CZ228796A3 - Device for driving windscreen wipers in intermittent and steady operation mode - Google Patents
Device for driving windscreen wipers in intermittent and steady operation mode Download PDFInfo
- Publication number
- CZ228796A3 CZ228796A3 CZ962287A CZ228796A CZ228796A3 CZ 228796 A3 CZ228796 A3 CZ 228796A3 CZ 962287 A CZ962287 A CZ 962287A CZ 228796 A CZ228796 A CZ 228796A CZ 228796 A3 CZ228796 A3 CZ 228796A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- interval
- signal
- switching
- sensor
- control signal
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60S—SERVICING, CLEANING, REPAIRING, SUPPORTING, LIFTING, OR MANOEUVRING OF VEHICLES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B60S1/00—Cleaning of vehicles
- B60S1/02—Cleaning windscreens, windows or optical devices
- B60S1/04—Wipers or the like, e.g. scrapers
- B60S1/06—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive
- B60S1/08—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive electrically driven
- B60S1/0818—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive electrically driven including control systems responsive to external conditions, e.g. by detection of moisture, dirt or the like
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60S—SERVICING, CLEANING, REPAIRING, SUPPORTING, LIFTING, OR MANOEUVRING OF VEHICLES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B60S1/00—Cleaning of vehicles
- B60S1/02—Cleaning windscreens, windows or optical devices
- B60S1/04—Wipers or the like, e.g. scrapers
- B60S1/06—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive
- B60S1/08—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive electrically driven
- B60S1/0818—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive electrically driven including control systems responsive to external conditions, e.g. by detection of moisture, dirt or the like
- B60S1/0822—Wipers or the like, e.g. scrapers characterised by the drive electrically driven including control systems responsive to external conditions, e.g. by detection of moisture, dirt or the like characterized by the arrangement or type of detection means
- B60S1/0833—Optical rain sensor
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Automation & Control Theory (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Investigating Or Analyzing Materials By The Use Of Electric Means (AREA)
- Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)
- Control Of Direct Current Motors (AREA)
Description
Vynález se týká zařízeni k pohonu a stálém pracovním režimu podle druhové Části hJ.avrP^J patentového nároku.
Dosavadní stav techniky
0 i 9 C r-3
Například při stále se měnící hustotě deště je především pro řidiče motorového vozidla obtížné a zdlouhavé přizpůsobit přepínací zařízení stěračů k jejich ovlávání s ohledem na momentální hustotu deště. K tomuto účelu je právě v německém patentovém spise č. 4.013.903 C2 navrženo automatické přepínací zařízení, u kterého je interval mezi jednotlivými pohyby stěrače ovlivňován v závislosti na počtu signálů dodávaných senzorem, které vzniknou uvnitř předem daného časového úseku. Při určitém počtu signálu jsou stěrače přepnuty z intervalového' na trvalý chod.
Nenastává tedy žádné přímé přepnutí mezi intervalovým a stálým pracovním režimem, nýbrž pouze nepřímé přepnutí prostřednictvím ovládání intervalu mezi různými stíracími cykly. Toto opatření však' vede k relativně nákladnému ovládání a k relativně nepřesnému přepínání mezi jednotlivými intervalovými cykly a trvalým chodem. Další problém pak spočívá v tom, že při trvalém chodu stěračů není k dispozici žádný vypočítatelný intervalový čas, který by mohl sloužit jako kritérium pro přechod z trvalého chodu do intervalového- cyklu.
Pods~ata vynálezu
Zařízení podle vynálezu s charakceriscickým i vý znaky má tu výhodu, že hustota deště je zde evidována velmi přesně, přičemž mezi i r.te z valovým a stálým chcdem j velmi jednoduché a přesné vyhodnocovací zařízení.
>aíizovano ořeoínací
V důsledku opatření, která jsou uvedena ve vedlejších patentových nárocích jsou možné další varianty provedení a zlepšení zařízení popsaného v hlavním patentovém nároku.
Cykly stírání jsou především využity k vytvoření Ovládacích signálů intervalů stírání,' evidována v relativně dlouhém časovém formě ovládacího signálu pro ovládání s jinými synchronizačními signály stírání.
kdy hustota deště je úseku a je použita ve motoru stěračů spolu oro takovýto cyklus
Výhodným způsobem jsou zde vodou působící zlomy průběhu výchozího signálu senzoru využity jako signály senzoru pro další vyhodnocení. Takovéto zlomy, průběhu signálu mohou vzniknout v důsledku dopadajících deštových kapek, prostřednictvím vlhkých stíracích lišt přecházejících přes senzory reagující na déšt, nebo v důsledku rychle se měnící struktury povrchu Čelního skla, například tvořením velmi silných šmouh.
