CZ20031963A3 - Způsob získání anthracenu a karbazolu krystalizací z taveniny - Google Patents
Způsob získání anthracenu a karbazolu krystalizací z taveniny Download PDFInfo
- Publication number
- CZ20031963A3 CZ20031963A3 CZ20031963A CZ20031963A CZ20031963A3 CZ 20031963 A3 CZ20031963 A3 CZ 20031963A3 CZ 20031963 A CZ20031963 A CZ 20031963A CZ 20031963 A CZ20031963 A CZ 20031963A CZ 20031963 A3 CZ20031963 A3 CZ 20031963A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- anthracene
- carbazole
- melt
- crystallization
- process according
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D209/00—Heterocyclic compounds containing five-membered rings, condensed with other rings, with one nitrogen atom as the only ring hetero atom
- C07D209/56—Ring systems containing three or more rings
- C07D209/80—[b, c]- or [b, d]-condensed
- C07D209/82—Carbazoles; Hydrogenated carbazoles
- C07D209/84—Separation, e.g. from tar; Purification
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C7/00—Purification; Separation; Use of additives
- C07C7/14—Purification; Separation; Use of additives by crystallisation; Purification or separation of the crystals
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Analytical Chemistry (AREA)
- Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
- Water Supply & Treatment (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Indole Compounds (AREA)
- Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
- Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
- Carbon And Carbon Compounds (AREA)
Description
Způsob získání anthracenu a karbazolu krystalizací z taveniny
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu získání karbazolu a anthracenu krystalizací z taveniny.
Dosavadní stav techniky
Karbazol je meziprodukt při přípravě barviv, pigmentů, pesticidů a polymerů. Nejvýznamnější aplikace karbazolu je violet 23 a hydronblau R [kypová modř R] . Pigment violet 23 se vyznačuje vysokou barevností a trvanlivostí vybarvení. Je základem přípravy tiskařských barev a automobilových laků jakož i barvení plastů jako polyvinylchloridu. Hydronblau R je významné na světle stálé barvivo, vhodné výtečně k barvení bavlněných látek. Anthracen je po oxidaci na antrachinon výchozím materiálem pro pripravu antrachinonových barviv, jejichž trvanlivost vybarvení lze označit za velmi dobrou. Od počátku barvářské chemie tvoří vedle azobarviv nejdůležitější třídu barviv.
Získání antrachinonu a karbazolu z anthracenového oleje kamenouhelného dehtu krystalizací a destilací v plynné fázi je popsáno v DE 196 13 497 Cl a je založeno na použití rozpouštědel v oblasti od 120 do 210 °C. Tyto způsoby jsou kvůli vysoké spotřebě energie na redestilaci rozpouštědla velmi drahé.
Katalytická syntéza karbazolu popsaná v DE 19 633 609 Al nemůže ekonomicky konkurovat se získáním karbazolu z kamenouhelného dehtu. Získání anthracenu a karbazolu na základě hydrogenace surového anthracenu z kamenouhelného dehtu popsané v DE 19 757 530 Al není toho času kvůli nákladům konkurence schopné. EP 799 813 popisuje získání anthracenu nebo antrachinonu bez benzofuranu rektifikací.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol - vycházeje z produktů kamenouhelného dehtu jako je surový anthracen a anthracenový olej - dát k disposici čistý anthracen bez benzofuranu a barevně bezvadný karbazol při zvýšených prostorově-časových výtěžnostech a zlepšené energetické účinnosti.
Tento úkol řeší způsob získání anthracenu, karbazolu a případně následných produktů jako je antrachinon, z anthracenového oleje, který vypadává při destilaci kamenouhelného dehtu, nebo tak zvaného surového anthracenu, při kterém se krystalizuje tavenina surového antracenu nebo tavenina anthracenového oleje, krystalický materiál se oddělí od kapalné fáze a destiluje se až do získání čistého anthracenu a čistého karbazolu.
Způsobem podle vynálezu se získá anthracen a karbazol vysoké čistoty bez použití rozpouštědel a bez nízkovroucích látek obvykle přítomných v anthracenovém oleji.
