CZ298837B6 - Zpusob oxidace olova behem výroby olovených baterií - Google Patents
Zpusob oxidace olova behem výroby olovených baterií Download PDFInfo
- Publication number
- CZ298837B6 CZ298837B6 CZ20032112A CZ20032112A CZ298837B6 CZ 298837 B6 CZ298837 B6 CZ 298837B6 CZ 20032112 A CZ20032112 A CZ 20032112A CZ 20032112 A CZ20032112 A CZ 20032112A CZ 298837 B6 CZ298837 B6 CZ 298837B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- lead
- oxidation
- magnesium
- silver
- content
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01M—PROCESSES OR MEANS, e.g. BATTERIES, FOR THE DIRECT CONVERSION OF CHEMICAL ENERGY INTO ELECTRICAL ENERGY
- H01M4/00—Electrodes
- H01M4/02—Electrodes composed of, or comprising, active material
- H01M4/36—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids
- H01M4/48—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids of inorganic oxides or hydroxides
- H01M4/56—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids of inorganic oxides or hydroxides of lead
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01M—PROCESSES OR MEANS, e.g. BATTERIES, FOR THE DIRECT CONVERSION OF CHEMICAL ENERGY INTO ELECTRICAL ENERGY
- H01M4/00—Electrodes
- H01M4/02—Electrodes composed of, or comprising, active material
- H01M4/36—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids
- H01M4/48—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids of inorganic oxides or hydroxides
- H01M4/56—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids of inorganic oxides or hydroxides of lead
- H01M4/57—Selection of substances as active materials, active masses, active liquids of inorganic oxides or hydroxides of lead of "grey lead", i.e. powders containing lead and lead oxide
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01M—PROCESSES OR MEANS, e.g. BATTERIES, FOR THE DIRECT CONVERSION OF CHEMICAL ENERGY INTO ELECTRICAL ENERGY
- H01M6/00—Primary cells; Manufacture thereof
- H01M6/52—Reclaiming serviceable parts of waste cells or batteries, e.g. recycling
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02W—CLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
- Y02W30/00—Technologies for solid waste management
- Y02W30/50—Reuse, recycling or recovery technologies
- Y02W30/84—Recycling of batteries or fuel cells
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T29/00—Metal working
- Y10T29/49—Method of mechanical manufacture
- Y10T29/49002—Electrical device making
- Y10T29/49108—Electric battery cell making
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Inorganic Chemistry (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Electrochemistry (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Battery Electrode And Active Subsutance (AREA)
Abstract
Vynález se týká zpusobu oxidace behem výroby olovených baterií, kdy se vytvorí slitina horcíku a olova, které prípadne obsahuje stríbro a/nebo je tvoreno regenerovaným olovem, a tato slitina se vystaví oxidacním podmínkám v kelímkovém reaktoru, nebov kulovém mlýnu, nebo behem vytvrzování olovené pasty na elektrode baterie.
Description
Do slitin používaných pro výrobu kladné mřížky olověných baterií se přidává stříbro v množství 0,02 až 0,06 %. Stříbro nejen že snižuje rychlost oxidace kladné mřížky, ale rovněž snižuje rychlost koroze a nárůstu na kladné mřížce během její provozní životnosti.
Tou měrou, jak se baterie obsahující stříbro v kladné mřížce desky olověné baterie tvořící elektrodu baterie recyklují, výrazně roste i obsah stříbra v recyklovaném olovu. Protože stříbro snižuje rychlost recyklace olova, dochází s růstem obsahu stříbra v recyklovaném olovu k poklesu rychlosti oxidace tohoto olova na oxid olovičitý, který slouží jako aktivní materiál v olověných bateriích.
