CZ283296B6 - Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů - Google Patents

Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů Download PDF

Info

Publication number
CZ283296B6
CZ283296B6 CZ95771A CZ77195A CZ283296B6 CZ 283296 B6 CZ283296 B6 CZ 283296B6 CZ 95771 A CZ95771 A CZ 95771A CZ 77195 A CZ77195 A CZ 77195A CZ 283296 B6 CZ283296 B6 CZ 283296B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
catalyst
process according
mol
formic acid
nitrosopyrimidine
Prior art date
Application number
CZ95771A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ77195A3 (en
Inventor
Franz Dr. Thalhammer
Jürgen Dr. Graefe
Original Assignee
Skw Trostberg Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Skw Trostberg Ag filed Critical Skw Trostberg Ag
Publication of CZ77195A3 publication Critical patent/CZ77195A3/cs
Publication of CZ283296B6 publication Critical patent/CZ283296B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D239/00Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings
    • C07D239/02Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings
    • C07D239/24Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings having three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D239/28Heterocyclic compounds containing 1,3-diazine or hydrogenated 1,3-diazine rings not condensed with other rings having three or more double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, directly attached to ring carbon atoms
    • C07D239/46Two or more oxygen, sulphur or nitrogen atoms
    • C07D239/50Three nitrogen atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Abstract

Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů obecného vzorce I, v němž jednotlivé symboly mají specifický význam, uvedený v hlavním nároku. Postup spočívá v tom, že se výchozí 5-nitrosopyrimidinové deriváty podrobí reduktivní formylaci v přítomnosti katalyzátoru na bazi ušlechtilého kovu, kyseliny mravenčí a soli kyseliny mravenčí. Postup nevyžaduje použití plynného vodíku ani zvýšeného tlaku a je proto vhodný k provádění v technickém měřítku.ŕ

