CZ282178B6 - Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů - Google Patents

Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů Download PDF

Info

Publication number
CZ282178B6
CZ282178B6 CS913059A CS305991A CZ282178B6 CZ 282178 B6 CZ282178 B6 CZ 282178B6 CS 913059 A CS913059 A CS 913059A CS 305991 A CS305991 A CS 305991A CZ 282178 B6 CZ282178 B6 CZ 282178B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
inert gas
casting
vessel
molten metal
tube
Prior art date
Application number
CS913059A
Other languages
English (en)
Inventor
Horstmar Dipl. Ing. Mohnkern
Klaus Dipl. Ing. Ulrich
Manfred Dipl. Ing. Löwenstein
Erhard Dipl. Ing. Krause
Manfred Dipl. Ing. Voss
Joachim Dipl. Ing. Witt
Dieter Dipl. Ing. Grützmacher
Uwe Dipl. Ing. Hammer
Haas Hans Dr. Ing. De
Original Assignee
Klöckner Stahl Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Klöckner Stahl Gmbh filed Critical Klöckner Stahl Gmbh
Publication of CS305991A3 publication Critical patent/CS305991A3/cs
Publication of CZ282178B6 publication Critical patent/CZ282178B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21CPROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
    • C21C1/00Refining of pig-iron; Cast iron
    • C21C1/06Constructional features of mixers for pig-iron

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Casting Support Devices, Ladles, And Melt Control Thereby (AREA)
  • Treatment Of Steel In Its Molten State (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Furnace Details (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Coating With Molten Metal (AREA)
  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)
  • Nozzles (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Furnace Charging Or Discharging (AREA)
  • Packages (AREA)

Abstract

Zařízení pro inertizaci licích nádob (10, 11) pro dopravu roztavených kovů, například pojízdných pánví nebo dopravních nádob plní inertním plynem dutinu (31) každé licí nádoby, (10, 11), usazené pod výpustním otvorem (7, 8) předávací stanice (2), jak před vstupem, tak také během vpouštění roztaveného kovu. V okolí každého výpustního otvoru (7, 8) předávací stanice (2) je upravena alespoň jedna trubka (23, 24) pro foukání inertního plynu tak, že nepřetíná paprsek (9) vstupujícího roztaveného kovu a nalézá se alespoň během příjezdu a odjezdu licí nádoby (10, 11) vně jejího volného prostoru a končí před jejím otvorem (12). Na svém konci, přivráceném k licí nádobě (10, 11), vytváří trubka (23, 24) paprsek inertního plynu, který pod úhlem () vůči svislici, větším než 0 .sup.o .n.a menším než pravý úhel, vstupuje do dutiny (31) licí nádoby (10, 11) vedle paprsku (9) vstupujícího roztaveného kovu.ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů.
Dosavadní stav techniky
Zařízení uvedeného typu je známo z patentového spisu DE-PS 39 03 444, ve kterém je zveřejněno zařízení, u něhož se inertní plyn natlačuje do vnitřního prostoru licí nádoby přes ohebný přívod z předávací stanice, upravené vedle licí nádoby, pod jejíž výpustí jsou na ní napojené rozpojitelné spojky a na ní napojená pevná rozváděči soustava, upravená na vnější ploše licí nádoby. Inertní plyn vstupuje přes jeden nebo více vstupních otvorů ve stěně licí nádoby, přičemž vstupní otvor (otvory) jsou ve stěně licí nádoby upraveny tak, že leží stále nad maximální úrovní hladiny v licí nádobě a pod horním okrajem otvoru licí nádoby.
U tohoto zařízení se ukázalo jako nevýhodné, že nejdříve musí být všechny licí nádoby, které mají být v huti používány pro dopravu uvedeného materiálu, opatřeny již zmíněnými vstupními otvory, přičemž je nutno obzvlášť zdůraznit, že tyto vstupní otvory musí procházet jak vnějším železným pláštěm, tak také běžně používanou ohnivzdornou vyzdívkou každé licí nádoby, z čehož vyplývá, že vstupní otvory mohou být vytvořeny v licí nádobě v každém případě pouze nákladnou dodatečnou prací až po běžném zhotovení licí nádoby. Také při novém vyzdívání, licí nádoby po jejím opotřebení, může být konečné obnovení vstupních otvorů provedeno až po všech zbývajících opravách, a to opět nákladnou dodatečnou prací. Navíc nemůže být u navrženého vytvoření vstupních otvorů s jistotou nikdy vyloučeno, aby přece - přes stanovenou vzdálenost mezi maximální úrovní hladiny a polohou vstupních otvorů - se roztavený kov nebo struska nedostaly při plnění roztaveného kovu do licí nádoby nebo při jeho dopravě v takové licí nádobě do vstupních otvorů a tyto se neucpaly, což by způsobilo rovněž nákladné údržbářské práce.
