CZ287153B6 - Machine for continuous laying of the track - Google Patents

Machine for continuous laying of the track Download PDF

Info

Publication number
CZ287153B6
CZ287153B6 CZ19971643A CZ164397A CZ287153B6 CZ 287153 B6 CZ287153 B6 CZ 287153B6 CZ 19971643 A CZ19971643 A CZ 19971643A CZ 164397 A CZ164397 A CZ 164397A CZ 287153 B6 CZ287153 B6 CZ 287153B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
machine
frame part
rail
sleepers
track
Prior art date
Application number
CZ19971643A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ164397A3 (en
Inventor
Josef Ing Theurer
Manfred Brunninger
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CZ164397A3 publication Critical patent/CZ164397A3/cs
Publication of CZ287153B6 publication Critical patent/CZ287153B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/05Transporting, laying, removing, or renewing both rails and sleepers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Motor Or Generator Frames (AREA)
  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká stroje pro kontinuální pokládání koleje vytvořené z kolejnic a pražců, který má ze dvou v pracovním nasazení v podélném směru stroje za sebou uspořádaných, prostřednictvím kloubu navzájem spojených a na kolejových podvozcích uložených rámových částí sestávající strojový rám, přičemž v oblasti kloubu nad první rámovou částí upravená druhá rámová část je vzhledem kní vytvořena v podélném směru stroje relativně posuvně a na od kloubu více vzdáleném volném konci má nekolejový podvozek, jakož i s dopravním ústrojím pražců pro kontinuální přepravu pražců v podélném směru stroje, které má na první rámové části prostřednictvím kolejnicové pojízdné dráhy pojízdný jeřábový vůz.
Dosavadní stav techniky
Takový stroje je již známý z US 3 604 358 a slouží pro kontinuální pokládání pražců koleje na štěrkové lože, případně volitelně také pro odebírání starých pražců, pokud stroj pojíždí v protilehlém směru. Tento stroj má ze dvou částí sestavený strojový rám, z nichž jedna rámová část je uložena na kolejových podvozcích. Ty popojíždějí po kolejnicích koleje, které jsou v oblasti místa ukládání pražců pro vytvoření pracovního prostoru nadzdviženy vzhůru a které se před nejpřednějším kolejovým podvozkem stroje uloží na nově položené pražce. Druhá, také v podélném směru stroje upravená rámová část je jedním svým koncem kloubově uložena na první rámové části, zatímco druhý, volný konec je opatřen nekolejovým podvozkem, který při pracovním nasazení pojíždí na štěrkovém loži bez pražců. Spojení obou v průběhu nasazení v podélném směru stroje za sebou uspořádaných rámových částí je provedeno prostřednictvím kloubu, prostřednictvím kterého je druhá rámová část přikloubena na mezilehlém rámu, který je sám o sobě posuvně uložen prostřednictvím kladek na první rámové části. Přísun pražců k pracovnímu místu se uskutečňuje na podkladě dopravního ústrojí pražců s pojízdně uloženým jeřábem na první rámové části, který předává pražce v oblasti kloubu na dopravní ústrojí. To má na druhé rámové části uspořádaný dopravní pás, který dále dopravuje pražce v podélném směru stroje k ústrojí pro pokládání pražců, které je upraveno v oblasti nekolejového podvozku.
Pro přemisťovací jízdu stroje může být druhá rámová část posunuta relativně k první rámové části v podélném směru stroje, případně může být částečně zatažena do čelní boční oblasti transportní vůz vytvářející první rámové části, přičemž koncový úsek druhé rámové části, který má pokládací ústrojí, vyčnívá z vozu v podélném směru stroje.
