CZ283155B6 - Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem - Google Patents

Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem Download PDF

Info

Publication number
CZ283155B6
CZ283155B6 CS912894A CS289491A CZ283155B6 CZ 283155 B6 CZ283155 B6 CZ 283155B6 CS 912894 A CS912894 A CS 912894A CS 289491 A CS289491 A CS 289491A CZ 283155 B6 CZ283155 B6 CZ 283155B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
sliver
strand
machine
fiber
circular
Prior art date
Application number
CS912894A
Other languages
English (en)
Inventor
Rudolf Ing. Šrámek
Original Assignee
Rieter Elitex A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Elitex A.S. filed Critical Rieter Elitex A.S.
Priority to CS912894A priority Critical patent/CZ283155B6/cs
Priority to CH02830/92A priority patent/CH687701A5/de
Priority to ITMI922151A priority patent/IT1255493B/it
Priority to DE4231698A priority patent/DE4231698A1/de
Publication of CZ289491A3 publication Critical patent/CZ289491A3/cs
Publication of CZ283155B6 publication Critical patent/CZ283155B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H9/00Arrangements for replacing or removing bobbins, cores, receptacles, or completed packages at paying-out or take-up stations ; Combination of spinning-winding machine
    • D01H9/005Arrangements for replacing or removing bobbins, cores, receptacles, or completed packages at paying-out or take-up stations ; Combination of spinning-winding machine for removing empty packages or cans and replacing by completed (full) packages or cans at paying-out stations; also combined with piecing of the roving
    • D01H9/008Arrangements for replacing or removing bobbins, cores, receptacles, or completed packages at paying-out or take-up stations ; Combination of spinning-winding machine for removing empty packages or cans and replacing by completed (full) packages or cans at paying-out stations; also combined with piecing of the roving for cans

Abstract

Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým strojem (1), v němž se vlákenný pramen (3) vyrábí a plní do konví (4) protáhlého půdorysného průřezu, a finálním strojem (9), kterým se vlákenný pramen (3) z konví (4) odebírá a v němž se zpracovává, zejména bezvřetenovým dopřádacím strojem. Konev (4) se po naplnění vlákenným pramenem (3) na pramenovém stroji (1) bez přerušení dodávky vlákenného pramene (3) přesune do zařízení (6) pro úpravu vlákenného pramene (3) a na její místo do plnicí pozice pramenového stroje (1) se zasune prázdná konev (41), která se začne plnit vlákenným pramenem (3). V zařízení (6) pro úpravu vlákenného pramene (3) se vlákenný pramen (3) mezi plnou konví (42) a plnící se konví (4) přeruší, načež se volný konec vlákenného pramene (3) z plné konve (42) přetvoří ve zpevněnou zaváděcí špici (13), jež se uloží na podpěrný nosič (14) na okraji konve (4), která se pak transportním zařízením přemístí k finálnímu stroji (9), jehož mechanismem se zpŕ

