nároků, vyznačující se tím, že konektorový čánek (13, 103, 203) se sdruží s doplňkovou částí připojenou k napájecímu zdroji a tvořenou konektorovým příklopem (33, 109,
    209) , který je nejméně z části skříňového tvaru a v jehož vnitřku je uložena jedna nebo více zásuvných svorek (27, 110,
    210) soustavy pr.o druhé zástrčky (25, 307) jedné nebo více svorek (17, 107, 207, 300) uložených v -konektoru (13, 103,
    203) .
    VŠETEČKA ZELENÝ ŠVORČIK KALENS* A PARTNER!
    120 00 Praha 2, Hálkova 2 Česká republika ttf5
    JUDr. Petr KALENSKtf • · · ·
    PH • · * · · · • · • · ♦ · ·· •· • ·· advokát (?\!32^6···· ♦ ·♦ ·♦ ···· * ····*« a ··· 9 9 9 9 99 • · · 9 99 9999 • 9 9 · 99
    999 999 99 999 ···· ··· py32*<s~ ·· · »·· • · · • · · ·♦· ·
    201a sub
CZ19973276A 1996-10-18 1997-10-15 Konektorová souprava pro vinutí statoru elektrického motoru CZ292789B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT96PD000255A IT1287968B1 (it) 1996-10-18 1996-10-18 Gruppo di connessione per gli avvolgimenti di uno statore di un motore elettrico

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ327697A3 true CZ327697A3 (cs) 1998-05-13
CZ292789B6 CZ292789B6 (cs) 2003-12-17

Family

ID=11391551

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19973276A CZ292789B6 (cs) 1996-10-18 1997-10-15 Konektorová souprava pro vinutí statoru elektrického motoru

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5975937A (cs)
EP (1) EP0837542B1 (cs)
AT (1) ATE213570T1 (cs)
AU (1) AU730096B2 (cs)
CZ (1) CZ292789B6 (cs)
DE (1) DE69710548T2 (cs)
ES (1) ES2171805T3 (cs)
HR (1) HRP970535B1 (cs)
IT (1) IT1287968B1 (cs)
PL (1) PL189340B1 (cs)
SI (1) SI0837542T1 (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3482914B2 (ja) * 1999-07-27 2004-01-06 住友電装株式会社 接続用端子、該接続用端子を用いたジョイントコネクタ及び該ジョイントコネクタを備えたワイヤハーネス
IT1317303B1 (it) * 2000-01-05 2003-06-16 Inarca Spa Gruppo di connessione particolarmente per gli avvolgimenti di unostatore di motore elettrico.
BR0006484A (pt) 2000-12-13 2002-08-20 Empresa Brasileira De Compressores S.A - Embraco Conector elétrico para motor de compressor hermético
ITPD20030013A1 (it) * 2003-01-24 2004-07-25 Inarca Spa Gruppo di connessione, particolarmente per gli
CN100465367C (zh) * 2004-09-27 2009-03-04 乐金电子(天津)电器有限公司 全自动洗衣机电机的引出线端子保护帽
ITPD20040239A1 (it) * 2004-09-30 2004-12-30 Inarca Spa Gruppo di connessione degli avvolgimenti statorici del motore elettrico di un compressore
KR20070011064A (ko) * 2005-07-19 2007-01-24 삼성광주전자 주식회사 밀폐형 압축기
ITPD20060362A1 (it) * 2006-10-03 2008-04-04 Inarca Spa ¿gruppo di connessione degli avvolgimenti statorici di un motore elettrico alla rispettiva alimentazione¿
ITPD20060361A1 (it) * 2006-10-03 2008-04-04 Inarca Spa Gruppo di connessione di una scheda elettronica di controllo agli avvolgimenti statorici di un motore elettrico per tende a rullo o similari
GB2446863A (en) 2007-02-21 2008-08-27 Smiths Aerospace Ltd Diaphragm coupling with stops to limit range of movement
IT1396695B1 (it) * 2008-10-10 2012-12-14 Appliances Components Companies Spa Motore elettrico con connettore perfezionato
DE102012103600A1 (de) * 2012-04-24 2013-08-29 Wago Verwaltungsgesellschaft Mbh Verbindungselement zum elektrischen Verbinden zweier Bauteile
DE202016008549U1 (de) * 2016-11-04 2018-07-31 Nidec Corporation Sammelschieneneinheit für einen Elektromotor
DE102019209819A1 (de) * 2019-07-04 2021-01-07 Zf Friedrichshafen Ag Elektrische Maschine mit einem Leistungsanschluss