Výchozím materiálem pro způsob podle vynálezu je surový anthracen nebo anthracenový olej. Surový anthracen se získá z anthracenového oleje vypadávajícího při destilaci kamenouhelného dehtu. Destilace kamenouhelného dehtu a získání surového anthracenu jsou popsány například v Frank/Collin, Steinkohlenteer, Springer Verlag 1968. Surový anthracen se může získat známým způsobem krystalizaci chlazením, například v míchaném krystalizátoru a následnou centrifugací z anthracenového oleje. Tímto způsobem se obdrží tak zvaný surový anthracen 30. Podle zvláštní formy provedení vynálezu se získá surový anthracen statickou krystalizaci taveniny. Výchozím materiálem může však podle vynálezu být také anthracenový olej (zbytková kapalina). Z takového anthracenového oleje mohou být odtaženy těkavé oleje při předchozí destilaci dehtu.
Anthracenový olej se v krystalizátoru, s výhodou ve statickém krystalizátoru, zvolna ochladí na teplotu 100 °C až 20 °C. Přitom krystalizují anthracen, karbazol a fenantren na povrchu krystalizátoru. Po ochlazení taveniny na 60 °C až 20 °C se neztuhlý zbylý olej odtáhne z krystalizátoru. Potom se pomalu zahřívá krystalická vrstva nacházející se na povrchu krystalizátoru. Během tohoto zahřívání krystalického materiálu se roztaví nečistoty, intersticiální kapalina a cizí molekuly obsažené v krystalech, a odkapou ze zbývající krystalické vrstvy. Tento proces označovaný jako pocení se provádí tak dlouho, až se odkape dostatečně velké množství krystalického materiálu, například 1 až 20 % hmotnostních. Množství vypoceného oleje se může například sledovat prostřednictvím hladiny v kalu krystalizátoru.
Tento krok čištění se překvapivě daří také bez obvykle přidávaných rozpouštědel a také bez olejů vroucích v oblasti
280 až 300 °C jako je fluoren a acenaften, které především při přípravě antrachinonu z anthracenu obsahují rušivý dibenzofuran.
Po odtažení vypoceného oleje se zbývající krystalický materiál úplně roztaví a sbírá. TLento olej odpovídá svým složením obvykle získanému surovému anthracenu.
Tento materiál se může čistit v dalších stupních krystalizace způsobem popsaným dříve. Podle požadované kvality produktu se provádí dříve popsaná krystalizace z taveniny s roztavením ještě dvakrát až čtyřikrát. Přitom se fenantren odděluje od cílových produků anthracenu a karbazolu tvořících směsný krystal. S výhodou se v dalších stupních krystalizace zvyšují teploty krystalizace a tavení oproti teplotám předchozího stupně.
Je výhodou, že způsob podle vynálezu lze provozovat s velkým rozpětím anthracenových olejů nebo surového anthracenu. Použité frakce mohou vykazovat koncentrace anthracenu v oblasti 5 až 40 % hmotnostních, karbazolu v oblasti 3 až 25 % hmotnostních a koncentraci fenantrenu až do 35 % hmotnostních. Jako produkt se získá směs anthracenkarbazol s koncentracemi všech průvodních látek úhrnem od 5 do 1%.
Získaný krystalický materiál se podrobí známým způsobem destilaci, přičemž se od sebe navzájem oddělí čistý anthracen a čistý karbazol. Taková destilace je - ovšem vychází-li se ze surového anthracenu - popsána například v DE 196 13 497 Cl. Destilace směsi anthracenu, karbazolu a malého podílu fenantrenu se provádí s výhodou za vakua, aby se zamezilo vysmolováním a zabarvováním a aby se minimalizovala spotřeba energie, zvláště výhodně v náplňové koloně. Destilační kolona vykazuje minimálně přibližně 60 teoretických pater. Na horním postranním výstupu pro odběr z kolony se odebírá frakce obsahující čistý anthracen, na
dolním postranním výstupu pro odběr z kolony frakce obsahující čistý karbazol. Anthracenová frakce vře při teplotě 335 až 345 °C ( za normálního tlaku), karbazolová frakce při 345 až 370 °C (za normálního tlaku).
