CZ20031894A3 - Opracovávaný předmět - Google Patents
Opracovávaný předmět Download PDFInfo
- Publication number
- CZ20031894A3 CZ20031894A3 CZ20031894A CZ20031894A CZ20031894A3 CZ 20031894 A3 CZ20031894 A3 CZ 20031894A3 CZ 20031894 A CZ20031894 A CZ 20031894A CZ 20031894 A CZ20031894 A CZ 20031894A CZ 20031894 A3 CZ20031894 A3 CZ 20031894A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- workpiece
- projections
- web
- workpiece according
- bent
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H02—GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
- H02K—DYNAMO-ELECTRIC MACHINES
- H02K15/00—Methods or apparatus specially adapted for manufacturing, assembling, maintaining or repairing of dynamo-electric machines
- H02K15/14—Casings; Enclosures; Supports
-
- H—ELECTRICITY
- H02—GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
- H02K—DYNAMO-ELECTRIC MACHINES
- H02K5/00—Casings; Enclosures; Supports
- H02K5/04—Casings or enclosures characterised by the shape, form or construction thereof
- H02K5/15—Mounting arrangements for bearing-shields or end plates
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10T—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
- Y10T29/00—Metal working
- Y10T29/49—Method of mechanical manufacture
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Power Engineering (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Iron Core Of Rotating Electric Machines (AREA)
- Motor Or Generator Frames (AREA)
- Manufacture Of Motors, Generators (AREA)
- Connection Of Plates (AREA)
- Automatic Assembly (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
Description
Opracovávaný předmět
Oblast techniky
Vynález se týká opracovávaného předmětu, který má dva temovací výstupky a sestává z plasticky tvarovatelného materiálu.
Dosavadní stav techniky
Při výrobě plechových dílů, například pólových pouzder elektrických strojů, zejména malých elektrických motorů, se pří lisování plechů vytvářejí dva protilehlé temovací výstupky, které při konečné montáži pólových pouzder vyvolávají prostřednictvím radiálního zatemováni na konstrukčním prvku, například na převodové skříni, mezi těmito pólovými pouzdry a převodovou skříni přídržný efekt. Minimální lisovací šířka mezi temovacími výstupky, která mimo jiné ohraničuje délku těchto temovacích výstupků, závisí na tloušťce plechu. Čím je plech tlustší, tím větší je minimální lisovací šířka, kterou lze vyrobit. Čím kratší jsou temovací výstupky, které mají být ohýbány, tím menší je překrytí těchto temovacích výstupků a konstrukčního prvku. Čím menší je radiální zdvih pro zatemováni temovacích výstupků, tím více stoupá citlivost na tolerance konstrukčního prvku pólových pouzder nebo jiného konstrukčního prvku, takže proces temování je tak obtížně zvládnutelný.
Podstata vynálezu
Tyto problémy odstraňuje opracovávaný předmět, který má dva temovací výstupky a sestává z plasticky tvarovatelného materiálu, • · • · • « podle vynálezu, jehož podstatou je, že temovací výstupky jsou vzájemně spojeny můstkem, přičemž můstek má menší průřez než temovací výstupky.
Výhodou opracovávaného předmětu podle vynálezu oproti dosavadnímu stavu techniky je to, že temovací proces lze jednoduchým způsobem lépe zvládnout. Délka temovacích výstupků je přitom prodloužena o polovinu minimální lisovací Šířky, takže u svazku plechů může být použita větší tloušťka plechů. Při použití pólového pouzdra jako magnetického závěru lze přitom dosáhnout vylepšení tohoto magnetického závěru. Kromě toho jsou díky větší tloušťce plechů dosahovány vyšší axiální přidržovací síly mezi pólovým pouzdrem a konstrukčním prvkem. Díky prodloužení temovacích výstupků dochází dále k většímu překrytí na převodové skříni elektrického stroje, takže u spojení plechu a konstrukčního prvku nehrají tolerance svazku plechů nebo konstrukčního prvku takovou roli, protože postačuje menší temovací zdvih.