Při získání oxidu olovičitého určeného pro olověné baterie se používají Bartoňovy kalíškové reaktory. Při postupu podle Bartona reaguje roztavené olovo se vzduchem za vzniku oxidu olovičitého. V Bartoňových kalíškových reaktorech má omezená rychlost oxidace olova způsobená vyšším obsahem stříbra v recyklovaném olovu za následek nižší produkci oxidu, vyšší obsah volného olova v získaném oxidu olovičitém a vznik větších zrn oxidu olovičitého. Proud vzduchu protékající Bartoňovým kalíškovým reaktorem je třeba zvýšit tak, aby se vykompenzovala omezená rychlost oxidace olova obsahujícího stříbro. Pokud se použije olovo s obsahem stříbra, který se vsázku od vsázky liší, potom je mnohem obtížnější regulovat provoz Bartoňova kalíškového reaktoru.
Olovo oxiduje rychleji než stříbro. Během provozu Bartoňova kalíškového reaktoru může docházet k usazování pevného podílu v kalíškovém reaktoru. Tento pevný podíl má konzistenci písku, který se netaví a neoxiduje. Pokud nárůst pískového podílu dosáhne nepřijatelné úrovně, je třeba provoz oxidačního kalíškového reaktoru přerušit, pískový podíl odstranit a reaktor opět uvést do provozu. Doba přerušení provozu kalíškového reaktoru, způsobená nahromaděním uvedeného pevného pískového podílu, se prodlužuje tou měrou, jak roste obsah stříbra v olovu použitém pro získání oxidu olovičitého.
V kulových mlýnech používaných rovněž pro získání oxidu olovičitého jako aktivního hmoty olověných baterií probíhá oxidace olova na povrchu pevných zrn olova. V důsledku otěru olověných zrn, způsobeného srážkami s dalšími zrny, se odděluje oxid olovičitý z povrchu olověných zrn a obnažuje se kovové olovo pro další oxidaci. Obsah volného olova a rychlost výroby oxidu se regulují pomocí regulace rychlosti pohybu vzduchu protékajícího kulovým mlýnem a zpětným zaváděním těžších nezoxidovaných zrn olova částic zpět do kulového mlýnu.
Společně s růstem obsahu stříbra v olovu se rovněž zvyšuje množství olova recirkulovaného v systému kulového mlýnu. Vzhledem k omezené rychlosti reakce se rovněž stává regulace obsahu volného olova v získaném oxidu olovičitém mnohem obtížnější.
Po mnoho let se za účelem zlepšení průběhu oxidace olova v Bartoňových kalíškových reaktorech a pro regulaci podmínek ovlivňujících rychlost oxidace olova v důsledku různých obsahů stříbra, se k olovu přidává antimon, a to v množství 0,002 až 0,004 %. S rostoucím obsahem stříbra v olovu je pro zajištění rovnoměrné produkce oxidu olovičitého zapotřebí přidávat do olova čím dál tím vyšší množství antimonu.
- 1 CZ 298837 B6
Přidání antimonu do olověného aktivního materiálu olověných baterií nebylo problémem, pokud se mřížky baterií vyráběly z olověných slitin obsahujících antimon. S příchodem bezúdržbových baterií, obsahujících namísto slitin olova a antimonu slitiny na bázi olova a vápníku, se použití antimonu pro regulaci oxidace olova stalo nepřijatelným, protože mohlo způsobovat urychlení vření na záporné elektrodě. Antimon může rovněž způsobovat rychlejší ztrátu vody, což souvisí se zkrácením životnosti baterie, protože vodu nelze snadno do bezúdržbových baterií doplňovat. Čím vyšší je obsah stříbra v olovu pro získání oxidu olovičitého, tím vyšší je množství antimonu potřebné pro zvýšení rychlosti oxidace olova, a v případě vyšších obsahů stříbra se toto množství dostane na úroveň nepřijatelnou pro bezúdržbové baterie.