Ke zvýšení čistoty anthracenu je možno horkou kapalnou anthracenovou frakci rekrystalizovat v dodatečně zařazené krystalizací. Přitom se oddělí poslední zbytky spolu vroucího fenantrenu, a čistota anthracenu se zvýší na 96 až 99,5 % a více. Frakce obsahující fenantren z tohoto procesu se může pro zvýšení výtěžku vést zpět do krystalizace.
Způsob podle vynálezu umožňuje také použít jako výchozí materiál anthracenový olej s počátečním bodem varu víc jak 300 °C. Zbytky dibenzofuranu, ještě obsažené po krystalizací z taveniny, mohou být separovány při následné destilaci jako nejvyšší frakce, čímž se odloučí od směsi anthracenkarbazol.
Oxidace anthracenu na antrachinon se může provést známým způsobem například vzdušným kyslíkem a peroxidem vodíku. Další způsoby jako oxidace v plynné fázi jsou popsány v H.-G. Franck, J. W. Stadelhofer, Industrielle Aromatenchemie, Springer-Verlag (1987), str. 358 - 360.
Příklad provedení vynálezu
Následující příkladná forma provedení slouží k dalšímu objasnění vynálezu, aniž by ho tím omezovala.
Anthracenový olej s obsahem 7 % anthracenu, 25,1 % fenantrenu a 3,3 % karbazolu se v ohřívači přivede na teplotu přibližně 200 °C. Z ohřívače se získaná tavenina čerpá na deskový krystalizátor. Desky vykazují nejprve teplotu rovněž přibližně 200 °C a potom se ochlazují. Na deskách krystalizuje tavenina. Desky se následně nepatrně ohřívají tak, aby se část vykrystalizované taveniny stala opět tekutou a odtékala. Odtečená tavenina činí přibližně 10 % hmotnostních materiálu vykrystalovaného na deskách. Vypocený podíl se zachycuje a může se vést zpět do preparace surového anthracenu.
Materiál, který zůstává na deskách, se dále zahřívá, zkapalní na taveninu a čerpá se na desky druhého krystalizátoru k další krystalizaci. Desky mají nejprve teplotu nad teplotou tání směsi anthracen-karbazol a potom se ochladí. Tavenina vykrystalizuje a znovu se vypotí přibližně 10 % vykrystalovaného materiálu. Vypocený materiál tohoto druhého stupně krystalizace se může vést zpět do prvního stupně krystalizace.
Materiál získaný v druhém stupni krystalizace se opět roztaví a dává se na třetí krystalizátor. Materiál se vykrystalizuje a podrobí se novému pocení. Vypocený materiál se může vést zpět do druhého stupně krystalizace.
Zbylý materiál obsahuje přibližně 63 % anthracenu, 33 % karbazolu a 2 % fenantrenu.
Ve srovnání s obvykle používanými krystalizacemi z rozpouštědel na značně nižších teplotních hladinách (50 150 °C) jsou způsobem podle vynálezu při vysokoteplotní krystalizaci z taveniny zapotřebí skoro stejná množství energie na ohřívací a chladicí procesy. Vzdáním se rozpouštědla se ohřívaná a ochlazovaná hmota tak zredukuje, že vyšší teploty nejsou energeticky relevantní. V následné
• ·· · ·· ·· destilaci k separaci anthracenu a karbazolu se však potřeba energie sníží natolik, že celková spotřeba energie procesu klesne pod 50 % spotřeby energie běžné suspenzní krystalizace.
Claims (11)
- PATENTOVÉ NÁROKY9 · • · · 9 9 99 9 9 999 99.. ....TV'2-Ά ~ AAJ9 9 99 9 9 999 991. Způsob získání anthracenu a karbazolu jakož i jejich následných produktů z anthracenového oleje vypadávajícího při destilaci kamenouhelného dehtu nebo produktů jeho čistění, vyznačující se tím, že se anthracenový olej nebo produkt jeho čistění surový anthracen bez přidání rozpouštědla převádí do taveniny, tavenina se ochladí pod bod krystalizace karbazolu a anthracenu, získaný krystalický materiál se oddělí z kapalné fáze a pro získání čistého anthracenu a čistého karbazolu se destiluje.
- 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se krystalizace z taveniny provádí vícestupňové.