Při vyšší intenzitě deště signálu tak zřetelně výrazné, počtu těchto zlomů je výstupní nejsou jednotlivé zlomy avšak v důsledku velkého signál senzoru v podstatě průběžně utlumcván. K vytvoření ovládacího signálu při jsou proto vytvořeny prostředky k jej ichž. krátkém průběhu vyssi intenzitě deště registraci poklesu výstupního signálu prostřednictvím je zeslabený výstupní časovém úseku rozčleněn, přičemž pokles senzoru, signál· v signálu v tohoto krátkého časového intervalu, je jeden zlom průběhu signálu.
hodnocen jako nejméně
K regiscraci signálu senzoru prc jeho průběhu jednoho cyklu je výhodné vytvoříc citaci zařízeni.
vyhodnocení. v ro tyto účely
Počet zlomů průběhu signálu v průběhu jednoho stíracího cyklu může značně poklesnout. K zabránění trvalých změn mezi trvalým a intervalovým chodem obsahuje vyhodnocovací zařízení prostředku· k vytvoření střední hodnoty z pevně stanoveného počtu vzájemně nesledujících ovládacích signálů, přičemž střední hodnota .tvoří skutečný ovládací signál. Vytvoření střední hodnoty' následuje účelným způsobem po každém stíracím intervalu, přičemž střední hodnota j.e tvořena prostřednictvím pěti předchozích intervalů stírání'..
Vyhodnocovací zařízení je tím velmi aktivní, není těžkopádné a reaguje na změny hustoty desce, každý ovládací signál, z ’ předchozího, intervalu stírání při tvorbě střední hodnoty je spojen s poskytnutými důležitými faktory, stírání jsou·•^účelným' znú-sobem i “All 4, u i -l . í u. x o;
hodnoceny méně.
Jedno z dalších výhodných opatření k .zabránění stálé přeměny mezi trvalým a intervalovým pracovním režimem stěračů spočívá v tom, že mezi trvalým a intervalovým chodem j.sou stanoveny dvě prahové hodnoty vytvářející přepínací hysterezi pro přepínání mezi trvalým a intervalovým chodem. Pro vytvoření ještě dokonalejšího provedení mohou být uplatněny ještě další různé faktory k vytvoření prvého účinného ovládacího signálu pro přechod z trvalého do intervalového chodu stěračů a rovněž tak k vytvoření druhého účinného ovládacího signálu pro přechod z intervalového do trvalého chodu stěračů. Tato opatření by měla zajistit rychlejší přechod do trvalého chodu stěračů a setrvání v tomto způsobu provozu, pokud co situace s ohledem na intenzitu deště vyžaduje.
Pro činnost stěračů jsou často vyžadovány různé provozní podmínky s různámi rychlostmi stírání. Vynález může pokrývat i tyto různé provozní podmínky za předpokladu, že je vytvořena alespoň jedna další prahová hodnota k přepínání mezi prvým stupněm stálého chodu a druhým· stupněm stálého chodu, který má vyšší rychlost stírání. Výhodné je však vytvoření přepínací hystereze pro přepínání mezi prvým a druhým stupněm stálého chodu a druhým stupněm stálého chodu, který má vyšší rychlost stírání. Výhodné je však vytvoření dalších dvou prahových hodnot k vytvoření.
přepínací hystereze pro přepínání mezi prvým a druhým *
stupněm stálého chodu stěračů.
Další vylepšení podle vynálezu může být dosazeno tím, že je vytvořen prostředek k_ vyhodnocování hloubky zlomů průběhu signálu. Hloubky zlomů průběhu signálu mohou být výhodným způsobem využity jako činidel pro ovládací signál.