Prostřednictvím opatření uvedených v závislých nárocích jsou umožněna další výhodná zlepšení opracovávání předmětu, uvedená v hlavním nároku.
Je výhodné, jestliže můstek mezi temovacími výstupky působí jako požadované místo zlomu, jelikož toto místo výhodným způsobem vytváří zúžení temovacích výstupků na jejich volném konci a spolu s výhodně upraveným zkosením konstrukčního prvku tak příznivě funguje jako úkosový spoj.
Opracovávaným předmětem je výhodně plech nebo plechový laminát.
• ·
A A
A A
AA
AA
Výhodně může být opracovávaným předmětem pólové pouzdro, které je pak spojováno s převodovou skříní elektrického stroje.
Přehled obrázků na výkresech
Příklad provedení vynálezu je blíže vysvětlen v následujícím popisu a na zjednodušených obrázcích, na kterých znamená obr. la opracovávaný předmět podle dosavadního stavu techniky, obr. lb opracovávaný předmět podle dosavadního stavu techniky, který je zatemován s konstrukčním prvkem, obr. 2 opracovávaný předmět podle vynálezu, obr. 3a opracovávaný předmět podle vynálezu, který je zatemován s konstrukčním prvkem, obr. 3b pohled shora na obr. 3a.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje opracovávaný předmět 1_' podle dosavadního stavu techniky. Opracovávaný předmět 1' sestává z plasticky tvarovatelného materiálu, jako je například kov. Opracovávaný předmět 1' může být zejména z plechu nebo z plechového laminátu. U opracovávaného předmětu 1' je nejdříve například vylisován otvor 7. Tento otvor ]_ může mít v řezu libovolný tvar, v tomto příkladě provedení je obdélníkový. V dalším výrobním kroku nebo současně s otvorem 7 se směrem k okraji 8 opracovávaného předmětu 1' tento otvor 7 otevírá ve formě prostupu 6. Tento prostup 6. musí mít minimální lisovací šířku 5.. Tím jsou na opracovávaném předmětu *· ·· ·♦ · ♦· « vytvořeny dva temovací výstupky 1, které otvor 7 ohraničují z obou stran prostupu 6 směrem k okrají. Tyto temovací výstupky 3. jsou ohebné, například kolmo k rovině obrázku. Minimální lisovací šířka 5. mezi temovacímí výstupky 3_, která ohraničuje délku těchto temovacích výstupků 3., závisí na tloušťce plechu. Čím je plech tlustší, tím větší je v závislosti na lisovacím nástroji minimální lisovací šířka.
Obr. lb znázorňuje opracovávaný předmět 1' podle dosavadního stavu techniky, který přiléhá ke konstrukčnímu prvku 9 a je s ním spojen.
Konstrukční prvek 9 má v oblasti, ve které jsou uspořádány temovací výstupky 1 opracovávaného předmětu Γ, drážku 10 se vzájemně k sobě skloněnými bočními stěnami 12, takže temovací výstupky 3. mohou být v drážce 10 konstrukčního prvku ohnuty směrem k bočním stěnám 12 a tam například zatemovány. K tomu je nezbytný určitý temovací zdvih 11. Čím větší má být zatemování a tedy spojení opracovávaného předmětu 1' a konstrukčního prvku 9, tím více musejí být temovací výstupky 3. ohnuty směrem do drážky. Čím kratší je ohýbaný temovací výstupek 3_, tím větší je potřebný temovací zdvih 11.
Obr. 2 znázorňuje opracovávaný předmět 1 podle vynálezu. U tohoto opracovávaného předmětu 1 jsou temovací výstupky 3_ vzájemně spojeny můstkem 14. Můstek 14 má však menší průřez než temovací výstupky 3. a působí tak například jako požadované místo zlomu. Můstek 14 se vyrábí například vrubováním plechového dílu. Při ohýbání temovacích výstupků 3. je tak zpočátku nezbytná větší síla, protože můstek 14 musí být roztažen. Při ohýbání se materiál na požadovaném místě zlomu můstku 14 stahuje. Při dalším tváření se můstek 14 rozlamuje a temovací výstupky 1 se podobně jako u dosavadního stavu techniky ohýbají v drážce 10 konstrukčního prvku 9 k bočním stěnám 12 a zatemovávají. Každý temovací výstupek 3. je oproti dosavadnímu stavu techniky prodloužen. Místo zlomu, zúžené na volném konci 22 temovacích výstupků 1 spolupůsobí přitom se zúžením 20 (obr. 3b) jako spojovací úkos.
