CZ2001866A3 - Zatahovací zařízení pro okrouhlý pletací stroj - Google Patents

Zatahovací zařízení pro okrouhlý pletací stroj Download PDF

Info

Publication number
CZ2001866A3
CZ2001866A3 CZ2001866A CZ2001866A CZ2001866A3 CZ 2001866 A3 CZ2001866 A3 CZ 2001866A3 CZ 2001866 A CZ2001866 A CZ 2001866A CZ 2001866 A CZ2001866 A CZ 2001866A CZ 2001866 A3 CZ2001866 A3 CZ 2001866A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
needle
wedge
loop
loops
looping
Prior art date
Application number
CZ2001866A
Other languages
English (en)
Inventor
Leonids Kudryavtsevs
Sergeis Narubins
Original Assignee
Leonids Kudryavtsevs
Sergeis Narubins
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Leonids Kudryavtsevs, Sergeis Narubins filed Critical Leonids Kudryavtsevs
Publication of CZ2001866A3 publication Critical patent/CZ2001866A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B9/00Circular knitting machines with independently-movable needles
    • D04B9/42Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration
    • D04B9/44Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration elongated tubular articles of small diameter, e.g. coverings for cables

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Knitting Of Fabric (AREA)

Description

Vynález se vztahuje k výrobě úpletu na okrouhlých pletacích strojích a může být použit jak k výrobě málo páravých nebo nepáravých pletených šňůr, které mají souvislou a trubičkovitou strukturu, zaoblenou a tvarovanou formu v podélném řezu, s plnivem nebo i bez něho, tak i pro zvýšení produktivity při zhotovování hladké podkládané pleteniny a kombinovaných vazeb na jejím základě při dosažení zvýšení množství smyčkovacích systémů.
Dosavadní stav techniky
Je znám okrouhlý pletací stroj pro výrobu pletené šňůry /1/, který má j ednosy stémovou smyčkovací soustavu se dvěma vodiči nitě.
Známá jednosystémová smyčkovací soustava pracuje tak, že všechny jehly během jedné otáčky jehlového spoje uskuteční pouze jeden úplný proces smyčkování. To omezuje možnosti vytváření různých vazeb, což zase dále krajně omezuje možnosti tvorby výrobních variací. Malý průměr jehlového válce neumožňuje vnést do soustavy smyčkování druhý systém smyčkování tradičním způsobem.
Nejblíže má k předloženému vynálezu soustava smyčkování mnoho systémového okrouhlého pletacího stroje /2/, která obsahuje jehlový válec a jehlový spoj, tvořený z nejméně dvou smyčkovacích systémů, z nichž se každý skládá z uzavíracího a zátažného klínu, vytvářejících systém klínů vodiče niti a polohu jehel s rozmístěním patek, přičemž každý systém klínů má svou délku a systémy klínů jsou rozmístěny postupně.
Známá soustava smyčkování mnohosystémového okrouhlého pletacího stroje /2/ pracuje takovým způsobem (prototyp), že v zóně délky prvního systému klínů dokončuje každá jehla tohoto systému úplný proces smyčkování, a teprve potom v zóně délky ······ · · · ·· · * · · · · · ···· ···· · · · · · · · ··· ♦······ · ·
2· ···· · · * ······· · ♦ · · · · · · druhého systému klínů každá jehla druhého systému uskutečňuje úplný proces smyčkování atd.
Produktivita známého mnoho systémového okrouhlého pletacího stroje je jen nedostatečně vysoká, protože v zóně délky každého systému klínů uskutečňuje úplný postup smyčkování pouze jedné jehly tohoto systému. Při malém průměru jehlového válce je množství systémů výrazně omezeno, a je tedy omezen i sortiment vyrobených šňůr.
Je známá pletená šňůra, zhotovená vazbou zátažná hladká pletenina /3/.
Nicméně daná šňůra se lehko páře při přetržení nitě, což je podstatným nedostatkem výrobku.
Nejblíže k předloženému vynálezu má pletená šňůra /1/, vyrobená na dříve popsaném okrouhlém pletacím stroji a vyrobená ve tvaru duté trubičky, která obsahuje vrstvy zátažných hladkých pletenin ze základových nití a sloupky řetízků ze základních nití, rozmístěných napříč zátažné hladké tkaniny, a především, množství řetízků se rovná množství sloupkových oček zátažné hladné tkaniny.
Šňůra je tedy zhotovena kombinovanou vazbou, nicméně praktiky chybí možnost vytvářet varianty.
Podstata vynálezu
Hlavním úkolem, k němuž směřuje předložený vynález, je zvýšení produktivity mnoho systémového okrouhlého pletacího stroje, včetně jehlového válce s malým průměrem, a vytvoření nových pletených šňůr, včetně tvarovaných.