U zveřejněného zařízení se navíc prokázalo jako nevýhodné, že napojení a odpojení poddajného přívodu inertního plynu na pevnou rozváděči soustavu na licí nádobě, vyžaduje dodatečnou, v normálním případě ručně prováděnou manipulaci. Její skutečné provedení například tehdy, když se licí nádoby staví pod licí plošinou a řízení napájení přívodu inertním plynem se provádí obvykle na nebo nad licí plošinou, může být kontrolováno pouze s dodatečnými technickými náklady, jejichž vypuštění by mohlo vésti k vážným škodám na celém zařízení a nežádoucímu výronu inertního plynu.
Uvedené nedostatky se projevují jednak v hospodářsky nežádoucích zvýšených investičních a ůdržbářských nákladech a jednak v nutnosti dodatečných bezpečnostních opatřeních.
Podstata vynálezu
Vynálezu byla proto stanovena úloha zdokonalit dále již zmíněné zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů, a to tak, aby mohlo být vypuštěno převádění licích nádob do vlastního zařízení za účelem jejich inertizace. Dále je požadováno, aby výstupní otvory pro inertní plyn každého zařízení byly napájeny inertním plynem jedním nebo více trvale napojenými přívody, přičemž toto napájení bylo řízeno a kontrolováno z jednoho předem určeného místa tak, aby investiční a údržbářské náklady mohly být udrženy na pokud možno nízké úrovni.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že v okolí každého výstupního otvoru předávací stanice je
- 1 CZ 282178 B6 upravena alespoň jedna trubka pro foukání inertního plynu, upravená tak, aby v žádném případě nekřížila paprsek vtékajícího roztaveného kovu a aby se nejméně při příjezdu a odjezdu licí nádoby nalézala mimo jeho profil volného prostoru a končila před jeho otvorem a na konci, přivráceném k licí nádobě vypouštěla paprsek inertního plynu, který by byl pod úhlem a vůči svislici, byl větší než 0° a menší než pravý úhel a vstupoval do dutiny licí nádoby vedle paprsku roztaveného kovu. Těmito opatřeními je tedy zapotřebí pouze jednou provedená instalace vhodného uspořádání trubek pro foukání inertního plynu v okolí každého výstupního otvoru namísto náročných, případně také opakovaných dodatečných prací na velkém počtu licích nádob. V důsledku úpravy každé trubky pro foukání inertního plynu mimo paprsek roztaveného kovu není s výhodou zapotřebí pro trubky na foukání inertního plynu žádné drahé vysocetavné materiály, nýbrž kvalitní, obchodně dostupné ocelové trubky. Nemusí být také prováděny bezpečnostní opatření proti případnému nastříknutí paprsku roztaveného kovu na dílčí části trubek pro foukání inertního plynu, což by mělo za následek nežádoucí zvětšení plochy paprsku na případnou chemickou reakci. V důsledku umístění každé trubky pro foukání inertního plynu vně profilu volného prostoru každé licí nádoby, alespoň během jejich příjezdu a odjezdu k, případně od výstupního otvoru, nemusí být s licími nádobami s výhodou prováděna žádná další manipulace s dalšími bezpečnostními riziky. Při existenci licí plošiny nebo příslušného překrytí mezi prostorem přívodů roztaveného kovu k předávací stanici a prostorem licích nádob, je možné řídit a kontrolovat napájení trubek pro foukání inertního plynu pouze z jednoho tohoto prostoru, výhodně prostoru pro přívod roztaveného kovu do předávací stanice. Mimo to uspořádání každé trubky pro foukání inertního plynu pro vytvoření paprsku inertního plynu, který vstupuje pod úhlem a vůči vertikále a vedle paprsku roztaveného kovu do dutiny licí nádoby, vyvolává s výhodou až překvapující účinek, že se dosáhne bezpečná inertizace alespoň pro vhodný rozsah úhlu a mezi 0° a pravým úhlem a odpovídající vhodnou oblast vstupu inertního plynu mezi paprskem roztaveného kovu a stěnou licí nádoby přes určitou vzdálenost mezi výstupním otvorem pro inertní plyn u trubky pro foukání a dutinou licí nádoby, určené k inertizaci. Zde může dokonce dostačovat jenom jedna foukací trubka pro inertní plyn, aby se vznikajícím proudem plynu zaručilo stálé plnění příslušné dutiny licí nádoby inertním plynem jak před vpuštěním, tak také během napouštění roztaveným kovem do licí nádoby. Výhodné u uvedeného celkového uspořádání je také to, že každá foukací trubka pro inertní plyn může být za účelem řízeného přívodu opatřena trvale napojenými, pevně umístěnými známými ovládacími orgány, jako ventily, jelikož takové přívody jsou jednoduše kontrolovatelné a udržovatelné.
