CZ20032088A3 - Guidance unit for coveyor belt - Google Patents

Guidance unit for coveyor belt Download PDF

Info

Publication number
CZ20032088A3
CZ20032088A3 CZ20032088A CZ20032088A CZ20032088A3 CZ 20032088 A3 CZ20032088 A3 CZ 20032088A3 CZ 20032088 A CZ20032088 A CZ 20032088A CZ 20032088 A CZ20032088 A CZ 20032088A CZ 20032088 A3 CZ20032088 A3 CZ 20032088A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
conveyor belt
guide
holder
rotatable
guide roller
Prior art date
Application number
CZ20032088A
Other languages
English (en)
Inventor
Kenneth Hovsto
Kjell Arne Gaarden
Original Assignee
Martin Engineering Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Martin Engineering Company filed Critical Martin Engineering Company
Publication of CZ20032088A3 publication Critical patent/CZ20032088A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G15/00Conveyors having endless load-conveying surfaces, i.e. belts and like continuous members, to which tractive effort is transmitted by means other than endless driving elements of similar configuration
    • B65G15/60Arrangements for supporting or guiding belts, e.g. by fluid jets
    • B65G15/64Arrangements for supporting or guiding belts, e.g. by fluid jets for automatically maintaining the position of the belts
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G39/00Rollers, e.g. drive rollers, or arrangements thereof incorporated in roller-ways or other types of mechanical conveyors 
    • B65G39/10Arrangements of rollers
    • B65G39/12Arrangements of rollers mounted on framework
    • B65G39/16Arrangements of rollers mounted on framework for aligning belts or chains

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Registering, Tensioning, Guiding Webs, And Rollers Therefor (AREA)
  • Delivering By Means Of Belts And Rollers (AREA)
  • Automotive Seat Belt Assembly (AREA)
  • Discharging, Photosensitive Material Shape In Electrophotography (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká vodicí jednotky dopravníkového pásu pro středění dopravníkového pásu, který se během provozu může bočně posouvat ven z neutrální polohy v jeho podélném směru. V souladu s tímto vynálezem může být vodicí jednotka dopravníkového pásu uplatněna u dopravníkových pásů, které se pohybují v jednom směru, stejně jako ve dvou protilehlých směrech, pouze s velmi malými změnami, přičemž základní konstrukční prvky vodicí jednotky dopravníkového pásu jsou v podstatě totožné v obou provozních situacích.
Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle tohoto vynálezu je využívána pro vedení dopravníkových pásů zejména v oblasti zpracovatelských podniků pro různé typy materiálů v sypké formě, jako jsou například granulované rudy a podobně.
Dosavadní stav techniky
U provozů, kde jsou takovéto dopravníkové pásy využívány, je známo, že z různých důvodů dopravníkové pásy „se odchylují bočně na válcích a podél tratě jejich pohybu. K tomu dochází částečně v důsledku nestejnoměrného zatížení, částečně v důsledku nesprávného seřízení podpěrných součástí a válců, stejně jako velmi často v důsledku kombinace několika různých faktorů, které vytvářejí nahodilou dráhu bočního pohybu dopravníkového pásu.
Tento boční pohyb může být definován jako odchylka od základní neutrální polohy, ve které se dopravníkový pás pohybuje ve svém podélném směru podél pomyslné středové osy, nebo jakéhokoliv typu jiné požadované dráhy dopravníkového pásu přes válce nebo příslušná vedení.
Boční pohyb dopravníkového pásu způsobuje pohyb dopravníkového pásu na jednu stranu od jeho neutrální polohy nebo dráhy dopravníkového pásu, v důsledku čehož je nutno znovu ustanovit tuto neutrální polohu. Tím je vytvářena potřeba vyvinout vodicí zařízení, které zjišťuje, kdy je dopravníkový pás mimo svou neutrální polohu, přičemž napravuje dráhu dopravníkového pásu v jeho podélném směru tak, aby se dopravníkový pás navrátil do své neutrální polohy.
Takže je nutno rovněž vyvinout dynamické nápravné ústrojí, které neustále napravuje relativní polohu dopravníkového pásu na obou stranách jeho neutrální polohy, stejně jako s výhodou ve vztahu k oběma směrům pohybu dopravníkového pásu v podélném směru.
Vodicí jednotka dopravníkového pásu, určená pro shora uvedené úkoly a oblasti uplatnění, musí dále být jednoduchá a dostatečně robustní z hlediska provozu, přičemž rovněž musí být snadno instalovatelná a seřiditelná před použitím. Její konstrukce musí být dále schopna seřízení a uzpůsobení vzhledem ke stávajícím podmínkám a zatížením, stejně jako vůči uplatňování rozdílných rozměrů konstrukčních součástí, nebo musí být schopna takového uzpůsobení konstrukce, které vyhovuje konstrukčním částem, které již byly nainstalovány u stávajícího zařízení, jako jsou například válce, vedení, montážní konzoly a podobně.
Vodicí jednotka dopravníkového pásu musí být dále schopna přizpůsobení vzhledem k dopravníkovému pásu, který se pohybuje v jednom nebo ve dvou směrech, a to aniž by musely být prováděny zásadní konstrukční změny.
Z dosud známých řešení v dané oblasti techniky je možno uvést zařízení, týkající se dopravníkových pásů, které se pohybují přes válce nebo podpěrné součásti, které je popsáno v patentovém spise DE 174 491, kteréžto zařízení napravuje boční posuv, ke kterému dochází u dopravníkového pásu během jeho provozu, přičemž je zajišťováno, aby se dopravníkový pás navrátil do své neutrální polohy.
Soustava vodicích válců pro dopravníkový pás je uspořádána na desce, která je otočně připevněna k základně. K této otočné desce je připevněno rameno se spojovací tyčí. Toto rameno může být kloubově otočně uspořádáno na otočném čepu, který je připevněn k základně. Ke spojovací tyči jsou připevněny vodicí válce, které se pohybují podél okrajů dopravníkového pásu, a které v případě bočního posuvu dopravníkového pásu přenášejí jeho pohyb na spojovací tyč. Tento pohyb je přenášen k ramenu páky, odkud je dále pohyb přenášen na desku, která způsobuje, že osy vodicích válců se sklopí a navrátí dopravníkový pás do jeho neutrální polohy.