Jednotným technickým cílem při uskutečnění přihlášené skupiny vynálezů je zvýšení produktivity ( až dvojnásobné) mnohosystémového pletacího stroje, včetně strojů s malým průměrem jehlového válce, a vytvoření nového typu nepáravých nebo málopáravých šňůr, kterého nelze dosáhnout při použití mnohosystémového okrouhlého pletacího stroje s dříve známými sestavami smyčkování.
······ ··< ·· ·
9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 · 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Uvedeného technického výsledku bylo dosaženo tak, že ve známé sestavě smyčkování mnoho systémového okrouhlého pletacího stroje, který obsahuje jehlový válec a jehlový spoj s párovým množstvím smyčkovacích systémů klínů, vedení nitě a polohy jehel s určitým rozložením patek, stejně jako u vynálezu, je uzavírací klín druhého systému a zátažný klín prvního systému umístěn nad uzavíracím klínem druhého systému ( druhého systému, jestliže existují pouze dva, nebo následujícího systému, jestli je systémů více než dva).
V případě dvou systémů klínů jsou rozmístěny jeden nad druhým s posunem na poloviční vzdálenost prvního systému.
Předložený vynález umožňuje zdvojnásobit množství smyčkovacích systémů na okrouhlých pletacích strojích při výrobě pletené vazby, hladké prokládané pleteniny a kombinovaných vazeb na jeho základě beze změny průměru jehlového válce kinematiky zařízení, pouze změnou jehlového spoje se systémem klínů, jestliže při tom vybereme odpovídající polohy jehel.
Nejvýznamnější účinek dává předložený vynález při použití na okrouhlých pletacích strojích s délkou obvodu jehlového válce na zadních dílech do dvou anglických palců. Takového okrouhlé pletací stroje se používají k výrobě pletených šňůr.
Dodnes nejsou známy sestavy smyčkování mnohosystémových okrouhlých pletacích strojů, ve kterých je jeden systém klínů umístěn nad druhým systémem klínů, a takovéto rozmístění zjevně nevyplývá z technické úrovně.
Ve známém způsobu práce sestavy smyčkování mnohosystémového pletacího stroje, který zahrnuje uskutečnění celého procesu smyčkování jehlami prvního smyčkovacího systému s rozložením patek v délkové zóně prvního systému klínů, stejně jak je tomu u vynálezu, v délkové zóně prvního systému klínů se uskutečňuje zároveň celý proces smyčkování jehly druhého systému smyčkování s jiným rozložením patek.
V předloženém způsobu práce soustavy smyčkování mnohosystémového okrouhlého pletacího stroje v délkové zóně prvního systému klínů je jehla prvního smyčkovacího systému « · ···· ··« «· · • ··· ·*·· ···· · ♦ · ♦ · · · ··· ·····«· · · ······· · · · · · ··· přeložena dolů z nejvyššího bodu zakončení k nižšímu bodu tvarování a táhla a vedle se nacházející jehlu v jehlovém válci druhého smyčkovacího systému současně přemístí nahoru od nejnižšího bodu tvarování a táhla k nejvyššímu bodu zakončení a potom tutéž jehlu prvního systému přeloží nahoru od nejnižšího bodu tvarování a táhla k nejvyššímu bodu zakončení, a vedle se nacházející jehlu v jehlovém válci dalšího smyčkovacího systému současně přeloží dolů od nejvyššího bodu zakončení k nejnižšímu bodu tvarování a táhla.
Nejsou nám známy systémy smyčkování mnohosystémových okrouhlých pletacích strojů, během jejichž činnosti se v délkové zóně prvního systému klínů zároveň uskutečňuje úplný pochod smyčkování jehly nacházející se vedle v jehlovém válci prvního a druhého smyčkovacího systému.
V předloženém vynálezu takový způsob práce soustavy smyčkování je podmíněn jeho konfigurací, a tedy se dodržuje jednota vynálezu, přičemž zvláště současná činnost vedle sebe se nacházejících jehel, které patří k různým smyčkovacím systémům zvláště při malém průměru jehlového válce, a podmiňuje se tak možnost dosažení nových, dříve neznámých pletených šňůr.
Ve známé pletené šňůře, zhotovené vazbou hladké podkládané pleteniny nebo kombinovanými vazbami na jejím základě v souladu s vynálezem, rubové kličky mezi smyčkami vyplňují vnitřní strukturu šňůry a plní funkci karkasu.
Předložená šňůra se může skládat ze dvou pletených dvojitých řetízků, vzájemně spojených vinutím, vytvořeným rubovou kličkou každé řady každého řetízku.
Předložená šňůra se může skládat ze dvou zcela uzavřených řad zátažné hladké pleteniny, vzájemně spojených ovinutím, vytvořeným jednou z rubových kliček každé řady.
