CZ296676B6 - Spojovací ozubení, zejména v radicím ústrojí - Google Patents

Spojovací ozubení, zejména v radicím ústrojí Download PDF

Info

Publication number
CZ296676B6
CZ296676B6 CZ20001026A CZ20001026A CZ296676B6 CZ 296676 B6 CZ296676 B6 CZ 296676B6 CZ 20001026 A CZ20001026 A CZ 20001026A CZ 20001026 A CZ20001026 A CZ 20001026A CZ 296676 B6 CZ296676 B6 CZ 296676B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tooth
roof
teeth
radius
base
Prior art date
Application number
CZ20001026A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20001026A3 (cs
Inventor
Tauschek@Georg
Gutmann@Peter
Weissmann@Gerd
Original Assignee
Blw Präzisionsschmiede Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Blw Präzisionsschmiede Gmbh filed Critical Blw Präzisionsschmiede Gmbh
Publication of CZ20001026A3 publication Critical patent/CZ20001026A3/cs
Publication of CZ296676B6 publication Critical patent/CZ296676B6/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16DCOUPLINGS FOR TRANSMITTING ROTATION; CLUTCHES; BRAKES
    • F16D11/00Clutches in which the members have interengaging parts
    • F16D11/08Clutches in which the members have interengaging parts actuated by moving a non-rotating part axially
    • F16D11/10Clutches in which the members have interengaging parts actuated by moving a non-rotating part axially with clutching members movable only axially
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16DCOUPLINGS FOR TRANSMITTING ROTATION; CLUTCHES; BRAKES
    • F16D11/00Clutches in which the members have interengaging parts
    • F16D2011/008Clutches in which the members have interengaging parts characterised by the form of the teeth forming the inter-engaging parts; Details of shape or structure of these teeth
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/19Gearing
    • Y10T74/19219Interchangeably locked
    • Y10T74/19284Meshing assisters
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/19Gearing
    • Y10T74/19949Teeth
    • Y10T74/19963Spur
    • Y10T74/19972Spur form

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Gears, Cams (AREA)
  • Mechanical Operated Clutches (AREA)
  • Compositions Of Oxide Ceramics (AREA)
  • Arrangement And Mounting Of Devices That Control Transmission Of Motive Force (AREA)
  • Structure Of Transmissions (AREA)
  • General Details Of Gearings (AREA)

Abstract

U spojovacího ozubení, zejména v radicím ústrojí,bud na radicí objímce, nebo hnacím kole, jsou zuby ze strany paty nasazeny na základní plose (12), vzhledem k ose rotace válcovité, v radiálním smerudélkove prodlouzeny, a na svém spojovacím konci opatreny strechovým obrysem klesajícím od paty (1) zubu k hlave (2) zubu, který má zaoblenou strechovou hranu (5). Polomer zaoblení strechové hrany od paty (1) zubu k hlave (2) zubu narustá podle predem dané funkce, prubeh zasouvacího procesu má pak po pocátecním kontaktu lehký chod.