• · • ·
Λ ·«···· · · · ···· ·· ·» ···· *· ·
Vodicí jednotka dopravníkového pásu, která je popsána v patentovém spise NO 178 853, představuje známé řešení obdobného typu, kde je však rameno páky otočně připevněno jak k desce, nesoucí vodicí válce, tak i ke spojovací tyči, nesoucí vodicí válce. Rameno páky je otočně připevněno k pevnému bodu, umístěnému v určité vzdálenosti od otočných upevnění na desce a spojovací tyči, přičemž otočná rovnoběžná vzpěra je uspořádána rovnoběžně s ramenem páky mezi spojovací tyčí a pevnou základnou ve formě nosníku, v důsledku čehož spojovací tyč vždy zůstává pod pravým úhlem vzhledem ke středové ose dopravníkového pásu.
V patentovém spise NO 306 708 je dále popsána vodicí jednotka reverzního pásu, určená pro vystřeďování dopravníkových pásů, které jsou během provozu náchylné k bočnímu posuvu z neutrální polohy, kterážto vodicí jednotka obsahuje otočný mechanizmus, který nese alespoň jeden vodicí válec pro dopravníkový pás, a který je otočně připevněn na prvním pevném nosníku, kteréžto otočné připevnění je uspořádáno kolem osy, která je kolmá na dopravníkový pás.
Kromě toho pak první soustava vodicích válců dosedá na boční okraje dopravníkového pásu, takže jsou bočně posouvány v závislosti na bočním posuvu dopravníkového pásu, přičemž vodicí jednotka dopravníkového pásu obsahuje první přenosový mechanizmus pro převádění bočního posuvu první soustavy vodicích válců na otočný mechanizmus, a to pro natáčení vodícího válce do polohy, kde vede dopravníkový pás směrem do jeho neutrální polohy.
Známé vodicí jednotky dopravníkového pásu takového typu, který je popsán v patentovém spise DE 174 491, mají tendenci • · • 0
0 00 · · * 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0
000 00 09 9000 zajišťovat odvalování a šikmou dráhu dopravníkového pásu, zejména tehdy, pokud jde o nestejnoměrné zatížení nebo nestejnoměrné rozložení hmotnosti, což má za důsledek zvýšené opotřebení podél okrajů dopravníkového pásu.
V porovnání s těmito známými vodícími jednotkami dopravníkového pásu potom vodicí jednotka dopravníkového pásu, která je známa z patentového spisu NO 178 853, poskytuje mnohem hladší pohyb dopravníkového pásu, v důsledku čehož dochází k mnohem menšímu opotřebení a k vyšší životnosti dopravníkového pásu. Vodicí jednotka dopravníkového pásu, popsaná v patentovém spise NO 178 853, však pracuje pouze tehdy, pokud se dopravníkový pás pohybuje v jednom směru, což není postačující pro celou řadu účelů.
Vodicí jednotka dopravníkového pásu, která je dále známa z patentového spisu NO 306 708, je uspořádána tak, aby mohla pracovat s dopravníkovými pásy, které se pohybují ve dvou vzájemně opačných směrech.
Shora uvedená řešení jsou však poměrné velmi složitá z hlediska jejich mechanizmů pro zajišťování pohybu, přičemž tato řešení jsou dále velice nákladná a komplikovaná z hlediska jejich montáže a seřízení, přičemž rovněž vyžadují častou kontrolu a údržbu.
Podstata vynálezu
Úkolem tohoto vynálezu je proto vyvinout vodicí ústrojí nebo vodicí jednotku dopravníkového pásu, která by odpovídala shora uvedeným požadavkům, a která by odstraňovala shora uvedené nevýhody a nedostatky, týkající se dosud známých řešení.
Shora uvedený úkol byl v souladu s předmětem tohoto vynálezu splněn tím, že byla vyvinuta vodicí jednotka pro středění dopravníkového pásu, která je schopna během provozu provádět boční posun z podélné neutrální polohy, přičemž dopravníkový pás probíhá přes vodicí válec, uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž vodicí válec je uspořádán v držáku otočně kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž držák pro vodicí válec je uspořádán na základně otočně kolem v podstatě kolmo probíhající osy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž mezi držákem pro vodicí válec a základnou je uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze dodává držáku pro vodicí válec otočný posun na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, kterýžto otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák uveden směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž ve spojitosti s držákem nebo vodicím válcem je ve vzdálenosti od osy otáčení držáku kolem základny uspořádáno alespoň jedno rameno s vodicím ústrojím ve vzdálenosti od držáku, kteréžto vodicí ústrojí je uspořádáno na bočním okraji dopravníkového pásu.
Poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem a vodicím ústrojím činí s výhodou v podstatě : 1.
Otočný posun držáku směrem k první straně leží s výhodou v rozmezí od 10 do 40°.
• 00
Vodicí ústrojí s výhodou obsahuje válec, otočně uspořádaný kolem osy, která je v podstatě kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Délka ramene vodicího ústrojí může být s výhodou seřízena, což umožňuje, aby vzdálenost mezi dotykovým bodem vodicího ústrojí s dopravníkovým pásem a držákem pro vodicí válec byla přizpůsobena šířce dopravníkového pásu.
Otočným pružným prvkem je s výhodou pružina nebo spirálová pružina, popřípadě pružný prvek, vybraný ze skupiny, obsahující pryž, polymery atd.
V souladu s dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byla dále rovněž vyvinuta vodicí jednotka pro středění dopravníkového pásu, která je schopna během provozu provádět boční posun z podélné neutrální polohy, přičemž dopravníkový pás probíhá přes vodicí válec, uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž vodicí válec je uspořádán v držáku otočně kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž držák pro vodicí válec je uspořádán na základně otočně kolem v podstatě kolmo probíhající osy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž mezi držákem pro vodicí válec a základnou je uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze dodává držáku pro vodicí válec otočný posun na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, kterýžto otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák uveden směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž ve spojitosti s držákem nebo vodicím válcem je ve vzdálenosti od osy otáčení držáku kolem základny uspořádáno alespoň jedno rameno v každém směru pohybu • · · dopravníkového pásu s vodicím ústrojím ve vzdálenosti od držáku, kteréžto vodicí ústrojí je uspořádáno na bočním okraji dopravníkového pásu.
Poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem a vodicím ústrojím činí s výhodou v podstatě : 1.
Otočný posun držáku směrem k první straně leží s výhodou v rozmezí od 10 do 40°.
Vodicí ústrojí s výhodou obsahuje válec, otočně uspořádaný kolem osy, která je v podstatě kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Délka ramene vodícího ústrojí může být s výhodou seřízena, což umožňuje, aby vzdálenost mezi dotykovým bodem vodícího ústrojí s dopravníkovým pásem a držákem pro vodicí válec byla přizpůsobena šířce dopravníkového pásu.