Další, z US 5 357 867 známý stroj má také dvě prostřednictvím kloubu navzájem spojené, v místě kloubu nad sebou uložené rámové části strojového rámu, které jsou opřeny na kolejových podvozcích. Tento stroj je vytvořen pro pokládání nové koleje při současné demontáži staré koleje. K tomu účelu je ta rámová část, která unáší pracovní agregáty, na svém od kloubu vzdáleně upraveném konci opatřena přídavně ke kolejovému podvozku ještě také výškově přestavitelným nekolejovým podvozkem, který pojíždí mezi ústrojím pro odebírání starých pražců a mezi ústrojím pro pokládání nových pražců na uvolněném štěrkovém loži. Portálový jeřáb, který je pojízdný na strojovém rámu v podélném směru stroje, je upraven pro přivádění, případně odvádění pražců ve spolupráci s podélným dopravním pásem. Výškově přestavitelný pomocný kolejový podvozek slouží pro dočasné podepření jedné rámové části v oblasti nekolejového podvozku po ukončení pracovního nasazení.
V US 4 979 247 je popsán vlak pro přestavbu koleje, jehož strojový rám sestává ze dvou v podélném směru stroje navzájem přestavitelných rámových částí. Jedna rámová část je uložena na kolejových podvozcích, případně v průběhu pracovního nasazení jedním svým koncem na
-1 CZ 287153 B6 pásovém podvozku, zatímco druhá rámová část vytváří pokládací jednotku, která je při přestavné jízdě zcela uložena na první rámové části. Při pracovním nasazení je uložen jeden konec druhé rámové části na první rámové části a volný konec prostřednictvím výškově přestavitelného kolejového podvozku na nově položené koleji.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit stroj v úvodu popsaného typu, který by bylo možné při minimu seřizovačích prací rychle přestavět z přemisťovací jízdy do pracovního nasazení, případně v opačném sledu.
Vytčený úkol se řeší strojem popsaného typu tak, že kloub je vytvořen uvolnitelně a ke druhé rámové části je v oblasti kloubu přiřazen prostřednictvím pohonu výškově přestavitelný, na kolejnicové pojízdné dráze první rámové části pojízdný pomocný kolejový podvozek.
Toto vytvoření umožňuje při využití pojízdné dráhy, která je již k dispozici, spolehlivé vedení druhé rámové části pro rychlé přestavení do pokládací, případně pracovní polohy. Protože s pomocným kolejovým podvozkem je třeba jen minimální přídavné vybavení, jsou přepravní průběhy kolejnic a pražců, které se při pracovním nasazení uskuteční mezi oběma rámovými částmi, neovlivněny v nepříznivém smyslu. Proto také z tohoto hlediska nejsou potřebné žádné seřizovači a přestavovací práce.
Další výhody dosahované strojem podle vynálezu vyplývají ze závislých patentových nároků a z popisu výkresů.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je dílčí bokorys stroje pro pokládání koleje vytvořeného podle vynálezu. Na obr. 2 je z hlediska přehlednosti značně zjednodušený půdorys stroje podle obr. 1.
Na obr. 3 až obr. 7 jsou znázorněny vždy zmenšené bokorysy stroje ve schematické vyobrazení, které znázorňují časově za sebou následující kroky různých přestavných poloh stroje na začátku pracovní činnosti.
Příklad provedení vynálezu
Stroj 1, který je znázorněn na obr. 1 a 2, má z první rámové části 3 a ze druhé rámové části 4 sestávající strojový rám 2 a je vytvořen pro kontinuální pokládání z kolejnic 5 a pražců 6 vytvořené koleje 7, a to v pracovním směru, který je znázorněn šipkou 8. První rámová část 3 a druhá rámová část 4 jsou v průběhu zde znázorněného pracovního nasazení uspořádány v podélném směru stroje 1 za sebou a jsou navzájem spojeny prostřednictvím uvolnitelně vytvořeného kloubu 9. V pracovním směru následná, jen částečně znázorněná první rámová část 3 je uložena na kolejových podvozcích 10 a vytváří plošinový vůz II, který je s dalšími vozy shodného provedení spojen do vlakové soupravy. Druhá rámová část 4 je ve znázorněné pracovní poloze uložena v oblasti kloubu 9 na první rámové části 3, případně je upravena nad ní, zatímco na volném konci 12 druhé rámové části 4, která je více vzdálená od kloubu 9, je upevněn nekolejový podvozek 13 s trakčním pohonem 14, který může pojíždět na volném štěrkovém loži 15 koleje 7 a je ovladatelný prostřednictvím motoru J_6.