Description

Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů zodpovídajících 5nitrosopyrimidinových derivátů reduktivní formylací.
Dosavadní stav techniky
Hydrogenace substituovaných 5-nitrosopyrimidinových derivátů různými postupy je známá. Obvykle se provádí ve velkém technickém měřítku hydrogenace vodíkem pod tlakem, katalyzovaná ušlechtilými kovy. V DE 36 38 635 se například popisuje katalytická hydrogenace 15 2,4-diamino-6-hydroxy-5-nitrosopyrimidinu. DAHNP a reakce takto získaného 2,4,5-triamino-6-hydroxypyrimidinu. TAHP kyselinou mravenčí za vzniku 2,4-diamino-5-formylamino-6-hydroxypyrimidinu. DAFHP, reakce probíhá ve vodném roztoku při teplotě 20 až 80 °C a při tlaku vodíku 0,14 až 2,1 MPa v přítomnosti známých katalyzátorů hydrogenace v průběhu celé reakční doby se musí přidávat na 1 mol DAHNP kontinuálně 0,8 až 1,5 mol báze. 20 Nevýhodou tohoto redukčního postupuje na jedné straně nutnost použít vysokého tlaku vodíku, což vyžaduje použití nákladných autoklávů nebo obdobných reaktorů, a na druhé straně nutnost použití přibližně ekvimolámího množství báze k rozpuštění výchozí látky, což znamená, že při dalším zpracování reakčního roztoku je nutno vytvořit sůl, která zvyšuje zatížení životního prostředí.
V DOS 37 27 508 se popisuje redukce 5-nitrosopyrimidinových derivátů působením dithionitu sodného a následná formylace na odpovídající 5-formylaminopyrimidinové deriváty. Tento postup má tu nevýhodu, že kromě uvolnění oxidu siřičitého se vytváří také velké množství solí s obsahem síry jako vedlejších produktů, takže nejsou splněny podmínky, jichž je zapotřebí pro 30 hospodárné uskutečnění tohoto postupu v technickém měřítku.
Vynález si klade za úkol navrhnout způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů zodpovídajících 5-nitrosopyrimidinových derivátů tak, aby tento postup byl prostý nevýhod známých postupů a bylo jím možno měnit 5-nitrosopyrimidinové deriváty hospodárným 35 a z ekologického hlediska šetrným způsobem bez použití zvýšeného tlaku na požadované 5formylaminopyrimidinové deriváty.
Podstata vynálezu
Tento úkol je podle vynálezu vyřešen tak, že se výchozí látky podrobí reduktivní formylaci v přítomnosti katalyzátorů na bázi ušlechtilých kovů a v přítomnosti kyseliny mravenčí a formiátu. Bylo neočekávaně zjištěno, že tímto způsobem je požadované produkty možno získat v jediném stupni s vysokým výtěžkem a dobrou čistotou, aniž by bylo zapotřebí použít 45 zvýšeného tlaku nebo plynného vodíku.
Výchozí látkou při provádění způsobu podle vynálezu jsou 5-nitrosopyrimidinové deriváty obecného vzorce II
(Π), kde Ri až R3, stejné nebo různé, znamenají atom vodíku, hydroxyskupinu, skupinu SH, NH2, alkylaminoskupinu, atom halogenu, O-alkyl, S-alkyl, alkyl nebo aryl, přičemž alkyl znamená alifatický zbytek o 1 až 4 atomech uhlíku, z arylových zbytků je výhodný fenyl a zbytky jsou popřípadě ještě dále substituovány.
Tyto výchozí látky se uvedou do suspenze ve vodě a/nebo organickém rozpouštědle, s výhodou formamidu a/nebo kyselině mravenčí. Kyselina mravenčí může být použita ve formě zředěného vodného roztoku s koncentrací 20 až 100 % hmotnostních. Koncentrace výchozí látky v suspenzi se může pohybovat v širokém rozmezí, s výhodou 0,1 až 3,0 mol, zvláště 1,0 až 2,0 mol nitrososloučeniny na 1 litr rozpouštědla.
V případě, že se reakce neprovádí v kyselině mravenčí jako rozpouštědle, přidává se k suspenzi kyselina mravenčí, s výhodou v množství 1,0 až 10,0 a zvláště 3,5 až 5,0 mol na 1 mol nitrososloučeniny. Přidání je možno uskutečnit před reakcí nebo v jejím průběhu.
Ze solí kyseliny mravenčí jsou výhodné zejména formiáty alkalických kovů, kovů alkalických zemin, amoniaku nebo aminů. Zvláště výhodná je sůl sodná nebo draselná, amonná nebo trialkylamoniová, například triethylamoniumformiát. Použití formiátů amonného je vhodné zejména v tom případě, že matečný louh má být spálen, protože v tomto případě je možno jej spálit beze zbytku. Formiáty se s výhodou užívají v molámím množství 0,1 až 5 mol na 1 mol nitrososloučeniny. Formiáty je možno přidávat v pevné nebo rozpuštěné formě.
