CZ287894B6 - Šlehací zařízení pro suspenzi vláken - Google Patents

Šlehací zařízení pro suspenzi vláken Download PDF

Info

Publication number
CZ287894B6
CZ287894B6 CS19923652A CS365292A CZ287894B6 CZ 287894 B6 CZ287894 B6 CZ 287894B6 CS 19923652 A CS19923652 A CS 19923652A CS 365292 A CS365292 A CS 365292A CZ 287894 B6 CZ287894 B6 CZ 287894B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
suspension
outlet
inlet
perforations
stator
Prior art date
Application number
CS19923652A
Other languages
English (en)
Inventor
Harry Nilsson
Original Assignee
Harry Nilsson
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Harry Nilsson filed Critical Harry Nilsson
Publication of CZ365292A3 publication Critical patent/CZ365292A3/cs
Publication of CZ287894B6 publication Critical patent/CZ287894B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21DTREATMENT OF THE MATERIALS BEFORE PASSING TO THE PAPER-MAKING MACHINE
    • D21D1/00Methods of beating or refining; Beaters of the Hollander type
    • D21D1/20Methods of refining
    • D21D1/34Other mills or refiners
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21DTREATMENT OF THE MATERIALS BEFORE PASSING TO THE PAPER-MAKING MACHINE
    • D21D1/00Methods of beating or refining; Beaters of the Hollander type
    • D21D1/20Methods of refining
    • D21D1/34Other mills or refiners
    • D21D1/38Other mills or refiners with horizontal shaft

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Inorganic Fibers (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Manufacture, Treatment Of Glass Fibers (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Manufacturing Of Multi-Layer Textile Fabrics (AREA)
  • Ultra Sonic Daignosis Equipment (AREA)
  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Gloves (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)
  • Food-Manufacturing Devices (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)
  • Chemical Treatment Of Fibers During Manufacturing Processes (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)

Abstract

Šlehací zařízení pro suspenzi vláken je tvořené krytem (a, 3) se vstupem (13) pro suspenzi a výstupem (14) pro našlehanou suspenzi, kde vstup (13) je spojen se vstupním oddílem krytu (a, 3) a výstup (14) je spojen s výstupním oddílem krytu (a, 3); otočným bubnem (b, 9), uloženým v krytu (a, 3) s obalovou stěnou a na jednom axiálním konci s koncovou stěnou (8), kde otočný buben (b, 9) je na jednom ze svých axiálních konců otevřen a má perforace (10), procházející obalovou stěnou (5), jejíž povrch tvoří první šlehací povrch; a řadou statorů, uložených obvodově kolem obalové stěny v krytu (a, 3), kde každý ze statorů (19) je opatřen deskou (d, 31) s perforacemi (32) mezi prvním a druhým protilehlým povrchem statoru (19), přičemž jeden z těchto povrchů je druhým šlehacím povrchem a spočívá v tom, že mezi vstupem (13) a výstupem (14) jsou uloženy zábrany (k, 35), rám (24), a vodicí prostředky pro umožnění proudu suspenze pouze perforacemi (32) desek (31) statoru (19) mezi vstupem (13) a ŕ