«*
Přehled obrázků na výkresech j
Vynález je blíže objasněn pomocí příkladného provedení znázorněném na výkresech a následujícím popisem. Zde značí:
Obr. 1 blokové schéma zapojení příkladného provedení vynálezu,
Obr. 2 diagram signálu k objasnění souvislosti mezi intenzitou deště RI, zachycenými zlomy průběhu signálu v jednom stíraoím cyklu a průběhy přepínání mezi provozními stavy,
Obr . | 3 | diagram signálu k incenzicě deště, | objasnění | poměrů | při nízké |
Obr . | £ | . diagram, signálu k intenzicě deště, | objasnění | poměrů | při. střed' |
Obr . | 5 | diagram signálu k intenzicě deště, | objasnění | poměrů | při velké |
Obr . | 6 | diagram signálu k | objasnění | tvorby | střední h |
Příklady provedení vynálezu
Podle příkladného provedení znázorněného na obr. 1, se stěrač 11, poháněný motorkem stěračů 10 pohybuje obvyklým způsobem po zde neznázorněném čelním nebo zadním skle •motoroveno vozicia.. reagující na. déšť, pacencových· spisů č'. typů senzorů je světelnéhozdroje odráženo na vnější straně čelního skla a
Na tomto- skle- j-e upravencter.ý' je například, známvz' 2.3 5,4.100 a. Č-. 4. 102.. 145 AI například světlo, vysílané senzor 12 německých' ' , u těchto .
evidováno znečistění zeslabuj i, zařízením, ,'pr.o měření světla.. Přitom' částečky nebe déšt na skle. ·. motorového vozidla., odraze
COŽ .vede· k ·'poklesu SÍ.ýnálu.. v měřícím zařízení.
světla.
výstupní signál snezoru 12 reagujícího na déšt je· přes přepínací zařízení 13 . ustavené ve. znázorněné poloze, přiveden do prvého vyhodnocovacího zařízení 14., ve kterém jsou zlomy průběhu signálu senzoru 12 reagujícího na déšt přeměňovány na čítači signály pro dále napojené čítači zařízení 15 . Tyto zlomy jsou měřítkem intenzity deště RI a vznikají mimo jiné z následující příčin:
1. dopadajícími kapkami deště, přičemž hloubka zlomu průběhu signálu je mírou velikosti intenzity deště,
2. zlomy průběhu signálu jsou příčinou přechodu vlhkých liš“ stěračů přes plochy senzorů a
3. rychle se měnícím charakterem povrchu čelního skla motorového vozidla (například velmi silné tvoření šmouh).
každý zlom průběhu signálu od jeho nejmenší hloubky je přitom zpracován jako čítači signál pro čítači zařízení 15. Toto čítači zařízení 15 .je prostřednictvím elektonického ovládacího zařízení 16 motorku stěračů 10 synchronizováno, to znamená, že k počátku každého cyklu stírání je čítači zařízení 15 ustavno nazpět, takže na konci každého čítacíhó cyklu v čítacím zařízení 15 se nachází číselná hodnota, která odpovídá počtu n zlomů E průběhu signálu za jeden cyklus stírání W?. Tato číselná hodnota N je dále využita jako řídící hodnota N.
Na obr. 3 az 5 jsou znázorněny poměry při nižší, střední a .vyšší intenzitě deště Rí . Při nižší intenzitě deště podle obr. 3 jsou během jednoho stíracího cyklu W? registrovány čtyři zlomy průběhu signálu užitečného signálu NS senzoru 12 reagujícího na déšt. .Oba menší zlomy jsou způsobeny hustotou deště, zatímco oba větší zlomy jsou zapříčiněny stěračem, který přechází přes senzor 12. Relativně pomalý výstup signálu po obou přechodech stěrače je zapříčiněn zmizením /odpařením/ Šmouh způsobených stěračem. Při těchto poměrech se předpokládá intervalový chod stěračů podle obr. 2.
Na obr. 4 jsou znázorněny poměry při střední intenzitě deště, kdy je registrováno šest zlomů průběhu signálu během jednoho stíracího cyklu WP. AŽ do této intenzity deště může být podle obr. .2 volen bud intervalový chod nebo trvalý chod stěračů stupně 1, přičemž tato oblast mezi čtyřmi a Šesti zlomy průběhu signálu za jeden stírací cyklus je znázorněna jako vlevo vyšrařovaná část.
