CZ280195B6 - Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosníku pěchu - Google Patents

Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosníku pěchu Download PDF

Info

Publication number
CZ280195B6
CZ280195B6 CS907000A CS700090A CZ280195B6 CZ 280195 B6 CZ280195 B6 CZ 280195B6 CS 907000 A CS907000 A CS 907000A CS 700090 A CS700090 A CS 700090A CZ 280195 B6 CZ280195 B6 CZ 280195B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
jaw
jaws
support rod
support
frame
Prior art date
Application number
CS907000A
Other languages
English (en)
Inventor
Paul Antonenko
René Bousch
Original Assignee
Cdf Ingéniérie Coreal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cdf Ingéniérie Coreal filed Critical Cdf Ingéniérie Coreal
Publication of CZ700090A3 publication Critical patent/CZ700090A3/cs
Publication of CZ280195B6 publication Critical patent/CZ280195B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10BDESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
    • C10B45/00Other details
    • C10B45/02Devices for producing compact unified coal charges outside the oven

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Coating Apparatus (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Tunnel Furnaces (AREA)
  • Automatic Assembly (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Solid Fuels And Fuel-Associated Substances (AREA)
  • Manipulator (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Casting Devices For Molds (AREA)

Abstract

Stroj pro výměnu obložení na nosnících pěchů pro pěchování uhlí určeného pro koksování je vybaven vodorovnými čelistmi (3,4) pro svírání stojiny (1a) profilu (1) pěchu, které jsou spřaženy s hnacími ústrojími pro vzájemné přibližování a oddalování čelistí (3,4) ve vodorovné rovině a jejich udržování v sevřené poloze s předem určenou svěrnou silou. Čelisti (3,4) jsou opatřeny prostředky (3b,4b) pro ohřev a ochlazování jejich činných ploch (3a,4a). Čelisti (3,4) jsou ve stroji uloženy výklopně kolem vodorovné osy, přičemž v jedné poloze jsou čelisti (3,4) k sobě přivráceny činnými plochami (3a,4a) a činné plochy (3a,4a) jsou svislé. V druhé poloze jsou čelisti (3,4) vyklopeny činnými plochami (3a,4a) vzhůru a činné plochy (3a,4a) jsou vodorovné. Mezi čelistmi (3,4) pod úrovní činných ploch (3a,4a) je uložen nosič (2) pro podpírání profilu (1) pěchu, jehož podélná osa je vodorovná a kolmá ke směru svírání čelistí (3,4). V prostoru mezi čelistmi (3,4) jsou také umístěnŕ