Description

(57) Anotace:
U spojovacího ozubení, zejména v řadicím ústrojí, buď na řadicí objímce, nebo hnacím kole, jsou zuby ze strany paty nasazeny na základní ploše (12), vzhledem k ose rotace válcovité, v radiálním směru délkově prodlouženy, a na svém spojovacím konci opatřeny střechovým obrysem klesajícím od paty (1) zubu k hlavě (2) zubu, který má zaoblenou střechovou hranu (5). Poloměr zaoblení střechové hrany od paty (1) zubu k hlavě (2) zubu narůstá podle předem dané funkce, průběh zasouvacího procesu má pak po počátečním kontaktu lehký chod.
Spojovací ozubení, zejména v řadicím ústrojí
Oblast techniky
Vynález se týká spojovacího ozubení, zejména v řadicím ústrojí, buď na řadicí objímce, nebo hnacím kole, jehož zuby jsou ze strany paty nasazeny na základní ploše, vzhledem k ose rotace válcovité, v radiálním směru délkově prodlouženy, a na svém spojovacím konci jsou opatřeny střechovým obrysem klesajícím od paty zubu k hlavě zubu, který má zaoblenou střechovou hranu.
Dosavadní stav techniky
Jsou známy řadicí objímky, viz spis DE 19604386 Al aspisDE 19531155 Al, jejichž zuby mají střechovitě tvarované plochy, které spolu dohromady tvoří zaoblenou hranu. Dále jsou známy symetrické a asymetrické střechové tvary, a takovéto tvary s klesajícím střechovým obrysem; ten slouží k doplňkovému usnadnění při zasouvání obou partnerů spojovacího ozubení. Odborník přitom usiluje o to, aby byl během počátečního kontaktu obou ozubení jejich vzájemný dotyk zredukován na co možná nejmenší počet bodů, popřípadě dotykových čar; tím se dá uskutečnit vzájemný záběr obou partnerů spojovacího ozubení bez tření, a tedy s lehkým chodem. Příliš málo se přitom ještě dbá na další průběh zasouvacího procesu, tedy potom, co již došlo k počátečnímu kontaktu. Vynález na to pamatuje tím, že sleduje cíl uskutečnit přechod ve fázi mezi počátečním kontaktem a dokončenou spojovací polohou co možná s nejlehčím chodem.
Podstata vynálezu
Tento cíl se podle vynálezu řeší tak, že poloměr zaoblení střechové hrany od paty zubu k hlavě zubu narůstá podle předem dané funkce.
Toto opatření má za následek plynulé zvětšování počtu kontaktních bodů, popřípadě prodlužování kontaktních čar, dokud se konečně nedosáhne požadovaného plošného kontaktu mezi boky zubů přenášejícími sílu. Během počátečního kontaktu, to znamená v blízkosti oblasti paty s odpovídající větší výškou zubu poskytuje ozubení vzájemnému záběru obzvláště velkou vůli, protože tam je poloměr zaoblení střechové hrany relativně malý. S přibývajícím záběrem, to znamená přibývajícím axiálním posuvem obou do sebe zapadajících ozubení dojde vzhledem na rozšíření střechové hrany v oblasti hlavy zubu kvůli tam relativně větším poloměrům zaoblení střechové hrany k rostoucímu vzájemnému centrování obou ozubení, dokud se s dosažením plného záběru neuskuteční jejich maximální kontakt.
Pro toho, kdo ovládá řadicí ústrojí, vzniká přitom dojem měkkého řadicího procesu, tak jako by se po počátečním kontaktu zařazený převodový stupeň vložil kvazi samočinně. Tento dojem se ještě zesílí, jestliže nárůst poloměru probíhá místo podle lineární funkce progresivně, kupříkladu podle exponenciální funkce nebo kruhovité funkce.
Obzvláště výhodná progrese patního válce k hlavovému válci ozubení definuje nárůst poloměru vesměs o šestinásobek, přičemž zdvojení je dosaženo teprve při cca 60% relativní výšky zubu.
Co se vesměs týká konfigurace takovéhoto krátkého ozubení, tak by se mohl v obrazném převedení pravidel podle vynálezu srovnávat střechový tvar v případě symetrického zubu s lidským nosem, který je u kořene nosu, který odpovídá poměrně dobře patnímu válci ozubení, vytvořen obzvláště úzký, a potom se až ke špičce nosu s nárůstem rozšiřuje. Zadní část nosu může být přitom buď přímočará, nebo může zahnutě klesat směrem dolů, přičemž nejhlubší bod nosu odpovídá poměrně dobře hlavovému válci ozubení. Abychom zůstali u znázorněného přirovnání, odpovídala by podélná osa těla nositele nosu ose rotace ozubení.
Co se týká šikmých střechových ploch sousedících bočně se střechovou hranou, tak jsou tyto výhodně vytvořeny jako rovné plochy. To usnadňuje jejich tvarování tvářecím způsobem, kupříkladu pro výrobu jako výkovku, přičemž na kovářský krok může navazovat jeden nebo více kalibračních kroků.
Ovšem v rámci vynálezu jsou myslitelné také klenuté střechové plochy, jejichž precizní výroba však při minimálním tváření naráží jako u spojovacího ozubení na potíže. Obdobně to platí pro asymetrické střechové tvary, jejichž výroba předpokládá rovněž vysokou přesnost tvarovacích nástrojů, popřípadě tvářecího způsobu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je dále blíže popsán a vysvětlen na příkladech jeho provedení podle připojeného výkresu, který znázorňuje na obr. 1 až obr. 4 zub spojovacího ozubení s proporcionálním nárůstem poloměru ve čtyřech různých pohledech, na obr. 5 grafické vysvětlení k proporcionálnímu nárůstu poloměru, na obr. 6 průběhy nárůstu poloměru v grafickém znázornění, na obr. 7 grafické vysvětlení k progresivnímu nárůstu poloměru, na obr. 8 až obr. 11 zub se symetrickým střechovým tvarem a progresivním nárůstem poloměru ve čtyřech různých pohledech, na obr. 12 až obr. 15 zub s asymetrickým střechovým tvarem a progresivním nárůstem poloměru ve čtyřech různých pohledech, na obr. 16 zub se symetrickým střechovým tvarem v perspektivním znázornění, a na obr. 17 zub s asymetrickým střechovým tvarem v perspektivním znázornění.
Příklady provedení vynálezu