ze dvou
Předložená šňůra se může skládat pletených dvojitých rubové kličky mezi pleteného řetízku.
řetízků, vzájemně smyčkami každého spojených dvoj itého základových propletením základového • · • ·
Vynikající vlastností předložených pletených šňůr je ovinutí nebo propletení rubových kliček, která zaplňují vnitřní strukturu pletené šňůry a plní funkci jeho karkasu a rovněž zabraňují párání a překroucení pletené šňůry.
Předložený vynález umožňuje vyrobit pletené šňůry různého druhu, jak průmyslové, tak i galanterní vynikající kvality, dále i speciální šňůry pro technické účely.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je vysvětlen na výkresech.
Na výkrese 1 je představena konkrétní varianta naplnění soustavy smyčkování dvousy stémo vého okrouhlého pletacího stroj e.
Na výkresech 2-27 jsou zobrazeny různé varianty průřezu předložené pletené šňůry vyrobené vazbou zátažná hladká tkanina nebo kombinovanými vazbami na jejím základě na okrouhlém pletacím stroji se soustavou smyčkování, uvedeným na výkrese 1:
na výkresu 2 - vyrobená při symetrickém rozložení 6 jehel ( po 3 jehlách v každém systému, rozmístěny střídavě) na výkresu 3 - vyrobená při symetrickém rozložení 12 jehel (3 jehly druhého systému jsou rozmístěny po jedné rovnoměrně mezi jehlami prvního systému) na výkresu 4 - vyrobená při symetrickém rozložení 12 jehel (4 jehly druhého systému jsou rozmístěny po jedné rovnoměrně mezi jehlami prvního systému) na výkresu 5 - vyrobená při symetrickém rozmístění 12 jehel (6 jehel druhého systému rozmístěno po jedné rovnoměrně mezi jehlami prvního systému) na výkresu 6 - vyrobená při symetrickém rozmístění 12 jehel (po 6 jehlách v každém systému, rozmístěny po 2 jehlách jednoho systému vedle sebe) a výkresu 7 - vyrobená při symetrickém rozmístění 12 jehel ( po 6 jehlách v každém systému, rozmístěny po 3 jehlách jednoho systému vedle sebe).
·· ··· ···· ···· · · · · * · « • · · ··««·*· · · ···· ·· · ·· ···
Na výkresech 8-13 jsou zobrazeny tytéž varianty průřezu předložené pletené šňůry, které jsou uvedeny na výkresech 2-7 s plnivem.
Na výkresu 14 je zobrazen podélný řez pletené šňůry, která se skládá ze dvou cele uzavřených řad zátažné hladké pleteniny, spojených mezi sebou ovinutím jednou z rubových kliček každé řady.
Na výkresu 15 je zobrazen podélný průřez pletené šňůry, která se skládá ze dvou pletených dvojitých řetízků, spojených mezi sebou ovinutím z rubových kliček každé řady s plnivem.
Na výkresu 16 je zobrazen podélný řez pletené šňůry, který se skládá ze dvou pletených dvojitých řetízků spojených mezi sebou ovinutím rubových kliček s plnivem.
Na výkresu 18 je zobrazen podélný řez pletené šňůry, která se skládá ze dvou dvojitých základových pletených řetízků, spojených mezi sebou propletením protahování.
Na výkresu 19 je zobrazen podélný řez pletařské šňůry, která se skládá ze dvou dvojitých základových pletených řetízků, spojených mezi sebou propletením rubových kliček, s plnivem.
Na výkresech 20-23 jsou zobrazeny různé varianty průřezů předložené pletené šňůry, vyrobené při asymetrickém (nerovnoměrném) rozmístění 12 jehel ve dvou systémech.
Na výkresech 24-27 jsou zobrazeny tytéž varianty průřezu předložené pletené šňůry, jak je zobrazeno na výkresech 20-23 s plnivem.
Příklady provedení vynálezu
Předložená soustava smyčkování dvousystémového okrouhlého pletacího stroje (výkres 1) zahrnuje jehlový válec 1 s délkou obvodu po zadních stranách jehel jeden anglický palec, třída 12, jehlový spoj 2, který se skládá ze dvou rozkládacích dálkových pouzder se dvěma systémy klínů 3 a 4, provedených v podobě páru dvou komolých dutých válců, které v sestavení vytvářejí dva uzavřené žlábky, po nichž se posunují patky 5 a 6 jehel 7 a 8 ( v každém smyčkovacím systému je zobrazeno pouze jedna jehla).
• · · · • · «
• · • · · ·
«.
Uzavírací klín 9 prvního systému klínů 3 je rozložen nad zátažným klínem 10 druhého systému klínů 4 a zátažný klín 11 prvního systému klínů 1 1 prvního systému klínů 3 - nad uzavíracím klínem 12 druhého systému klínů 4. Vedení nití 13 a 14 jsou pevně zajištěny vzhledem ke svým systémům klínů 3 a 4.
Zařízení pracuje následujícím způsobem.
Všechny jehly současně nepřetržitě uskutečňují celý proces smyčkování během jedné otáčky jehlového spoje 2.