Description

Šlehači zařízení pro suspenzi vláken
Oblast techniky
Vynález se týká šlehacího zařízení pro suspenzi vláken, které je tvořené:
krytem se vstupem pro suspenzi a výstupem pro našlehanou suspenzi, kde vstup je spojen se vstupním oddílem krytu a výstup je spojen s výstupním oddílem krytu;
otočným bubnem, uloženým v krytu s obalovou stěnou a na jednom axiálním konci s koncovou stěnou, kde otočný buben je na jednom ze svých axiálních konců otevřen a má perforace, procházející obalovou stěnou, jejíž povrch tvoří první šlehači povrch; a řadou statorů, uložených obvodově kolem obalové stěny v krytu, kde každý ze statorů je opatřen deskou s perforacemi mezi prvním a druhým protilehlým povrchem statoru, přičemž jeden z těchto povrchů je druhým šlehacím povrchem.
Dosavadní stav techniky
Šlehači zařízení tohoto typuje známé z dokumentu US-A-3615058, kde rotorem je buben, vstup pro suspenzi se otevírá do bubnu a na zevní periferii bubnu v určité vzdálenosti od bubnu je uložena řada desek statoru, spojená s výstupem. Buben je otevřen směrem ke vstupu pro suspenzi a do bubnu je vložen stacionární distributorový buben, který upravuje proud přiváděné suspenze na předem určená místa vnitřní periferie bubnu, to znamená na místa, za nimiž se na zevní periferii bubnu nacházejí desky statoru. Pro dostatečnou pevnost celého zařízení je nezbytné, aby byl buben tohoto typu opatřen poměrně silnou stěnou. To má za následek, že perforace obvodové stěny mají v radiálním směru dlouhý průběh a vláknitý materiál prochází perforací tak dlouhou dobu, že opouští perforaci až za deskou statoru, to znamená mezi dvěma deskami statoru, takže se nenašlehaný vláknitý materiál vně rotoru mísí s našlehaným vláknitým materiálem, který již prošel deskami statoru. Důsledkem je nedostatečně našlehaná suspenze.
Podobný problém ve šlehačích zařízeních diskového typu je řešen zařízením, popsaném v dokumentu DE-A-37 00 613. Toto známé šlehači zařízení zahrnuje nejméně jednu dvojici šlehačích prvků diskovitého tvaru, mezi nimiž prochází suspenze ze vstupu do výstupu. Prvními šlehacími prostředky jsou běžné prostředky, jejichž nože jsou od sebe odděleny žlábky, avšak druhými šlehacími prostředky jsou perforované kotouče. V průběhu šlehání prochází celé množství suspenze perforacemi v perforovaném kotouči. Toto známé zařízení může zajistit, aby suspenze protékala pouze uvedenými perforacemi. Řešený problém je však zcela odlišný od problému, který vzniká ve šlehacím zařízení s centrálním bubnem. V šlehacím zařízení, opatřeném šlehacími kotouči, je celý šlehači povrch kotouče stále v blízkém styku s odpovídající částí dalšího kotouče. To znamená, že vlákno suspenze, opouštějící perforaci jednoho kotouče se vždy dostane do styku s nožem druhého kotouče, pokud se nachází v rozsahu jeho obvodu. Tím je umožněno řešení podle uvedeného patentového spisu. Ve šlehacím zařízení se středovým bubnem se však užívají statory, rozmístěné po obvodu bubnu, takže šlehači povrch bubnu se nenachází stále proti šlehacímu povrchu statoru. V tomto případě tedy problém nemůže být vyřešen pouze průtokem suspenze perforacemi jednoho šlehacího povrchu, nýbrž je nutno zajistit, aby suspenze prošla perforacemi obou povrchů.
Podstata vynálezu
Vynález je založen na myšlence uložit mezi vstup do a výstup ze zařízení prostředky, bránící průchodu nenašlehané suspenze směrem k výstupu, a/nebo prostředky, které mohou zajistit průtok veškeré suspenze mezi vstupem a výstupem přes desky statoru.
-1 CZ 287894 B6
Jinak vyjádřeno, uvedené prostředky by měly spolu s deskami statoru rozdělit prostor krytu kapalinotěsně tak, aby s výjimkou průtoku deskami statoru byly obě části od sebe odděleny, přičemž jedna část by byla spojena se vstupem pro suspenzi a druhá s výstupem. Průtok mezi vstupem a výstupem by tedy měl být možný pouze přes desky statoru.