U zvláštního příkladu provedení zařízení podle vynálezu je výhodné instalovat trubky na foukání inertního plynu s neměnnou délkou, jelikož tyto vykazují obzvláště nízké investiční a údržbářské náklady, pokud může byt dosaženo vytvořením požadovaného paprsku inertního plynu nad otvorem licí nádoby dostatečné plnění dutiny licí nádoby.
U jiného příkladu provedení zařízení podle vynálezu se naproti tomu ukázalo jako výhodné vytvořit každou trubku pro foukání inertního plynu alespoň na konci, přivráceném k licí nádobě, jako zásuvnou a výsuvnou teleskopickou trubku. Toto řešení sice zvyšuje investiční a údržbářské náklady, dovoluje však v určitých případech užitečné ovlivnění proudění plynu do licí nádoby částečným zasunutím trubky pro foukání inertního plynu do otvoru licí nádoby. Ovládání a kontrola takového teleskopického pohybu trubky pro foukání inertního plynu může být také prováděno z jednoho ovládacího místa, z něhož není konec trubky pro foukání inertního plynu, přivrácený k licí nádobě, viditelný.
Další výhodný příklad provedení zařízení podle vynálezu se vyznačuje tím. že na koncích trubek pro foukání inertního plynu, přivrácených k licím nádobám, jsou umístěny tlumiče hluku známého typu, jelikož takové tlumiče hluku lze na konce trubek jednoduchým způsobem namontovat, čímž je možno pro obsluhu podstatně snížit hladinu hluku v okolí předávací stanice.
Vzhledem k tomu, že se u vynalezeného zařízení jedná o trubku, která se používá na předávací
-2CZ 282178 B6 stanici na licí plošině vysoké peci, mohou být trubky pro foukání inertního plynu zcela zvlášť výhodným způsobem instalovány v pozorovacích trubkách pro pozorování hladiny kapaliny v každé licí nádobě, upravených běžně v licí plošině, a to alespoň podstatnou částí své délky. Tím se vyloučí umisťování přídavných konstrukcí na licí plošiny, čímž jednak klesnou investiční náklady a jednak se umožní cenově příznivé provádění případných údržbářských prací na těchto trubkách pro foukání inertního plynu.
Podle dalšího provedení již zmíněného příkladu provedení vynálezu vyčnívá do vstupní oblasti každé pozorovací trubky, upravené se strany licí plošiny, alespoň jedna další trubka pro foukání inertního plynu, která slouží k vyvolání komínového účinku každé pozorovací trubky, a to vzhledem k horkým plynům z každé licí nádoby, směřujících proti dynamickému tlaku v každé pozorovací trubce. Tím se dosáhne jednak potřebné ochrany obsluhy na licí plošině vůči uvedeným horkým plynům. Toto bylo dosud normálně řešeno pomocí dynamického tlaku, vyvolaného tlakovým vzduchem. Dále se pozorovacími trubkami v žádném případě nemohou dostat do oblasti otvoru příslušné licí nádoby dodatečné, kyslík obsahující, plynové směsi, jako například tlakový vzduch. Zde pak vyvoláním zvíření s oblakem inertního plynu, obklopujícího paprsek roztaveného kovu nebo sjiž popsaným paprskem inertního plynu, směřujícím do licí nádoby, přivádět kyslík na roztavený kov v licí nádobě. Přitom se ukázalo jako obzvlášť výhodné, když nejen trubky pro foukání inertního plynu pro zaplynování licích nádob, ale také přídavné trubky pro foukání inertního plynu k získání dynamického tlaku v pozorovacích trubkách mohou být opatřeny samostatným řídicím orgánem. Tímto způsobem může být optimálně přizpůsobena spotřeba inertního plynu v již uváděné oblasti celkového zařízení provozním požadavkům, to znamená minimální spotřeba inertního plynu při maximální provozní bezpečnosti.