pres senzor užitečný signál NS senzoru stírací cyklus prostřednictvím
Na obr. 5 jsou znázorněny poměry při vyšší intenzitě deště, kdy je registrováno osm zlomu průběhu signálu během jednoho scíracího cyklu.. W?. Během dvojího přechodu stěrače 12 reagujícího na dešf, se zvýší krátkodobě 12 (příkrý vzestup) a poté v důsledku dopadajícího deště opět rychle zeslábne. Při této hustotě deště je signál průběžně zeslabován, a jednotlivé zlomy průběhu signálu jsou sotva znatelné. Ve stupni řazení 17 je registrována vysoká intenzita deště, a vznikne výstupní signál, jestliže například počet n zlomů za jeden je vyšší než devět. Pak následuje tohoto stupně řazení 17 přepnutí přepínacího zařízení 13. a užitečný signál senzoru 12 reagujícího' na dést je zaveden do druhého vyhodnocovacího zařízení 18, Zde je signál v krátkém časovém okamžiku Át úbytek signálu ΔΝ. v časovém intervalu ůt je- rozčleněn zaooccen jako zlom průběhu signálu. Strmost zeslabení signálu je přitom funkcí pro vyskytující sepočet zlomům Ty jsou pak za jeden stírací cyklus sčítány v druhém vyhodnocovacím zařízen 18, přičemž .toto sčítání může. být v principu provedeno i. v citacím zařízení 15.. Při této vysoké
J 2 ÍJL uiVály L-hOCÍ 3Cěi3,ČU' podle obr. 2, a to dokonce s vyšší rychlostí stírání oproti stupni 1.
Ovládací signály n j.sou nyní přiváděny dvěma stupni 19. 20 k vytvoření střední hodnoty. Počet zlomů průběhu signálu během jednoho stíracího cyklu, totiž může podle obr. 6 znatelně klesat (křivka n s vyplněným Čtyřúhelníkem jako měřící body). Ty záleží mimo jiné na nahodile častém dopadu deštových kapek na měřící dráze a měnících se deštových podmínkách, například v důsledku silného větru, který zanáší rozdílné množství deště na čelní sklo, nebo na ostřiku vodou vpředu jedoucím motorovým vozidlem. Pro zabránění stálé změny mezi' trvalým a intervalovým Chodem
P stěračů je stanoven počtu i ovládacích ;
vážený aritmetický průměr ignálůn z předchozích stí
Ml, raso. M2 racích cyklů:
Ml
M2
Σ k<
Σ h, kde i ~ 1 ... 5
S průměrovým faktorem k, resp. h je dosaženo toho, že ovládací signály ze vzdálenějších předchozích cyklů stírání mohou být hodnoceny jinak, například méně.. Přitom je například u předchozího stíracího cyklu uvažováno i - 5;
Obr. 5 znázorňuje průběh deseti cyklů stírání a k střední hodnotu M2 tvořenou dobu uplynulých peri stí; hodnoty Ml, resp. M2 nastává cyklů stírání.
ovládacích signálů N v průběhu tomu odpovídající vytvořenou právě z ovládacích signálu po acích cyklů. Tvorba střední opět synchronizované s řízením
Střední hodnoty Ml a M2 slouží jako skutečné středníhodnoty a jsou přiváděny k dvěma stupňům prahových hodnot 21, 22. Střední hodnota Ml přitom slouží jako ovládací signál pro; přepínání v intervalovém chodu, které následuje tehdy, je-li překročena, nejnižší prahová hodnota Sl. Prvý stupeň prahové hodnoty 21 pak vytváří ovládací signál pro intervalový vstup I elektronického ovládacího zařízení 16 . Naproti tomu střední hodnota M2 slouží jako ovládací signál pro přepnutí v trvalém chodu (stupeň 1) , který nastane tehdy, je-li překročena vyšší prahová hodnota S2. V tomto případě vytváří druhý stupeň prahové hodnoty 22 ovládací signál pro vstup Sl elektronického ovládacího zařízení 16 k přepnutí do trvalého chodu (stupeň 1) , Tím je docíleno hyszereze při přepínání, která účinně přepínání mezi oběma provozními stavy.
zabrání stálému trvalého ;< tomu s tup ne rovněž cnocu steracu se jsou ovšem nezbytné k vytvoření šerední nevyjádřené stupně
Přepínaní mezi stupněm 1 a.2 děje odpovídájícím způsobem, další dva zde neznázorněné hodno ty a další dva, zde prahových hodnot. To je schematicky znázorněno čárkovaně. Samozřejmě mohou být vytvořeny i další stupně.