Description

Způsob přípravy vlákenného pramene
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým strojem, v němž se vlákenný pramen vyrábí a plní do konví protáhlého půdorysného průřezu a finálním strojem, kterým se vlákenný pramen z konví odebírá a v němž se zpracovává, zejména bezvřetenovým dopřádacím strojem.
Dosavadní stav techniky
Za účelem automatizace procesu výroby příze, zejména v přádelnách s bezvřetenovými dopřádacími stroji byla vytvořena celá řada způsobů přípravy konví a zařízení kjejich realizaci. Úkolem je vytvořit systém manipulace s konvemi, který umožní jejich snadné umístění k jednotlivým spřádacím místům a automatizované obnovení spřádacího procesu při řešení automatizovaného systému. Spolu s manipulací s konvemi souvisí příprava pramene, a to jak při jeho plnění do konve a při výměně konví u pramenového stroje, tak i u finálního stroje při zavádění pramene do pracovního mechanismu.
Známý způsob přípravy vlákenného pramene je určen pro automatizované provozy přádelen, kde je na konec pramene vcházejícího do bezvřetenového dopřádacího stroje nasazen začátek nového vlákenného pramene (DE OS 3501874). Začátek nového vlákenného pramene je přitom uložen ve zvláštním držáku na okraji konve, v němž je pramen sevřen. U tohoto řešení je pramen vyjímán z konve spolu s držákem, který pak spolupracuje při následných operacích spojování konce a začátku pramene, což je technicky složité.
Dále je znám způsob zpracování vlákenného pramene, který je vyráběn na prvním stroji a odkládán do zásobníků a který je dále zpracováván na druhém stroji, který je s prvním strojem spojen pomocí transportního zařízení zásobníků, přičemž na prvním stroji je konec vlákenného pramene uloženého v každém zásobníku automaticky uchopen, přiveden na předem dané místo zásobníku a tam uložen v určeném místě.
Proces zachycení konce pramene probíhá na prvním stroji vyrábějícím pramen při zastavení ukládání pramene do zásobníků, přičemž konec pramene je zachycován po jeho přerušení přímo pod otočným talířem ukládacího zařízení, aniž se zásobník posune nebo po jeho částečném odsunutí, kdy se pramen opět odstřihne pod otočným talířem ukládacího ústrojí.
Nevýhodou je nutnost přerušení ukládání pramene do konví, související většinou s přerušením jeho výroby a zároveň skutečnost, že konec pramene z plné konve lze použít pouze k napojení na konec pramene vcházející do bezvřetenového stroje a nelze ho žádnými mechanizačními prostředky zavést přímo do podávacího ústrojí spřádací jednotky bezvřetenového dopřádacího stroje.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody jsou odstraněny způsobem přípravy pramene mezi pramenovým a finálním strojem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že konev se po naplnění vlákenným pramenem na pramenovém stroji přesune do zařízení pro úpravu pramene a na její místo do plnicí pozice pramenového stroje se zasune prázdná konev, která se začne plnit vlákenným pramenem, přičemž při přesouvání pramenových konví nedojde k přerušení dodávky vlákenného pramene, načež se v zařízení pro úpravu pramene vlákenný pramen mezi plnou a plnící se konví přeruší a volný konec vlákenného pramene z plné konve se přetvoří ve zpevněnou zaváděcí špici, jež se uloží na podpěrný nosič na okraji konve, která se pak transportním zařízením přemístí k finálnímu stroji, jehož mechanismem se zpevněná zaváděcí špice uchopí a dopředným pohybem uchopovacího mechanismu se zavede do podávacího ústrojí spřádací jednotky, v němž se tato zpevněná zaváděcí špice před následným zpracováním
- 1 CZ 283155 B6 vlákenného pramene vyčesáním a odsátím odstraní, čímž se zabezpečí automatické zásobování finálního stroje vlákenným pramenem stále stejné kvality.