Description

Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na nosné tyči pěchu
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro pěchování uhlí určeného ke koksování. Zejména se vztahuje na stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosné tyče pechu.
Dosavadní stav techniky
Uhlí ke koksování se jak známo ukládá do kesonů pro vsazování do pece, kde se pěchuje pomocí péchovačky. Pěchovačka obsahuje nejméně jeden pěch, mající silnou patku pevné spojenou s dolním koncem nosné tyče ve tvaru písmene I. Stojina profilu této nosné tyče ve tvaru písmene I je opatřena na svých obou rovnoběžných plochách obložením s vysokým součinitelem tření a spolupůsobí se dvěma excentrickými koly, umístěnými na opačných stranách a otáčivě poháněnými. Při každé otočce svírají excentrická kola mezi sebou stojinu profilu nosné tyče a táhnou je ve zdvihovém záběru svisle vzhůru. Vzhledem k excentrickému uložení kol se však při jejich otáčení při ukončování zdvihového záběru zvětšuje vzdálenost mezi unášecimi povrchy kol, svěrný záběr povoluje, čímž je nosná tyč pěchu uvolňována a pěch následně volně spadne na vrstvu uhlí, která byla uložena do kesonu. Potom se postup opakuje dalším zdvihovým záběrem a spuštěním pěchu. Tyto střídavé pohyby se realizují po omezené zdvihové délce vůči celkové délce nosné tyče pěchu. Oblast pohybu nosné tyče péchu podél její svislé osy se posouvá po její délce v závislosti na hladině uhlí v kesonu.
Když je keson naplněn, je každý pěch zdvižen a je znehybněn v horní části zdvihu pro to, aby umožnil uvolnění kesonu. Tohoto zastavení je dosaženo svěrnými čelistmi nosné tyče péchu, které brání tomu, aby pěch znovu spadnul.
Pro dosažení účinného chování tohoto zařízení je třeba, aby mezi výstřednými koly a stojinou profilu ve tvaru písmene I byl velmi vysoký součinitel třeni, což vyžaduje osazovat obložení na obě plochy nosné tyče pěchu, tvořící stojiny útvaru písmene I, který tvoří příčný profil nosné tyče. Tato obložení jsou prvky, u nichž se počítá s jejich opotřebením v průběhu funkce péchovaciho zařízeni, a které je třeba pravidelné nahrazovat.
Pro osazení nebo nahrazení těchto obložení se obvykle pracuje na lavici, kde je nosná tyč ukládána tak, že stojina jejího příčného profilu I je vodorovně orientována, což vyžaduje obracet několikrát nosnou tyč proto, aby se mohlo pracovat střídavé na jedné a druhé z obou ploch této stojiny.
Není vůbec možné provádět odstraňování opotřebeného obložení a potom ukládat nové obložení na jedné ploše a potom postupovat stejným způsobem na druhé obkládané ploše nosné tyče, protože použité teploty pro lepení a odlepování jsou rozdílné. Odlepování se totiž děje při teplotě značné převyšující teplotu lepení a je proto třeba u každé strany provádět ochlazování pěchu mezi sejmutím opotřebeného obložení a uložením nového obložení a omezovat
-1CZ 280195 B6 tepelné výměny mezi oběma plochami během odlepování opotřebeného obložení z druhé plochy.
I když se provádí střídavé odlepování na jedné a potom na druhé straně a potom lepení na jedné a druhé straně, podrobuje se kromě toho pěch jednostranným ohřevům a ochlazováním, které vyvolávají deformace škodlivé pro kvalitu získaného přilnutí a dokonce i škodlivé pro pozdější funkci péchu. Je tedy třeba v každé poloze podrobit profil předpětí působícímu proti těmto deformacím.