Zub spojovacího ozubení, znázorněný na obr. 1 až obr. 4, kupříkladu v posuvné objímce, je, jak lze seznat z půdorysného pohledu na obr. 3, v průřezu vytvořen přibližně ve tvaru lichoběžníka, to znamená, že má postranní boky 3, sbíhající se šikmo od paty 1 zubu k hlavě 2 zubu. Střechový obrys jeho symetrického střechového tvaru 4 je vyznačen střechovou hranou 5, klesající od paty 1 zubu k hlavě 2 zubu, která, jak je zdůrazněno v bočním pohledu podle obr. 2, jakož i v perspektivním znázornění podle obr. 4 je vytvořena zaobleně. Na zaoblenou střechovou hranu 5 se po obou stranách napojují rovné střechové plochy 6. S ohledem na tento průběh bočních protínajících čar 7 zaoblení střechové hrany, divergujícího k hlavě 2 zubu, s napojujícími se střechovými plochami 6, se samozřejmě pozná, že poloměr zaoblení střechové hrany od paty 1 zubu k hlavě 2 zubu narůstá. Nadto vznikne u rovných střechových ploch 6 odchylka střechové hrany 5 od teoretické řezné hrany 8 obou střechových ploch 6, znázorněné na obr. 1. Šipka PÍ označuje směr posuvu zubu při spojování s protějším ozubením.
V půdorysném pohledu podle obr. 3 je znázorněna pata 1 zubu mírně klenutá. Tímto průběhem má být znázorněna základní plocha spojovacího ozubení, pokračující čerchovanou prodlužovací čárou 9, u které se jedná o válcovou plochu s podélnou osou rovnoběžnou se směrem posuvu podle šipky PÍ.
Obr. 5 je grafickým vysvětlením k zaoblení střechové hrany zubu spojovacího ozubení podle obr. 1 až obr. 4. Na základní plochu vyznačenou první konstrukční čárou 10 se s poklesem napojuje střechová hrana 5. Mezi poloměrem R1 v oblasti paty 1 zubu, a poloměrem R2 v oblasti hlavy 2 zubu, jsou vyznačeny čtyři další poloměry Ri, u kterých se dá v jejich poměru vůči sobě poznat lineární nárůst poloměru střechové hrany od paty 1 zubu k hlavě 2 zubu.
-2CZ 296676 B6
Podle obr. 6 je příkladně graficky znázorněn nárůst poloměrů, viz osa y, v oblasti střechové hrany oproti relativní výšce zubu, viz osa x, přičemž výška zubu se měří ve směru druhé konstrukční čáry 11, viz obr. 5, s nárůstem od paty 1 zubu k hlavě 2 zubu. Na obr. 6 jsou vyznačeny dvě varianty, totiž přímka I, která navrhuje pro nárůst poloměru lineární průběh, tak, jak je například realizován v střechovém tvaru podle obr. 1 až obr. 4; dále křivka II pro progresivní průběh nárůstu poloměru, tak, jak je například realizován u symetrického střechového tvaru podle obr. 8 až obr. 11, nebo u asymetrického střechového tvaru podle obr. 12 až obr. 15. Pro oba střechové tvary se použily vztahové značky shodující se se vztahovými značkami na obr. 1 až obr. 4, takže se zde ušetří to, aby se jednotlivé prvky těchto tvarů zubů ještě jednou v detailu vysvětlovaly.
U tvaru zubu s progresivním nárůstem poloměru podle obr. 8 až obr. 11 probíhá střechová hrana 5 oproti teoretické řezné hraně 8 rovných střechových ploch 6 podle progresivně klesající křivky, která odpovídá obrysu střechové hrany podle obr. 7.
U asymetrického tvaru zubu podle obr. 12 až obr. 15 je střecha extrémně tažena na jednu stranu takovým způsobem, že na strmé střechové straně padá střechová plocha s postranním bokem 3, jak to lze obzvláště dobře seznat z obr. 13.
Ve výkrese jsou všechny čáry hran mezi střechovými plochami 6, postranními boky 3 a plochou 2 hlavy vyznačeny dvojitými čárami. Tím má být naznačeno vytvoření malých poloměrů.
Obr. 16 až obr. 17 objasňují vždy ve znázorněném obrazci doplněným čárovou předlohou úsek zubu se symetrickým tvarem zubu, viz. obr. 16, jakož i úsek zubu s asymetrickým tvarem zubu, viz obr. 17. Zuby jsou nasazeny na válcovitém základním tělese se základní plochou 12 a napojují se nejvyšším bodem své střechové plochy 6 vždy těsně na horní plochu 13 základního tělesa. Zřetelně se poznají poloměry zaoblení jak v oblasti střechové hrany 5, tak i mezi střechovými plochami 6 a postranními boky 3.
Existují spojovací ozubení, u kterých je také základní plocha zubu, ležící proti střechové ploše, navázána na základní těleso tím, že je tam uspořádán příslušný nákružek 14, vyznačený na obr. 17 Čárkovanými čárami.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spojovací ozubení, zejména v řadicím ústrojí, bud’ na řadicí objímce, nebo hnacím kole, jehož zuby jsou ze strany paty nasazeny na základní ploše (12), vzhledem k ose rotace válcovité, v radiálním směru délkově prodlouženy, a na svém spojovacím konci jsou opatřeny střechovým obrysem klesajícím od paty (1) zubu k hlavě (2) zubu, který má zaoblenou střechovou hranu (5), vyznačující se tím, že poloměr zaoblení střechové hrany od paty (1) zubu k hlavě (2) zubu narůstá podle předem dané funkce.
  2. 2. Spojovací ozubení podle nároku 1, vyznačující se tím, že nárůst probíhá podle lineární funkce.
  3. 3. Spojovací ozubení podle nároku 1,vyznačující sivně, kupříkladu podle exponenciální funkce.
    se tí m , že nárůst probíhá progre
  4. 4. Spojovací ozubení podle nároku 1,vyznačující se (6) hraničící bočně se střechovou hranou (5) jsou roviny.
  5. 5. Spojovací ozubení podle nároku 1,vyznačující se na (5) probíhá přímočaře nebo progresivně.
CZ20001026A 1997-09-20 1998-09-16 Spojovací ozubení, zejména v radicím ústrojí CZ296676B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19741613A DE19741613C1 (de) 1997-09-20 1997-09-20 Kuppelverzahnung, insbesondere in einem Schaltgetriebe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20001026A3 CZ20001026A3 (cs) 2000-08-16
CZ296676B6 true CZ296676B6 (cs) 2006-05-17