Takto koncipovaný způsob je založený na tom, že pro zvýšení spolehlivosti manipulačních operací s pramenem je výhodné zařadit speciální zařízení mezi pramenový stroj a technologicky následný finální stroj. To umožní, mimo jiné výhody, přeměnit konec pramene ve zpevněnou zaváděcí špici. Tato špice má speciální poslání pouze pro účely manipulace s pramenem, zejména jeho zavedení do spřádací jednotky aje proto nutné ji z dalšího výrobního procesu odstranit. Je proto speciální částí pramene pro výrobu příze. Speciální charakter a mimořádné zpevnění zaváděcí špice vznikne použitím rotujícího média, do kterého se přivádí kapalina, nebo pára. Je výhodné, když se rotující médium přesouvá ke špici pramene ve směru ubývajícího počtu vláken.
Přehled obrázků na výkrese
Způsob přípravy vlákenného pramene podle vynálezu lze provádět například na zařízení, které je schematicky znázorněno na přiloženém výkrese, kde značí obr. 1 celkové schéma zařízení k provádění způsobu podle vynálezu, obr. 2 nárys nekruhové konve s podpěrným nosičem, obr. 3 půdorys nekruhové konve, obr. 4 bokorys nekruhové konve, obr. 5 podpěrný nosič v půdorysném detailu, obr. 6 řez detailem podpěrného nosiče, obr. 7 půdorys části obslužného zařízení s horizontálním řezem spřádací jednotkou a obr. 8 nárys části obslužného zařízení s vertikálním řezem spřádací jednotkou.
Příklady provedení vynálezu
Pramenový stroj 1, produkující pramen je opatřen ukládacím zařízením 2 pramene 3, sloužícím k ukládání pramene 3 známým způsobem do konví protáhlého půdorysného profilu, dále jen nekruhových konví. Prázdné nekruhové konve 4 jsou uloženy před pramenovým strojem 1 v zásobníku 5 prázdných nekruhových konví 41, který je opatřen známým ústrojím pro přesouvání konví.
Výstupu pramenového stroje 1 je přiřazeno zařízení 6 pro úpravu pramene do požadovaného tvaru, v němž je vytvořena dráha pro přesouvání nekruhové konve 4 z pramenového stroje 1 přes zařízení pro úpravu pramene do zásobníku 7 plných nekruhových konví 42.
Zásobníkům 5, 7 prázdných a plných nekruhových konví 41, 42 je přiřazeno transportní zařízení, které tvoří pojízdný vozík 8, opatřený známým zařízením pro nasouvání nekruhových konví 4 na vozík 8 a jejich vysouvání z vozíku 8. Pojízdný vozík 8 slouží k dopravě plných nekruhových konví 42 ze zásobníku 7 plných nekruhových konví 42 ke stroji na zpracování vlákenného pramene 3, u znázorněného příkladu provedení k bezvřetenovému dopřádacímu stroji. Bezvřetenový dopřádací stroj sestává z velkého počtu vedle sebe uspořádaných spřádacích míst 10 uložených po obou stranách stroje, pod nimiž jsou uloženy po obou stranách stroje v jedné řadě vedle sebe nekruhové konve 4, to znamená pod každým spřádacím místem se nachází právě jedna nekruhová konev 4. Bezvřetenový dopřádací stroj je dále vybaven známým obslužným zařízením 11, jež je opatřeno zařízením pro zavádění zpevněné zaváděcí špice 13 vlákenného pramene do pracovních orgánů příslušného spřádacího místa bezvřetenového dopřádacího stroje, to znamená do podávacího ústrojí spřádací jednotky příslušného spřádacího místa 10. Zařízení pro zavádění zpevněné zaváděcí špice 13 vlákenného pramene do pracovních orgánů spřádacího místa 10 může být u jiného provedení součástí spřádacího místa bezvřetenového dopřádacího stroje, nebo pracovního místa jiného stroje 9 na zpracování vlákenného pramene.
Ukládací zařízení 2 vlákenného pramene 3 je tvořeno například známou svinovací hlavou 12, kterou je vlákenný pramen 3 známým způsobem ukládán do nekruhových konví 4.
Zařízení 6 pro úpravu konce vlákenného pramene obsahuje ústrojí pro zachycení vlákenného pramene 3 mezi plnou nekruhovou konví 42, nacházející se v zařízení 6 pro úpravu vlákenného pramene 3, a plnící se nekruhovou konví 4, nacházející se pod ukládacím zařízením 2
-2CZ 283155 B6 pramenového stroje 1. Ústrojí pro zachycení vlákenného pramene 3 slouží obvykle také k přerušení vlákenného pramene 3 mezi plnou a plnící se nekruhovou konví 4 a k přenášení vytvořeného volného konce vlákenného pramene 3 z plné nekruhové konve 42 do ústrojí pro vytváření zpevněné zaváděcí špice 13 a pro přenášení zpevněné zaváděcí špice 13, vytvořené v tomto ústrojí, a k jejímu uložení na podpěrný nosič 14 upevněný na okraji nekruhové konve 4.