Je zřejmé, že způsob používaný až dosud je z hlediska provádění značně komplikovaný a dosti zdlouhavý. Vynález si proto klade za úkol vytvořit prostředky pro zjednodušení osazování a odstraňování lepených třecích obložení.
Podstata vynálezu
Uvedený problém řeší vynález stroje pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosné tyče péchu, přičemž osazování i odstraňování vyžadují přívod tepla pro působení na pojivo mezi nosnou tyčí a jejím obložením, jehož podstatou je, že obsahuje na rámu první nosič nosné tyče v poloze, v níž je obložená část nosné tyče svislá, přičemž tento první nosič je uložen mezi dvěma vodorovnými čelistmi s délkou nejméně rovnou délce obložení, které se má nalepovat na nosnou tyč, přičemž tyto čelisti jsou spřaženy s hnacím ústrojím pro jejich vzájemné přibližování nebo oddalování pohybem kolmým na obloženou část nosné tyče a pro jejich udržování v sevřené poloze na obložené části nosné tyče určenou silou, přičemž čelisti jsou opatřeny prostředky pro ohřev a ochlazování jejich ploch obrácených proti sobě.
V jednom provedení vynálezu je první čelist z čelistí fixní z hlediska posuvu vzhledem k rámu, to jest neposuvná vůči němu, přičemž první nosič nosné tyče je uložen posuvné vzhledem k rámu tak, že může být přibližován nebo oddalován vzhledem k první čelisti fixní z hlediska posuvu, při pohybu druhé čelisti. Toto uspořádání dovoluje uložit hnací ústrojí pouze na jedné straně stroje, což zjednodušuje použití zařízení i jeho údržbu.
S výhodou je za účelem snadného snímání opotřebených obložení a opatřováni profilu lepidlem pro ukládání nových obložení rám opatřen druhým nosičem pro nosnou tyč tvořeným nejméně dvéma držáky pohyblivě uloženými mezi první polohou pod prvním nosičem, a druhou polohou nad prvním nosičem, přičemž každý držák obsahuje upínací členy pro upínání nosné tyče, které jsou otáčivě uložené na tomto držáku okolo osy rovnoběžné s osou nosné tyče.
Pro usnadnění ukládání nových obložení na čelisti před tím, než jsou přesunuta na stojinu opatřenou lepidlem, jsou také čelisti uloženy otáčivě vzhledem k rámu, mezi první pracovní polohou, kde je jejich aktivní plocha svislá a je orientována jedna oproti druhé, a druhou otočenou polohou, kde je jejich aktivní plocha vodorovná a je orientována směrem vzhůru. Tohoto otočení je možné například dosáhnout přímým otočným připojením obou čelistí k rámu v osách umožňujících uvedené otáčení nebo
-2CZ 280195 B6 výklopným pákovým mechanismem s rameny otočně nesoucími jednotlivé čelisti, kterým se dosáhne stejná změna orientací.
Ve výhodném provedení vynálezu jsou dále držáky tvořící druhý nosič spojeny s pohyblivou druhou čelistí, přičemž první poloha držáků odpovídá první pracovní poloze pohyblivé druhé čelisti a druhá poloha držáků odpovídá druhé otočené poloze pohyblivé druhé čelisti.
Pohyblivá druhá čelist může být uložena na kluzném vozíku posuvném na rámu kolmo k prvnímu nosiči, přičemž hnací ústrojí vozíku je tvořeno pracovními válci upevněnými na rámu, a přičemž prostředky pro otáčení čelistí jsou tvořeny pro pohyblivou druhou čelist unášecím kolem uloženým otáčivé na vozíku, spolupůsobícím s fixní ozubenou tyčí spojenou s rámem, když se kluzný vozík posouvá v této oblasti rámu, a pro první čelist fixně uloženou z hlediska posuvu vůči rámu, tj. neposuvnou vůči rámu, spojovací tyčí pružně roztažnou a upnutou mezi první a druhou čelisti. Je-li druhý nosič spojen s pohyblivou čelistí, dosáhne se toho, že pouhé ovládání svírání nebo uvolňování čelisti dovoluje dosáhnout všech pohybů, a to synchronizovaným způsobem.