Mimoto je možno formiát vytvořit také in šitu například přidáním hydroxidu sodného nebo odpovídajícího aminu do suspenze s obsahem kyseliny mravenčí. V tomto případě musí být přítomno potřebné množství kyseliny mravenčí navíc ke svrchu uvedenému množství ve formě předlohy.
K suspenzi se přidává katalyzátor na bázi ušlechtilého kovu, například na bázi palladia nebo platiny na nosiči, přičemž množství přidaného katalyzátoru závisí na obsahu ušlechtilého kovu. Vhodné jsou i běžně dodávané katalyzátory. S výhodou se katalyzátor užije v takovém množství, že podíl čistého ušlechtilého kovu je 200 až 2000 mg na kg použité nitrososloučeniny. Jako nosič katalyzátoru na bázi ušlechtilého kovu je vhodné aktivní uhlí, v němž podíl ušlechtilého kovu tvoří 0,1 až 10% hmotnostních. Zvláště výhodné je použití katalyzátoru s obsahem 5% hmotnostních palladia na aktivním uhlí, zvláště při obsahu vody 40 až 60 % hmotnostních, katalyzátor se užije v množství 1 až 3 % hmotnostních sušiny, vztaženo na použitou nitrososloučeninu.
Po přidání katalyzátoru se za míchání již při teplotě místnosti počne vyvíjet oxid uhličitý. Pak se upraví reakční teplota s výhodou v rozmezí 50 až 200 a zvláště 90 až 110°C. V závislosti na reakčních podmínkách a reakčních složkách je reakce ukončena v rozmezí 1 až 10 hodin, obvykle po 2 až 3 hodinách, přičemž ukončení přeměny je možno zjistit podle odbarvení suspenze, která je na počátku obvykle intenzivně červená až fialová.
Pro většinu následných reakcí není oddělení katalyzátoru po ukončení reduktivní formylace nezbytné v případě, že je ještě v dalších stupních možno katalyzátor oddělit. Vzniklé 5-formal-2CZ 283296 B6 aminopyrimidinové deriváty mají obvykle tak vysokou čistotu, že je možno je bez dalšího čištění přímo použít pro syntézu dalších produktů, například purinů.
V případě, že je žádoucí katalyzátor oddělit, je vhodné suspenzi zchladit k izolaci reakčního produktu, pevný podíl oddělit například filtrací a filtrační koláč promýt vodou. K oddělení katalyzátoru na bázi ušlechtilého kovu se pak filtrační koláč rozpustí ve zředěném hydroxidu sodném, například s koncentrací 5 % hmotnostních, katalyzátor se odfiltruje a produkt se opět vysráží přidáním kyseliny, s výhodou kyseliny mravenčí.
V mnoha případech je možné příslušným zředěním udržet produkt v roztoku. V tomto případě se s výhodou katalyzátor oddělí od ještě horkého roztoku a produkt se nechá vykrystalizovat odpařením roztoku a/nebo zchlazením. Tímto způsobem je možno získat velmi čistý produkt.
Způsobem podle vynálezu je možno připravit 5-formylaminopyrimidinové deriváty s výtěžkem až 98 % a čistotou vyšší než 98 %. Vzhledem k vysokému výtěžku a poměrně malým technickým nákladům (není nutno použít vyšší tlak ani vodík) je způsob podle vynálezu zvláště vhodný k provádění v technickém měřítku.
Praktické provedení způsobu podle vynálezu bude osvětleno následujícími příklady.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
31,7 g, 0,2 mol 2,4-diamino-6-hydroxy-5-nitrosopyrimidinu, DAHNP se uvede do suspenze ve 100 ml vody a přidá se 37,2 g, 0,8 mol 98 % kyseliny mravenčí. Pak se za míchání přidá ještě 6,4 g, 0,1 mol formiátu amonného a 1,0 g katalyzátoru na bázi palladia na aktivním uhlí (typ E10 R/W, 5 % palladia, 50 % vody). Již při teplotě místnosti je možno pozorovat slabý vývoj plynu. Teplota se zvýší až na 100 °C pod zpětným chladičem a při této teplotě se 2 hodiny energicky míchá. Po 1,2 hodině se suspenze, která byla na počátku růžová, zbarví do šedá vzhledem k přítomnosti katalyzátoru. Pak se suspenze zchladí na 10 °C a vytvořené krystalky se odfiltrují na nuči za odsávání. Filtrační koláč se rozpustí ve 160 ml 5 % hydroxidu sodného a katalyzátor se odfiltruje. Přidáním 9,3 g 85 % kyseliny mravenčí (% hmotnostní) se produkt opět vysráží, odfiltruje, promyje 2 x 15 ml vody a pak se suší ve vakuu při teplotě 60 °C.