-2L)\J
Stroj 1 je opatřen dopravním ústrojím 17 pražců 6 pro kontinuální dopravu pražců 6 v podélném směru stroje 1, které je v podstatě složeno z jeřábového vozu 18 a z dopravního pásu 19. Ten obíhá na druhé rámové části 4 v podélném směru stroje 1 a vytváří svým v pracovním směru zadním úsekem 25 předávací místo 20 pražců 6, které je upraveno nad rámovou rovinou 21. definovanou druhou rámovou částí 4. V dopravním směru ke přednímu konci dopravního pásu 19 je přiřazeno pokládací ústrojí 22 pražců 6, které je upraveno v oblasti druhé rámové části 4 navazující na nekolejový podvozek 13 a které je upraveno pro pokládání pražců 6 na štěrkové lože 15.
Jako portálový jeřáb vytvořený jeřábový vůz 18 má pojízdné kladky a je na stroji 1 v jeho podélném směru pojízdný prostřednictvím kolejnicové pojízdné dráhy 23, která je upravena podél první rámové části 3, případně plošinového vozu 11 a také na něm připojeném voze. Druhá rámová část 4 je ve svém na kloub 9 navazujícím úseku 25 v oblasti předávacího místa 20 pražců 6 také opatřena kolejnicovou pojízdnou dráhou 26, která je v pracovní poloze stroje 1 ve stejné úrovni jako kolejnicová pojízdná dráha 23 první rámové části 3 a prostřednictvím spojek 27 je sní bez mezery spojitelná. Tak může jeřábový vůz 18 neomezeně pojíždět podél vlakové soupravy mezi neznázoměným vagonem pro přepravu pražců a mezi předávacím místem 20 pražců 6.
Na stroji 1, případně na první rámové části 3 a na druhé rámové části 4 jsou dále v podélném směru stroje 1 upravena ve vzájemném odstupu dopravní ústrojí 28 kolejnic 5 v podobě vodicích kladek 29 a trakčního ústrojí 30, která slouží pro kontinuální dopravu kolejnic 5 v podélném směru stroje 1. Jednotlivé úseky kolejnic 5 jsou v průběhu této přepravy navzájem spojeny do průchozí dlouhé kolejnice 5, která je v průběhu pokládání koleje 7 přesunuta dopředu do té míry, až se dostane styčnicový spoj do oblasti konce 12 druhé rámové části 4. Na podkladě neznázorněného ústrojí pro spuštění kolejnice 5 se potom po uvolnění styčnice v dopravním směru přední kolejnicový úsek 45 spustí a prostřednictvím spojky 46 se spojí s volným koncem kolejnice 5, která se pokládá na nově položené pražce 6. Za účelem položení a rozpeření kolejnic 5 na pražcích 6 jsou na druhé rámové části 4 namontovány výškově a bočně přestavitelně, a to prostřednictvím pohonů 32, vodicí prostředky 31 kolejnic 5.
Na tom konci 12 druhé rámové části 4, který je více vzdálen od kloubu 9, je uspořádána kpokládacímu ústrojí 22 pražců 6 přiřazená, případně pro jeho pozorování upravená trakční a pracovní kabina 33.
Druhá rámová část 4, která je v průběhu pracovního nasazení prostřednictvím kloubu 9 přechodně spojena s první rámovou částí 3, je relativně k ní vytvořena v podélném směru stroje 1 posuvně a má k tomuto účelu v oblasti kloubu 9 pomocný kolejový podvozek 34, kteiý v podstatě sestává ze dvou kladek 35 s okolkem, které jsou upraveny ve vzájemném odstupu v příčném směru stroje 1 a které jsou určeny pro odvalování na kolejnicové pojízdné dráze 23. Tyto kladky 35 s okolkem jsou kolem vodorovného a kolmo k podélnému směru stroje 1 upraveného hřídele 37 upevněny výkyvné na druhé rámové části 4 strojového rámu 2 a jsou spojeny s výkyvným pohonem 38. Další pohon 39 slouží pro přestavování kladek 35 s okolkem proti sobě navzájem v příčném směru stroje 1. Na volném konci 12 druhé rámové části 4 jsou přídavně upraveny dva pomocné kolejové podvozky 40 a 41, které jsou vzhledem k podélnému směru stroje 1. uspořádány po obou stranách nekolejového podvozku 13 a jsou prostřednictvím pohonů 42 vytvořeny výškově přestavitelně. Rozchod těchto pomocných kolejových podvozků 40 a 41 odpovídá rozchodu kolejových podvozků 10 a umožňuje uložení druhé rámové části 4 na koleji 7. K pomocnému kolejovému podvozku 40 je navíc přiřazen trakční pohon 43.