K. přenášení vytvořeného volného konce vlákenného pramene 3 do ústrojí pro vytváření zpevněné zaváděcí špice 13 může být vytvořeno zvláštní ústrojí, stejně jako k přenášení zpevněné zaváděcí špice 13 z ústrojí pro její vytváření k podpěrnému nosiči 14 a k ukládání zpevněné zaváděcí špice na tento podpěrný nosič 14.
Ústrojí pro vytváření zpevněné zaváděcí špice 13 může být tvořeno například pneumatickým zkracovacím ústrojím, vlhčícím ústrojím a ústrojím pro odstranění přebytečné kapaliny, například ždímacím nebo sušicím ústrojím. Místo pneumatického zkracovacího ústrojí může být použito i mechanického zkracovacího ústrojí, nebo může být pneumatické zkracovací ústrojí spojeno s vlhčícím ústrojím nebo může být volný konec vlákenného pramene zkracován do zpevněné zaváděcí špice 13 pomocí kapaliny.
Zařízení pro zavádění zpevněné zaváděcí špice 13 vlákenného pramene 3 do podávacího ústrojí, tvořeného například zhušťovačem 101 apodávacím válečkem 102 spřádací jednotky bezvřetenového dopřádacího stroje, je u příkladu provedení, znázorněného na obr. 7 a 8, umístěno na obslužném zařízení a tvořeno skřipcem 111 se dvěma zaváděcími rameny 112, 113 zkosenými na koncích do ostrého úhlu, z nichž alespoň jedno zaváděcí rameno je uloženo otočně. Vlastní zaváděcí mechanismus je spřažen s pneumatickým válcem 114 a zároveň pomocí čepu 115 a kladky 116 s nekruhovou vačkou 117, které slouží k pohonu skřipce 111 při zachycování zpevněné zaváděcí špice 13 a při jejím zavádění do podávacího ústrojí spřádacího místa 10 bezvřetenového dopřádacího stroje.
Podpěrný nosič 14 je u příkladu provedení tvořen podpěrným stolečkem, upevněným pod horním okrajem nekruhové konve 4 na jedné její kratší straně. V horní části podpěrného stolečku je vytvořena ukládací drážka 141, která je přerušena vybráním 142, jehož hloubka je větší než hloubka ukládací drážky 141, jak je znázorněno na obr. 2 až 6.
V pramenovém stroji 1 se vyrábí vlákenný pramen 3, který vstupuje do ukládacího zařízení 2, jímž je známým způsobem, například pomocí svinovací hlavy 12, ukládán do nekruhové konve 4. Nekruhová konev 4 přitom vykonává posuvně vratný pohyb, zatímco svinovací hlava 12 pohyb otáčivý. Výslednice těchto pohybů je cykloida a v tomto tvaru je vlákenný pramen 3 ukládán do vrstev v nekruhové konvi 4. Pro zvýšení obsahu vlákenného pramene 3 v nekruhové konvi 4 se její posuvně vratné pohyby přesouvají do strany.
Po naplnění nekruhové konve 4 vlákenným pramenem 3 se provádí automatická výměna plné nekruhové konve 42 za prázdnou nekruhovou konev 41 ze zásobníku 5 prázdných nekruhových konví, přičemž se prázdná nekruhová konev 41 pohybuje ve směru šipky 20 do plnicího místa ukládacího zařízení, ze kterého se plná nekruhová konev 42 bez přerušení procesu výroby a ukládání vlákenného pramene 3 rychlým pohybem přesune ve směru šipky 21 do zařízení 6 pro úpravu vlákenného pramene, které provádí s vlákenným pramenem 3 několik operací.
První operací je přerušení vlákenného pramene 3 mezi plnou a plnící se prázdnou nekruhovou konví 4 a zachycení konce vlákenného pramene 3 z plné nekruhové konve 42, která se nachází v zařízení 6 pro úpravu vlákenného pramene 3. Tyto činnosti mohou probíhat v libovolném pořadí. Buď se nejprve vlákenný pramen 3 mezi plnou a plnící se prázdnou nekruhovou konví 4 přeruší a potom se zachytí vytvořený volný konec vlákenného pramene 3 z plné nekruhové konve 42, nebo se nejprve vlákenný pramen 3 zachytí mezi plnou a plnící se prázdnou nekruhovou konví 4 a pak se přeruší mezi místem zachycení a plnící se prázdnou nekruhovou konví 4, takže konec vlákenného pramene 3 z plné nekruhové konve 42 je stále zachycen.
Tento zachycený konec vlákenného pramene 3 se potom přemístí ve směru šipky 22 na tu stranu zařízení 6 pro úpravu pramene, kde se nachází okraj nekruhové konve 4, na němž je umístěn
- 3 CZ 283155 B6 podpěrný nosič 14. Zde se volný konec vlákenného pramene 3 zavede do dutiny, například trysky, v níž se na něj působí proudem rotujícího média, kterým může být vzduch, pára, směs vzduchu a páry nebo rozptýlené kapaliny. Rotací tohoto média se dosáhne zakroucení a zpevnění volného konce vlákenného pramene 3, čímž se tento volný konec vlákenného pramene 3 přetvoří ve zpevněnou zaváděcí špici 13.