Tímto způsobem se získá 32,1 g bezbarvých krystalků, které obsahují 98,1 % 2,4-diamino-5formylamino-6-hydroxypyrimidinu, což odpovídá celkovému výtěžku 94,8 %.
Příklad 2
31,7 g, 0,2 mol DAHNP se uvede do suspenze ve 100 ml 85 % kyseliny mravenčí. K suspenzi se po kapkách přidá 44,3 g, 0,6 mol amoniaku ve formě roztoku s koncentrací 23 % hmotnostních amoniaku ve vodě a 1,0 g katalyzátoru na bázi palladia z příkladu 1. Za vzniku oxidu uhličitého a za energického míchání se směs zahřeje na 100 °C a na této teplotě se udržuje celkem 3 hodiny. Po 2 hodinách se suspenze odbarví. Po zchlazení se vzorek analyzuje pomocí HPLC k průkazu obsahu DAFHP. Byl zjištěn obsah této látky 32,3 g, což odpovídá přeměně na 96 %, přičemž nebylo možno prokázat žádné zbytky výchozí látky, ani žádné vedlejší produkty reakce.
-3CZ 283296 B6
Příklad 3
31,7 g, 0,2 mol DAHNP se uvede do suspenze ve 100 ml formamidu a přidá se 38,4 g, 0,6 mol mravenčanu amonného. Pak se přidá ještě 37,2 g, 0,8 mol kyseliny mravenčí a za míchání ještě 1,0 g katalyzátoru na bázi palladia z příkladu 1 a směs se zahřeje na 100 °C. Za vývoje plynu se suspenze v průběhu 3 hodin odbarví. Po zchlazení se průběh reakce stanoví analýzou vzorku pomocí HPLC. Byla prokázána přeměna na DAFHP na 96,2 %. Nebylo možno prokázat ani výchozí látku, ani žádný vedlejší produkt.
Příklad 4
K suspenzi 31,7 g, 0,2 mol DAHNP ve 100 ml vody se přidá 37,2 g, 0,8 mol kyseliny mravenčí a 20,5 g, 0,3 mol mravenčanu sodného. Po přidání 1,0 g katalyzátoru na bázi palladia podle příkladu 1 se směs vaří pod zpětným chladičem za energického míchání, přičemž dochází k uvolnění oxidu uhličitého. Po 2 hodinách se suspenze odbarví a po další hodině se zchladí, filtrací se získá 33,6 g šedých krystalků. Tyto krystalky se rozpustí ve 160 ml 5 % hydroxidu sodného, katalyzátor se odfiltruje a produkt se opět vysráží přidáním 9,5 g 98 % kyseliny mravenčí. Po zchlazení na 0 °C se ve výtěžku 97,8 % získá 33,0 g výsledného DAFHP ve formě bezbarvého, jemně krystalického prášku.
Příklad 5
31,7 g, 0,2 mol DAHNP se uvede do suspenze v 1500 ml vody a pak se přidá 37,2 g, 0,8 mol kyseliny mravenčí, 38,7 g, 0,6 mol mravenčanu amonného a 1,0 g katalyzátoru na bázi palladia z příkladu 1. Suspenze se za energického míchání vaří pod zpětným chladičem. Po 3 hodinách vznikne černý roztok.
Tento roztok se za horka zfiltruje k odstranění katalyzátoru a pak se pomalu zchladí. Při chlazení dojde ke krystalizací bezbarvých krystalků DAFHP. Krystalizace je ukončena po zchlazení na 0 °C, krystalky se pak odfiltrují za odsávání. Tímto způsobem se ve výtěžku 79 % získá 26,7 g bezbarvých krystalků s čistotou 99,1 %.
Příklad 6
K suspenzi 7,9 g, 0,05 mol 2,4,6-triamino-5-nitrosopyrimidinu v 50 ml vody se přidá 3,25 g, 0,05 mol mravenčanu amonného, 13,9 g, 0,3 mol kyseliny mravenčí a 0,5 g katalyzátoru na bázi palladia z příkladu 1. Směs se zahřívá 4 hodiny na teplotu 100 °C. Po zchlazení se katalyzátor odfiltruje, filtrát se odpaří na objem přibližně 25 ml a přidá se přibližně 10 ml 25 % hydroxidu sodného až do pH 7,5. Tím vznikne krystalická suspenze, která se zfiltruje za odsávání. Uvedeným způsobem se ve výtěžku 87% získá 8,1 g světle béžových krystalků výsledného 2,4,6-triaminu-5-formylaminopyrimidinhydrátu.
Analýza:
vypočteno C 32,25, H 5,41, N 45,14 %, nalezeno C 32,19, H 5,60, N 44,98 %.
Příklad 7
15,5 g, 0,1 mol 4,6-dihydroxy-2-methyl-5-nitrosopyrimidinu se uvede do suspenze v 50 ml vody, k suspenzi se přidá 18,2 g, 0,4 mol kyseliny mravenčí a3,4g, 0,05 mol mravenčanu
-4CZ 283296 B6 sodného a za míchání se přidá 0,5 g katalyzátoru na bázi palladia z příkladu 1. Zbarvená suspenze se pak k odbarvení zahřívá na teplotu 100 °C, pak se zchladí na 10 °C a vytvořené krystalky se odfiltrují za odsávání. Filtrační koláč, který ještě obsahuje katalyzátor, se nechá překrystalovat z vody po filtraci za horka. Krystalky se pak suší ve vakuu při teplotě 60 °C, čímž se ve výtěžku 80 % teoretického množství získá 13,5 g produktu.
Analýza:
vypočteno C 42,60, H 4,17, N 24,84 %, nalezeno C 42,58, H 4,29, N 24,69 %.