Vyšší obsah stříbra v oxidu olovičitém v baterii a zvýšený obsah volného olova v tomto oxidu olovičitém vedu ke snížení rychlosti oxidace v kalíškových reaktorech, což může rovněž způsobovat problémy při vytvrzování hmoty, obsahující oxid olovičitý, na mřížce. Oxid olovičitý určený pro baterie a obsahující malá zrna kovového olova (volné olovo) se smísí společně s vodou, kyselinou sírovou a dalšími přísadami za vzniku pastovité hmoty. Tato pastovitá hmota s obsahem oxidu olovičitého se nalepí na mřížky s olověné slitiny tvořící součást elektrody baterie za vzniku desek představujících polotovary elektrod olověné baterie.
Tyto desky se následně podrobí vytvrzení, při kterém oxid olovičitý a voda, které jsou přítomné v uvedené pastě, reagují s rovněž přítomným volným olovem na bazické sírany olova, které vzájemně spojují jednotlivé složky uvedené pasty vzájemně a s materiálem mřížky. Závody na výrobu baterií se zpravidla snaží omezit obsah volného olova na vytvrzených deskách olověné baterie na méně než 3 % z výchozího obsahu volného olova činícího zpravidla 20 až 35 %.
S rostoucím obsahem stříbra v olovu používaném pro získání oxidu olovičitého jako aktivní hmoty olověných baterií se rovněž snižuje rychlost reakce volného olova v deskách obsahujících uvedenou pastu během vytvrzování. S rostoucím obsahem stříbra se stává mnohem obtížnější splnit požadavky na snížení obsahu volného olova, což má za následek likvidaci nebo opakované zpracování již vytvrzených desek.
Podstata vynálezu
Vynález poskytuje zlepšený způsob výroby oxidu olovičitého pro olověné baterie. Podle vynále35 zu se rychlost a stupeň oxidace olova při získání oxidu olovičitého pro olověné baterie, a zejména pokud je v olovu přítomno stříbro, zvyšují přítomností hořčíku jako součásti slitiny s olovem.
Předmětem vynálezu je takto způsob oxidace olova během výroby olověných baterií, jehož podstata spočívá v tom, že se vytvoří slitina hořčíku a olova, které případně obsahuje stříbro a/nebo je tvořeno regenerovaným olovem, a tato slitina se vystaví oxidačním podmínkám.
Výhodně je obsah hořčíku volovu roven alespoň 0,001 % hmotnosti, nejvýše roven 0,010 % hmotnosti a výhodněji je roven 0,002 až 0,005 % hmotnosti.
Výhodně se oxidace olova provádí v kalíškovém reaktoru, v kulovém mlýnu nebo během vytvrzování olověné pasty na elektrodě baterie.
Přítomnost hořčíku zvyšuje rychlost oxidace olova. Přídavek hořčíku může oddálit omezení rychlosti oxidace pozorované u olova obsahujícího stříbro. Vynález zlepšuje výrobu baterie omeze50 ním výše zmiňovaných problémů, pokud jde o recyklované olovo obsahující stříbro, a současně zahrnuje i zvýšení rychlosti vytvrzování pasty s obsahem oxidu olovičitého na elektrodách baterie.
Vynález překonává omezení rychlosti a stupně oxidace olova během výroby olověné baterie, které je způsobeno zvýšením obsahu stříbra v olovu. Vynález k urychlení oxidace, k omezení
-2CZ 298837 B6 množství volného olova a ke zvýšení stupně oxidace během vytvrzování pasty na elektrodách baterie používá přídavek k hořčíku do olova. Přidání hořčíku do olova zvyšuje reaktivitu olova ve všech stupních výroby a použití oxidu olovičitého včetně procesů probíhajících v Bartoňově kalíškovém reaktoru, kulovém mlýnu a při vytvrzování.