Vyjádřeno ještě jiným způsobem je možno uvést, že rotor jako celek a jeden povrch desky statoru by byly uloženy v jedné části prostoru, kdežto druhý povrch desky statoru by byl uložen v druhé části prostoru.
Šlehači zařízení podle vynálezu je tedy upraveno tak, že mezi vstupem a výstupem jsou uloženy zábrany, rám, a vodicí prostředky pro umožnění proudu suspenze pouze perforacemi desek statoru mezi vstupem a výstupem, kde vodicí prostředky jsou tvořeny krátkými stěnami a dlouhými stěnami statoru a mezi přilehlými statory jsou vytvořeny zakřivené části, přičemž vodicí prostředky tvoří spolu s deskami statoru přepážky, rozdělující kryt na vstupní oddíl a výstupní oddíl, přičemž suspenze může ze vstupu a výstupního oddílu procházet k výstupu pouze perforacemi obalové stěny a perforacemi desek statoru, kdežto suspenze, která prošla pouze perforacemi obalové stěny, zůstává ve vstupním oddílu šlehacího zařízení.
V případě šlehacího zařízení, ve kterém je rotorem buben, jehož obvodová stěna je alespoň z části perforována, a kde se vstup otevírá do bubnu, deska statoru je uložena na zevní periferii bubnu a prostor vně bubnu je spojen s výstupem, je možno dosáhnout účinku podle vynálezu tak, že se proud našlehané suspenze s perforací desek statoru oddělí od proudu nenašlehané suspenze, procházející perforacemi bubnu, pomocí zábran a vodicích prostředků v prostoru mezi deskou statoru a krytem, takže našlehaná suspenze je vedena k výstupu, aniž by se dostala do styku s nenašlehanou suspenzí. Nenašlehaná suspenze je vrácena do vnitřního prostoru bubnu.
V případě, kdy je rotorem buben jehož obvodový povrch je alespoň z části perforován a kde se vstup otevírá do bubnu, desky statoru jsou uloženy na vnitřní periferii bubnu, a prostor radiálně vně bubnu je spojen s výstupem, je možno účinku podle vynálezu dosáhnout tak, že mezi vstupem a deskou statoru jsou uloženy zábrany a vodicí prostředky pro přívod suspenze ze vstupu přímo do perforací desky statoru. Tím je možno zajistit přívod veškeré nenašlehané suspenze do perforací desky statoru a perforací bubnu, takže veškeré množství suspenze je našleháno.
Také v případě, kdy je rotorem buben, jehož obvodový povrch je alespoň z části perforován, a kde se vstup otevírá do krytu vně bubnu, deska statoru je uložena na vnitřním povrchu bubnu, a výstup je spojen s vnitřním prostorem bubnu, je možno účinku podle vynálezu dosáhnout tak, že mezi výstupem a deskou statoru jsou upraveny zábrany a vodicí prostředky pro přívod našlehané suspenze přímo z perforací desky statoru do výstupu.
Jednotlivá provedení šlehacího zařízení podle vynálezu budou dále osvětlena v souvislosti s přiloženými výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Na obr. 1 je pro srovnání schematicky znázorněn princip šlehacího zařízení podle známého stavu techniky.
Na obr. 2 je obdobným způsobem znázorněn princip šlehacího zařízení podle vynálezu.
Na obr. 3 je znázorněn pohled na konkrétní provedení šlehacího zařízení podle vynálezu, kde část víka není znázorněna a některé části krytu, desky statoru a bubnu jsou znázorněny v řezu.
Na obr. 4 je znázorněn řez rovinou IV-IV zařízením z obr. 3.
-2CZ 287894 B6
Na obr. 5 je ve zvětšeném měřítku znázorněn úsek V, oddělený obloukovou čarou na obr. 5.
Na obr. 6 je znázorněn řez deskou statoru, vedený na obr. 5 rovinou VI-VI.
Na obr. 7 je znázorněn řez deskou statoru, vedený na obr. 5 rovinou VII-VII.
Na obr. 8 je znázorněn řez částí stěny krytu a dělicí desky rovinou VIII-VIII na obr. 5.
Příklady konkrétního provedení