Family

ID=7843108

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20001026A CZ296676B6 (cs) 1997-09-20 1998-09-16 Spojovací ozubení, zejména v radicím ústrojí

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6370979B1 (cs)
EP (1) EP1015783B1 (cs)
JP (1) JP4220121B2 (cs)
AT (1) ATE240466T1 (cs)
AU (1) AU9540298A (cs)
BR (1) BR9812663A (cs)
CA (1) CA2303258C (cs)
CZ (1) CZ296676B6 (cs)
DE (2) DE19741613C1 (cs)
ES (1) ES2148128T3 (cs)
WO (1) WO1999015804A1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT5886U1 (de) * 2002-03-27 2003-01-27 Plansee Ag Gesinterte schalt- oder schiebemuffe
DE10247330B4 (de) 2002-10-10 2013-02-28 PMG Füssen GmbH Pulvermetallurgisch hergestellte Schaltmuffe
DE10358229B4 (de) * 2003-12-12 2006-04-20 Audi Ag Synchronkupplung
DE102004041754A1 (de) * 2004-08-28 2006-03-02 Zf Friedrichshafen Ag Anschlagfläche für die axiale Abstützung einer Schiebemuffe einer Schaltkupplung am Kupplungskörper
AT502894B1 (de) * 2004-12-23 2010-04-15 Miba Sinter Austria Gmbh Gesinterter kupplungsring
JP5455911B2 (ja) * 2007-09-07 2014-03-26 ジーケーエヌ シンター メタルズ、エル・エル・シー 精密な粉末金属部品、精密な粉末金属部品を備えた組立体および精密な粉末金属部品の製造方法
JP5100502B2 (ja) * 2008-05-20 2012-12-19 アイシン・エーアイ株式会社 変速機の同期装置
AT508280B1 (de) * 2009-06-12 2012-04-15 Miba Sinter Austria Gmbh Kalibriervorrichtung
DE102009027719B4 (de) * 2009-07-15 2018-08-09 Zf Friedrichshafen Ag Schaltkupplung
US9353753B2 (en) * 2011-06-30 2016-05-31 Baker Hughes Incorporated Helical driver to reduce stress in brittle bearing materials
JP2013217491A (ja) * 2012-03-14 2013-10-24 Aisin Seiki Co Ltd 自動変速機用ドグクラッチ
JP6154116B2 (ja) * 2012-10-19 2017-06-28 アイシン・エーアイ株式会社 変速機の同期装置
DE102013016048B3 (de) * 2013-09-27 2015-02-05 Sona Blw Präzisionsschmiede Gmbh Verfahren zur Herstellung eines Getriebeschaltrads durch Umformen