Otočným pružným prvkem je s výhodou pružina nebo spirálová pružina, popřípadě pružný prvek, vybraný ze skupiny, obsahující pryž, polymery atd.
Vodicí jednotka pro dopravníkový pás pro středění dopravníkového pásu podle tohoto vynálezu vede dopravníkový pás, který je během provozu náchylný k bočnímu posuvu vzhledem k jeho podélné neutrální poloze. Dopravníkový pás přechází přes vodicí válec, uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž tento vodicí válec je otočně uspořádán v držáku a uložen otočně kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Držák pro vodicí válec je otočně uspořádán na základně kolem v podstatě kolmo probíhající osy, která je kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu je mezi držákem pro vodicí válec a základnou uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze dodává držáku pro vodicí válec otočný posuv na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Tento otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák přiváděn směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Kromě toho ve spojitosti s držákem nebo s vodicím válcem je v určité vzdáleností od osy otáčení držáku kolem základny uspořádáno alespoň jedno rameno s vodicím ústrojím, uspořádaným v určité vzdálenosti od držáku, kteréžto vodicí ústrojí je uspořádáno na bočním okraji dopravníkového pásu.
U alternativního provedení dopravníkového pásu, který se pohybuje ve dvou opačných směrech (reverzní dopravníkový pás) , je dopravníkový pás veden vodicí jednotkou dopravníkového pásu, přičemž dopravníkový pás je během svého provozu náchylný k bočnímu posuvu vzhledem ke své podélné neutrální poloze.
dopravníkový pás probíhá přes vodicí válec, uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, kterýžto vodicí válec je otočně uspořádán v držáku a je otočný kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu. Držák vodícího válce je otočně uspořádán • A • A A
AAA na základně kolem v podstatě rovnoběžné probíhající osy, která je rovnoběžná vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu je mezi držákem pro vodicí válec a základnou uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze poskytuje držáku pro vodicí válec otočný posuv na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Tento otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák přiváděn směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
Kromě toho ve spojitosti s držákem nebo s vodicím válcem je v určité vzdálenosti od osy otáčení držáku kolem základny uspořádáno alespoň jedno rameno v každém směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž vodicí ústrojí je uspořádáno v určité vzdálenosti od držáku, kteréžto vodicí ústrojí je uspořádáno na bočních okrajích dopravníkového pásu.
U výhodného provedení předmětu tohoto vynálezu je vodicí ústrojí uspořádáno vzhledem k dopravníkovému pásu takovým způsobem, že probíhá přes vodicí válec, přičemž jeden boční okraj dopravníkového pásu v podstatě dosedá na válec, přičemž dopravníkový pás se pohybuje směrem k válci a držák se otáčí kolem svislé osy vzhledem k základně proti působení síly otočného pružného prvku.
U jednoho výhodného provedení je otočný pružný prvek proveden jako spirálová pružina nebo podobný člen, jejíž jeden konec je připevněn k části držáku, zatímco druhý konec je připevněn k základně. Tento otočný pružný prvek bude tak schopen „se roztahovat mezi částí a základnou, přičemž pod podmínkou, že „neutrální (uvolněná) poloha otočného pružného prvku dodává vodícímu válci počáteční otočný posun, tak je zřejmé, že otočný pružný prvek bude „roztažen, pokud strana dopravního pásu tlačí na vodicí ústrojí na straně držáku, v důsledku čehož bude způsobeno otáčení vodícího válce v podstatě příčně k podélnému směru dopravníkového pásu.
Kroutící moment, působící na držák, a v důsledku toho rovněž na vodicí válec, prostřednictvím předpínací síly otočného pružného prvku, stejně jako kroutící moment, který je vyvíjen působením síly, kterou vyvozuje dopravníkový pás na vodicí ústrojí na straně dopravníkového pásu, budou působit vzájemně proti sobě v kontinuálním dynamickém působení sil.
Pokud se dopravníkový pás pohybuje na jednu stranu směrem k vodícímu ústrojí v důsledku nestejnoměrného zatížení, bude tlak na vodicí ústrojí od bočního okraje dopravníkového pásu zesílen, v důsledku čehož se budou držák a vodicí válec otáčet kolem svislé osy. Toto otáčení vodícího válce bude přispívat k vedení dopravníkového pásu ven z vodícího ústrojí. Je proto podstatné, aby se pás pohyboval v opačném směru vzhledem ke směru, ve kterém vodicí ústrojí směřuje od držáku.
Pokud se naopak dopravníkový pás pohybuje od vodícího ústrojí na opačnou stranu, bude se síla, působící na vodicí ústrojí, snižovat, v důsledku čehož bude předpjatý otočný pružný prvek otáčet držákem a tím vodicím válcem směrem do jeho původní polohy otočného posuvu. Vodicí válec se proto
44 • 4 4 • · 4 4
4 4 4 • · ·
4* 4 4
• 4#
4 4 4
4 *4444
4 4 bude otáčet kolem svislé osy, takže dopravníkový pás bude veden směrem k vodícímu ústrojí.
Pokud síla, působící na vodicí ústrojí, bude poté vytvářet kroutící moment, který vyvažuje kroutící moment, vytvářený otočným pružným prvkem, bude působení sil opětovně vyváženo, přičemž se dopravníkový pás bude pohybovat po přímce vzhledem k požadovanému směru jeho pohybu.
U odlišných provedení může být počáteční otočný posun držáku na první stranu v důsledku působení otočného pružného prvku v rozmezí od 10 do 40°. Úhel bude mít s výhodou velikost zhruba 15°, může se však měnit v závislosti na tom, jak silné korekce je nutno dosahovat u vodicí jednotky pro dopravníkový pás.
U výhodného provedení pak poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem a dotykovým bodem vodícího ústrojí s bočním okrajem dopravníkového pásu má v podstatě velikost 3:1. Tento poměr se osvědčil jako obzvláště výhodný, neboť poskytuje vhodný vzájemný vztah mezi vychýlením v důsledku pohybu dopravníkového pásu ven z neutrální polohy a nápravným pohybem válce. Poměr může rovněž ležet v rozmezí od 2 : 1 do 5 : 1.
U jednoho provedení vodícího ústrojí je válec uspořádán otočně kolem osy, která je v podstatě kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu. Kromě toho délka ramena s vodicím ústrojím může být nastavena takovým způsobem, že vzdálenost mezi dotykovým bodem vodícího ústrojí s dopravníkovým pásem a • 4 44 44 44 ·· 4 • 44 4444 444
4444 · · · 4 444
444 4 444 4 4444
444 444 444
4444 44 44 4444 44 4 držákem pro vodicí válec může být uzpůsobena šířce dopravníkového pásu.