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, kde na obr. 1 je pohled na část zařízení ukazující prvky pro vykonávání podstatných funkcí dosahovaných strojem podle vynálezu, na obr. 2 je schematický příčný řez strojem podle vynálezu, ukazující spojovací ústrojí výkyvných čelistí a na obr. 3 je schematický příčný řez strojem podle vynálezu, znázorňující pomocné nosiče profilu, který má být opatřován obložením nebo zbavován obložení.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 je třeba chápat jako zjednodušené schéma prostředků pro použití ve stroji podle vynálezu. Profilová nosná tyč 1, která se má zpracovávat, je zde znázorněna jako spočívající na vodorovném prvním nosiči 2 tak, aby její obložená část la byla orientována svisle. První nosič 2. je uložen mezi dvěma čelistmi 2 a 4, které jsou orientovány vzájemné spolu rovnoběžně a rovnoběžně s prvním nosičem 2· Délka čelistí 2/ 4 je nejméně rovná délce obložení, které se má osadit na profilu a která činí řádové několik metrů. Nosná tyč 1 má v průměru tvar písmene I a její obložená část la odpovídá stojině tohoto profilu I.
První nosič 2 obsahuje podpůrný člen 5 válečků 6, po nichž se může nosná tyč 1 posouvat od podélného konce stroje. Tento první nosič 2 může sestávat z několika nezávislých úseků 2a a 2b, oddělovaných od sebe mezerami, jako je mezera 7 pro svislý průchod druhého nosiče 8, normálně zataženého nosnou tyčí i·
První nosič 2 a čelisti 2 a 4 jsou neseny rámem neznázorněným na obr. 1. Mezi čelistmi 2 a 4 a rámem jsou spřaženy poháněči prostředky čelisti 3, 4. pro jejich vzájemné oddalování od sebe nebo přibližování k sobě, za tím účelem, aby mezi sebou svíraly obloženou část la nosné tyče 1 a pro zrušení tohoto sevření. Je možné zajistit, aby nosič 2 byl pevný vzhledem k rámu a aby
-3CZ 280195 B6 čelisti 3., 4. byly pohyblivé po obou stranách tohoto pevného prvního nosiče 2. Aby se však zmenšil počet ovladačů, je s výhodou první čelist 3. upevněna vzhledem k rámu a je pohybováno pouze druhou čelistí 4, pohyblivou ve směru šipek A na obr. 1. v tomto případě je první nosič 2 také pohyblivý, aby mohl být unášen druhou čelistí 4 směrem k první čelisti 3.. Prostředky pro spojení prvního nosiče 2 a druhé čelisti 4 jsou symbolizovány pružnými spojovacími díly 9, 10., umístěnými mezi prvním nosičem 2 a každou z čelistí 3., 4, které se stlačují při přibližování čelistí 3., 4 tím, že se posouvá první nosič 2 směrem k první čelisti 3., a které se uvolňují při oddalování druhé čelisti 4. o stejnou hodnotu. Čelisti £, 4 jsou opatřeny zde blíže neznázornéným hnacím ústrojím pro vzájemné přibližování nebo oddalování čelistí 3, 4 pohybem ve směru šipek A, kolmým na obloženou část la nosné tyče 1 a pro jejich udržování v sevřené poloze na obložené části la nosné tyče 1 určenou silou, ve shora zmíněném výhodném provedení ovládajícím pohyb a přítlačnou sílu pohyblivé druhé čelisti 4..
Každá čelist 3_, 4. má aktivní plochu 3a, 4a, která tvoři opěrnou patku pro záběr do obložení, které se ukládá na nosnou tyč, přičemž tato patka může být vyhřívána a ochlazována prostředky 3b, 4b pro přenos tepla do každé čelisti v úrovni aktivních ploch 3a, 4a, jako je cirkulační okruh vody nebo páry, elektrický odpor, cirkulační okruh vzduchu a podobné.