Obr. 3a znázorňuje opracovávaný předmět 1_ podle vynálezu, který přiléhá na konstrukční prvek 9 a je s ním zatemován. Můstkem 14 jsou temovací výstupky 1 prodlouženy, takže k tomu, aby bylo dosaženo překrytí s konstrukčním prvkem 9, srovnatelné s dosavadním stavem techniky, je nutný kratší temovací zdvih H.
Obr. 3b znázorňuje pohled na opracovávaný předmět 1 a konstrukční prvek 9 shora ve směru B podle obr. 3a. V pozadí je patrný konstrukční prvek 9, ke kterému přiléhá opracovávaný předmět 1 podle vynálezu. Temovací výstupky 1 mají na svých volných koncích 22 vždy zúžení 20. které se utvořilo při stahování můstku 14. Konstrukční prvek 9 má v drážce 10 na své zadní stěně například zkosení 17. které je vytvořeno kolmo ke směru temování/ohýbání a v oblasti volných konců 22 ohýbaných temovacích výstupků i je největší, takže při temování se temovací výstupky i dostávají do drážky 10 přes toto zkosení 17 a konstrukční prvek 9 tak zatemují. Díky zúžení 20 temovacích výstupků 3. je při temování těchto výstupků 3. na zkosení 17 umožněn dobrý nástup začátku temovacího procesu
Claims (7)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Opracovávaný předmět, který má dva temovací výstupky a sestává z plasticky tvarovatelného materiálu, vyznačující se tím, že temovací výstupky (3) jsou vzájemně spojeny můstkem (14), přičemž můstek (3) má menší průřez než temovací výstupky (3).
- 2. Opracovávaný předmět podle nároku 1, vyznačující se tím, že můstek (14) lze zlomit, a že temovací výstupky (3) lze zohýbat, a že temovací výstupky (3) lze zatemovat s konstrukčním prvkem (9).
- 3. Opracovávaný předmět podle nároku 1, vyznačující se tím, že můstek (14) tvoří požadované místo lomu, jestliže jsou temovací výstupky (3) ohýbány.
- 4. Opracovávaný předmět podle nároku 1, vyznačující se tím, že opracovávaným předmětem (1) je plech nebo plechový laminát.
- 5. Opracovávaný předmět podle nároku 1 nebo 4, vyznačující se tím, že opracovávaným předmětem (1) je pólové pouzdro elektrického stroje.
- 6. Opracovávaný předmět podle nároku 1, vyznačující se tím, že opracovávaný předmět (1) je uspořádán na konstrukčním prvku (9), a že konstrukční prvek (9) má drážku (10), do které jsou temovací výstupky ohnuty, a že drážka (10) má zkosení (17), na které se temovací výstupky (3) nasouvají.