- 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že se krystalizace z taveniny provádí ve dvou stupních nebo ve třech stupních.
- 4. Způsob podle některého vyznačující se tím, že se provádí na deskovém krystalizátoru.z nároků krystalizace1 až 3, z taveniny
- 5. Způsob vy značu jící přibližně 55 až zbylá tavenina se z nároků 1 až 4, nechá vykrystalizovat taveniny na deskách a
- 6. Způsob podle nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že se krystalický materiál nechá na deskách vypotit a přibližně 10% materiálu ztuhlého před tím na deskách se z nich nechá odtéct a desky se znovu ochladí.podle některého se tím, že se65 % hmotnostních odděluje.
- 7. Způsob podle některého z nároků 1 vyznačující se tím, že se jako výchozí použije anthracenový olej s počátečním bodem teplotě více jak 300 °C.až 6, materiál varu při » 999 9 <• ·· » ♦ · < 0 0 0·
- 8. Způsob podle nároku Ί, vyznačující se tím, že se zbylý dibenzofuran oddělí jako nejvyšší frakce při destilační separaci směsi anthracen-karbazol.
- 9. Způsob podle nároku 1 nebo 8, vyznačující se tím, že se anthracenová frakce získaná destilací překrystalizuj e.
- 10. Způsob podle některého z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že se získaný čistý anthracen oxiduje na antrachinon.
- 11. Způsob podle některého z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že se získaný čistý karbazol, čistý anthracen nebo antrachinon granuluje, případně ještě jednou mele a balí.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE10103208A DE10103208A1 (de) | 2001-01-24 | 2001-01-24 | Gewinnung von Anthracen und Carbazol durch Schmelzkristallisation |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20031963A3 true CZ20031963A3 (cs) | 2003-12-17 |
CZ303240B6 CZ303240B6 (cs) | 2012-06-13 |
Family
ID=7671649
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20031963A CZ303240B6 (cs) | 2001-01-24 | 2002-01-23 | Zpusob získání anthracenu a karbazolu krystalizací z taveniny |
Country Status (16)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US20040068155A1 (cs) |
EP (1) | EP1353890B1 (cs) |
JP (1) | JP2004525893A (cs) |
KR (1) | KR100682112B1 (cs) |
CN (1) | CN1229314C (cs) |
AT (1) | ATE358109T1 (cs) |
CA (1) | CA2433000A1 (cs) |
CZ (1) | CZ303240B6 (cs) |
DE (2) | DE10103208A1 (cs) |
DK (1) | DK1353890T3 (cs) |
ES (1) | ES2284852T3 (cs) |
HK (1) | HK1063778A1 (cs) |
RU (1) | RU2243202C1 (cs) |
SK (1) | SK287255B6 (cs) |
TW (1) | TWI306096B (cs) |
WO (1) | WO2002064533A1 (cs) |
Families Citing this family (23)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JP2007308316A (ja) * | 2006-05-16 | 2007-11-29 | Japan Science & Technology Agency | 過酸化水素の製造方法 |
CN101130479B (zh) * | 2006-08-24 | 2011-02-09 | 宝山钢铁股份有限公司 | 从煤焦油蒽油馏份中提取低菲蒽油的工艺 |
CN100548983C (zh) * | 2007-07-02 | 2009-10-14 | 陈启俊 | 粗蒽精馏制备高纯度蒽和咔唑方法 |
CN101786935B (zh) * | 2010-02-26 | 2012-12-12 | 曲靖众一精细化工股份有限公司 | 混合蒽油提取芴、蒽及咔唑的方法 |
CN101811929A (zh) * | 2010-03-24 | 2010-08-25 | 江苏海润化工有限公司 | 将提蒽、咔唑后残渣中低含量蒽、咔唑浓缩分离的方法 |
CN102746103B (zh) * | 2012-07-13 | 2014-12-03 | 韩钊武 | 一种以煤焦油为原料制备精蒽的方法 |
CN102989193B (zh) * | 2012-12-31 | 2014-09-10 | 浙江工业大学 | 一种静态熔融结晶提纯有机混合物的方法 |
CN103601667B (zh) * | 2013-11-30 | 2015-11-18 | 河南城建学院 | 一种从蒽油中分离咔唑的方法 |