Pro zvýšení účinku zakrucování a zpevňování volného konce vlákenného pramene 3 je výhodné, když se proud rotujícího média ve výše zmíněné dutině pohybuje podél vlákenného pramene 3 směrem k jeho konci, to znamená ve směru klesajícího počtu vláken v průřezu vlákenného pramene 3. Tím se dosáhne vyšší pevnosti a lepšího tvaru zpevněné zaváděcí špice 12Zpevněná zaváděcí špice 13 se potom uloží do ukládací drážky 141 podpěrného nosiče 14, upevněného na boční stěně nekruhové konve 4, pod jejím horním okrajem nebo zároveň s tímto okrajem. Vzhledem k tomu, že zpevněná zaváděcí špice 13 je velmi kompaktní, lze ji do ukládací drážky 141 podpěrného nosiče 14 pouze volně položit a není třeba ji zachycovat svěmými prostředky, jako tomu bylo u dosud známých zařízení. Je výhodné zajistit směrovou orientaci zpevněné zaváděcí špice 13 ve dvou bodech, to znamená ukládání zpevněné zaváděcí špice 13 do ukládací drážky 141 podpěrného nosiče 14 vždy ve stejném směru.
Tím jsou ukončeny všechny operace v zařízení 6 pro úpravu pramene a plná nekruhová konev 42 s vytvořenou zpevněnou zaváděcí špicí 13 uloženou na podpěrném nosiči 14 se přemístí ve směru šipky 23 do patřičné polohy v zásobníku 7 plných nekruhových konví. K tomuto zásobníku 7 se přemístí pojízdný vozík 8, který v předchozí fázi vyložil prázdné nekruhové konve 4 do zásobníku 5 prázdných nekruhových konví. Plné nekruhové konve 42 se přemístí ze zásobníku 7 na pojízdný vozík 8 ve směru šipky 24, přičemž na pojízdném vozíku zůstane jedno místo pro nekruhovou konev 4 prázdné. Potom se pojízdný vozík 8 přemístí po dráze 81 ke stroji 9 na zpracování vlákenného pramene, u příkladu provedení k bezvřetenovému dopřádacímu stroji.
Pojízdný vozík 8 přijede ke spřádacímu místu 10, kde již byl všechen vlákenný pramen 3 z příslušné nekruhové konve 4 spotřebován a kde je tedy třeba nahradit prázdnou nekruhovou konev 41 plnou nekruhovou konví 42. Pojízdný vozík 8 nejdříve na své prázdné místo přesune prázdnou nekruhovou konev 41, načež popojede o jednu rozteč mezi nekruhovými konvemi 4 umístěnými na vozíku 8 a do uprázdněného prostoru pod spřádacím místem 10 zasune plnou nekruhovou konev 42 ze své zásoby, přičemž se podpěrný nosič 14 nachází v poloze 26. Po vyčerpání zásoby plných nekruhových konví 42 a jejich nahrazení prázdnými se pojízdný vozík 8 vrátí k pramenovému stroji 1, kde do zásobníku 5 prázdných nekruhových konví složí všechny prázdné nekruhové konve 41, které se na něm nacházejí a popojede k zásobníku 7 plných nekruhových konví, načež se jeho pracovní cyklus opakuje.
Po nasunutí plné nekruhové konve 42 se k tomuto spřádnímu místu 10 přemístí obslužné zařízení 11, opatřené skřipcem 111, jehož zaváděcí ramena 112, 113 se při vykývnutí skřipce 111 do vybrání 142 rozevřou, přičemž je alespoň zúžená přední část zaváděcích ramen 112, 113 rovnoběžná se zpevněnou zaváděcí špicí 13, která se nachází mezi nimi, načež se zaváděcí ramena 112, 113 sevřou a uchopí zpevněnou zaváděcí špici 13. Potom se skřipec 111 přemístí do své zaváděcí polohy před otvor zhušťovače 101, načež se zpevněná zaváděcí špice 13 zasune dopředným pohybem zaváděcích ramen 112. 113 ve směru šipky 27 do otvoru zhušťovače 101 k podávacímu válečku 102, jímž je zachycena a vtažena dovnitř, kde se následným vyčesáním a odsátím odstraní, načež se započne s vlastním zpracováním vlákenného pramene 3, čímž se zabezpečí stále stejná kvalita vlákenného pramene 3, vstupujícího do finálního stroje 9 na zpracování vlákenného pramene, a tím i konstantní kvalita výsledného produktu.
Způsob přípravy vlákenného pramene podle vynálezu umožňuje zdokonalit přípravu vlákenného pramene pro automatizovaný proces výměny konví, zejména v přádelně s bezvřetenovými dopřádacími stroji a usnadňuje technické zvládnutí tohoto procesu s požadovanou spolehlivostí.