Jako inertní plyny pro provoz zařízení podle vynálezu se hodí obzvláště dusík nebo odplyny dokonale spáleného vhodného paliva, například zemního plynu nebo oleje.
Přehled obrázků na výkrese
Na výkrese je znázorněno schematické provedení příkladu provedení vynálezu, a to řez licí plošinou vysoké peci s předávací stanicí, v náryse.
Příklad provedení vynálezu
Na obrázku je znázorněna licí plošina 1 vysoké peci s předávací stanicí 2, upravenou v prohloubení licí plošiny 1 aje v podstatě tvořena dvoudílnou plynotěsnou skříní 3, usazenou na licí plošině. Její horní část je vdaném případě vytvořena jako pojízdné víko s výkyvným žlábkem 4, propojeným s dopravními žlábky na licí plošině 1, které však z obrázku nejsou seznatelné, a dále sestává z rozdělovačích žlábků 5, 6 a dále výstupních otvorů 7, 8. Předávací stanice 2 vede paprsek roztaveného kovu pomocí výkyvného žlábku 4 střídavě do licích nádob 10 a 11, například pojízdných pánví nebo dopravních nádob, které svými otvory 12 jsou upraveny pod výstupními otvory 7, 8. Vnitřek předávací stanice 2 je napájen inertním plynem, například dusíkem nebo odplynem dokonalého spálení zemního plynu nebo oleje za účelem zabránění vzniku kysličníků kovů a jiných látek na povrchu roztaveného kovu, a to pomocí hlavního přívodního potrubí 13, rozdělovači stanice 14, přívodu 15 a výstupních trysek 16, přičemž může být současně prováděno chlazení výkyvného žlábku 4. Za účelem dosažení stejného cíle jsou výstupní otvory 7, 8 opatřeny prstencovými tryskami 17, 18, které jsou během předávání roztaveného kovu do licí nádoby 10, 11 pomocí přívodů 19, 19' napájeny inertním plynem a tím vytvářejí trubkový oblak inertního plynu kolem paprsku 20, který je vytvořen od výstupu každého výstupního otvoru 7, 8 alespoň k otvoru 12 každé licí nádoby 10, 11.
-3CZ 282178 B6
Aby se zabránilo vzniku kysličníků kovů ajiných látek na povrchu roztaveného kovu včetně spodního konce paprsku 9 uvnitř licí nádoby 10, 11, je v každé pozorovací trubce 21, 22, zapuštěné v licí plošině 1, upraven podstatný podélný úsek každé trubky 23, 24 pro foukání inertního plynu. Každá trubka 23, 24 pro foukání inertního plynu je přívody 25, 26 napájena inertním plynem z rozdělovači stanice 14 spojené s ovládacími a regulačními ventilovými orgány 27. 28 známého provedení, které jsou ve znázorněném případě instalovány vně každé pozorovací trubky. Na konci každé trubky 23, 24 pro foukání inertního plynu, přivráceném k licí nádobě j_0, 11 vystupuje inertní plyn tlumičem hluku 29, 30 známého typu jako směrovaný paprsek, který pod konečným úhlem a vůči svislici, vstupuje do dutiny licí nádoby 10, 11 vedle paprsku 9 roztaveného kovu a zde působením proudění plynu vypuzuje, případně zadržuje vzdušný kyslík. Vypuzování vzduchového kyslíku začíná před začátkem vpouštění tekutého kovu do licí nádoby 10,11·
Použití tlumičů hluku 29, 30 vytváří ve spojení s použitím trubek 23, 24 pro foukání inertního plynu jednoduchým způsobem proveditelné ochranné opatření, příznivě se projevující u obsluhy, která se pohybuje v okolí předávací stanice 2. Rovněž je vhodná instalace druhé krátké trubky 32, 33 pro foukání inertního plynu ve vstupních oblastech pozorovacích trubek 21, 22. nalézajících se ze strany licí plošiny, jejichž napájení inertním plynem se provádí rovněž z rozdělovači stanice 14 přívody 24, 25, které jsou však ovládány a řízeny oddělenými ventilovými orgány 34, 35 nezávisle na trubkách 23, 24 pro foukání inertního plynu.