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů obecného vzorce I (I), kde
    R1 až R3 jsou stejné nebo různé a znamenají vodík, hydroxyskupinu, skupinu SH, NH2, alkylaminoskupinu, atom halogenu, O-alkyl, S-alkyl, alkyl nebo fenyl, kde alkyl je alifatický zbytek o 1 až 4 atomech uhlíku, zodpovídajících 5-nitrosopyrimidinových derivátů, vyznačující se tím, že se výchozí látky podrobí reduktivní formylaci v přítomnosti katalyzátoru na bázi ušlechtilého kovu, kyseliny mravenčí a soli kyseliny mravenčí.
  2. 2. Způsob podle nárokuj, vyznačující se tím, že se reduktivní formylace provádí ve vodě a/nebo v organickém rozpouštědle.
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se t í m , že se jako organické rozpouštědlo užije formamid a/nebo kyselina mravenčí.
  4. 4. Způsob podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že se koncentrace nitrososloučeniny upraví na 0,1 až 3,0, s výhodou 1,0 až 2,0 mol/1 rozpouštědla.
  5. 5. Způsob podle některého z nároku 1 až 4, vyznačující se tím, že se jako výchozí látka užije 2,4-diamino-6-hydroxy-5-nitrosopyrimidin nebo 2,4,6-triamino-5-nitrosopyrimidin.
  6. 6. Způsob podle některého z nároků laž5, vyznačující se tím, že se kyselina mravenčí užije v množství 1,0 až 10,0 mol, s výhodou 3,5 až 5 mol na 1 mol použitého nitrosopyrimidinu.
    -5CZ 283296 B6
  7. 7. Způsob podle některého z nároků laž6, vyznačující se tím, že se jako sůl kyseliny mravenčí užije formiát alkalického kovu, kovu alkalických zemin, amoniaku nebo aminu.
  8. 8. Způsob podle některého z nároků laž7, vyznačující se tím, že se mravenčan užije v množství 0,1 až 5 mol na 1 mol použitého nitrosopyrimidinu.
  9. 9. Způsob podle některého z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že se k provádění reakce užije katalyzátor na bázi palladia nebo platiny.
  10. 10. Způsob podle některého z nároků laž9, vyznačující se tím, že se užije 200 až 2000 mg čistého ušlechtilého kovu jako katalyzátoru na 1 kg použité nitrososloučeniny.
  11. 11. Způsob podle některého z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že se užije katalyzátor na aktivním uhlí jako na nosiči, přičemž obsah ušlechtilého kovu v katalyzátoru je 0,1 až 10 % hmotnostních.
  12. 12. Způsob podle některého z nároků lažll, vyznačující se tím, že se reakce provádí při teplotě v rozmezí 50 až 200 °C, s výhodou při teplotě v rozmezí 90 až 110 °C.
  13. 13. Způsob podle některého z nároků 1 až 12, vyznačující se tím, že se katalyzátor od reakční směsi odfiltruje a produkt se nechá z roztoku krystalizovat odpařením a/nebo zchlazením roztoku.
  14. 14. Způsob podle některého z nároků 1 až 13, vyznačující se tím, že sek reakční směsi přidává hydroxid sodný tak dlouho, až se produkt úplně rozpustí, pak se katalyzátor od rozpuštěného produktu odfiltruje a nakonec se znovu vysráží výsledná formylaminosloučenina kyselinou, s výhodou kyselinou mravenčí.
CZ95771A 1994-03-28 1995-03-28 Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů CZ283296B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4410678A DE4410678A1 (de) 1994-03-28 1994-03-28 Verfahren zur Herstellung von 5-Formylamino-pyrimidinen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ77195A3 CZ77195A3 (en) 1996-08-14
CZ283296B6 true CZ283296B6 (cs) 1998-02-18