S výhodou je každá čelist 3. a 4 vytvořena ze dvou částí kloubové spojených okolo osy 11, 12 rovnoběžně se směrem nosné tyče 1 na nosiči 2. Pro první čelist 3 obě části obsahují část pevného rámu 13a a vlastní čelist 13b. Pro druhou čelist 4. tvoří první část kluzný vozík 14a posuvný po rámu, na který působí unášecí ústrojí a druhá část tvoří aktivní část 14b druhé čelisti
4.· Tyto kloubové spoje dovolují ukládat aktivní plochy 3a a 4a rovnoběžně za účelem snazšího ukládání obložení, které se má lepit na nosnou tyč 1.
Druhý nosič 8. obsahuje dva vidlicovité držáky 15, z nichž je na výkrese znázorněn pouze jeden, které mohou být ovládány ve svislém směru ve směru šipek 8 pro zabírání do nosné tyče 1 a pro její zdvíhání z nosiče £. Tyto vidlicovité držáky 15 mají každý střední část obsahující upínací členy 16 pro obemknutí a upnutí nosné tyče £ a uloženou otáčivé okolo podélné osy nosné tyče £ ve vnějším nosiči, který dovoluje, jakmile je nosná tyč 1 zdvižena, uložit její obloženou část la vodorovné v jedné nebo ve druhé z jejích poloh, aby se dosáhlo snadného přístupu na každou z ploch této obložené části například pro snímání opotřebeného obložení, které bylo předtím vystaveno tepelnému zpracování pro odlepení pomocí čelisti 3. a 4.
Obr. 2 a 3 znázorňují výhodné provedení stroje znázorněného schematicky na obr. 1. Na těchto obrázcích je opět patrná řada prvků již popsaných se stejnými vztahovými značkami.
Obr. 2 ukazuje prostředky dovolující synchronizované ovládání čelisti £ a 4 jak v jejich přibližovacim a odtahovacím pohybu, tak i v jejich pohybu okolo jejich kloubu. Jak je patrno z obr. 2, je rám 20 těchto prostředků připojen k rámu stroje, jehož jedna část tvoří pevný nosič 13a první čelisti 3, ke které je kloubově připojen. Pohyblivá druhá čelist 4 je uložena na
-4CZ 280195 B6 kluzném vozíku 14a, kloubové připojeném k tyči pracovního válce
21. přičemž ve skutečnosti obsahuje několik pracovních válců, pravidelně rozmístěných podél druhé čelisti 4. Pracovní válce 21 tvoří v daném provedení hnací ústrojí kluzného vozíku 14a a čelistí 3, 4. Aktivní část 14b druhé čelisti 4. je pevně spojena s ozubeným unásecím kolem 22, které se s ní otáčí okolo osy 12. Toto ozubené unášecí kolo 22 během konečné fáze zatahování pracovního válce 21 nebo v jeho první fázi vytahování spolupůsobí s ozubenou tyčí 23 nesenou rámem. Je tak zřejmé, že na konci otevíracího Chodu čelistí nebo na začátku jejich uzavíracího chodu se vyvolává otáčení aktivní části 14b druhé čelisti 4 okolo osy
12. Pohyblivá druhá čelist 4 předchází tedy ze své polohy, v níž je aktivní plocha 4a orientována k nosné tyči 1 do polohy, v níž je aktivní plocha 4a orientována vodorovně.
Synchronizované otáčivé pohánění čelistí 3, 4 je zajišťováno spojením čelistí 2 a 4 pomocí pružné teleskopické spojovací tyče. Toto může být s výhodou realizováno například tak, že vždy na koncích čelistí 3, 4 jsou za odpovídajícím koncem nosiče 2 čelíš** ti Ir 4 vzájemně spojeny pružně roztažnou spojovací tyčí 24.. Každá z čelistí 3 a 4 je opatřena ramenem 25. 26. První rameno 25 je kloubově připojeno ke spojovací tyči 24 okolo osy 27 nesené běžcem 28 posouvajícím se podél spojovací tyče 24 a vystaveným protichůdným účinkům dvou pružin 29 a 30.. Druhé rameno 26 je potom kloubové spojeno s koncem spojovací tyče 24 okolo osy 31. Osy 11, 12. 27 a 31 tvoří vrcholy kloubové přestavitelného čtyřúhelníka. Počínaje polohou znázorněnou na obr. 2 bude přibližování čelisti tlačit osu 27 doleva na obrázku a tedy uvádět první čelist 2 vodorovné polohy dosedající na rám. Pokračování tohoto přibližování zůstává možné vzhledem k přítomnosti běžce 28. který dovoluje posun spojovací tyče 24 vzhledem k prvnímu rameni 25.