Rozdílné průměrování múze být například výsledkem toho, že pro přechod z intervalového do trvalého chodu stěračů je ovládací signál dřívějších stíracích cyklu hodnocen' méně, zatímco pro přechod z trvalého chodu do intervalového chodu stěračů je určeno rovnoměrné průměrovém'. V jednoduchém provedení nemusí být na rozdílné pruměrování brán zřetel, čímž je k tvorbě střední hodnoty potřebný jen jediný stupeň. Tento jediný stupeň může například také vytvářet střední hodnotu k tvorbě skutečného ovládacího signálu pro přechod mezi různými stupni trvalého chodu.Dále je možno v jednoduchém provedení nebrat na třetel hysterezi a stanovit pouze jedinou prahovou hodnotu pro přechod mezi intervalovým a trvalým chcdsm stěračů. To samé platí pro přechod mezi různými stupni trvalého chodu.
Upustí-li se například od druhého stupně trvalého chodu stěračů, je pro přepnutí mezi intervalovým a trvalým Chodem stěračů zcela postačující prvé vyhodnocovací zařízení 14.· Druhé vyhodnocovací zařízení Ί9 může být tedy tím pádem vypuštěno.
jako brána další
Na druhé straně u dokonalejších provedení může být dodatečné vyhodnocení situace kolem deštových srážek v úvahu i hloubka zlomů průběhu signálu a dále jako sféra vlivu i přibrání průměrových faktorů R, resp. K.
Zapnutí elektronického ovládacího zařízení 16 muže být alespoň v intervalovém chodu orovedeno ručně nebo také automaticky, a t< senzorem 12 reagujícím na déšť, evidovány dešt:
naDtíklad bezo tehdy, jsou-li !VÍ kapky.
Alternativně k uspořádání znázorněném na obr. 1 mohou být rovněž obě vyhodnocovací zařízení 14, 1.3 vy tvořena jako jediné vyhodnocovací zařízení. Múze tak být vypuštěno vnější přepínací zařízení 13 a vnější stupeň řazení 17 . Pii zjišťovaných zlomech průběhu signálu je u takto zkombinovaného vyhodnocovacího zařízení v principu dosaženo vždy dostatečné časové rezervy. . Ob jednu se vyskytující hloubka zlomu průběhu signálu, specielně v případě plynulého poklesu signálu, je v této časové rezervě zjištěný úbytek signálu počítán jako zlom průběhu signálu.
Claims (14)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Zařízeni k pohonu pracovním režimu s stěračůI.· - i λ Λ .3C egy .7, .η.: _j.i uJ U — ,. | (| LOOIJGG v intervalovém a stfjáiáiní) C θ jedním signálem senz·:3 množství :ru v . T - 'r'2 aeste_ pres— závislosti na povrchové vlhkosti ne: který přechází stěrač a s elektronickým ovládacím zařízením k ovládání pohonu stěrače v závislosti na signálu senzoru, vyznačující se tím, že počet signálů senzoru (E) v jednom intervalu stírání (W?) je jako ovládací signál shromažďován ve vyhodnocovacím zařízení (14)přičemž v závislosti na překročení a/nebo nedosažení alespoň jedné prahové hodnoty (Sl, S2)je prostřednictvím ovládacího signálu (n) , nebo jednoho 'z ovládacího signálu odvozeného signálu (Ml, M2) ovládáno přepínací zařízení (13) přepínající pracovní režim mezi intervalovým a stálým chodem..
- 2. Zařízení podle nároku intervaly stírání (WP) k vy jsou stíracími cykly..1, vyznačující voření ovládacích se tím, že signálů (n),
- 3.' Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že .k1 r z n r, H r r r h π n m 1 τ «5 i rrri a nrn isaij vvsrunní siariáív senzoru (NS) s vytvořenými zlomy průběhu signálu ' (Ξ) v důsledku působení vody.
- 4 .·, Zařízení podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že k tvorbě ovládacího signálu (n)' při větší hustotě deště, je vytvořeno vyhodnocovací zařízení (18). k registraci poklesu výstupního signálu senzoru (NS).
- 5. Zařízení podle vyhodnocovacím zař (At) , přičemž prá'. časového intervalu průběhu signálu.nároku 4, vyznačující se tím, že v tomto ízením (13) se vytvářejí časové intervaly •ě pokles signálu (Δη) v průběhu jednoho (Át) je hodnocen jako nejméně jeden zlom
- 6. Zařízení podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že k evidenci signálů senzoru (E), za jeden vyhodnocovací zařízení (15).interval vytvořeno citaci
- 7, Zařízení podle vyznačující se tím, opatřeno dvěma stupni některého oředchozích nároků, (14) je že vyhodnocovací zařízení (19,20) k tvorbě středních hodnot z pevně stanoveného počtu vzájemně následujících ovládacích signálů (n), přičemž střední hodnoty (Ml, M2) tvoří skutečné ovládací signály.S. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že ve stupních (19,20) jsou střední hodnoty ovládacích signálů tvořeny po každém intervalu stírání (W?).