Posoudíme činnost dvou jehel 7 a 8, které se nacházejí vedle jehlového válce 1 a které patří k různým systémům smyčkování.
Při otáčení ve směru hodinových ručiček jehlového spoje 2 patka 5 jehly 7 se přemísťuje po zátažném klínu 11 prvního smyčkovacího systému k nejnižšímu bodu tvarování a odtahování, ale patka 6 jehly 8 druhého smyčkovacího systému - po ukončovacím klínu 12 druhého smyčkovacího systému k nejvyššímu bodu ukončení. Po dosažení těchto bodů patka 5 jehly 7 se přemístí po ukončovacím klínu 9 prvního smyčkovacího systému k nejvyššímu bodu ukončení, a patka 5 jehly 8 se pohybuje po zátažném klínu 10 druhého smyčkovacího systému k nejnižšímu bodu tvarování a odtahování.
Ve chvíli prokládání nitě z vedení nitě 13 pod háček jehly 7, která patří k prvnímu smyčkovacímu systému, se niť přesune na zadní stranu jehly 8, která patří k druhému smyčkovacímu systému, která se pohybuje k momentu ukončení, a stejně tak jehla 7 se pohybuje ke chvíli tvarování a táhla. Rubové kličky nití obou systémů zahrnují vnitřní strukturu získané pletené šňůry a plní funkci karkasu.
V pletených šňůrách, zobrazených na výkresech 2-7 rubové kličky 15 a 16 nití obou systémů zaplňují vnitřní strukturu šňůry a plní funkci karkasu.
V pletených šňůrách, zobrazených na výkresech 8-13, rubové kličky 15 a 16 nití obou systémů také zaplňují vnitřní strukturu šňůry a plní funkci karkasu. Plnivo 17 je obepnuto rubovými kličkami 15 a 16.
Pletená šňůra, zobrazená na výkresu 14, se skládá ze dvou zcela uzavřených řad zátažné hladké pleteniny 18 a 19, spojených mezi sebou ovinutím 20, které je a 22 každé řady.
Pletená šňůra, vytvořeno rubovými kličkami 21 zobrazená na zcela uzavřených upevněných kličkami 21 řad zátažné výkresu hladné
15, se skládá ze dvou mezi sebou ovinutím 20, a 22 na každé řadě.
Plnivo 17 pleteniny 18 a 19, vytvořeným obepnuto je rubovými rubovými kličkami 2 1 a 22.
Pletená šňůra, zobrazená na výkresu řetízků 23 a
16, se skládá ze dvou spojených dvojitých základových pletených sebou ovinutím 25, vytvořeným rubovými kličkami 26 a 27 patkami každé dvojité základové pletací řady.
Pletená šňůra, zobrazená na výkresu 17, se skládá ze mezi mezi dvou základových pletených dvojitých řetízků 23 a 24 spojených mezi sebou ovinutím 25, vytvořeným rubovými kličkami 26 a 27 mezi patkami každého dvojitého základového pleteného řetízku. Plnivo 17 je obepnuto rubovými kličkami 26 a 27.
Pletená šňůra zobrazená na výkresu 18, se skládá ze dvou základových pletených dvojitých řetízků 23 a 24, spojených mezi sebou patkami každého dvojitého základového pleteného řetízku.
Pletená šňůra, zobrazená na výkresu 19, se skládá ze dvou základových pletených dvojitých řetízků 23 a 24, spojených mezi sebou propletením rubových kliček 26 a 27 mezi patkami každého dvojitého základového pleteného řetízku. Plnivo 17 je obepnuto rubovými kličkami 26 a 27.
Na pletených šňůrách, zobrazených na výkresech 20-23, rubové kličky 28 a 29 nití obou systémů také zaplňují vnitřní strukturu šňůry, a kvůli symetričnosti hotová pletená šňůra dosahuje různorodé tvarované struktury a podélného průřezu.
V pletených šňůrách, zobrazených na výkresech 24-27, rubové kličky 28 a 29 nití obou systémů také zaplňují vnitřní strukturu šňůry. Plnivo 17 je obepnuto rubovými kličkami 28 a 29.
Takovým způsobem při uskutečnění oznámené skupiny vynálezů je zabezpečeno zvýšení ( až dvojnásobné) produktivity • · • · • · • « « * • · · « · · • · · • · • · protože stroj e,
.....
mnohosystémového okrouhlého pletacího konstrukce jednotky smyčkování umožňuje uskutečnit úplný proces smyčkování na všech jehlách najednou. Zároveň dochází k vysunutí niti na zadní stranu jehel druhého systému, což je využito v předložených nových pletených šňůrách. Předložen je široký sortiment pletených šňůr.
Informační prameny
1. Autorské osvědčení SSSR No 825720, MKI V 04 I 9/44. 1979 /prototyp p.p. formule 9-6/.
2. Mirkin M,S., Simin S.CH., Okrouhlé pletací stroje pro vrchní pleteninu. Moskva, „Rostěchizdat“, 1 962, str.220, Mechanismus smyčkování na strojích RTR-2V a RTR-V /prototyp p.p. formule 1-5/.
3. Pletařský a textilně-galanterní průmysl. Přehledná informace. Vydání III.1 982, vydání CNIITZEI LEGPROM. „Novinky v technologii výroby pletených lemovek a šňůr“. Sestavitel Omelčenko V. D .