Pro snadnější porozumění principu řešení podle vynálezu bude nejprve vysvětlen obr. 1, na němž je v radiálním řezu schematicky znázorněna část šlehacího zařízení známého typu popsaného ve zmiňovaném dokumentu US-A-3615058. Toto zařízení je tvořeno stěnou a krytu, v němž je uložen otáčivý buben b, opatřený perforacemi c. Radiálně vně bubnuje uložena deska d statoru s perforacemi e. Neznázoměným vstupem se suspenze přivádí do bubnu b, v němž je uložena zábrana f, která brání suspenzi vstupu do bubnu v jiných místech než tam, kde jsou upraveny vodicí prostředky g. Při praktickém provedení jsou alespoň stěna a krytu, buben b a deska d statoru zakřiveny, i když jsou na obr. 1 pro jednoduchost znázorněny bez zakřivení. Problém, který je spojen s tímto typem šlehacího zařízení, spočívá v tom, že se vlákna, která prošla perforacemi c bubnu b a také perforacemi e desky d statoru a která jsou tedy našlehána, budou mísit s vlákny, která se vzhledem k rotaci bubnu ve směru R nedostala do perforací e desky d statoru a v nenašlehaném stavu se dostávají vně bubnu b do prstencového prostoru h, který je spojen s výstupem i.
Podle řešení, které je podstatou vynálezu, by se však měla do výstupu ze zařízení dostávat pouze našlehaná suspenze, to znamená suspenze, která prošla perforacemi e desky d statoru.
Na obr. 2, který je proveden stejně schematicky jako obr. 1, je znázorněno zařízení podle vynálezu, přičemž podrobnosti stejného typu jsou označeny týmiž písmeny jako na obr. 1.
V prstencovém prostoru h jsou uloženy zábrany k, které brání suspenzi, která prošla pouze perforacemi c bubnu b, v přístupu k výstupu i, přičemž vedou našlehanou suspenzi z perforací e desky d statoru k výstupu i.
Praktické provedení šlehacího zařízení, které bylo popsáno svrchu ve svém principu, bude dále popsáno v souvislosti s konkrétním provedením šlehacího zařízení, znázorněném na obr. 3 až 8.
Obecně je každé zařízení tvořeno základním rámem 1 krytu 3, upevněným na podložce s hřídelem 2, otočně upevněným v tomto základním rámu L Pohyb hřídele 2 je zajištěn neznázoměným motorem. K základnímu rámu 1 je připojen kryt 3 šlehacího zařízení se zadní stěnou 4, obvodovou stěnou 5 v podstatě válcového tvaru a odstranitelnou přední stěnou 6. Konec hřídele 2 prochází zadní stěnou 4, v níž je utěsněn těsněním 7. Konec hřídele 2, uložený v krytu 3, nese náboj 8 bubnu 9, upevněný k hřídeli 2, přičemž na zevním obvodu náboje 8 je upevněn válcový buben 9 s perforacemi 10, směřujícími v podstatě radiálně. Buben 9 je na svém konci odvráceném od náboje 8, otevřen. Obvodová stěna 5 krytu 3 je ve své spodní části opatřena otvorem 11 pro odstranění pevných částic z krytu 3. Otvor 11 je obvykle uzavřen víkem 12.
V prvním provedení, které je znázorněno na obr. 3 a 4, je přední stěna 6 opatřena středovým vstupem 13 pro suspenzi vláken, určenou k našlehání, a obvodová stěna 5 je ve své horní části opatřena výstupem 14 pro našlehanou suspenzi. Radiálně zesíleným úsekem 15 obvodové stěny 5 jsou vedeny čtyři pístové tyče 16. rovnoměrně rozdělené po obvodu, které jsou pohyblivé v radiálním směru pomocí hydraulických válců 17 nebo jiným způsobem ke středu a od středu rotoru 9. Každá pístová tyč 16 je v radiálním směru na vnitřním konci opatřena držákem 18, nesoucím stator 19. Držák 18 je tvořen čtyřmi rameny 20, 21, 22, 23, z nichž vždy dvě a dvě
-3CZ 287894 B6 vytvářejí v axiálním a v obvodovém směru vidlici nebo třmen, takže tvoří imaginární rohy pravoúhelníku. Stator 19 je opatřen rámem 24 tvaru radiálně zevně otevřené krabice s kratšími stěnami 25, 26 a delšími stěnami 27 a 28. Delšími stěnami 27, 28 a konci ramen 20 a 21 a také konci ramen 21 a 23 procházejí čepy 29 a 30, jimiž je rám 24 upevněn k držáku 18 statoru 19. Operativní částí statoru 19 je deska 31, to znamená zakřivená deska, opatřená perforacemi 32, která tvoří dno rámu 24 a má radiálně dovnitř zakřivený povrch, který odpovídá zevnímu povrchu rotoru 9. Pomocí hydraulických válců 17 je možno desku 31 přibližovat nebo oddalovat od zevního povrchu rotoru 9.