- 9. Zařízení podle nároku 7 nebo 8:, vyznačující se tím, Že každý z ovládacích signálů z cředchozích intrvalů stírání (w;oři tvorbě střední hodnotv vazan předem stanoveným ukazatelem (hj , k·;
- 10.ZařízeníOC<nektereho cředchozích nároků, vyznačující se tím, že pro přepínání mezi intervalovým a stálým pracovním režimem jsou stanoveny dvě prahové hodnoty (Sl, S2) k vytvoření přepínací hystereze.
- 11. Zařízení podle nároků 9 a 10, vyznačující se tím, Že ukazatele (hj., kj.) k vytvoření prvého skutečného ovládacího signálu (Ml) pro přechod ze stálého do intervalového pracovního režimu a druhého skutečného ovládacího signálu (M2) pro přechod z intervalového do stálého pracovního režimu, jsou alespoň z části rozdílné.
- 12. Zařízení podle některého z předchozích nároků,' vyznačující se tím, že k přepnutí mezi prvým stálým chočem a druhým stálým chodem s vyšší rychlostí srěračů, je určena nejméně jedna další prahová hodnota (53, 34).
- 13. Zařízení podle nároku 12, vyznačující se .tím, že k vytvoření přepínací hysrereze pro přepnutí mezi prvým a druhým scálým chodem stěračů jsou určeny dvě další prahové hodnoty (S3, 54) .
- 14. ' Zařízení podle některého z předchozích nároku, vyznačující se tím, 'že jsou vytvořeny prostředky k vyhodnocení hloubky zlomu (E) průběhu signálu.
- 15. zařízení podle nároku 14, vyznačující se tím, že hloubka zlomů (Ξ) průběhu signálu je zahrnuta mezi faktory při tvorbě ovládacího signálu (n) .
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4403661A DE4403661A1 (de) | 1994-02-05 | 1994-02-05 | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers im Intervall- und Dauerbetrieb |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ228796A3 true CZ228796A3 (en) | 1996-12-11 |
CZ288822B6 CZ288822B6 (cs) | 2001-09-12 |
Family
ID=6509601
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ19962287A CZ288822B6 (cs) | 1994-02-05 | 1995-01-24 | Zařízení pro pohon stěračů v intervalovém a stálém pracovním režimu |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5694012A (cs) |
EP (1) | EP0742763B1 (cs) |
JP (1) | JPH09508601A (cs) |
KR (1) | KR100362952B1 (cs) |
CN (1) | CN1046671C (cs) |
CZ (1) | CZ288822B6 (cs) |
DE (2) | DE4403661A1 (cs) |
ES (1) | ES2115356T3 (cs) |
WO (1) | WO1995021078A1 (cs) |
Families Citing this family (28)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPH09500345A (ja) * | 1993-07-02 | 1997-01-14 | ライメ、ゲルト | ウィンドワイパー装置の制御装置 |
US5903114A (en) * | 1995-04-28 | 1999-05-11 | Ut Automotive Dearborn, Inc. | Multi-functional apparatus employing an intermittent motion mechanism |
US6111378A (en) * | 1995-04-28 | 2000-08-29 | Ut Automotive Dearborn, Inc. | Window wiper motor system for an automotive vehicle |
DE19519500C2 (de) * | 1995-05-27 | 1998-12-24 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers |
DE19519485C2 (de) * | 1995-05-27 | 1998-01-29 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers |
DE19601781C2 (de) * | 1996-01-19 | 2001-06-21 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers mit einer automatischen Wischersteuerung |
DE19601805C2 (de) * | 1996-01-19 | 2003-02-13 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers |
DE19614100C2 (de) * | 1996-04-10 | 2000-12-07 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zur Ermittlung des Zustandes eines Wischerblattes |
DE19713835A1 (de) * | 1997-04-04 | 1998-10-08 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum Betreiben eines Scheibenwischers |