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Sestava smyčkování mnohosystémového okrouhlého pletacího stroje, vyznačující se tím, že obsahuje jehlový válec a jehlový spoj, obsahující zdvojené množství smyčkovacích systémů, z nichž každý se skládá z uzavíracího a zátažného klínu, vytvářejících systém klínů, vedení nitě a pozici jehel s určitým rozložením patek, odlišujícího se tím, že uzavírací klín prvního systému je rozmístěn nad zátažným klínem druhého systému, a zátažný klín prvního systému - nad uzavíracím klínem druhého systému.
  2. 2. Sestava podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje dva systémy klínů, rozložených jeden nad druhým s posunem o polovinu délky prvního systému.
  3. 3. Sestava podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že délka obvodu jehlového válce na zadních stranách jehel nepřesahuje rozměr dvou anglických palců.
  4. 4. Způsob činnosti sestavy smyčkování mnohosystémového okrouhlého pletacího stroje, obsahujícího schopnost uskutečnění úplného procesu smyčkování jehlami prvního smyčkovacího systému s rozložením patek v délkové zóně prvního systému klínů, vyznačující se tím, že v délkové zóně prvního systému klínů se současně uskutečňuje celý proces smyčkování jehly druhého systému smyčkování s jiným rozložením patek.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že v délkové zóně prvního systému klínů jehlu prvního smyčkovacího systému přemísťuje od nejvyššího bodu uzavření k nejnižšímu bodu tvarování a táhla a jehlu, která se nachází vedle v jehlovém válci druhého smyčkovacího systému současně přemísťuje z nejnižšího bodu tvarování a táhla k nejvyššímu bodu zakončení a poté tutéž jehlu prvního systému přemísťuje od nejnižšího bodu tvarování a táhla k nejvyššímu bodu zakončení, a jehlu, která se nachází vedle v jehlovém válci druhého ··· ··· · · · · • · · · « ··· · · « • ··· ······· · · ···· ···
    21 ······· · · · ·· ··· smyčkovacího systému současně přemísťuje z nejvyššího bodu zakončení k nej nižšímu bodu tvarování a táhla.
  6. 6. Pletená šňůra, vyrobená vazbou zátažná hladká pletenina nebo kombinovanou vazbou na její osnově, vyznačující se tím, že rubové kličky mezi smyčkami zaplňují vnitřní strukturu šňůry a plní funkci karkasu.
  7. 7. Šňůra podle nároku 6, vyznačující se tím, že se skládá ze dvou pletených dvojitých řetízků, spojených mezi sebou ovinutím, vytvořeným rubovými kličkami každé řady každého řetízku.
  8. 8. Šňůra podle nároku 6, vyznačující se tím, že se skládá ze dvou zcela uzavřených řad zátažné hladné pleteniny, které jsou mezi sebou spojeny ovinutím, vytvořeným jednou z rubových kliček každé řady.
  9. 9. Šňůra podle nároku 6, vyznačující se tím, že se skládá ze dvou základových pletených dvojitých řetízků, spojených mezi sebou propletením rubových kliček mezi smyčkami každé dvojité řady základového pletařského řetízku.
CZ2001866A 1998-09-11 1999-09-09 Zatahovací zařízení pro okrouhlý pletací stroj CZ2001866A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LV980176 1998-09-11