K zadní stěně 4 krytu 3 je pomocí příruby 33 a upevňovacích členů 34, například šroubů, kapalinotěsně upevněna zábrana 35, která je uložena v podstatě koncentricky vzhledem k bubnu 9 a zasahuje až k přední stěně 6 krytu 3. V tomto provedení je zábrana 35 tvořena čtyřmi válcově zakřivenými částmi 36, z nichž každá je uložena na každé straně statoru 19 a které jsou vždy ukončeny rovnými částmi 37, přivrácenými navzájem k sobě a zakončenými v určité vzdálenosti od krátkých stěn 25, 26 rámu 24 příslušného statoru 19 v prostoru mezi statorem 19 a zadní stěnou 4 zasahuje zábrana 35 svou rovnou částí 38 mezi dvě zakřivené části 36. V této oblasti je také příruba 33 nezakřivená. Rovná část 38 je ukončena v určité vzdálenosti od delší stěny 28 rámu 24, přivrácené k zadní stěně 4. Prostor mezi rovnou částí 37 a krátkými stěnami 25, 26 rámu 24 a mezi rovnou částí 38 a další stěnou 28 rámu 24 je utěsněn těsnicím pruhem 39 tvaru otevřeného čtverce se dvěma kratšími stranami 40 a 41 spojenými s rovnou částí 37 a delší částí 42, spojenou s rovnou částí 38. Ve znázorněném provedení je těsnicí pruh uložený na rovných částech 37, 38 a je s nimi spojen šrouby 43, jak je znázorněno zejména na obr. 5 a 7. Mezi dlouhou stěnou 27 rámu 24 a přední stěnou 6 je uloženo volné těsnění 44, zasahující v radiálním směru dále než strany těsnicího pruhu 39, pro lepší radiální pohyb rámu 24, jak je seznatelné z obr. 7. Volné těsnění 44 je udržováno na svém místě zářezy 45 na jeho koncích, uloženými v části zakřivených částí 36 zábrany 35 v zóně, v níž zakřivená část 36 přechází do rovné části 37, jak je seznatelné z obr. 5.
Zakřivené Části 36 zábrany 35 s výhodou zasahují do kruhovitého žlábku 46, vytvořeného k tomuto účelu v přední stěně 6, přičemž žlábek 46 může být také opatřen neznázoměným kruhovým těsněním.
Ze shora uvedených skutečností musí být zřejmé, že suspenze přiváděná do krytu 3 šlehacího zařízení vstupem 13, musí, aby dosáhla výstupu 14, projít nejen perforacemi 10 bubnu 9, nýbrž také perforacemi 32 desek 31. Suspenze, která projde perforacemi 10 bubnu 9. avšak neprojde perforacemi 32 desky 31, opustí buben 9 na jeho zevním povrchu, avšak v místě, které je od výstupu 14 odděleno zábranou 35, a to jednou z jejích zakřivených částí 36. Tato část suspenze se tedy bude nacházet ve v podstatě prstencovém prostoru, který je definován zevním obvodem bubnu 9, jednou zakřivenou částí 36 zábrany 35 a krátkými stěnami 25, 26 rámu 24 dvou sousedních statorů 19. Vzhledem k otáčení rotoru 9 bude suspenze čerpána radiálně vně perforacemi 10 bubnu 9 a zároveň mezi statory 19 a v důsledku toho bude do uvedeného prostoru kontinuálně přiváděna nenašlehaná suspenze, která pak bude přiváděna zpět do vstupu 13 bubnu 9.
Jak je zřetelně seznatelné zejména z obr. 4 a 7, vykazuje válcový buben 9 vnitřní prostor, který se kónicky rozšiřuje vzhledem k jeho otevřenému konci. Toto uspořádání má tu výhodu, že se jakýkoliv pevný materiál bude odstředivou silou pohybovat směrem k otevřenému konci bubnu 9 a bude padat mezi tento otevřený konec a přední stěnu 6 na dno krytu 3, odkud je možno jej odstranit skrze víko 12.
Aby bylo možno čistit vnitřní stěnu bubnu 9, je možno uvnitř krytu 3 upevnit stěrku 47, zasahující do bubnu 9 z jeho otevřeného konce. Taková stěrka 47 může být upevněna na čisticí uzávěr 48 s okénkem, který uzavírá otvor 49 v přední stěně 6 kiytu 3.