Za účelem zachování vzájemného vztahu mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem a vodicím ústrojím je rameno s vodicím ústrojím nastavitelné ve svém podélném směru jako teleskopické ústrojí podél kolejnice nebo podobného prvku.
Otočný pružný prvek může být vytvořen celou řadou různých způsobů, přičemž u různých provedení může být otočný pružný prvek ve formě různých typů pružin. Otočný pružný prvek může být tvořen spirálovou pružinou, nebo může být otočný pružný prvek vytvořen jako pružný prvek, vybraný ze skupiny, obsahující pryž, polymery atd.
U dalšího provedení může být vodicí válec na vodicí jednotce pro dopravníkový pás proveden jako standardní válec, který je běžně využíván u dopravníkového pásového zařízení, přičemž držák může být přizpůsoben k jeho šířce, průměru a poloze. U vodicí jednotky pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu může být toto přizpůsobení provedeno velice snadno, neboť je zde malý počet konstrukčních parametrů, které musejí být brány v úvahu při konstrukcí držáku pro vodicí válec, který dále pouze vyžaduje, aby byl uspořádán otočně vzhledem k základně, na které je otočný pružný prvek umístěn.
Jak již bylo shora uvedeno, tak vodicí jednotka pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu může být využívána u reverzních dopravníkových pásů, které se pohybují ve dvou opačných směrech přes vodicí válec, a to bez nutnosti provozních nebo konstrukčních úprav vodicí jednotky.
44 44 ·4 ·· 9 • 99 9 · · 9 · · · ···· · 9 · · ··· ·· 994 4 4 ·· 4 4444 • 44 ··· 444 •449 44 94 4444 44 4
Počáteční otočný posun vodícího válce bude vždy vést dopravníkový pás v bočním směru, přičemž za účelem dosažení kontinuálního dynamického vedení dopravníkového pásu v obou bočních směrech musí být kroutící moment při otáčivém pohybu vodícího válce, způsobovaný otočným pružným prvkem, vyvažován kroutícím momentem, vytvářeným vodicím ústrojím na bočním okraji nebo bočních okrajích dopravníkového pásu.
To znamená, že u reverzního dopravníkového pásu musejí být uspořádána dvě vodicí ústrojí, jak již bylo shora uvedeno, která vedou dopravníkový pás prostřednictvím vytvářeného kroutícího momentu, který otáčí vodicím válcem nezávisle na směru, kterým se dopravníkový pás pohybuje. Jak již bylo shora uvedeno, je tato otázka řešena uspořádáním vodícího ústrojí v každém směru, které vyčnívá směrem ven o určitou vzdálenost od vodícího válce (přibližně 1/3 šířky dotyku válce s dopravníkovým pásem).
U shora uvedeného provedení s reverzním dopravníkovým pásem musí být vzdálenost mezi dotykovými body vodícího ústrojí s příslušnými vodícími okraji dopravníkového pásu uzpůsobena tak, vodicí válec se může otáčet v podstatě do maximální výchylky během vedení dopravníkového pásu, aniž by vodicí ústrojí na každé straně dopravníkového pásu přicházelo do střetu s dopravníkovým pásem.
To znamená, že v neutrální poloze, kdy probíhá ve svém směru pohybu a jeden boční okraj dosedá na vodicí ústrojí, tak na opačné straně existuje vzdálenost mezi dopravníkovým pásem a druhým vodicím ústrojím. Takže vzdálenost mezi dotykovými body proti bočním okrajům dopravníkového pásu na « fc • fc ·· ·· • fcfc fcfcfcfc · • fcfcfc fcfc · «fcfcfc •fc fcfcfc · fc fc ♦ fc···· • fcfc fcfcfc ··· • fcfcfc ·« ·· fcfcfcfc fcfc · každém z vodicích ústrojí bude větší, než šířka dopravníkového pásu. Pokud se poté vodicí válec otáčí při vedení dopravníkového pásu, tak pouze jedno z vodicích ústrojí v podstatě přichází do styku s dopravníkovým pásem.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje půdorysný pohled zepředu, zobrazující provedení vodicí jednotky pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu, kterýžto dopravníkový pás se pohybuje v jednom směru;
obr. 2 až obr. 4 znázorňují půdorysné pohledy seshora, zobrazující různá provedení vodicí jednotky pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu;
obr. 5 a obr. 6 znázorňují půdorysné pohledy ze strany, zobrazující různá provedení ramena s vodicím ústrojím podle tohoto vynálezu;
obr. 7 a obr. 8 znázorňují půdorysné pohledy seshora, znázorňující vzor pohybu vodicí jednotky pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu během provozu;
obr. 9 a obr. 10 znázorňují půdorysné pohledy seshora, znázorňují vzor pohybu vodicí jednotky pro reverzní dopravníkový pás podle tohoto vynálezu během provozu.
• 4
4
4 4
4 4 4 4 « ·
Příklady provedení vynálezu
Na vyobrazení podle obr. 1 je znázorněna vodicí jednotka pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu, která sestává v podstatě z vodícího válce 1, otočně uloženého v držáku 4, v důsledku čehož se vodicí válec 1. otáčí kolem v podstatě vodorovné osy příčně ke směru pohybu pásu (neznázorněno) a k podélnému směru.
Držák 4_ má rovněž středově umístěnou část j5, která je připojena k základně 6 prostřednictvím otočného pružného prvku, otočného kolem svislé osy 3, přičemž část 5, a tím i držák 4 a vodicí válec 1 se otáčejí vzhledem k základně _6 kolem v podstatě svislé osy, kolmé na podélný směr pásu, a to v souladu s předmětem tohoto vynálezu.
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 1, tak šířka držáku 4 může být měněna s pomocí části J5, což umožňuje, že držák 4. může být přizpůsoben různým vodicím válcům s různou šířkou. Je tak možno přizpůsobit držák 4_ stávajícím válcům u dopravníkového systému, nebo je možno změnit vodicí jednotku pro dopravníkový pás podle tohoto vynálezu prostřednictvím rekonstrukce nebo přizpůsobení dopravníkového systému.
Jak je dále znázorněno na vyobrazení podle obr. 2, tak otočný pružný prvek je umístěn kolem svislé osy _3 a je zde uspořádán takovým způsobem, že poskytuje vodícímu válci počáteční úhlový posun o velikosti přibližně 15° v prvním směru.