Vynález používá hořčík přidaný v množství dostatečném pro získání koncentrace hořčíku v olovu, která výhodně odpovídá 0,001 až 0,010 % hmotn. Přítomnost tohoto hořčíku urychluje oxidaci olova obsahujícího stříbro v Bartonovém kalíškovém reaktoru, kulových mlýnech a během vytvrzování desek tvořících elektrody olověné baterie. Přidání hořčíku rovněž snižuje obsah ío volného olova v oxidu olovičitém a podíl velkých zrn oxidu olovičitého.
Přidání hořčíku nejen, že urychluje oxidaci olova a omezuje provozní problémy způsobené obsahem stříbra v olovu během výroby oxidu olovnatého, ale rovněž zlepšuje vytvrzování pasty oxidu olovičitého na elektrodách olověné baterie. Předpokládá se, že hořčík urychluje oxidaci olova při vytvrzování tím, že zvyšuje hodnotu pH vody v blízkosti částic volného olova. Olovo je v kyselém prostředí, a zejména v prostředí kyseliny sírové, odolné vůči korozi a oxidaci. Nicméně olovo snadno koroduje v alkalickém prostředí. Přidání hořčíku k olovu určenému pro získání oxidu olovičitého vede ke vzniku hydroxidu hořečnatého na povrchu zrn volného olova dotovaného hořčíkem, pokud se olovo smísí s vodou. Hydroxid hořečnatý je vysoce bazický materiál, který zvyšuje hodnotu pH vody, do které se přidá. V průběhu vytvrzování urychluje v blízkosti částic volného olova reakci volného olova na bazické sírany olova. Výhodné přidání 0,001 až 0,010 % hmotnosti hořčíku k olovu kompenzuje negativní vliv stříbra na vytvrzování pasty oxidu olovičitého na elektrodách baterie.
Hořčík ve vytvrzené desce může mít rovněž příznivý vliv na výkon baterie. Po sestavení baterie se tato naplní kyselinou sírovou a nabije elektrickým proudem. Hydroxid hořečnatý, který je přítomen ve vytvrzené desce, reaguje s kyselinou sírovou, kterou se plní baterie, za vzniku síranu hořečnatého. Síran hořečnatý je rozpustný v elektrolytu. Přítomnost síranu hořečnatého v elektrolytu baterie brání ve tvorbě dendritických krystalů olova během plnění baterie kyselinou a dobíjení elektrickým proudem.
Kromě toho, i když se množství hořčíku vymývaného z vytvrzené desky olověné baterie pohybuje pouze v rozsahu tisícin až setin procenta, je třeba zdůraznit, že hořčík je velmi lehký prvek s mnohem větším objemem než olovo. Vymývání hydroxidu hořečnatého ve formě síranu hořečnatého z vytvrzené desky olověné baterie během plnění baterie kyselinou zvyšuje propustnost této desky. Výsledné zvýšení poréznosti finální desky tvořící elektrodu baterie může zvýšit výkon baterie.
Příklady provedení vynálezu
Testy se prováděly v Bartonovém kalíškovém reaktoru pro získání oxidu olovičitého určeného pro olověné baterie. Pro účely testu se použilo olovo s vysokou čistotou, recyklované olovo s vysokou čistotou obsahující relativně vysokou koncentraci stříbra a recyklované olovo s vysokým obsahem stříbra dotované hořčíkem. Koncentrace příměsí jsou znázorněny v tabulce I.
-3CZ 298837 B6
Tabulka I | |||
Vysoce čisté olovo | Olovo s vysokým obsahem stříbra | Olovo s vysokým obsahem stříbra a Mg | |
Sb | <0,0001 | <0,0001 | <0,0001 |
As | <0,0001 | <0,0001 | <0,0001 |
Sn | <0,0001 | <0,0001 | <0,0001 |
Cu | <0,0001 | 0,0003 | 0,0003 |
Ag | <0,0001 | 0,0045 | 0,0045 |
Bi | <0,0001 | 0,0120 | 0,0120 |
Ni | <0,0001 | <0,0001 | <0,0001 |
Te | <0,0001 | <0,0001 | <0,0001 |
Mg | <0,0001 | <0,0001 | 0,0026 |
Produktivita výroby olova se měřila jako rychlost přidávání ingotu olova do Bartoňova kalíškového reaktoru za hodinu. Výsledky testů jsou shrnuty v tabulce II.