Claims (3)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Šlehači zařízení pro suspenzi vláken, tvořené:
    krytem (a, 3) se vstupem (13) pro suspenzi a výstupem (14) pro našlehanou suspenzi, kde vstup (13) je spojen se vstupním oddílem krytu (a, 3) a výstup (14) je spojen s výstupním oddílem krytu (a, 3);
    otočným bubnem (b, 9), uloženým v krytu (a, 3) s obalovou stěnou a na jednom axiálním konci s koncovou stěnou (8), kde otočný buben (b, 9) je na jednom ze svých axiálních konců otevřen a má perforace (10), procházející obalovou stěnou, jejíž povrch tvoří první šlehači povrch; a řadou statorů, uložených obvodově kolem obalové stěny v krytu (a, 3), kde každý ze statorů (19) je opatřen deskou (d, 31) s perforacemi (32) mezi prvním a druhým protilehlým povrchem statoru (19), přičemž jeden z těchto povrchů je druhým šlehacím povrchem, vyznačující se tím, že mezi vstupem (13) a výstupem (14) jsou uloženy zábrany (k, 35), rám (24) a vodicí prostředky pro umožnění průchodu proudu suspenze pouze perforacemi (32) desek (31) statoru (19) mezi vstupem (13) a výstupem (14), kde vodicí prostředky jsou tvořeny krátkými stěnami (25, 26) a dlouhými stěnami (27, 28) statoru (19) a mezi přilehlými statory (19) jsou vytvořeny zakřivené části (36), přičemž vodicí prostředky tvoří spolu s deskami (d, 31) statoru přepážky, rozdělující kryt (a, 3) na vstupní oddíl a výstupní oddíl, přičemž suspenze může ze vstupu (13) a vstupního oddílu procházet k výstupu (14) pouze perforacemi (10) obalové stěny a perforacemi (32) desek (31) statoru (19), kdežto suspenze, která prošla pouze perforacemi (10) obalové stěny, zůstává ve vstupním oddílu šlehacího zařízení.
  2. 2. Šlehači zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že vstupní oddíl zahrnuje vnitřní prostor bubnu (9), a že statory (19) jsou rozmístěny radiálně kolem zevního povrchu obalové stěny a v tomto prostoru jsou rozmístěny také zakřivené části (36).
  3. 3. Šlehači zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že vstupní oddíl zahrnuje části prostoru, uloženého mezi zevním povrchem obalové stěny a zakřivenými částmi (36).
CS19923652A 1991-04-12 1992-12-14 Šlehací zařízení pro suspenzi vláken CZ287894B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9101114A SE468601B (sv) 1991-04-12 1991-04-12 Malapparat foer fibersuspension
PCT/SE1992/000237 WO1992018691A1 (en) 1991-04-12 1992-04-10 Beating apparatus for fibre suspensions