Vodicí válec _1 je určen pro vedení horního pásu (neznázorněno) prostřednictvím jeho úhlového posunu kolem • ·
99
9 9
9 99 9 9 9
9 9
999 9 99
99 99 9
9 9 9 9 9
9 9 9 9 9
9999 9999
9 9 9 9
9999 ·· · svislé osy, přičemž tento počáteční úhlový posun vzhledem k základně _6 bude poté napomáhat při vedení pásu vzhledem k jeho podélnému směru a směru pohybu přes základnu 6.
Na vyobrazeních podle obr. 1 a podle obr. 2 je dále znázorněno vodicí zařízení, sestávající z ramena 2 s držákem 8. a rL· přičemž válec 2_ je uspořádán na straně držáku £ a 5.' řj · na straně vodícího válce 2· Válec 2_ je uspořádán vzhledem k dopravníkovému pásu, který probíhá přes vodicí válec 2' takovým způsobem, že jeden boční okraj dopravníkového pásu dosedá na válec 2_, přičemž pokud se dopravníkový pás pohybuje směrem k válci 2, tak se držák £ a 5 otáčí kolem svislé osy 3 vzhledem k základně 6 proti kroutícímu momentu, vyvozovanému otočným pružným prvkem, který je uspořádán kolem svislé osy 3.
U tohoto provedení je otočným pružným prvkem spirálová pružina nebo podobné ústrojí, jejíž jeden konec je připevněn k části 5 držáku £, zatímco druhý konec je připevněn k základně 6. Tento otočně pružný prvek je proto schopen být „napjat mezi částí 2 a základnou 6_, přičemž za předpokladu, že „neutrální (uvolněná) poloha otočného pružného prvku dodává vodícímu válci počáteční otočný posun o velikosti přibližně 15°, tak je zřejmé, že otočný pružný prvek bude „napjat tehdy, pokud strana dopravníkového pásu tlačí na vodicí ústrojí na straně držáku 4_, čímž je způsobováno, že vodicí válec se otáčí v podstatě příčně k podélnému směru dopravníkového pásu.
Kroutící moment, působící na držák £, a tím i na vodicí válec v důsledku síly předpětí otočného pružného prvku, a kroutící moment, který je vytvářen silou, vyvozovanou na
9
9« ····
9
9« dopravníkový pás na straně vodícího ústrojí, budou poté působit vzájemně proti sobě v kontinuálním dynamickém působení sil. To se týká i případu, kdy se dopravníkový pás pohybuje ve dvou opačných směrech (reverzní pás).
Pokud se dopravníkový pás pohybuje k jedné straně proti vodícímu ústrojí v důsledku nestejnoměrného zatížení, bude tlak na válec 2 vodícího ústrojí od boční strany dopravníkového pásu zesílen, přičemž držák £ a vodicí válec se budou otáčet v důsledku toho kolem svislé osy 3. Otáčení vodícího válce jL tedy bude způsobovat vedení dopravníkového pásu směrem ven od vodícího ústrojí. Je proto podstatné, že dopravníkový pás se bude pohybovat v opačném směru vzhledem ke směru, ve kterém vodicí ústrojí směřuje od držáku _4.
Pokud se na druhé straně dopravníkový pás pohybuje od vodícího ústrojí na opačnou stranu, bude se síla, působící na vodicí ústrojí, snižovat, v důsledku čehož předpjatý otočný pružný prvek bude otáčet držákem 4, a tím i vodicím válcem 1_ směrem do jejich počáteční otočně posunuté polohy, přičemž vodicí válec se bude otáčet kolem svislé osy 3 a dopravníkový pás bude veden zpět směrem k vodícímu ústrojí. Pokud síla, působící na vodicí ústrojí, poté vytváří moment, který vyvažuje moment, vytvářený otočným pružným prvkem, bude působení sil opět vyrovnáno, takže se dopravníkový pás bude pohybovat po přímce vzhledem k požadovanému směru jeho pohybu.
U odlišného alternativního provedení předmětu tohoto vynálezu může být otočný pružný prvek vytvořen celou řadou zcela odlišných způsobů.
Jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 3 a podle obr. 4, tak otočný pružný prvek je přitlačován směrem k jedné straně vzhledem ke svislé ose 3, takže ovlivňuje část J5, a tím i vodicí válec _1, prostřednictvím rozpěry 10, která je připevněna k ramenu 11 páky. Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že otočný pružný prvek je uspořádán takovým způsobem, že může být snadno posunut nebo prověřen bez jakékoliv zvláštní demontáže. To je odlišné od spirálové pružiny na obr. 1, která vyžaduje výrazně větší rozsah demontáže při své výměně. Nedostatkem uspořádání podle obr. 3 a podle obr. 4 je pochopitelně skutečnost, že obsahuje více součástí.
Otočným pružným prvkem podle obr. 3 a podle obr. 4 může být například spirálová pružina, může to být pružný prvek takového typu, jako je například pryžový prvek nebo podobně, nebo jiný typ otočného pružného ústrojí, poháněného, řízeného nebo brzděného hydraulicky, pneumaticky nebo mechanicky.
Předpětí otočného pružného prvku může být dále nahrazeno uvolněním připevnění, přičemž předpětí otočného pružného prvku je vystřídáno a připevnění je utaženo. Pokud je otočným pružným prvkem spirálová pružina nebo podobné ústrojí, může být toto provedeno například uspořádáním ramena páky nebo podobného ústrojí v souvislosti s pružinou. Pokud je otočný pružný prvek proveden ze syntetického materiálu, jako je například pryž nebo podobně, může být tento prvek nahrazen přídavným prvkem s odlišným odporem vůči otáčení, s odlišnou tuhostí nebo podobně.
Na vyobrazení podle obr alternativní provedení předmětu vodícího ústrojí 7, 8' a 9, kde je dále zobrazeno tohoto vynálezu z hlediska se může válec 2 pohybovat • ·
v podélném směru pohybu dopravníkového válce, stejně jako příčně k podélnému směru dopravníkového válce.
To je zejména využitelné pro přizpůsobení různým šířkám dopravníkového pásu a různým zatížením, přičemž je tak dále umožněno, aby válec 2. byl nastaven vzhledem k bočnímu okraji dopravníkového pásu, v důsledku čehož může být působení sil mezi vodicím ústrojím a otočným pružným prvkem správně vyváženo, takže dopravníkový pás se pohybuje ve svém podélném směru po přímce.