Claims (1)

1. Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým strojem, v němž se vlákenný pramen vyrábí a plní do konví protáhlého půdorysného průřezu a finálním strojem, kterým se vlákenný pramen z konví odebírá a v němž se zpracovává, zejména bezvřetenovým dopřádacím strojem, vyznačující se tím, že konev (4) se po naplnění vlákenným pramenem (3) na pramenovém stroji (1) přesune do zařízení (6) pro úpravu pramene a na její místo do plnicí pozice pramenového stroje (1) se zasune prázdná konev (41), která se začne plnit vlákenným pramenem (3), přičemž během přesouvání pramenových konví nedojde k přerušení dodávky vlákenného pramene, načež se v zařízení (6) pro úpravu pramene vlákenný pramen (3) mezi plnou a plnící se konví (4) přeruší a volný konec vlákenného pramene z plné konve se přetvoří ve zpevněnou zaváděcí špici (13), jež se uloží na podpěrný nosič (14) na okraji konve (4), která se pak transportním zařízením přemístí k finálnímu stroji, jehož mechanismem se zpevněná zaváděcí špice (3) uchopí adopředným pohybem uchopovacího mechanismu se zavede do podávacího ústrojí spřádací jednotky (10), v němž se tato zpevněná zaváděcí špice (13) před následným zpracováním vlákenného pramene (3) odstraní vyčesáním a odsátím, čímž se zabezpečí automatické zásobování finálního stroje vlákenným pramenem stále stejné kvality.
CS912894A 1991-09-23 1991-09-23 Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem CZ283155B6 (cs)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS912894A CZ283155B6 (cs) 1991-09-23 1991-09-23 Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem
CH02830/92A CH687701A5 (de) 1991-09-23 1992-09-10 Verfahren zur Vorbereitung eines Faserbandes zwischen einer Faserband- und einer Finalmaschine.
ITMI922151A IT1255493B (it) 1991-09-23 1992-09-18 Procedimento per la preparazione di un nastro tra una macchina di produzione di nastro e una macchina finale
DE4231698A DE4231698A1 (de) 1991-09-23 1992-09-22 Verfahren und vorrichtung zur vorbereitung eines faserbandes vor einer verarbeitungsmaschine