V normálním případě foukají inertní plyn do licích nádob 10. 11 během celé provozní doby přes předávací stanici 2 odvrácenými konci pozorovacích trubek 21, 22. V nich se vyvolá dostatečný dynamický tlak, který zabraňuje komínovému účinku pozorovacích trubek 21, 22 vzhledem k horkým plynům z licích nádob 10, 11, případně jejich okolí, které mohou jinak znamenat určité riziko pro obsluhu na licí plošině 1. Toto vyvolání dynamického tlaku nemůže však vyvolat nebezpečí, že se do oblasti otvoru každé licí nádoby J.0, 11 nějakým způsobem dostane přídavný kyslík, obsahující směs plynů, například tlakový vzduch a tam zvířením s oblakem 20 inertního plynu, obklopujícího paprsek 9 roztaveného kovu, nebo paprskem inertního plynu, vytvořeného trubkami 23, 24 pro foukání inertního plynu vnášel kyslík na roztavený kov v licí nádobě 10. 11.
Jako inertní kov používaný v zařízení podle vynálezu, které při konkrétním vytvoření není omezeno na znázorněný příklad provedení, může být použit obzvláště dusík nebo odplyny z dokonalého spálení zemního plynu nebo oleje.
Průmyslová využitelnost
Vynález najde uplatnění v hutnické výrobě.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů, například pojízdných pánví nebo dopravních nádob, používaných při odpichu vysoké pece, které plní inertním plynem příslušnou dutinu licí nádoby během jejího ustavení pod výstupním otvorem předávací stanice a dále jak před vstupem, tak také během vpouštění roztaveného kovu do licí nádoby tak, že se účinně zabraňuje styku mezi vznikajícím roztaveným povrchem kovu v licí nádobě a vzdušným kyslíkem, vyznačené tím, že v okolí každého výpustního otvoru (7, 8) předávací stanice (2) je upravena alespoň jedna trubka (23, 24) pro foukání inertního plynu tak, že
    -4CZ 282178 B6 nepřetíná paprsek (9) vstupujícího roztaveného kovu, nalézá se alespoň během příjezdu a odjezdu licí nádoby (10, II) vně profilu jejího volného prostoru a končí před jejím otvorem (12) a na konci, přivráceném k licí nádobě (10, 11) vytváří paprsek inertního plynu, který pod úhlem a vůči svislici, který je větší než 0° a menší než pravý úhel, vstupuje do dutiny (31) licí nádoby (10, 11) vedle paprsku (9) roztaveného kovu.
  2. 2. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároku 1, vyznačené tím. že trubka (23, 24) pro foukání inertního plynu má neměnnou délku.
  3. 3. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároku 1, vyznačené tím, že trubka (23, 24) pro foukání inertního plynuje alespoň na svém konci, přivráceném k licí nádobě (10, 11), vytvořena jako zásuvná a výsuvná teleskopická trubka.
  4. 4. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačené tím, že na konci trubky (23, 24) pro foukání inertního plynu, přivráceném k licí nádobě (10, 11), je nasazen tlumič hluku (29, 30).
  5. 5. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačené tím, že trubka (23, 24) pro foukání inertního plynu je podstatnou částí své délky umístěna v pozorovací trubici (21, 22) pro sledování hladiny kapaliny v licí nádobě (10, 11), procházející licí plošinou (1).
  6. 6. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároku 5, vyznačené t í m , že do vstupní oblasti každé pozorovací trubky (21, 22) ze strany licí plošiny vyčnívá alespoň jedna další trubka (32, 33) pro foukání inertního plynu, která slouží k vyvolání komínového účinku každé pozorovací trubky (21, 22), vzhledem k dynamickému tlaku v každé pozorovací trubce, směřujícímu proti horkým plynům z každé licí nádoby (10, 11).