To je rovněž znázorněno podrobněji na vyobrazeních podle obr. 5 a podle obr. 6, kde se válec 2. může pohybovat vzhledem k držáku £, v důsledku čehož se vodicí válec ý může pohybovat v podélném směru dopravníkového pásu podél kolejnice 2 směrem k bočnímu okraji dopravníkového pásu nebo směrem od tohoto bočního okraje podél kolejnice 2 nebo 2· Jak je na vyobrazeních znázorněno, tak kolejnice 2 je skloněna směrem k bočnímu okraji dopravníkového pásu.
Při nastavování polohy válce 2 je důležité, aby poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a válcem vodícího ústrojí byl udržován pokud možno ve výhodném rozmezí zhruba 3:1.
Na vyobrazení podle obr. 7 a podle obr. 8 lze vidět, jak vodicí jednotka podle tohoto vynálezu pracuje (jak bylo shora popsáno), pokud se dopravníkový pás podle obr. 7 pohybuje směrem doieva a vyvozuje zvýšenou sílu na válec 2, přičemž vytváří kroutící moment kolem svislé osy 2< který převyšuje kroutící moment otočného pružného prvku. Vodicí válec ý se poté otáčí takovým způsobem, že dopravníkový pás je veden • · · · · · • ··· v opačném směru vzhledem k vodicímu ústrojí a válci 2_, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 8.
Obdobně je na vyobrazeních podle obr. 9 a podle obr. 10 znázorněno, jak může být vodicí jednotka pro dopravníkový pás, která byla shora popsána, využívána ve spojitosti s reverzním pásem.
V tomto případě je vodicí ústrojí uspořádáno na obou stranách dopravníkového pásu, přičemž každé vodicí ústrojí vyčnívá směrem ven ve směru pohybu dopravníkového pásu. Počáteční otočný posun vodícího válce způsobený otočným pružným prvkem, stále vytváří moment, který vede dopravníkový pás ve směru, pokud v závislosti na směru pohybu je tlak na jeden z válců 2. na vodicím ústrojí uvolněn.
Odlišná provedení, která jsou uplatněna pro vodicí ústrojí a otočný pružný prvek pro pohyb dopravníkového pásu v jednom směru, mohou být pochopitelně rovněž využita pro vodicí jednotku dopravníkového pásu pro pohyb pásu ve dvou směrech.
Kromě toho je na vyobrazení podle obr. 10 znázorněno provedení s reverzním pásem, jak bylo shora uvedeno, přičemž vzdálenost mezi dotykovými body vodícího ústrojí s příslušnými bočními okraji dopravníkového pásu je uzpůsobena tak, že vodicí válec se může otáčet v podstatě s maximální odchylkou (viz obr. 9) během vedení dopravníkového pásu, aniž by vodicí ústrojí na každé straně dopravníkového pásu překáželo pohybu dopravníkového pásu.
• 0000
To .znamená, že v neutrální poloze, kdy se dopravníkový pás pohybuje ve směru pohybu, přičemž jeden jeho boční okraj dosedá na vodicí ústrojí Ί_ a 2, tak na opačné straně se dopravníkový pás nachází ve vzdálenosti A vzhledem ke druhému vodícímu ústrojí ]_' a 2' . Takže vzdálenost mezi dotykovými body vzhledem k bočním okrajům dopravníkového pásu u každého vodicího ústrojí bude větší, než je šířka dopravníkového pásu.
Pokud se vodicí válec poté otáčí v důsledku vedení dopravníkového pásu, tak pouze vodicí ústrojí Ί_ a 2 přichází v podstatě do styku s dopravníkovým pásem. Vzdálenost A musí být seřízena prostřednictvím montáže vodicí jednotky dopravníkového pásu, přičemž toto seřízení musí být změněno, pokud dojde například k podstatné změně šířky dopravníkového pásu. Pokud je otočný pružný prvek rovněž změněn po provedení montáže,, tak může být rovněž nezbytné změnit vzdálenost mezi vodícími ústrojími, neboť maximální odchylka vodicího válce se může změnit.
Pokud reverzní dopravníkový pás podle obr. 10 změní směr svého pohybu, tak tento dopravníkový pás se bude pohybovat od styku s vodicím ústrojím 7 a 2 ke styku s vodicím ústrojím 7/ a 2/ . Vedení dopravníkového pásu vzhledem k bočnímu posuvu bude v podstatě působit, jak již bylo shora popsáno.
Pokud jsou uspořádána dvě vodicí ústrojí 2 a ]_', 2_' při řešení reverzního pásu, dochází k vytváření momentu ve stejném směru kolem osy 3 otáčení, takže vedení v opačném směru bude vždy prováděno prostřednictvím otočného pružného prvku, který je přepjat a dodává vodícímu válci počáteční otočný posun kolem osy 3.
Pro odborníka z dané oblasti techniky jsou zcela zřejmá i další provedení, adaptace a alternativy předmětu tohoto vynálezu na základě shora uvedeného popisu, které spadají do rozsahu předmětu tohoto vynálezu, který je definován v následujících patentových nárocích.
• · · • · · ·
01-1690-03-Če
13.04.2004
PV 2003-2088

Claims (16)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Vodicí jednotka pro středění dopravníkového pásu, která je schopna během provozu provádět boční posun z podélné neutrální polohy, přičemž dopravníkový pás probíhá přes vodicí válec (1), uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž vodicí válec (1) je uspořádán v držáku (4) otočně kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž držák (4) pro vodicí válec (1) je uspořádán na základně (6) otočně kolem osy (3), probíhající v podstatě kolmo vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, vyznačující se tím, že mezi držákem (4) pro vodicí válec (1) a základnou (6) je uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze dodává držáku (4) pro vodicí válec (1) otočný posun na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, kterýžto otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák (4) uveden směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž ve spojitosti s držákem (4) nebo vodicím válcem (1) je ve vzdálenosti od osy (3) otáčení držáku (4) kolem základny (6) uspořádáno alespoň jedno rameno (7) s vodicím ústrojím (2) ve vzdálenosti od držáku (4), kteréžto vodicí ústrojí (2) je uspořádáno na bočním okraji dopravníkového pásu.
    4 4 4 4 4 4 · 4 ··· ·· · · · · · · · • 4 4 4 4 · 4 4 4 4 • · · · · ···· · · · ····
  2. 2. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle nároku 1, vyznačující se tím, že poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem (1) a vodicím ústrojím (2) činí v podstatě 3:1.
  3. 3. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 2, vyznačující se tím, že otočný posun držáku (4) směrem k první straně leží v rozmezí od 10 do 40°.