DE19725351C1 (de) * | 1997-06-16 | 1998-10-22 | Daimler Benz Ag | Steuereinrichtung für den Betrieb eines Scheibenwischers in einem Kraftfahrzeug |
JP4571246B2 (ja) * | 1998-06-26 | 2010-10-27 | 富士フイルム株式会社 | テレビカメラのハウジング |
FR2785246B1 (fr) * | 1998-10-29 | 2001-01-19 | Valeo Systemes Dessuyage | Procede de commande d'un essuie-glace de vehicule |
FR2787406B1 (fr) * | 1998-12-21 | 2001-02-16 | Valeo Systemes Dessuyage | Procede de commande de nettoyage d'une surface de plaque par controle optique dynamique, et equipement de mise en oeuvre |
DE10052342A1 (de) * | 2000-10-21 | 2002-05-02 | Hella Kg Hueck & Co | Verfahren zur Steuerung einer Scheibenwischanlage |
DE10163375B4 (de) * | 2001-12-21 | 2013-04-04 | Hella Kgaa Hueck & Co. | Verfahren zum Betrieb einer Einrichtung zur Steuerung einer Scheibenwischanlage |
US6802205B2 (en) * | 2002-02-28 | 2004-10-12 | Ppg Industries Ohio, Inc. | Moisture detection system and method of use thereof |
US7204130B2 (en) * | 2002-12-03 | 2007-04-17 | Ppg Industries Ohio, Inc. | Windshield moisture detector |
US7296461B2 (en) * | 2002-12-03 | 2007-11-20 | Ppg Industries Ohio, Inc. | Temperature compensated windshield moisture detector |
US7263875B2 (en) * | 2004-10-11 | 2007-09-04 | Ppg Industries Ohio, Inc. | Multi-layer windshield moisture detector |
US7679304B2 (en) * | 2006-09-08 | 2010-03-16 | Hasenberg, Inc. | Intermittent wiper control device |
WO2008111856A1 (en) * | 2007-03-09 | 2008-09-18 | Auckland Uniservices Limited | Contact lens and method |
JP5221096B2 (ja) * | 2007-10-09 | 2013-06-26 | ナイルス株式会社 | 車両用ワイパー制御装置 |
JP5722717B2 (ja) * | 2011-07-15 | 2015-05-27 | 株式会社荏原製作所 | 融雪装置の運転制御装置 |
CN102658810B (zh) * | 2012-01-13 | 2014-12-24 | 浙江吉利汽车研究院有限公司 | 一种基于模糊控制的智能雨刮控制装置及其控制方法 |
JP6287769B2 (ja) * | 2012-07-27 | 2018-03-07 | 株式会社リコー | 画像処理装置、車両、及びプログラム |
CN105501183A (zh) * | 2016-02-05 | 2016-04-20 | 广州铁路职业技术学院 | 雨刷结构控制方法及智能汽车雨刷装置 |
JP6964977B2 (ja) * | 2016-12-26 | 2021-11-10 | 株式会社ヴァレオジャパン | ワイパー動作検出装置 |
CN113933914B (zh) * | 2021-09-26 | 2023-08-08 | 东风柳州汽车有限公司 | 一种抗干扰雨量检测方法及设备 |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3786330A (en) * | 1972-04-28 | 1974-01-15 | Nippendenso Co Ltd | Automatic windshield wiping apparatus by using microwaves for vehicles |
US4317073A (en) * | 1977-02-03 | 1982-02-23 | Henry Blaszkowski | Windshield wiper control system |
US4339698A (en) * | 1979-04-12 | 1982-07-13 | Kearns Robert W | Control apparatus for windshield wiper system |
JPS6378849A (ja) * | 1986-09-19 | 1988-04-08 | Fujitsu Ten Ltd | オ−トワイパ装置 |
JP2829520B2 (ja) * | 1988-09-02 | 1998-11-25 | 本田技研工業株式会社 | ワイパ制御装置 |
JP2993641B2 (ja) * | 1988-09-02 | 1999-12-20 | 本田技研工業株式会社 | ワイパの自動制御方法 |
US4916374A (en) * | 1989-02-28 | 1990-04-10 | Donnelly Corporation | Continuously adaptive moisture sensor system for wiper control |
US5059877A (en) * | 1989-12-22 | 1991-10-22 | Libbey-Owens-Ford Co. | Rain responsive windshield wiper control |
DE4000736A1 (de) * | 1990-01-12 | 1991-07-18 | Vdo Schindling | Verfahren und anordnung zur steuerung eines scheibenwischers |
DE4000735A1 (de) * | 1990-01-12 | 1991-07-18 | Vdo Schindling | Verfahren und anordnung zur steuerung eines scheibenwischers |
US5252898A (en) * | 1990-06-13 | 1993-10-12 | Robert Bosch Gmbh | Method of operating a windshield wiper |
DE4018903A1 (de) * | 1990-06-13 | 1991-12-19 | Bosch Gmbh Robert | Vorrichtung zum betreiben eines scheibenwischers |