Na podkladě obr. 3 až obr. 7 je popsán proces přestavby, který je nutný pro uvedení stroje 1 do nasazení.
-3CZ 287153 B6
Jak je to znázorněno na obr. 3, je v průběhu přestavné jízdy stroje 1 na pracoviště druhá rámová část 4 zcela opřena na plošinovém voze 11, tvořeném první rámovou částí 3, a opírá se přitom prostřednictvím nekolejového podvozku 13 na ložné ploše 44 plošinového vozu 11, zatímco protilehlý konec druhé rámové části 4 je prostřednictvím spuštěného pomocného kolejového podvozku 34 uložen na kolejnicové pojízdné dráze 23. Pomocné kolejové podvozky 40 a 41 jsou nadzdviženy do mimoprovozní polohy. U zvoleného příkladu sestává místo nasazení z připraveného bezkolejového štěrkového lože 15, které navazuje na již položenou, strojem 1 pojížděnou kolej 7.
Při příchodu na pracoviště je druhá rámová část 4 působením trakčního pohonu 14 posunuta v pracovním směru dopředu, až pomocný kolejový podvozek 41 přečnívá přes konec první rámové části 3, případně plošinového vozu 11, jak je to znázorněno na obr. 4. Spuštěním pomocného kolejového podvozku 41 působením pohonu 42 je druhá rámová část 4 uložena na kolej 7 v bezprostřední blízkosti pracovní oblasti a současně je nadzdvižen nekolejový podvozek 13 z úložné plochy 44. Zadní konec druhé rámové části 4 se dále opírá prostřednictvím pomocného kolejového podvozku 34 na kolejnicové pojízdné dráze 23. Potom se vlaková souprava, jak je to znázorněno na obr. 5, uvede do pohybu proti směru šipky 8, čímž je plošinový vůz U téměř zcela vytažen pod stacionárně zůstávající druhou rámovou částí 4. Ktomu účelu musí být pomocný kolejový podvozek 41 prostřednictvím vhodných prostředků, jako například brzdy, polohově pevně zablokován na koleji 7, zatímco pomocný kolejový podvozek 34 se odvaluje na kolejnicové pojízdné dráze 23.
V dalším sledu je spuštěn pomocný kolejový podvozek 40 na kolej 7 a potom je pomocný kolejový podvozek 41 přemístěn vzhůru do mimoprovozní polohy. Působením trakčního pohonu 43 popojede druhá rámová část 4 ve směru k pracovišti, přičemž plošinový vůz 11, případně první rámová část 3 jsou bez pohybu, a to tak daleko, až se dostane nekolejový podvozek 13 na bezkolejovou oblast štěrkového lože 15, jak je to znázorněno na obr. 6. Současně se přesahující úseky obou rámových částí 3 a 4 k sobě navzájem přesunou tak, že mohou být spojeny prostřednictvím kloubu 9. To se uskuteční spuštěním druhé rámové části 4 na první rámovou část 3 působením výkyvného pohonu 38 pomocného kolejového podvozku 34, prostřednictvím kterého se kladky 35 s okolkem vykývnou vzhůru relativně vzhledem ke druhé rámové části 4.
Jak je to konečně patrno z obr. 7, je volný konec 12 druhé rámové části 4 vysunutím pomocného kolejového podvozku směrem vzhůru spuštěn na štěrkové lože 15 a je na něm prostřednictvím nekolejového podvozku 13 podepřen. Kolejnicové pojízdné dráhy 23 a 26 jsou prostřednictvím spojek 27 navzájem spojeny do průchozí jízdní dráhy. Dále jsou napříč vykývnuty kladky 35 s okolkem pomocného kolejového podvozku 34 za pomoci pohonů 39 do polohy, která je znázorněna čerchovaně na obr. 2, čímž se umožní neomezené pojíždění jeřábového vozu 18 na kolejnicové pojízdné dráze 23, 26. Tak může nyní začít pokládání pražců 6 a kolejnic 5 na štěrkové lože 15.