Family

ID=6514026

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95771A CZ283296B6 (cs) 1994-03-28 1995-03-28 Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5648490A (cs)
EP (1) EP0675113A3 (cs)
JP (1) JPH07278120A (cs)
CA (1) CA2145022A1 (cs)
CZ (1) CZ283296B6 (cs)
DE (1) DE4410678A1 (cs)
FI (1) FI951441A (cs)
HU (1) HUT71641A (cs)
SK (1) SK39795A3 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100527624B1 (ko) * 2003-08-21 2005-11-22 한기종 질소에 포밀기를 갖는 아민유도체의 새로운 제조방법
CN111646994B (zh) * 2019-12-13 2023-04-18 潍坊奥通药业有限公司 2,4-二氨基-6-羟基-5-甲酰胺基嘧啶的制备方法及其应用

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU737399A1 (ru) * 1977-12-26 1980-05-30 Московский Ордена Ленина И Ордена Трудового Красного Знамени Химико- Технологический Институт Им. Д.И. Менделеева Способ получени 3-метил-или1,3-диметил 4-амино-5-формиламино-2,6-диоксипиримидина
SE8602887D0 (sv) * 1986-06-27 1986-06-27 Draco Ab New chemical method
DE3638635A1 (de) * 1986-11-12 1988-05-26 Boehringer Ingelheim Kg Verbessertes verfahren zur katalytischen hydrierung von dahnp und zur herstellung von dafhp
DE3727508A1 (de) * 1987-08-18 1989-03-02 Boehringer Ingelheim Kg Verfahren zur herstellung von natriumpurinen

Also Published As

Publication number Publication date
CA2145022A1 (en) 1995-09-29
EP0675113A2 (de) 1995-10-04
FI951441A0 (fi) 1995-03-27
DE4410678A1 (de) 1995-10-05
EP0675113A3 (de) 1995-10-25
CZ77195A3 (en) 1996-08-14
FI951441A (fi) 1995-09-29
US5648490A (en) 1997-07-15
HUT71641A (en) 1996-01-29
HU9500888D0 (en) 1995-05-29
SK39795A3 (en) 1995-10-11
JPH07278120A (ja) 1995-10-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR0149172B1 (ko) 치환 이소플라본 유도체의 개량된 제조방법
KR101832396B1 (ko) 에르고티오네인 및 이것의 유사체의 합성법
RU2090566C1 (ru) Способ получения 9-замещенных производных гуанина
CZ18597A3 (en) Process for preparing 5-amino-2,4,6-triiodine-1,3-benzenedicarboxylic acid
JP2941287B2 (ja) 2,4,6−トリメルカプト−s−トリアジン−9−水和物の3ナトリウム塩の製造法
CZ283296B6 (cs) Způsob výroby 5-formylaminopyrimidinových derivátů
SU508182A3 (ru) Способ получени замещенного фенил-ацетилгуанидина
JPH0616617A (ja) グアニジン誘導体の製造方法
KR100306200B1 (ko) 아미노트리아진유도체의제조방법
US5688947A (en) Production of purines via reductive formylation
RU2178413C2 (ru) Способ получения 3-амино-1,2,4-бензотриазин-1,4-диоксида (варианты)
CZ291600B6 (cs) Způsob výroby formylimidazolů
EP0045503B1 (en) Process for preparing adenine
US5521313A (en) Process for preparing certain azapirones
CA2436265A1 (en) 3-(3-amidinophenyl)-5-[({[1-(1-iminoethyl)-4-piperidyl]methyl}amino)methyl]benzoic acid dihydrochloride and process for preparing the same
US5264573A (en) Process for preparing 2-chloro-1,7-dihydropurin-6-one and a process for its purification
SU1639431A3 (ru) Способ получени производных @ -аспартилфенил-аланина
Sato et al. Studies on Organic Sulfur Comqounds. I. Thioformyl Phenylhydrazine
EP0552912A2 (en) Method for producing 2,6-dihydroxybenzoic acid
US4734509A (en) Preparation of 4(5)-hydroxymethyl-5(4)-methylimidazole
RU1549009C (ru) Способ получени декаванадатов щелочных и щелочно-земельных металлов
SU1456404A1 (ru) Способ получени 2-нитрозо-1-нафтола
US4080326A (en) Acetic acid derivatives and processes for their production
NO131423B (cs)
JPS59204158A (ja) P−アミノベンゾイルグルタミン酸の製造法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20000328