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS912894A CZ283155B6 (cs) 1991-09-23 1991-09-23 Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ289491A3 CZ289491A3 (en) 1993-04-14
CZ283155B6 true CZ283155B6 (cs) 1998-01-14

Family

ID=5367393

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS912894A CZ283155B6 (cs) 1991-09-23 1991-09-23 Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem

Country Status (4)

Country Link
CH (1) CH687701A5 (cs)
CZ (1) CZ283155B6 (cs)
DE (1) DE4231698A1 (cs)
IT (1) IT1255493B (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4333775B4 (de) * 1992-10-08 2004-01-29 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag Verfahren zum Austausch von Spinnbandbehältern, Einrichtung zur Durchführung des Verfahrens und Spinnbandbehälter
IT1269612B (it) * 1993-05-14 1997-04-08 Truetzschler & Co Procedimento e dispositivo per il riempimento di vasi con sezione trasversale allungata (vasi piatti) in una macchina per filanda, per esempio stiratoio
DE4324948A1 (de) * 1993-07-24 1995-01-26 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren zur Ablage des Faserbandes an einer Flachkanne und Vorrichtung zur Durchführung
DE4337115B4 (de) * 1993-10-29 2007-03-22 Rieter Ingolstadt Spinnereimaschinenbau Ag Spinnereimaschine mit Zentrier- und Verriegelungseinheit für einen Kannen-Transportwagen
DE4428475B4 (de) * 1994-08-11 2007-07-26 TRüTZSCHLER GMBH & CO. KG Verfahren und Vorrichtung zur Ablage eines Textilfaserbandes in einer Faserbandkanne, insbesondere Kannen mit länglichem Querschnitt
DE19719765A1 (de) * 1997-05-10 1998-11-12 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren und Vorrichtung zum Transportieren einer Kannengruppe
DE10320452A1 (de) * 2003-05-08 2004-11-25 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren zur Faserbandbehandlung in der Kämmerei, Kannengestell für Kämmereimaschinen sowie Maschine in der Kämmerei
DE102004063026B4 (de) * 2004-12-22 2017-10-12 Trützschler GmbH & Co Kommanditgesellschaft Vorrichtung an einer Spinnereivorbereitungsmaschine, z.B. Karde,Kardenstreckwerk, Strecke Kämmmaschine o.dgl., zum Wechseln von Spinnkannen

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI922151A1 (it) 1994-03-18
IT1255493B (it) 1995-11-09
DE4231698A1 (de) 1993-03-25
CZ289491A3 (en) 1993-04-14
ITMI922151A0 (it) 1992-09-18
CH687701A5 (de) 1997-01-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3788054A (en) Apparatus for transporting and storing yarn pirns or the like
US5096357A (en) Apparatus for removing yarn bobbins and depositing them on a peg trolley
EP0144652B1 (en) Incremental modular creel system
EP0348678A1 (en) Method to engage and insert sliver into free fibre spinning units and device which employs the method
US4997336A (en) Method and apparatus for withdrawing, transferring and arranging textile bobbins
EP0069087B1 (en) Method and apparatus for loading a creel and linking more than one fibre processing machines
US5138828A (en) Spinning facility having at least one exchanging cart for the exchange of cans
JPH07189054A (ja) ケンス分配装置
US5081744A (en) Method and device for changing fiber sliver containers on textile machines
CZ283155B6 (cs) Způsob přípravy vlákenného pramene mezi pramenovým a finálním strojem
JPS601265B2 (ja) 前紡機にケンスを供給するための装置
JPS6362213A (ja) 自動巻線機の線材自動交換装置
US4528721A (en) Transport system for spinning preparation
JPH0359122A (ja) ダブルツイスタにおいて形成された撚糸パッケージと空ボビンとの自動交換方法並びに装置
JPH0336172A (ja) ロービングパッケージの移送装置
JPH0411027A (ja) 粗糸ボビン送給システム
ITMI940848A1 (it) Procedimento e dispositivo per il riempimento di vasi con sezione trasversale allungata (vasi piatti) in una macchina per filanda, per esempio stiratoio
CN111074418A (zh) 一种袜子生产线及生产方法
CZ277900B6 (en) Method of catching, arrangement and introducing the end of a sliver into a spinning unit of a spindleless spinning machine and apparatus for making same
US4944146A (en) Method to convey roving packages with the roving prepositioned
CZ277901B6 (en) Method of arranging and introducing the end of a fiber sliver into a spinning unit of a spindleless spinning machine and apparatus for making the same
US5207051A (en) Apparatus for transferring full bobbins and empty bobbins between a bobbin winding machine and a transporting mechanism
JPH03172288A (ja) 繊維機械間でのボビン移送方法及び装置
US4895313A (en) Travelling service unit for exchanging wound bobbins
CZ279713B6 (cs) Nekruhový zásobník vlákenného pramene