Tabulka II | |||
Vysoce čisté olovo | Olovo s vysokým obsahem stříbra | Olovo s vysokým obsahem stříbra a Mg | |
Doba běhu (h) | 31,5 | 16, 0 | 20,8 |
Přidané ingoty (kg) | 27,167 | 13,139 | 18,305 |
Zoxidované olovo kg/h | 862,46 | 813,39 | 880,08 |
Olovo s vysokým obsahem stříbra vykazovalo snížení rychlosti spotřeby olova z 862,46 kg/h na pouhých 813,39 kg/h. Přidání přibližně 26 ppm hořčíku k olovu s vysokým obsahem stříbra zvýío šilo rychlost spotřeby olova při výrobě oxidu olovičitého z 813,39 na 880,08 kg/h. To představuje zvýšení o 8,2 % oproti rychlosti výroby oxidu olovičitého, kdy se použilo olovo s vysokým obsahem stříbra bez hořčíku. Olovo s vysokým obsahem stříbra obsahující hořčík produkovalo oxid rychlostí o 2 % vyšší než olovo s vysokou čistotou bez přítomnosti stříbra.
Jako další příklad příznivého vlivu přídavku hořčíku do olova se oxidy připravené ve třech předcházejících testech, jejichž výsledky jsou shrnuty v tabulce I, zabudovaly do aktivní hmoty elektrod olověné baterie. Desky opatřené pastou se vytvrzovaly identickým způsobem a následně se u nich stanovil obsah volného olova. Výsledky testu jsou shrnuty v níže uvedené tabulce III.
-4CZ 298837 B6
Tabulka III | |||
Vysoce čisté olovo | Olovo s vysokým obsahem stříbra | Olovo s vysokým obsahem stříbra a Mg | |
Průměrný obsah volného olova ve vytvrzených deskách | 1,7 % | 3,1% | 2,1 % |
Jak je patrné z tabulky III, u olova s vysokým obsahem stříbra došlo ke zvýšení obsahu volného olova ve výsledných vytvrzených deskách tvořících elektrody baterie z průměrné hodnoty 1,7 % pro olovo s vysokou čistotou bez přítomnosti stříbra na 3,1 %. Přidání hořčíku k olovu obsahujícímu stříbro snížilo obsah volného olova ve vytvrzených deskách tvořících elektrody baterie na 2,1 %.
Claims (7)
15 1. Způsob oxidace olova během výroby olověných baterií, vyznačený tím, že se vytvoří slitina hořčíku a olova, které případně obsahuje stříbro a/nebo je tvořeno regenerovaným olovem, a tato slitina se vystaví oxidačním podmínkám.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že obsah hořčíku v olovu je roven alespoň
20 0,001 % hmotnosti.
3. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že hořčík je přítomen v množství nejvýše rovném 0,010 % hmotnosti.
25
4. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že hořčík je přítomen v množství rovném
0,002 až 0,005 % hmotnosti.
5. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že se oxidace olova provádí v kalíškovém reaktoru.
6. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že se oxidace olova provádí v kulovém mlýnu.
7. Způsob podle nároku 1, vyznačený tím, že se oxidace olova provádí během
35 vytvrzování olověné pasty na elektrodě baterie.