  7. 7. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačené tím, že zásobování každé trubky (23, 24, 32, 33) pro foukání inertního plynu přes rozdělovač (14) inertního plynu a přívod (25, 26) včetně odděleně řízeného ovládacího orgánu (27, 28; 34, 35) pro každou trubku (23, 24; 32, 34) pro foukání inertního plynu je provedeno ventilovou soustavou.
  8. 8. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároku 7, vyznačené tím, že rozdělovač (14) inertního plynu, přívody (25, 26) a odděleně řízené ovládací orgány (27, 28; 34; 35) pro každou trubku (23, 24; 32; 34) pro foukání inertního plynu jsou instalovány na nebo nad licí plošinou.
  9. 9. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároků laž8, vyznačené tím, že jako inertní plyn se použije dusík.
  10. 10. Zařízení pro inertizaci licích nádob podle nároků laž8, vyznačené tím, že se jako inertní plyn použijí odplyny dokonalého spalování vhodného paliva, například zemního plynu nebo oleje.
CS913059A 1990-10-20 1991-10-08 Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů CZ282178B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4033482A DE4033482C1 (cs) 1990-10-20 1990-10-20

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS305991A3 CS305991A3 (en) 1992-05-13
CZ282178B6 true CZ282178B6 (cs) 1997-05-14

Family

ID=6416769

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS913059A CZ282178B6 (cs) 1990-10-20 1991-10-08 Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5286008A (cs)
EP (1) EP0506901B1 (cs)
JP (1) JPH05502696A (cs)
KR (1) KR920703848A (cs)
CN (1) CN1060804A (cs)
AT (1) ATE118044T1 (cs)
BG (1) BG60625B1 (cs)
BR (1) BR9106189A (cs)
CA (1) CA2071825A1 (cs)
CZ (1) CZ282178B6 (cs)
DE (2) DE4033482C1 (cs)
ES (1) ES2070511T3 (cs)
FI (1) FI95672C (cs)
HU (1) HU210403B (cs)
MX (1) MX174030B (cs)
PL (1) PL168992B1 (cs)
RU (1) RU2102671C1 (cs)
SK (1) SK305991A3 (cs)
WO (1) WO1992007099A1 (cs)
ZA (1) ZA918321B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4211598C1 (cs) * 1992-04-07 1993-01-14 Oesterreichische Magnesit Ag, Radenthein, Kaernten, At
DE19532040C2 (de) * 1995-08-31 1999-05-27 Schloemann Siemag Ag Vorrichtung zum Flüssigmetall-Transport in der Gießhalle eines Schachtofens und Verfahren zum Betrieb dieser Vorrichtung
CN101934283B (zh) * 2010-09-19 2012-02-01 中冶赛迪工程技术股份有限公司 铁水露天转运抑尘装置及抑尘方法
CN102814314B (zh) * 2012-08-21 2015-08-05 唐祥国 一种煤气站废气回收处理装置
US9144822B2 (en) 2012-09-28 2015-09-29 General Electric Company Methods and systems for joining materials
EP3081658A1 (de) * 2015-04-17 2016-10-19 Oetinger Aluminium WH GmbH Transportbehälter für flüssiges metall und verfahren zum befüllen eines transportbehälters mit flüssigem metall
CN110523950A (zh) * 2019-09-06 2019-12-03 卓然(靖江)设备制造有限公司 一种离心浇注方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2632707C3 (de) * 1976-07-21 1983-04-07 Ernst Dipl.-Ing. 4006 Erkrath Beiersdorf Beschickungsanlage an Elektro-Lichtbogenöfen zur Zugabe von Legierungsmitteln und Zuschlagstoffen
FR2506190A1 (fr) * 1981-05-25 1982-11-26 Air Liquide Procede et installation de rechauffage de metal pour la coulee continue de metaux a l'aide d'un repartiteur
EP0071359A1 (en) * 1981-07-23 1983-02-09 Uss Engineers And Consultants, Inc. Methods and apparatus for molten metal fume supression
US4538670A (en) * 1984-02-06 1985-09-03 Labate M D Method and apparatus for pouring molten metal in a neutral atmosphere