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1935965A (en) * 1931-07-16 1933-11-21 Nash Motors Company Clutch mechanism
US3367462A (en) * 1964-01-22 1968-02-06 William H. Bibbens Torque transmitter with yieldable teeth
DE8438446U1 (cs) 1984-09-20 1989-03-23 Carl Hurth Maschinen- Und Zahnradfabrik Gmbh & Co, 8000 Muenchen, De
DE3612741A1 (de) * 1986-04-16 1987-10-22 Porsche Ag Sperrsynchronisiereinrichtung fuer ein zahnraederwechselgetriebe eines kraftfahrzeugs
JP3069666B2 (ja) 1990-04-04 2000-07-24 大岡技研株式会社 変速装置用歯車
AT405256B (de) * 1995-02-16 1999-06-25 Miba Sintermetall Ag Verfahren zum herstellen einer schiebemuffe für die synchronisiereinrichtung eines zahnradwechselgetriebes
DE19531155A1 (de) * 1995-08-24 1997-02-27 Opel Adam Ag Synchronisiereinrichtung für Schaltkupplungen, insbesondere von Schaltgetrieben für Kraftfahrzeuge
DE19624772C2 (de) * 1996-06-21 2000-06-29 Blw Praezisionsschmiede Gmbh Klauenverzahnung für Schaltgetriebe oder dergleichen
EP0846883A1 (de) * 1996-11-16 1998-06-10 GETRAG Getriebe- und Zahnradfabrik Hermann Hagenmeyer GmbH & Cie Synchronisationseinrichtung für Getriebe und Verfahren zum Anspitzen von Zähnen eines gesinterten Synchronisationskörpers

Also Published As

Publication number Publication date
ES2148128T3 (es) 2004-02-01
EP1015783A1 (de) 2000-07-05
AU9540298A (en) 1999-04-12
JP2001517760A (ja) 2001-10-09
ATE240466T1 (de) 2003-05-15
JP4220121B2 (ja) 2009-02-04
DE19741613C1 (de) 1999-03-04
WO1999015804A1 (de) 1999-04-01
CA2303258A1 (en) 1999-04-01
CA2303258C (en) 2006-04-25
EP1015783B1 (de) 2003-05-14
BR9812663A (pt) 2000-08-22
ES2148128T1 (es) 2000-10-16
DE59808382D1 (de) 2003-06-18
CZ20001026A3 (cs) 2000-08-16
US6370979B1 (en) 2002-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ296676B6 (cs) Spojovací ozubení, zejména v radicím ústrojí
CN102068305B (zh) 骨螺钉
KR200485637Y1 (ko) 정격 부하가 최적화된 베벨 기어 치형
CN103671820B (zh) 齿轮及其制造方法
CN101939570A (zh) 蜗轮、蜗轮用注射成型模具的制造方法及蜗轮的制造方法
CN106641104A (zh) 滚子链内板
WO2008011764A1 (en) A kind of gear pair for power transmission in speed increaser or reducer and its forming method
CN107848018B (zh) 齿条轴及其制造方法
ATE281611T1 (de) Morphologie-matrix einer kurzverzahnung
CN102016354A (zh) 同步带链轮
CN1573164A (zh) 用于自行车的链节和相关链条
WO2003089174A3 (en) Gear tooth profile
CN108019461A (zh) 自行车滚子链
CN101283196B (zh) 链接片、包含该链接片的链以及通过该链构成的链传动装置和装备有该链传动装置的车辆
CN105257722B (zh) 十字轴式万向节及其制造方法
CN100561013C (zh) 确定由两个轴线相交的齿轮组成的齿轮对的齿啮合几何结构的方法
GB2026908A (en) Method of making steering racks
CN101283195B (zh) 链接片、包含该链接片的链以及通过该链构成的链传动装置和装备有该链传动装置的车辆
JPS6128860B2 (cs)
CN101283198A (zh) 链接片、包含该链接片的链以及通过该链构成的链传动装置和装备有该链传动装置的车辆
MXPA00002132A (en) Clutch gearing especially for a manual transmission
CN1311932C (zh) 转向机构主动齿轮
RU2116532C1 (ru) Косозубая зубчатая передача
JP3569852B2 (ja) 歯車の製造方法
JP7429311B2 (ja) 圧延機駆動装置のための伝動機構、伝動機構を有する圧延機駆動装置、並びに、圧延機駆動機構としての伝動機構の使用

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20120916