CN105107223B (zh) * | 2015-10-15 | 2016-11-30 | 贺源 | 一种结晶装置及方法 |
CN106995402B (zh) * | 2017-02-08 | 2023-05-26 | 兖矿科蓝凯美特化工有限公司 | 生产精咔的设备及利用其静态熔融结晶法生产精咔的工艺 |
CN109704910B (zh) * | 2017-10-25 | 2021-08-06 | 中国石油化工股份有限公司 | 含有蒽烷基化反应产物的混合物的分离方法 |
CN109535063B (zh) * | 2019-01-15 | 2020-09-22 | 中钢集团鞍山热能研究院有限公司 | 一种采用耦合分离法从蒽油中提取咔唑的工艺 |
CN111825545B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-10-08 | 中国石油化工股份有限公司 | 由含有烷基蒽的产物中分离2-烷基蒽并采用催化氧化工艺制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825510B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-05-14 | 中国石油化工股份有限公司 | 由蒽经反应分离出2-烷基蒽再经催化氧化制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825540B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-09-07 | 中国石油化工股份有限公司 | 由蒽烷基化得到2-烷基蒽再经催化氧化制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825544B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-10-08 | 中国石油化工股份有限公司 | 经蒽的烷基化制备2-烷基蒽再经催化氧化工艺制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825539B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-10-08 | 中国石油化工股份有限公司 | 由含有烷基蒽的产物中分离2-烷基蒽并制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825541B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-10-08 | 中国石油化工股份有限公司 | 由含有烷基蒽的产物中分离2-烷基蒽并催化氧化制备2-烷基蒽醌的方法 |
CN111825512B (zh) * | 2019-04-15 | 2021-07-09 | 中国石油化工股份有限公司 | 2-烷基蒽醌的制备方法 |
EP3957621A4 (en) | 2019-04-15 | 2023-01-25 | China Petroleum & Chemical Corporation | METHOD FOR SEPARATION OF 2-ALKYL-ANTHRACENE AND USE OF 2-ALKYL-ANTHRACENE IN THE PREPARATION OF HYDROGEN PEROXIDE |
CN110272376B (zh) * | 2019-07-19 | 2024-01-30 | 中冶焦耐(大连)工程技术有限公司 | 一种咔唑提纯工艺、系统及系统的操作方法 |
CN110527544B (zh) * | 2019-09-30 | 2023-04-28 | 河南博海化工有限公司 | 一种重苯加工方法 |
CN113354570B (zh) * | 2021-06-02 | 2023-01-24 | 太原理工大学 | 一种用低共熔溶剂高效萃取分离蒽油中咔唑的方法 |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR1401255A (fr) * | 1964-04-02 | 1965-06-04 | Expl Des Procedes Ab Der Halde | Procédé d'extraction de l'anthracène et du carbazol des huiles anthracéniques brutes de goudrons de houille |
DE2020973C3 (de) * | 1970-04-29 | 1975-04-30 | Ruetgerswerke Ag, 6000 Frankfurt | Verfahren zur Gewinnung von Reinanthracen aus dem Anthracenöl des Steinkohlenteers |
US3624174A (en) * | 1970-05-11 | 1971-11-30 | Chem Systems | Recovery of anthracene and carbazole |
DE19536792A1 (de) * | 1995-10-02 | 1997-04-03 | Basf Ag | Verfahren zur Stofftrennung aus einem flüssigen Gemisch durch Kristallisation |
DE19613497C1 (de) * | 1996-04-04 | 1997-11-13 | Vft Ag | Destillationsverfahren zur Verbesserung der Reinproduktengewinnung aus Rohanthracen |
-
2001
- 2001-01-24 DE DE10103208A patent/DE10103208A1/de not_active Withdrawn
-
2002
- 2002-01-23 SK SK889-2003A patent/SK287255B6/sk not_active IP Right Cessation
- 2002-01-23 TW TW091101038A patent/TWI306096B/zh active
- 2002-01-23 ES ES02719713T patent/ES2284852T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-23 AT AT02719713T patent/ATE358109T1/de not_active IP Right Cessation
- 2002-01-23 DE DE50209827T patent/DE50209827D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-23 CA CA002433000A patent/CA2433000A1/en not_active Abandoned
- 2002-01-23 US US10/466,966 patent/US20040068155A1/en not_active Abandoned