Otevírání čelistí působením pracovního válce 21 zahrnuje nejdříve fázi posunu spojovací tyče 24 vzhledem k běžci 28, udržovanému pevně s opřením o pružinu 30. Když je pružina 30 vyvážena pružinou 29. tj. v podstatě v okamžiku, kdy ozubené unášecí kolo 22 zabírá do ozubené tyče 23, vyvolává začátek otáčení ramene 26 (kombinovaného s jeho posunem doprava na obrázku) otáčivé pohánění první čelisti 2 okolo osy 11 až do polohy znázorněné na obr. 3. Pružina 29 dovoluje zvýšit poddajnost pohánění prvního ramene 25 spojovací tyčí 24 a zachytit síly na konci chodu. Obrácené otáčení se získá vysouváním pracovního válce 21.
Na tomto obrázku je také prostřednictvím spojovacích dílů 9 a 10 ústrojí pro pružné připojení prvního nosiče 2 k čelistem 2 a 4., které dovoluje unášet první nosič 2 směrem k první čelisti 2 při uzavírání svěrné sestavy nebo ho oddalovat od této čelisti při otevíráni.
Obr. 3 znázorňuje výhodné provedení druhého nosiče 8. V tomto případě je druhý nosič 2 pevně spojen s pohyblivou druhou čelistí 4, tak, že její otáčení vyvolá zdvíhání nosiče 8, který ve svém pohybu zabírá do nosné tyče 2 pro její ukládání do polohy znázorněné na obr. 3. V této poloze je snadný přístup k obloženým plochám la a prostřednictvím upínacího členu 16, otáčejícího se ve vidlici držáku 15, je možné obracet nosnou tyč ve směru šipek
C. Je samozřejmé, že stroj bude obsahovat druhý nosič 8 v nejméně
-5CZ 280195 B6 dvou od sebe vzdálených částech podél podélné osy profilu.
Funkce tohoto stroje probíhá následovně. Nosná tyč χ, která se má opatřit novým obložením, se uloží na první nosič 2, přičemž na každé straně části označené jako obkládaná část la má své obložení opotřebené. Sejmutí tohoto obložení vyžaduje předchozí zahřátí na teplotu řádově 120 až 150 ’C. Ohřev se získává stisknutím čelisti 3 a 4 na profilu zahříváním jejich aktivní plochy 3a a 4a.
Úplné otevření čelisti dostává stroj do stavu znázorněného na obr. 3. Je tedy možné snímat opotřebená obložení pomocí vhodných nástrojů, jako radlic nebo škrabek, a relativním pohybem mezi nosnou tyčí 1 a těmito nástroji.
Je potom snadné provést ukládání nových obložení. Je možné je nalepit na obě strany dříve obložené části la, z níž bylo obložení odstraněno tím, že se tato nosná tyč χ snadno obrací. Uloží se nová obložení na patky čelistí 3, 4, které jsou nyní vodorovné, a nanese se na ně lepidlo. Potom se uzavře stroj. Nosná tyč 1 je uložena na nosiči, čelisti se sevřou a udržuje se tlak při současném ohřívání patek s aktivními plochami 3a a 4a na teplotu o hodnotě a trvání (řádové hodina) v závislosti na povaze použitého lepidla. Jakmile došlo k polymeraci lepidla, je možné přistoupit k urychlenému ochlazení sestavy tím, že se nechá v čelistech cirkulovat chladicí tekutina. Je-li teplota polymerace okolo 80 ’C, je tak možno dosáhnout teploty okolní místnosti za přibližné čtvrt hodiny.
Stroj dovoluje značně zjednodušit údržbové pochody u pěchovaček a zlepšit kvalitu obložení.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (6)

1. Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na nosné tyči pechu, přičemž osazování i odstraňování vyžadují přívod tepla pro působení na pojivo mezi nosnou tyčí a jejím obložením, vyznačený tím, že obsahuje na rámu (20) první nosič (2) nosné tyče (1) v poloze, v níž je obložená část (la) nosné tyče svislá, přičemž první nosič (2) je uložen mezi dvěma vodorovnými čelistmi (3, 4) s délkou nejméně rovnou nalepované délce obložení na nosnou tyč (1), přičemž čelisti (3, 4) jsou spřaženy s hnacím ústrojím (40) pro jejich vzájemné přibližování nebo oddalování pohybem kolmým na obloženou část (la) nosné tyče (1) a pro jejich silové udržování v sevřené poloze na obložené části (la) nosné tyče (1), přičemž čelisti jsou opatřeny prostředky (3b, 4b) pro ohřev a ochlazování jejich ploch (3a, 4a) obrácených proti sobě.
2. stroj podle nároku 1, vyznačený tím, že první čelist (3) z čelistí (3, 4) je fixní z hlediska posuvu vzhledem k rámu (20), přičemž první nosič (2) nosné tyče (1) je uložen posuvně vzhledem k rámu (20), pro přibližování nebo od-6CZ 280195 B6 i
dalování vzhledem k první čelisti (3) fixní z hlediska posuvu při pohybu druhé čelisti (4).
3. Stroj podle nároků 1 nebo 2, vyznačený tím, že rám (20) je opatřen druhým nosičem (8) pro nosnou tyč (1), tvořeným nejméně dvěma držáky (15) pohyblivě uloženými mezi první polohou pod prvním nosičem (2), a druhou polohou nad prvním nosičem (2), přičemž každý držák (15) obsahuje upínací členy (16) pro upínání nosné tyče (1), které jsou otáčivě uložené na tomto držáku (15) okolo osy rovnoběžné s osou nosné tyče (1).
4. Stroj podle některého nároku 1 až 3, vyznačený 1 t i m, že čelisti (3, 4) jsou uloženy otáčivé vzhledem k rámu (13; 20) mezi první pracovní polohou, kde je jejich aktivní plocha (3a, 4a) svislá a je orientována jedna proti druhé, a druhou otočenou polohou, kde je jejich aktivní plocha (3a, 4a) vodorovná a je orientována směrem vzhůru.
5. Stroj podle nároků 3 nebo 4, vyznačený tím, že držáky (15) tvořící druhý nosič (8) jsou spojeny s pohyblivou druhou čelistí (4), přičemž první poloha držáků (15) odpovídá první pracovní poloze pohyblivé druhé čelisti (4) a druhá poloha držáků (15) odpovídá druhé otočené poloze pohyblivé druhé čelisti (4).
6. Stroj podle nároků 4 nebo 5, vyznačený tím, že pohyblivá druhá čelist (4) je uložena na kluzném vozíku (14a) posuvném na rámu (20) kolmo k prvnímu nosiči (2), přičemž hnací ústrojí (40) vozíku a čelistí (3, 4) je tvořeno pracovními válci (21) upevněnými na rámu (20), a prostředky pro otáčení čelistí (3, 4) jsou tvořeny pro pohyblivou druhou čelist (4) unášecím kolem (22) uloženým otáčivě na kluzném vozíku (14a), spolupůsobícím s fixní ozubenou tyčí (23) spojenou s rámem (20), když se kluzný vozík (14a) posouvá v této oblasti rámu (20), a pro první čelist (3) fixně uloženou z hlediska posuvu vůči rámu (20) spojovací tyčí (24), pružně roztažnou a upnutou mezi první a druhou čelistí (3, 4).
CS907000A 1989-12-29 1990-12-29 Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosníku pěchu CZ280195B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8917447A FR2656662B1 (fr) 1989-12-29 1989-12-29 Machine pour l'entretien et la reparation des pilons des enfourneuses de cokerie.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ700090A3 CZ700090A3 (en) 1993-02-17
CZ280195B6 true CZ280195B6 (cs) 1995-11-15