- 7. Opracovávaný předmět podle nároku 1, vyznačující se tím, že temovací výstupek (3) má na svém volném konci (22) zúžení (20), které je Částečně tvořeno můstkem (14), když můstek již temovací výstupky (3) nespojuje.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE10108192A DE10108192A1 (de) | 2001-02-21 | 2001-02-21 | Werkstück |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20031894A3 true CZ20031894A3 (cs) | 2003-09-17 |
Family
ID=7674895
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20031894A CZ20031894A3 (cs) | 2001-02-21 | 2002-02-06 | Opracovávaný předmět |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US7098564B2 (cs) |
EP (1) | EP1364443B1 (cs) |
JP (1) | JP4054682B2 (cs) |
KR (1) | KR100926951B1 (cs) |
BR (1) | BR0207382A (cs) |
CZ (1) | CZ20031894A3 (cs) |
DE (3) | DE10108192A1 (cs) |
PL (1) | PL199096B1 (cs) |
RU (1) | RU2283526C2 (cs) |
WO (1) | WO2002073777A1 (cs) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2005081383A1 (de) * | 2004-02-17 | 2005-09-01 | Robert Bosch Gmbh | Elektrische antriebseinheit |
EP1734245B1 (de) * | 2005-06-16 | 2007-10-31 | Reinz-Dichtungs-Gmbh | Mehrlagige metallische Flachdichtung |
DE102006021242B4 (de) * | 2006-04-28 | 2012-06-21 | Bühler Motor GmbH | Elektromotor |
DE102006060626A1 (de) * | 2006-12-21 | 2008-06-26 | Robert Bosch Gmbh | Polgehäuseanordnung |
JP2008191622A (ja) * | 2007-02-08 | 2008-08-21 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | 複合体 |
CN101877509A (zh) * | 2009-04-29 | 2010-11-03 | 鸿富锦精密工业(深圳)有限公司 | 音圈马达防电磁干扰外壳结构 |
FR2968224B1 (fr) * | 2010-12-07 | 2013-08-23 | Valeo Systemes Thermiques | Ensemble de deux pieces serties l'une sur l'autre |
DE102012100158A1 (de) | 2011-01-11 | 2012-07-12 | Denso Corporation | Stator für drehende elektrische Maschinen und Verfahren zum Herstellen desselben |
DE102011122023A1 (de) | 2011-12-23 | 2013-06-27 | Brose Fahrzeugteile GmbH & Co. Kommanditgesellschaft, Würzburg | Roboterblechpaket eines Elektromotors |
EP2988395A4 (en) * | 2013-04-16 | 2017-03-22 | NHK Spring Co., Ltd. | Magnetic plate used for rotor core of motor and method for manufacturing magnetic plate |
DE102017103619A1 (de) * | 2017-02-22 | 2018-08-23 | Ebm-Papst St. Georgen Gmbh & Co. Kg | Elektromotor, Innenrotor und Rotorblech |
CN111600455A (zh) * | 2019-02-21 | 2020-08-28 | 三赢科技(深圳)有限公司 | 音圈马达及应用其的摄像头模组和电子装置 |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2756356A (en) * | 1953-09-16 | 1956-07-24 | Globe Union Inc | Field magnet unit for flywheel magnetos |
US3567973A (en) * | 1968-06-26 | 1971-03-02 | Universal Electric Co | Electric motors |
US3581394A (en) * | 1969-05-13 | 1971-06-01 | Russell E Phelon | Rotor annulus for electric generator |
US3663850A (en) * | 1970-08-03 | 1972-05-16 | Phelon Co Inc | Field means for a dynamoelectric machine, magnet preassembly for use therein |
US4434546A (en) * | 1979-09-21 | 1984-03-06 | General Electric Company | Method of making a core |
US4636107A (en) * | 1982-03-30 | 1987-01-13 | Plus Manufacturing Co., Inc. | Reformed in place resilient retention springs |
CA1247686A (en) * | 1984-03-07 | 1988-12-28 | Nobuhiko Ogasawara | Magneto d.c. motor having elastic magnet mounting retainers |
US4800309A (en) * | 1985-12-06 | 1989-01-24 | Fasco Industries, Inc. | Self-aligning bearing and oil cap mount for an electric motor |
JPS63134585U (cs) * | 1987-02-23 | 1988-09-02 | ||
US4877984A (en) * | 1988-07-19 | 1989-10-31 | Magnetek Universal Electric | Electric motor and pump mounting bracket assembly and method of making |