- 2002-01-23 EP EP02719713A patent/EP1353890B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-01-23 CZ CZ20031963A patent/CZ303240B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2002-01-23 WO PCT/EP2002/000605 patent/WO2002064533A1/de active IP Right Grant
- 2002-01-23 DK DK02719713T patent/DK1353890T3/da active
- 2002-01-23 JP JP2002564470A patent/JP2004525893A/ja active Pending
- 2002-01-23 CN CNB028040791A patent/CN1229314C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2002-01-23 KR KR1020037009764A patent/KR100682112B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2002-01-23 RU RU2003125856/04A patent/RU2243202C1/ru not_active IP Right Cessation
-
2004
- 2004-09-03 HK HK04106654A patent/HK1063778A1/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JP2004525893A (ja) | 2004-08-26 |
DE10103208A1 (de) | 2002-08-14 |
ATE358109T1 (de) | 2007-04-15 |
KR20040004510A (ko) | 2004-01-13 |
DE50209827D1 (de) | 2007-05-10 |
WO2002064533A1 (de) | 2002-08-22 |
TWI306096B (en) | 2009-02-11 |
DK1353890T3 (da) | 2007-08-06 |
PL363306A1 (en) | 2004-11-15 |
SK8892003A3 (en) | 2003-11-04 |
KR100682112B1 (ko) | 2007-02-15 |
CN1487910A (zh) | 2004-04-07 |
CN1229314C (zh) | 2005-11-30 |
CZ303240B6 (cs) | 2012-06-13 |
EP1353890A1 (de) | 2003-10-22 |
RU2243202C1 (ru) | 2004-12-27 |
SK287255B6 (sk) | 2010-04-07 |
US20040068155A1 (en) | 2004-04-08 |
RU2003125856A (ru) | 2005-02-20 |
ES2284852T3 (es) | 2007-11-16 |
CA2433000A1 (en) | 2002-08-22 |
EP1353890B1 (de) | 2007-03-28 |
HK1063778A1 (en) | 2005-01-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ20031963A3 (cs) | Způsob získání anthracenu a karbazolu krystalizací z taveniny | |
US5434316A (en) | Purification of bisphenol-A | |
FR2467185A1 (fr) | Procedes de separation et de purification du resorcinol et de l'hydroquinone | |
Willer | Synthesis of cis-and trans-1, 3, 5, 7-tetranitro-1, 3, 5, 7-tetraazadecalin | |
US3207795A (en) | Production and purification of diphenylolalkanes | |
US2262262A (en) | Process of making maleanils | |
US2894021A (en) | Process for purification of dimethyl terephtalate | |
US1887396A (en) | Aromatic halogen-methyl compound and alpha process of preparing it | |
TWI308143B (en) | Process for purifying bisphenol-a | |
US1892770A (en) | Purification of crude aromatic compounds | |
US4206130A (en) | Process for the preparation of 1,5-dichloroanthraquinone | |
US3519645A (en) | Process for the preparation of propane-sultone | |
JPS6256442A (ja) | ナフタレンの精製方法 | |
US2007241A (en) | office | |
US2213755A (en) | Purification of anthracene | |
US2849456A (en) | Preparation of dehydroacetic acid | |
US3933929A (en) | Process for the purification of p-nitrophenol | |
JPS5941973B2 (ja) | タ−フエニルの分離精製法 | |
JP2829869B2 (ja) | 4,4’‐ジヒドロキシビフェニルの製造方法 | |
US2610970A (en) | Thermal process for beta conidendrin manufacture | |
JPH0437051B2 (cs) | ||
FI92317C (fi) | Menetelmä 2,6-di-isopropyylifenolin puhdistamiseksi | |
US2889376A (en) | Isolation of gamma benzene hexachloride | |
Boyd et al. | CL.—Derivatives of phenyldihydroresorcin | |
JPH05186378A (ja) | トランス−1,4−シクロヘキサンジメタノールの製造方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20210123 |