Naložení druhé rámové části 4 na první rámovou část 3 po ukončení pracovního nasazení se provede uvolněním kloubu 9 a spuštěním kladek 35 s okolky pomocného kolejového podvozku 34 na kolejnicovou pojízdnou dráhu 23. Další procesy probíhají ve srovnání s popsaným přestavováním do pracovní polohy v opačném sledu.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Stroj pro kontinuální pokládání koleje vytvořené z kolejnic a pražců, který má ze dvou v pracovním nasazení v podélném směru stroje za sebou uspořádaných, prostřednictvím kloubu
    -4CZ 287153 B6 navzájem spojených a na kolejových podvozcích uložených rámových částí sestávající strojový rám, přičemž v oblasti kloubu nad první rámovou částí upravená druhá rámová část je vzhledem k ní vytvořena v podélném směru stroje relativně posuvně a na od kloubu více vzdáleném volném konci má nekolejový podvozek, jakož i s dopravním ústrojím pražců pro kontinuální přepravu pražců v podélném směru stroje, které má na první rámové části prostřednictvím kolejnicové pojízdné dráhy pojízdný jeřábový vůz, vyznačuj ící se tím, že kloub/9/je vytvořen uvolnitelně a ke druhé rámové části /4/je v oblasti kloubu /9/ přiřazen prostřednictvím pohonu /38/ výškově přestavitelný, na kolejnicové pojízdné dráze /23/ první rámové části /3/ pojízdný, pomocný kolejový podvozek /34/.
  2. 2. Stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že v podélném směru stroje /1/ je po obou stranách nekolejového podvozku /13/ spojen s druhou rámovou částí /4/ vždy jeden další výškově přestavitelný pomocný kolejový podvozek /40, 41/, který je vytvořen pro pojíždění na kolejnicích /5/ koleje /7/.
  3. 3. Stroj podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že v oblasti kloubu /9/ upravený pomocný kolejový podvozek /34/je upevněn na druhé rámové části /4/ výkyvné kolem vodorovně a kolmo k podélnému směru stroje /1/ upraveného hřídele /37/ a je spojen s pohonem /38/, vytvořeným jako výkyvný pohon /38/.
  4. 4. Stroj podle nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že nejméně kjednomu pomocnému kolejovému podvozku /40/je přiřazen trakční pohon /43/.
  5. 5. Stroj podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že druhá rámová část /4/ má, na svém na kloub /9/ navazujícím úseku /25/, kolejnicovou pojízdnou dráhu /26/, která je v pracovním nasazení stroje /1/ vytvořena jako prodloužení k první rámové části /3/ přiřazené kolejnicové pojízdné dráhy /23/ pro pojízdnost jeřábového vozu /18/.
  6. 6. Stroj podle jednoho z nároků laž5, vyznačující se tím, že dopravní ústrojí /17/ pražců /6/ v oblasti druhé rámové části /4/je vytvořeno v podélném směru stroje /1/ upraveným dopravním pásem /19/.
  7. 7. Stroj podle nároku 6, vyznačující se tím, že dopravní ústrojí /17/ pražců /6/, vytvářející na druhé rámové části /4/ dopravní pás /19/, je uspořádáno pro vytvoření předávacího místa /20/ pražců /6/ v oblasti kolejnicové pojízdné dráhy /26/ nad vodorovnou rámovou rovinou /21/.
  8. 8. Stroj podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že druhá rámová část /4/ má v oblasti nekolejového podvozku /13/ pokládací ústrojí /22/ pražců /6/ pro ukládání pražců /6/ na štěrkové lože /15/, přičemž k pokládacímu ústrojí /22/ pražců /6/je přiřazen v dopravním směru přední konec dopravního pásu /19/ dopravního ústrojí /17/ pražců /6/.
  9. 9. Stroj podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že k první rámové části /3/ a ke druhé rámové části /4/ jsou přiřazena dopravní ústrojí /28/ kolejnic /5/ pro kontinuální dopravu kolejnic /5/ v podélném směru stroje /1/.
  10. 10. Stroj podle jednoho z nároků laž9, vyznačující se tím, že na, od kloubu /9/ více vzdáleném konci /12/, druhé rámové části /4/je uspořádána trakční a pracovní kabina /33/.
CZ19971643A 1996-06-04 1997-05-28 Machine for continuous laying of the track CZ287153B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0096796A ATA96796A (de) 1996-06-04 1996-06-04 Maschine zum verlegen eines gleises