  4. 4. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že vodicí ústrojí obsahuje válec (2), otočně uspořádaný kolem osy, která je v podstatě kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
  5. 5. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že délka ramena (7) vodícího ústrojí (2) může být seřízena, což umožňuje, aby vzdálenost mezi dotykovým bodem vodícího ústrojí s dopravníkovým pásem a držákem (4) pro vodicí válec (1) byla přizpůsobena šířce dopravníkového pásu.
  6. 6. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otočným pružným prvkem je pružina.
    • · · · ·
  7. 7. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otočným pružným prvkem je spirálová pružina.
  8. 8. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otočným pružným prvkem je pružný prvek, vybraný ze skupiny, obsahující pryž, polymery atd.
  9. 9. Vodicí jednotka pro středění dopravníkového pásu, která je schopna během provozu provádět boční posun z podélné neutrální polohy, přičemž dopravníkový pás probíhá přes vodicí válec (1), uspořádaný v podstatě příčně ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž vodicí válec (1) je uspořádán v držáku (4) otočně kolem osy, která je v podstatě příčná ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž držák (4) pro vodicí válec (1) je uspořádán na základně (6) otočně kolem osy (3), probíhající v podstatě kolmo vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, vyznačující se tím, že mezi držákem (4) pro vodicí válec (1) a základnou (6) je uspořádán otočný pružný prvek, který v neutrální poloze dodává držáku (4) pro vodicí válec (1) otočný posun na první stranu vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, kterýžto otočný pružný prvek je napnut, pokud je držák (4) uveden směrem do neutrální polohy vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu, přičemž ve spojitosti s držákem (4) nebo vodicím válcem (1) je ve vzdálenosti od osy (3) otáčení držáku (4) kolem základny (6) uspořádáno alespoň jedno rameno (7, 7') v každém směru pohybu dopravníkového pásu s vodicím
    9 · · 9 9 9
    9 9 9 9 9 9 9 9
    9 9 9999 9 · · · · 9 4 ústrojím (2, 2Z) ve vzdálenosti od držáku (4), kterážto vodicí ústrojí (2, 2') jsou uspořádána na bočních okrajích dopravníkového pásu.
  10. 10. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle nároku 9, vyznačující se tím, že poměr mezi šířkou dopravníkového pásu a vzdáleností mezi vodicím válcem (1) a vodicím ústrojím (2') činí v podstatě 3:1.
  11. 11. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 9 až 10, vyznačující se tím, že otočný posun držáku směrem k první straně leží v rozmezí od 10 do 40°.
  12. 12. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více vyznačuj ící z nároků 9 až 11, se tím, že vodicí ústrojí obsahuje válec (2Z), otočně uspořádaný kolem osy, která je v podstatě kolmá vzhledem ke směru pohybu dopravníkového pásu.
  13. 13. Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho nebo více z nároků 9 až 12, vyznačující se tím, že délka druhého ramena (7') s druhým vodicím ústrojím (2Z) může být seřízena, což umožňuje, aby vzdálenost mezi dotykovým bodem vodicího ústrojí s dopravníkovým pásem a držákem (4) pro vodicí válec (1) byla přizpůsobena šířce dopravníkového pásu.
  14. 14.
    nebo v y z η , prvkem j<
  15. 15.
    nebo v y z η , prvkem j<
  16. 16.
    nebo v y z η , prvkem j polymery
    Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho více z nároků 9 až 13, ičující se tím, že otočným pružným i pružina.
    Vodicí jednotka dopravníkového pásu podle jednoho
    více z nároků 9 13, ί č u j í c í s e tím, že otočným pružným : spirálová pružina. Vodicí jednotka dopravní kového pásu podle j ednoho více z nároků 9 13, L č u j í c í s e tím, že otočným pružným
    : pružný prvek, vybraný ze skupiny, obsahující pryž, atd.
CZ20032088A 2001-01-05 2002-01-04 Guidance unit for coveyor belt CZ20032088A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO20010100A NO317528B1 (no) 2001-01-05 2001-01-05 Beltestyreenhet

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20032088A3 true CZ20032088A3 (en) 2004-06-16

Family

ID=19911982

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20032088A CZ20032088A3 (en) 2001-01-05 2002-01-04 Guidance unit for coveyor belt

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6776280B2 (cs)
EP (1) EP1355840B1 (cs)
KR (1) KR20030083692A (cs)
CN (1) CN1266009C (cs)
AU (1) AU2002226814B2 (cs)
BR (1) BR0206315A (cs)
CA (1) CA2435406A1 (cs)
CZ (1) CZ20032088A3 (cs)
DE (1) DE60207041T2 (cs)
DK (1) DK200301001A (cs)
EE (1) EE04874B1 (cs)
ES (1) ES2247311T3 (cs)
FI (1) FI115714B (cs)
GB (1) GB2387829B (cs)
MX (1) MXPA03006066A (cs)
NO (1) NO317528B1 (cs)
NZ (1) NZ527299A (cs)
PL (1) PL361706A1 (cs)
RU (1) RU2276654C2 (cs)
SE (1) SE523631C2 (cs)
TW (1) TW512120B (cs)
WO (1) WO2002053478A1 (cs)
ZA (1) ZA200305763B (cs)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7520378B2 (en) * 2003-05-15 2009-04-21 Tennant Company Chain driven conveyor having automatic tensioning street sweeping method and system
US20050045205A1 (en) * 2003-08-29 2005-03-03 Stach Steven R. Apparatus and method for cleaning printed circuit boards
JP3910173B2 (ja) * 2003-12-26 2007-04-25 株式会社沖データ ベルトユニット及び画像形成装置
AU2005240426A1 (en) * 2004-04-30 2005-11-17 Mark Aloys Hupertz Automatic correction of lateral conveyor belt drift