Family

ID=9389144

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS907000A CZ280195B6 (cs) 1989-12-29 1990-12-29 Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosníku pěchu

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0435734B1 (cs)
JP (1) JPH03294389A (cs)
CN (1) CN1025168C (cs)
CZ (1) CZ280195B6 (cs)
DE (1) DE69001604T2 (cs)
ES (1) ES2042250T3 (cs)
FR (1) FR2656662B1 (cs)
PL (1) PL165186B1 (cs)
RU (1) RU1833290C (cs)
UA (1) UA11088A (cs)
ZA (1) ZA9010446B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101974340A (zh) * 2010-10-29 2011-02-16 太原重工股份有限公司 立式捣固焦炉捣固锤摩擦板粘贴机
CN102703096A (zh) * 2012-04-19 2012-10-03 太原市凯特嘉机械有限公司 用于焦炉捣固锤粘贴摩擦板的粘接机
CN105885880A (zh) * 2014-05-05 2016-08-24 中国庆华能源集团有限公司 捣固锤维修设备及维修方法
CN106398725B (zh) * 2016-09-20 2019-09-20 鞍钢股份有限公司 一种顶装焦炉平煤压实装置及方法
JP6530090B1 (ja) * 2018-02-09 2019-06-12 住友重機械プロセス機器株式会社 ガイド車
CN109210050A (zh) * 2018-09-19 2019-01-15 湖南洣水游艇制造有限公司 皮艇粘胶预加热装置

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2252775A5 (en) * 1973-11-26 1975-06-20 Dab Ind Inc Fastening friction material to plates - upper and lower pressure plates clamping together with electrically operated heater ring

Also Published As

Publication number Publication date
UA11088A (uk) 1996-12-25
CN1053112A (zh) 1991-07-17
DE69001604D1 (de) 1993-06-17
ES2042250T3 (es) 1993-12-01
JPH03294389A (ja) 1991-12-25
CN1025168C (zh) 1994-06-29
PL165186B1 (pl) 1994-11-30
RU1833290C (en) 1993-08-07
DE69001604T2 (de) 1993-12-09
CZ700090A3 (en) 1993-02-17
PL288514A1 (en) 1991-08-12
FR2656662A1 (fr) 1991-07-05
ZA9010446B (en) 1991-10-30
EP0435734A1 (fr) 1991-07-03
FR2656662B1 (fr) 1992-04-10
EP0435734B1 (fr) 1993-05-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5992329A (en) Machine for welding at least one run of rail
CZ280195B6 (cs) Stroj pro osazování a odstraňování lepeného obložení na dvou opačných rovnoběžných stranách nosníku pěchu
CN108463298A (zh) 用于铸造的装置
US4274792A (en) Apparatus for the automatic unfastening of glass sheets suspended from pincer-like gripping machines
CN211614174U (zh) 一种蓄热式加热炉取料机
CN206305205U (zh) 一种用于钢带加工线的换辊车
GB2225005A (en) Method and apparatus for bending and annealing glass sheets to be laminated.
SU683608A3 (ru) Устройство дл укладки футеровочных элементов
CN217555133U (zh) 一种自动上下铝棒装置
CN115537531A (zh) 一种热处理智能化箱式加热炉
CN113120062A (zh) 一种进油管总成的转运装置
US10099266B2 (en) Transporting apparatus for rolling ingots, use of such a transporting apparatus, and method for transporting rolling ingots
CN220432947U (zh) 一种金属表面热处理用渗碳淬火装置
US3945105A (en) Automatic grate changing system and methods of utilizing and constructing same
RU2016910C1 (ru) Установка для термостабилизации валов
SU389155A1 (ru) Автоматизированная линия для закалки колес
SU1003992A1 (ru) Манипул тор
SU1481422A1 (ru) Шахтный самоходный манипул тор
SU1743777A1 (ru) Способ сборки пассажирского транспортного средства под сварку кузова вагона, стенд дл осуществлени способа и прижимное устройство дл его осуществлени
SU568589A1 (ru) Устройство дл подачи стволов деревьев к деревообрабатывающим станкам
SU729428A1 (ru) Приемник сл бов из печи
PL169755B1 (pl) Sposób oraz maszyna do prowadzenia robót przy torze kolejowym PL
SU770801A1 (ru) Устройство дл многостолбиковой укладки кирпича-сырца
SU1030454A1 (ru) Устройство дл подъема рельсошпальной решетки железнодорожного пути
CN105401895A (zh) 防侧倾钻杆夹持装置