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ365292A3 CZ365292A3 (en) 1993-04-14
CZ287894B6 true CZ287894B6 (cs) 2001-03-14

Family

ID=20382455

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS19923652A CZ287894B6 (cs) 1991-04-12 1992-12-14 Šlehací zařízení pro suspenzi vláken

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5326038A (cs)
EP (1) EP0597860B1 (cs)
JP (1) JP3238400B2 (cs)
KR (1) KR100227444B1 (cs)
AT (1) ATE155179T1 (cs)
AU (1) AU656774B2 (cs)
BR (1) BR9205233A (cs)
CA (1) CA2084203C (cs)
CZ (1) CZ287894B6 (cs)
DE (1) DE69220798T2 (cs)
ES (1) ES2106182T3 (cs)
FI (1) FI98539C (cs)
NO (1) NO300180B1 (cs)
PL (1) PL169266B1 (cs)
SE (1) SE468601B (cs)
WO (1) WO1992018691A1 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3663010B2 (ja) * 1996-07-01 2005-06-22 三井鉱山株式会社 粉砕機
DE19923865A1 (de) 1999-05-25 2000-11-30 Voith Sulzer Papiertech Patent Verfahren zur Herstellung von Garnituren für das mechanische Bearbeiten von wasserhaltigem Papierfaserstoff
JP3412753B2 (ja) * 1999-07-19 2003-06-03 エス・ジーエンジニアリング株式会社 物質の微粒化装置
EP2468967B1 (en) * 2004-02-27 2018-12-12 Emerson Electric Co. Food waste disposer grinding mechanism
FI124393B (fi) 2008-06-19 2014-08-15 Valmet Technologies Inc Jauhin ja menetelmä kuitumaisen materiaalin jauhamiseksi ja teräsegmentti kuitumaisen materiaalin jauhamiseksi tarkoitettuun jauhimeen
FI124677B (fi) * 2008-06-19 2014-11-28 Valmet Technologies Inc Jauhin, jauhinpinta, teräsegmentti ja menetelmä kuitumaisen materiaalin jauhamiseksi
FI121963B (fi) * 2009-07-03 2011-06-30 Metso Paper Inc Jauhin
US20150044306A1 (en) 2013-08-12 2015-02-12 Melvin Mitchell Process for fractionation and extraction of herbal plant material to isolate extractives for pharmaceuticals and nutraceuticals
US20150045543A1 (en) 2013-08-12 2015-02-12 Melvin Mitchell Isolation method for water insoluble components of a biomass and products provided therefrom
US9421477B2 (en) 2013-08-12 2016-08-23 Green Extraction Technologies Biomass fractionation and extraction apparatus
JP7523783B2 (ja) * 2020-04-20 2024-07-29 アシザワ・ファインテック株式会社 粉砕装置