FR2684628B1 (fr) * | 1991-12-06 | 1998-01-09 | Renault | Procede et dispositif de traitement pour la detection de la pluie. |
US5276388A (en) * | 1991-12-14 | 1994-01-04 | Leopold Kostal Gmbh & Co. Kg | Apparatus and method for controlling a windshield wiping system |
-
1994
- 1994-02-05 DE DE4403661A patent/DE4403661A1/de not_active Ceased
-
1995
- 1995-01-24 CN CN95191476A patent/CN1046671C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-01-24 US US08/687,340 patent/US5694012A/en not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-24 JP JP7520307A patent/JPH09508601A/ja not_active Ceased
- 1995-01-24 ES ES95905557T patent/ES2115356T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-24 EP EP95905557A patent/EP0742763B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-24 WO PCT/DE1995/000082 patent/WO1995021078A1/de active IP Right Grant
- 1995-01-24 DE DE59501850T patent/DE59501850D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-24 CZ CZ19962287A patent/CZ288822B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1995-01-24 KR KR1019960704116A patent/KR100362952B1/ko not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
KR100362952B1 (ko) | 2003-03-03 |
EP0742763B1 (de) | 1998-04-08 |
CZ288822B6 (cs) | 2001-09-12 |
WO1995021078A1 (de) | 1995-08-10 |
DE59501850D1 (de) | 1998-05-14 |
JPH09508601A (ja) | 1997-09-02 |
US5694012A (en) | 1997-12-02 |
ES2115356T3 (es) | 1998-06-16 |
EP0742763A1 (de) | 1996-11-20 |
DE4403661A1 (de) | 1995-08-10 |
CN1046671C (zh) | 1999-11-24 |
CN1139906A (zh) | 1997-01-08 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ228796A3 (en) | Device for driving windscreen wipers in intermittent and steady operation mode | |
JP3362852B2 (ja) | 反射要素における変化の測定または識別装置 | |
US5336980A (en) | Apparatus and method for controlling a windshield wiping system | |
DE4339573C2 (de) | Auswertevorrichtung für Signale, die von einer Anordnung zum Messen oder Erkennen einer Benetzung einer Fläche ermittelt wurden | |
CA2008596C (en) | Device for controlling a drive mechanism for an automotive accessory | |
DE3941905C2 (cs) | ||
US7973507B2 (en) | Raindrop detecting device and method of determining raindrop amount | |
EP1798540A2 (en) | Object sensor and control apparatus using the same | |
JPWO2007055001A1 (ja) | 車両用ワイパー制御装置および方法 | |
EP0311005A2 (de) | Scheibenverschmutzungsmelder | |
KR100517002B1 (ko) | 전후방 와이퍼 제어 시스템 | |
DE10343938A1 (de) | Wischarm | |
DE69023244T2 (de) | Nachweis von feuchtigkeit auf der windschutzscheibe sowie selbsttätig betriebene scheibenwischer. | |
JP4260023B2 (ja) | ワイパー制御方法、およびワイパー制御装置 | |
US5319293A (en) | Apparatus and method for controlling a windshield wiping system | |
JPS60149984A (ja) | 距離測定装置 | |
EP1398230B1 (de) | Regensensor insbesondere für ein Kraftfahrzeug mit einer Scheibenwischvorrichtung sowie Verfahren zum Steuern einer Scheibenwischvorrichtung | |
EP1948491B1 (en) | Brush control method and device on an automatic car-wash installation | |
JPS5914563A (ja) | ワイパ−装置 | |
DE19536621C2 (de) | Vorrichtung zur elektronischen Steuerung eines Scheibenwischers bei Kraftfahrzeugen | |
ITMI970030A1 (it) | Dispositivo per l'azionamento di un tergicristallo | |
KR100680522B1 (ko) | 와이퍼 장치 | |
DE202011105961U1 (de) | Vorausschauender Regensensor für ein Kraftfahrzeug | |
JPS63159160A (ja) | 自動ワイパ装置 | |
JP4079000B2 (ja) | ワイパ制御装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20100124 |