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2001866A3 true CZ2001866A3 (cs) 2002-03-13

Family

ID=19736499

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2001866A CZ2001866A3 (cs) 1998-09-11 1999-09-09 Zatahovací zařízení pro okrouhlý pletací stroj

Country Status (4)

Country Link
AU (1) AU6231199A (cs)
CZ (1) CZ2001866A3 (cs)
EA (1) EA002447B1 (cs)
WO (1) WO2000015889A2 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU2000260258A1 (en) * 2000-07-10 2002-01-21 Leonids Kudrjavcevs Loop-forming method and locking system for an interlock knitting machine

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB397527A (en) * 1932-02-27 1933-08-25 Franz Meiwald Method of and apparatus for the production of yarns from two or more threads
US3871194A (en) * 1972-12-27 1975-03-18 John Greczin Circular knitting machine
SU1551758A1 (ru) * 1988-02-15 1990-03-23 Киевский технологический институт легкой промышленности В заный шнур и машина дл его изготовлени

Also Published As

Publication number Publication date
AU6231199A (en) 2000-04-03
WO2000015889A3 (ru) 2000-05-25
WO2000015889A2 (ru) 2000-03-23
EA200100334A1 (ru) 2001-08-27
EA002447B1 (ru) 2002-04-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101223343B1 (ko) 편직물과 상기 편직물을 생산하는 방법 및 장치
US5299435A (en) Locked inlay knit fabrics
CN101275333B (zh) 针织物的编织方法
JP5581406B2 (ja) 羽毛糸及びその製造方法
TW479084B (en) Method of knitting stripe pattern of tubular knitting fabric and the knitting fabric
US3338071A (en) Seamless hosiery heel and method of forming same
CN1292114C (zh) 具有新型起口构造的针织物及其编织方法
US3785173A (en) Tubular knitted fabric
US6516637B1 (en) Elastic knitted band and method of manufacture thereof
US5035125A (en) Slide-fastener stringer half with knitted-in coupling coil
US6289700B1 (en) Method of making multi-segmented chenille yarns on a crochet knitting machine
KR100239333B1 (ko) 리브편성방법
JP4235187B2 (ja) 経編地の編成方法と、その経編地
HU215669B (hu) Készülék lánchurkoló gépre rugalmas szalag horgolásához, valamint az előállított rugalmas szalag
CZ2001866A3 (cs) Zatahovací zařízení pro okrouhlý pletací stroj
PT95239B (pt) Metodo de tricotar tecido espesso de fraca elasticidade
US2108925A (en) Knitted fabric and the production thereof
IT201700002927A1 (it) Tubo flessibile rinforzato, nonche’ apparato e metodo per la realizzazione dello stesso
KR19980032896A (ko) 편직물 끝행의 올풀림 방지 방법
KR101455976B1 (ko) 파일직물의 편직방법
FI61793B (fi) Dragkedja samt foerfarande foer framstaellning av dess laosorganrader
Ashraf et al. Knitted and braided fabrics
CN221052109U (zh) 一种纬编针织汗布布边防卷边提花结构
FI81850B (fi) Aendloes pinnsoemmad vaev och foerfarande foer framstaellning av pinnsoemmad vaev.
US4134433A (en) Apparatus for producing knit-woven fabric selvage structure