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE213898C (cs) * 1900-01-01
AT71362B (de) * 1913-06-12 1916-03-10 Friedrich Wilhelm Kaster Verbundrost für Kollergänge und ähnliche Zerkleinerungsmaschinen.
US2980350A (en) * 1957-05-24 1961-04-18 Lejeune Emile Jean Albert Fibre disintegrating apparatus
US3138336A (en) * 1960-07-13 1964-06-23 Lejeune Emile Pulping machine
SE307504B (cs) * 1966-09-30 1969-01-07 Vargoens Mekaniska Verkstad Ab
SU918366A1 (ru) * 1976-12-25 1982-04-07 Научно-Исследовательский И Проектно-Конструкторский Институт Целлюлозного Машиностроения Дискова мельница дл размола волокнистых материалов
US4620675A (en) * 1983-09-07 1986-11-04 Beloit Corporation Composite flexible pulp refiner disk
DE3542635C1 (de) * 1985-12-03 1987-02-19 Steinhaus Gmbh Siebbauteil fuer Systemsiebboeden
ES2015545B3 (es) * 1986-02-18 1990-09-01 Voith Gmbh J M Dispositivo clasificador para suspensiones de fibras
SE459186B (sv) * 1986-08-07 1989-06-12 Sunds Defibrator Anordning foer behandling av fibersuspensioner genom silning och mekanisk bearbetning
DE3700613A1 (de) * 1986-12-11 1988-06-30 Escher Wyss Gmbh Refiner zum behandeln einer faserstoffsuspension zur papierherstellung
AT389533B (de) * 1987-11-05 1989-12-27 Andritz Ag Maschf Vorrichtung, insbesondere refiner, zur zerkleinerung bzw. zum mahlen von faserstoffmaterial

Also Published As

Publication number Publication date
ATE155179T1 (de) 1997-07-15
US5326038A (en) 1994-07-05
NO300180B1 (no) 1997-04-21
SE468601B (sv) 1993-02-15
FI925368A0 (fi) 1992-11-26
FI98539C (fi) 1997-07-10
CA2084203A1 (en) 1992-10-13
KR100227444B1 (ko) 1999-11-01
CZ365292A3 (en) 1993-04-14
SE9101114L (sv) 1992-10-13
EP0597860B1 (en) 1997-07-09
FI925368A (fi) 1992-11-26
BR9205233A (pt) 1993-07-27
AU656774B2 (en) 1995-02-16
JPH05508454A (ja) 1993-11-25
JP3238400B2 (ja) 2001-12-10
PL169266B1 (pl) 1996-06-28
DE69220798T2 (de) 1998-01-22
KR930701656A (ko) 1993-06-12
SE9101114D0 (sv) 1991-04-12
WO1992018691A1 (en) 1992-10-29
AU1661192A (en) 1992-11-17
FI98539B (fi) 1997-03-27
ES2106182T3 (es) 1997-11-01
CA2084203C (en) 2004-02-10
DE69220798D1 (de) 1997-08-14
NO924739L (no) 1993-02-11
NO924739D0 (no) 1992-12-08
EP0597860A1 (en) 1994-05-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ287894B6 (cs) Šlehací zařízení pro suspenzi vláken
US3713536A (en) Pressure pulp screen
JPH0210699B2 (cs)
CA2052511C (en) Strainer for paper making
JPS6240475B2 (cs)
US4462901A (en) Apparatus for screening fibrous stock
US5941100A (en) Clothes washing machine having a water-ejecting pulsator for ejecting filtered water
FI60653B (fi) Anordning foer filtrering av ett medium
JP2825175B2 (ja) 複合型スクリーン
US4111373A (en) Apparatus for defibering conglomerates of fiber in fibrous suspensions, especially in the processing of mixed waste paper
US2232770A (en) Centrifugal machine
US1185794A (en) Paper machinery.
US5051167A (en) Apparatus for screening a suspension of fibrous cellulose material
CA2018175C (en) Pulper
US2674927A (en) Disintegrator for fibrous materials
US423285A (en) Machine for agitating liquids
JP2001513151A (ja) 繊維状物質の供給部材
US4137924A (en) Apparatus for separating vegetables from their shells
US2838981A (en) Cellulose fibrillating machine
US2685826A (en) Fiber treating machine
US3295769A (en) Apparatus for beating and disintegrating fibrous materials in liquid suspension
FI70943B (fi) Sil foer vid papperstillverkning anvaenda massasuspensioner
CA2055064C (en) Screening apparatus for paper making stock
US2053932A (en) Washing machine
GB2319196A (en) Pressure screen with intermediate rejects outlets

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20070410