US6981583B1 (en) * 2004-08-03 2006-01-03 Ultra Design And Engineering Llc Fluid operated self centering conveyor roller
BRPI0520069B1 (pt) * 2005-02-18 2017-11-21 Flsmidth A/S Device for containing bags containing materials in powder or grain
JP4413854B2 (ja) * 2005-11-29 2010-02-10 株式会社東芝 画像形成装置
NO325963B1 (no) 2006-06-01 2008-08-25 Techno Track As Beltestyringsanordning
ZA200607947B (en) * 2006-09-22 2008-06-25 John Dowling Belt tracking regulator
WO2009016484A1 (en) * 2007-07-31 2009-02-05 John Pear Cumberlege Training idler roller assembly for a heavy duty conveyor belt
CN103984587B (zh) * 2008-06-12 2017-10-20 普安科技股份有限公司 储存虚拟化系统中更新实体储存装置的控制程序的方法
US7967129B2 (en) * 2008-09-22 2011-06-28 Martin Engineering Company Conveyor belt training idler with a locking mechanism
JP5267933B2 (ja) * 2008-11-17 2013-08-21 富士ゼロックス株式会社 ベルト装置および定着装置
CN101580178B (zh) * 2009-06-16 2011-01-05 中国水利水电第七工程局有限公司 普通胶带机简易调心托辊
JP5363290B2 (ja) * 2009-12-07 2013-12-11 国際計測器株式会社 走行試験装置用ムービングベルト機構及び無端ベルト
CN101905761B (zh) * 2010-09-02 2012-03-21 上海普丽盛包装股份有限公司 用于稳定包装材料工作路径的装置
CN101948044B (zh) * 2010-09-14 2012-09-05 三一重工股份有限公司 一种输送带调偏装置及伸缩式皮带输送车
BR102012018473A2 (pt) * 2012-07-25 2015-05-26 Vale Sa Dispositivo de guia de correia para uso em transportadores de correia
WO2014075113A1 (en) * 2012-11-08 2014-05-15 John Pear Cumberlege Idler
US8857603B1 (en) * 2013-06-20 2014-10-14 Alan Nippert System for adjusting conveyor direction
US9145262B2 (en) 2014-02-20 2015-09-29 Mettler-Toledo, LLC Conveyor belt tracking mechanism and conveyor employing the same
CN110451163A (zh) * 2019-08-16 2019-11-15 苏州金宸星锐智能科技有限公司 一种输送带纠偏机构
KR20230067165A (ko) 2021-11-09 2023-05-16 한화정밀기계 주식회사 워크 컨베이어 장치

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE174491C (cs)
US2511194A (en) 1946-06-14 1950-06-13 Eastman Kodak Co Automatic tracking control mechanism for conveyer belts
US2655252A (en) * 1952-07-10 1953-10-13 Samuel J Spurgeon Self-aligning idler for conveyers and the like
US3066547A (en) * 1959-12-14 1962-12-04 Link Belt Co Belt training idler
US3368665A (en) * 1966-09-06 1968-02-13 Alloy Wire Belt Co Belt aligner
US3621728A (en) 1969-12-10 1971-11-23 Fmc Corp Self-energizing belt training idler
NZ220384A (en) 1986-05-28 1989-01-06 James William Mcmahon Conveyor belt training apparatus
WO1992006908A1 (en) * 1990-10-23 1992-04-30 Tasman Engineers Pty Ltd. Improvements in belt conveyor training idlers
NO178853C (no) * 1993-11-22 1996-06-19 Hovstoe Kenneth Anordning for stabilisering av transportbeltet i en selvjusterende beltestyreenhet
FR2728248B1 (fr) 1994-12-16 1997-04-04 Volard Hubert Gerard Jacky Dispositif pour permettre a une bande de rester dans l'axe du transporteur
DE19514894C2 (de) 1995-04-22 1997-06-12 Rolf Gnauert Anordnung zur Regulierung des Verlaufs eines rollengestützten Förderbands eines Bandförderers
DE19514849A1 (de) 1995-04-26 1996-10-31 Sel Alcatel Ag Verfahren zur Fernsteuerung und Vorrichtung dafür
JPH0920415A (ja) * 1995-07-06 1997-01-21 Sumitomo Metal Ind Ltd 水圧式ベルト自動調芯装置
NO306708B1 (no) 1996-05-31 1999-12-13 Techno Track As Reversibel beltestyreenhet til sentrering av transportbelter
DE29714416U1 (de) * 1997-08-12 1997-11-06 Transnorm System Gmbh Gurtlenkstation
EP1049639B1 (en) * 1997-10-03 2009-06-17 Savage, Paul Alan Belt tracking assembly

Also Published As

Publication number Publication date
KR20030083692A (ko) 2003-10-30
DE60207041D1 (de) 2005-12-08
EE200300319A (et) 2003-10-15
EP1355840B1 (en) 2005-11-02
CN1266009C (zh) 2006-07-26
CN1494510A (zh) 2004-05-05
NZ527299A (en) 2005-03-24
FI20031001A (fi) 2003-07-02
GB2387829B (en) 2005-02-09
CA2435406A1 (en) 2002-07-11
NO317528B1 (no) 2004-11-08
WO2002053478A1 (en) 2002-07-11
US20040050671A1 (en) 2004-03-18
AU2002226814B2 (en) 2005-07-21
FI115714B (fi) 2005-06-30
EP1355840A1 (en) 2003-10-29
ZA200305763B (en) 2004-07-26
DE60207041T2 (de) 2006-04-20
ES2247311T3 (es) 2006-03-01
MXPA03006066A (es) 2005-04-19
TW512120B (en) 2002-12-01
DK200301001A (da) 2003-07-02
EE04874B1 (et) 2007-08-15
NO20010100D0 (no) 2001-01-05
RU2276654C2 (ru) 2006-05-20
PL361706A1 (en) 2004-10-04
BR0206315A (pt) 2004-02-10
GB2387829A (en) 2003-10-29
US6776280B2 (en) 2004-08-17
SE0301966D0 (sv) 2003-07-03
NO20010100L (no) 2002-07-08
SE0301966L (sv) 2003-09-04
RU2003124633A (ru) 2005-02-10
GB0317477D0 (en) 2003-08-27
SE523631C2 (sv) 2004-05-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20032088A3 (en) Guidance unit for coveyor belt
CA2270550C (en) A device for steering a conveyor belt
AU2002226814A1 (en) Guidance unit for conveyor belt
US7669709B2 (en) Guidance unit for conveyor belt
AU2007210116B2 (en) Systems and methods for diverting objects
AU2017347381B2 (en) Conveyor belt arrangement of a material processing device
RU2009128208A (ru) Постоянный держатель
US7267153B2 (en) Corrugator glue machine having web tension nulling mechanism
WO2013186790A1 (en) &#34;3-d belt tracking assembly&#34;
US5019026A (en) Device for aligning box blanks within a machine used for processing them
US6267228B1 (en) Conveyor belt tracking and tensioning system
WO2008153409A1 (en) Guidance unit for conveyor belt
CA2419286C (en) Belt alignment system
AU720814B2 (en) Belt tracking and tensioning system
KR102648250B1 (ko) 웹 이송 제어 디바이스를 위한 로터리 프레임 구조
CN220641448U (zh) 一种机械式传送带纠偏装置
CZ393298A3 (cs) Reverzovatelná pásová řídící souprava pro vystřeďování dopravníkových pásů