JPS61206559A (ja) * 1985-03-12 1986-09-12 Daido Steel Co Ltd 溶鋼流のガスシ−ル方法
US4840297A (en) * 1988-08-05 1989-06-20 Vac Tec, Inc. Apparatus for shielding a molten metal stream
HUT58004A (en) * 1989-02-06 1992-01-28 Kloeckner Stahl Gmbh Method for eliminating the formation of flue gases at metallurgical operations and at the transportation of liquid metal from the metallurgical pots into the casting crucibles and structure for transporting the liquid metal from the furnaces of metallurgy of non-ferrous metals to the casting crucibles
DE3903444C1 (en) * 1989-02-06 1990-02-15 Kloeckner Stahl Gmbh Method and apparatus for transporting liquid metal from a metallurgical furnace to a casting vessel
DE3904415C1 (cs) * 1989-02-14 1990-04-26 Intracon Handelsgesellschaft Fuer Industriebedarf M.B.H., 6200 Wiesbaden, De

Also Published As

Publication number Publication date
US5286008A (en) 1994-02-15
FI95672C (fi) 1996-03-11
KR920703848A (ko) 1992-12-18
DE59104499D1 (de) 1995-03-16
CA2071825A1 (en) 1992-04-21
ZA918321B (en) 1992-10-28
WO1992007099A1 (de) 1992-04-30
MX174030B (es) 1994-04-14
EP0506901A1 (de) 1992-10-07
BG96489A (en) 1994-03-24
EP0506901B1 (de) 1995-02-01
ATE118044T1 (de) 1995-02-15
ES2070511T3 (es) 1995-06-01
PL168992B1 (pl) 1996-05-31
BG60625B1 (bg) 1995-10-31
HU210403B (en) 1995-04-28
FI921545A0 (fi) 1992-04-08
JPH05502696A (ja) 1993-05-13
SK305991A3 (en) 1995-07-11
FI921545A (fi) 1992-04-21
PL294710A1 (en) 1992-11-16
FI95672B (fi) 1995-11-30
HU9202005D0 (en) 1992-09-28
RU2102671C1 (ru) 1998-01-20
DE4033482C1 (cs) 1992-02-20
CS305991A3 (en) 1992-05-13
CN1060804A (zh) 1992-05-06
BR9106189A (pt) 1993-03-16
HUT61811A (en) 1993-03-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1212238A (en) Continuous steelmaking and casting
CN102851434A (zh) 直接熔炼设备
JP2011106028A (ja) 精錬用上吹きランス及びそれを用いた溶銑の精錬方法
CN1615372A (zh) 金属、金属熔液和/或渣的火法冶金处理方法以及喷射装置
CZ282178B6 (cs) Zařízení pro inertizaci licích nádob pro dopravu roztavených kovů
KR20010090482A (ko) 직접 용련 플랜트
US4243208A (en) Converter plant
EP0071359A1 (en) Methods and apparatus for molten metal fume supression
CN101323889B (zh) 直接熔炼设备
JP2003041317A (ja) 真空精錬炉における合金・副材添加孔のシール装置及び方法
AU683520B2 (en) Slag granulation method and container by air crushing
AU642636B2 (en) Process for preventing the formation of flue gases in metallurgical processes and during the transport of molten metal from a metallurgical vessel to casting vessels and device for transporting molten metals from a metallurgical furnace to a casting vessel
US3724827A (en) Anti-pollution device for a metallurgical vessel
US3304173A (en) Method of adding solids and oxygen to an open hearth furnace
US3788619A (en) Steel converter vessel pollution control method and apparatus
US3606292A (en) Burner-lance
US4942986A (en) Pressurized tundish for controlling a continuous flow of molten metal
US4402492A (en) Burner apparatus for molten metal fume suppression
US3052456A (en) Burner system for a furnace or the like using preheated air for combustion
WO1997002365A1 (en) Device for after-burning combustible components of the atmosphere in metallurgical smelting vessels
AU644694B2 (en) Apparatus and method for delivering inert gas into a molten metal transportation vessel
SU1305177A1 (ru) Способ факельного торкретировани футеровки конвертера и фурма дл его осуществлени
US3534948A (en) Lance heads
SU1330176A1 (ru) Способ обработки металла
SU1052543A1 (ru) Устройство дл внепечной обработки металла