Konec dokumentu
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US09/780,687 US6664003B2 (en) | 2001-02-06 | 2001-02-06 | Method for enhancing lead oxidation during production of lead acid batteries |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20032112A3 CZ20032112A3 (cs) | 2004-02-18 |
CZ298837B6 true CZ298837B6 (cs) | 2008-02-20 |
Family
ID=25120351
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20032112A CZ298837B6 (cs) | 2001-02-06 | 2002-01-15 | Zpusob oxidace olova behem výroby olovených baterií |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6664003B2 (cs) |
EP (1) | EP1421637B1 (cs) |
AT (1) | ATE424627T1 (cs) |
AU (1) | AU2002243559B2 (cs) |
BR (1) | BR0206378B1 (cs) |
CZ (1) | CZ298837B6 (cs) |
DE (1) | DE60231410D1 (cs) |
ES (1) | ES2319874T3 (cs) |
MX (1) | MXPA03006982A (cs) |
WO (1) | WO2002071511A2 (cs) |
ZA (1) | ZA200200567B (cs) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
ITCH20030013A1 (it) * | 2003-07-30 | 2005-01-31 | Cam Srl | Alimentazione a trucioli di mulini ad abrasione per la produzione di ossido di piombo. |
US20060039852A1 (en) * | 2004-08-19 | 2006-02-23 | Johnson Controls Technology Company | Method for making lead oxide for lead-acid batteries |
US20100117252A1 (en) * | 2008-11-10 | 2010-05-13 | John Bourque | Solid composition having enhanced physical and electrical properties |
US7767121B2 (en) * | 2008-11-10 | 2010-08-03 | Kryron Global, Llc | Solid composition having enhanced physical and electrical properties |
US8375840B2 (en) * | 2009-11-06 | 2013-02-19 | Kryron Global, Llc | Ballistic strike plate and assembly |
CN104269531A (zh) * | 2014-10-10 | 2015-01-07 | 赵蕾 | 一种制备正极铅膏的方法 |
CN111816848B (zh) * | 2020-07-08 | 2022-05-27 | 肇庆理士电源技术有限公司 | 一种铅酸电池正极板及其制备方法及铅酸电池 |
Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3433674A (en) * | 1967-05-23 | 1969-03-18 | Globe Union Inc | Storage battery plates and method of manufacture |
CZ20021806A3 (cs) * | 2001-06-04 | 2003-01-15 | Enertec Comercial, S. De R. L. De C. V. | Slitina olova se stříbrem a baryem pro mříľky olověných baterií s kyselinou |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3926670A (en) * | 1973-10-23 | 1975-12-16 | Gen Electric | Lead-acid storage battery paste |
DE2827107C3 (de) * | 1978-06-21 | 1981-02-26 | Rheinisch-Westfaelisches Elektrizitaetswerk Ag, 4300 Essen | HOtM 4-56 |
NL7903764A (nl) * | 1979-05-14 | 1980-11-18 | Shell Int Research | Werkwijze ter bereiding van calcium-houdend lood, daarmee verkregen lood en daaruit verkregen accuplaten of -roosters. |
FR2508711A1 (fr) * | 1981-06-26 | 1982-12-31 | Europ Accumulateurs | Alliages destines a la realisation des supports d'electrodes d'accumulateurs au plomb, et leur procede de fabrication |
JPS62216167A (ja) * | 1986-03-17 | 1987-09-22 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | 鉛蓄電池用正極活物質 |
CA2027872A1 (en) * | 1990-10-17 | 1992-04-18 | Jack Sklarchuck | Method for preparing lead-acid battery plates |
JP3987597B2 (ja) * | 1996-11-29 | 2007-10-10 | 株式会社ジーエス・ユアサコーポレーション | 使用済鉛蓄電池用正極活物質の再利用処理方法 |
-
2001
- 2001-02-06 US US09/780,687 patent/US6664003B2/en not_active Expired - Lifetime
-
2002