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ164397A3 CZ164397A3 (en) 1997-12-17
CZ287153B6 true CZ287153B6 (en) 2000-09-13

Family

ID=3503931

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19971643A CZ287153B6 (en) 1996-06-04 1997-05-28 Machine for continuous laying of the track

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5778794A (cs)
EP (1) EP0811721B1 (cs)
CN (1) CN1102978C (cs)
AT (2) ATA96796A (cs)
AU (1) AU709022B2 (cs)
CA (1) CA2206742C (cs)
CZ (1) CZ287153B6 (cs)
DE (1) DE59710826D1 (cs)
ES (1) ES2208865T3 (cs)
PL (1) PL182972B1 (cs)
RU (1) RU2117721C1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3379U3 (de) * 1999-12-07 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zur verlegung eines gleises und maschine zur ablage eines gleises
AT3919U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum abbau eines alten und verlegen eines neuen gleises
AT6158U3 (de) * 2003-01-29 2004-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur behandlung eines gleises
DE20312567U1 (de) * 2003-08-13 2003-11-06 Eichholz Gmbh & Co Kg Vorrichtung zum Transport von für eine feste Fahrbahn bestimmten, vormontierten Weichen
AT505403B1 (de) * 2007-06-19 2009-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur aufnahme und lagerung von kleineisen eines gleises sowie verfahren
CN103015277A (zh) * 2012-12-21 2013-04-03 中铁科工集团有限公司 一种长钢轨铺轨机组
CN103469705B (zh) * 2013-04-22 2015-08-12 中铁二十二局集团第二工程有限公司 轨排铺轨机及其铺轨方法
CN103938508B (zh) * 2014-02-26 2016-08-31 中铁上海工程局集团有限公司 一种铺轨机整机长途运输装卸方法
CN103938509A (zh) * 2014-04-11 2014-07-23 山东莱钢建设有限公司 一种中低速磁浮轨道用轨排铺设设备
AT519220B1 (de) * 2016-11-04 2018-05-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Schienenfahrzeug mit Kranschienen für einen Portalkran
CN109722959A (zh) * 2018-11-30 2019-05-07 河南工程学院 一种矿山运输轨道铺设设备及其施工方法
RU190434U1 (ru) * 2019-04-08 2019-07-01 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Машина для смены рельсовых плетей
RU2711455C2 (ru) * 2019-04-08 2020-01-17 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Способ смены рельсовых плетей

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT308796B (de) * 1968-09-05 1973-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Einrichtung zur Erneuerung eines Gleises
CH600046A5 (cs) * 1977-04-22 1978-06-15 Matisa Materiel Ind Sa
AT359541B (de) * 1978-06-28 1980-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum auswechseln der schienen und schwellen eines gleises
IT1179729B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate
IT1179730B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate con mezzi di sostegno e di guida dell avanzamento
DE3876990D1 (de) * 1988-08-18 1993-02-04 Scheuchzer Sa Zug zur erneuerung eines eisenbahngleises.
DE9305927U1 (de) * 1993-04-20 1994-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Erneuern bzw. Verlegen eines Eisenbahngleises

Also Published As

Publication number Publication date
CA2206742A1 (en) 1997-12-04
ATE251693T1 (de) 2003-10-15
CA2206742C (en) 2004-05-18
CZ164397A3 (en) 1997-12-17
CN1102978C (zh) 2003-03-12
EP0811721A2 (de) 1997-12-10
DE59710826D1 (de) 2003-11-13
CN1172187A (zh) 1998-02-04
ES2208865T3 (es) 2004-06-16
US5778794A (en) 1998-07-14
PL182972B1 (pl) 2002-05-31
ATA96796A (de) 1997-09-15
EP0811721B1 (de) 2003-10-08
AU709022B2 (en) 1999-08-19
EP0811721A3 (de) 2002-12-04
PL320300A1 (en) 1997-12-08
AU2466897A (en) 1997-12-11
RU2117721C1 (ru) 1998-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1133758A (en) Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track switch or crossing section
CA1074620A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
CZ279143B6 (cs) Stroj pro obnovování, případně pokládání železniční koleje
US4236452A (en) Mobile apparatus for continuously renewing track
US5619928A (en) Apparatus for transporting an assembled track section
CZ285348B6 (cs) Kolejnicový nákladní vůz
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
CZ287153B6 (en) Machine for continuous laying of the track
CZ296557B6 (cs) Stroj pro odstranování staré koleje a soucasné pokládání nové koleje
JP3295213B2 (ja) 軌道突固め機械
US4211170A (en) Mobile apparatus for the continuous replacement of an old track by a new track
CZ278534B6 (en) Process of renewing track and a machinery for making the same
AU617191B2 (en) A travelling on-track machine arrangement for placing and removing sleepers
US20040144282A1 (en) Machine for the treatment of a track
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
SK379392A3 (en) Track tamping machine

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140528