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US32898A (en) * 1861-07-23 Machine fob
DE2024383A1 (de) * 1970-05-19 1971-12-02 Siemens Ag Klemmelement zum abisolierfreien Anschluß isolierter elektrischer Leiter
DE2131769C3 (de) * 1971-06-25 1979-02-22 Siemens Ag, 1000 Berlin Und 8000 Muenchen Klemmelement zum lötfreien Anschluß isolierter elektrischer Leiter
GB1522863A (en) * 1975-02-05 1978-08-31 Amp Inc Electrical connectors
US4230391A (en) * 1978-09-01 1980-10-28 Bunker Ramo Corporation Electrical contact
US4274696A (en) * 1979-11-23 1981-06-23 Amp Incorporated Electrical connecting device for wiring systems
FR2495847A1 (fr) * 1980-12-05 1982-06-11 Carpano & Pons Dispositif de connexion
US5175458A (en) * 1991-09-04 1992-12-29 Onan Corporation Insulator for terminating electrodynamic stator coils
US5227685A (en) * 1991-09-16 1993-07-13 General Signal Corporation Dual function corrector for brush motor
FR2682221B1 (fr) * 1991-10-07 1995-06-30 Fabrication Indle Meca Dispositif connecteur a deplacement d'isolant et connecteur incorporant celui-ci notamment pour reseaux informatiques.
DE29506206U1 (de) * 1995-04-10 1995-08-24 Siemens Ag Kontaktfeder
IT1277613B1 (it) * 1995-09-19 1997-11-11 Elco Spa Motore elettrico predisposto per il collegamento ad un cavo provvisto di connettore

Also Published As

Publication number Publication date
IT1287968B1 (it) 1998-09-10
EP0837542A1 (en) 1998-04-22
PL189340B1 (pl) 2005-07-29
CZ292789B6 (cs) 2003-12-17
US5975937A (en) 1999-11-02
EP0837542B1 (en) 2002-02-20
PL322520A1 (en) 1998-04-27
ATE213570T1 (de) 2002-03-15
DE69710548T2 (de) 2002-08-08
ES2171805T3 (es) 2002-09-16
AU730096B2 (en) 2001-02-22
HRP970535A2 (en) 1998-10-31
AU4188797A (en) 1998-04-23
DE69710548D1 (de) 2002-03-28
HRP970535B1 (en) 2001-12-31
SI0837542T1 (en) 2002-10-31
ITPD960255A1 (it) 1998-04-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3066808B2 (ja) 電気接続端子
CZ327697A3 (cs) Konektorová souprava pro vinutí statoru elektrického motoru
US4171862A (en) Terminal board for electrical equipment
EP2642607A1 (en) Electrical connection system
AU2007349106C1 (en) Electric connector with a dust cover
JP5650316B2 (ja) 電気プラグイン接触子
US7479047B2 (en) Assembly for connecting the stator windings of an electric motor to the respective power supply
US7731523B2 (en) Electric cross connector
EP1115191A2 (en) Connection assembly particularly for the windings of a stator of an electric motor
GB1566479A (en) Assembly of electrical appliance and aonnector plug
EP1916745B1 (en) Assembly for connecting the stator windings of an electric motor
GB1583335A (en) Terminal board for electrical equipment
EP2510531B1 (en) A contactor
ATE16140T1 (de) Fassung fuer ein miniaturrelais.
GB2040600A (en) Electric plug
JP6490460B2 (ja) ワイヤハーネス、接続構造、及び、コネクタ
JP3555405B2 (ja) 電気コネクタ
JPH01276575A (ja) 電気コネクター
JPH0690510A (ja) 分電ユニット及び電気コネクタ
JPH0736431Y2 (ja) 電気接続箱におけるブスバーの接続構造
JPH062574U (ja) コネクタ
JPH0316230Y2 (cs)
CN116960666A (zh) 固定极的接触嵌件和接触嵌件组件
JP2003223950A (ja) コネクタ
JPH1050360A (ja) 圧接ジョイントコネクタ

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20141015