- 2002-01-15 CZ CZ20032112A patent/CZ298837B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2002-01-15 WO PCT/US2002/001214 patent/WO2002071511A2/en active IP Right Grant
- 2002-01-15 BR BR0206378A patent/BR0206378B1/pt not_active IP Right Cessation
- 2002-01-15 ES ES02709053T patent/ES2319874T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-15 MX MXPA03006982A patent/MXPA03006982A/es active IP Right Grant
- 2002-01-15 AU AU2002243559A patent/AU2002243559B2/en not_active Expired
- 2002-01-15 DE DE60231410T patent/DE60231410D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-15 AT AT02709053T patent/ATE424627T1/de active
- 2002-01-15 EP EP02709053A patent/EP1421637B1/en not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-22 ZA ZA200200567A patent/ZA200200567B/xx unknown
Patent Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3433674A (en) * | 1967-05-23 | 1969-03-18 | Globe Union Inc | Storage battery plates and method of manufacture |
CZ20021806A3 (cs) * | 2001-06-04 | 2003-01-15 | Enertec Comercial, S. De R. L. De C. V. | Slitina olova se stříbrem a baryem pro mříľky olověných baterií s kyselinou |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2002071511A2 (en) | 2002-09-12 |
EP1421637B1 (en) | 2009-03-04 |
ES2319874T3 (es) | 2009-05-14 |
US20020146364A1 (en) | 2002-10-10 |
AU2002243559B2 (en) | 2006-11-30 |
ZA200200567B (en) | 2002-07-31 |
BR0206378B1 (pt) | 2011-12-27 |
US6664003B2 (en) | 2003-12-16 |
ATE424627T1 (de) | 2009-03-15 |
DE60231410D1 (de) | 2009-04-16 |
WO2002071511A3 (en) | 2004-03-11 |
BR0206378A (pt) | 2006-01-24 |
EP1421637A2 (en) | 2004-05-26 |
CZ20032112A3 (cs) | 2004-02-18 |
MXPA03006982A (es) | 2003-11-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
TWI628291B (zh) | 鉛基合金及其相關製程及產品 | |
Zhong et al. | Evaluation of lead—calcium—tin—aluminium grid alloys for valve-regulated lead/acid batteries | |
CN107881356B (zh) | 一种铅酸蓄电池用正极板栅合金及其制备方法 | |
CZ298837B6 (cs) | Zpusob oxidace olova behem výroby olovených baterií | |
JP3876931B2 (ja) | 鉛蓄電池 | |
US3879217A (en) | Electric storage battery grids | |
AU2002243559A1 (en) | Method for enhancing lead oxidation during production of lead acid batteries | |
US4158563A (en) | Low antimonial lead alloy for making grids for use in maintenance free batteries | |
US5672181A (en) | Method for manufacturing a hardened lead storage battery electrode | |
JP2832228B2 (ja) | アルカリ電池用亜鉛合金粉末およびその製造方法 | |
JP2832227B2 (ja) | アルカリ電池用亜鉛合金粉末およびその製造方法 | |
CN111270093A (zh) | 一种铅合金除渣剂及其使用方法 | |
WO1995015587A1 (en) | Improved grid alloy for lead-acid battery | |
CN114457257B (zh) | 一种稀土铅合金及其制备方法 | |
CN1024205C (zh) | 全密闭铅酸蓄电池板栅超低锑合金材料 | |
PL96862B1 (pl) | Siatka akumulatorowa | |
US20060039852A1 (en) | Method for making lead oxide for lead-acid batteries | |
CN106011536A (zh) | 一种挂耳回收利用方法 | |
JP2008159511A (ja) | 鉛合金格子及びそれを用いた鉛蓄電池 | |
JPH02170939A (ja) | 蓄電池用鉛合金 | |
JPH0754705B2 (ja) | アルカリ電池用亜鉛合金粉末およびその製造方法 | |
CA1107972A (en) | Method of treating low antimony alloy battery grid material with phosphorus | |
CN115233261A (zh) | 湿法炼锌系统投产加锰的方法 | |
CN116024434A (zh) | 含铅废料的除杂方法 | |
Popov et al. | Electrowinning |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20110115 |