DE3942211A1 (de) | 1989-12-21 | 1991-06-27 | Teves Gmbh Alfred | Gehaeuse fuer einen pneumatischen kraftverstaerker und verfahren zu dessen herstellung |
JPH04248340A (ja) * | 1991-01-24 | 1992-09-03 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | マグネットモータ |
-
2001
- 2001-02-21 DE DE10108192A patent/DE10108192A1/de not_active Withdrawn
-
2002
- 2002-02-06 CZ CZ20031894A patent/CZ20031894A3/cs unknown
- 2002-02-06 KR KR1020037008245A patent/KR100926951B1/ko not_active IP Right Cessation
- 2002-02-06 DE DE10290999T patent/DE10290999D2/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-02-06 WO PCT/DE2002/000420 patent/WO2002073777A1/de active Application Filing
- 2002-02-06 BR BR0207382-0A patent/BR0207382A/pt not_active IP Right Cessation
- 2002-02-06 JP JP2002572708A patent/JP4054682B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 2002-02-06 DE DE50213165T patent/DE50213165D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-02-06 US US10/467,351 patent/US7098564B2/en not_active Expired - Fee Related
- 2002-02-06 EP EP02708212A patent/EP1364443B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2002-02-06 PL PL363564A patent/PL199096B1/pl unknown
- 2002-02-06 RU RU2003127399/11A patent/RU2283526C2/ru not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP1364443A1 (de) | 2003-11-26 |
RU2003127399A (ru) | 2005-02-10 |
US7098564B2 (en) | 2006-08-29 |
PL363564A1 (en) | 2004-11-29 |
RU2283526C2 (ru) | 2006-09-10 |
BR0207382A (pt) | 2004-06-15 |
DE50213165D1 (de) | 2009-02-12 |
US20040074077A1 (en) | 2004-04-22 |
DE10108192A1 (de) | 2002-08-29 |
DE10290999D2 (de) | 2004-01-22 |
WO2002073777A1 (de) | 2002-09-19 |
JP4054682B2 (ja) | 2008-02-27 |
JP2004523199A (ja) | 2004-07-29 |
KR100926951B1 (ko) | 2009-11-17 |
EP1364443B1 (de) | 2008-12-31 |
KR20030081356A (ko) | 2003-10-17 |
PL199096B1 (pl) | 2008-08-29 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ20031894A3 (cs) | Opracovávaný předmět | |
US5947777A (en) | Female electrical contact terminal with controlled contact pressure | |
US5951339A (en) | Female electrical contact terminal with a reinforced structure | |
US5989078A (en) | Female electrical contact terminal with a reinforced transition region | |
JPH1040986A (ja) | 雄側端子金具 | |
DE68908738T2 (de) | Verbindungsstruktur für eine Spule in einem elektromagnetischen Relais. | |
EP1560989B1 (en) | Improved coupling element for inverted t beams | |
US6237298B1 (en) | Aluminum connector hub for a steel tube | |
EP0492294A2 (de) | Krimpspleiss | |
CN2216108Y (zh) | 套箍式钢筋接头装置 | |
CA2204292A1 (en) | Female electrical contact terminal of the reinforced-cage type | |
US4514034A (en) | Method for manufacturing a waveguide switch including the formation of beads or crimps to align a pair of optical fibers | |
EP0935309A3 (en) | Cramping terminal | |
EP1073180B1 (de) | Isolation zwischen einem genuteten Blechpaket und einer in dessen Nuten unter Bildung von Stirnverbindungen einzubringenden Wicklung | |
CN213810545U (zh) | 一种快装导风装置 | |
DE10243405A1 (de) | Kunststoffverbundbauteil | |
CN203800222U (zh) | 连接端子组件及内端子预制件 | |
EP1527507B1 (de) | STREIFENFÖRMIGE LAMELLE SOWIE STÄNDERBLECHPAKET FüR EINE ELEKTRISCHE MASCHINE | |
CN213330611U (zh) | 一种用于外开扇门窗的组合型材 | |
CN214833630U (zh) | 一种具有插接结构的增强型高效保温耐火岩棉板 | |
CN216530884U (zh) | 接线盒、电机及空调 | |
CN214658158U (zh) | 一种整体卫浴天花拼接装置 | |
US5890561A (en) | Connection between a ladder side rail and a hinged arm of a ladder hinge | |
KR970706438A (ko) | 2차 크림핑 공정(secondary crimping process) | |
KR0180815B1 (ko) | 냉장고 도어용 힌지 |